Nederland kiest z'n lievelings-tekenaar Tot 24 oktober ook in Boekhandel van den Munckhof Oproep van de Amnesty-groep Venray PEEL EN MAAS Het Groene Kruis Venray Halve marathon Venray Lezing geneeskrachtige planten Preventieweekend politie meer dan geslaagd lïptwnljofi Dringend getuigen gevraagd Kursussen Volks universiteit Bijscholingskursus voor herintredende A-verpleegkundigen Twee Pinchers vergiftigd Aan $30* wie geeft u de Publieks- 'j Prijs I] 1989... V Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum PEEL EN MAAS Donderdag 14 september - Pagina 7 Er breken belangrijke weken aan voor wie van geïllustreerde boeken houdt. (Wie eigenlijk niet?) Boekhandels en bibliotheken vragen elke Nederlander om plaats te nemen in de jury van de Pu blieksprijs voor het Nederlandse Boek 1989. In ruil voor ieders stem zorgen diezelfde boekhan dels en bibliotheken ervoor dat er extra veel te beleven is op het gebied van getekende en geïllus treerde boeken. Misschien dat tekenaars en illustratoren wel net zo veel betekenen voor 't boek als de schrijvers die onze boekenplanken bevolken. De Publieksprijs voor het Nederlandse Boek 1989 en de ac tie eromheen, zouden best eens tot die conclusie kunnen leiden. De Venrayse groep van Amnesty International gaat het 12e jaar in van ononderbroken werk tegen schendingen van mensenrechten, waar ook ter wereld. Het respekt voor mensenrechten is in de loop der jaren in veel landen toegeno men, maar ook worden nog in zeer vele landen de rechten van de niens op grote schaal geschonden Alle reden voor onze groep om on verminderd aktief te zijn. Ook in Venray'is de laatste jaren de belang stelling voor het werk van Amnesty International toegenomen. Enkele jaren geleden waren, buiten de le den van de Amnesty-groep. slechts 5 tot 10 mensen aanwezig op de schrijfavonden die wy toen organi seerden. Sinds wij overgestapt zijn op de "thuisschrijfaktie" schryven momenteel meer dan 150 mensen elke maand een of meerdere brie ven aan een staatshoofd of een mi nister voor de vrijlating van een gewetensgevangene. Andere men sen zyn lid geworden van Amnesty International of steunen ons werk financieel. Reden tot tevredenheid? Ja. Maar toch... Om aktief te kunnen blijven, zyn er mensen nodig die helpen met het werk binnen onze groep. Wy doen een dringend beroep op mensen die ons een warm hart toe dragen en over enige vrije tijd be schikken om' aktief mee te werken binnen onze groep. Dit is niet vrij blijvend! Een maal in de drie weken houden wy een vergadering waarin alle aktiviteiten worden afgespro ken en deeltaken worden vast gesteld. U wordt geacht bij die vergaderingen aanwezig te zijn. Na een inwerkperiode gaat u meedoen in een van onze subgroepen met werk dat aansluit bij uw interesses en uw mogelykheden. Op het ogen blik hebben we een grote behoefte aan nieuwe leden die de Engelse taal vry gemakkelijk kunnen lezen. Een uitdaging voor u? Misschien wel. maar dan een uitdaging die u in staat stelt zeer direkt iets te doen voor medemensen die buiten hun schuld in nood verkeren, dikwijls mensen die zelf bewust iets wilden doen voor anderen. Kom ons hel pen! Het is nodig! U kunt voor inlichtingen bellen of schrijven naar: Carola Hoede- maekers. Randen rade 40, 5807 BM Oostrum, tel. 04780-84479. uw weekblad b CARA, HEEFT UW KIND ER LAST VAN? Er zijn kinderen die vaak last hebben van volzitten. Het lykt alsof ze altijd verkouden zijn met afwis selend een lopende of verstopte neus. Onverwachts kan benauwd heid optreden. Soms 's nachts of na inspanningen. Vaak hebben deze kinderen een allergie. Ook voor ouders is het moeilijk hun kind be nauwd te zien. De ene keer reage ren zij begripvol en een andere keer is hun reaktie onzeker. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ouders van een kind met deze klachten ook wel CARA genoemd - allerlei vragen hebben. Vragen als: Wat is nu precies CARA en wat is de ernst eivan? Wat kan ikzeJf doen om mijn kind te helpeiren hoe dan? Wanne.er kan ik het beste hulp inroepen? Voor deze ouders organiseert het Groene Kruis 5 bijeenkomsten. Deskundigen zoals een arts, een fy siotherapeut. een verpleegkundig docente van het Nederlands Astma- fonds en een wijkverpleegkundige zullen hieraan hun medewerking verlenen. De arts zal u informeren over de ziektebeelden, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en i behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen. De fysiotherapeut zal u enkele oefeningen leren, die voor uw kind belangrijk kunnen zijn. De verpleegkundig docente van het Nederlands Astmafonds zal iets ver tellen over hoe ouders en kinderen CARA beleven. De wijkverpleegkun dige zal met u praten over CARA in relatie tot aanpassing in en om huis. Tydens alle bijeenkomsten kunt u vragen stellen. Ook is er gelegen heid ervaringen uit te wisselen en elkaar praktische adviezen te geven. De bijeenkomsten worden gehou den op 2, 9, 16, 23 en 30 oktober 1989 en duren van 20.00 tot 22.00 uur. Plaats: "De Clockert", Bergweg 4 te Venray. Maximaal 15 ouders kunnen de bijeenkomsten bezoe ken. De onkosten zijn 15 gulden per persoon en 20 gulden per echt paar (voor leden van het Groene Kruis). Als u belangstelling heelt, dan kunt u zich voor 18 september 1989 opgeven bij de administratie van Het Groene Kruis, tel. 04780-81269. °P werkdagen tussen 08.30-17.00 uur. Op dit nummer kunt u ook te recht voor meer informatie over de avonden by raw. Van Berlo of mw. Kerkhof, wijkverpleegkundigen. U bent van harte welkom. De inschrijving voor de zevende halve marathon van Venray is in volle gang. Tot en met 22 september kunnen mensen zich nog inschry- ven voor deze grote atletie- kwedstijd. Op 1 oktober is het dan zover. Om 10.00 uur start eerst een kleine trimloop over 5 km en om 11 uur een trimloop over 10 km. Twee uur later, om 13.00 uur, gaat de halve marathon van start. De 21 km staat open voor trimmers en KNAU- atleten. De organisatie is ook dit jaar weer in handen van de ateltiek- vereniging Venray-Regio. AV Venray heeft een goed ver zorgd parcours uitgestippeld, net als vorig jaar in de woonwyk Vel- tum. De start en finish zyn op de at letiekbaan van sportpark De Wieën. Het parcours gaat geheel over vlakke, yerharde wegen en bestaat uit 2 grote ronden voor de halve marathon. Tijdens deze wed- stryd worden op ca. 5, 10. 15 en 20 km verversingen aangereikt. Het parcours is ook toegankelijk voor rolstoelatleten. Bij de atletiekbaan zyn voldoende parkeer-, douche- en kleedfaeilitei- ten aanwezig. Op het terrein staat een grote tent waar o.a. informatie over atletiek te krijgen is en waar iedere atleet na afloop zichzelf op t.v. kan zien. De wedstrijden wor den namelyk op video opgenomen en meteen afgespeeld. Bij vooraanmelding kost de in schrijving: 5 en 10 km 5- (KNAU-atleten 4,-): halve mara thon 7,50 (KNAU-atleten 6.-). Aanmelding is mogelijk by: Mie- ke Alkim. Laurahof 18. Venray. tel. 04780-85514: VW-Venray. Grote Markt 23, Venray, tel. 04780-10505. Bij iedere afstand zijn mooie prij zen te verdienen. De eerste drie uit iedere klasse ontvangen een ere prijs. Havens worden onder alle deelnemers .prijzen in natura ver loot. Bij de KNAU-wedstrijd worden geldprijzen weggegeven. Onze huidige geneeskunde kent vele sterk werkende geneesmidde len, die afkomstig zijn uit de chemi sche industrie. Dit is op zich een goede zaak. Echter deze middelen kunnen worden aangevuld met waardevolle geneesmiddelen uit de natuur. Van oudsher worden planten als geneesmiddelen gebruikt Men denkt