Voordeel-B oeken S.WENRAY EERVOL TENONDER f eigen haard Recycling land bouwplastic moet kostendekkend zijn sfyi KERSTAANBIEDING GRATIS!!! VERSLEIJEN OIRLO Drank in bestuurders Eenvoudig kwijtschel- dingsbeleid Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert r P meubelen MODERNE Sü KUNST ZIEN ES BEGRIJPEN KUNST van den munckhof 'j/Wc PEEL EN MAAS I' Donderdag 14 december - Pagina 7 Peter v.d. Waard in duel met Wim Vievermans en Jac Lenssen. Ruim een uur heeft S.V. Ven- ray gistérayond de hoop gehad op een goed resultaat en moge lijk een overwinning op eredivi- sionist Roda JC. Nadat Jack Lenssen Venray in de 37e mi nuut van de eerste helft op een 1-0 voorsprong zette duurde het tot de 20e minuut van de twee de helft voordat Roda JC gelijk maakte via Henk Fraser. Daarna ging de conditie een rol spelen en maakte Roda JC de wedstrijd' professioneel af. Invaller Michel Haan bleek voor trainer Jan Re- ker een goudhaantje. Met een puntgave hattrick, met het hoofd, bracht hij de eindstand op 1-4. De wedstrijd werd gisteravond overgespeeld omdat scheids rechter Lammerts zondag de wedstrijd in de 13e minuut van de 2e helft moest staken wegens de mist. I In de Hoenderstraat is vorige week het Italiaanse restaurant R Fiore Bia nco (De Witte Bloe m), onder gro te belangstelling, officieel geopend. In enkele maanden tijd is het voor malig woonhuis omgetoverd tot een mooi restaurant in een Zuideuro- GESTOLEN AUTO TERUGGEVONDEN Maandagmorgen deed een inwo ner van Broekhuizen, bij de rijkspolitie van Horst, aangifte van diefstal van zijn personenauto, wel ke hij voor zijn woning had gepar keerd. Toen hy maandagmorgen van die auto gebruik wilde maken, kwam hij tot de ontdekking dat zijn auto verdwenen was. Op datzelfde moment was bij de Venrayse politie al een melding bin nen gekomen, dat langs de Kiekweg OVERWICHT De wedstrijd werd in een hoog tempo gespeeld. Vooral Venray kwam goed uit de startblokken. Al in de eerste minuut was John Vievermans gevaarlijk met een schot op goal. Pas in de 10e mi nuut kwam Roda voor het eerst bij de goal van Wim Jacobs. Fra ser schoot echter, vrij voor de keeper, langs. Ook Venray kreeg zo zijn kan sen. Theo Philipsen omzeilde de buitenspelval van Roda en kon vrij op doelman Smits af gaan. Scheidsrechter Lammerts zag dit anders en floot voor bui tenspel. Een vrye trap van John Vievermans was een makkelij ke prooi voor doelman Smits. Halverwege de eerste helft kreeg Roda een licht overwicht. Van Loen stuitte op de goed kee- pese entourage. De exploitanten, Wilbert Jeuken en Sjan van Gend, hopen met dit restaurant een bij drage te leveren aan het in Venray op een aangename en niet te dure wijze de inwendige mens te kunnen bevredigen. een auto onbeheerd was aangetrof fen. De politie ontdekte dat de bedrading van die auto was door verbonden en aan de hand van het- kenteken kon worden vastgesteld dat deze toebehoorde aan een inwo ner van Broekhuizen. De man werd dus prompt be diend toen hij aangifte deed, met de mededeling dat zijn auto onbe heerd in Venray was achtergelaten. De schade aan de auto bleef be perkt alleen dat er wat kilometers mee gereden waren. pende Wim Jacobs. Diezelfde Ja cobs had even later een gevaarlijke stuiterbal van Trost klemvast. Na ruim een half uur spelen kreeg Venray de eerste reële sco ringskans. Jack Lenssen kreeg de bal vrij voor goal. Met de bin nenkant voet richtte hij echter onzuiver. In de 37e minuut was het wel raak. Een voorzet van Jan Poels werd door Theo Phi lipsen gemist en kwam zo bij Jack Lenssen, die nu niet miste: 1-0. Venray bleef na die goal goed spelen, kon het tempo nog goed