KERKELIJKE DIENSTEN Gaat u Bill OUDE Fm Z 9 naar verhuizen? - de gemeente - uw parochie geestelijkheid uw krant Rioolservice RAEDTS Spio bedankt Venray LKIB ISV PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 30 november - Pagina Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraal 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. .85855. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. Harrie Messemaeckers: ouders Voermans-Janssen. 19.00 ZONDAGDIENST; Jacques Laurens- se (koll.); Maria Janssen-Vullings (koll.); Gerard van Ryswyck (koll.): jos van Hout (collega's CEAD); Anna Barents-Linders (koll.): ouders Vfermeulen-Verheijen; Truus Voesten-Michels (koll.): ouders Huub Rey ndera-Artz; Hendrika Luypers-Coppus (koll.); Frans Scheepers (koll.); Maria Janssen- |Heeuwen (koll.). Zondag: Forste zondag van de Advent- 8.00 Lsm. Trui Broekman; voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Jo jWennekers-Muysere; jrd. Piet jKersten en Mina Kersten-van Bracht (S); Ben Schim van der Loeff. fam. en vrienden. 11.00 Ned. Ilgm. ouders Truijen-IIendricx; overl. ouders Coopmans-van Kessel; Jeanette Tillemans-Jansen: Cor Vonk en beide echtgenoten (S); Bert Clephas (koll.); Betsie van de Ven- Coppis (koll.); Jo Heesbeen. Maandag: H. Barbara. 9.00 Lsm. overl. ouders (13): oude stichingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. overl. ouders Tliuijls-Muijzers en overl. kinde ren; fam. Wolke-Greefkens. 19.00 Lsm. Nelly de Bruyn-van de Voort; Nel Boveekllaassen; Wiin Kaptein. Woensdag: St. Nico laas. 9.00 Lsm. Theodoras Verstraaten-, Hen- dricus ürabbels. echtgen. en kinderen. Donderdag: H. Ambrosius. 9.00 Lsm. ouders Hendricx-Poels en overl. fam.: Wilhelm Wilms en Hen- drina Huisman. 19.00 Lsm. Ben van Daal; overl. ouders Vin Osch- hebben. Vrijdag: Onbevlekte ontvange nis van de Heilige Maagd Maria. Hoogfeest. Patrones van ons bis dom. 9.00 Lsm. voor de overlede nen (A.koll.); tot zekere intentie Le.v. O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen. 14.00 PI. Huwelyksmis voor het bruidspaar Alex van Battingen en Nelly Driessen. Dr. Kortmann- weg 12. Zaterdag: O.L. Vrouw van Ixire- to. 9.00 Lsm. ouders Arts- Cornelissen, Jenniskens-Janssen. Jeu Jenniskens en Willie. 15.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 80ste verjaardag mevr. H. Pouwels, Sta tic risweg 23. 19.00 ZONDAGDIENST. ouders Baken-van Rhee; oudei's An- toon Janssen-Verdellen; jrd. Hubert steeghs; Harry Poels (kol!.); Maria Bertrams-Hendriks (koll,); Ahtoon Leonard Janssen (S): Wiel Jacobs; uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende bystand: Hem Barents (koll.); Hendrika Luypers- Coppus (koll.); Joos Direks; jrd. ouders Pieter Mathis Ronken en Maria Ronken-Kraus; Frans Schee pers (koll.). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: A. Noyens. Zondag: 8.00 Maikej en Maurice Brons. 9.30 Hong Bui en Miriam Laurensse. 11.00 Ramon Klincken- ber en Amoud Welschen. Lektor: J. Trayen. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Kor ff. Misdienaar Bas Dirkx, Lektrice II. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lektor Br. Artemius. Inten ties: Huub v.d. Bekerom. overl. (am. V.d. Bekerom-Straatman. Matliieu v. Houdt, overl. en levende fam.leden Gerits-Wijnhoven. Maandag: 16.45 Liturgieviering Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgievie ring Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering Paterskerk Eerste weekend van de Advent Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Joos van den Bekerom (koll.); Jan Cuppen (buurt); Wim Beterams (koll.); Ans Gieling; overl. ouders Hendriks-van Els. Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsens. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Kon rad Thijssen en overl. fam!; Harrie Bouten. 11.45 Jrg. fam. Van Waayenburg-Jansen; jrg. Sha ron Oomens; Richard Jenniskens (Beatrixstr.). 18.00 Overl. fam. Phi- lipsen; Jan Cuppen. Maandag: 8.00 Voor overl. fam. (K.). 19.00 Lei van Rijt (buurt). Dinsdag: 8.00 Fhm Springintveld-Geurts en Konings. 19.00 Uit dankbaarheid; voor leven de en overl. fam. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Harrie Vereteegen (Derde Orde). Donderdag: 8.00 Zuster Judicaël van den Berg 19.00 Overl. ouders Manders-Hüpen; Tteng Stevens. Vrijdag: Feest van de onbevlekte ontvangenis van de H. Maagd Ma ria. 8.00 Flam. Peters-Arts. 19.00 Ge zinsmis jrg. Harrie van Meijel. Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. Akolieten Zaterdag: 18.30 Johan Pouwels. Zondag: 9.00 Martijn Smelt. 10.15 Jaap Janssen. 11.45 René Jansbe ken. 18.00 Martin Leenders. Ma-wo-vr: 19.00 Saskia en Roel. Di-do: 19.00 Floy Troifontaine en Roy Rutten. Parochie Brukske Eerste weekend van de Advent In de Adventstijd is er ook op zaterdagavond een eucharistie viering. Zaterdag: 19.00 Om Gods zegen over de parochie. Zondag: 10.00 Eucharistieviering met zang: Uit dankbaarheid: om ze gen over de toekomst van een gezin: Anna Linders-Donders (fam. Don ders); overl. ouders Martens- Philipsen en Vihk-Vullings. Voor' afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag. Geen H. Mis om 8 uur. 10.45 Rozen krans en biechtgelegenheid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. (Deze vie ring voor het verkrijgen van priesterroepingen, is voor een ieder toegankelijk.) 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de le zondag van de Advent. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor "De Vredesklokjes", daarom geen Kinderwoorddienst. Voor Jan Hermans (vd buurt); Sraar Janssen (koll): fam. Willems- Jansen: Jan Essing; Tbon Albers. Zondag: le Zondag van de Ad vent. 8.30 Voor Harrie Janssen en overl. fam.: voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Voor Maria Cuppen-Pingen. 11.30 Voor de weldoeners van de parochie; overl. fam. Bonantz-Veretegen. Maandag: Gedachtenis van de II. Johannes van Damascus, kerk leraar. 8.00 Voor alle overledenen. 19.00 Voor Stien Wijnhoven- Philipsen (koll.): Wimkje Siebers-Douma. jKEKnWSL.. HKiKliïfjSii NIEUWE VEROVERINGEN VOOR COCO Door het assortiment van Coco uit te breiden met een Eau de Tbilet- te, richt Chanel zich op een geheel nieuwe groep van kliëntes. Vrou wen die tot dusver nog geen deelge note waren van de ryke wereld van Coco. Voor deze vrouwen, die zich be wust worden van hun vrouwelijk heid. maar die het verlokkende en misschien toch een beetje uitda gende parfun nog niet aangedurfd hebben, is Coco nu bereikbaar ge worden. En natuurlyk heeft Chanel ook al die vrouwen die al jaren zweren bij Coco, maar hun eigen geliefde geur graag wat vaker zouden willen ge bruiken, niet veigen. Zy zullen de ze nieuwe variatie zeker met entousiasme ontvangen. De Eau de Tbilette zorgt immers voor nog meer vrijheid, nog meer toepas singsmogelijkheden. Elke vrouw kan nu Coco dragen op haar eigen manier, op