A 't Hof van Loon 5 Wij maken er al vanaf vrijdag een smakelijk weekend van. AGENDA Nationale Kollekte Nierstichting 1989 Meidendag Venray Restaurant Kassabon werd verkrachter noodlottig Op heterdaad Het Nederlandse Rode Kruis Zondagochtend concert Toneelvereniging "Balans" 'Freunde-Echo' naar Open Ned. Kampioenschap Aubergh A DE LA Campagne WILDSEIZOEN wildgerechten Café Restaurant OPENINGSTIJDEN Filmnieuws Schouwburg- nieuws VW-nieuws Ingezonden Sporthal Gevonden voorwerpen Geslaagd Welfare tentoonstelling Het Groene Kruis Inzameling van Klein Chemisch Afval uitgesteld peel en maas Donderdag 12 oktober - Pagina 3 Afd. Venray dankt hun 25 vrijwil ligers en de milde gevers voor hun bijdrag tijdens de kollekteweek van 25 september t/m 1 oktober jl. Ge zien het beperkt aantal vrijwilliger, mag het behaalde resultaat er zeker zijn, en ik wil dit dan ook met ge noegen vermelden. De kollekte-opbrengst bedraagt: Venray Centrum 5.023,35 Oostrum 284,90 Kerkdorpen (giro) 3.600,00 Voorlopig bedrag 8.908,25 Namens de Nierstichting nog maals allen hartelyk bedankt!!! Helaas waren wij met de weinig mensen om alle inwoners van Ven ray te bezoeken. Zij, die ons het ko mende jaar willen helpen met koliekteren, kunnen nu reeds kon- takt opnemen met de volgende kontaktpersonen-. H. Donders, Lindenstraat 18, 5802 CN Venray, tel. 04780-80425; F. v. Geven, Touwslagerstraat 16, 5801 RD Venray, tel. 04780-86620. EEN SLIMME MEID IS OP HAAR TOEKOMST VOORBEREID Op zaterdag 28 oktober wordt een voorlichtings/demonstratiemiddag georganiseerd in zaal In den Engel. Deze middag is speciaal bedoeld voor meisjes van 13-20 jaar en gaat over de veranderingen die meisjes vanaf 1990 te wachten staat. 13.30 uur: Opening door wet- houdster met informatie over de 1990-maatregel 13.30-16.30 uur: Kyken en mee doen! Video, muziek, gipsmaskers, gipssieraden, taekwondo, techniek. Informatie. Jeugdwerkgarantie plan, Jeugdmaatschappelijk werk, KMBO, Centrum technische Vak opleiding Volwassenen. Wedstrijd. "Sonja" op zaterdag. Ouders en jongens zijn ook welkom! Entree: gratis. Organisatie: Platform Meiden- werk/RISC Venray. Restaurant 't Hof van Loon net even anders Het adres voor: bruiloften personeelsfeesten (t.m. 350 personen) vergaderingen (eventueel met lunch) koude-, warme-, dessertbuffetten lunch- of ontbijtbuffet of zomaar een diner, gezellig in het restaurant Keuken dagelijks open vanaf 11.00 uur. Vrijdag uitsluitend op reservering Voor meer informatie Museumlaan 33 - 5825 AJ OVERLOON - Tel. 04788-1272 Uw gastheer en gastvrouw: Ben en Mariet Verheijen Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Eventueel wandel- en fietsroutes Zaterdag jl. omstreeks 16.15 uur werd een 12-jarig meisje op brute wijze verkracht. Het meisje fietste over het. fietspad, gelegen tussen de sportvelden van het sportkompleks "De Wieën". Nabij de Hoebertweg werd het meisje door de dader van de fiets getrokken en meegesleurd naar de struiken langs dit fietspad. Daar werd het meisje op brute wijze verkracht. Hevig overstuur stelde het meisje haar ouders in kennis, die aangifte deden bij de politie. De politie startte met een groot scheeps onderzoek waarbij alle beschikbare mankracht werd opge roepen. Tbr plaatse van het misdrijf vond de politie een verscheurde kassa bon en een garantiebewijs van de Hema, met als datumstempel 7 ok tober 11.05 uur. Nu wilde het toeval dat een re chercheur diezelfde morgen met zyn echtgenote boodschappen had gedaan by de Hema en daar een hem bekende 19-jarige man uit Nij megen had ontmoet, die in het ver leden met de Venrayse politie