Grandioze modeshow Raad Meerlo-Wanssum Venrayse Kiwanis Club houdt aktie voor museum Overloon NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Informatie over het Gewest Noord-Limburg' Kollektekalender oktober 1989 Bouwvergunning verleend Paspoort per 1 november in Europees jasje Bestemmings plan Leunen en Burggraaf Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting Bouwvergunning aangevraagd Start rekonstruktie fietspad Beekweg Hinderwet Tijdelijke weg- afsluiting Hoofdstraat in Oirlo Commissie voor financiële en economische zaken Extra vrij- zwemuren in de herfst vakantie Uitvoering werkzaamheden langs de rondwegen Vervallen spreekuur Bouwvergunning aangevraagd Herstel van de paden op de Algemene Begraafplaats 0p dinsdag 17 oktober a.s. 's middags aanvang 14.00 uur 's avonds aanvang 20.00 uur Optreden Russisch mime-theater PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, econo mische aangelegenheden, werk gelegenheid, handel en midden stand, bevordering toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (wordt voorlopig waargenomen door de burgemeester respektie- velijk weth. Truyen). (culturele zaken, sportzaken en recreatie (deze onderwerpen worden voorlopig waargenomen door de burgemeester); onder wijs, volwassen-educatie, kinde ropvang, jeugd- en jongeren werk, accommodatiebeleid en mondiale vraagstukken (deze on derwerpen worden voorlopig waargenomen door weth. Truyen) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken en milieuzaken) Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (personeelszaken, organisatie, informatica, interne dienstverle ning, ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bouw- en woning toezicht, welstandstoezicht, ste- debouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie wel zijnsplanning) Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. (financiën, belastingen, grondbe drijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen), gemeentegaran ties) Bij liet gewest is een informatie brochure beschikbaar, waarin in kort bestek een beschrijving wordt gegeven van de organisatie en de ta ken van het gewest. De brochure is op aanvraag verkrijgbaar bij het ge- westsekretariaat tel. 077-829841. Onder dit telefoonnummer kun nen ook alle andere inlichting over het gewest worden verkregen. Inlichtingen over de regionale brandweer kunnen ook worden verkregen by de dienst zelf. tel. 077-598777. Ook bij de basisgezondheids dienst is een informatiebrochure beschikbaar. Deze is op aanvraag verkrijgbaar bij de dienst, tel. 077- 598888. Onder dit nummer kun nen ook alle andere inlichtingen over de basisgezondheidsdienst worden verkregen. 9 t/m 15 okL: Nationale kollekte geestelyk gehandicapten flandelij- ke aktie). Op 21 okt.: Scouting "De Peelspeurders" (plaatselyke aktie in het kader van het jeugdkollek- tewezen). 23 t/m 29 okt: Vereniging Natio nale Bedevaarten, afd. Heil der Zie ken dekenaat Venray (plaatselyke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 oktober 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Z(j die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders ran Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het herbouwen van een ber ging/fietsenstalling/hobbyruimte aan de Merseloseweg 38a te Venray, tn.v. H.C. Janssen: het bouwen van een woning aan de Matterhomlaan 21 te Ven ray. tn.v. B. de Jong. Spinetstraat 42 te Venray: het oprichten van een ortho- dontistenpraktyk aan de Hoogakke 17 te Venray, tn.v. de heer en me vrouw Novarez-Maertens, De Bies 8 te Malden; het bouwen van een kuiken- kalkoenenhok aan de Jan Poelsweg 4 te Ysselstyn. tn.v. Th. H. van de Ven; het bouwen van een tuinhuis je aan Dennenoord 18 te Venray, tn.v. C.J. Matthyssen; het bouwen van een opfokstal aan de Hoofdstraat 5 te Oirlo, tn.v. H.P.G. Kusters; het uitbreiden van een var kensstal en het slopen van een hou ten stal aan de Overloonseweg 95 te Venray, tn.v. G.J.W. Sikes. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Vanaf 1 november 1989 zullen de gemeenten overgaan op de afgifte van een Nederlands paspoort dat er iets anders uitziet dan het huidige zwarte model. De nieuwe pas krygt een Europese jas aan. Het belang rijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model paspoort is de kleur van de kalt (rood). Voorts is dit rode paspoort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte paspoort. Voor de burger heeft de overgang naar het rode paspoort nauwelijks gevolgen. De zwarte paspoorten be houden hun geldigheid tot de erin vermelde datum, ook als deze na 1 november valt Er is dus geen aan leiding om een nog geldig (zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe paspoort. Het nieuwe paspoort kost niet meer dan het oude. Er is dus evenmin reden om voor 1 november vervroegd een nieuw zwart paspoort aan te schaf fen. Zolang de pas geldig is, blijft het ook mogelijk kinderen daarin by te schryven onder dezelfde voorwaarden als nu het geval is. De enige wijziging is dat zwarte paspoorten na 1 november niet meer kunnen worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlenging wordt een nieuw paspoort uitgereikt. Deze wij ziging is overigens ook van weinig betekenis, omdat de kosten voor aanschaf van een nieuw paspoort gelyk zyn aan de kosten van ver lenging. Eventuele inlichtingen over het bovenstaande kunt u verkrijgen by de afdeling Burgerzaken. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 26 september 1989 in voorbereiding heeft ver klaard: 1. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Leunen" voor een terrein gelegen aan de Urbanusweg te Leunen, ten be hoeve van de bouw van een dub bele woning; 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Burggraaf' voor een perceel gelegen aan de Maasheseweg 67 te Venray, ten behoeve van een uitbreiding van het ter plaatse gevestigde lood- gietersbedryf. Deze voorbereidingsbesluitên tre den in werking met ingang van 5 oktober 1989 en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afd. VROM, Raadhuisstraat 1 te Ven ray. tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Hedenavond, donderdag 12 okto ber. vindt om 1730 uur een openba re vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting plaats in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgende onder werpen: Grontransakties. a. Wyziging grondverkoop aan Amro en de Woningbouwvere niging Noord-Limburg in De Bleek. b. Ontbinding overeenkomst tot verkoop van de heer R. van Hove te St Oedenrode van een kavel bouwgrond aan de Vlie zen weg te Venray. Voorbereidingsbesluit bestem mingsplan "Rijksweg A73 Zuid". Krediet ten behoeve van het op stellen van een ruimtelij k- ekonomische struktuurvisie voor het centrum van Venray. Ingekomen stukken en medede lingen. a. Brief dorpsraad "Werkcomité Oostrum" inzake verdeling subsidie stads- en dorpsver nieuwing t.b.v. het dorpsplein Oost rum. b. Info-Bulletin Gewest Noord- Limburg d.d. september 1989, nr. 4. c. Bezoek Provinciale Commis sie Volkshuisvesting aan Ven ray op 22 september jl. d. Aanpassing vergaderschema 1989. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een carport aan de Watermolenstraat 8 te Oostrum, t.n.v. J.M. van Goch; het bouwen van een carport aan de Watermolenstraat 10 te Oost rum, t.n.v. J. Blenckers; het bouwen van een serre aan de Groeneweg 2 te Heide, t.n.v. J.M.H. Maas; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 41 te Leunen, t.n.v. M. Tijssen; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 43 te Leunen, tn.v. A. Smedts-, het bouwen van een serre aan de Kattestaart 31 te Venray, t.n.v. M. Geurts. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 oktober 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Met ingang van vrydag 13 okto ber a.s. wordt aangevangen met de rekonstruktie van het zuidelyke fietspad langs de Beekweg. De werk zaamheden zullen duren tot mid den december 1989. In verband met de rekonstruktie zal het zuide lyke fietspad (deels) zijn afgesloten voor het fietsverkeer, dat zal wor den verwezen naar het noordelyke fietspad, dat daarmee tydelyk van uit 2 richtingen bereidbaar wordt Met de aanwonenden van het zuidelyke fietspad zal door de uit voerders van de rekonstruktie- werkzaamheden tijdig kontakt worden opgenomen in verband met het tijdelijk moeten afsluiten van de inrit (Aannemer is Wegen bouwbedrijf Jansen en De Jong uit Horst) Het nieuwe fietspad wordt uitge voerd in 15 centimeter dik beton, met een breedte van twee meter en in beide richtingen bereidbaar. Het noordelijke fietspad zal tz.t geheel of gedeeltelyk worden opgebroken.; hierover moeten echter nog nadere besluiten worden genomen. Het rekonstruktieplan ligt ter in zage bij de afdeling Openbare Wer ken, kamer 232. Nadere informatie over het plan kan telefonisch wor den verkregen bij de heer J. Vaes- sen, tel. (04780)-23388. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van H. Graat, Zuid erbergweg 5 te Oostrum, op 3 okto ber 1989, hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een bloemenkwe- kery, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Zuiderbergweg 5 te Oost rum. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 13 novem ber 1989. Tot deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroeps- schrift (in tweevoud) worden inge diend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken In verband met noodzakelijke ri oleringswerken zal op maandag 16 en dinsdag 17 oktober a.s. de Hoofdstraat in Oirlo voor alle ver keer zijn afgesloten tussen de aan sluiting Boddenbroek en kruispunt Dep. Petersstraat Past. Ge- rardsstraat. Bij de aansluiting Onder de Linde moet een riole- ringsput worden gemaakt. Middels oranje borden zal het verkeer wor den omgeleid via Boddenbroek- Meerloseweg (zuid-noord richting) en via Zandhoek-Bremmen kamp- Rosakker (noord-zuid richting). Hedenavond, donderdag 12 okto ber, vindt in het raadhuis een open bare vergadering plaats van de commissie voor finaciële en econo mische zaken, aanvang 17.15 uur, kamer 004. Op de agenda staan on der meer de volgende onder werpen: Nota "Kabeltelevisie in de ge meente Venray". Ontwerp-raadsvoorstel m.b.t. wy ziging legesverordening. Gewestaangelegenheden. Tydens de komende herfstvakan tie, van 16 t/m 20 oktober a.s., kan in het gemeentelyk combi-bad een aantal extra uren vry zwemmen plaats vinden, nl. op: maandag 16 okt van 13.00-15.30 uur; dinsdag 17 okt van 13.00-15.30 uur; woensdag 18 okt. van 13.00-16.30 uur; donderdag 19 okt. van 13.00-1530 uur en vrijdag 20 okt van 13.00-15.30 uur. De overige vrij-zwemuren zyn on gewijzigd. In de week van 16 t/m 20 oktober a.s. zullen langs de Zuid-, West-, Noord- en Oostsingel werkzaamhe den aan de beplanting uitgevoerd worden. Met name de strook tussen fietspad en ryweg zal aangepakt worden. De werkzaamheden zullen voor namelijk bestaan uit het schoon maken van de goot, het wegnemen van overhangende takken en het repareren van de aanwezige rasters. Zonodig worden ook uitzichtshoe- ken onder handen genomen. In verband met deze werkzaam heden zal er plaatselijk enige hin der voor de weggebruiker ontstaan. Oponthoud zal echter zoveel als mo gelijk worden vermeden. Door mid del van de bekende borden en waarschuwingstekens zal de werk plek duidelijk aangegeven worden. Op maandag 16 oktober a.s. zul len de wethouders Willems en mevr. Hoppenreys-de Loo geen spreekuur houden. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen.- het bouwen van een tuinhuis je aan de Langstraat 85 te Venray, Ln.v. H.J. Janssen; het uitbreiden van een wo ning aan de Schutsboom 19 te Ven ray, Ln.v. L. Spee: het bouwen van een carport aan de Sambastraat 20 te Venray, Ln.v. M. v.d. Bekerom. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 oktober 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Kortgeleden zijn een aantal pa den op de Algemene Begraafplaats Boschhuizen van een nieuwe laag asfalt voorzien. Hierdoor is het hoogteverschil tussen wegdek en naastliggende berm erg groot worden. Om te voorkomen dat dit tot gevaarlijke situaties leidt is het nodig om de bermen tot nagenoeg het niveau van het wegdek aan te vullen. Dit is met teelaarde gebeurt waarna de berm opnieuw is inge- zaaid. Om te voorkomen dat de berm meteen kapot gereden wordt is het wenselyk dat auto's, maai ook fietsers en dergelyke niet over deze berm gaan rijden. Wy doen dan ook een dringend beroep op de bezoekers van de Algemene Be graafplaats om deze bermen zoveel als mogelijk te ontzien. Betreed daarom zoveel mogelijk de oude graszoden en vermijd de strook grond direkt langs de vernieuwde paden. Wij appriciëren ieders medewen king om het herstel van de bermen goed te laten verlopen. m.m.v. Chez Jacques Haarmode Venray Caesar Jonge Mannenmode Venray Ma Belle Ledermode Venray Ton's Bloemenhof Horst Verhulst Stoffen Venlo Koonings Bruids en Gelegenheidsmode Deurrie Frank covers couturier Amsterdam kaarten verkrijgbaar bij bovengenoemde zaken of op 17 oktober a.s. aan de kassa van de schouwburg vanaf 10.00 uur. Sponsored by: Bolure Hair Care Systems Precies volgens afspraak kregen de raadsleden de antwoorden van het college op hun algemene be schouwingen. Het college blyft van oordeel dat de schriftelijke afdoening van de algemene beschouwingen, voor delen heeft van praktische aard. Maar het is de raad welke beslist of die behandeling mondeling dan wel schriftelijk zal zyn. Het is ech ter niet zó, dat de raadsleden de mogelijkheid ontnomen wordt om van zich te laten horen, zoals dat door de WD en de PK werd gesug