volgen maar moest behoedzaam zijn voor de aanvallen van Roda. Vooral de corners waren levens gevaarlijk. Doelman Jacobs had hier alle moeite mee. Roda was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker. Een schot van Fraser was voor doel- Het college van b. en w. bekijkt nog steeds hoe het inzamelen en verwerken van landbouwplastics in de gemeente gerealiseerd kan worden. Dat deelde wethouder Claessens mede tijdens de begro tingsbehandeling, vorige week don derdag. Uitgangspunt hierbij is wel, dat het geheel kostendekkend moet gebeuren. Dhr. Muijsers (DCA) was niet echt tevreden met dit antwoord. "Het zelfde antwoord kreeg ik vorig jaar. Het is te gek dat er in een jaar nog niets is gebeurd". Hij kreeg hierbij steun van Twan Jansen (PvdA) en Joost v.d. Vorle. Volgens de wethouder moet hier van de oorzaak elders gezocht worden. De landbouwplasticleve ranciers verlenen volgens de wet houder geen medewerking bij de inzameling terwijl ook het verwer ken van het gebruikte plastic nog problematisch is. "We moeten met een goed plan komen voor het op halen, maar we moeten het ook kunnen venverken". Volgens de wethouder heeft ophalen weinig zin als we er nergens mee heen kunnen. De heren Muijsers en Jansen ver wezen echter naar de gemeente Bergen, waar wel met sukses land- Al voor f45.- per dag bent u in uw eigen Huur-Opel op weg met de Kerstvakantie. Waar u ook heen wilt met de lange Kerstvakantie. Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, (ijkt u maar. f r voofloeuo owe. wna Per dag P?r w^k Corsa f 45.- f 287.- Kadett f 53,- f 340.- Ascona f 62,- f 395,- Vraag onze volledige tarieflijst aan Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks verzekering en 200 km vrij per da g Ate be Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 man Jacobs onbereikbaar maar tot opluchting van het vele pu bliek 2000 mensen) ging de bal langs CONDITIE De tweede helft begon onge meen fel. Roda ging harder spe len, wat in de 8e minuut leidde tot een gele kaart voor Groenen dijk, die Theo Philipsen er on deruit haalde. Venray had nog bijna kans op 2-0. Een pass van John Vievermans op broer Leon werd door verdediger Trost ge mist maar Leon kon met deze onverwachte bal niets doen. Langzaam begon Roda de druk op te voeren. De Venray- aanvallen worden steeds schaarser. In de 12e minuut breekt Groenendijk door maar hij stuit op Jacobs. Daarna wis selt Roda-trainer Reker van de Luer voor Haan, een gouden wissel. In de 20e minuut wordt het Roda-offensief beloond. Fraser profiteert van een misser in de Venray-verdediging en passeert Jacobs: 1-1. Enkele minuten later kreeg Theo Philipsen nog een goede kans. Een voorzet van Bert Spee werd door Peter Philipsen te ruggelegd op broer Theo. Zijn omhaal ging echter net over. In de 29e minuut nam Roda een voorsprong. Een voorzet van Dilliberto werd door inval ler Haan door de benen van Wim Jacobs gekopt: 1-2. Daar mee was de ban definitief gebro ken. Roda buitte het conditio neel overwicht goed uit. Venray trainer Wouters bracht nog wel Wim Cuppen in het veld voor Theo Philipsen maar voor ge vaar kon de Venray-aanval niet meer zorgen. In de 37 minuut bracht Haan met een gave kop bal de stand op 1-3 en vier mi nuten later voltooide hij zijn hattrick met weer een kopbal. Kennelijk kon hij er geen ge noeg van krijgen maar de lat stond hem in de laatste minuut een vierde treffer in de weg. bouwplastic wordt opgehaald. "In formatie over het hoe en wat ligt daar voor het oprapen", meende dhr. Muijsers. De wethouder antwoordde daarop dat de gemeente Bergen daarvoor wel flink moet betalen. Volgens dhr. Jansen is een ge