in aanraking was geweest terzake een inbraak. Ook wist de rechercheur dat deze man al eens betrokken was bij een verkrachting. Tussen bei den had slechts een kort gesprekje plaats. Toen zaterdagavond op deze poli tieman een beroep werd gedaan, om deel te nemen aan de opspo ring, herinnerde die zich de ont moeting bij de Hema. Prompt werd het winkelpersoneel van de Hema by het onderzoek betrokken. Daar wist men zich te herinneren dat die man een horloge van 70,- had ge kocht en daarvoor was een garan tiebewijs uitgeschreven. Men wist een goed signalement te geven en dat klopte op vele punten met de door het meisje verstrekte ge- Het was de politie bekend dat de ze Nijmegenaar wel eens weeken den doorbracht bij vrienden in Venray. Daar koncentreerde zich dan ook het onderzoek op. Uitein delijk zag men de man by een bus halte staan. Hij werd aangehouden en naar het politiebureau overge bracht. Tydens het verhoor beken de hij het misdrijf. Hij is ingesloten en zal worden voorgeleid aan de of ficier van justitie. De dader was met proefverlof uit de penitaire inrichting "Vosseveld" te Vught. paardentrailer ontvreemd Uit een weide aan de Vredepeel Werd een zg. paardentrailer ont vreemd. De daders vergaten het toe gangshek dicht te doen en daardoor kon een in de weide staand paard de drukke Beekweg oplopen. Het paard werd daar door dé politie gevangen. Zo kwam de diefstal van de trailer aan het licht. Woensdagavond kwam bij de poli tie een melding binnen, dat er en kele jongens over de afrastering van het Blitta-bedrijf aan de Maas- heseweg waren geklommen. De po litie kon echter niemand vinden. Een uur later luidde een tweede melding, dat er zich toch onbevoeg den op het terrein van de Blitta be vonden. Nu trof de politie er een 21-jarige Venrayse man aan, die in eengedoken tegen een muur stond. Hij werd aangehouden en bekende dat hij een aantal kilo's aluminium- afval klaar had staan om mee te nemen. In de buurt werd ook een auto on beheerd aangetroffen. Die werd door de politie veilig gesteld terwijl de man naar het politiebureau werd overgebracht en aldaar werd ingesloten. Tijdens het verhoor bekende hij niet alléén de diefstal te hebben ge pleegd, maar in gezelschap te zijn geweest van twee plaatsgenoten van 21 en 23 jaar. Die twee werden in de loop van donderdagmorgen aange houden en ingesloten. Later wer den ze huiswaarts gezonden, met dé mededeling dat proces-verbaal zal worden opgemaakt. Ook hebben ze bekend betrokken te zijn geweest bij een inbraak in de Clockert. GROTE VERKOOPAKTIE WELFARE RODE KRUIS Donderdag 12 en vrijdag 13 okto ber 1989 biedt het Welfare-korps van het Nederlandse Rode Kruis af deling Venray weer allerlei spullen te koop aan in de winkel van de HE MA aan de Grotestraat te Venray. In een aparte stand in genoemd wa renhuis zuUen vrijwilligsters spul len te koop aanbieden die door deelnemers en deelneemsters zelf vervaardigd zijn.De openingstijden van de stand zijn van 9.00 tot 18.00 uur. Tijdens genoemde verkoopda gen is er ook een prachtige pop te winnen, waarvan de naam geraden dient te worden. De winnaar krijgt de pop persoonlijk thuisbezorgd. De 25-jarige afdeling Venray van het vrijwiUige welfare-werk organi seert aktiviteiten om mensen in de gelegenheid te stellen gemakkelij ker in lcontakt te komen met. ande ren. Wekelijks worden in Venray tientallen mensen (deelnemers) be zocht door evenzovele welfarevrij- willigers. Thuis en in tehuizen, in dienstencentra en sociëteiten. Deel nemers en vrijwilligers zijn samen bezig met aktiviteiten. Deze aktivi teiten kunnen vele vormen aanne