Bijstandsverlening in bijzon dere kosten van het bestaan Rijkserkende muziekschool telt haar laatste dagen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Openbare raadsvergade ring i.v.m. begroting 1990 Informatie over Algemene Bijstandswet Bekend making De werkloosheid in Venray en de regio Bekend making Kollektekalender december 1989 Bouwvergunning verleend enthousiaste aktieve vrouwen geef een cursus cadeau KETTINGFORMULIEREN.. Bekendmaking knolcyperus Verplaatsing aanvragen huursubsidie Zwembad gesloten Bekendmaking vrijstelling methylbromide Zwemlessen voor partikulieren >9in 'EEL en maas Donderdag 30 november - Pagina 7 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, bouw- en woningtoezicht, wel standstoezicht en stedebouw. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (incl. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid en mondia le vraagstukken. Nadat de afgelopen weken de ontwerp-gemeentebegroting voor tiet jaar 1990 al uitvoerig is behan deld in de raadscommissies, zal a.s. 32J donderdag 7 december 1989 de a Jbehandeling van de begroting 1990 plaatsvinden in een openbare ver- (adering van de gemeenteraad, wei- te wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, aanvang 14.00 uur. Belangstellenden zyn van harte welkom bij deze vergadering. (Wat houdt dat in, en wanneer kom ik daarvoor in aanmerking) De algemene bijstandswet kent een speciale regeling als het gaat om bijstand in bijzondere kosten van het bestaan. Deze bekendma king is belangrijk voor mensen met een minimum inkomen, doch niet alleen voor deze groep. Ook voor mensen met een hoger inkomen geldt deze regeling. De regeling maakt geen onder scheid naar het soort inkomen. Dat kan zyn een sociale uitkering, pensioen of inkomsten uit arbeid in loondienst of als zelfstandige. Voor mensen met een sociale uitkering (aow, aww, wao, aaw, abw, rww, ziektewet en werkloos heidswet), geldt deze publikatie in het bijzonder, alsmede personen die in een bejaardencentrum of inrichting verblijven. 1. Wat zijn bijzondere bestaans kosten? In het algemeen gaat het daarbij om noodzakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt be talen en waarvoor geen andere ver goeding bestaat. Het zijn kosten die om medische redenen of wegens bijzondere omstandigheden ge maakt moeten worden. Het zijn dus duidelijk andere kosten dan de ge wone bestaanskosten waar ieder een mee te maken heeft, zoals de kosten voor voeding, huisvesting, kleding, huisraad. Bijzondere bestaanskosten vallen buiten het normale patroon. Van daar dat daarvoor dan ook "bijzon dere" bijstand gevraagd moet worden. Omdat het begrip bijzonde re kosten slechts globaal aangege ven kan worden, kunnen we het beste voorbeelden geven o.a.: - kosten van gezins-, bejaarden- en alphahulp; - eigen bijdragen medicijnen, con sulten specialist en medisch vervoer; - eigen bijdragen tandheelkundige hulp o.a. kunstgebit; - kosten van een bril; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer; - kosten i.v.m. externe maaltijden voorziening b.v. voor bejaarden; - reiskosten i.v.m. bezoek aan fami lie in het ziekenhuis of inrichting; - dieet kosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - diverse medische voorzieningen met een eigen bijdrage b.v. rolstoel; - de méérkosten van orthopedisch schoeisel. Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze gerekend kan worden tot de bijzondere bestaanskosten, aarzel dan niet hierover nadere informaties te vragen. 2. Wanneer kom ik in aanmer king'/ Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zyn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderszins. Bijzondere bijstand kunt u pas krygen als de bijzondere kosten méér bedragen dan 171,- per ka lenderjaar. Die 171,- wordt het drempelbedrag genoemd. Voor het meerdere boven die 171- kan dus bijstand worden gegeven, mits u op grond van uw in komen niet mee hoeft te betalen aan uw bijzondere kosten en uw vermogen niet teveel is. Mensen met een inkomen gelijk aan het sociaal minimum hoeven doorgaans niet verder mee te beta len. Een netto bijstandsuitkering bedraagt thans voor een echtpaar of samenwonenden 1.533,96 per maand, voor een een-oudergezin 1.380.56 per maand, voor een al leenstaande vanaf 23 jaar 1.073,77 per maand, voor een al leenstaande van 22 jaar 930,56 per maand en voor een alleenstaan de van 21 jaar 806,81 per maand. Bij hogere inkomens moet u wel mee betalen nl. 35% van het meer dere berekend op jaarbasis. Die 35% wordt 50% zodra het meerdere inkomen op jaarbasis 5.375,- is of