Noordlimburgs afval in 1991 naar Schinnen A1** PEEL EN MAAS LaatJeugd- criminamü nied oud warden. <WPmm! Peter Stiphout laat ie blaadjes mar bij ons blijft 't zonnijj!! Autobedrijf Gommans- De Wit (Ysselsteyn) viert eerste lustrum OPEN WEEKEND E32329HI EHSnnüi* Indoor-wedstrijd voor springruiters Chez Jacques MAKE-UP? Voorlopig verandert er nog weinig Kosten worden volgend jaar al hoger IK ZOU WEL WILLEN, MAAR WEET NIET HOE. Jong Nederland Venray Dansen voor 55 dat is een leuke aangename klus Sport- en fitnesscentrum presenteert: wervelende demonstraties Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout tel. 04780-86110 Zoals bekend, zou per 1 januari a.s. de Regionale Stortplaats Zu- ringspeel in Horst-America, niet meer beschikbaar zijn voor het storten van huishoudelijk en daar- mee vergelijkbaar afval. Noord- y timburg zou daardoor niet meer tomen beschikken over een eigen irtlokatie, omdat men elders in ide regio geen geschikte lokatie kan iwijzen. Verwerking van het rdlimburgse afval zou in de na- [bije toekomst derhalve buiten de :igen regio dienen plaats te vinden. ZUID-LIMBURG l" Nu er geen stortmogelykheden 'in de eigen regio meer zijn, heeft ,bet gewest, in overleg met de pro vincie. met het Streekgewest Weste lijke Mijnstreek een overeenkomst aangegaan voor de verwerking van het Noordlimburgse afval op de re gionale stortplaats in Schinnen. De ze samenwerking past volledig in het nieuwe provinciale afvalstoffen beleid en loopt vooruit op de toe komstige verwijderingsstruktuur. Veelvuldig overleg tussen beide gewesten heeft geleid tot een over eenkomst, waarin de afvoer van Noordlimburgs afval naar de stort plaats Schinnen/Nagelbeek/Spau- beek voor de duur van tien jaar wordt geregeld. KONTROLE De overeenkomst bevat, naast de bereidheid van de Westelyke Mijn streek om het Noordlimburgse afval te aksepteren, twee belangrijke elementen. Centraal in de overeen komst is de verantwoordelijkheid van het Gewest Noord-Limburg tegenover het Streekgewest Weste lijke Mijnstreek voor de samenstel ling van het aangeboden Noordlim burgs afval. Het gewest zal in Schinnen de enige aanbieder van afval uit Noord-Limburg zyn, het- ;een het gewest dwingt tot een ringente kontrole op herkomst pén samenstelling daarvan. Het gewest denkt aan deze kontrole vorm te geven door het realiseren van een centraal over slagstation in de nabijheid van Venlo, waarlangs de totale Noord limburgse afvalstroom geleid wordt, alvorens afvoer naar de Westelyke Mynstreek plaatsvindt. In de tweede plaats verbindt het Gewest Noord-Limburg zich om de hoeveelheid af te voeren afval gedurende de looptijd van de over eenkomst met tenminste 30% te re- du»-eren. Daarbij wordt met name gedacht aan gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval en ander groenafval. Deze bepaling noodzaakt Noord-Limburg met voortvarendheid verder te werken aan de plannen voor compostering in de eigen regio van dit afval. EERST IN 1991 Aangezien de stortplaats in Schinnen/Nagelbeek/Spaubeek nog ingericht dient te worden (met na me onderafdichting), zal met de af voer van het Noordlimburgse afval niet eerder begonnen kunnen wor den dan per 1 januari 1991. De vergunning voor de huidige stortplaats Zuringspeel loopt echter op 1 januari 1990 af. Het dagelijks bestuur van het gewest heeft daar om in overleg met alle betrokkenen naar een oplóssing gezocht voor de verwerking van het Noordlimburgs afval in de overgangsperiode van een jaar. Daarbij werd al direkt ge dacht aan het blijven storten in de Zuringspeel. maar daar trokken in eerste instantie noch Horst noch Sevenum aan. Het heeft maanden van overleg gekost eer men het met elkaar eens was en de Zuringspeel komend jaar toch nog een beetje zal worden uitgebreid. PROVINCIAAL AFVALSTOFFENPLAN Het nieuwe