vaak dat dit alleen maar door uitproberen is gebeurd: dat de mens door schade en schande wijs is geworden. Ibch is er ook een an dere weg om de geneeskrachtige werking van planten te ontdekken. Een weg van "luisteren" naar de ge barentaal die de plant spreekt. Ik zal proberen de beginselen van de ze taal aan u duidelijk te maken. Pe ter Linssen, huisarts te Overloon. Deze lezing wordt gehouden op donderdag 14 september in de St. Jozefschool Gen. Whistlerlaan te Overloon, aanvang 20.00 uur. Op donderdag 19 oktober is er een le zing over keukenkruiden. Tevens kunt u zich opgeven voor de kursus keukenkruiden van 12, 19 en 26 april, waarvan de lezing keuken kruiden een onderdeel is. Botanische Tuin Overloon. infor matie bij mevr. Dien Willems, tel. 04788-1582. In het kader van het straatfesti val, dat afgelopen weekend werd ge houden. werd door de politie ook een preventieweekend georgani seerd. Een en ander gebeurde in sa menwerking met enkele Venrayse bedrijven, de Jeugdnatuurwaeht, de gemeentelijke werkgroep Anti- Vandalen en de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland. De voorlichtingsbus VOORKO MING MISDRIJVEN was alleen maar vrijdag ter beschikking. Op de andere dagen kon men aan mo dellen zien hoe men woning, bun galow, bedryf of winkel deugdelijk kan beveiligen door goede sloten. De Venrayse rijwielhandelaren gaven voorlichting over een betere beveiliging van fietsen en de nood zaak om de postcode in de fietsen te laten aanbrengen. Een firma uit Leiden bood aan voor 25,- het kentekennummer in de autoruiten te laten aanbren gen, waardoor autodiefstal moeilij ker wordt in het kader van het alcoholmati- gingsbeleid kon men proeven van het alcoholvry bier. De Jeugdnatuurwaeht vroeg de aandacht voor het Groen Vanda lisme. terwijl Veilig Verkeer Neder land weer wees op de aktie "Veilig op weg met landbouwvoertuigen". Dat ook aandacht werd gevraag voor de nieuwe Wapenwet sprak eigenlijk vanzelf, want ook onze po litie wil dat de verboden wapens nu worden ingeleverd. bankstellen, eethoeken, kasten, salontafels, bed den, vloerkleden, klein goed, etc. Uit faillissement nieuwe lederen en Lode- wijk bankstellen, cadeau- en Chinese artikelen. Boedel in en verkoop Wissel - meubelen Mgr. Geurtsstraat 44 Maashees, tel. 04782-571 Ongetwijfeld veel personen zijn getuigen geweest hoe in de Pa- tersstraat twee in een personenauto gezeten jongelui eieren op een ge parkeerde Duitse personenauto van een dame uit Goch kapot gegooid hebben, waardoor de auto onder de eierstruif kwam te zitten. Wat was het voorspel? Omstreeks half twaalf donderdag morgen wilde de Duitse dame haar auto in de Patersstraat in een par keervak plaatsen. De achter haar rijdende auto's moesten daarop wachten. Dat duurde blykbaar een bestuurder van een personenauto wat lang. Tben de dame haar auto had geparkeerd riep hy schutting- taal aan haar adres. Nadat de Duitse haar boodschap pen had gedaan trof zy haar be smeurde auto aan. Zij heeft zelf niets van het gooien gezien, maar dat hebben meerdere passanten wèl gezien. Het kenteken van de auto is bij de politie bekend, maar zij zou graag in kontakt komen met personen die het eiergooien hebben gezien. Eerst dan kan men de bestuurder en zyn metgezel de rekening van het schoonmaken presenteren. Informanten kunnen op diskre- tie rekenen. Op maandag 18 september a.s. om 20.00 uur start de Volksuniversiteit in Venray een kursus van 10 lessen (maandagen) over "Wat moeten we eten en waarom?". Deze kursus is voor iedereen, man en vrouw, jong en oud. Op maandag 25 september a.s. start in Horst de Volksuniversiteit met een kursus "Hoe zeg je wat je denkt?" Deze kursus is speciaal be doeld voor vrouwen. Ook speciaal voor vrouwen is de basiskursus "Zelfverdediging". Het is gebleken, dat de behoefte van vrouwen en meisjes om zich weer baar op te stellen, steeds groter wordt. Voor al deze kursussen kan men zich opgeven of informatie inwin nen bij de Volksuniverseteit, Ven- rav, Oostsingel 37a. tel. 04780- 80185. De Provinciale Vereniging Het Limburgse Groene Kruis en de Ge westelijke Arbeidsbureaus starten in oktober opnieuw met een bij-, scholingskursus voor herintreden de A-verpleegkundigen. Deelnemers, die de kursus met goed gevolg afronden, kunnen aan de slag bij de Stichting Aanvul len de Thuiszorg Limburg, met name in de regio's Venray. Venlo. Sittard. Maastricht en Heerlen. Deze kursus, waarvoor het lespro gramma door het S.W.Z. te Gouda is ontwikkeld, is bestemd voor A- verpleegkundigen, die: 5 jaar of langer niet in de ge zondheidszorg werkzaam zijn geweest: minimaal twintig uur per week willen werken: bereid zijn als oproepkracht te gaan werken bij de Stichting Aanvullende Thuiszorg Limburg: ingeschreven staan bij het Ge westelijk Arbeidsbureau: inge schreven in Venray, Venlo, Sittard. Maastricht of Heerlen hebben de voorkeur. De kursus bestaat uit een theore tisch en een praktisch gedeelte, beslaat 18 lesoehtenden en duurt ongeveer tien weken. De kursus wordt afgesloten met een getuig schrift. In totaal kunnen 20 perso nen aan deze kursus deelnemen. Inlichtingen en informatie bij de Arbeidsbureau 's. FLESSENTREKKERIJ De politie hield een man uit Epe aan. die zich op meerdere plaatsen bij hotels en restaurants had schul dig gemaakt aan flessentrekkerij (het zonder te betalen vertrekken). Hy is na verhoor en opmaking van proces-verbaal huiswaarts ge zonden. Woensdagavond liet de eigenaar van twee Pinchers zyn hondjes uit op de Mackenhof. Even later kwa men ze krimpend van de pyn thuis. De ontboden dierenarts kwam voor één hond reeds te laat; de tweede kon nog tegengif worden ingespo ten, maar ook die zal het vermoede lijk niet halen. Volgens een door de dierenarts ingesteld onderzoek zijn de beide honden vergiftigd door het eten van met strychnine vergiftigd vlees. Een ingestelde zoekaktie heeft niet nog meer vergiftigd vlees opgeleverd. Wie en waarom dat vergiftigd vlees werd uitgelegd is niet bekend. DRANK IN BESTUURDERS Op de Venloseweg wekte een slingerende personenauto de aan dacht van de politie. Bij onderzoek kon worden vastgesteld dat de 47-jarige uit Grubbenvorst af komstige bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hem werd een ryverbod van 9 uur opge legd en proces-verbaal terzake dat rijden aangezegd. Op de Grote Markt werd door de politie een autobestuurder uit Venlo aangehouden, terzake het rij den onder invloed. Hem werd een rijverbod opgelegd en een transak- tie van 250.-- aangeboden. Op de Langstraat legde de poli tie aan een uit Geldrop afkomstige autobestuurder een rijverbod op. Die bestuurder bleef by de blaastest net onder de fatale grens, maar moest desondanks even nuchter worden. BRANDWEER IN AKTIE De brandweer moest in aktie komen voor een autobrand welke was ontstaan by het Mobiltankstati- on aan de Leunseweg, tengevolge van kortsluiting tussen de accu kabels. Door tijdige ontdekking en het snel. nemen van maatregelen kon uitbreiding ran de brand worden voorkomen. De brandweermannen visten op provisorische wijze de be drading te herstellen, zodat de uit Venlo afkomstige bestuurder thuis kon komen. Op de rondweg Brukske ge raakte, eveneens door kortsluiting, een bestelbus in brand. De bestuur der wer door een andere automobi list op de brand opmerkzaam gemaakt Tben hij stopte was de bestelbus (voorzien van LPG-gas en enkele gasflessen voor de camping) niet meer te redden. De brandweer wist zowel de gastank als de flessen zodanig af te koelen dat deze behou den bleven. De bus