PEEL EN MAAS Venray heeft tijdelijk vijfde wethouder JIL SANDER Zó stemde Venray Handtekeningen- aktie tegen mest verwerkingsfabriek Venrays Gemengde Zang vereniging "Ars Musica" naar Parijs Chez Jacques Chez Jacques Haarmode Mutaties in CDA-fraktie organiseert Gala D'Automne De vorige week in dit blad gepu bliceerde uitslag van de Tweede Ka merverkiezingen in de gemeente Venray. verdient nog enig kommen- taar achteraf. Allereerst de verdeling van de Ka merzetels. Op het moment dat wij op woensdagavond de betreffende pagina afsloten, waren landelijk 55% van de stemmen geteld. De prognoses voor de zeterverdeling bij die stand, plaatsten wij in de be treffende tabel, met de aantekening dat deze zetelverdeling best nog eens zou kunnen veranderen. Het CDA had toen in theorie 56 zetels 2) en de PvdA 50 zetels (-2). Enige tijd later, er waren toen landelijk 63% van de stemmen geteld, daalde het aantal zetels van het CDA tot 55, en van de PvdA tot 49. Vanaf 72% van de uitgebrachte stemmen kwam het CDA op 54 ze tels te staan, terwijl de PvdA zich handhaafde op 49 zetels. Praktisch de gehele verkiezingsavond bleef de WD op 22 zetels steken, terwijl D66 zich tot 12 zetels wist op te wer ken. De overige dertien zetels kwa men in het bezit van 5 kleine partijen. OPKOMST We mogen gerust stellen, dat de opkomst van de Venrayse kiezers slecht was. Landelijk was de op komst 80.3% en in Venray 73,7%. Bij de Tweede Kamer-verkiezingen in 1986 was in Venray de opkomst 81,9%; maar liefst 8,2% hoger. Ook elders was de opkomst lager dan in 1986: landelijk -5,4%; pro vinciaal -6,2%. Afgezien van de groei van het aan tal kiezers in onze gemeente, wer den er nu 1321 stemmen minder uitgebracht dan in 1986. Dat is ge middeld over de gehele gemeente -6,6%. Op de kerkdorpen was de op komst 4,3% lager dan in 1986: in Ven ray-Centrum 7.8% lager. De laagste opkomst werd geno teerd bij het stembureau St. Anna, waar slechts 64% van de stemge rechtigden kwam opdagen. In het Wijkcentrum Brukske was de op komst 64.7% en bij het stembureau in 't Groenwold 65%. De hoogste opkomst werd geno teerd in Vredepeel, waar 92,3% van de kiezers z'n stem uitbracht. STEMBUREAUS Een vergelijking van de opkomst per stembureau in 1986 en nu, is niet mogelijk. Destijds had Venray namelijk 26 stembureaus: nu nog slechts 20. Daardoor hebben ver schillende stembureaus meer "klanten" te verwerken gekregen dan vier jaar geleden. PARTIJEN In 1986 kreeg het CDA in Venray 55.4% van do uitgebrachte stem men; nu was dat percentage 57,2%. Een winst van 1,8%. In Limburg lag de winst van het CDA op 0.9% en landelijk op 1,3%. De PvdA kreeg in Venray in 1986 25,3% van de stemmen: nu 23,4%, dat is 1.9% minder. In Limburg boekte die partij echter nog een kleine winst van 0.4%, terwijl ze er landelijk 1.4% op'achteruit ging. De WD behaalde in 1986 in Ven ray 10,9%: nu 8,5%. Een daling van DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 Nr. 37 HONDERDENTIENDE JAARGANG Zoals voiige week al in ons blad werd aangekondigd, werd tijdens de op vrijdag gehouden speciale raadsvergadering de heer Joos Truyen als vijfde wethouder be noemd. De heer Truyen krreg 20 van de 21 stemmen: één stem was blanco... Uiteraard is de benoeming van de heer Truyen een tijdelijke; tot en met de volgend jaar te houden ge meenteraadsverkiezingen. Wel zal de heer Truyen zich dan wederom kandidaat stellen voor een van de vier wethouderszetels. Nadat de nieuwe wethouder de fe licitaties van de burgemeester, me de namens de twee fungerende wethouders, in ontvangst had geno men. mocht hy voor het eerst plaats nemen aan de bestuurstafel. In een korte toespraak tot het colle ge en de raadsleden gaf hij nog even een overzicht van de gebeurte nissen in de laatste maanden en. weken, welke aanleiding waren voor de tijdelijke benoeming van de vijfde wethouder: de ziekte van wet houder Jo van Oers en van wethou der Marlies Hoppenreijs. De heer Truyen vond het niet juist, dat deze benoeming door en kele raadsleden was aangegrepen om kritiek uit te oefenen op het col lege, met name op de voorzitter, die de portefeuille fan financiën beheert. In verband met zijn werkzaamhe den te Eindhoven zal de nieuwe wethouder voorlopig nog op part time basis zijn funktie waarnemen. Hy hoopte echter dat dit zo spoedig mogelijk zal veranderen in full-time. Mevr. Poels-Peters, als