Visvijvers "Week van het brood" een sukses WAO VAN SOEST Snelheids- kontrole- apparatuur Venray had landelijke primeur officiële opening consumentenwinkel De Spaarbank Limburg doet meer voor spaarders. na P EL EN MAASDonderdag 12 oktober Pagina 5 De commissie voor openbare wer ken heeft er geen bezwaar tegen dat de twee Venrayse visvijvers aan de kengelsportverenigingen verkocht worden. Het betreft de visvijvers aan de Ballonzuil en die aan de Wanssumseweg, waar ook nog een uitbreiding (door de hengelsportve- reniglng) gepland Is. Wel vroeg de CDA-fraktie de ga rantie dat beide terreinen voor het publiek als wandelgebied open blij ven. Dus geen afrasteringen en geen verplichte lidmaatschappen om daar te mogen vertoeven. Gezellig en feestelijk was deze week bij bakkerij Pijpers op de Gro te Markt. Vele kinderen hadden mooie kleurplaten ingeleverd, die allemaal in de winkel gehangen hebben. Met het Rad van Avontuur hebben nog 25 gelukkige kinderen een pandabeer gewonnen. De ande ren gingen naar huis met een troostprijsje. Voor de volwassenen was het Rad van Avontuur nog fortuinlijker. Vijfentwintig slagroomtaarten, 50 vlaaien en diverse broodplanken (en mee naar huis. Wie niets kreeg als troost een fraaie roos. Een sukses mag men wel zeggen, mede dankzij de spontane mede werking van al die mensen. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon Q4780-86408 L)e gemeentelijke werkgroep ver keersmaatregelen heeft nog eens de aanschaf bepleit van een eigen snelheidskontrole-apparaat. Dit vooral, omdat de apparatuur die men op gezette tijden van Venlo te leen krijgt, regelmatig kapot is. Zoals bekend, was de commissa ris van politie, dhr. Den Teuling, te gen een dergelijke aanschaf, omdat men er toch niet ten volle van kon profiteren, gezien het gebrek aan voldoende politiemensen die het apparaat moeten bedienen. De werkgroep verkeersmaatrege len had daar kennelijk iets op ge vonden. Allereerst zou het apparaat betaald dienen te worden uit de "pot" aktie min 25%, maar uit die zelfde pot zou ook nog eens zo'n tienduizend gulden beschikbaar moeten komen ten bate van het be dieningspersoneel; bijvoorbeeld de reserve-politie. Dhr. A. Jansen (PvdA) was er als de kippen bij om daar een stokje voor te steken. Het is niet aan de werkgroep om die gelden te gaan verdelen. Bovendien moet de gehe le politie-financiering nog behan deld worden en past het niet daar bij voorbaat al een claim op te leggen. Wethouder Claessens weer er voor alle duidelijkheid nog eens op, dat het voorstel van de werkgroep een suggestie was, welke nog niet door b. en w. is overgenomen. Eerst als dat het geval is, komt er een voorstel naar de commissie en uit eindelijk naar de raad. Wel is het zo, aldus de wethouder, dat zowel in de wijken als in de kerkdorpen bij voortduring wordt aangedrongen op snelheidskontro- les. Nu de apparatuur van Venlo niet beschikbaar is, zal men vrijwel zeker zelf tot aanschaffing moeten overgaan. De "pot" aktie min 25%, is een overheidsbijdrage aan gemeenten die het aantal verkeersslachtoffers weten te verminderen. De gelden die beschikbaar komen, dienen weer besteed te worden aan de ver keersveiligheid. De consumentenwinkel aan de jMarktstraat werd vrijdagmiddag geopend door wethouder en initia tiefneemster mevr. Marlies Hoppenreijs-de Loo; Onder het mot to "Informatie vergaren, is geld besparen", trok de wethouder een grote portemonnee open, waaruit informatiefolders en bespaarde 'dubbeltjes en kwartjes vielen. De eonsumentenwinkel als "knip op de portemonnee". t die winkel reeds in een be hoefte voorziet, bewijst al, dat men vóór de opening gekonfronteerd werd met klachten en dat men aan die klachten al iets heeft kunnen doen, tot voller tevredenheid. De winkel is open tijdens de ope ningsuren van het winkelcentrum, met uitzondering van