Overlast vuurwerk beperken Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Extra kans voor benadeelden Venten met prent briefkaarten }interklaas- aktie NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Algemene ontheffing sluitingsuur Algemene ontheffing vuurwerk Extra vrij zwem men tijdens de kerstvakantie Hinderwet Kleding- inzameling Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend gemeente venray Kollektekalender december 1989 38 EEL EN MAASDonderdag 14 december - Pagina 9 De sinterklaasaktie van de VZO selsteyn, Merselo, Veulen, Heide Vredepeel is een groot sukses ge- orden. De VZO Verkoopgroep stel- een prijzenpakket t.w.v. 3.500- beschikbaar. De 20 prys- innaars kwamen zondag jl. naar lerberg de Peel" om hun prijs in ntvangst te nemen. Spannend was ;t wel, want dhr. Van Vegchel be- »n namens de VZO met het uitrei en van de 20ste prys. zodat jereen in spanning afwachtte, teindelijk werd de le prys, een bare kleuren t.v. met afstands- diening, gewonnen door de fam. Hees uit Ysselsteyn. De 2e prys, n fraai dames- of herenrywiel, ig naar de fam. Mulders uit Veu len en de 3e prijs, een gereed schapskist met inhoud, naar de fam. Houben. Verdere prijswinnaars waren: Poels Merselo; Reintjes Veulen; Arts Ysselsteyn; Van Vegchel Leunen; Janssen Merselo; V.d. Goor Veulen; Derkx Ysselsteyn; Van Stiphout Ys selsteyn; V.d. Elzakker Ysselsteyn; Creemers Veulen; Van Kempen Leu nen; Reintjes Veulen; Rongen Hei de; Philipsen Ysselsteyn; v.d. Weyer Ysselsteyn; Jansen Ysselsteyn en Verbruggen Ysselsteyn. "Het was wel effe schrikken" was de reaktie van dhr. Wondergem, toen men hem van het winkelcen trum Venray opbelde met de mede deling dat hij en zyn vrouw een reis naar Florida hadden gewon nen. "Geen geintjes" had hy nog gezegd, maar men kon hem verze keren dat het geen geintje was. En zo konden dhr. en mevr. Wonder gem uit de Serenadestraat, zater dagmiddag de reischeque en een flinke bos bloemen in ontvangst nemen. De reis, een volledig ver zorgde 15-daagse reis, met de be schikking over een auto, is beschikbaar gesteld door Kupers Reisinfo. Het echtpaar is flexibel in MISHANDELING IN CAFETARIA IN LEUNEN In de aan de Catharinastraat te Leunen gelegen cafetaria werd een 30-jarige Wanssummer door een hem onbekende in zijn gezicht geslagen, waarbij hij nabij zyn rechteroog een scheurtje opliep en een krasje op zijn oog kreeg, waar voor hij zich onder medische be handeling moest stellen. Ook werd zijn bril vernield en zijn blouse be- het wanneer en waar. "Het zal wel vooijaar worden, want dan is het daar niet zo warm", zo vermoedde dhr. Wondergem. Met deze reis is de tweede prys, die aan de stempelaktie van het winkelcentrum is verbonden, eruit Er volgen nog drie trekkingen, een voor een reis naar Florida en twee reizen naar Spaiye. Alle tot nu toe ingeleverde stempelkaarten blijven meedingen naar deze pryzen. schadigd. Iemand die zich de broer van de dader noemde, vroeg hem later zijn personalia, voor regeling van de schade. Maar die schade werd niet betaald. Omdat hy was vergeten de naam van de dader te vragen is de politie gestart met een onderhoek. Men hoopt dat er zich getuigen zul len melden, of dat de dader alsnog kontakt op zal nemen met het slachtoffer voor regeling van de schade. Tydens de maandag gehouden raadsvergadering werden o.m. de volgende besluiten genomen: Een financiële bijdrage van 3.800,- in het projekt tot het her stel en behoud van hoogstamboom- gaarden. Een krediet van 2.370,- voor sloop van de voormalige kleuter school. Er zal bekeken worden of le den van de fanfare aan die sloop kunnen meewerken, ter spekking van hun kas. 33.000,- stelde de raad be schikbaar voor een éénmalige opk napbeurt van de in de gemeente aanwezige speelterreinen. De PK hoopte we dat de bevolking door zelfwerkzaamheid voor het onder houd zou zorgen. De raad stond positief achter de Evaluatie Opvang Asielzoekers, zoals dit door de Noord-Limburgse gemeenten is opgezet. De vrywllli- gersgroep kan op een financiële be drage reken. Vastgesteld werd de exploita tie-opzet van het bestemmingsplan Graaf van Schellaertstraat te Geysteren. Voor 12 gegadigden zyn er bouwmogelijkheden gekreëerd. Kavelprfjzen: 77,58 per m2; voor een geschakelde woning 96,92 per m2 en voor een vrijstaande wo ning 101,49 per m2. Voor het gemeentelijk perso nal computer privé projekt waren 12 gegadigden. Zij krijgen elk een éénmalige bydrage van 40% van de werkelijke kosten met een maxi mum van 1.600.