Gemeenteraadsverkiezingen 1990 Aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijst Bekendmaking Wet Wapens en Munitie Commissievergaderingen i.v.m. ontwerp-begroting 1990 Samenwerking bij het Voortgezet Onderwijs iiiiiiiei iiièiéiéiè cursussen voor kinderen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet PEEL EN MAAS Landinrich tingswet Bekendmaking Kollektekalender november 1989 Zondag Bowlen? Bowling-resiadranT VENRAY na IEL EN MAAS Donderdag 16 november - Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken' is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, bouw- en woningtoezicht, wel standstoezicht en stedebouw. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (incl. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw- kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid en mondia le vraagstukken. Burgemeester en wethouders van fenray zijn voornemens aan de na- irolgende bou waan vragen medewer king te verlenen. het bouwen van een woning met garage aan de Gezellenbaan 3 te Ysselsteyn, t.n.v. P. Smits. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 november 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter Inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen jentuele bezwaren schriftelijk bij lurgemeester en wethouders wor- len ingediend. De burgemeester van Ven ray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op (rond van artikel 18a van de Wet op ïe Ruimtelijke Ordening vrijstel- ing te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be- loeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een elektriei- eilskasje/pomphuisje aan de «eysterseweg te Oostrum, t.n.v. mevr. R. Rongen-Camps. Gildestraat 12 te Oostrum. het bouwen van een tuinhuis- ijl aan de Pastoor de Botstraat 6 te Merselo, t.n.v. mevr. J.M. v.d. Venne- L'Ortye; het bouwen van een tuinhuis je aan de Luzerne 4 te Venray, t.n.v. A.M.J. KLaassen. De op de bouwaanvrage(n) betrek- hing hebbende stukken liggen met Ingang van 17 november 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van et raadhuis (van 9.00 tot 12.00 ur). Gedu rende deze termijn kunnen 'entuele bezwaren schriftelijk bij Jrgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Hoewel de Tweede Kamerverkie zing nauwelijks achter de rug is, is het toch al weer tijd om aan de vol gende verkiezing te denken: de gemeenteraadsverkiezing op woensdag 21 maart 1990. De oorzaak van deze vroege aan konding is gelegen in het feit, dat op l-ll-'89 de nieuwe Kieswet in werking is getreden en er daardoor nogal wat veranderingen plaatsvin den m.b.t. deelname aan deze ver kiezing. De nieuwe Kieswet heeft al met een gevolgen voor deelname aan de gemeenteraadsverkiezing van woensdag 21 maart 1990. De registratie De nieuwe Kieswet bepaalt dat een politieke groepering ten behoe ve van deelname aan de verkiezing voor de leden van de gemeenteraad zijn naam of aanduiding bij het centraal stembureau moet laten re gistreren. voor zover die registratie niet reeds bij het centraal stembu reau voor de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer is geschied. Notariële akte Dit verzoek om registratie kan echter alleen worden gedaan door een politieke groepering welke een vereniging is met volledige rechts bevoegdheid. Dit houdt dus in. dat bij het ver zoek om registratie o.a. moet wor den overgelegd een afschrift van de notariële akte met statuten en een bewijs van inschrijving in het ver- enigingsregister van de Kamer van Koophandel. Waarborgsom Bovendien dient by de registratie een waarborgsom van 250,-- te worden voldaan, welke wordt ge restitueerd bij inlevering van een kandidatenlijst op de dag van de kandidaatstelling. Registratieterm ij n Voor deelname aan de raad verkie zing van 21 maart 1990 dient de re gistratie plaats te vinden uiterlijk 22 december 1989. Kandidaatstelling Op dinsdag 6 februari 1990 vindt de kandidaatstelling plaats voor de raadsverkiezing van 21 maart 1990. Nieuw is, dat de kandidatenlijst maximaal 30 namen van kandida ten kan bevatten. Politieke groeperingen die bij een vorige raadsverkiezing tenminste 15 zetels hebben behaald, mogen het aantal kandidaten uitbreiden tot 2 maal het aantal behaalde ze- terls, met een maximum van 80. Ondersteuningsverklaringen (handtekeningen op kandida tenlijsten) Ook nieuw is, dat politieke groe peringen met zittinghebbende leden in de raad geen ondersteu ningsverklaringen van kiezers op de kandidatenlijst meer nodig hebben. Daartegenover staat, dat