CLEANING Liedjes festival Konsumenten- winkel vanaf 11 september a.s. open Prinsenpro- klemasie Circus Mök 1990 Raam Grote Kerk vernield 'Jumping Venray' in 1990 op Grote Markt Brandweer wedstrijden Schutterij onderdak Info-3 niet voor de protestanten Rekreatieve fietstocht Diefstal van 30 copieer- machines Beleidsplan Gemeente politie Prijswinnaar bij Thomassen Kursus 'Naar een gezond gewicht' PEEL EN MAAS Kursus Geheugen training Unieke A-l gebruikte wagen verkoopaktie bij Ford garage Van Haren PEEL EN MAAS Donderdag 7 september - Pagina 7 De kommissie Geluid en Liedje van Vastelaovesvereniging De Piël- haas mag zich verheugen in een steeds groter belangstelling voor het Vatelaovesliedjes-festival. Tijdens de voorselektie van het festival zyn door een jury 11 liedjes gekozen welke op de finale-avond, op zaterdag 16 september a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg, tweemaal ten gehore worden gebracht. Door een jury van 9 mensen mensen, 4 aangezocht door de kom missie Geluid en Liedje en 5 men sen uit het publiek,- zal beslist worden welke liedjes dit jaar een plaats zullen krygen op een, door de kommissie uit te brengen raste- loaves E.P. welke tydens de opening van het vastelaovesseizoen gepre senteerd zal worden. Gezien het gehalte van de inge zonden liedjes belooft het een span nende en gezellige avond te worden. Gezorgd is voor een ruim aantal zitplaatsen in de foyer, zodat de mensen die op tijd aanwezig zyn (foyer open om 19.30 uur) ook verze kerd zijn van een zitplaats. Om zoveel mogelijk kostendek kend te kunnen werken heeft de kommissie besloten om een bijdra ge van 2,50 p.p. voor deze avond te vragen. Het is dan zover, vanaf maandag 11 september a.s. is de konsumen- tenwinkel. gevestigd in het pand aan de Marktstraat 8. open. De taak van de konsumentenwinkel is om op te komen voor de belangen van de konsument. Konkreet houdt dit in dat iedereen die vragen of klach ten over produkten of diensten heeft, voor een GRATIS advies bij de winkel terecht kan. Voorlichting over konsumenten- zaken wordt steeds belangrijker. Dit heelt te maken met verschillen de ontwikkelingen in onze samen leving. Zo hebben wij te maken met agressieve verkooptechnieken, een groot aanbod van artikelen en soms met teruglopende bestedingsmoge lijkheden. Daarnaast is er sprake ran aksentverlegging van over heidszorg voor het individu naar meer eigen verantwoordelijkheid. Het is dan ook geen overbodige luxe om de konsumenti voor te lichten over bewust en kritisch kóóp- a gedrag. De gemeente Venray vindt dit ook belangrijk en daarom zal vanaf 11 september een konsumentenwin kel open zijn. De konsumentenwin kel zal onder meer advies geven over prys, kwaliteit en gebruiksei- genschappen van produkten. Daar bij zal gebruik worden gemaakt van objektieve onder zoeken, verricht door onafhankelijke instanties. Ook is het mogelijk dat de winkel advisee it in geval van klachten, bij voorbeeld over levering, dienstver lening of garantie. Tenslotte kan men ook terecht met financiële vragen. De konsumentenwinkel is op de volgende tyden open: Maandagmiddag tussen 13.30 en 17.30 uur.; dinsdag Lm donderdag tussen 9.30 en 12.30 en 13.30 en 17.30 uur. U kunt ook telefonisch om infor matie vragen onder nummer 04780-10799. Ondanks het feit dat vastelaovend 1990 voor velen nog ver weg is. heb ben diverse commissies van vaste laovesvereniging "De Piëlhaas" de draad alweer opgepakt om van het vastelaovesseizoen 89/90 weer een geslaagd festyn te maken. Ook de commissies Prinseprokle- masie en Circus Mök zijn reeds gestart met de voorbereidingen van beider aktiviteiten. Hun streven is nog steeds om voor de vastelao- vendvierder twee onvervalste Ven- rayse aktiviteiten te organiseren: programma's van Venray voor Venray! Dit is gelukkig mogelijk dankzij de inzet en het plezier waarmee Venrayse