Informatie voor zelfstandige ondernemers Bijstandsregeling zelfstandigen Inkomensvoorziening Oudere of gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Zelfstandigen (IOAZ-regeling) Subsidieregeling Management Ondersteuning (SMO-regeling 1988) NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Geen spreekuur ommissie voor ilgemene zaken ^ommissie voor onderwijs, c.a. PEEL EN MAAS Benoeming lid van de gemeenteraad Benoeming lid van de gemeenteraad Commissie voor openbare werken verkeer en agrarische zaken Landinrich tingswet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Mededeling over vak O Kollektekalender november 1989 Commissie voor maatschappe lijke zorg EN MAAS Donderdag 2 november - Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken en rekreatie. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken en milieuzaken. Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. personeelszaken, organisatie, in formatica, interne dienstverle ning, ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannep. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie wel zijnsplanning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen), gemeentegaran ties, onderwijs, volwassen-edu catie, kinderopvang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebe- leid en mondiale vraagstukken. In verband met de benoeming ran wethouder Willems tot burge- neester van de gemeente Wouw ko nen met ingang van heden alle preekuren van wethouder Wil- ;ms te vervallen. Voor dringende aangelegenheden an men zich wenden tot de betref- mde vakafdeling. 0p maandag 6 november a.s. indt om 17.15 uur in kamer 004 an het raadhuis een openbare ver- adering plaats van de commissie ee Foor algemene zaken. Op de agenda staat als belangrijk- te onderwerp de bespreking van et ontwerp-raadsvoorstel m.b.t. faluatie en bijstelling van het ge- ïeentelijk Informatiserings- en utomatise ri ngsplan ns 0p dinsdag 7 november a.s. vindt >m 17.00 uur in kamer 127 van het aadhuis een openbare vergadering laats van de commissie voor on- erwys, cultuur, jeugd, sport en re- reatie. Op de agenda staan ondermeer de olgende onderwerpen: Voorstel tot aanpassing van de ta rieven voor het gebruik van welzyns/sport-akkommodaties. Voorstel tot wijziging van de rege ling leerlingenvervoer Venray. Voorstel tot vaststelling van de af rekening basisedukatie regio Noordelijk Noord-Limburg over 1988. Jaarverslag VVV over 1988. uw weekblad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray maakt ingevolge artikel V 7, juncto artikel N 23 der kieswet be kend. dat zyn besluit van 31 okto ber waarbij Janssen, Gerrit te Venray is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens het overlijden van: Van Oers, Johannes A.A. ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. De voorzitter voornoemd, H.J.M. Defesche De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray maakt ingevolge artikel V 7. juncto artikel N 23 der kieswet be kend, dat zijn besluit van 31 okto ber waarbij Leijssen, A.J. te Venray is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens het ontslag nemen als lid van de raad der ge meente Venray door Willems. H.P.T.M. ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. De voorzitter voornoemd, H.J.M. Defesche Op dinsdag 7 november a.s. vindt om 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis een openbare vergadering plaats van de commissie voor open bare werken, verkeer en agrarische zaken. Op de agenda staan ondermeer de volgende onderwerpen: - Jaaiverslag Zuidooster Autobus diensten over 1988. - Reaktie van het college op het Pro vinciaal Afvalstoffen Plan II. - Ontwerp-raadsvoorstel inzake de beschikbaarstelling van een kre diet ad 275.000,- voor de aan schaf van 12.000 stuks boxen ten behoeve van de inzameling van Klein Chemisch Afval. - Voorstel tot grondruil met de heer C. Wijnhoven, Parkweg 6, in ver band met de realisering van de nieuwbouw van het zwembad. Ruilverkaveling "Overloon-Merselo" Kennisgeving ingevolge artikel 213, derde lid, juncto artikel 1999, derde lid Terinzagelegging proces-verbaal van aanwijzingen en Lijst der Gel- delijke Regelingen. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo" deelt u mede. dat geduren de één maand, van 20 november 1989 tot en met 19 december 1989 in het Bureau van Uitvoering, Oploseweg 16a te Overloon, op werkdagen, behalve op de zaterda gen 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 tot 16.30 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de lijst der Geldelijke Regelin gen, bedoeld in artikel 212. eer ste lid (De lijst der geldelijke regelingen is in haar geheel of in uittreksel tegen bètaling der kosten verkrijgbaar op aanvraag bij de Landinrichtingscommis sie. De kosten bedragen 10,90 per artikel inzage recht, vermeer derd met 4,55 per A4-formaat); b. het proces verbaal van aanwijzin gen, bedoeld in artikel 210, derde lid. Uiterlijk de veertiende dag na de laatste dag waarop de in artikel 213, tweede lid, bedoelde stukken ter in zage hebben gelegen (dus tot en met 2 januari 1990), kan iedere be langhebbende schriftelijk zijn be zwaren tegen de lijst der geldelijke regelingen bij de Landinrichting scommissie indienen (adres: Lan dinrichtingcommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo", Oploseweg 16a, 5825 HN Overloon. De Landinrichtingscommissie, G.C.M. van Hcusden, voorzitter ir. Ii.L.J. Thijssen, sekretaris Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het tfer plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinmuur aan de Urbanusweg 8 te Leunen, tn.v. W.A. v.d. Ligt De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 november 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders .wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een machine- loods aan de Henri Dunantstraat 37 te Oostrum, t.n.v. Van Rattingen b.v.; het bouwen van een woning aan de Alaertslaan te Venray, t.n.v. P.E. Abegg, Claudiahof 25 te Venray; het bouwen van een woning in het bestemmingsplan Hardeweg te Venray, t.n.v. R. Francken, Kamgras 6 te Venray; het bouwen en uitbreiden van een pand aan de Kempweg 147 te Venray. t.n.v. H.J.P. Martens. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 növërhbèr 1989 gedu- rènde 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (rap 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 oktober 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een keuken/ garage/berging aan de Jofferspas 22 te Oostrum, t.n.v. mej. M.J.J.M. Kes- sels. Binnenhof 7 te Oostrum; het bouwen van een carport aan de Groeneweg 1 te Heide, tn.v. J.J.H. Gielens; het bouwen van een carport aan de Groeneweg 3 te Heide. t.n.v. J.P.G. Gielens; het bouwen van een materiaal- hok op sportpark "De Vlies" te Ys- selsteyn. tn.v. Sportvereniging Ysselsteyn; het bouwen van een tuinhuis je aan de Eligiusweg 24 te Venray. t.n.v. M.G.M. Janssen: het plaatsen van een dakkapel aan de Tinnegieterstraat 23 te Ven ray, t.n.v. A.C.J. Huizen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Chopinstraat 35 te Venray, tn.v. T.M. Strijbosch het bouwen van een tuinhuis je/volière aan de Akelei 27 te Ven ray, tn.v. J.J.C. Thomassen; het bouwen van een garage aan de Rector Cremersstraat 5 te Smakt tn.v. A.H.G.M. Cremers; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Molenhoek 10 te Oirlo, tn.v. G.M.R Peters; het bouwen van een berging aan de Dr. Kortmannweg 20 te Ven ray, tn.v. J.A.M. Swaghoven; het bouwen van een loods aan de Zandhoek 16 te Orilo, tn.v. G.J. Houwen; het uitbreiden van een wo ning aan de Everestlaan 20 te Ven ray. tn.v. R.A. Sheldon; het uitbreiden van een wo ning en het bouwen van een ber ging aan de Coppelenberg 18 te Merselo, t.n.v. P.G.J. Wismans. Veldstraat 33 te Merselo. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche De Bijstandsregeling Zelfstandi gen (BZ-regeling) regelt een aantal aspekten met betrekking tot finan ciële ondersteuning aan zelfstandi ge ondernemers, zoals het starten, beëindigen, en voortzetten van be drijven. Beknopte informatie over doelstellingen, voorwaarden, moge lijkheden en te volgen procedures m.b.t. de BZ-regeling treft u hieron der aan. Een bedrijf beginnen met ondersteuning vanuit het Bijstandsbesluit Zelfstandigen Bestemd voor: Aspirant ondernemers die vanuit een situatie van (dreigende werk loosheid of gedeeltelijke arbeidson geschiktheid een bedrijf willen beginnen. Voorwaarden: Het te starten bedrijf moet, op ter mijn, voldoende inkomensmoge lijkheden bieden (levensvatbaar zijn). Er moet aan de wettelijke eisen worden voldaan (rechtmatige ves tiging). Er moet een onderbouwd onder nemingsplan overlegd worden. Mogelijkheden: Krediet (maximaal 25.000,--). Continuering recht op uitkering (maximaal 18 maanden), waarbij het (gezins-)inkomen wordt aan gevuld tot het bijstandsniveau. Procedure: Aanvragen bij gemeente waarin