Provinciaal Afvalstof- fenplan kiest niet meer voor gekon- troleerd storten als methode van afvalverwerking, maar gaat uit van internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Een pioniersgeest is Ysselsteyn niet vreemd. Wat vijf jaar geleden op het industrieterreintje van het ildorp begon met een loods, een lonteur. en een plaatwerker, is in leltreinvaart uitgegroeid tot een modern garagebedrijf met veertien man personeel. Alleen de show room ontbreekt. Die staat hoog op het verlanglijstje van de direkteu- ren Gommans en De Wit van het jknamige autobedryf. De eerste iuwtekeningen zyn al gereed. "De showroom moet ons visite kaartje worden. Het is de plaats waar de klant het eerst kennis maakt met het bedryfzegt Jeu de Wit, die zich opmaakt voor het eer ste lustrum van autobedrijf Gommans-De Wit op 10 november as. Vrij bedryf Autobedrijf Gommans-De Wit is een vry garage-bedrijf, met een duur woord ook wel universele ga rage genoemd. Wat dat inhoudt, vertelt Jeu de Wit: "We zijn niet merk-gebonden. We onderhouden alle merken auto's, we verkopen tweedehands auto's van alle mer ken en als tussenpersoon kunnen we ook alle merken nieuw leveren. Het grote voordeel voor de klant is dat wy een onafhankelijk advies ge ven over de verschillende merken". "Als wy vinden dat merk A beter is, dan zullen wij de klant niet probe ren hem in merk B te praten", voegt Wim Gommans toe. "Wij zijn niet merk-gericht, maar klant-gericht". Je kunt het zo gek niet verzin nen, of Gommans-De Wit heeft het. Van plaatwerkerij tot gasinstalla ties; van spuiterij tot auto-telefoons. Het aanpalende benzinestation met wasplaats is onder een aparte bv on dergebracht. Per jaar brengen Gom- mans en De Wit zo'n vijftig nieuwe en 300 occasions aan de man. Het aantal reparaties, onderhoudsbeur ten en schadegevallen is ontelbaar. Kortom, Gommans-de Wit biedt een totaalpakket voor de auto. De Wit: "Het bedrijf steunt op driep po ten: de verkoop van nieuwe en ge bruikte auto's, onderhoud en reparaties, en als derde de schade-- afdeling". Verder dan Ysselsteyn Wim Gommans ontfermt zich vooral over de inkoop en over de schade-afdeling. Jeu de Wit is meer de technische man van de twee hoofdige direktie. De klantenkring strekt zich verder uit dan Ys selsteyn. Het adressenbestand ver meldt ook Venray, Leunen, Merselo. Vredepeel, America en Castenray. Wim Gommans: "In feite is, ons be drijf te groot voor Ysselsteyn. We zijn op de hele regio gericht. We wil-i len met de schade-afdeling nog ver der het land in". Gratis winter-inspektie Het eerste lustrum zal niet onop gemerkt voorbij gaan aan de klan ten. In de maand november houdt Gommans-De Wit gratis winter- inspekties. Bovendien loot de klant bij besteding van 150 gulden mee naar een Philips 630 CD-speler met een winkelwaarde van 910 gulden of een autoradio van gelijkbare waarde. Op 10 november, de officië le verjaardag van Gommans-De Wit, houdt het bedrijf open huis met een auto-show. Vogelvanger betrapt Een 66-jarige Venrayer werd nabij een stukje bos tussen de Merselose- weg en de Handrik betrapt toen hy zijn vangnetten had opgesteld. Er werden een staand net een mistnet en een slagnet inbeslag genomen. Een klepkooi voor de te vangen vo gels stond al klaar. Tevens werden de lokvogels, twee putters en een sijs inbeslag genomen. Kontrole in zijn volière thuis leverde geen ge vangen vogels op. De lokvogels werden naar het die renopvangcentrum in Horst, overge bracht en tegen de vogelvanger werd proces-verbaal opgemaakt. Denkt U dat nu ook zo vaak? Als U een perfekt verzorgde vrouw ziet in uw omgeving, op TV of op de cover van een blad. Zo fantastisch kunt U er ook uitzien. Zonder dat U er „geverfd" opstaat. Boek bij parfumerie Cocon een make-up les op woensdag 9 november 's middags 14.00-15.30 's avonds 19.30-21.00 Wat leert U U leert van een gediplomeerd schoonheidsspecialiste/visagis- te hoe U juist üw uiterlijk met een beetje make-up die accenten kunt geven, waardoor u er geweldig uitziet. PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN PASSAGE 12 VENRAY Zij maakt U niet op, maar leert het zelf te doen. Wat kost het Een make-up les van 11/2 uur in de Beauty-school van Cocon kost f 15.