amateurs, na maanden voorbereidingen, hun beste beentje voor proberen te zetten tijdens bei de aktiviteiten. Zij durven de uitda ging aan, ondanks het risiko van plankenkoorts, 'n goede inspiratie bron, positieve en/of negatieve kri tiek maar met de voldoening van het applaus, komplimenten én het optreden voor eigen publiek. Beide commissies bly ven streven naar een Venrayse bezetting voor deze vastelaovesprogramma-onder- delen. Toch is de tendens de laatste jaren dat nieuw of "verborgen" Ven- rays talent maar zo sporadisch van zich laat horen. En dat er talent zit in Venray voor een Prinseprokle- masie of Circus Mök is de laatste ja ren wel gebleken! Het zou daarom zo jammer zijn als er individuen of groepen zyn die boordevol ideeën zitten maar de stoute schoenen niet aan durven te trekken om Tis kon- takt met ons op te nemen. Alleen op deze manier kan 'n traditie be waard blijven! En is het niet voor het seizoen 89/90 dan misschien voor de toekomst. Vandaar deze oproep! Eenieder die dit seizoen of in de komende jaren op camavalske wij ze, in de vorm van zang, dans. mu ziek, cabaret, buut, wazel, een bijdrage zou willen leveren aan een van beide aktiviteiten willen wij aansporen om kontakt met ons op te nemen vóór 26 september 1989. Eerlijkheidshalve moeten wij echter vermelden dat wij niet de ga rantie kunnen geven dat aanmel ding nu, 100% zekerheid voor deelname in '90 betekent. Beide commissies willen namelijk een zo gevarieerd mogelijk programma brengen: een variatie die bepalend is voor de samenstelling van het .programma. Daardoor kunnen be paalde programma-onderdelen op de rol kómen te staan voor een mo gelijk volgend seizoen. Uw aanmelding kan dus een wel kome aanvulling betekenen voor ons Venrays artiestenbestand: fris bloed, waar wij als commissies graag gebruik van willen maken, nu of in de toekomst! Belangstelling? Ideeën? Bel ons dan vóór 26 september: tel. 86761, na 18.00 uur. commissie Prinsepro- klemasie: tel. 84958, na 18.00 uur, Circus Mök. DIEFSTAL KOM PLET E TUINMEUBELS ET Van het terras, voor een bungalow aan de Beekweg, werd de komplete tuinmeubelset, bestaande uit een ovale tuintafel, 6 stoelen en een tuinkruk, gestolen. De totale waar de bedraagt 1.775,-. Nadat een melding was binnenge komen dat een drietal jongens een glas-in-lood raam van de St. Petrus Bandenkerk aan het vernielen wa ren. trof de politie op de Julianasin- gel 3 jongens aan. die aan het signalement voldeden. Zy werden aangehouden en bekenden, niet met zijn drieën maar met zijn tweeën, 14 en 15 jaar. dat glas-in- lood raam te hebben vernield. Op de vraag "waarom" bleven ze het antwoord schuldig. Het schadebedrag is begroot op 5.000,-. De twee jongens zyn aan de respektievelijke ouders overgege ven. Zij zullen voor de schade aan sprakelijk worden gesteld. Het bestuur van "Jumping Ven ray" heeft bij het gemeentebestuur vergunning aangevraagd voor het organiseren van dit paardefestijn op 20 en 21 mei volgend jaar op de gerekonstrueerde Grote Markt Ge bleken is, dat hier weer een zeer goed parcours kan worden aange legd, ondanks de aanwezigheid van banken, lantaarns, bloembakken en bomen. Bovendien blijft vol doende ruimte over voor het opbou wen van de tribunes, hetgeen zaterdag jl. ook bewezen is tijdens de jaarlijkse Taptoe Venray. Dit jaar kon "Jumping Venray" niet doorgaan in verband met de re- konstruktie van de Grote Markt. Omdat voor "Jumping Venray" geen vervangende plaats in het cen trum kon worden gevonden, zag het er naar uit dat dit evenement voor Venray verloren zou gaan. A.s. zaterdag wordt Rank Xerox weer Renkhuizen, als er weer de traditionele bran d wee rwedst rij den voor bedrijfsbrandweren worden gehouden. Ger de Groot, de onvermoeibare commandant van dé bedrijfsbrand weer van RShk Xerox, heeft "zyn mannen weer laaiend enthousiast gemaakt om ook deze wedstrijden