X eigen haard X meubelen Aubergh 1 DE IA Campagne PEEL EN MAAS John Lanting ziek PEEL EN MAAS Er zijn altijd mensen die iets bijzonders willen. Assurantiekantoor Boer nieuw agentschap CDK-Bank Venrayer maakte computerprogramma voor de bouwwereld na! PEEL EN MAAS Donderdag 2 november - Pagina 7 êi Maakt betere kwaliteit betaalbaar Venlo, Tegelseweg 59, tel. 077-542623. Sevenum. Past. Vullinghsstraat 9, tel. 04767-1826 Dodelijk verkeersongeval op Puttenweg Woensdagmorgen om kwart over jes wilde op de Puttenweg, ter hoog te van de Eikenhofweg, een 37- arige bestuurder van een perso- lenbusje. een voor hem rydende thtauto inhalen. Tijdens dat in- [en bemerkte hij op het laatste noment een tegemoetkomende fiachtautokombinatie. Om een bot te voorkomen remde hij af, maar de bestelbus raakte daardoor in een slip en botste frontaal tegen je vraehtautokombinatie, bestuurd een 42-jarige inwoner van [orst. De bestuurder van de bestelbus, Antonius Peters uit Nyme'gen, werd uit de bus geslingerd en kwam op het wegdek terecht waarby hij vry- wel op slag moet zyn gedood. Een naast hem zittende passagier en de achter in de bestelbus zitten de broer van de bestuurder werden met lichte verwondingen naar het nekenhuis overgebracht Zij kon den na behandeling naar huis wor den overgebracht. Het was op de Midden Peelweg een grote ravage, ook al omdat de rrachtautokombinatie geladen was met stro. In samenwerking met. de rijkspo litie werd het verkeer tot ongeveer half negen omgeleid. De politie zou graag in kontakt komen met de bestuurder van de ihtauto welke door de bestuur der van de bestelbus werd inge- ld, mede omdat de inzittenden van de bestelbus geen verklaringen tonden geven omtrent de toe dracht. Ook andere getuigen worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie. Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees Wij hebben nog vacatures voor: 2e/3e/4e jaars 1 leerlingen bedieningen of leerlingen projekt gastheerschap part-time serveersters voor 15 a 20 uur per week (maandag t/m vrijdag) Voor verdere inlichtingen of uw sollicitatie kunt u zich wenden tot dhr Rogier Hurkmans tel. 04782-824 INBRAKEN IN WONINGEN Door forcering van de achter deur was toegang verkregen tot een woning aan de Fagotstraat. Ont vreemd zijn een kleurentelevisie, een videorekorder met band en een audioset. Dat alles ter waarde van 5.000,--. Op dezelfde wijze was toegang verkregen tot een woning aan de Gitaarstraat. Wat hier precies ont vreemd is kon ons niet worden me degedeeld. By een inbraak in een woning aan de Spinetstraat is de dader ken nelijk in zijn werk gestoord. Hier was sprake van flinke schade, maar het hang- en sluitwerk had zijn waarde bewezen. Bij een woning aan de Veltum se Kleffen is het ook bij een in braakpoging gebleven. Ook hier was getracht aan de aehterzyde in de woning te komen. Hier wordt ge dacht dat de dader in zyn werk uw weekblad BESTUURSTER REED NA AANRIJDING GEWOON DOOR Zondagavond, omstreeks 21.40 uur, verleende een naar later bleek 42-jarige autobestuurster, toen ze vanaf de Kempweg de Langeweg opreed zonder dat de auto ver lichting voerde geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 24-jarige inwoonster van Venray. Na de botsing reed de ver oorzaakster gewoon door zonder dat haar identiteit kon worden vast gesteld. Maar een getuige gaf aan de poli tie het kentekennummer door en boende kon de politie de bestuurster kort daarna aanhou den. Ze verkeerde behoorlijk onder invloed en weigerde de bekende Proeven te ondergaan. Haar werd ryden onder invloed, het weigeren aan de blaas- en bloed proef en het doorrijden na een aan njding zonder dat haar identiteit ton worden vastgesteld, ten