- p.p. Informeer eens Loop eens even binnen bij parfumerie Cocon en vraag er naar of bel gewoon 04780-83877. Wij vertellen U alles in geuren en kleuren. Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS procesmatige verwerking, gekop peld aan beperking van de hoeveel heid te storten afval en aan optimale benutting van herge- bruiksmogelykheden. Gescheiden inzameling van huisvuil, composte ring van groente-, fruit- en tuinaf val, scheiding en verbranding van afvalstoffen zijn de belangrijkste elementen in het nieuwe afvalver- wijderingsbeleid. Het gescheiden inzamelen van klein chemisch afval zal zoals be kend vanaf maart volgend jaar. in Venray van start gaan. Uitbrei ding tot het gescheiden inzamelen zoals boven genoemd, mag men in de komende jaren verwachten. KOSTEN De kosten, die met de afvoer van afval naar de Westelyke Mijnstreek gepaard gaan, zijn aanzienlijk. Ver wacht wordt, dat in het eerste jaar van de overeenkomst het afvalver wijderingstarief in Noord-Limburg circa 50 gulden per kubieke meter zal bedragen, in het jaar 2000 zal het tarief zijn opgelopen tot circa 80 gulden per kubieke meter. Hoeveel de kosten zullen gaan be dragen voor de gewone burger, om straks zyn huisvuil kwyt te kun nen, is nu nog niet vast te stellen. Met name de Noordlimburgse ge meenten bepleiten een zg. postze geltarief. Dat wil zeggen dat elk gezin, of het nu in Zuid- of Noord- Limburg woont, hetzelfde tarief be taalt. Wel wordt vanaf 1 januari a.s. de afvalstoffenheffing verhoogd met 11,-, zijnde de kosten voor het gescheiden ophalen van klein chemisch afval. DOE MEE MET DE ST. ^A YRTENOFTOCHT! Op zatfUI&ig 11 npveryber om 18.30 uur zal er weer een grote Sint Maartenoptocht gehouden worden. Daar wil jij natuurlijk ook aan mee doen. Je mag zelf een lampion ma ken en meebrengen. Je ouders mo gen ook meelopen. We starten bij het parochiezaaltje van de Vredes- kerk en we eindigen bij de blokhut van Jong Nederland. Daar zal een gezellig kampvuur branden en er is een warme kop soep. Je krijgt het verhaal van de heilige St. Maarten te horen. Dan om 19.30 uur is er een optre den van de beste clowns van Ne derland. Zy hebben veel reizen per vliegtuig gemaakt om veel trucs te leren. Zy vertellén een boeiend ver haal waaraan de kinderen zelf mee kunnen doen. Het belooft een heel gezellige avond te worden! De route is als volgt: Molenpad, Arkstraat, Nieuwlandstraat. Molen pad, Helfrichstraat, Tedderstraat, Eisenhowerstraat, Kruitweg, Door manstraat, Kempweg, Westsingel oversteken. Kempweg, Dakdek kerstraat. Sanshofstraat, Hubenhof, Kempweg. Blokhut. ZORG VOOR EEN VEILIGE LAMPION! Zoals u misschien reeds weet, is de bevolking van Nederland in een hoog tempo bezig te vergryzen. Hierdoor ontstaat voor een steeds grotere groep meer vrye tyd. De be doeling hiervan zal zijn, deze zo aangenaam en nuttig mogelyk te besteden. Daarom start Dan centrum Jean ne Paul Janssen binnenkort met een kennismakingscursus dansen voor 55-plussers. Tijdens deze cur sus van 10 lessen van elk VA uur le ren wy u onder deskundige leiding een aantal moderne dansen zoals Quickstep. Engelse Waltz. Tango en Cha cha c-ha. evenals een aantal "old time" dansen zoals Veleta, St. Bernard waltz etc. Het lesprogramma is dusdanig aangepast dat iedereen mee komt. De eerste les is een zg. "Kennisma kingsles" waaraan u vrijblijvend deel kunt nemen, pas daarna beslist u