tot een realistisch schouwspel voor de toeschouwers te maken, maar vooral ook om de deskundigheid van de brandweermannen te testen. Ook de wedstrijden reeds "gespeeld" belooft weer een kombinatie van brandbestrijding en hulpverlening te worden. De "slachtoffers" zijn ook deze keer le den van de LOTUS groepen. De eerste ploeg zal om half negen starten terwijl de laatste ploeg om- straaks 16.00 uur zal aantreden. De wedstrijdploegen bestaan dit maal uit de bedrijfsbrandweren ran IBC Best, Hatéma Helmond, Philips Weert, Pechniney Vlissingen, Ceha- ve Veghel, Heineken Den Bosch. Ba varia Lieshout, T.U. Eindhoven. Volvo Born, Andéno Venlo en Hoechst Weert. De prysuitreiking zal omstreeks 18.00 uur plaatsvinden. De vele genodigden, die zaterdag middag aanwezig waren bij de offi ciële opening van het nieuwe gildegebouw "Schutskempke" van de schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan op de schuttersweide aan de Endepoel, had men eigenlijk oordopjes moeten geven. Het af schieten van de historische kamer- schoten, ofwel kattekoppen. deed jl. een niet geringe aanslag op de ge hoororganen van de genodigden- Maar dat was slechts een klein on- derdeel van de openingsfestivi teiten. Geestelyke autoriteiten zegenden het gebouw in, beschermvrouwe mevr. P. Defesche-Derks hees de nieuwe vlag en haar man, burge meester mr. H. Defesche, onthulde de nieuwe naam van het gebouw, dat schitterend gelegen is in de Bal- lonzuilbossen. Uiteraard werden de nodige toespraken gehouden, voor dat vanaf vy f uur aan belangstellen den de gelegenheid werd gegeven om te komen kijken naar wat de schutters met eigen krachten en het geld van Ld van sponsors had den opgebouwd. Al voor f 43.- per daq bent u al op weg naar een lekker weekendje Pariis. Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel Het openbaar vervoer is duurder, kijkt u maar. voobo€UGO*>CL Perdaa Corsa f 43,- Kadett f 51,- Ascona f 59,- Per week f283,- f338,- f380,- Vraagonze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag 1964 1989 Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4 Telefoon 04780-86200 De Financiële Raad ran de Pro testantse Kerkengemeenschap Ven ray en Omgeving, heeft vorig jaar maart, aan het college van burge meester en wethouders te kennen gegeven, geïnteresseerd te zijn in het gebouw Info-3 aan het Pastoor W ij nhovenpark Aanrankelyk wilde de gemeente de grond onder Info-3 slechts ver huren voor een periode van ten hoogste 10 jaar. Later deelde de ver antwoordelijke wethouder mode ling mede. dat over de aankoop van deze grond een offerte aan de Ker kengemeenschap zou worden In juli van dit jaar deelde het col lege echter mede dat zij het verzoek tot aankoop van de grond niet kon honoreren. De verkoop van de Info-3-ondergrond zou namelijk te veel beperkingen opleggen aan een definitieve invulling van het overi ge terrein in de nabije toekomst. Ook het Past. Wij nhovenpark maakt namely k deel uit-van de centrum-periferie.. De Protestantse Kerkengemeen schap heeft fh de loop der jaren op veel lokaties in Venray haar dien sten gehouden. Laatstelijk hed men een ideaal onderkomen in Den Hoebert, maar daar moest met uit eindelijk plaats maken, omdat dat opleidingsinstituut de kerkruimte zelf nodig had. Men vond vervolgens een alles zins redelyk onderkomen in de aula van het 1MBO (instituut voor middelbaar beroepsonderwijs) aan de Leunséweg. De Kerkengemeen schap is er best mee tevreden, maar in de praktyk blijkt dat de vele pro testantse toeristen die in het sei zoen in Venray een kerkdienst willen bijwonen, de aula niet of bij na niet kunnen vinden. Uiteraard is het streven van de Kerkengemeenschap er op gericht een eigen gebouw(tje) voor de kerk diensten te kunnen stichten. Bij voorbeeld nabij de school voor Christelijk Basisonderwys "De Hommel" aan de Oostsingel. Maar het zijn niet