Gaat u KERKELIJKE DIENSTEN om FOTO Serviceclub Kiwanis in aktie voor Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon verhuizen? Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS - de gemeente - uw parochie geestelijkheid - uw krant Betere bereikbaarheid voor invaliden PEEL EN MAAS Donderdag 14 september - Pagina i!.:1;!.1..::!J;..ii.ililél.iliiJ:llil.iliL!l-il!|..i.::i l.!Hl hiik-l.l.il.!!ii.!liiiii.J:nl:!l.til-;lil:ilili I.iüHm ;i i Im i Zoals vrijwel elke vereniging zijt ups en downs kent, zo is M.H.Q met nieuw elan bezig aan een hei strukturering van deze vele ledei tellende hockeyclub. In zo'n perio de mag men gerust eens achteren kijken en nagenieten van de suk sessen die men in het verledet heeft behaald. Daarom ditmaal eei foto van 28 maart 1965 toe? M.H.C.V. kampioen werd en promo veerde naar de 2e klasse. Van links naar rechts: Jan Houbi (veldtrainer), Leonie Cals, Bijnsdorp-Kortmann, Annelii George-Boonkamp, Tilly Janssen Ted Raedts-Thomassen, Anne-Miel Nelissen-Hanssen, Miek Vercaute ren-Martens, Gonny Oosterbaan Hans Thomassen (trainer). Onderaan: Ted Pijls-Steven (keepster), Corry Stevens-Min, Petn Houba-Jeuken. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88 8 89 Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraal 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patérsstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H.H. Cornelius en Cy- prianus. 9.00 Lsm. overl. lam. Van Switen; They Voermans (kolL); ouders Neeteson-Custers. 14.30 Uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwjub. echtpaar J. Janssen- H oppenbrouwers. Bevrydingsweg 8. 19.00 ZONDAGDIENST: overl. ouders Bosch-van de Weyer; ouders Arts-Dommeck: Jan Flinsenberg en fam.; Tteng Roffers (koll.): jrd. José Kremers-Vullinghes; Teng Klaassen (koll.); jrd. Ilenny Hanen: Maria Janssen-Vullinghs (koll.): jrd. ïbos Buijstrompetter-Veldman Zondag: Vierentwintigste zon dag door het jaar. 8.00 Lsm. Jacob Gossens en Anna Gossens (S); Her man van Loo. 9.30 Lat. Hgm. jrd. ouders A. Hijsmans-Turkenburg: Wilhelmus Hubertus Janssen? Jo Linssen-Kerstjens (koll.). Bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostrum, waar om 10.00 uur een plechtige Hoogmis zal worden opgedragen. 11.00 Ned. Hgm. Theodora van de Ven-Cleven (koll.): Jacques Laurens- se (koll.)? Joseph van Hout (koll.): Harry Poels (koll.); Maria Oudenhoven-Jan ssen. Maandag: 9.00 Lsm. Gerardus Clephas (S); overl. ouders Kersten- Daniëls, zoon Piet en Piet Cuppen; overl. ouders Van Soest-Swinkels en Theo van Soest. Dinsdag: H. Januarius. 9.00 Lsm. oude stichtingen. 19.00 Lsm. tot zekere intentie Woensdag: H. Andreas Kim Tae- gon en Paul us Chong Hasang. Lsm. voor de overledenen (kolLA). Donderdag: H. Matteus, apostel en evangelist 9.00 Lsm. voor de overledenen (koll.A). 19.00 Lsm. jrd. Martin Hendriks. Vrydag: H.H. Maritius en gezel len. 9.00 Lsm. ouders Coenen- Houtackers en zoon Ed; ouders Custers-Oudenhoven en overl. kin- dere/i; Paul Kuipers en echtgenote. Catharina Knippenberg (S). Zaterdag: Maria op Zaterdag. 9.00 Lsm. ouders Custers- Oudenhoven en overl. kinderen; Jan Janssen en Maria Claessen en overl. kinderen; W. Broers, echtge note en overl. kinderen? ouders Arts-Comelissen. Jenniskens- Janssen, Jeu Jenniskens en Willie? ouders Voermans-Janssen. 14.00 PI. Huw.mis voor het bruidspaar Eric van Gerven en Bran da Roozeboom, Boterbloem 28. 