elk uur van de dag en by elke gelegenheid. Het parfum staat bekend om haar noten van kruiden, amber en bloe men. Bij de Eau de Tbilette Coco ko men de bloemengeuren als een groot boeket naar voren. Mimosa, Roos. Ylang Ylang, Jasmijn en Geranium bundelen hun kostbare geurextrakten in een van die subtiele, gedurde en byzon- der uitgebalanceerde kompositites, waarvan alleen Jacques Polge het geheim kent. Het resultaat? Een diffuse, ver fijnde versie die zonder kompro- missen uitkomt voor haar oosterse origine en originaliteit. Een heer lijk lichte Eau de Tbilette die zich rijkelijk laat gebruiken. Verkryg- baar als verstuiver of in flakon. SALON DE BEAUTE SiS ïi ZONNEKUREN IBSSaSSSiSSaSSbMi Telefoon 04780-83877 dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Dinsdag: 8.00 Voor overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen. 19.00 Voor Tbon van Dijck en overl. fam. Van Dijck-Drissen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Nicolaas. 8.00 Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blok land. 19.00 Voor Tien Litjens (koll.); Harrie Stoks (koll.). Donderdag: Gedachtenis van de H. Ambrosius. 8.00 Vöor priester roepingen en roepingen tot het reli- geuze leven. 19.00 Voor Piet Vermeltfoort en overl. fam.; levende en overl. fam. J. Iloedemackers. Vrydag: Hoogfeest van de onbe vlekte ontvangenis van de H. Maagd Maria. 8.00 Tbt bijzondere intentie (A). 19.00 Voor Harrie Stoks (vd veteranen handboogschutters). Zaterdag: 8.00 Ter ere van het on bevlekt hart van Maria. Gedachte van de week "Wie geeft wat hij heeft, is waard dat hij leeft". Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Björn Emonts. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Ro bert Vereteegen, Pascal van Weert. John Dommeck. 11.30 Boy Ramirez. Maandag: 19.00 Ivo Niessen. Dinsdag: 19.00 Boy Ramirez. Woensdag: 19.00 Bjom Emonts. Donderdag: 19.00 Pascal van Daal. Vrijdag: 19.00 Ivo Niessen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. leden van de Buurtvereniging "Vriendschap door Samenwerking"; overl. ouders Van Soest-van Vechel; overl. oudere Janssen-Peetere; Leo Op 't Veld: overl. fam. De Loeij; Piet Janssen. Zondag: le Zondag van de Ad vent. 8.30 Overl. fam. Kessels- Verheijen. 10.00 Leonard Maas en Maria Martens; Jeu Arts; overl. ouders Custere-peeters; Lei Jans sen: Piet Custere; Piet Litjens; Har ry Bol (Koor "Harmony"). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Antoon en Wilhelmina Verheijen. Dinsdag: 9.00 Piet Direks. Woensdag: 9.00 Pierre Van- devenne. Donderdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Claessens-Drabbels. Vrydag: 19.00 Tot zeker intentie. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Wim Janssen en dochter Nelly en overl. fam.; overl. fam. Fleurkens-Broeks; Herman Braggeman (Kinderkoor). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ludo van Mil, Ro bert Janssen, Mark Camps, Jip S winkels. Zondag: 8.30 Monique Janssen, Cal- liste Smedts, Kim Hermans. Daph ne Reyntjes. 10.00 Lonneke van Asseldonk. Karlijk Jacobs. Martine Bonants, Yvonne Thielen. Advent We staan aan het begin van de Ad vent: de voorbereidingstijd op Kerstmis. De eerste kaars van de Adventskrans brandt. Het is een uitnodiging om ook in ons eigen le ven een verlangen te laten ontbran den naar de komst van Gods Zoon. Dat er steeds meer licht mag schij nen in ons leven, opdat wij gereed zijn als het licht der wereld jn deze wereld komt. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kin derkoor). Uit dankbaarheid: Jan Peetere; Henrica Steeghs- Vereteegen, namens de fam.; overl. oudere Tielen-Veretappen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Johanna Gerritsen-Rnelofs; Gon Peetere; Ma tliieu van Ryswyck; overl. oudere Holleman-Verwaay en Johannes Verwaay. Woensdag: 9.00 II. Mis st. Peter van Kempen, Anna Weyers, Peter v.d. Itieth en Petronella Litjens; Ca- rolien Philipsen; t.e.v. O.L. Vrouw, van Alt. Dur. Bystand (S). Vrijdag: 14.00 PI. gez. H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest echtpaar Kereten-Duijkers. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jong Garde Koor). St.. Gerardus Nelissen, Johanna Geurt,s en kinderen; st. Henrieus Custere; zr. Johannet Lemmen; overl. fam. Bomm; Sjang Steeghs-, Henrica Steeghs- Versteegen namens ouderver. H. Machutus. Parochie Leunen le zondag van de Advent. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk! Zaterdag: 19.00 Lsm. Peter Lack- ner; Bertus Vogelsangs (vw de buurt): Thei Heidens en overl. fain.; Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels: oud-deken Antoon Loonen; Martien Jilesen en overl. fam. Manders-Jilesen. Zondag: 8.45 Lsm. voor het wel zijn van de parochie. 10.00 Hgm. voor Jozef Croymans. echtgen. en martien Croymans; Han Ouwerkerk-Manders; Maria Rouwet-Styns (vw Handwer- kleidstere). Maandag: 19.00 Lsm. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; overl. fam. Wismans-Loonen. Dinsdag: 19.00 Lsm. voor overl. fam. Van Hees-Voesten; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: H. Nicolaas, bis schop. 19.00 Lsm. voor Maria Loonen-Scheffers; weekd. Harrie Vereteegen (5). Donderdag: 19.00 Lsm. voor Theo Pouwels: maandd. Marie Keijsers-Hendrix; overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Vrydag: Onbevlekte ontvange nis van Maria. 19.00 Lsm. tot bij zondere intentie voor fam. Loonen-Pouwels; maandd. Wilhel mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Jo hanna Verlieijen-Loonen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Mathijs Lit jens en echtgen.; Harrie Vereteegen (vw fam. V.F.M.); Geert Gommans (vw Rector Nabbenstraat); gest. jrd. •Jacoba Vogelsangs-Botden; Mathijs Geurts en echtgen. Akolieten Zaterdag: 19.00 Daan Loenen en Daan Moerkerk. Zondag: 8.45 Erik Litjens en Jos Di reks. 10.00 Paul de Klein, Frank de Klein en Fred Litjens. Misdienaars ma t?in vr: 19.00 Anouk Verstap pen en Maaike Leijssen. Alle akolieten en misdienaars kunnen dinsdagavond na de avondmis eens komen kijken in de sacristie of de goede Sint ook dit jaar wéér voor lieii iets heeft meegebracht uit Spanje! Lektoren Zaterdag: 19.00 mej. G. Reintjes. Zondag: 8.45 dhr. j. Reintjes. Huwelijksafkondiging: Maarten Claessens uit onze parochie en Ma rion Claessen uit Heide (2e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden fam.leden Camps. Zondag: Eerste zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor Sjang Janssen (koll.) en tevens voor Rec tor Cox (koll.). Akolieten: Jos Maas en Jhon Verkoeyen. Misdienaars voor dinsdag donderdag en zater dagavond: Silvia en Hanneke. Dinsdag: in de eerste week van de Advent. 18.15 Avondmis. Donderdag: Gedachtenis van de H. Ambrosius Bisschop. 18.15 Avondmis voor Rector Cox en voor de arme zielen in het vagevuur. Zaterdag: 19.30 Avondmis. Rektoraat Veulen le Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Ilgm. overl. fam. hagens-Arts; uit dankbaarheid v. fam. v. Kempen; voor priesterroe- pingen. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt. voor Grad Classens: gest. jgt. Jan Nabuure en echtgen.; overl. v. fam. V. Dongen-Franken; uit dankbaar heid voor allen die zich inzetten voor vrede en gerechtigheid in Europa. Dat hun inspanningen door God moge gezegend worden. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zeker in tentie. Woensdag: 8.00 II. Mis voor de gelovige zielen. Donderdag: 8.00 II. Mis. Vrijdag: Maria Onbevlekte Ont vangenis. 8.00 H. Mis. Akolieten zondag: Martin Hagens en André Reintjes. Misdienaars Marcel Vermulst en Gertjan Hol- termans. Parochie Ysselsteyn le Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Sj. van Vegchel: overl. fam. Lensen; overl. fam. Janssen-Jansen Zondag: 9.30 ('Asperges me R. de Boer-van Staveren (Kerk. Zang koor): M. van Ass-Geerets. 11.45 Mndd. M. Tbnnaer-Eranssen; P. Pot ten en overl. fam. Potten- Coopmans. Maandag: 19.00 Overleden paro chianen. - Woensdag: 19.00 Overl. fam,; uit dankbaarheid; t.e.v. O.L.V. Altijddu rende bystand. Vrijdag: Hoogfeest: Maria Onbe vlekte Ontvangenis. 19.00 Overl. oudere Janssen-Bergmans. Misdienaars Zaterdag: 19.00 D. v.d. Burgt en marl. Potten. Zondag: 9.30 S. Slangen en C. Smits. 11.15 maij- en P. Potten. Maandag: B. Pouwels en N. Jaspers. Woensdag: B. Vergeldt en P. v.d. Munckhof. Vrijdag: Rob en Thijs Berkers Spreuk van de week "Weest waakzaam, want gij kent dag noch uur!" (Mt. 25,13) Mededeling "Wij luiden de Zondag in", zo heette vroeger een programma van de KRO op zaterdagavond half elf. Van af komende zaterdag luiden wij in onze parochie ook de zondag in met het luiden van de klokken om half zeven. Het komende weekend is te vens het eerste weeken van het nieuwe kerkelijk jaar zodat het klokgelui van zaterdag a.s. een dub bel cachet krijgt! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Peter Mathijs Gie- len en kind.; Mart. Poels, Petron. Wismans. Misd.: Suz. Wilms en Yv. Tijssen. Zondag: 10.00 Harrie Vereteegen (Haag); Pauline Vereteegen (A G, nev. en ni.); Joh. Wismans-Pouwels (petekind. Pow.). Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. 11.30 Anna Arts-v.ti. Zanden (koll.). Misd.! Roel Creemere en Martijn Wilms. Maandag: 8.30 Mevr. V. Dyck- Sanders, Johan Hub. Janssen, echt gen. en zoon Piet. Dinsdag: 8.30 Harrie Bouten. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje; Harrie v. Cuyck; Pauline Veretee gen. Misd.: Karin Duykers en Joy Arts. Donderdag: 8.30 Mevr. De Rijck- v. Meyel. Vrijdag: 8.30 Antoon Michels. Zaterdag: 19.00 Pauline Veretee gen en Anna Arts (vd fam. Gielen). Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Kerk poetsen Mevr. Rieter en mevr. Arts-Janssen. Eerste zondag van de maand: kol lekte voor de Kerk! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zal. Joh. Ruusbroeck. 19.00 Fam. Claessen-v.d. Weyer. Zondag: le Zondag van de Ad vent 10.00 Voor Jo v. Eerd; Johan van Keysteren. Maandag: H. Johannes Dama- scenus. 8.30 Voor missionarissen. Dinsdag: H. Sabbas. 8.30 Bijz. int.. (M.J.). Woensdag: H. Nicolaas. 8.30 Voor de armen. Donderdag: H. Ambrosius, bis schop. 8.30 Flam. Bloemen. Vrijdag: Onbevlekte Ontvange nis van de H. Maagd Maria. 8.30 Voor roepingen tot priester en kloosterleven. Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misdienaars Zaterdag: Gerben en Peter. Zondag: Bart en Patricia. ontstoppingen en alle voorkomende rioleringswerken Tel. 04780-81469/82274 APK GRATIS BIJ GROTE BEURT Jan van Nies Langstraat 49 - Venray_ Tel. 04780-87360 SPIEGELS VERLICHTING KLEINMEUBELS de grootste collectie bij ccervew Hofstraat 5 5801 BJ Venray Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen. Zondag: Maria Lenkens-Ermens Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Rector Christiaan Heijnen en voor al de overledenen van de Carmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter van de Ven, v.b.i. uit dankbaarheid en voor de levenden en overledenen na de N.C.B. 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen-van Dijck, fam. Roosen- Welbere. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van de pelgrims. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. het hei lig Hart (eerste vrijdag). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 3 december zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. E. Eckels uit Elzendorp voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens dè dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema Communicatie bin nen de gezinskring en met God in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Veel inwoners van Venray lieten de SPIO-kollektanten afgelopen za terdag niet in de kou staan. Tussen half elf en elf uur waren ze vanuit het Spio-huis vertrokken. Juist die zaterdagmorgen regeerde Koning Winter. Toch waren ze er, jong en oud, liefst 44 in getal, om ook bij u aan te bellen voor de jeugd van Spio. Tbgen één uur kwamen de eerste jongens en meisjes terug. Na de warme chocomel, bus open en tellen maar. De thermometer, waarop alle be dragen werden ingekleurd was haast bevroren van de kou en steeg langzaam. Rond half drie steeg ze boven de duizend gulden en ze bleef stijgen. Er kwamen nog steeds kinderen met bussen binnen. Rond drie uur was iedereen op weg naar warmere oorden. Jongens en meisjes, dames en he ren hartelijk dank voor jullie gewel dige inzet en medewerking. Jullie hebben het fijn gedaan. Er kunnen weer zwemmaterialen worden gekocht. Het laatste woord van dank is aan u inwoners van Venray dank- zy uw gaven hebben we het eindbe drag van 1.273,- kunnen bereiken. Met deze herinnering ko men we volgend jaar weer bij u terug. Zwemtoernooi Arnhem Zaterdag 25 nov. 1989 zijn we met 5 personen naar Arnhem gereisd. In het zwembad "De IJsselvliet" werd het jaarlijks zwemtoernooi ge organiseerd door de Invalide Sport Vereniging Arnhem. Er werd net zoals altyd hard gestreden om de prijzen. Uiteindelijk vist niemand van ons een prijs in de wacht te slepen. Na afloop kwam Sinterklaas met een paar pieten de prijzen uitrei ken. Iedere deelnemer kreeg een certificaat met de tijden die door hem/haar gezwommen waren. Het was een druk en gezellig, goed geor ganiseerd toernooi. 'n abonnement waard e Precies 40 jaar geleden (in 194 dus) we I'd deze mooie groepsfoto Overloon gemaakt. De meisjes hun smetteloos vitte schortjes e allen afkomstig uit Venray zijn lee j] lingen van de bekende«naaisch< in Overloon. Wilde men na het beëindigen de huishoudschool (of ook zonde zich verder bekwamen in de naali vakken, dan was men aangeweze op de naaischool in Overloon. Het eerste jaar werd onderricl gegeven in het maken van ondei kleding en veretelw.erkzaamhedei Het tweede schooljaar werd het mi ken van div. bovenkleding bijgt bracht, en vilde men er