de zaterdag. De winkel draait nu op geschool de vrijwilligers. Die vangen de klanten op en worden daarbij on dersteund door twee part-time me dewerksters, Ellis van Hal en Jola van Os. Dankzij de financiële mede werking van het ministerie van WVC, van het Koningin Juliana- fonds en van de gemeente, kan de j consumenten winkel nu drie jaar vooruit. De grote afwezige bij de fi nanciële ondersteuning was de Pro- ivincie... Het initiatief tot oprichting van deze consumentenwinkel was geno men door wethouder mevr. Hop- penreijs, die in haar praktyk moest konstateren dat steeds meer inwo ners met minder inkomen de touwtjes aan elkaar moeten kno pen. Zelfs door budgetvoorlichting was het niet altijd mogelijk geble ken dat er geen slachtoffers vielen. De praktijk van aUe dag was dan ook, dat de gemeente dikwijls werd gekonfronteerd met inwoners die niet op eigen kracht er bovenop konden komen. De consumenten winkel past dan .ook in het nieuwe beleid. Het zal in de toekomst zó moeten zijn, dat vanuit de consumenten winkel groepsgerichte voorlichting zal worden gegeven. Maar zal ook landelijk moeten worden onder steund. Het is wel verheugend hoeveel aanvragen om informatie nu al van uit het land deze winkel hebben be reikt. Als in 3 weken tijd 60 personen om raad hebben aange klopt, bewijst dat toch wel de nood zaak van zo'n winkel. Drs. Van Hilten, lid van de Consu mentencommissie voor Europa, was naar Venray gekomen, omdat zijn organisatie aan consumenten voorlichting doet. Hoe zal dat 1992 gaan, als de grenzen binnen de EG open gaan en de consument over spoelt zal worden met produkten uit die landen. Hoe zal het dan gaan met consumentenbescherming? Er zal dan ongetwijfeld een taak voor de consumentenwinkel zijn weggelegd, zoals: consumenten scholing, consumentenadvies, produktinformatie, grensover schrijdende consumenteninforma tie, enz. Zullen de EG-lidstaten er iets voor over hebben, en is het bedrijfsleven bereid produktinformatie over de grenzen heen te geven? Zou de Overheid bereid zijn een gerichte heffing op reklame in te stellen en dat bedrag in een fonds te storten, Een cadeau van het huis voor wie nu een TOP- rekening i i i -A Dit jaar bestaat de TOP-rekening tien AO O jaar. Daarom geven wij iedere cliënt die 4 J in de Wereldspaarweek, van 16 tot en met 20 oktober, een TOP-rekening opent of ver lengt, een goede fles wijn cadeau. Maar niet alleen dit smakelijke bouquet maakt deze spaarrekening zo bijzonder. Ook de afdronk is zonder meer plezierig te noemen. Want de TOP- rekening geeft maar liefst 7% rente, terwijl de loop tijd maar 1 jaar is en de inleg slechts f. 1.000,- be draagt. Een TOP-rekening openen (of verlengen) kan op verschillende manieren. Natuurlijk kunt u f. 1.000,- (of een veelvoud daarvan) contant storten op ieder kantoor van de Spaarbank Limburg. Dat spreekt voor zich. Maar u kunt het ook storten op bankrekening 85.75.50.004 of Postbankrekening 1058180 t.n.v. SNS Bank N.V. - de Spaarbank Limburg, onder ver melding van TOP-rekening'. Wilt u meer weten over deze Grand Cru onder de spaarrekeningen? Stap dan eens bin- g nen bij één van de kantoren van de Spaarbank Limburg. U bent van harte welkom. U kunt ook bellen naar: 043-296690. spaarbank waaruit de consumentenwinkels gefinancierd kunnen worden? Maar voordat het zover is zal de Venrayse consumentenwinkel zich nog op een andere wijze moeten be druipen. ZAND OP POLITTE-AUTO GEGOOID Toen een zg. onopvallende politie auto de Hoenderstraat ter hoogte van de in verbouwing zijnde Bonte Koe passeerde, gooiden enkele jon gens metselzand op de voorbijrij dende wagen. Dat konden de politiemannen niet waarderen en een van hen, in uniform gekleed, stapte uit. De zandgooiende jonge ren schrokken daarvan en zetten het op een lopen, achterna gezeten door deze politieman. Maar deze