laste gelegd. Alcoholkontrole In de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie in samenwer king met de SWOV (Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid) een gerichte alco holkontrole. Op de Langstraat werd tweemaal gekontroleerd en moesten 23 resp. 24 bestuurders in het bekende pijp je blazen. Er werd geen enkele bestuurder aangetroffen, die teveel alcohol had genuttigd. Op de Stationsweg werd eveneens tweemaal gekontroleerd en daar werden 22 resp. 29 bestuurders ver zocht te blazen. Eén bestuurder kreeg proces-verbaal omdat hij te veel alcohol had genuttigd. Op de Leunseweg werd ook twee maal gekontroleerd en daar moesten 17 resp. 11 bestuurders blazen. Van drie bestuurders was het alcoholpromillage te hoog. Zij kregen proces-verbaal aangezegd. Een politiepatrouille zag in de kom een personenauto nogal slor dig rijden. By kontrole bleek dat de Venrayse bestuurder alcohol had genuttigd. Na de blaasproef werd hem een rijverbod van 2 uur opge legd en werd hem een transaktie van 250- aangeboden. Op de Gussenstraat werd een bestuurder aangehouden die wel erg diep in het bekende glaasje ge keken had. Die bestuurder, een 23-jarige man uit Sevenum, kreeg een rijverbod van 10 uur opgelegd en de aanzegging dat proces-verbaal zal worden opgemaakt Bovendien kreeg die bestuurder nog een extra proces-verbaal omdat een van z'n autobanden te glad was. Tien autokraken in één dag In de nacht van donderdag op vrijdag èn op vrijdag overdag werd er in maar liefst 10 geparkeerde auto's ingebroken. Uit sporen viel op te maken dat de daders vermoe delijk uit twee groepen bestaan, omdat ze twee verschillende inbraak-methodes hanteren. De een is door met grof geweld, de an dere door met kracht de portierslo- ten open te breken. "Slachtoffers" waren in het Brukske, in de Serenadestraat twee auto's; in de Aubadest raat eveneens twee auto's; in de Haammakerstraat en Veltumse Kleffen in de buurt van de flats vijf auto's; en een auto die in de Catharinastraat gepar keerd stond. In alle gevallen waren de radio apparatuur cassettebandjes, booster en geluidsboxen ont vreemd. Uit enkele auto's verdwe nen ook de daarin aanwezige zonnebrillen. De totale schade aan vernielingen en buit worden Qp njeer dan 10.000,-- geraamd. Ondanks het feit dat de politie ex tra toezicht houdt, vraagt ze toch de medewerking van de inwoners. Het moet toch mogelijk zijn dat die da ders in de kraag worden gegrepen. De politie doet daarom een drin gend beroep op de inwoners om in dien er bij geparkeerde auto's iets verdachts wordt waargenomen, on middellijk de politie te bellen. Dat kan onder tel.nr. 84888. NOG MEER AUTOKRAKEN Twee aan de Haammakerstraat geparkeerde personenauto's wer den in de nacht van zaterdag op zondag opengebroken, door force ring van het portierslot. Uit een auto werden de versterker en cas settebandjes plus twee pakjes siga retten meegenomen. Uit de ander auto de autoradio en 12 cassette bandjes. Uit een aan de Bereklauw ge parkeerde personenauto werd de radiocassetterekorder met 6 casset tebandjes ontvreemd. Tbegang tot de auto was verkregen door force ring van het portierslot. Uit een in een aan het Lo- vinckplein geparkeerde personen auto werd de radiocassetterekorder ter waarde van 600- gestolen. Tbegang tot deze auto was verkre gen door vernieling van de ruit van het linkerportier. Met geweld was toegang verkre gen tot een in de Vivaldistraat ge parkeerde personenauto. Uit de auto zijn ontvreemd een radiocas setterekorder, een komplete 27-MC bak en de in de auto aanwezige au topapieren. Met grof geweld was toegang ver kregen tot een aan de Gussenstraat geparkeerde auto. Uit de auto wer den