nog jaartje bijplakken, dan werd me klaar gestoomd voor coupeuse. Per schooljaar werd van iedei leerling een bijdrage van 35, vraagd en kwam men zonder geld ge reden te laat. dan werd per kee een boete van 5 cent geheven, we ke laatste ten goede kwam aan he m i ssiel iefdewe rk. De namen van de leerlingen ui 1949 zyn: Achterste rij v.l.n.r.: Truus Bloe men. Corry Borgsh, Truus van Me) el, Anneke Janssen, Mientj Lindere, Koos Arts, Maria van Mi Jo Verhaagh, Mientje van Bergei Stientje Jelisen. Middelste rij v.l.n.r.: Mientje Hei drix. Nellie Gerrits, Zr. Amanda, Z Philippa, Truus Odenhoven, Mari Min. Onderste rij v.l.n.r.: Riet Verheyei Fien Stappers. Bets Wetterhahi Truus Kunzler. Archieffoto J. v.d. Putten. Wes singel 18. Daders bomexplosie station Vierlingsbeel aangehouden Vrijdagavond omstreeks kwaï over acht ontplofte in het statio van de Nederlandse Spoorwegen Vierlingsbeek een bom. welke groi schade aanrichtte. Deskundige spraken van een schade van rou de 20.000,-. Nog voordat de schade herstel was kon de rijkspolitie twee joi gens van 16 jaar aanhoudei afkomstig uit Boxmeer en Vie lingsbeek, die reeds direkt een gi deeltelijke bekentenis hebbei afgelegd. Zy hadden de bom zelf gi maakt en hadden die rond noemd tydstip op de balie *Rn h< station gelegd. Zij waren zelf g( schrokken van het effekt, want z J hadden gedacht een rookbom t hebben gemaakt, maar dat viel het anders uit. De juiste bijzonderheden moetei nog nader worden onderzocht. He tweetal is ingesloten en zal wordei voorgeleid aan de officier van justi tie in Den Bosch. De meest wildste geruchten de den na de ontploffing de ronde. He zou een aanslag zijn van een bepaa! de aktiegroep e.d. maar gelukkig dat niet bewaarheid. Het is duide lijk een uit de hand gelopen kwa jongenstreek. Het station te Vierlingsbeek maar enkele uren per dag opei voor inlichtingen en kaartverkoq Het was daarom vrijdagavond nie bemand. Overlast hanengekraai Herhaaldelijk kwamen er bij d politie klachten binnen van bewe nere van de St. Antoniusstraat, da ze bij het krieken van de dag wei den gewekt door hanengekraai. 0[ dat tydstip gaven een aantal hanei in de buurt luidkeels van hun aan wezigheid blijk. De eigenaar van de hanen is dril gend verzocht dat hanengekraai U een aanvaardbaar volume terug dringen. Andere moet de polit maatregelen nemen. De eigenas heeft beloofd daarvoor te zullen zo gen. maar hij deelde de politie ni mede welke maatregelen hij zou n men. Dat is dus voor de buurtbew nere afwachten. TE DIEP IN HET BEKENDE GLAASJE Op de Timmermannsweg Ysselsteyn hield de politie een aut< bestuurder aan, omdat het rijg drag van de bestuurder de aandacl trok. De bestuurder, een inwone van Ysselsteyn bleek te diep in hel bekende glaasje te hebben gekekei Hem werd een ryverbod van uur opgelegd en hij kreeg de aan zegging dat proces-verbaal terzaki het ryden onder invloed zal wordei opgemaakt. Zwangerschaps' zwemmen Aanstaande zaterdag 2 decembe komt de zwemles i.v.m. Sin Nicolaas-aktiviteiten te vervallen Zaterdag 9 december zijn we e weer! Aanstaande moeders zijn vai harte welkom. Er is nog plaats. Voo meer informatie bel mevr. J. Pee tere. tel. 04787-1861 of mevr. H. Boe reboom. tel. 89149. of kom een kee meedoen. De lessen zyn op zater dagavond van 18.45 tot 19.15 uur ii het zwembad De Meerpaal van SI Servatius. De kosten bedraget 4- per les.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 18