alle andere, nieuwe deelnemende poli tieke groeperingen die ondersteu ningsverklaringen wel nodig hebben, zij het dat het aantal be perkt wordt tot 10, maar die 10 handtekeningen moeten dan wel door betreokkenen zelf op h et ge meentehuis worden geplaatst. Woonplaats kandidaat In de nieuwe Kieswet is ook gere geld, dat kandidaten die niet in de gemeente wonen, wel op de lijst mogen staan, doch die personen moeten dan bij de kandidaatstel ling een verklaring afleggen, dat zij voornemens zijn om zich bij een eventuele benoeming in de ge meente te vestigen. Kosten deelname De nog niet in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke groe peringen dienen bovendien een be drag van 500,-- te betalen om aan de verkiezing te mogen meedoen. Restitutie vindt plaats indien 75% of meer van de kiesdeler als stern- cijfer wordt behaald. Lij sten kombinatie Ook bij de gemeenteraadsverkie zing wordt het mogelijk om met andere deelnemende politieke groeperingen een lijstenkombina- tie aan te gaan, zoals dat tot nu toe alleen mogelijk was by provinciale en kamerverkiezingen. Lijstnummering Het toekennen van de lijstnum- niers zal voortaan niet meer aan de hand van het aantal verklaringen van ondersteuning door zittende gemeenteraadsleden gaan. Bepa lend kriterium vormt voortaan het aantal behaalde stemmen bij de vo rige raadsverkiezing. Zeterverdeling In tegenstelling tot voorheen vindt bij de vaststelling wie op een lijst gekozen is, geen overdracht van stemmen meer plaats. Gekozen is de kandidaat die de (gehele) kies deler (dus niet meer de lijstkiesde- lei4) öf meer dan de helft van de kiesdeler heeft behaald. (Voor Ven ray zou dat in 1986 meer dan de helft van 744,56 zijn geweest.) Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray kan een politieke groepering, die een vereniging is met volledige rechtsbevoegdheid en waarvan de aanduiding niet reeds bij het cen traal stembureau voor de verkie zing van de Tweede Kamer op provinciale staten is geregistreerd, aan het centraal stembureau van deze gemeente verzoeken, de aan duiding waarmee zij op de kandida tenlijst. wenst te worden vermeld (niet meer dan 35 letters of andere tekens), in een register in te schrijven. Indien men de aanduiding voor de komende verkiezing van de le den van de gemeenteraad op 21 maart 1990 wenst te laten registre ren moet een verzoek daartoe uiter lijk op 22 december 1989 schrifte lijk worden gedaan bij het centraal stembureau. Voor deze registratie moet een waarborgsom van tweehonderdvijf- tig gulden worden overgemaakt op een daartoe bestemde rekening van de gemeente. Degene die de beta ling verricht, ontvangt een bewijs daarvan. Na inlevering van een gel dige kandidatenlijst voor de ko mende verkiezing wordt de waar borgsom terugebetaald. Bij het verzoek moeten worden overgelegd: a. een afschrift van de notariële ak te waarin de statuten van de ver eniging zijn opgenomen; b. een bewijs van inschrijving in het register, gehouden door de Kamer van Koophandel en Ra ta rieken; c. een bewijs van betaling van bo venvermelde waarborgsom: d. een verklaring van de politieke groepering houdende aanwijzing van haar gemachtigde én plaats vervangend gemachtigde bij het centraal stembureau. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De commissaris van gemeentepo litie te Venray maakt bekend dat de Bijzondere Machtiginghouders in de zin van de voormalige Vuurwa- penwet 1919, hun machtiging voor januari 1990 dienen in te wisselen voor een Verlof tot het voorhan den hebben van (schiet)wapens en/of munitie in de zin van de nieuwe Wet Wapens én Munitie, bij de afdeling Bijzondere Taken van de gemeentepolitie Venray, Leunse- weg 4 te Venray. Zij diehen daartoe een aanvraag formulier, welke verkrijgbaar is aan het bureau van politie te Venray. in te dienen voorzien van twee recen te pasfoto's. Aanvragen die niet volledig inge vuld zijn of niet zijn voorzien van twee recente pasfoto's, worden niet in behandeling genomen. Leden van een schietvereniging dienen tevens hun schietpaspoort ter kontrole aan te bieden, alsmede een verklaring van de schietvereni ging waaruit blijkt dat in 1989 voldoende is geoefend in de ver schillende disciplines. De commissaris van gemeente politie te Venray voornoemd, G.H.P. den Tsuling Ten slotte In dit stadium van voorbereiding is het echter vooraleerst belangrijk te 'weten, dat alleen een politieke groepering welke een vereniging is met volledige rechtsbevoegdheid uiterlijk 22 december 1989 een ver zoek om registratie van naam en/of aanduiding kan doen ten behoeve van deelname aan de gemeente raadsverkiezing van woensdag 21 maart 1990. Wie nadere inlichtingen wenst kan zich in verbinding stellen met het hoofd van de afdeling Burgerza ken, dhr. W. Crooijmans, tel. 23229'. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 november 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een bedrijfs woning aan de Gezellenbaan 7 te Ys selsteyn, t.n.v. H. Maessen Machines b.v.; het bouwen van een tuinhuis je aan de Zuidsingel 39 te Venray, t.n.v. mevr. M. Claessens-Maessen-, het uitbreiden van een wo ning aan de Van Berlostraat 2 te Leunen, t.n.v. M.G.M. Janssen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Pater Kustersstraat 11 te Leunen, t.n.v. W.A.M. Voermans; het verbouwen van een wo ning en het bouwen van een gara ge/hobbyruimte en tuinmuur aan de Landweertweg 12 te Venray, t.n.v. T.J.P.A. Rutten: het plaatsen van een dakkapel aan de Horsterweg 90 te Castenray, t.n.v. JG.M. Emonts; het bouwen van een tuinber- ging aan Grauwveen 9 te Ys selsteyn, t.n.v. M.J.L. v.d. Zanden; het plaatsen van een dakkapel aan de Dempseystraat 9 te Venray, t.n.v. M.J.C. Sijbers; het bouwen van een veranda aan de Etudestraat 27 te Venray, t.n.v. W.H.M. Bierstekers; het bouwen van een woonhuis aan de Heidse Peelweg 40 te Ys selsteyn. t.n.v. P.J.G. Claessens, Lit- senbergweg 27 te Ysselsteyn. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van 7 november 1989 hinderwetvergunning is ver leend, onder het stellen van voor waarden voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een var- kensmesterij, gelegen aan de Beek- weg 90, 92 en 94 te Vredepeel. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 17 decem ber 1989. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift (in tweevoud) worden inge diend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of. een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken vanaf groep 2 basisschool (tel. 04780-85320) Zoals dat elk jaar gebruikelijk is wordt de ontwerp-begroting eerst behandeld in openbare vergaderin gen van de verschillende raadscom missies, alvorens de behandeling in de raad zelf plaats heeft (dat zal zyn op donderdag 7 december a.s.). Het rooster van de commissiever gaderingen i.v.m. de begroting 1990 ziet er als volgt uit: Dinsdag 21 november a.s.: - aanvang 17.00 uur. kamer 127: commissie voor Onderwijs, Cul tuur, Jeugd, Sport en Rekreatie. - aanvang 18.00 uur, kamer K19: commissie voor Openbare Wer ken, Verkeer en Agrarische Zaken. Woensdag 22 november a.s.: - aanvang 17.15 uur, kamer 127-, 'n abonnement waard commissie voor Financiële en Ekonomische zaken. Donderdag 23 november a.s.: - aanvang 17.30 uur, kamer 127: commissie voor Ruimtelijke Or dening eii Volkshuisvesting. Maandag 27 november a.s.: - aanvang 17.15 uur, kamer 004: commissie voor Algemene Zaken. - aanvang 17.30 .uur, kamer 127: commissie voor Maatschappelij ke Zorg en Sociaal-cultureel Werk. fOOOi i O tam na tnt piiKt «i£ Deze vergaderingen worden allen in het raadhuis gehouden en zijn zoals gezegd openbaar. Belangstel lenden zyn dan ook van harte welkom. Door de ontwikkelingen in het onderwijs en in de maatschappij is er bij de direkties van de verschil lende scholen voor Voortgezet On derwijs in Venray. Horst en Meerlo een duidelijke behoefte ontstaan om het samenwerkingverband te versterken c.q. uit te breiden. De wens tot samenwerking betreft vooral de toelating tot de brugklas en de doorstroom van de leerlingen tussen de verschillende soorten on derwijs. De direkties van de 10 scholen voor VWO/HAVO, MAVO en LBO in genoemde drie plaatsen, hebben besloten om met ingang van 1990 alle leerlingen die zich voor de brugklas van één der aangesloten scholen aanmelden, te bespreken in één gemeenschappelijke toela tingsvergadering. Daardoor wordt het mogelijk de toelatingskriteria van de verschillende scholen be ter op elkaar af te stemmen en in twijfelgevallen de beste beslissing te nemen voor de aangemelde leerling(e). Misschien nog belangrijker voor de leerlingen en de ouders zijn de bindende afspraken over de door stroom tussen de verschillende scholen. Tbt nu toe bestonden er wel werk afspraken tussen de scho len onderling, een centrale regeling echter, met kontrole op de uitvoe ring, was er niet. De kern van de overeenkomst Is dat bij een dooratroom of overstap naar een ander onderwijstype de afleveren de school een advies uitbrengt over de voortzetting van de