- per deelnemer en een bedrag van 500,- per deel nemer voor het opzetten van de opleidingen. De watertoeristenbelasting werd konform het voorstel aan vaard. Dat betekent 0,50 liggeld per etmaal. De gemeente heeft bere kend een inkomsten van 9.600,- per jaar. Het college had op verzoek van het Jongenskoor om meer sub sidie, afwyzend beschikt Het CDA had berekend dat het koor wel de gelijk recht had op alsnog een by drage van 1.619,85. Veel woorden werden daar aan gewyd. maar uit eindelijk stemden alleen de Pk en de WD tegen. De in 1978 aangelegde Centra le Antenne is aan vervanging toe. De aanleg van een niéuw kabelnet in mini-ster techniek en met sig- n aal afname via PTT-telecom kost 2.574.000,-. Er zal voor de abon- né's geen keuzemogelijkheid be staan: of alle stations, of niks. Na veel gediskusieer werd het voorstel toch aangenomen met alleen de stem van de WD tegen. Over de kosten en de bydrage van de deel nemers zal eerst in een later sta dium worden beslist. Raadlid Janssen uit Blitters- wyck had een spervuur van vragen aan het college, naar aanleiding van de stankoverlast in de nacht van 25 op 26 november en over de maatre gelen welke er toen door de burge meester waren genomen. De De meest uitgebreide lntercard- kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt. Spohler en... natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 M iatcrcartl veiligheid van de bevolking van Blittcrswfjok was volgens het raadslid wel degelijk in het geding geweest Burgemeester Hahn be loofde vóór de volgende raadsverga dering. schriftelijke informatie over wat zich in dat weekend heeft afgespeeld en welke maatregelen er genomen zijn. Inclusief een visie over de toekomst en welke instan ties er dan kunnen worden inge schakeld. Overigens is niet bewezen, dat die stank toen afkom stig was van de verffabriek van Beerkens. De traditionele Nieuwjaarsre ceptie op het gemeentehuis is een achterhaalde zaak. De burge meester heeft dan ook besloten dat gebeuren af te schaffen, mede om dat er in Meerlo-Wanssum nog vele andere mogelijkheden zyn, om el kaar het beste te wensen RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Ciaessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, bouw- en woningtoezicht, wel standstoezicht en stedebouw. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van.09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (incl. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid en mondia le vraagstukken. De burgemeester van Venray ver- «nt hierbij gelet op de artikelen en 48 van de Algemene Politiever- 'rdening Venray algemene ont heffing van het sluitingsuur voor lorecabedrijven in de nacht van 31 ecember 1989 op 1 januari 1990, iet dien verstande dat deze onthef- ng niet geldt voor horecabedry- 'en die worden geëxploiteerd door en sportvereniging of -stichting. De burgemeester voornoemd. De burgemeester van Venray, ge let op artikel 3, lid 2, van de Alge mene Politieverordening Venray; besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 67, lid 2, van de Algemene Politieverorde ning Venray vervatte verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk te bezigen of bij zich te hebben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (letters A t/m D), genoemd in artikel 4, lid 1, onder f, van het Reglement Gevaarlijke Stoffen (R.G.S.); II. de ontheffing te beperken tot de dagen 29 en 30 december 1989, voor wat betreft het bij zich hebben, en tot de tijd van 31 december 1989 na 08.00 uur tot 1 januari 1990 02.00 uur, voor wat betreft (het bij zich hebben en) het bezigen (af steken); III. Aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het be zigen van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ern stige aard of overlast mag ver oorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie, strekkende tot bescherming van voornoemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Toelichting Op grond van vorenstaande onthef fing mag gedurende de daarin ver melde tijd het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken (letters A t/m D en R.G.S.): A. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken, die na ontsteking door de reaktie geheel of gedeel telijk uiteen worden gereten (zo als snoeren, strengen en zevenklappers); B. 1. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met rook- of ge- luideffekt of met een kombi- natie van rook-, geluid- of lichteffekt, die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gereten; 2. zichzelf niet voortdryvende vuurwerken met uitsluitend lichteffekt; C. zichzelf voortdryvende vuurwer ken met knaleffekt, die na ont steking door de reaktie geheel of gedeeltelijk uiteen worden gereten (zoals vuurpijlen en rote rende. niet opstijgende vuur werken): D. zichzelf voortdrijvende vuurwer ken, die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gere ten (zoals roterende en opstij gende vuurwerken). Het gebruik van de zogenaamde overige vuurwerken (als bedoeld onder letter E van de lijst van vuur werken), zoals: boobytraps, trek- touwtjes, boscocylinders, confetti- bommen, cotillonvruchten, flits- watten, knalbonbons, bloemkaar- ten, blaadjes collodiumpapier, bengaalse lucifers, bengaalse hand fakkels, wonderkaarsen zonder ontstekingskop, klappertjes (amor ces), knalstroken (amorcesstroken), knalringen (amorcesringen) en derbyplaatjes, was reeds toe- Evenals vorige jaren is in ver band met de geluidshinder het tijdvak waarbinnen vuurwerk mag worden afgestoken (gebezigd) sterk beperkt Op grond van het streven naar uniformiteit zal in de meeste Noord-Limburgse gemeenten, over eenkomstig bovenstaande onthef fing, het volgende gelden: a. verkoop vuurwerk op 29 en 30 december aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 de cember vanaf 08.00 uur tot 1 ja nuari 02.00 uur. Tydens de kerstvakantie zyn in het gemeentelijk combi-zwembad extra uren beschikbaar voor vry zwemmen: -woensdag 27 dec.: 13.00-16.30 uur -donderdag 28 dec.: 13.00-15.30 uur -vrydag 29 dec.: 13.00-15.30 uur -dinsdag 2 jan.: 13.00-15.30 uur -woensdag 3 jan.: 13.00-16.30 uur -donderdag 4 jan.: 13.00-15.30 uur -vrijdag 5 jan.: 13.00-15.30 uur. Op maandag 25 december (le Kerstdag), dinsdag 26 december (2e Kerstdag) en maandag 1 januari (Nieuwjaarsdag) is het zwembad gesloten. De overige openingstijden blijven ongewijzigd. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Linskens B.V., Molenhoek 7 te Oirlo voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting voor machinale houtbewerking an nex spuiterij, gelegen aan de Mo lenhoek 7 te Oirlo; A. van Tilburg, Laagheidseweg 15 te Venray voor het ex. art. 6a uit breiden/wijzigen van een varkens fokkerij, gelegen aan de Laagheidseweg 15 te Venray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 15 ja nuari 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 1630 tot 1930 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat z(j niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken 19 Dec.: Stichting "Geef Max de Oudejaarsavond staat weer voor de deur en dus wordt er ook weer gesproken over het afsteken van vuurwerk. In onderstaand besluit is bep- pald, dat in Venray alléén op zon dag 31 december van 8 uur 's morgens tot 2 uur na middenacht (als het inmiddels 1 januari 1990 is geworden) vuurwerk mag worden afgestoken. Deze bepaling is bedoeld om de overlast van vuurwerk zoveel moge lijk te beperken. Bovendien heeft deze korte termijn voor het afste ken van vuurwerk het voordeel, dat de kans op ongelukken kleiner is. Overigens mogen winkeliers (mits ze daarvoor een vergunning hebben) alleen op vrijdag 29 de cember en zaterdag 30 december vuurwerk verkopen en enkel aan personen, die 16 jaar of ouder zijn. Ook mogen alleen personen van 16 jaar of ouder enkel op genoemde dagen vuurwerk b(j zich dragen. Op deze wyze kan de overlast van vuurwerk voor mens èn dier zoveel mogelijk worden beperkt. En denk eraan: WEES ALTIJD VOORZICH TIG MET VUURWERK; DENK NIET ALLEEN AAN JEZELF. MAAR OOK AAN ANDEREN! Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Castelostraat 2 te Casten ray, t.n.v. RJ.T. Strijbos. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 december 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. HJ.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 december 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een machi- neloods en jongveestal aan de Loo- beek 1 te Smakt, t.n.v. M.H.H.J. v.d. Winkel; het bouwen van een fietsen berging aan de Timmerman nsweg 68 te Ysselsteyn, tn.v. JJ. Berkers; het bouwen van een garagel berging en het slopen van bestaan de bijgebouwen aan de Broekweg 12 te Venray, tn.v. W.C.A. Coopmans; het bouwen van een kantoor ruimte berging aan de Lollebeek- weg 20 te Castenray, tn.v. LJ. van Casteren; het bouwen van een overkap ping aan de Veltumse Kleffen 17 te Venray. tn.v. M. Coppus; het bouwen van een overkap ping aan de Veltumse Kleffen 19 te Venray. tn.v. Ch. Logister; het vernieuwen van een open haard aan de Dr. Kortmannweg 16 te Venray. tn.v. H J.G. Swinkels; het renoveren en uitbreiden van een mestvarkensstal aan de Loobeek 1 te Smakt tn.v. M.H.H.J. v.d. Winkel; het plaatsen van een ketelhuis aan de Boddenbroek 9 te Oirlo. tn.v. H.H.L. Geurts. De burgemeester van Venray. mr. HJ.M. Defesche Voordat de politie tot de kyk- en verkoopdag van gevonden fietsen over gaat wil ze eerst nog benadeelden de kans geven een kylye te komen ne men naar de nu in het politiebureau aanwezige gevonden fietsen. Het is mogelijk dat de benadeelden, om welke reden dan ook. geen aangifte heb ben gedaan van diefstal van hun fiets maar aan de hand van de nu ge plaatste gegevens hun fiets herkennen. Die kunnen tydens de kantooruren een kykje komen nemen, en eventueel hun fiets mee terug nemen. Op een later tijdstip zal dan de oude procedure van kyk en koop van ge vonden fietsen weer plaatsvinden. Merk: Kleur: Type Type rem: Versnel A1 imo Goud Herensport Velgrem 5 Batavus Blauw Dames Terugtrap 0 Champion Groen Dames Terugtrap 0 Cortina Bruin Heren Terugtrap 0 Cyclo Sport Grijs Heren Terugtrap 0 Duif Grijs Heren Trommelrem 3 Empo Rood Dames Terugtrap 0 Magneet Zwart Dames Terugtrap 0 Marks Bruin Dames Velg/Terugtrap 0 Nostalgie Zwart Oma Terugtrap 0 Onbekend Zwart Heren Terugtrap 0 Onbekend Zwar t Heren Terugtrap 0 Onbekend Zwart Heren Terugtrap 0 Olc Estafette Wit Dames Terugtrap 0 Oud Hol land Zwart Oma Terugtrap 0 Rivertown Zwart Oma Terugtrap 0 Rock 12 Zwart K i nder OPMERKING: Witte zade Sparta Groen Dames Splendid Sport Groen Dames Terugtrap 0 Stokvis Bianchi Groen Heren Terugtrap 0 Super sport Grijs Dames Terugtrap 0 Voor het venten met prentbrief kaarten heeft niemand, op grond van artikel 7 van de Grondwet (vry- heid van drukpers), vooraf toestem ming nodig. Dit geldt zowel voor verkoop ten behoeve van een goed doel als voor verkoop uit puur kom- mercieel oogpunt Het komt echter vaak voor dat kommercieel ingestelde verkopers onze burgers tot aankopen van de kaarten proberen te krjjgen door te doen alsof de opbrengst van de ver koop naar een of ander goed doel gaat. Om u als inwoner van Venray tegen dergelijke verkooptruckjes te beschermen hebben wy een in formele regeling ontwikkeld. Het komt hierop neer, dat wy aan prentbriefkaartverkopers waarvan we met zekerheid kunnen zeggen dat ze ten behoeve van een goed doel bezig zyn een VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR zullen ver strekken (zie onderstaand model). Als een renter u zo'n verklaring kan tonen dan kunt u er vanuit gaan dat het om een betrouwbare aktiviteit gaat Het is dan ook ver standig dat u. voordat u tot aankoop van kaarten overgaat, naar deze ver klaring vraagt Aan kommercieel ingestelde ver kopers en/of verkopers voor een goed doel die niet door ons gekon- troleerd kunnen worden, wordt geen verklaring van geen bezwaar U bent natuurlijk altijd vry om van wie dan ook kaarten te kopen. VEBKIARIMG VM GEEN BEZWAAR tan bahoava van hat vantan aat prant- briafkaartan waarvan da opbrangat tan 9oada kost aan aan goad doal. 16 Dec.: Tkmboer- en Pijperkorps Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). 18 t/m 22 Dec.: Vluchtelingen Werk (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9