aspirant ondernemer woont. Toetsing ondernemingsplan en advisering aan gemeente door RIMK. Beslissing al dan niet toekennen door gemeente. Een bedrijf beëindigen met ondersteuning vanuit het Bijstandsbesluit Zelfstandigen Bestemd voor: De ondernemer die een inkomen beneden het minimum loon niveau heeft en. zyn bedryfsaktiviteiten, met inachtneming van een afbouw periode. wil beëindigen. Voorwaarden: De ondernemer exploiteert het bedryf reeds minimaal 3 jaar. Het bedrijf wordt binnen (uiter lijk) 12 maanden beëindigd. Mogelijkheden: Aanvulling op het inkomen uit bedryf tot het minimum loon niveau. Overbrugging naar de regeling Inkomensvoorziening Ouderen en gedeeltelyke Arbeidsonge schikte, gewezen. Zelfstandigen (IOAZ-regeling), (zie brochure: "VUT'-regeling voor zelfstan digen. Vorig jaar april hebben wij be kendgemaakt dat tussen het kerk bestuur St. Petrus Banden en het gemeente-bestuur was overeenge komen dat wanneer het niet duide lijk was hoe het precies stond met de rechten op een graf op vak O. er van uitgegaan zou worden dat na de eerste begraving er nog 50 jaar rechten bestaan op dat graf. Het be trof hier graven die vóór 1953 zyn uitgegeven. Inmiddels is door het kerk bestuur een nader, onderzoek ge daan naar de vervaldata ran de diverse grafrechten die vóór 1953 zijn betaald. Naar aanleiding hier van heeft het kerkbestuur een over zicht samengesteld ran de verral- data van de grafrechten van graven die vóór 1953 zyn uitgegeven. Na een overleg tussen vertegen woordigers ran het kerkbestuur en het gemeentebestuur, is besloten om de door' het kerkbestuur op gestelde lyst met de daarop vennel- de vervaldata van diverse graven over te nemen. Dit betekent in veel gevallen dat de huidige by het ge meentebestuur bekende vervaldata van graven zullen worden aange- Een bedrijf, als oudere zelfstandige, voortzetten met behulp van het Bijstandsbesluit Zelfstandigen Bestemd voor: De ondernemer die 55 jaar of ouder is. een inkomen beneden het minimum loon niveau heeft, maar toch zijn bedryf wil voortzetten. Voorwaarden: De ondernemer is minimaal 10 jaar als zelfstandige gevestigd. Er wordt aan de wettelijke eisen voldaan (rechtmatige vestiging). De te verwachten netto-winst uit bedrijf is minimaal 10.000- per jaar. De ondernemer is jonger dan 65 jaar. Mogelijkheden: Jaarlijkse aanvulling op het inko men uit bedrijf (tot het minimum loon niveau). Krediet van maximaal 15.000- (onder zachte voorwaarden). Een bedrijf voortzetten met ondersteuning vanuit het Bijstandsbesluit Zelfstandigen Bestemd voor: De ondernemer die gedurende een redelijke termijn (doorgaans tenminste anderhalf jaar) als zelf standige is gevestigd. Voorwaarden: Ingeval van Besloten Vennoot schap: de direkteur/grootaandeeb houder, heeft ,%de volledige zeggenschap in het bedrijf en draagt de financiële risiko's. De ondernemer (het gezin) is gro tendeels afhankelijk van het in komen uit het bedrijf. Voortzetting van het bedrijf biedt voldoende inkomens/winstper- spektieven (levensvatbaarheid). De ondernemer is niet voor 100% arbeidsongeschikt. Er wordt aan de wettelijke eisen voldaan (rechtmatige vestiging). Er is geen financieringsaltema- tief (voorliggende voorziening). De ondernemer is jonger dan 65 jaar. Mogelijkheden: Krediet (maximaal 200.000,-). Aanvullende uitkering van maxi maal 12 maanden (bij wijze van uitzondering tot maximaal 36 maanden). Nadere informatie kunt u ver krijgen by: - Gemeente Venray, afdeling socia le zaken. Raadhuisstraat 1 Venray (tel. 23333). - Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (RIMK) Mgr. Nolensplein 59 Venlo (tel. 077-548872) - Ministerie van Landbouw en Visserij Postbus 960 Roermond (tel. 04750-34251) past omdat in voorkomende geval len uitgegaan zal worden van een termijn van 100 jaar grafrecht op graven, gelegen op vak O. Mochten er by ir nog vragen zijn over de rechten op de graven op de algemene begraafplaats Boschhui zen, dan kunt u zich wenden tot de afdeling burgerzaken, telefonisch bereikbaar onder nummer (04780-) 23230. 6 t/m 12 nov.: Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend als Jantje Be ton (landelyke aktie). 13 t/m 19 nov.: Diabetes Fonds Ne derland (landelyke aktie). 