in het minst de grote financiële lasten welke dit streven in de weg staan. Zondag 10 september kunt u weer meedoen aan de fietstocht, ge organiseerd door de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Yssel- steyn, Merselo. Veulen, Vredepeel, Heide. De tocht heeft een lengte van 30 km. De tocht is bedoeld om rekreatief te fietsen. De opbrengst komt weer ten goede aan de bewoners van Ma ria Auxiliatrix. Tussen 11.00 en 13.00 uur kan gestart worden op vier plaatsen: in Ysselsteyn bij Herberg De Peel. in Vredepeel by Tankstation P. Nan Lipzig, in Merselo9 bij Café d'n Tbmmes en in Heide bij Stomerij Piet Rutten. Het inschrijfgeld be draagt 4.-- per persoon, kinderen tot 12 jaar half geld. Tijdens de tocht moet een aantal vragen beantwoord worden. Volle dig ingevulde en afgestempelde kaarten kunnen na de fietstocht in geleverd worden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen van 25.- verloot. Natuurlijk wordt onderweg voor een versnape ring gezorgd. DIEFSTAL VAN GEREEDSCHAP Een 41-jarige werknemer uit St. Michelsgestel, werkzaam in Land- weert, kwam tot de ontdekking dat zijn timmermanstas met gereed schap verdwenen was. Van die diefstal heeft hy bij de politie aan gifte gedaan. De waarde van zijn ge reedschap bedroeg enkele honderden guldens. Uit een vrachtauto van een aan de Witte Venneweg gelegen vervoers- bedryf zyn een 30-tal copieerappa- raten van Rank Xerox ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Vast staat dat de apparatuur in Her- lingen (Did) nog in de vrachtauto aanwezig was. Bij aankomst in Oostrum waren ze echter verdwe nen. De schade bedraagt 30.000,-. In de commissie voor algemene zaken werd jl. maandag het geactu aliseerde politiebeleidsplan bespro ken. Dat geschiedde in tegenwoor digheid van de korpschef van de Venrayse gemeentepolitie, de heer G. den Teuling en mevr. mr. E. van der Byl, officier van justitie. Alhoewel de commissieleden te weinig tijd hadden gehad voor een intensieve bestudering van het plan, wist men toch duidelijk enke- le knelpunten naar voren te brengen. De heer Den Brok bijvoorbeeld, stelde allereerst dkt wat voor de ge wone mensen speelt; wat men als gewone burger Nan de politie ver wacht: criminaliteitsbestryding, persoonlijke veiligheid, bescher ming tegen inbraken. Daar mag in de huidige ontwikkelingen nog mi lieubescherming aan toegevoegd worden. Spreker noemde het zeer frustre rend, dat iemand die voor winkel diefstal wordt opgepakt, 'n uur later weer in dezelfde winkel staat. In het rapport had dhr. Den Brok ook gelezen, dat de stelling, dat de drugcriminaliteit in Venray wel meevalt, is achterhaald. Is dat iets van vandaag of gisteren, of is hier van al veel langer sprake? De heer Kersten (PvdA) bevestig de de achterstand van de Venrayse politie op het gebied van de automa tisering. Wanneer kan die achter stand worden bijgebeend: wat gaat dat kosten en heeft men daarvoor externe krachten nodig. Konkreet vroeg hij of er mogelijk "potjes" zijn bij het ministerie ran Binnen landse Zaken, waaruit voor Venray nog iets te halen valt. De heer Truyen (CDA) konstateer- de dat de Venrayse politie al vele ja-" ren en struktureel tekort kent; waardoor slechts "kleine dingen" mogelijk zijn. Het nieuw te voeren beleid van de politie zal in de ko mende jaren de nodige investerin gen vergen. Het is aan de politie die investeringen ten volle te onder bouwen, wil de raad daarvoor gel den beschikbaar stellen. De heer Den Teuling, korpschef bij de Venrayse gemeentepolitie moest toegeven dat Venray een be paalde achterstand by de automati sering heeft opgelopen. In het jongste verleden heeft men bepaal de kansen niet aangegrepen. Nu doet men dat wel. maar dat kost geld en het is aan de gemeenteraad dat geld te voteren. Er is inderdaad sprake van drug criminaliteit. aldus de korpschef. Met name zyn er in Venray