moest die achtervolging afbreken omdat hij pijnlijk werd getroffen door een zg. "zweepslag". Hij moest zich onder medische behandeling stellen en zal vele dagen rust moe ten nemen. Overigens, de jongens wisten te ontkomen. INBRAAK IN SLIJTERIJ Door vernieling van een etalage ruit was toegang verkregen tot de slijterij van de Torro. De kapotte ruit werd ontdekt, ondanks dat het alarm niet was afgegaan. Tbtale schade, aan alcoholhoudende dran ken en de ruit, bedraagt 1.000,-. GEEN VISITEKAARTJE Een autobestuurder parkeerde zijn auto op het terrein van super markt Jan Linders aan de Bon gerdstraat. Dat gebeurde zaterdag omstreeks 11.50 uur. Toen hij na 10 minuten bij zyn auto terugkeerde bemerkte hij dat de linker achter zijde flink beschadigd was. De ver oorzaker die de botsing gezien de schade moet hebben bemerkt heeft vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Getuigen worden dringend verzocht kontakt op te ne men met de politie. AUTO OP ZUN KOP IN DE STRUIKEN De politie kreeg een melding dat in de struiken langs de afrit Deumeseweg-Venloseweg een auto op zijn kop lag. Er was toen de poli tie arriveerde geen bestuurder te ontdekken maar die verscheen even later. Hij was hulp gaan halen, en verklaarde in een slip te zijn ge raakt in de wegberm en toen was de auto over de kop geslagen. Hij liep geen noemenswaardig letsel op, wel een flink beschadigde auto. INBRAAK IN GEPARKEERDE PERSONENAUTO'S Zowel in de Fagotstraat als in de Bachstraat werd ingebroken in ge parkeerde personenauto's. Uit de auto in de Fagotstraat verdween de aanwezige radio-apparatuur ter waarde van 2.000,--. Uit de auto in de Bachstraat verdween evenèens de aanwezige apparatuur. Die had een waarde van 1.500,-. GE8TOLEN BROMFIETS UITGEBRAND TERUGGEVONDEN Op 2 augustus werd hier ten na dele van een jongeman uit Well zijn bromfiets ontvreemd. Die brom fiets werd nu geheel uitgebrand te- ruggevond, bij een zandafgraving in Oostrum. De eigenaar is van de vondst in kennis gesteld. GEITEN LIEPEN OP DE PEELWEG Omdat op de Peelweg onder Ys- selsteyn al enkele dagen twee gei ten losliepen, welke een gevaar zouden kunnen zijn voor het weg verkeer en de geiten zich niet lieten vangen, werden de geiten met een verdovingsgeweer in slaap ge bracht Omdat geen eigenaar be kend was werden ze in afwachting van die eigenaar in het dierenpark- je van "De Kruuze" ondergebracht. Een van de twee geiten is daar over leden. Was de verdovingsdosis te groot geweest? INBRAAK IN WONING Een inbraak in een woning aan de Mambostraat werd niet voltooid. Kennelijk is de dader in zyn werk gestoord. Het bleef nu alleen bij een stukgeslagen ruit PAUW DOODGEBETEN Een op een erf' aan de Deumese- weg lopende prachtige pauwhaan werd dood aangetroffen. Het dier was door loslopende honden dood gebeten. De honden konden niet gevangen worden en wisten te ontkomen. WINKELDIEVEGGE BETRAPT Een 39-jarige inwoonster werd betrapt bij een winkeldiefstal in de Grotestraat Haar buit had een waarde van 40,-. Daarvoor moest ze naar het politiebureau, waar proces-verbaal werd opgemaakt CHINEES RESTAURANT GESLOTEN De keuringsdienst van Waren, in samenwerking met de politie, konstateerde dat in de keuken van het in de Schoolstraat gevestigd Chinees Restaurant dierlyke uit werpselen aanwezig waren (mui zenkeutels). Het aanwezige vlees werd daarom besmet verklaard. Personeel en Gemeentewerken wer den ingeschakeld, om het afgekeur de vlees op te ruimen. Het werd in enkele plastic zakken afgevoerd. In overleg met de officier van Justitie werd het restaurant geslo ten, totdat de exploitant die voorzie ningen heeft aangebracht zodat de keuken aan de eisen ran de Waren wet voldoet. Proces-verbaal is op gemaakt. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen t» Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5