men. Bijvoorbeeld werken met hout, textiel, verf of ander mate riaal. De gemaakte spullen worden jaarlijks verkocht. Met de op brengst worden weer nieuwe grondstoffen aangekocht om daar van weer nieuwe aktiviteiten op te zetten. Het vrijwilligerswerk van het Nederlands Rode Kruis is een bezoek aan hun stand meer dan waard. Het zondagochtendconcert in Ven rays schouwburg wordt a.s. zon dag 15 oktober verzorgd door Ven- rays Mannenkoor en fanfare St. Oda uit Merselo. Toegang gratis. Aan vang 11.30 uur. Al vele jaren con certeren beide verenigingen samen tijdens 'n zondagochtendconcert en ook dit jaar verwacht men weer 'n uitvoering op niveau. Venrays Mannenkoor heeft voor de nabye toekomst een druk pro gramma. Op 5 november gaat men fanfare Horst-America ondersteu nen by 't concours in de concertaf deling in de Maaspoort te Venlo met 't werk Exultatio van Paul Huber. Van 25 okt-29 okt. ontvangt men 't Engelse Male voice chor uit Chel- tenhem dat 5 dagen in Venray ver blijft en waarin men op 27 okt. 'n concert verzorgt in de Grote Kerk. Venrays Mannenkoor viert in no vember haar 80-jarig bestaan met 'n uitvoering op 26 nov. in de Grote Kerk. Van de jubileummis Missa brevis in hon. St. Joan nis de Deo van Joseph Haydn. Maar ook fanfare St. Oda staat nog 'n zware klus te wachten, want men neemt op zondag 22 okt. a.s. deel aan het Bondconcours in de Roda- hal te Kerkrade. Zy komt dan voor de eerste keer uit in de ere-afdeling, waar men in 1986 naar toe promo veerde. Dit concert is het slotcon- cert van de voorbereidingsperiode voor het concours. Tijdens dit zon dagochtendconcert zullen het ver plichte werk "Rivieren-Cyclus" en het keuzewerk "Concertino voor E&nfare" ten gehore worden ge bracht. Op zondag 15 oktober a.s. geeft To neelvereniging "Balans" in de schouwburg een uitvoering van de komedie "Pas op datje geen woord zegt", van Dimitri Frenkel Frank. Aanvang om 20.15 uur. "Pas op datje geen woord zegt" is een komedie in twee bedrijven. Dit aanvullend stuk gaat over een dag uit het leven van Clementine Jaffa, een hospita die een kamer ver huurd. Wie allemaal in de loop der jaren die kamer heeft gehuurd ver telt Clementine aan de schilder Theo. De huursters uit heden en verleden laten episodes uit hun le ven zien. Ze komen echter in het verhaal niet de hele tijd in chrono logische volgorde voor, waardoor het Theo en u, als publiek mis schien af en toe zal duizelen. Wij hopen dat u veel pelzier be leeft aan die ene bijzondere dag huit het leven van Clementine Jaffa. De blaaskapel "Freunde-Echo" uit Overloon zal op zondag 15 oktober deelnemen aan de Open Ned. Kam pioenschappen voor blaasorkesten. Twee jaar geleden heeft de kapel ook al deelgenomen aan deze kam pioenschappen en behaalde men een tweede plaats en een eerste prijs. Om deze plaats te verdedigen zal men het beste van zich moeten laten horen. Er is een zeer sterk bezet interna tionaal deelnemersveld met blaas- kapeüen uit Nederland, Duitsland en België. "Freunde-Echo" zal uitkomen in de tep-klasse. Drie werken zuUen door een bekwame internationale jury beoordeeld worden. Op zondag 15 oktober om 15.45 uur vertrekt een bus vanaf het Ge meenschapshuis in Overloon naar St. Michielsgestel. Supporters die graag mee willen, kunnen kon takt opnemen met Ton Keizers, tel. 04788-2019. Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees zondag 15 okt. is het weer geopend wij serveren u dan diverse zoals: hazepeper, hazerug, eend, fazant etc. openingstijden keuken: di. t/m za. 17.00-21.00 uur zo. 15.00-21.80 uur ma. gesloten Maasheseweg 76, 5804 AD Venray Tel. 04780-81181 nieuwe Zaterdag en zondag vanaf 15.00 uur. Maandag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag vanat 12.00 uur. SUPER HIT "BATMAN" OOK IN VENRAY Deze week start in Venray in Ne derlandse premiere, en vanwege de te verwachten belangstelling in twee zalen, de super hit BATMAN. In de gehele filmgeschiedenis is er geen film die zoveel rekords heeft gebroken. Dat is niet verwonder lijk, want de film staat overal mid den in de belangstelling. Als er mensen mochten zijn die denken dat BATMAN een soort jeugdfilm is, dan vergist men zich behoorlijk. Het gaat hier om een gigantische superproduktie met een sterrenbe zetting van formaat. Jack Nichol son, Michael Keaton en Kim Basinger zijn supersterren die BAT MAN tot een grandioze produktie verheffen. In Nederland is de film 12 jaar ge keurd, in België heeft men echter het etiket 18 jaar op de film geplakt. Dat geeft eens te meer aan, dat het alles behalve om een kinderfilm gaat. De film wordt tijdens de herfstva kantie vier keer per fiag vertoond. Op zondag zelfs rijf keer. Er Wórdt niet gereserveerd, want per voor stelling 'wordt vanaf een half uur voor aanvang ingedeeld, naar volg orde van binnenkomst. Door de ve le voorsteüingen zal men ook niet tevergeefs komen als men ten minste een beetje op tijd is. Geprolongeerd voor de 3e week wordt de andere gigantische spek takelfilm INDIANA JONES AND THE LAST CRUSADE. Deze film is een aaneenschakeling van aktiesce- nes, terwijl de humor ruimschoots aanwezig is. Voor de rijfde week gaat ROAD- HOUSE met Patryck Swayze door. De belangstelling begint die van "Dirty Dancing" te evenaren. NIEUW zijn: De avonturen van BARON MUNCHAUSEN, gemaakt door het Monty Python team. Dat betekent dus lachen. Deze film is ook weer groots opgezet, zó groots zelfs, dat de kosten de pan uit rezen. Een echt vakantieschouwspel dat velen plezier zal bezorgen. Dagelyks om 14.30 uur wordt de klassieker van Walt Disney DE LA DY EN DE VAGEBOND vertoond. Voor de jeugd een feestelijke erva ring. Maar ook ouderen zullen ge nieten van deze Nederlands gesproken tekenfilm. maandag 16 oktober "LOS ZAND van Annie M.G. Schmidt, Toneelgroep Amsterdam Familie, pers en genodigden zit ten in een congresgebouw-zaallje te wachten op vader die gehuldigd gaat worden. Als direkteur van een chemisch, famaceutisch concern krijgt hij een erepenning vanwege zyn nobele bemoeiingen met ontwi kkefings-samenwerki n g. Vader, die uit Brussel moet ko men, laat lang op zich wachten. Via een telefoontje verneemt zoon Ger- rit. dat vader gearresteerd is. De gasten opperen verschillende motieven voor de arrestatie: het le veren van gifgas aan Irak; een bankschandaal; belastingfraude.... Storm in een glas water??? Tbch is het image van vader ver stoord, want bij alle veronderstelde schandalen kan hy betrokken zyn. Een avond "Annie Schmidt" is al- tyd een avond "echt uit". Gespeeld door: Nettie Blanken. Jacques Commandeur, Kitty Cour- bois, Ann Hasekamp. Kees Hulst, Si- grid Koetse, Hug Koolsehyn, Gijs de Lange en Dennis Rudge. Regie: Ge- rarc(jan Rynders. Onderstaand een greep uit de theatervoorstellingen en sporteve nementen voor de komende maan den. Hiervoor kunt u boeken bij de VVV. Oktober: 26 t/m 29 Okt.: Rotterdam: De Spaanse Rijschool uit Wenen, Ahoy. 27 Okt.: Den Haag: Staats Akade- misch Symfonie Orkest USSR o.l.v. Svetlanov, Dr. Anton Philipszaal, aanv. 20.15 uur. 27 Okt.: Nijmegen: John Cale, Cul tureel Centrum De Lindenberg, aanv. 20.30 uur. 31 Okt..