gereerd. Het college heeft geen spelre gels aan haar laars gelapt bij het aanleggen van de zandvang. Het col lege verzocht namelijk de Provincie het werk niet stil te leggen en die heeft toen met de nodige spoed de vergunningen verstrekt By de uitvoering van de wet persoonsregistraties, zal, zeker wat de gemeente Meerlo-Wanssum be treft de persoonlijke levenssfeer van iedere individuele burger ge waarborgd blijven. Er zal zelfs een aparte verordening aan die be scherming worden vastgesteld. De 10.000 welke ontvangen is van "de aktie 25%" zal zeker besteed worden aan verhoging van de verkeersveiligheid. De gemeente zal zeker haar in spraak gebruiken by de vervanging van de ANWB-borden. Er zal wat moeten worden ge daan aan de veiligheid van de fiet sers, van Meerlo naar Wanssum. Maar of daar nu een fietspad via de Helling of via de Postbaan zal moe ten worden aangelegd, zal nader worden bekeken. Zorgelijk blyft ook het aantal van 600 fietsers (brom) per dag tussen Meerlo en Tien ray. Er is gestart met een onder zoek, of de voormalige LHNO-school in Tien ray verbouwd kan worden tot parochiehuis en wat de kosten daarvan zullen zyn. Het college is geen voorstan der om de subsidie Emancipatie- Vrouwenedukatie te verhogen van 5.000 naar 5.500 zoals het CDA dat voorstelt. Het is volgens het college niet juist, zoals de PK het stelt, om het minimabeleid en het bystandsbe- leid onder één noemer te brengen. Het college bestrijdt ook het verwijt van de PK dat de gemeente onvol doende gebruik maakt van allerlei stimulerende overheidsmaatrege len. In samenwerking met de regio gemeenten wordt daar juist opti maal gebruik van gemaakt. Beerkens Paints doe al het mo gelijke, zodat er geen schadelijke stoffen vry komen of verwerkt wor den. Deze firma houdt zich aan de voorschriften. Voor wat betreft de problemen rond het mestfermen- teerbedrijf in Blitterswyk, deze zul len door het college en de daarvoor in aanmerking komende instanties worden bekeken. Dat de PK voorstander is var de invoering van een watertoe ristenbelasting is bekend. Ook het college is daar voorstander van. Een ontwerp-verordening hierover kan de raad binnen afzienbare tyd moet zien. Het ziet er naar uiL dat het in wonersaantal van de gemeente Meerlo-Wanssum in de komende 6 jaar met 300 zal kunnen stygen Maar dan zal er ook in de sociale sektor gebouwd moeten kunnen worden, zoals in de nota woning bouwperspektieven is vastgesteld. Ge De (nieuwe) Venrayse serviceclub "Kiwanis", die ingevolge haar doelstelling projekten adopteert, die in principe niet onder subsidie regelingen vallen, oi-ganiseert van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 oktober a.s. een aktie ten behoe ve van het Oorlogs- en Verzetsmu seum te Overloon. Het is "Kiwanis" gebleken, dat de toegankelijkheid van de Nationaal Museum kan wor den verbeterd, door het aanbren gen van voorzieningen, waardoor de multi-funktionele film-, expositie-, en congreszaal bereik baar wordt voor gehandicapten. De Venrayse afdeling van deze grote in ternationale service-organisatie, die de naam "Schieëpersland" draagt wil door het organiseren van een aantal publiek-trekkende aktiviteiten. in een grote tent op het parkeerterrein bij het Over- loonse museum, proberen voor dit goede doel (veel) geld bij elkaar te krijgen. RUSSISCH MIME-THEATER Kiwanis Venray is er in geslaagd het wereldberoemde Russische Mime-Theater "Pirosmani", dat mo menteel in verschillende Neder landse theaters voorstellingen geeft, voor het goede doel in Over loon op te laten treden. Het feit d» op dit moment in het National! Oorlogs- en Verzetsmuseum ee: Russische oorlogstentoonstellin wordt gehouden, is hieraan uiten aard niet vreemd. Ook niet te ver wonderen is, dat de heer R. Cattoli direkteur van de Venrayse schou* |nj burg alle medewerking heeft toe# |je zegd o.m. door het beschikbaarste len van toneelbenodigheden. T(—- dens het bezoek, dat hy met eeiJO aantal Nederlandse schouwburg direkteuren aan Rusland heeft bracht maakte hij ook kennis rnt ®j] i dit Mime-Theater. Na aankomst Nederland nam het gezelschap takt met hem op, hetgeen resulted de in het toezeggen van all 2d, medewerking. Het Mime-Theater treedt volg( de week donderdag, 19 oktober, if Overloon op van 14.00 tot 16.30 uil en van 20.00 tot 22.30 uur en o^P0, vrijdag 20 oktober van 14.00 M 16.30 uur. Entree 10,-, kindere tot 12 jaar 5,-. Op de aktiviteiten op vrijdag en zaterdag 21 oktober, komen nog nader terug.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16