hoger. Verder geldt als voorwaarde, dat het vennogen niet hoger mag zijn dan het bescheiden vermogen te HENSENIUSSTAETE De burgemeester van Ven ray, maakt gelet op het bepaalde in arti kel 19 a van de Wet op de Ruimtely- ke Ordening bekend dat met ingang van vrijdag 1 december 1989 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter visie ligt: een verzoek tot tijdelijke vesti ging van een fysiotherapiepraktyk in het complex Henseniusstaete aan de Leeuwstraat. Burgemeester en wethouders overwegen om aan deze vestiging door het verlenen van een tydelyke vrijstelling als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning medewerking te verlenen. Gedurende bovengenoemde ter mijn bestaat voor een ieder gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren bij het Colle ge van Burgemeester en Wethou ders van Ven ray. Postbus 500, 5800 AM Ven ray. De op het onderhavige verzoek betrekking hebbende stukken kun nen elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur bij de afdeling VROM in het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray worden ingezien. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche In de afgelopen maand is de werkloosheid landelijk en provinci aal gedaald. Ook gewestelijke na de werkloosheid af. Eind oktober wa ren er 3.377 personen werkloos, eind september waren dat er 3.518, een daling met 141 personen. Het aantal ingeschreven schoolverla ters nam eveneens af, by de man nen met 40 en bij de vrouwen met 37. De daling van de werkloosheid deed zich zowel voor in rayon Gen nep als in rayon Venray. In het ray on Venray nam het aanbod van werkloze mannen en vrouwen af met 65 personen; in het rayon Gen nep nam de werkloosheid af met 76 personen. In de vergelijkbare perio de van september-oktober vorig jaar, nam in het rayon Venray de werkloosheid af met 0,1%, in het rayon Gennep nam deze toe met 0.4%. Mannen In het gewest Venray nam het aantal werkloze mannen af met 117 personen. Het werkloosheidsper centage voor de mannen komt hier door uit op 7,4%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende mannen deed zich zowel voor in het rayon Venray (-55) als in het ray on Gennep (-62). Vrouwen In het gewest Venray nam het aantal werkloze vrouwen af met 24 personen. Het werkloosheidsper centage voor vrouwen komt hier door uit op 16,3%, een daling met 0,2%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende vrouwen deed zich zowel voor in het rayon Gennep (-14) als in het rayon Venray (-10). Beroepsgroep Opvallend by de mannen is een flinke daling van het aantal werklo ze metaalbewerkers (-67). By de an dere beroepsgroepen was sprake van kleine toe- en afnames: een af name in de handel (-17), in de be roepsgroep kantoor (-9), sociaal/ geneeskundig personeel (-3), alge mene dienst (-14) en overigen (-7). Een lichte stijging was zichtbaar bij de beroepsgroep horeca 5). By de vrouwelijke werklozen nam het aanbod af in de beroeps groepen kantoorpersoneel (-8), han del (-13), sociaal/geneeskundig personeel (-6), en overig (-4). Een stijging was er slechts by het land- bouwpersoneel 8) en horecaper- soneel 2). In- en uitschrijvingen Het aantal inschrijvingen in okto ber 1989 bedroeg 326, waarvan 218 in het rayon Venray en 108 in het rayon Gennep. Hier tegenover ston den 536 uitschrijvingen. Vraag en aanbod In oktober 1989 werden 136 nieu we vakatures aangemeld en 103 va- kat ure.s afgehandeld by het GAB Venray-Gennep. Het aantal VERSTERKER ONTVREEMD Een Venlose muziekgroep was na afloop van een uitvoering in zaal 't Veule bezig met het inladen van hun instumenten. In die tijdspan ne heeft iemand kans gezien een versterker ter waarde van 2.000- mee te nemen. Van die diefstal werd aangifte gedaan. REK MET TEXTIEL NOG BUITEN De politie ontfermde zich, voor dat iemand er mee aan de haal zou gaan, over een na sluitingstijd nog buiten staand rek met textiel, voor een textielzaak in het centrum. POGING TOT INBRAAK WONING Er werden nogal wat braaksporen ontdekt, welke veroorzaakt waren door een poging tot inbraak in een woning aan de Heydseweg. De be woners waren afwezig Er wordt niets vermist. BRAND IN AARDAPPELS C H UUR Door oververhitting van een ven tilator ontstond brand in een schuur in Klein Oirlo, waar aardap pelen lagen opgeslagen. Dankzij snelle ontdekking en de in rekord- tijd aanwezige brandweer kon uit breiding van de brand worden voorkomen en kon de schade be perkt blyven. openstaande vakatures eind okto ber 1989 bedroep 334. ofwel 1% van de afhankelijke beroepsbevolking. weten 15.800,- voor echtparen/ samenwonenden en een-ouder gezinnen en 7.900- voor al leenstaanden. 