19.00 ZONDAG- DIENST. Ouders Verstraelen-van Meyel; Tang Klaassen (koll.); oyerl. ouders Janssen-Bol; Leo Koopmans; Jo Linssen-Kerstjens (koll.); jrd. Herman van de Laar en overl. fami lie: Maria Oudenhoven-Janssen (koll.); Maria Janssen-Vullings (koll.). Akolieten Zondag: 9.30 Hans van Pelt. Lektoren Zaterdag: 19.00 T. Verbeek. Zondag: 11.00 A. Noyens Beurten van de misdienaars vol gens nieuwe lysL Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Korff. Misdienaar Bas Dirkx. Lektrice H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lektrice Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 Liturgiegroep. COLOUR PURE VAN JIL SANDER VOOR HERFST/WINTER '89f90 Inhakend op de grote behoefte aan individualisme komt de nieuwe herfst- en wintermode met een veelheid van trends voor verschil lende gelegenheden, stemmingen en uren van de dag. Groot wordt het door de Britse landadel geïnspireer de thema "Country Life" met z'n rijkdom aan wanne herfstboskleu- ren. Grovere wollen stoffen als tweeds onderstrepen het semi- sportieve karakter, maar zwierige capes, mantels met pellerines, Nor- folkjasjes en paardrybroeken druk ken er ontegenzeglijk het stempel 'stijlvol' op. De make-up is natuur lijk. Het thema Palazzo' is uiterst verfijnd, smaakvol en ingetogen en vooral uitgevoerd in soepele, zachte, wollen stoffen in fresco-kleuren. De maquillage wordt kleurrijker. Uiterst.elegant en chic zyn de ge tailleerde kostuums en 'robes' waarvoor de kleding van de kokette Parisienne uit de dertiger jaren mo del stond. Rustige kleuren en 'des sins zyn troef, zodat het perfekt verzorgde gezicht, opgemaakt in ge raffineerde, gloedvolle kleuren, de aandacht trekt. 16.45 Liturgieviering Voorganger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgievie ring Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: 14.45 Afscheidsviering van de:heer J. Jacobs (buitenploeg). Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. fam. Janssen-Krijns; Johanna Lormans-Gerrats en zoon Wim; Joos van den Bekerom (koll.); Harry Smits en overl. fam.; overl. ouders Versieyen. Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Martinus Lenssen. echtgeno te en overl. kinderen. 11,45 Overl. ouders Raemakers-Pouwels: Harrie Clephas. 18.00 Voor neven en nichten. Maandag: 8.00 Zuster Irmgardis Creemers. 19.00 Overl. fam. Philip- sen; Maria van Diepen-Cuppen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Piet. Theo en Ben Linders. Woensdag: 8.00 Fhm Peters-Arts? Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Door Hendriks-Arts. Donderdag: 8.00 Overl. ouders Akkermans-Timmermans. 14.00 II.Mis b.g.v. het huwelijk Frank Smedts en Miijam Claessens. 19.00 Antoon Lucassen. Vrijdag: 8.00 Zuster Judicaël van den Berg. 19.00 Gezinsmis. Overl. ouders Poels-Litjens. Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. Akolieten Zaterdag: 18.30 Johan Fouwels. Zondag: 9.00 Marlijn Smelt. 10.15 Jaap Janssen. 11.45 Pascal en Emiel Kusters. 18.00 René Jansbeken. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Eucharistieviering met zang: overl. fam. Van Rijn. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 24e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Zang door het Jongerenkoor "Chrisko". Voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; Theo Thie- len; jrgt. Piet Arts? jrgt. Gerrit Lin ders en voor levende en overl. fam.; Piet Kusters (koll.); Sraar Janssen (koll.); Tan Sengers (koll.); uit dank baarheid: voor Catharina v.d. Hoek- Paashuis (koll.): Truus Gloudemans- Janssen? Mia Willemse-van Helden. Zondag: Vredeszondag. 24e Zon dag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10,00 Hoogmis. Grego- riaan. Voor Louis Coopmans (koll.). 11.30 Tbt bijzondere intentie. Maandag: 8.00 Voor Tsr ere van de H. Eucharistie. 19.00 Voor Theo Thielen. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Januarius. martelaar.' 8.00 Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor Sraar Ver stegen (koll,); Jan v.d. Heuvel en fam.; Grad Linders en schoondoch ters Annie en Truus. Woensdag: Gedachtenis van de H.H. Andreas Kim Ihegon en Pau- lus Chong Hasan en gezellen, martelaren in Korea. 8.00 Voor overl. fam. Van Lin-Heyligers. 