of u mee gaat doeji aan de volgende lessen. De eerste les is op 6 november om 15.30 uur. Ook is het mogelijk dat er door twee dames samengedanst wordt, daarom hoeft u niet perse als paar in te scliryven. De totale kosten voor deze cursus bedragen slechts 40- per persoon. Voor informatie kunt u ons dagelijks (behalve op zondag) bereiken via 04780-10500, of persoonlijk langskomen. Ons adres is Raadhuisstraat 6. Venray. DONDERDAG 2 NOVEMBER 1989 Nr. 44 HONDERDENTIENDE JAARGANG Vorige week publiceerden wy de opening van de tentoonstelling over jeugdcriminaliteit, in de hal van het gemeentehuis. Een ten toonstelling bestaande uit een 50-tal posters die door de jeugd wer den gemaakt Deze expositie duurt nog tot 13 november. Behalve het ontwerpen van posters, werd ook een wedstrijd ge organiseerd in het schryven van een verhaal, dat ook weer betrek king moest hebben op de jeugdcri minaliteit Maar liefst 80 jongens en meisjes hebben een verdienste lijke poging gedaan om een goed opstel in te leveren. Zowel voor de beste ontwerpers van de posters, als voor de beste ver halen werden vorige week woens dagmiddag in de foyer van de schouwburg prijzen uitgereikt door de officier van justitie, mevr. E. van der Bijl. Ze vertelde dat dit jaar door de Venrayse politie reeds 90 jeugdige personen waren aange houden wegens crimineel gedrag. Bij die 90 personen waren er onge veer 70, niet ouder dan 18 jaar! De winnaars van de poster- ontwerp-wedstryd zyn: 1. Jan van Nunen, Stationsweg 185, Oostrum, Jerusalem. Titel: "Van dalisme, maak er geen sport van". 2. Cheyenne Vermeulen. Ba zuinstraat 8, Venray, LTS. Titel: "Criminaliteit stop ermee". 3. Marwin Leuwd, Mgr. No- lensstraat 1, Venray, LTS. 4. Job 'Cox, Oude Oostrumseweg 29, Venray, LTS. 5. Toon van Goch, Watermo lenstraat 8, Oostrum, LTS. De winnaars van de schrijf wedstrijd zijn: 1. Eric van der Leur en Julius Janssen. 2. Lenny de Ruyter, Broekweg 2a, Maashees, 13 jaar, H2c Je rusalem. 3. Georges Beairjean, Kolkweg 13, Venray, 13 jaaiv A2a Jerusalem: 4ftBfla*Mickers, ^Ulegrostraat 22, Venray, 13 jaar, H2c Jerusalem. 5. Manon Clarke, Valkenkampstr. 4. Oostrum, 13 jaar, H2c Jerusalem. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray, li Oproep voor getuigen Woensdagmorgen omstreeks half twaalf reden twee fietsers van 15 en 16 jaar naast elkaar op het fietspad langs de Albionstraat, toen ze werden ingehaald door een tot nog toe onbekende bromfietsen. Dat inhalen ging niet volgens de re gels want een van de jongens werd geraakt, kwam ten val en sleurde zijn vriend mee. Een van hen werd aan zijn voet gewond, de andere aan handen en knie. Ze moesten zich onder medische behandeling stellen. Woensdag even voor twaalf uur ontdekte een autobestuurster bij terugkeer op de parkeerplaats van Jan Linders dat haar daar ge parkeerde auto flink beschadigd was. Het was duidelyk dat dit door een andere auto was veroorzaakt. Maan naar de identiteit van die bestuurder stelt de politie een on derzoek in. op 4 en 5 november met Fitness training 12.00 uur Fit-Aerobic 14.00 uur Algemene Training 15.00 uur Slanko-Fit 16.00 uur Doe mee aan sporttesten!!! Lezing om 14.30 uur „Betekenis Fitness voor de gezondheid" door C.I.O.S. docent Zaterdag eri zondag tus sen 11.00 en 17.00 uur volop mogelijkheden voor 'n gezonde en verantwoorde ontspanning onder deskun dig en gediplomeerde leiding Fit- Aerobic SI a n ko Fit Kinder Karate Zelfverdediging dames Sau na Zonnebank- kuren meer informatie? Bel de info-lijn 04780-27255 Op het door parcoursbouwer L. Marcellis uitgezette parcours in de Ysselsteynse Manege Geurts-van Kessel testten afgelopen zondag Limburgs sterkste springruiters hun paarden. Op dit eerste herfstachtige week end van het jaar organiseerde de Venrayse ruitervereniging de eerste