mede-CDA- lid en oud-wethouder was de eerste die de heer Truyen ook namens de fraktie feliciteerde met zijn benoe ming en die felicitatie met een boe ketje bloemen onderstreepte. Zowel Joos Truyen als mevr. Poels zyn destijds hun politieke loopbaan be gonnen op de lyst van Toon Ver meulen. De heer Iiouba (WD) en de heer Den Brok (SVj brachten welge meend hun gelukwensen onder woorden en spraken het vertrou wen uit dat Truyen zijn werk zou doen tot aller tevredenheid. Wel wa ren beide sprekers van mening dat het helemaal niet ongepast was. kri tiek te hebben op een of meer colle geleden. "Dat moet in dit verband mogelijk zyn..." De heer Kersten (PvdA) sprak van zeven jaren ervaring als coalitie partner van hel CDA, met Joos Truyen als fraktievoorzitter. Hy had Truyen leren kennen als 'n harde werker. De kleine periode dat Truy en uit de raad stapte, vanwege zyn werkzaamheden buiten Venray. was voorspelbaar van korte duur ge weest. "Een echte Venrayer kan van Venray niet scheiden". Spreker zeg de de nieuwe wethouder alle mede werking toe. De heer Van de Vorle feliciteerde de heer Truyen eveneens met zijn benoeming. "Nu mogen We nog Joos zeggen; straks is het meneer de wethouder". En tenslotte zei de heer Jan Reintjes, als vice-voorzitter van de CDA-fraktie, dat deze benoeming een belangrijk gebeuren was. "We geven Joos slechts node af aan het college..." In verband met de benoeming van de huidige fraktievoorzitter dhr. Joos Truyen tot wethouder van de gemeente Venray heeft de CDA- fraktie op dinsdag 12 september jl. na intern overleg de volgende mu taties te melden: 1. Dhr. Jan Reintjes zal vanaf heden tot de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 1990 optreden als franktievoorzitter na een una nieme keuze van de fraktie. 2. Dhr. Jan Driessen is in het frak- tiebestuur gekozen en heeft de funktie van vice-voorzitter. 3. Dhr. Jan Poels zal via een raads besluit m.i.v. 26 september a.s. als lid van de commissie finan ciën en ekonomische zaken toe treden. Door deze toetreding tot voornoemde commissie zal dhr. Jan Poels de commissie onder- wys verlaten. 4. In de vakature Jan Poels van de commissie onderwijs zal voor zien worden na een raads besluit in deze door hel CDA-lid dhr. Cees v.d. Ven. leraar assurantiën aan het Instituut voor Middelbaar Beroeps Onder- wys aan de Leunseweg te Venray. CDA-fraktie Gemeente Venray 24 augustus 1572 de Bartholomeus- nacht werd ingeluid. Na de mis is er gelegenheid tot het bezoeken van o.a. hef Louvre, de Jardin des Tuile- ries of Place de la Concorde, enz. Vertrek uit Parijs is om 16.30 uur en de aankomst in Venray is om ca. 23.00 uur gepland op de parkeer plaats van het iaadhuis. Onder de bezielende leiding van dirigent Rob Berben ITK, zullen werken worden uitgevoerd van o.a. Francis Poulenc. Mare Antoine Charpentier. Gabriël Fauré, Wolf gang Amadeus Mozart Johann Se bastian Bach en Herman Strategier. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door Henriëtte Spanjers. Foto.- Hoedemackers, Venray peel en maas De Dorpsraad van Heide, verge zeld van een groot aantal sympathi santen. heeft vrijdagavond aan college en gemeenteraad een petitie aangeboden- waarin nog eens na drukkelijk stelling wordt genomen tegen de plannen om in Heide een mestverwerkingsfabriek te bou wen. De petitie werd vergezeld van 339 handtekeningen van stemge rechtigde inwoners van Heide. De voorzitter van de Dorpsraad memoreerde nog even de gang van zaken. Nadat Ysselsteyn het had laten af weten, wat betreft de bouw van een mestverwerkingsbedrijf tussen Deumeseweg en Ysselsteynseweg. werd op 14 juni plotseling bekend gemaakt dat die fabriek in Heide zou komen. In de gemeenteraad van 27 juni d.o.v. moest het college toegeven dat de gevolgde procedure geen schoonheidsprijs verdiende. Dit te meer, omdat de nu gedachte lokatie al veel eerder ten gemeente- huize bekend was aldus de Dorpsraad. Op 2 juni was daarvoor immers al een ontheffing bij de M.E.R.