ontvreemd, de autoradiocasset- terekorder, de CD-speler en 12 CD's en 3 cassettebandjes. Zaterdag 4 november STARFIGHTERS in café Bar 't Vat Tot ziens bij Lambert Annie Langeweg 41 Tel. 86419 Afgelopen dinsdag was er een voorstelling van John Lanting in de Venrayse Schouwburg. Diezelfde avond na de voorstelling is hij dichtgeklapt, waardoor mede ver klaarbaar is, dat de voorstelling in Venray op een teleurstelling uitliep. De komende voorstellingen van Lanting zijn dan ook afgelast. De direktie van de Schouwburg zoekt in overleg met het impressa- riaat naar mogelijkheden om de bezoekers een vervangende voor stelling aan te bieden. Men krijgt daar zo spoedig mogelijk bericht van als het is gelukt. Bekeken wordt o.a. dat er een andere voor stelling komt van John Lanting, waar men dan gratis heen kan. John Lanting wil graag dat het pu bliek hem kan zien. op de manier waarop hij kan schitteren en zoals men hem wil zien. Diefstallen Twee witte stenen leeuwen, welke de inrit van een woning aan de Spurkt opsierden, bleken met sok kel en al gestolen te zyn. De politie sluit een verband met de inbraak in een nabijgelegen tuinbouwschuur niet uit. Dinsdagmorgen is kennelijk een en dezelfde dader bezi'g geweest met diefstal van schoudertassen. Zowel bij de school aan de Ursulastraat als bij een basisschool werd ten nadele van een onderwijskracht een schoudertas gestolen. In de een zat een bedrag van 250,- in de ander 120- en persoonlijke be scheiden. Uit een aan het Henseniusplein gelegen fotozaak werd een fotoca mera ter waarde van 1.199- ont vreemd. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Uit een berging aan de Veltumse Kleffen werden diverse goederen, waaronder gereedschappen, een fiets, telefoon, etc. gestolen. Ver moedelijk is toegang verkregen met gebruikmaking van een vals sleutel. Boedel in en verkoop Wissel - meubelen Mgr. Geurtsstraat 44 Maashees, tel. 04782-571 LOSLOPENDE KOE EN SCHAPEN In de nacht van zaterdag op zon dag moest de politie tweemaal als veedrijver in aktie komen. Een keer voor loslopende schapen langs de spoorbaan in Klein Oirlo; de andere keer voor een op de Ysselsteynse- weg lopende koe. In beide gevallen klaarde de politie het zaalye netjes op. AUTO IN BERMSLOOT Een uit de Vredepeel afkomstige autobestuurder lette onvoldoende op. Zijn auto geraakte in de weg berm van de Midden Peelweg, ter hoogte van Kempkensberg. Hij kor- rigeerde te fel en de auto sloeg, na eerst de linker wegberm te hebben geraakt, over de kop en kwam in een bermsloot tot stilstand. De bestuurder liep geen noemens waardige verwondingen op. De auto werd behoorlijk beschadigd. OORLOGSTUIG Tijdens landbouwwerkzaamhe- den op een bouwland aan de Tim- mermansweg te Ysselsteyu kwamen twee granaten naar boven, een van 17 centimeter doorsnede en een van 8 centimeter. In afwach ting van de opruiming door de mannen van de EOD zyn deze oor- logssouveniers veilig gesteld. Inbraken Een langs de spoorlijn Venray- Venlo, ter hoogte van Oirlo staande schaftkeet van de NS was openge broken. Uit de keet werd de radio van het personeel ontvreemd en een klein geldbedrag. Met geweld was toegang verkre gen tot een tuinbouwschuur aan de Spurkt. Ontvreemd werden een tuinbouwfrais en een aluminium ladder. Dat alles heeft een waarde van 2.000- Het hangslot aan een bouw- schuurdeur aan de Laagriebroekse- weg was doorgezaagd. Daardoor is een onbekende in de schuur kun nen komen. Daaruit werden ont vreemd een slyptol en een ei reel zaag. In de nacht van zaterdag op zon dag werd de achterdeur van een wo ning aan de Seilier opengebroken. Uit de woning wei-den ontvreemd de kleurentelevisie en een video. Met geweld was toegang verkre gen tot een woning aan de Etu destraat. Ontvreemd werd een kleurentelevisie. De schade be draagt voor de eigenaar 2.000,--. 