meentelijke bijdrage, niet onover komelijk, als daarmee het volume landbouwplastic wordt ver minderd. De wethouder hield zich echter op het standpunt, dat ophalen en verwerken kostendekkend moet zijn bij aankoop van artikelen boven f50,- kersttafel laken met toebehoren of pakje kaarsen OP OP Castenrayseweg 14 Tel 04787-1941 OLIES POOR Een oliespoor wat gevaar oplever de voor het verkeer, moest door de brandweer worden verwijderd. Dat spoor liep over de Geysterseweg, de Mgr. Han ssen straat en de Sta tionsweg. Voor de verwijdering had de brandweer enkele uren nodig, ter wijl later de strooigroep van ge meentewerken in aktie moest komen, omdat het water wat nodig was om het oliespoor weg te spui ten, bevroren was. De vervuiler kon nog niet worden achterhaald. RUIT VAN SCHOOL VERNIELD Er moest weer aangifte worden gedaan van moedwillige vernieling van een ruit van de basisschool "De Bongerd" aan de Eikenlaan. Scha depost 360,--. GEWONDEN BU BOTSING Vrijdagavond botsten op het rij wielpad langs de Overloonseweg, ter hoogte van de Spurkt, een 38-jarige Venrayse bromfietser en een tegemoetkomende fietser (een in Stevensbeek verblijvende Iraan- se asielzoeker) tegen elkaar, waarbij beiden ten val kwamen. Zowel bromfietser als fietser werden naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon den na behandeling weer naar huis worden overgebracht Disney mknifon Frank ThomM Ode Johnston Dil standaardboek over The illusion of life", het vervaardigen van teken films, werd samengesteld door 2 van de 'famous nine old men' van Disney en voorzien van niet minder dan 489 fun colour illustraties en duizenden In zwart-wit! Grote, gebonden uitgave. o.p. 180.00 nu 69.50 Hottywood de jaren 30-40-50-60-70 Vijf decennia Hollywood, vijf maal tien jaar glamour en humbug om de kassa's Ie doen rinkelen. Maar zeker ook: vijftig jaar serieus filmen en aderen, resulterend in menig dramaiisch meesterwerk. Vele honderden foto's In kleuren en zwart-wit bij de vfol geschreven arti kelen over deze beide gezichten van een halve eeuw in een fascinerend fenomeen: Hollywood! Gebonden. p.d 04). 3150 nu 9.90 Zondagmiddag omstreeks half zes stond op het voorsorteervak van de Noordsingel-Nieuwe Maashese- weg een motor van een 26-jarige Groninger te wachten op groen licht, toen een personenauto bestuurd door een 40-jarige inwo ner van Overloon, de bocht te ruim nam en tegen de stilstaande motor opbotste. De autobestuurder ging er vandoor, maar kon worden ach terhaald. De oorzaak van de te ruime bocht zal wel zijn geweest, dat de bestuur der zeer diep in het bekende glaasje had gekeken. Een onderzoek naar zijn alcohol-promilage rechtvaar digde een ryverbod van 14 uur. Natuurlijk werd proces-verbaal terzake het rijden onder invloed op gemaakt maar eerst werd hij ter be handeling naar het ziekenhuis overgebracht, omdat hij zo klaagde over pijn. De oorzaak daarvan kon echter niet worden vastgesteld. Overigens was er behoorlijke schade aan auto en motor. De mo torrijder liep geen noemenswaar dig letsel op. Tydens een nachtelijke sur veillance trokken twee auto bestuurders extra aandacht van de politie. In beide gevallen was alco hol in het spel. Een 33-jarige Ven- rayer kreeg een rijverbod van 3 uur opgelegd. Hem werd tevens een transaktie van 250,-- aan geboden. De andere autobestuurder, een 34-jarige Venrayer, had nog geluk, voor hem bleef het bij een rijverbod van 3 uur. Zijn "alcohol-gehalte" was iets lager. AUTO IN MIST TEGEN PONY Tijdens dichte mist, zondagavond omstreeks 21.00 uur, botste op de Puttenweg een personenauto uit Zeist tegen een op de weg lopende pony. Het dier werd bij