hard drugs-gebruikers maar ook hard drugs-handelaren. Over hoe zich dat in de afgelopen jaren had ont wikkeld, wilde hij niet uitwijden. Dat was vóór zijn tijd. Maar feit is, dat vanuit Venray drugslijnen be staan naar binnen- en buitenland. Desgevraagd verklaarde hij dat deze hard-drug-criminaliteit niet af komstig is van de voormalige soos De Brak. Daar was nog sprake van softdrugs. Mevr. mr. Van der Bijl, officier van justitie, ging nog even in op het gebeuren rond winkeldiefstallen. De daders worden niet in verzeker de bewaring gesteld en staan dus inderdaad na een uurtje weer op straat. Maar dat wil niet zeggen dat ze niet vervolgd worden. Die diefstallen worden, voor zo ver ze beneden de 50,- bly ven, op het strafblad van de betrokkene geno teerd en dat speelt wel degelijk een rol bij een mogelyke herhaling in de toekomst. Het is echt niet zo. aldus deze offi cier ran justitie, dat we veel geval len seponeren niet vervolgen. Maar, om een voorbeeld te noemen, wanneer iemand verdacht wordt van diefstal en hij houdt zijn mond, dan heeft noch politie noch rechter een been om op te staan. Het over tuigende bewijs ontbreekt... De commissaris vulde nog aan, dat men echt niet moet geloven, dat iemand die verkeerd geparkeerd staat een boet krijgt van 35,- ter- wyl iemand die een winkeldiefstal pleegt vrij-uit gaat... Wel is het zo. dat bij de aanpak van veelvoorkomende criminaliteit, zaken "in de waclitstand" komen staan, omdat men er geen tyd voor heeft öf andere zaken dringender aandacht vergen. Op een gegeven moment worden die zaken weer uit de wachtstand gehaald om afgewik keld te worden. Zyn ze dan echter van oudere datum, zodat effektieve behandeling niet meer kan plaats hebben, of zyn ze inmiddels door andere gevallen achterhaald, dan is het mogelijk dat'de officier van justitie besluit de zaak te seponeren maar dat gebeurt maar zelden. Vorige week is het winnende meubelontwerp, traditioneel ver bonden met de internationale Meu belbeurs van Utrecht, door de jury uitgekozen. De jury koos voor de fauteuil Pallone van Leolux. Als de jury van de Jaarbeurs Utrecht, die de internationale meubelpryzen voor het jaar 1989 toekent, deze fau teuil Pallone bekroont met de eer- Het bekroonde model van Leolux. Pallone. ste prijs in de kategorie De Prys voor het beste Nederlandse Meube lontwerp, kunt u zich voorstellen dat het voor iedere dealer 'n hele eer is om zo kort na de beurs, de primeur te hebben dit model te pre senteren. De Pallone is een voorbeeld van visie op de jaren 90 en u kunt deze bewonderen op de Leolux-show ran Thomassen Interieurverzorgen wel ke ook a.s. zondag geopend is ty dens het straatfestival. ALS VROUW HEB IK: verzorgd voorkomen graag leuke kontakten kinderen met hoge kosten sportver. lidmaatschap hobby's zin om af en toe iets extra's te doen positieve instelling eigen bankrekening waar iedere maand f 400,- op wordt gestort belangstelling om vrijblijvend meer informatie te ontvangen onder het genot van een lekker kopje koffie HOENDERSTRAAT 53 5801 CJ VENRAY TEL.: 04780-87024 BEL SNEL VOOR EEN AFSPRAAK OP KORTE TERMIJN De vakantie is voor de meesten van ons weer achter de rug en velen maken goede voornemens om de extra vakantiepondjes zo snel mo gelijk kwijt te raken. Er bestaat geen magische methode om af te slanken. De sleutel tot het sukses is een goed samengestelde voeding met weinig kaloriën. Om u hierbij een handje te helpen start eind sep tember de kursus 'NAAR EEN GE ZOND GEWICHT'. By voldoende deelname wordt de kursus in klein groepsverband (7-9 personen) gegeven. Deze kursus is bedoeld voor iedereen die bewust met de voeding bezig is om een ge zond gewicht te bereiken en te handhaven! De kursus omvat 5 the mabijeenkomsten waarin o.a. de volgende onderwerpen aan bod ko men: de energiehuishouding van ons lichaam, het samenstellen van gezonde