- Rotterdam: Indoor Mo torsportgala. Ahoy, aanv. 19.30 uur. November: 5 Nov.: Den Haag: Congresge bouw, Russische Artiesten zingen, aanv. 14.00 uur. 11 Nov.: Apeldoorn: Ray Charles, Am ericahal, aanv. 20.30 uur. 12 Nov.: Alkmaar: Ray Charles, Veilinghal, aanv. 17.00 uur. 13 Nov.: Deii Bosch: James Last, Maaspoort, aanv. 20.00 uur. December: 12-Dec.: Rotterdam, Spandau Bal let, Ahoy, aanv. 20.00 uur. CRo/< Math. Stoks - Tel. 88710 OPENINGSTIJDEN ma. t/m do.10.00 tot 18.30 u. keuken tot 18.00 u. vrijdags 10.00 tot 23.00 u. keuken tot 21.30 u. zaterdags 10.00 tot 17.30 u. keuken tot 17.00 u. Op 3 oktober 's avonds om onge veer half zeven was ik op de be- graafjplaats Boschhuizen bezig een graf te verzorgen. Tijdens deze werkzaamheden heb ik mijn hond je "Timy" enkele ogenblikken uit het oog verloren en bleek hy intus sen te zijn verdwenen. Vanaf deze tijd tot kort voor elf uur heb ik, la ter geholpen door enkele kennis sen, met behulp van zaklantaarns, urenlang de bossen en struiken doorzocht zonder ook maar een spoor van het beestje te hebben ge vonden. Ook de gemeentepolitie, die laat op de avond voorzien van krachtige schijnwerpers assistentie verleende, had geen sukses. Ik heb toen ten einde raad hr. Bert Janssen gebeld met het ver zoek mij te helpen. Deze bleek zich reeds ter ruste te hebben begeven doch toonde zich desondanks di- rekt bereid met zijn politiehond te pogen mijn hondje op te sporen. Ongeveer een half uur later wat 't ongelooflijke reeds een feit gewor den. Zyn hond had myn hondje ge vonden. Het bleek dat het rollijntje van mijn hondje zodanig in de struiken verward was geraakt dat deze zich daaruit niet zonder hulp had kunnen bevryden. Bij deze nogmaals mijn hartelyke dank voor de belangeloze hulp en mijn bewondering voor de myn in ziens uitzonderlijke prestatie door de heer Janssen met zyn hond. H.W. De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Visdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 ZW Venray-Timco b. 19.30-20.30 De Steeg-Inter'80 20.30-21.30 Oud Mierlo-Alt W.H. 21.30-22.30 Zaterdag: Rooyse VK Kynologenclub Zondag: Honden show 10.30-20.30 20.30- 07.00-19.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Veronica 2-Perey Verz. 20.30-21.30 SVCB-Willie bar 21.30-22.30 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers KNVB 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Donker-grijze herenjas, goud kleurig dameshorloge met zwart bandje, 6 sleutels aan hanger met opschrift Vendo, zwarte schooletui. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Op vrydag 6 oktober slaagde onze voormalige plaatsgenoot histo ricus Jules Hinssen voor het docto raal examen politicologie in het bijzonder bestuurskunde aan de K.U. te Nymegen. Aan de K.U. van Nijmegen is geslaagd Fred Meissen uit Venray voor zyn doctoraal examen sociale antropologie. Aan het HEAO te Arnhem slaagde Paul Peeters, Helfriehstraat 78, voor de afstudeerrichting com merciële economie. Anneke Reintjes uit Leunen slaagde voor huishoudkunde en ge- zondheidskunde 2e graads aan de Hogeschool Interstudie te Nijmegen. Per 1 oktober is mevrouw Wil- ma in 't Veld-Hermans gespeciali seerd tot psychiater. Traditiegetrouw wordt eind deze maand (27, 28 en 29 oktober) in Het Schuttersveld weer de jaarlijkse Welfare-tentoonstelling gehouden. Ook nu kunnen de artikelen welke tentoongesteld worden, worden gekocht. De bewoners van Het Schutters veld heten iedereen van harte welkom. Kursus Ziekenverzorging thuis Ziek zyn... en thuis verpleegd wil len worden. Het komt steeds meer voor dat een zieke graag thuis in zijn eigen vertrouwde omgeving verpleegd wil worden. Er wordt dan vaak hulp gevraagd van de