3. Hoe vraag ik nadere infor matie? Deze publikatie is een verkorte weergave van de regeling en zal beslist nog vragen oproepen. Wilt u meer weten, vraag dan gerust om meer informatie. Dat kan door: - vragen om toezending van de fol der bijzondere bijstand of telefo nisch nadere informaties vragen aan afdeling Sociale Zaken, iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 04780-23326 (doorkiesnr.); - gebruik te maken van het spreek uur van afdeling Sociale Zaken, iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 4. Hoe dien ik een aanvrage om bestand in? Bent u van mening dat u mogelijk recht hebt op byzondere bijstand, neem dan de vryheid om eens een aanvrage in te dienen. Dat kan iede re werkdag voormiddag tussen 9.00-12.00 uur op afdeling Sociale Zaken. Neem zo mogelijk de be wijsstukken van de byzondere kosten en uw inkomen/vermogen mee. Ook kunt u een aanvrage per brief indienen. Adressering: Ge meentebestuur van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. WILHELMINAPLEIN De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 8 december 1989, gedurende 1 maand, by de afdeling VROM in het gemeente huis te Venray, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp voor het bestemmingsplan Wilhelmina- plein. Dit ontwerp heeft betrekking op het gebied omgeven door de Julia- nasingel. Hofstraat Grotestraat en Wilhelminastraat. Het plan beoogd met name de ontwikkeling van eta lagefronten aan de pleinzijde van de aan het Wilhelminaplein gele gen bebouwing tegen te gaan als mede op termyn het oprichten van een parkeergebouw op het plein mogelijk te maken. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat voor een ieder gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren by de ge meenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. De burgemeester voornoemd, mr. HJ.M. Defesche 9 Dec.: Amnesty International (plaatselijke aktie: straatkollekte in Grotestraat en De Bleek). 16 Dec.: Thmboer- en Pijperkorps Schuttery 1 Zandakker Gilde St Jan (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). 18 t/m 22 Dec.: Vluchtelingen Werk (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 november 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een tuinhuis je/berging aan de Matterhomlaan 13 te Venray, t.n.v. P.W. Halmans; het bouwen van een garage/ carport aan Klein Oirlo 10 te Castenray, t.n.v. A.H.J. Classens; het bouwen van een garage/ carport aan de Pastoor Verheg- genstraat 14 te Castenray, t.n.v. J.G.M. Emonts; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Pelgrimslaan 13 te Smakt tn.v. M.W. v.d. Winkel, Spurkt 12 te Smakt; het verbouwen van een wo ning aan de Akelei 16 te Venrav. tn.v. W.H.G. Weyers; het bouwen van een big- genstal aan de Scheiweg 13 te Leu nen, tn.v. P.J.M. Kuenen: het intern verbouwen van "De Clockert'' aan de Bergweg 4 te Ven ray, tn.v. Stichting Soc. Med. Cen trum "De Clockert", Merseloseweg 41 te Venray; het plaatsen van ballenvan- gers op het speelveld aan Kruidvlier-Kogeldistel en op het trapveld aan het Koninginnekruid te Venray, t.n.v. gemeentebestuur Venray. Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van een berging aan de St. Odastraat 26 te Venray. t.n.v. R.F. Hitipeuw; het bouwen van een berging/ hobbyruimte aan de St. Odastraat 28 te Venray, tn.v. Th.L.D. Nellissen; het bouwen van een woning aan De Leng 9 te Oirlo, tn.v. EG. van den broek. Castenrayseweg 26 te Oirlo; het plaatsen van een poort aan Christoffelkruid 16 te Venray, tn.v. J.PJ. Bussers: het bouwen van een woning garage aan de St Odastraat 39 te Venray. tn.v. G.W.P. Flinsenberg, La thyrus 19 te Venray; het bouwen van een woning garage aan de St. Odastraat 39a te Venray, tn.v. P. Sanders, Droogsta! 7 te Wellerlooi. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche De Werkgroep Emancipatiebeleid van de Ge meente Venray adviseert het college van Bur gemeesters en Wethouders over zaken die voor vrouwen van belang zijn. Ons onder zoek naar sociale veiligheid „Hoe vrouwvriendelijk is Venray" is zeer goed ontvangen. De daarin gedane aanbevelingen zijn goeddeels overgenomen. Eerder al adviseerde de Werkgroep het college over onderwijs. Op dit moment is een onderzoek gaande over vrouwen en gezond heidszorg. Hoewel zij dus al enig sukses geboekt heeft, ligt er nog veel werk te wachten. Daarom zoeken wij enkele uit de Gemeente Venray die onze Werkgroep willen komen versterken. De Werkgroep vergadert één keer per maand en wordt