maaltyden. het onderken nen van onze eetgewoonten, aktue- le voedingsvraagstukken zoals byvoorbeeld voedseladditieven en eontarainanten, de invloed van be weging en sportbeoefening op ons lichaam en ons gewicht. Heeft u interesse of wilt u meer informatie dan kunt u dagelijks van 8.30 tot 9.30 uur kontakt opne men met Maria van de Geer. tel. 04780-89646. uw weekblad In samenwerking met de Volksu niversiteit Venray, zal op dinsdag 19 september en donderdag 21 sep tember 1989, wederom gestart wor den met de kursus geheugentraining. Middels gehuge- noefeningen en technieken wordt u geleerd om beter te onthouden, byvoorbeeld namen en afspraken. Er wordt ook geleerd informatie te rug te roepen in het geheugen, dus te herinneren. Verder wordt er aan dacht besteed aan de mogelyke angst van mensen over de achter uitgang van hun geheugen. Ouderen welke reeds hebben deelgenomen aan de kursus geheu gentraining. zyn zeer enthousiast. De kursussen vinden plaats aan de Oostsingel 37a, te Venray. De kursus op dinsdag 19 september begint om 09.00 uur tot 11.30 uur en op don derdag 21 september om 13.30 uur tot 16.00 uur. De kosten bedragen 35.- (10 lessen inclusief lesma teriaal). Hebt u belangstelling voor de kur sus geheugentraining, neem dan kontakt op met hel Ouderenwerk Venray, Kennedyplein 1 te Venray. tel. 04780-86706. Tydens spreekuur bereikbaar van 09.00 tot 10.00 uur (behalve op woensdag). Het is al weer 25 jaar geleden dat Ford het A-l gebruikte wagenpro gramma introduceerde bij de Ford Dealer Organisatie in Nederland. In de begin zestiger jaren was het nog al ongebruikelijk dat een koper een auto bij een dealer kon kopen die reeds afleveringsklaar in de show room stond te pronken! En er werd ook nog eens 100% garantie ver strekt! In toLial hebben de Ford dealers in Nederland gedurende de ze periode ruim 1.000.000 gebruik te wagens aan trotse eigenaren afgeleverd. De Ford Dealer Van Haren te Ven ray wil dit heuglyke jubileum sa men met een groot aantal klanten en inwoners van onze fraaie plaats vieren op een byzondere manier. Gedurende de periode van donder dag 7 september tot en met zondag 10 september organiseerd de Dea ler Van Haren te Venray een unieke openbare auto-inschrijving Lb.v. al le in voorraad zynde A-l gebruikte wagens, dus auto's met volledige A-l garantie! Dit betreft alle merken, dus^ook Opeis, Fiats. BMW en uiter aard ook de fraaie Fordmodellen zo als Fiesta. Escort. Sierra, etc... Alle wagen zijn voorzien van een mini mum prijs, soms lager dan de han delswaarde. Kopers worden uitgenodigd om op de komende dagen een bod uit te brengen dat boven deze mini mum prijs ligt. Met een bod dat slechts 1- boven de minimum prys ligt, maakt de koper of bieder reeds een kans eigenaar te worden van een A-l gebruikte wagen met de unieke Ford A-l garantie. De keuze voor de koper is uitstekend. Ruim 100 stuks A-l gebruikte wagens staan piekfijn in de fraaie show room te pronken. Een leuk initia tief van de dealer voor de gebruikte wagenkoper. Ook zal de dealer u tydens deze unieke show trakteren op een hap je en een dranlye. Gaat u dus de braderie in Venray bezoeken dan is een bezoek aan dit mooie bedryf beslist de moeite waard! DADERS BROMF1ETSDIEFSTAL AANGEHOUDEN Een 16-jarige jongeman werd aan gehouden terzake diefstal van een bromfiets. Hy bleek dat niet alleen te hebben gedaan maar met een evenoude plaatsgenoot. Ook die werd aangehouden. Tydèns het onderzoek bleek dat één van hen reeds eerder een bromfiets had gestolen. Zy werden ingesloten en na ver hoor en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huis waarts gezonden. Tijdens het onderzoek bleek dat de bromfiets inmiddels was ver kocht. aan den 15-jarige Venrayer. Die werd eveneens aangehouden en kreeg een proces verbaal terzake heling aangezegd.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7