indoor-selektie-wedstryd voor B-, L-, M- en Z-ruiters en werd er afscheid genomen van een prac htig zomer seizoen. In de klasse Beginnelingen ble ven er van de 24 deelnemers in de eerste ronde 7 foutloos. Voor de or ganiserende vereniging was het verheugend dat daar 3 clubgenoten bijzaten. In de daarop volgende bar rage was D. Bovee uit Meerlo met Zento het snelste en zij ging dan ook met de ere-prijs stryken. Ook de klasse Licht kende met 31 deelnemers een uitstekende bezet ting. De Venraynaar Roland Bloe men behaalde met z'n paard Zazou een fraaie 6e prijs. Hij bleef ook in de barrage foutloos, tijd 43.99 se- konden. P. Gielen uit Sevenum was met Saguna sneller, hy had slechts 38.44 sekonden nodig. Daarna volgde springen B/L- progressief. Aanvankelijk was de belangstelling daarvoor matig maar uiteindelijk meldden zich 26 kom- binaties voor dit onderdeel aan. L. van de Goor uit Sevenum won met Webster deze spannende wedstrijd. In de klasse Midden plaatsten zich maar liefst 13 van de 24 deel nemers voor de barrage. Ditmaal het M. Janssen uit Ottersum met Valotte gerenomeerde ruiters als laarakkers. Van de Broek en Ba- nens achter zich en ging met de be ker naar huis. En dan bedoelen we bij ons in restaurant ,,ln de Keulsche pot" in Overloon. De ze maand openen wij onze nieuwe wintertuin. U wordt hartelijk ontvangen met 'n cocktail. Tevens hebben wij 'n feestmenu voor de prijs van f 30,-. U bent van harte welkom. P.S. reservering gewenst. j^eótaurant ,,~$n de ^J^euiiclie pot Holthesedijk 2, Overloon Telefoon 04788-1774 ♦i ««Ai y Als laatste onderdeel stond het springen Zwaar op het programma. Van de elf deelnemers verlieten er in de eerste ronde slechts drie het parcours met strafpunten. De eer ste ruiter die in de barrage foutloos rondging was H. Linders uit Seve num met Urie. tyd 29.17. H. v.d. Goor uit Sevenum met Aniek zette een tyd van 37.72 neer. II. v.d. Broek uit Sevenum met Warino 29.30, Rei- nier van der Maas uit Venray met Bowie 32.17 en P. Sanders uit Gen nep met Afony liet de elektronische .tijdwaamemer op 29.97 sekonden stilstaan. Dat het erg spannend was zal duidelijk zyn. Jammer dat niet meer toeschou wers de weg naar de Ysselsteynse Manege wisten te vinden. Het zou de moeite waard zyn geweest. Mis schien 'n volgende keer! Uitslagen: Klasse B: 1. D. Bovee, Meerlo met Zento; 2. J. Houwen. Wanssum met Lord- Ivie; 3. R. Bloemen. Venray met Phi- loska; 4. D. Haan, Venray met N.N.; 5. J. Houwen, Wanssum met Dakil- ly: 6. F. Verschuuren, Venray met Portofino. Klasse L: 1. P. Gielen. Meerlo met Saguna: 2. L. v.d. Goor, Sevenum met Webster; 3. W. Laarakkers. Otter sum met Caprice; 4. R. v.d Maas. Venray met Me Budd; 5. M. Sche pers, Ysselsteyn met Anoeska; 6. R. Bloemen, Venray met Zazou: 7. E. Keysers, Horst met Black Lady. B/I/-progress 1 ef: 1. L. v.d. Goor, Sevenum met Webster; 2. P. Gielen, Meerlo met Saguna; 3. M. vd. Ven, Leunen met Bon Ville: 4. J. Houwen, Wanssum met Dakilly; 5. P. Coenders, Lottum met Varuto: 6. E. Keysers. Horst met Black Lady: 7. P. Sanders, Gennep met Bad Dance. Klasse M: 1. M. Janssen. Ottersum met Vh- lotti; 2. J. Banens, meerlo met Cae sar. 3. H. v.d. Broek, Sevenum met Creool; 4. M. Willems. Meerlo met Caiko; 5. M. Willems, Meerlo met Bailey: 6. J. Steegs. Meterik met Ar no; 7. G. Arts. Ysselsteyn met Black Pearl. Klasse Z: 1. H. Linders. Sevenum met Urie; 2. II. v.d. Broek. Sevenum met Wari no: 3. P. Sanders, Gennep met Afony. DODE REE GEVONDEN In een greppel langs de Putten- weg werd een dode ree gevonden. Uit de verwondingen viel op te ma ken dat het dier slachtoffer was ge worden van het snelverkeer. L)e betreffende chauffeur heeft tot op heden nog een aangifte gedaan, ter- wyi zyn auto toch zeker beschadigd moet zyn.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 11