wykverpleegkun- dige. Maar ook huisgenoten, fami lie, vrienden en kennissen kunnen hun bydrage geven om dit te rea liseren. Om mensen te helpen een zieke thuis zo goed mogelyk te verzor gen, organiseert "Het Groene Kruis" een kursus "Ziekenverzor ging thuis". Iedereen, die hiervoor belangstelling heeft kan hieraan deelnemen. In deze kursus worden o.a. de vol gende onderwerpen behandeld: - dagelijkse lichamelijke verzorging van een zieke; - mogelijke gevolgen van bedlege righeid en het voorkomen hiervan; - de voeding van een zieke; - medicijngebruik; - tiltechnieken; - belering van het ziek zijn. De kursus wordt verzorgd door een wijkverpleegkundige en een wijk ziekenverzorgende. In november zijn wij van plan om met deze kursus te starten, die zal bestaan uit vier bijeenkomsten. De ze byeenkomsten worden wekelijks gehouden op dinsdagavond (14, 21, 28 november en 12 december) in de Clockert te Venray. De kosten bedra gen voor leden 10,- per persoon, voor niet-leden 10,- lidmaat schap (inclusief koffie en voorlich tingsmateriaal). U kunt zich by de administratie opgeven (tussen 8.30 en 17.00 uur) tot 30 oktober 1989. Aan de hand van deze voorlopige opgave gaan we na hoeveel animo er voor deze kur sus bestaat. Telefoonnummer admi nistratie (bereikbaar van maandag t/m vrydag); 04780-81269. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten ran P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz. T. van rhiel, D. Vercauteren en J. de Vocht; I).J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. VAN DONGEN Past Jeukenstraat 6, America 1 tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS8ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARrSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen sn G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W.G.A.M. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- niakers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. VERMAZEREN Blitterswyck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon, tel. 04788-1327 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 De inzameling van Klein Che misch Afval (KCA) in onze gemeen te, welke deze maand zou starten in Veltum en Heide, heeft men moe ten uitstellen. Men is er namelyk niet in geslaagd tijdig de benodigde KCA-boxen aan te schaffen. Eerst deze week heeft de commissie voor openbare werken een keuze ge maakt uit het landelyke aanbod van boxen. De keus is gevallen op een recht hoekige box van 23 liter inhoud en 37 cm breed, 35 cm hoog en 25,5 cm diep (zie afbeelding). De moei lijkheid is echter dat deze boxen eerst in maart geleverd kunnen worden. Met de verspreiding by alle gezinnen zou dat betekenen, dat eerst in mei iedereen het KCA in de box kan bewaren, totdat de "chemo kar" eens per jaar de spullen komt ophalen. Die spullen bestaan dan uit resten verf. benzine, olie, verdun ningsmiddelen, zuren, foto- chemicaliën, enz. Er bestaat mo menteel een lijst van bijna 20 groe pen ran elk gemiddeld 5 artikelen welke in zo'n box thuis horen. Wan neer straks de boxen verspreid wor den, zal een gedegen voorlichting gegeven worden over al die artike len, die wanneer zij by het normale huisafval komen, ons milieu nog verder bederven. Het is niet de bedoeling eerst weer Veltum en Heide als proefpro- jekt te gebruiken. Het verzamelen van KCA zal dan in de gehele ge meente gelyktydig gebeuren. MISHANDELING Een 15-jarige jongeman deed aan gifte dat hij door een tot nog toe onbekende in Leunen was mishan deld. De politie stelt een onderzoek in.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3