de botsing zodanig gewond, dat het later moest worden afgemaakt. Hij had een ach terbeen gebroken. De eigenaar van de pony werd achterhaald. Toen kon worden vast gesteld, dat de pony uit de weide was kunnen komen omdat de elek trische afrastering onklaar was; de ze was recentelijk gestolen De auto liep zware schade op. POGING TOT DIEFSTAL RADIO De eigenaar van een aan de Sta tionsweg geparkeerde personen auto heeft nog "geluk" gehad. Bij het kraken van zijn auto is het by een poging gebleven. Door vernie ling van het rechterportierslot was de dader al in de auto kunnen ko men. Een knopje van de radiocas- setterekorder was er al vanaf gehaald. Op dat moment is de man kennelijk in z'n werk gestoord en er vandoor gegaan. INBRAAK IN MAGAZIJN Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Veulenseweg ge legen magazijn. Ontvreemd werden wat pakjes koffie, sigaretten en snoepgoed. Mg» AWnOmmi Een volmaakte eenheid In foto genieke schoonheid van hel land dal juist door zijn tegenstellingen tot de meest boeiende van Europa behoort. Tekst en foto's (alle in kleur) in dit boek bewijzen dat eens te meer. Gebonden. .j nu 19*90 Bolkc fe. Bokt de Beer Bokt bouwt «en boot De zwemles Honing te koop Okt makt een luctitre» Het spoot in de sneeuw Weg uit het circus De ziekenhut In het bos Ton Kieebo» Frtd d» Hey A.D. Hildebrand schiep de onverge telijke figuur van de uit een circus ontsnapte Bolke en de 7 kleine beertjes-avonturen die hij verder beleelde, werden waarheidsgetrouw te boek gesteld door Ton Hasebos (tekst) en Fred de Hey (tekeningen). Gebonden n p.d. ap. 7.50 nu *.50 "De gemeente Venray moet in 1990 met een eenvoudig kwytschel- dingsbeleid komen". Dat vond Jan Poels (CDA) donderdagavond tij dens de begrotingsbehandeling. Met een simpele regeling moeten de kosten lager gehouden worden dan het bedrag dat er kwijtgeschol den gaat worden. "We moeten hier bij niet. het paard achter de wagen spannen". Dhr. Jan Houba, fraktieleider van de WD. had een handzame oplos sing voor het door dhr. Poels gestelde probleem: "Niet meer kwijtschelden". Zijn fraktie is als enige politieke party tegen het op te zetten kwijtscheldingsbeleid van de gemeente. Verder pleiten alle partyen voor een goede regeling om gespreid te kunnen betalen. Volgens dhr. Hou ba is dit dé oplossing voor mensen die kwijtschelding vragen vanwege betalingsproblemen. Volgens wethouder Truijen is het kwijtscheldingsbeleid een moeilij ke materie. "Hierover zal in 1990 uitgebreid gepraat moeten worden en we zullen er in 1990 ook uit moeten komen", was zijn reaktie op de aanbevelingen de partijen. Hij was verder van mening dat gesprei de betaling mogelyk moet zijn maar dat dat, als het om kleine be dragen gaat, niet realistisch is. OUDE KOELKAST VIEL VAN VRACHTAUTO Op de Jan Poelsweg viel een oude koelkast van een Venrayse vracht auto. juist op het moment dat een tegemoetkomende personenauto uit Deume de vrachtauto passeer de. De koelkast kwam gedeeltelijk op de auto terecht en deze werd dan ook beschadigd. De vrachtauto, zo konstateerde de politie, verkeerde in een technische ondeugdelijke staat van onderhoud en de zyklep van de auto was met draad vast ge maakt. De auto was beladen met schroot oud ijzer en ander afval, zwaarder dan was toegestaan. Het voertuig werd door een ber gingsbedrijf naar het politiebureau overgebracht waar deskundigen naar de technische staat van de auto een onderzoek zullen instel len. Tbt die tyd is de vrachtauto in beslag genomen. Het boek nn het peiri Ruilen en amazones zijn unaniem geejtdnttig over dit boek met z'n bondige en heldere tekst, z'n uitge breide documentatie