'n abonnement waard TWEE GESTOLEN AUTO'S IN DE BUURT TERUGGEVONDEN Dinsdagmorgen werd ontdekt dat was ingebroken in de werkplaats van een aan de Leunseweg gelegen garagebedrijf. Uit de werkplaats zijn twee personenauto's, diverse radio's en uit een kast een klein geldbedrag gestolen. Omstreeks hall'twaalf die morgen werden de twee gestolen auto's op het nabijgelegen parkeerterrein van het gastencentrum "Wieënhof teruggevonden. De auto's waren opengebroken en de daarin aanwe zige radio-apparatuur was ver dwenen. Na onderzoek door de technische recherche werden de auto's aan de respektievelijke eigenaren terug gegeven. TE DRONKEN Omstreeks half vier in de vroege dinsdagmorgen ontdekte de politie op de Langstraat een inwoner in een zodanige staat van dronken schap. dat hij voor zijn en ander mans veiligheid in de daan-oor bestemde ruimte in het politiebu reau ter ontnuchtering werd in gesloten. In de loop van dinsdag werd hij huiswaarts gezonden met de mede deling dat tegen hem terzake open bare dronkenschap proces-verbaal zal worden opgemaakt OP ZUN GEZICHT GESLAGEN Na eerst een scheldkannonade te hebben geleverd, sloeg een Venray se autobestuurder een fietser in zijn gezicht, waarbij de jongeman een bloedneus opliep. Van die "pijn lijke zaak" deed hij aangifte bij de politie. De oorzaak van het gebeuren zou zyn, dat de bestuurder moest uit wijken omdat hij meende dat de fietser uitweek naar links, proces verbaal zal worden opgemaakt. AUTO IN BRAND De brandweer moest even na middernacht in de nacht van dins dag op woensdag, in aktie komen voor brand in een BMW-personen- auto, die geparkeerd stond aan de Wilhelminastraat. De brandweer moest met omzichtigheid te werk gaan, omdat deze auto van een gastank voorzien was. De brand weermannen konden niet voorko men dat de auto als verloren moet worden beschouwd. Het is vrijwel zeker dat de auto opzettelijk in brand is gestoken want de eigenaar had de auto al enkele uren daarvoor geparkeerd en vanzelf in brand gaan dat achtten deskundigen uit- gesld&ht. I «-J HOND TEGEN AUTO Op de Horsterweg rende een zwarte hond plotseling de weg over en een 25-jarige autobestuurder kon de hond niet meer ontwijken. Het dier werd bij de botsing gedood. De eigenaar van de hond kon nog niet worden achterhaald, voor rege ling van de schade aan de auto. SPOORBOMEN BLEVEN GESLOTEN In de nacht van zondag op maan dag bleven door een technisch mankement de spoorbomen van de overweg bij de Witte Vennenweg gesloten. Personeel van de NS zorg de later dat de bomen weer nor maal hun werk gingen doen. MET PISTOOL BEDREIGD Personeel van een café-lokaliteit aan het Lovinckplein te Ysselsteyn zou door een 29-jarige Venrayer met een pistool bedreigd zijn. De politie hield de man aan, maar het pistool werd niet gevonden. Hij werd ingesloten en later na verhoor huiswaarts gezonden. Omtrent de motieven van de be dreiging kon niets worden mede gedeeld. Assurantiekantoor Boer. ge vestigd aan de Hoogakker 11 te Ven ray, bestaat rnim 13 jaar en is aktief in verzekeringen, hypotheken en pensioenen. Sinds kort is dit dienstenpakket uitgebreid met de bankdiensten van CDK-Bank. CDK-Bank. voluit dé N.V. Crediet- en Depositokas. is een ruim 100 jaar oud bankbedryf. dat in 1974 is overgenomen door de Grenswissel kantoren N.V. (GWK). CDK-Bank is een volwaardige handelsbank, met een goed ontwikkeld binnen- en buitenlands betalingsverkeer en een dienstenpakket dat volledig is afgestemd op de zakelyke en parti- kuliere markt. Voor de distributie maakt CDK-Bank gebruik ran het