ging wel verloren. Hier kwam weer de moeilijke be reikbaarheid van de 006-melding om de hoek kyken. Bewoners van het Brukske hebben minutenlang vergeefs geprobeerd kontakt te kry- gen met 006. Tben dat na vele kost bare minuten niet lukte heeft men maar het politie-alarmnummer ge beld. Daarna verscheen in rekord- tyd de brandweer. Er is van dat hopeloos bellen rap port opgemaakt door de politie. Me de omdat dit niet de eerste keer is. wordt een diepgaand onderzoek verlangd. De brandweer moest in aktie komen voor een begin van bos brand aan de Kuulenweg te Merse- lo, Vredepeel. Dankzij een snelle alarmering en het bluswerk door buurtbewoners kon voorkomen worden dat de brand zich naar een nabij gelegen bosperceel kon uit breiden. Nu bleef de schade be perkt tot enkele tientallen meters verbrande heide en struiken. BESTUURSTER ERNSTIG GEWOND Door onverklaarbare oorzaak raakte* maandagmiddag de door een jonge vrouw uit Leunen bestuurde personenauto, op de Horsterweg te Casten ray, uit de juiste koers. De auto botste tegen een links van de weg staande boom. De bestuurster moest met levensgevaarlijke ver wondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. VECHTERSBAZEN AANGEHOUDEN In de vroege maandagmorgen omstreeks 2 uur werd de politie gealarmeerd omdat er in de Hense- niusstraat gevochten werd. De poli tie trof daar een 22- en een 23-jarige inwoner aan die met elkaar slaags waren geraakt. De 22-jarige was zo danig toegetakeld dat hij naar het ziekenhuis moest worden overge bracht en daar moest worden opge nomen. De 23-jarige werd naar het politiebureau overgebracht. Na opmaking van proces verbaal werd hij huiswaarts gezonden. Tegen beiden zal proces verbaal terzake het vechten op de openbare weg worden opgemaakt. GASFLESSEN ONTVREEMD Door het doorknippen van de om heining was toegang verkregen tot een aan de Microstraat gelegen be drijf. Vervolgens was een slot gefor ceerd, dat toegang gaf tot een opslagruimte. Daaruit werden een zestal gasflessen ter waarde van en kele duizenden guldens ont vreemd. De daders moeten de beschik king hebben gehad over vervoer. Het is niet de eerste maal dat in dat bedrijf is ingebroken. Kiezen De Publieksprijs voor het Ne derlandse Boek is een bijzonde re gebeurtenis in de jaarlijkse prijzenregen die over onze boe kenwereld neerdaalt. De Pu blieksprijs bekroont een heel oeuvre van een - nog in leven zijnde - tekenaar of iUustrator die in een oorspronkelijk Ne derlandstalige uitgave publi ceert. De Publieksprijs - die in de ca tegorieën proza en poëzie werd toegekend aan respectievelijk Kees van Kooten en Annie M.G. Schmidt - is de enige prijs waarbij de voorkeur van de le zer beslist. Tussen 7 september en 24 okto ber a.s. vraagt de Stichting Col lectieve Propaganda van het Nederlandse Boek het publiek (vanaf 16 jaar) om zijn meest feliefde tekenaar of iUustrator te iezen. Hiervoor worden door boekhandels (en bibliotheken) deelnameformulieren verspreid waarmee lezers gevraagd wordt aan wie ze de Publieksprijs '89 zouden willen toekennen. De tekenaar die de meeste stem men op zijn of haar naam krijgt, wint de prijs. Genomineerden Acht kunstenaars zijn voor de prijs genomineerd door een on afhankelijk nominatie-comité onder voorzitterschap van Hanny VANDALISME Weer werd een ruit van de ba sisschool "De Foekepot" vernield. De schade bedraagt enkele honder den guldens. f mm Kies uw lievelings-tekenaar en win een reis naar Rome van den Horst, ex-hoofdredac trice varrtMargriet. De genomi neerden zijn: Marjolein Bastin, Theo van den Boogaard, Dick Bruna, Rien Poortvliet, Ingrid Dieter Schubert, Peter van Straaten, The Tjong Khing en Peter Vos. Expositie Samen geven deze acht genomi neerden een mooi overzicht van het enorme aanbod