19.00 Voor Toon Stevens; Ber Wilms (koll.). Luxueus en weelderig is de nieu we avond- en party-kleding, die beïnvloed is door Byzantijnse pracht en praal. Versieren is een 'must'! Fluweel, zijde en satijn wor den gegarneerd met kant en bor duursel. Ook in de make-up mag alle kreativiteit worden ingezet Nouveauté's Voor dit veelzijdige seizoen kreëerde JIL SANDER een reeks verbluffend mooie, fonkëlriieuwé make-upkleuren in de Colour Pure kollektie. Bovendien introduceert Jil Sander voor het nieuwe jaarge- tyde drie nouveautés: de Liquid Ey eliner (een eyeliner-pen waarmee eenvoudig een haarzuiver lijntje rond het ook kan worden aange bracht), de Loose Powder (een trans parante, microfijne poeder met byverpakt een vanuit de huls op te draaien veulenharen kwast) en de Cream Mascara (een mascara in nieuwe milde samenstelling). Ze zyn stuk voor stuk optimaal con for tabel in gebruik, attraklief om te zien en van de hoogste kwaliteit, precies de drie voorwaarden die Jil Sander's produkten en ontwerpen zo uniek maken. dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Donderdag: Feest van de H. Mat teus, a|K»stel en evangelist. 8.00 Voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor de le ken. 14.00 Kapel Veltum. 25-jarig huwelijk echtpaar Pieper-Boom. Zaterdag: 8.00 Iter ere van Maria, moeder van de Kerk. N.B.: op zondag 17 sepL na de Hoog mis van 10 uur, zal onze vroegere kapelaan, pastoor A. Pierik, in de kerk afscheid nemen van de pa rochie. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Ur- bain v. Weert, Robert Versteegen, John Dommeck. 11.30 Björn Emonts. Maandag: 19.00 Boy Ramirez. Dinsdag/woensdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag. 19.00 Ivo Niessen. Vrijdag: 19.00 Björn Emonts. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Poels-Aben: Wim Heidens? Jeu Arts? overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Ilouwen-Jacobs; Mia Hermans- Voermans; overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; Antoinet van Mil-Kruysen; Truus Linders- Sijbers. (Koor "Harmony"). Zondag: 8.30 Overl. fam. Kessels- Verheijen. 10.00 Bedevaart van Venray. Jrd. Hendricus Verrijdt; Piet Litjens. (Koor van St. Petrus Banden). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Woensdag: 9.00 Bert Daniels en overl. fam. Donderdag: 9.00 Voor 'n zieke. Vrijdag: 19.00 Tbt zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Anna Poels- Janssen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Carmen Moure, Sjouke Camps, Heidi Holierhoek, Irene Camps. Zondag: 8.30 Jorn Rongen, Robert Janssen, Sander Schuurmans, Re né Clephas. 10.00 Misdienaars van Venray. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. II. Mis Mede werking Jongerenkoor Ysselsteyn. St. Petronella, Herman en Jacob Rongen: overl. ouders Verstappen- Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; overl. ouders Martens- Philipsen en zoon Piet; Frans Maas; Allegonda Friesen-Custers. Zondag: 11.00 Hoogmis. Pastoor Vervoort; pastoor Schooren; overl. ouders Ilesen-Heijligers en zoon Harrie; overl. ouders Tielen- Verstappen. Woensdag: 9.00 H. Mis sL Pastoor Reijnen; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S); genezing voor een zieke (M). Vrijdag: 9.00 II. Mis Carolien Phi- lipsen; st. fam. De Folville. Zaterdag: 14.00 PI. H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest echtp. Voermans-Bouten. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor). Frans Maas? Jac Dries- sen en zoon Jos? Wim Steeghs: Jan Nelissen (jrd.). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Voor harrie v. Keijck; Willem Ticken (koll.); jgt. Leonardus Classens; Gertrude Hen driks; Wilh. Voermans. Zondag: 8.00 Voor de parochie. 10.00 Voor Hay Reynders (Blaaska pel "Bergtaler Musikanten"? jgt. Jo annes v.d. Water? Maria Wilh. Spreeuwenberg en Petronella Gertr. Lommen? Marie v. Kuyck en overl. ouders V. Kuijck-Verrydt. Dinsdag: 19.00 Voor Bernard Friessen (koll.). Woensdag: 19.00 Gezinsmis (of feraars). Donderdag: 19.00 Voor Geert Classens. Vrydag: &00 T.