studie, dat voor de ontvangende school bin dend is. In zeer veel gevallen zal dit betekenen, dat de leerling(e) bij een dergelijke overstap zonder een jaar te verliezen kan doorstromen. De deelnemende scholen zijn er van overtuigd dat door de vergrote toelatingsvergadering en de uitbrei ding van de afspraken over de doorstroom de belangen van de leerlingen uit deze regio beter ge waarborgd zijn. Bovendien is die versterkte samenwerking een posi tieve bijdrage aan het totale onder wijs in de regio. Het samenwerkingsverband om vat de volgende scholen en schooltypen: VWO/HAVO-scholen: Boschveldcollege, Venray Scholengemeenschap Jerusalem, Venray MAVO-scholen: Mavo De Kolk. Venray Mavo Maasdorpen, Meerlo Jacob Merlo Mavo. Horst LBO-seholen: R.K. Biologische School, Horst S.G. Marianum, Venray Kath. Technische School. Venray De Reindonk. Horst R.K. Technische School, Horst. INBRAKEN IN AUTO'S Er werden geen inbraakspo ren aangetroffen, zodat vermoede lijk de eigenaar vergeten heelt zijn in de oprit, van 't Dagoberthof ge parkeerde auto af te sluiten. Hij konstateerde dat uit de auto de ra dio verdwenen was. Voor hem een schadepost van 600.--. Vermoedelijk is de dader bij een autokraak in een aan de Hoge Beek geparkeerde personenauto in zijn werk gestoord. Voor de eige naar bleef nu de schade beperkt tot een met een steen ingegooide ach terruit. Met geweld was toegang verkregen tot een aan de Pettenrna- kerstraat geparkeerde personen auto. Uit de auto was de radio gestolen. VERBODEN VISSEN Een inwoner van Kevelaer werd door de politie op heterdaad betrapt toen hij bezig was met het vissen met een kruisnet in de Loobeek in de Spurkt. Hem werd proces verbaal aangezegd: zowel vanwege het vissen met een kruisnet als het vissen zonder vergunning. VERNIELINGEN Van een aan de Heidse Peel weg geparkeerde bedrijfsauto was de linker buitenspiegel door puur vandalisme vernield. Dalzelfde kon worden ge- konstateerd bij ergerlijke vernielin gen aan het stalen hekwerk, houten palen en houten speelhuis- jes aan en op de speelplaats van de basisschool te Merselo. Ruilverkaveling "Overloon-Merselo" Kennisgeving ingevolge artikel 213. derde lid. juneto artikel 1999. derde lid Terinzagelegging proces-verbaal van aanwyzingen en Lijst der Gel delijke Regelingen. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo" deelt u mede. dat geduren de één maand, van 20 november 1989 tot en niet 19 december 1989 in het Bureau van Uitvoering. Oploseweg 16a te Overloon. op werkdagen, behalve op de zaterda gen 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 tot 16.30 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de lyst der Geldelyke Regelin gen. bedoeld in artikel 212. eer ste lid (De lyst der geldelyke regelingen is in haar geheel of in uittreksel tegen betaling der kosten verkrijgbaar op aanvraag bij de Landinrichtingscommis sie. De kosten bedragen 10,90 per artikel inzage recht, vermeer derd met 4,55 per A4-formaatJ; b. het proces-verbaal van aanwijzin gen. bedoeld in artikel 210, derde lid. Uiterlijk de veertiende flag na de laatste dag, waarop de in artikel 213. tweede lid. bedoelde stukken ter in zage hebben gelegen (dus tot en met 2 januari 1990). kan iedere be langhebbende schriftelijk zijn be zwaren tegen de lijst der geldelijke regelingen bij de Landinrichting scommissie indienen (adres: Lan- dinrichtingcommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo". Oploseweg 16a. 5825 HN Overloon. De Landinrichtingscommissie. G.C.M. ran Heusden. voorzitter ir. H.L.J. Thyssen, sekretaris De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan bet be paalde in artikel 22 vau de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 31 oktober 1989 een bestemmingsplan "Rijks weg A73 Zuid" in voorbereiding heeft verklaard voor gronden gele gen in een strook tussen globaal de kruising van de Venloseweg met de Maasheseweg te Venray en de grens met de gemeente Horst nabij Castenray. Dit voorbereidingsbesluit. treedt in werking met ingang van 3 no vember 1989 en ligt voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling VROM. Raadhuisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd. mr. H.J.M. Defesche 13 t/m 19 nov.: Diabetes Fonds Ne derland (landelijke aktie). 25 nov.: Zwemvereniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Dat kan. Loop gewoon binnen of bel even mgr. hanssenstraat 10 oostrum telefoon 04780 - 83223 |bowlin^_^Iiijd^gezeni^^

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9