ondersteund door de emancipatie-ambtenaar. Wij vragen: inzet en visie op de rol van vrouwen en mannen in deze maatschappij. Heeft u interesse of wilt u meer informatie, neem dan schriftelijk of telefonisch contact op met mw. M. Timmermans, Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, tel. 04780-23428 In 1982 werd de Muziekschool Venray "Rykserkend". Dit "keur merk" moest de konsument de ga rantie bieden goed en verantwoord muziekonderwijs aan de muziek school te ontvangen. Per 1-1-1990 heeft de minister van WVC de Rykserkenning vervangen door een Keurmerk dat door de Landelijke Stichting Kwaliteitsbe waking Kunstzinnige Vorming wordt uitgegeven en bewaakt. Aangenomen mag worden dat de Rykserkende Muziekscholen (dus ook Venray) automatisch dit nieuwe keurmerk zullen ontvangen. In 1990 zal deze Stichting ook. de in middels zéér hoog aangeslagen, WVC-HarFla-examens overnemen en verder ontwikkelen. HARMONIE-FANFARE EXAMENS 1989 De kursus 1989 werd met de laat ste WVC-examens afgesloten. Van alle plaatselijke verenigingen wer den leerlingen opgeleid voor de di ploma's A tot en met C. In totaal behaalden 76 leerlingen een diplo ma. verdeeld over A, 40 leerlingen. B, 30 leerlingen en C, 6 leerlingen. De C-kandidaten hebben zich tij dens een openbare uitvoering voor een dankbaar publiek gepresen teerd in de aula van de Muziek school Venray. In de examencommissie zat de Ry ksgecommi t tee rde de heer Frank v.d. Berg. H(j volgde alles zéér kritisch en was van mening dat de docenten streng, rechtvaardig en kundig oordeelden. By twijfel wer den dan ook geen diploma's toege kend. Dit ter bescherming van het hoge peil dat onze plaatselijke vere nigingen hebben bereikt, aldus de gecommitteerde. FEESTELIJKE AFSLUITING Zaterdag 25 november was het dan zover dat direkteur L. van den Hoonaard de C-kandidaten na af loop van een openbaar optreden de fel begeerde diploma's kon uitrei ken. Hy memoreerde nog even de opzet van het voorspelen van de C- kandidaten. nl. dat iedereen in de zaal nu al heeft kunnen meeluiste ren naar eventueel toekomstige D- kandidaten. En dat zyn in feite de soloblazers ran het Harmonie- en Fanfarecorps. Van deze muzikanten mag veel verwacht worden. De nieuwe kursussen starten maandag 8 januari 1990. Inschrij ving is mogelijk tot 10 december a.s. SCHRIJF NU IN Voor inlichtingen kunt u beilen TEL. 04780-85320 '■-■r-n r.-obleem. bel van den munckhof, 04780-82727 De burgemeester van Venray, maakt bekend dat op het gemeente huis. kamer 232, tydens kantoor uren voor een ieder ter inzage liggen de geaktualiseerde lysten van terreinen waarop het onkruid knolcyperus is aangetoond. Inge volge de regeling teeltverboden knolcyperus geldt voor deze terrei nen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a. alle bol- of knolvormende bloem gewassen: b. alle houtige gewassen, raste plan ten. bloemisterijgewassen en groentegewassen, voor zover zy worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of on dergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuit- plant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuinbouwgewassen, waarvan ondergrondse delen worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reini gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt zijn op met knolcyperus besmette percelen. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Als gevolg van de reorganisatie by de gemeente Venray wordt het on derdeel HUURSUBSIDIE vanaf I de cember 1989 ondergebracht by de afdeling BURGERZAKEN (loket 5), telefonisch bereikbaar onder num mer (04780-)23237. Op dinsdag 5 december a.s. zal het gemeentelijk zwembad in ver band met de St Nicolaasviering vanaf 16.00 uur gesloten zyn. De burgemeester ran Venray. maakt bekend dat op het gemeente huis, kamer 232. tijdens kantooru ren voor een ieder, tot 1 maart 1990, ter inzage ligt een kopie van "de verklaring van geen bezwaar voor het gebruik van methylbromi de", nr. 37201 en de daarbij beho rende. door de waterleidingmaat schappij gewaarmerkte, situatie- kaart, waarop het te ontsmetten ob- jekt is aangegeven. Het betreft het bedryf van H. Graat, Zuiderbergweg 5 te Oostrum. De burgemeester voornoemd. Met ingang van 27 november star ten in het Gemeentelijk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen h 30 minuten (2x per week). De kosten bedragen 45.- voor de leeftydskategorie van 5 t/m 15 jaar en 58.- voor degenen die 16 jaar of ouder zijn. Inschrijven voor deze zwemkursussen kan aan de kassa van he., zwembad.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7