aan boeken om naar te kijken. Een bezoek aan boekhandel of bibliotheek is een goede manier om het werk van de genomineerde kunstenaars bij elkaar te zien. Daarnaast is er in Kasteel Groe- neveld te Baam van 8 septem ber t/m 18 december een expo sitie te zien met boeken en teke ningen van de 8 genomineer den. Bijzondere uitgave Speciaal voor de Publieksprijs - die dit jaar z'n derde editie be leeft - verschijnt er als gelegen heidsuitgave een mapje met 8 il lustratie-ansichtkaarten van de genomineerde kunstenaars. Dit mapje is - zolang de voor raad strekt - voor f 4,95 ver krijgbaar bij deelnemende boekwinkels, herkenbaar aan het affiche 'Aan wie geeft u de Publieksprijs...' Prijzen Iedereen die via een deelname- formulier zijn of haar stem voor de Publieksprijs uitbrengt, maakt kans op een van de aan trekkelijke prijzen die de Stich ting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek be schikbaar stelt. De hoofdprijs is een reis naar Rome voor twee personen. Overigens is de grootste winst van de Publieks prijs-activiteiten toch stellig een andere: iedere - beginnende of gevorderde - boekenliefhebber zal 't hierna altijd duidelijk zijn dat boeken ook boeien als je niet in de eerste plaats aan le zen verslin gerd bent. niet zo, dat het college de firma T. (fermeteerbedrijf voor champig nonmest) de hand boven het hoofd houdt Die firma heeft te maken met de provinciale Afvalstoffenve- rordening en daar zyn hogere he ren dan het college. Maar kontrole wordt er zeker gehouden. Dat omwonende last hebben gehad van stank van de verffabrieK te Blitterswijck was de gemeente bekend. Ook dat het bedryf terstond maatregelen had genomen om herhaling te voorkomen. Natuurlijk wordt er gekontro- leerd of straten en trottoirs na kabelaanleg deugdelyk worden hersteld. Dat gebeurt ook in Blit terswijck. Er zyn maatregelen genomen dat de overlast, tydens de bieten- compagne, tot het verleden gaat be horen. Dat is gebeurd in overleg met de COVAS. Voor wat betreft de vliegtuige- noverlast zal de raadsvoorzitter kontakt opnemen met zijn collega in Bergen. Dan zal worden bekeken wat er aan gedaan zou kunnen wor den. De laatste tyd hebben inwo ners van Wanssum vooral overlast van vliegtuigen van de vliegbasis Laerbruch. ALGEMENE BESCHOUWINGEN Die zullen worden gehouden op woensdag 20 september. Om be langstellende inwoners kennis te laten nemen van die algemene be schouwingen zijn ze gratis te ver- krygen. Maar om ze in de dorpsbladen te laten afdrukken ging de voorzitter toch te ver. DRANK IN BESTUURDERS Een autobestuurder uit Ven ray werd door de politie in de Blauwververstraat aangehouden terzake alcoholgebruik. Hij kreeg een ryverbod van 3 uur opgelegd. Op de Nieuwe Maasheseweg werd een autobestuurder aange houden die duidelijk iets meer had gedronken. Hem werd naast een ry verbod een transaktie aangeboden van 250.-. Beide bestuurders vielen op door hun rygedrag. INBRAAK IN AUTO Een op de parkeerplaats aan de Raadhuisstraat geparkeerde Merce des. van een inwoner uit Wanssum. was opengebroken. Uit de auto was de radiocassetterekorder ont vreemd. VOORZET VELG EN ONTVREEMD Vfcn een naby de tennishal aan de Kiosk geparkeerde personenauto bleken de vier voorzetvelgen ont vreemd te zyn. Zowel van een aan de Bachstraat geparkeerde persone nauto als een aan het Zandakker staande personenauto, was een au toruit ingegooid. By beide vernie lingen was geen sprake van poging tot inbraak, maar van puur van dalisme. Van de school aan de Bevrij- dingsweg werd een ruit van 2x2 meter aan diggelen gegooid. Een fikse schade. GETUIGEN GEVRAAGD EEn aantal motorrijders op de Ba- kelsedijk kwam een personenauto uit Oploo tegemoet gereden. Om een botsing te voorkomen week de bestuurder uit en geraakte toen