kantorennet ran GWK en van ruim 100 agenten verspreid over heel Ne derland. Vanouds staat CDK-Bank be kend om de veelzijdige dienstverle ning aan spaarders. De kliënten kunnen kiezen uit aantrekkelyke Zo'n 250 mensen hebben zater dagavond de Castenrayse fanfare De Dorpsklank gefeliciteerd met het resultaat tijdens het bondscon- cours in Kerkrade op 22 oktober. De Dorpsklank scoorde toen onder lei ding van dirigent Chris Cuppen 307 punten, goed voor promotie naar de afdeling uitmuntendheid. Op de re ceptie in gemeenschapshuis De Wis gaven niet alleen inwoners van Casten ray, maar ook collega muzikanten uit de omtrek acte de présence. OVERLAST HIELD NIET OP Zondagnacht rond 01.00 uur werd de politie verzocht een einde te maken aan geluidsoverlast, dat werd veroorzaakt in de buurt van de Marimbastraat, door een statio nair draaiende bromfiets. De politie konstateerde die overlast, maakte proces-verbaal op en waarschuwde de eigenaar van de brommer dat het lawaai afgelopen moest zyn. Maar de politie was nog niet goed en wel weg, of de man zette zyn mu ziekinstallatie zó hard aan. dat weer van overlast sprake was. De opnieuw gewaarschuwde poli tie hield de man aan en nam de mu- ziekapparatuur in beslag. Hy werd ingesloten en in de loop van maan dag huiswaarts gezonden. BROMFIETSER GEWOND Ben 25-jarigeuit.Ys§elgtey;iaf komstige bromfietseren ter plaatse goed bekend zijnde, stak met zijTr bromfiets vanaf de Pionierstraat de Puttenweg over zonder voldoende op het verkeer te letten. Een uit Boekei afkomstige autobestuurde zag geen kans meer zijn auto tydig voor de oversteker tot stilstand te brengen. Bij de ontstane botsing werd de bromfietser dusdanig ge wond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Later kon hij naar huis worden overgebracht. GEEN VISITEKAARTJES Maandagmorgen omstraaks 09.00 uur zette de bestuurder van een Volvo, zijn personenauto op de Julianasingel achteruit. De auto botste daarbij tegen een geparkeer de auto, welke schade opliep. De chauffeur trok er zich niets van aan en reed gewoon verder. Een getuige gaf een kentekennummer aan de politie door. maar dat bleek niet te kloppen. Mogelijk is er nog een an dere getuigen die het goede num mer aan de politie kan doorgeven. Een uit Straelen afkomstige personenauto welke op de parkeer plaats bij de Gouden Leeuw stond, was eveneens door een ander mo torvoertuig aangereden. Ook deze bestuurder heeft vergeten zijn visi tekaartje achter te laten. O LIES POOR OP WEGDEK Een Venrayse vrachtwagen bestuurder had op de kruising te Ysselsteyn bemerkt dat zijn vracht auto een oliespoor achter liet Des ondanks reed hy door. Vooral voor het verkeer op de kruising Deur- neseweg-Venloseweg en Venlose- weg-Maasheseweg leverde dat duidelyk gevaar op. De brandweer had ongeveer twee uur nodig om het oliespoor te ver wijderen, terwijl de politie veilig heidshalve het verkeer in goede banen moest leiden. De vervuiler zal de rekening van het schoonmaken gepresenteerd krijgen en dat zal geen goedkope zaak zijn. DADERS POGING TOT INBRAAK AANGEHOUDEN In de vroege zaterdagmorgen, omstreeks 04.20 uur. kwam by de politie een melding binnen dat op het dag van een café aan de Paters- laan een jongeman was gesigna leerd. Die kon later worden aangehouden en ingesloten onder verdenking van poging tot inbraak. c.q. van diefstal onder verzwarende omstandigheden In de loop van zaterdagmorgen kon ook zyn maat worden aange houden. Het tweetal, beiden 23 jaar. zijn woonachtig in Venray. Na ver hoor en bekentenis werden zy in de loop van zaterdagmiddag huis waarts gezonden. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. spaarvomien als spaardeposito's. rentespaarbrieven en girale spaar rekeningen. De laatste. Profyt-giro Sparen genaamd, wordt regelmatig positief genoemd in publikaties van de konsumentenorganisaties. Het is een interessante spaarvorm met lage minimuininleg, hoge rente en ruime opnamemogelykheden. Assurantiekantoor Boer is deze zomer aangesteld als agent van CDK-Bank. Het kantoor ziet het agentschap als extra service aan haar relaties. Er kan nu persoonlijk advies worden gegeven inzake ver zekeringen. hypotheken, spaarvor- men. kredieten en beleggingen. De relatie is dus op een vertrouwd adres welkom voor een bijzonder breed pakket financiële diensten. Hierdoor kan echt individueel inaatadvies worden geleverd. De ge noemde financiële deelgebieden hebben immers grote raakvlakken. Alleen in een totaal-advies kunnen deze op elkaar worden afgestemd. De Venrayer H. Flapper, hoofd in novatie by Nelissen Van Egteren Bouwgroep Venray. heeft, samen met de Tbchnisehe Universiteit in Eindhoven, een speciaal computer programma voor de bouwwereld ontwikkeld. Daardoor is het moge lijk dat de uitvoerders op de bouw plaats zelf de planning van de bouw bijhouden. Voor dit computerprogramma kreeg dhr. Flapper vorige week don derdag van de demissionaire minis ter Ed Nypels van Volkshuisvesting, de Bouwwereld-onderscheiding 1989 in de kategorie uitvoering. Jaren geleden was de heer Klap per commissielid' van (li: Venrayse commissie voor ruimtelijke, orde ning. In die funktie bekritiseerde hij meerdere malen de slechte kwa liteit van de sociale woningbouw en de desondanks hoge huren. Ook ontwikkelde hy voor Venray een sociaal woningbouwprojekt, dat echter door het toenmalige ge meentebestuur niet werd aan genomen. Het nu door hem samengestelde computerprogramma vormt een soort tegenhanger van de compu terprogramma's die vaak veel te in gewikkeld zyn, omdat ze werden uitgedokterd door mensen die van achter hun buro's niet bekend zijn met het werk op de bouwplaats. Die programma's zyn in de praktyk vaak moeilijk te hanteren, in zijn •programma komen uitsluitend ge gevens voor die betrekking hebben op het werk op de bouwplaats. De planning wordt ter plaatse door de uitvoerder in het programma verwerkt. Oostenrijkse Ambas sadeur legde krans op soldatenkerkliof In alle stilte, zonder militair ver toon. legde de Oostenrijkse Ambas sadeur in Nederland, de heer De Yhlk. zaterdag een krans by het centrale kruis op het Duits solda- tenkerkhof in Ysselsteyn. De am bassadeur wilde daarmee de in Nederland gevallen Oostenrijkers herdenken ter gelegenheid van Al lerheiligen. Zoals bekend mag zyn. waren ve le Oostenryk.se mannen in de Twee de Wereldoorlog opgeroepen dienst te nemen in het Duitse leger. Op het Duits kerkhof liggen meerdere hon derden Oostenrijkers begraven, die in Nederland gedood werden. Het is de tweede keer dat deze Ambassadeur een krans namens zyn Regering legt by het centrale kruis. Was verleden jaar beloofd dat voor zo'n kranslegging het gemeen tebestuur zou worden benaderd, dal is deze keer niet gebeurd, omdat zaterdag geen kontakt kon worden verkregen met de gemeente. DADERS INBRAAK AANGEHOUDEN Het rechercheteam van de rijkspolitie in Friesland hield twee personen in de leofiyd van 29 en 33 jaar aan. van Roemeense nationali teit die zich in Friesland hadden schuldig gemaakt aan inbraken. Tydens het verhoor bekende het tweetal op 26 september jl. te heb ben ingebroken in de woning van de fkm. H. aan de Langeweg. De be woners waren toen met vakantie. Er werd o.a. videorekorder gestolen. Of het tweetal zich nog aan ande re inbraken in de regio \fenray heeft schuldig gemaakt wordt na der onderzocht.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7