-commissie aangevraagd. "Wij veroordelen dit stiekeme ge doe ten zeerste en wij verdenken de verantwoordelijke in deze met op zet gehandeld te hebben". Aldus de petitie aan het gemeentebestuur. De brief vervolgd: "Inspraak van de Dorpsraad Heide is niet of nauwe lijks toegestaan. Bezwaren door de Dorpsraad zijn op geschoven als niet gegrond". Bijzonder vreemd vindt de Dorpsraad het. dat in Ysselsteyn. waar uiteindelijk het initiatief is ontstaan, de daar aanwezige mest overschotten niet verwerkt kunnen worden... De petitie besluit met de hoop uit te spreken, dat men in de raadsver gadering van 26 september a.s. besluit om de gemeenschap Heide leefbaar en maatschappelijk aan trekkelijk te houden ook al is men er politiek gezien niet be langrijk... Passage 12 Venray Telefoon 04780-83877 GEEFT U PERSOONLIJK ADVIES Van 12 t/m 15 september a.s. is bij ons in de parfumerie een internationale top-visagiste aanwezig. Zij zal U graag een persoonlijk huid- en make-up-advies geven en, indien U dit wenst, de make-up bij U aanbrengen. Zij demonstreert de nieuwste make-up- kleuren voor najaar en winter, die volledig op de nieuwe modekleuren afgestemd zijn. Bij aankoop van een JIL SANDER produkt ontvangt iedere clïent een leuk presentje. Wij adviseren U van te voren even te bellen voor een afspraak, zodat wij tijd voor U kunnen reserveren. Tijdens de pauze zal u een cock tail worden aangeboden vergezelt van een delicatesse van Broekmans uit Venlo-Venray. Een bekende speaker en lady speaker zullen u door de show lei den en voor de zang hebben wy de bekende Spaans Nederlandse zan ger Antonio Martin kunnen kon- trakteren. De voorverkoop van de program maboekjes start 15 september a.s.. verkrijgbaar bij bovengenoemde zaken. Tijdens tiet weekend serveren wij naast enze „a la carte" gerechten 'n speciaal „menu prestige" 'n populair 3-gangen menu en 'n kopje koffie a f45,- p.p. 2,4%. In Limburg was dat -2,2% en landelyk -2.8%. Opmerkelijk is. dat Janmaat/Cen trum Democraten in 1986 hier 43 stemmen behaalde, oftewel 0,22% van de uitgebrachte stemmen. Nu behaalde men 62 stemmen en dat is 0.33% van de uitgebrachte stem men. Een stijging dus van 0.11%. In Limburg bedroeg die stijging 0,5% en landelijk 0.8%. 0p 22, £3 en 24 september gaat Rrs Musica musiceren in Parijs. En kelejaren geleden heeft het koor al ifüksesvolle concertreizen naar Laon en Liesse in Noord-Frankrijk gemaakt. Het wordt dus 'n her nieuwde kennismaking met Frankrijk. Het koor vertrekt vrijdag 22 sep tember om 14.00 uur vanaf de par keerplaats raadhuis Venray met ruim 100 personen. Aankomst in Parijs is om ca. 20.30 uur. Voor zaterdag 23 september is een rondrit per bus door. Parijs ge organiseerd. Aansluitend wordt 'n bezoek gebracht aan 't Quatier La- tin, paleis Luxembourg de Notre Dame. Zondag 24 september zal het koor om 10.00 uur de Hoogmis met zang opluisteren in de St Germain- LAuxerrois. Deze kerk. waar men 5 eeuwen (12e-17e eeuw) aan heeft ge bouwd, ligt t.o. het Palais du Louvre. In de 18e en 19e eeuw is de kerk verbouwd. In de klokketoren van deze kerk hangt de klok waarmee TOP-VISAGISTE VAN JlL SANDER Ook voor de verzorging van uw feestavond thuis, kunnen wij U met diverse mogelijkheden van dienst zijn INTERNATIONALE Met een terugblik op diverse shows in het verleden, komt Jac ques van der Leeuw nu met een show die zeldzaam genoemd mag worden voor Venray en omgeving. Op 17 oktober a.s. wordt eenmalig een matineevoorstelling en een soi- rée, het "Gala D Automne" gehou den in de stadsschouwburg te Venray. Dit exclusieve Gala omvat diverse schitterende modeshows waarin een dertigtal mannequins en dressmen kleding zullen tonen van toonaangevende zaken uit Venray en omgeving, te weten: Caesar Jon ge Mannen Mode uit Venray - Ma Belle Ledermode uit Venray - Koo nings Bruids- en Gelegenheidsmo de uit Deume - Verhulst Stoffen uit Venlo. Verder zullen er die dag di verse jonge mensen uit Venray op het podium de nieuwste haarmode presenteren, welke gekreëerd wor den door acht medewerkers van Chez Jacques Ilarmaode onder het motto Jeugd-Kapsel-Make-up. Jac ques en Mariet van der Leeuw staan garant voor de lange haar kreaties tijdens de bruidsshow waarin krea- tiviteit de boventoon voert. Kompleet wordt deze dag door een gastoptreden van de Koning der Nederlandse Houte Couture FRANK GOVERS uit Amsterdam, die exclusief voor Venray en verre omgeving twee maal die dag onge veer honderdvijftig stuks kleding zal tonen door tien tot twaalf eigen topmannequins. Voor de bloemdekoraties zal Ton Pullens van Ton's Bloemenhof uit Horst zorg dragen met een weelde ling assortiment aan boeketten en dekoraties. voor 'n samenzijn met vrienden internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9