25 nov.: Zwemvereniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kol lekte gericht legitimatiebèwys kunnen tonen. De wet Inkomensvoorziening Oudere en gedeeltelyke Arbeidson geschikte Zelfstandigen regelt de voorwaarden waaronder oudere of gedeeltelijk gehandicapte onderne mers in aanmerking kunnen ko men voor een uitkering. Hieronder treft u in het kort informatie aan over de strekking van de IOAZ- regeling. Belangrijk: - Het betreft, géén Bijstands- of Sa neringsregeling. - De invloed van de hoogte van het vermogen op de uiteindelyke uit kering is zeer beperkt. - De bedryfs-aktiviteit dient beëin digd te worden, het bedryf als zo danig mag (door een ander) worden voortgezet. Bestemd voor: A. Oudere zelfstandigen Die in aanmerking komen voor de zelfstandigenaftrek in het jaar vóór de aanvraag. Die bedryfsaktiviteiten beëindi gen na 55-jarige leeftijd. Ondernemer is jonger dan 65 jaar. Voorwaarden: Verwacht arbeidsinkomen na stoppen lager dan 32.300,--. De 3 jaar vóór aanvraag rechtma tig en onafgebroken zelfstandig in Ned. De 7 jaar vóór bovengenoemde periode inkomen uit arbeid (loon dienst of eigen bedryf). Arbeidsinkomen van de zelfstan dige de laatste 3 jaar vóór aan vraag lager dan gemiddeld 32.000,-. Aanvragen vóór stoppen bedr(jf- saktiviteit. Stoppen binnen 18 maanden. Mogelijkheden: Uitkering tot 65-jarige leeftyd. Bestemd voor: B. Ged. arbeidsongeschikte zelfstandigen Die in aanmerking komen voor de zelfstandigenaftrek in het jaar vóór de arbeidsongeschiktheid. Die bedryfsaktiviteiten beëindi gen i.v.m. arbeidsongeschiktheid. Ondernemer is jonger dan 65 jaar. Ondernemer is voor minder dan 80% arbeidsongeschikt (AAW). Voorwaarden: Verwacht arbeidsinkomen na stoppen lager dan 32-300.--. De 3 jaar vóór aanvraag rechtma tig en onafgebroken zelfstandig in Ned. Aanvragen vóór stoppen bed rij f- saktivitoit. Stoppen binnen 18 maanden. Mogelijkheden: Uitkering tot 65-jarige leeftijd of einde arbeidsongeschiktheid. Nadere informatie kunt u ver- MIX"! bij: Gemeente Venray. afdeling, socia le zaken, Raadhuisstraat 1 Venray (tel. 23333). Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (RIMK) Mgr. Nolensplein 59 Venlo (tel. 077-548872) Ministerie van Landbouw en Vissery Postbus 960 Roermond (tel. 04750-34251) Onderstaande informatie over de Subsidieregeling Management On dersteuning kan van belang zyn voor kleinere ondernemingen (tot max. 25 werknemers). De SMO- regeling biedt onder bepaalde voor waarden mogelijkheden om met subsidie van de overheid adviezen in te winnen. In het kort wordt hieronder de strekking van de rege ling weergegeven. Bestemd voor: In Nederland gevestigde onderne ming op het gebied van industrie, ambacht, handel of dienstverlening bij wie niet meer dan 25 werkne mers in dienst zijn. Voorwaarden: Subsidie aanvragen vóórdat ad viesopdracht wordt verstrekt Advies wordt uitgebracht door ex- tem, onafhankelijk advies bureau. Adviseur moet opgenomen zijn in de landelyke SMO- adviseurslijst. Het advies wordt schriftelijk uit gebracht Het advies moet van strategische aard zyn, gericht op de verbete ring van de bedrijfsvoering (Niet subsidiabel zijn derhalve advie zen die betrekking hebben op de dagelijkse c.q. operationele be drijfsvoering) Aan een ondernemer wordt op grond van deze "SMO-regeling 1988" niet meer dan driemaal subsidie verleend. Mogelijkheden: Subsidie 30% van de advies- kosten (excl. btw). Voor bedrijven met niet meer dan 9 werknemers geldt voor de eer ste twee adviesdagen een subsi die van 70%. Subsidie over tarief van maxi maal 1.500.- per dag Subsidie maximaal 5.000,- per onderneming per 12 maanden. Procedure: schriftelijk aanvragen by Insti tuut voor het Midden- en Klein bedryf. Beslissing al dan niet toekennen door Instituut voor het Midden- en Kleinbedryf. Overige dienstverlening voor gevestigde ondernemers: Gesprekspartner: diagnose pro bleemsituatie. Informatie: andere regelingen I andere adviesinstanties I inzage SMO-advieseurslyst branchege- gevens vestigingsplaats kon- kurrentie. Het geven van kursussen en kol- lektieve voorlichting Indien u meer informatie wenst kunt u kon takt opnemen met het instituut voor het Midden- en Kleinbedryf in Venlo. tel. 077- 548872. Op. maandag 6 november a.s. vindt om 1730 uur in kamer 127 van het raadhuis een openbare ver gadering plaats van de commissie voor maatschappeiyke zorg en sociaal-cultureel werk. Op de agenda staan ondermeer de volgende onderwerpen: - Ingekomen stukken, waaronder diverse jaarverslagen; - Bespreking ev aluatie opvang asiel zoekers; - Bespreking van de Sociaal- Economische Rapportage Venray 1988

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9