uit de juiste koers. Zyn Mercedesperso- nenauto botste tegen een boom. De motorrijders gingen met hoge snel heid verder zonder zich er over te bekommeren of de automobilist hulp nodig had. De politie verzoekt mi eventuele getuigen om zich met haar in ver binding te stellen, teneinde achter de identiteit van de motorrijders te komen. DIEFSTAL BROMFIETS Ten nadele van een inwoner van America werd een Zundap-brom- fiets ontvreemd vanaf een perceeel aan de Lollebeekweg te Casten n»v ALARM IN WERKING Omdat het alarm in werking ging, rende een inbreker er vandoor. Met een glassnyder had hij een circel in het glas gemaakt, Tben hy met een hamer het glas eruit sloeg ging het alarm over. Dat gebeurde bij een zaak in het Schoutenstraatje. DIEFSTAL WASGOED VAN WASLIJN In de Aubadestraat verdween de totale te drogen hangende was. Zelfs een wasmand werd meegeno men. Tbtale schade 300.-. HOND GEDOOD Op de Maasheseweg werd een overstekende hond door een passe rende personenauto gegrepen. De hond moest dat met de dood beko pen. De eigenaar van het dier werd voor de schade aan de auto aanspra- kelyk gesteld. VERBODEN TE URINEREN Al heeft Venray geen openbare toiletgelegenheid, het is verboden op öf aan de openbare weg te urine ren. Dat deed een Venrayer met ho ge nood toch, en nog wel tegen een winkelpui aan de Grote Markt. Hij werd aangehouden en kreeg een proces-verbaal. In de maandag gehouden raads vergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden o.m. de volgende voorstellen goedgekeurd. 25.000- werd beschikbaar gesteld voor het opstellen van een milieu beleidsplan. Namens de PK werd er op gewezen, dat nu de raad A zegt straks ook B zal moeten zeg gen: óók als dat financiële konse- kwenties zal hebben. Ook voor dit jaar kan niet wor den verwacht dat het college stap pen zal ondernemen voor openbaar onderwijs, omdat het college geen signalen hebben bereikt welke die stichting rechtvaardigen. Overi gens volgen de leerplichtigen uit de gemeente waarvan de ouders open baar onderwijs voor hun kinderen willen, dat onderwys in Venray. Geen moeite had de raad met het beschikbaar stellen van kredie ten ter dekking van de overschry- dingen der budgetten van de Volksuniversiteit Venray. Een drietal organisaties heeft gebruik gemaakt ran de mogelyk- heid om in aanmerking te komen voor een investeringssubsidie, t.w. de voetbalverenigingen SV Meerlo en TOP Tienray en de Tafeltennisve reniging. Het moet echt niet zo zyn, verzuchtte het raadslid Twan Volle- bei*g dat de gemeente een oproep doet ran "kom maar. wy hebben nog wat in het potje zitten". De prioriteitenlijst 1989 voor het verlenen van investeringssubsi dies werd vastgesteld en dat bete kent een investeringsbedrag van 158.027,--. Na uitleg van zowel wethouder Jan Rutten als van de voorzitter ging de raad akkoord met de vast stelling van de exploitatie-opzet bestemmingsplan "De Kfivper" te Wanssum (fase I). Dat vraagt een in vestering van 1.789.087.-. In dat plan kunnen 73 woningen worden gebouwd. De tarieven voor de Afvalstof fenheffing werden aangepast en zullen met enkele procenten wor den verhoogd. De raad is er nog steeds van overtuigd dat de afval verwerking kostendekkend moet zyn. Na schorsing en nadat het col lege een gesprek had gehad met de fraktievoorzitters. had de raad geen moeite met beschikbaarstelling ran 56.610.-- voor het slaan van een damwand in de Jachthaven te Wanssum. Dit'was nodig maar was in het oorspronkeiyke plan niet voorzien. Er was haast mee omdat anders een mogelijke hoge water stand realisering in dit najaar in de weg zou staan. RONDVRAAG Ook in deze raadsvergadering kwam weer de stankoverlast in Blit- terswyek ter sprake. Het is zeker

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7