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijstand (offerblok). Misdienaars Joep en Joan: zaterdag, dinsdag en woensdag. Jolanda en Marian: zondag 8.00, donderdag en vrijdag 13.30. Michel en Marianne: zondag 10.00. Parochie Leunen Vandaag begint de vredesweek met Vredeszondag. Zaterdag: 19.00 Lsm. Gerard Thijssen; overl. ouders Peeters- Raaymakers; Michel Loonen en overl fam.; Willem Jenniskens en overl. kinderen; Mien Litjens- Lemmen; Tbon Verschuuren (vw fam. D); gest. jrd. Bert Voermans. Zondag: 8.45 Lsm. Frans Strolen- berg (vw V.). 10.00 Ilgm. voor Piet Janssen, echtgenote en overl. fam. Janssen-Martens; jrg Wilhelmus Swinkcls. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen? overl. fam. Timmermans-Koenen en overl. fam. Vervuurt. Dinsdag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers; Johannes Loe nen en Leida Loenen-Poels? gest jrd. Willem Vervuurt en echt genote. Woensdag: H.H. Andreas Kim Taegon, priester en Paulus Chong Hasang, gezellen en martelaren. 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens- Loone'n; overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens; Harry Mandere. Donderdag: H. Matteüs, apostel en evangelist. 19.00 Lsm. Jaap Josten: inaandd. Marie Keysers- Hendrix. Vrydag: 19.00 Lsm. Bert Jennis kens en echtgen.; weekd. Maria Rouwet-Stijns (3); inaandd. Hendri- ka Arts. Zaterdag: 19.00 Lsm. Teng Noi- jen; Frans Strolenberg (vw de buurt); Martin Jilesen? Mien Litjens-Lemmen; Sjaak Calssens en overl. fam. Classens-Swinkels? jrg. Antoon van Osch en overl. fam. Van Osch-Christiaens; jrg. Wim Swin- kels? gest jrd. Mathijs Geurts en Louisa Geurts-Geurts; overl. fam. De Mulder; lsm. Jan van Cuijck, echt genote en overl. kinderen; Frans Rongen en overl. fam. Akolieten Zaterdag: 19.00 Erik Litjens en Sjef Drabbels. Zondag: 8.45 Daan Loenen en Frank de Klein. 10.00 Erik Direks, Fred Litjens, Mare Theunissen. Misdienaars ma t/m wo: 19.00 Styn van Glab- beek en Hobby Willems. do t/m vr: 19.00 Martine Josten en Anke van Osch. Lektoren Zaterdag: 19.00 Jan Jenniskens. Zondag: 8.45 Ilarry Bovée Mededeling Dit schooljaar hebben wij weer 8 nieuwe misdienaars, vier jongens en vier meisjes. Rektoraal Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Herman Janssen (koll.). Zondag: Vierentwintigste zon dag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Sjang Janssen v.w. (koll.); Rek- tor Cox (koll.). Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Januarius, bisschop en martelaar. 8.00 II. Mis. Woensdag: Gedachtenis van de H.H. Andreas Kim Taegon, priester en Paulus Chong Hasang en gezellen, martelaren. 8.00 H. Mis voor Wim Direkx en overl. fam.leden. Donderdag: H. Matheus, apostel en evangelist8.00 H. Mis voor Helm Claes en overl. fam.leden. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Herman Janssen (koll.); jrg. Jan Droessen. Misdienaars Annuska en Janet. Akolieten Zondag: Marco v. Kempen en Andre Swinkels. Rektoraat Veulen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Clas sens en Grad Classens; tot intentie te.v. H. Machutus; Martinus Janssen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Mar- lie Weys; Leen v, Staveren? overl. ouders Burgers-Heezen. Maandag: 9.00 H. Mis. Dinsdag: 9.00 II. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis als jgt. Dien Burgers-Driessen. Donderdag: 8.00 H. Mis als jgr. overl. ouders Coenen-Vaessen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Leyssen-Vollenberg. Akolieten zondag: Barry Spreeuwenberg en Jan Pieter Litjens. Misdienaars Paul Litjens en Twan Hagens. 3e Huwelijksafkondiging: Frank Smedts en Mirjam Claessens. Ie Huwelijksafkondiging: Wim Wisman's en Anita Gellings. Zondag 17 sept. na hgm. van 11.00 uur inzeging kruis aan de hoek Veulenseweg-Lorbaan. Ieder wordt uitgenodigd by deze plechtigheid aanwezig te zijn. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Jrd. A. Arts- Theunissen; Gr. Verheijen; F. Claes sens (buurtbewoners); overl. fam. Janssen-Smeets. Zondag: 9.30 Jrd. Henr. Maessen- Mans en kinderen? geestelijk wel- zyn v.d. Parochie. 11.15 Jrd. M. Deeters-Theunissen en Gerard; Ij. In 't Hulst (vrienden en vriendin nen); F. Bouwmeister en overl. fam. Bouwmeister-v. Zuijlen? T. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Jrd. M. Vergeldt- Burgers; uit dankbaarheid. Woensdag: 19.00 C. Jenneksens- Poels (Ouderver.); ouders Van Haeren-Suermondt Vrijdag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars Jongens en meisjes, let goed op wnneer je moet dienen en vergeet vooral de vrijdag niet! Zaterdag: 19.00 B. Pouwels en S. Slangen. Zondag: 9.30 P. Potten en B. Ver geldt. 11.15 E. Jenniskens en C. Smits. Maandag: R. en T. Berkers. Woensdag: B. Slangen en D. v.d. Burgt. Vrydag: N. Jaspers en P. v.d. Munckhof. Spreuk van de week "Noten kraak je, mensen niet!" (BZN) Doopschema Oktober: op de zondagen 8 en 22! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Sim. v. Osch-v. Vegchel; overl. fam. Eyssen; Com. en Joh. Muysers en fam. Muysers-v. Tilburg; Ger Emonts, echtgen. en kind. Misd.: Bianca Hermans en In- grid Wismans. Zondag: 10.00 Joep Versteegen (koll.). Misd.: Heidy Litjens en Anke Broeren. 11.30 Mevr. v. Dijck- Sanders. Misd.: Martijn Wilms en Bas Wilms. Maandag: 8.30 Antoon Michels. Dinsdag: 8.30 Piet v. Ryswijck. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Muyzers. Misd.: Roel Cteemers en Willem Loonen. v Donderdag: 8.30 Jac. Bistervelds en Anna M. v. Ryswyek. Vrydag: 8.30 Sim. v. Osch-v. Veg chel (vd buurt). Zaterdag: 19.00 Fkm. Tijssen- Thysen. Misd.: Joy Arts en karin Duykers. Kerk poetsen Mevr. Arts-Lenssen en mevr. Arts- Driessen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H.H. Cornelius en Cyr- pianus. 19.0(f Fam. Lenkens- Ermens. Zondag: 24e Zondag door het jaar. Vandaag begint ook de "Vre- desweek".10.00 Voor overl. ouders Bloemen-v. Kessel. Maandag: H. Josef van Cuperti no. 19.00 Voor Bijz. intentie (M.J.). Dinsdag: H. Januarius. 19.00 Voor zieken (v.V). Woensdag: H.H. Andreas Kim Ikegon en Paulus Chong Hasang, Koreaanse martelaren. 19.00 Voor vrede. Donderdag: H. Matteus, apostel. 19.00 Voor vluchtelingen. Vrijdag: H.H. Mauritius en ge zellen, martelaren. 19.00 Eenheid in de kerk en van de kerken. Zaterdag: 19.00 Alle intenties van de parochianen. Misdienaars Zaterdag: Olga en Rudy Claassen. Zondag: Renzo v. Duijnhoven en Ja- nine Classens. Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen. Zondag: Maria Lenkens-Ermens. Een gedachte: Vrede is de vrucht van gerechtigheid. Gerechtigheid tegenover de medemens brengt vre de onder de mensen. Gerechtigheid tegenover de natuur zorgt er voor dat we kunnen blijven leven en dat de natuur geen wraak neemt op het misbruiken er van, zoals we bezig zyn... Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voop Jan Rouwens en fam. Piet Smits en fam. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid én v.b.i. 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Seykens- Cuppen; Diana Huismans en voor alle gevraagde intenties. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Maria Petronella Koenen-Derkx. Vrydag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid en voor zegen in onze ge zinnen. Wanneer wy zonder meer zou den vermelden, dat "Kiwanis" uit Venray half oktober in Overloon groots opgezette evenementen gaat organiseren ten bate van het aanbrengen voor voorzieningen voor lichamelijk gehandicapten in het Nat, Oorlogs- en Verzetsmu seum, zou men willicht niet we ten, waarover we het hebben... De naam Kiwanis zou kunnen doen vermoeden, dat hier sprake is van een club, die Japanse vechtspor ten beoefent maar het