en z'n meer dan 700 toto's, tekeningen, diagram men en kaarten. m o.p. 60.50 nu £9i50 Ot atntch Dedder Behalve een vigebreA besthnpmg van het Heden en Verier ten van 'de nachtburgemeester van Rotterdam' beval it gkneuze boe* proza en poéze van de 'aucteur' doorhem- Voorraad "beperkt! o.p 29 90 nu 12.» AfX PEEL EN MAAS INBRAAK IN BEDRUK AAN DE MI CROSTRA AT In de nacht van dinsdag op woensdag was met geweld toegang verkregen tot het terrein van een bedryf voor lastechniek aan de Mi crostraat Een container was met geweld opengebroken. Daaruit is een nog gloednieuwe, nog ingepak te Plasmasnyder ter waarde van 4.765,- meegenomen. De politie heeft het vermoeden dat de dader op de hoogte moet z(jn geweest van dat, nieuwe apparaat want andere spullen bleven onaan geroerd. WEER INBRAAK BU BEERKENS BANDEN Het staat vast dat het de daders deze keer niet te doen is geweest om by een inbraak, by Beerkens Banden aan de Zuidsingel, autoban den buit te maken. Deze keer is het om wat anders te doen geweest maar geld was niet aanwezig. Een strooptocht door het kantoor heeft niets opgeleverd. Tbegang was verkregen door forcering van een raam. AUTOKRAKEN Een op de oprit staande perso nenauto aan de Mgr. Hanssenstraat was met een scherp voorwerp open gebroken. Uit de auto werd de auto radio ter waarde van 900.-- ontvreemd. Ttevens werd een fiets ter waarde van 150.- mee genomen. Met een valse sleutel was toe gang verkregen tot een aan de Landweertweg geparkeerde perso nenauto. Uit de auto werd de auto radio ter waarde van 1.800,- ontvreemd. A Maakt betere kwaliteit betaalbaar Venlo, Tegelseweg 59, tel. 077-542623. Sevenum, Past. Vullinghsstraat 9 tel. 04767-1826 v'L4'/ ei VAN -. O NCOEBLAND 'j Moderne kunst zien en begrijpen Gottlieb LHnz Kunst Is 'on the move' met een duizelen. Deze prachtige uitgave (bijna 400 pagina's mei op zowat iedere pagina wel een gave Heuren- reprodukne) slaagt erin de rust terug te brengen die zo nodig is om kunst (ook moderne) ie savoureren. o.p. 79.50 deze ongewijzigde herdruk 39.90 Gutter KNmt Aiphonte Mucha/ Vincent van Gogh Art Nouveau Hodema Kunst/Weraid van de An/Sf ito's Wég met die rommelige mapjes: nu 10 (geperforeerde) boekjes, eik met 30 kleurrijke en originele prenlbriet- kaarlen. Tenminste één onderwerp is naar uw smaak. De prijs per kaart is een tractie van wal u doorgaans betaalt! A nu 9.90 De geschiedenis van de kunst Van do vroegste grottekeningen tot de laatste stromingen op het gebied van kunst Met zijn 1200 afbeeldin gen waarvan de hetft in kleuren en zijn duidelijke tekst is dit naslagwerk bij uitstek geschikt voor educatieve doeleinden Grote, gebonden uit- '~"m' 69.» Encyclopedie vm het dierenrijk Hadden we vroeger maar zo'n boek op schoot zult u verzuchten bij d* had ik b opgasloken over de medebewoners van onze aarde! Bk) dat het er nu wét»! Grote gebonden uegave, 352 btz. nu 29.90 De wtobiognfievin Hendrik V» Uergnt Gtorgt Wie kende Hendrik de Achtste beter dan hijzelf.Juist, zijn hotnarf Deze verzorgt dan ook het commen taar bij de dagboeken van zijn .12.» DE RUSSISCHE REVOLUTIE zwart-wit (vele daarvan nooit eerder gepubliceerd) onderbouwen het indrukwekkende verhaal over de ontstaansjaren van de Sovjetunie, 29.50 i Dkwdge opaand 9pubScB#n, deskundigen op het terrein van kditen op verhelderende wijze de len toe. o p 34.50 nu 9.90 Sportauto's, geschiedenis en ontwik- veel chroom tot de integer* dg Met It5 Meuren- en 90 z» u ve<t»js(erend laag gepnjsd 19.» boekhandel grotestraat 68 venray zolang oe voorraad strekt, rettoulen en pniswipgingen voorbehouden

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7