tegendeel is de werkelijkheid. Kiwanis is een van de grote service organisaties in de wereld, verge- lykbaar met Rotary, de Lions en "Round Table", al zyn de leden van de laatste serviceclub aan de maximum leeftyd van veertig jaar gebonden. Onder het devies "We build" (wy bouwen) bouwt de serviceclub Ki wanis mee aan de dienstverlening ten behoeve van de maatschappy, uitsluitend op non-profit basis. De Kiwanis-clubs proberen hun huma nitaire akties met name te richten op plaatselyke of regionale projek- ten, waar overheid en de grote hul porganisaties te traag reageren of tekort schieten. Vandaar, dat de Venrayse Kiwanis Club i.o., die de mooie Venrayse naam "Schieëpers- land" draagt, haar eerste aktie richt op het Overloons Oorlogs- en Ver zetsmuseum. Gebleken is nl. dat de multi-funktionele film-, expositie- en congreszaal vrywel niet toegan kelijk is voor lichamelijk gehandi capten. De Kiwanis Club Venray heeft zich nu ten doel gesteld hier voor het nodige geld gemikt wordt op 10.000.- -r byeen te krijgen door middel van aantrekke lijke evenementen van woensdag 18 t/m zaterdagavond 21 oktober in een grote tent op het parkeerter- Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor he bijwonen van een bijbeltoespraal met als thema Wat de nabije toe komst brengt in de Konink rykszaal aan de Henri Dunantstras 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 17 september zal ii het IMBO, Leunseweg 2a te Venraj dhr. P. Molenaar uit Geldrop voot gaan in de dienst. Aanvangstijd li 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kin deropvang en wordt er kinderne vendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitten wijck is er een Vesper. Aanvangstij is 17.00 uur. Attentie: m.i.v. 24 sept. a.s. begin de dienst om 10.00 uur. SPROEIEN BLIJFT GEVAARLIJK Bij de politie kwam een meldin binnen, dat op de Zeilbergseweg hl water uit een sproeiinstallatie i over de weg spoot, dat het gevaa opleverde voor het verkeer. Ec aantal bejaarde fietsers moest uil wijken. Om niet nat gespoten worden moesten deze via d. bermsloot hun weg vervolgen. De politie heeft de eigenaar va: de sproeiinstallatie te verstaan ge geven dat het onverantwoord is ooi het wegdek te beregenen. Bij herba ling zal niet meer worden gewaai. schuwd, maar direkt proces-verbaa worden opgemaakt. rein voor bet museum. KIWANIS CLUB VENRA1 Dat de Venrayse Kiwanis Club n« niet zo bekend is in Venray als d andere serviceclubs, vindt zijn ooi zaak in het feit, dat de in 1915 ii Amerika opgerichte organisatie pa in 1961 haar aktiviteiten naar bul ten Noord-Amerika ging uitbreideD Twee jaar later vestigde de hoofd» tel zich in Europa (Zürich), terw( het tot 1986 duurde voordat er zeil standige distrikten in Nederlan kwamen. In mei 1987 werd vanui Venlo een eigen regio Venray opgf richt, waarvan de heer M. van de Hoeve president is. De club tel thans een twintigtal leden; ifl dustriëlen, zakenlieden en beoefe naars van vrye beroepen. RUSSISG MIME-GEZELSCM liet hoogtepunt van de evene menten in Overloon is ongetwj feld drie optredens door efl Russisch mime-gezelschap, be staande uit ca. 30 akteurs el daarmee 's wereld grootste min» gezelschap. In verband met hl feit, dat momenteel in het Over loonse museum een Russisch oorlogstentoonstelling word gehouden, geeft dit gezelscha geheel belangeloos haar voorstel lingen in Overloon. Een andere aktiviteit is een regi" nale kompetitie "Sure plao wielerwedstrijd" voor o.m. proni nenten, een ruilbeurs van artikelei uit de Tweede Wereldoorlog, opg! luisterd door een flink aantal oud legervoertuigen van. de national en internationaal bekende "Ke< them Rolling"-organisatie, die e kele jaren geleden in Venray bevrijdingsdagen hebben doe herleven. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray 1 SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1989 | | pagina 18