Gaat u KERKELIJKE DIENSTEN verhuizen? PEEL EN MAAS - de gemeente - uw parochie geestelijkheid uw krant PEEL EN MAAS Verslavings problemen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 7 september Pagina 20 Grote Kerk Doken C.J.R. Buschman. Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Interest raat 29. tel. 82385 b.g-g. 85855! Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. VV. Broers, echtgenote en overl. kinderen: Ilarrie Messemaec- kers. 19.00 ZON DAG Dl ENST; Gonny Voerrnans-Franssen: Teng Klaasen (buurt); Jo Linssen-Kerstjens (koll.); Grad Goumans; Truus Swaghoven- van de Mortel. Zondag: Drieëntwintigste zon dag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. overl. ouders Clephas-Linders: tot zekere intentie; Wim van Dijck (koll.); overl. echtpaar II. Gerrits-Hermans en overl. ouders. 11.00 Gerrit Zwe den (buurt); Josephina Anna Oudenhoven-Linskens (buurt): Jac ques Laurensse (koll.); jrd. fam. Min-Poels. Maandag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 19.00 Lsm. voor roepingen tot het priesterschap en het diako- naat (D). Woensdag: H. Johannes Chry- sostomus. 9.00 Lsm. voor roepin gen tot het religieuze leven (D). Donderdag: Kruisverheffing. 9.00 Lsm. jrd. Piet Kerff. 19.00 Lsm. jrd. Sjaak Gommans; Teng Manders en overl. fam. Vrijdag: O.L.Vrouw van Smar ten. 9.00 Lsm. t.e.v. de H. Maagd Ma ria. 11.00 PI. Huw.Mis voor het bruidspaar Raymond Troch en Mo- nika Flindermann, Handelstraat 50. 13.30 PI. Huw.Mis voor het bruidspaar Jos Visscher en Anky Hyl, Stationsweg 9. Zaterdag: H. Cornelius en Cypri- anus. 9.00 Lsm. overl. fam. Van Swieten; They Voermans (koll.): ouders Neeteson-Custers. 14.30 PI. II. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijksjubileum van het echtpaar J. Janssen-Hoppen- brouwens. Bevrijdingsweg 9. 19.00 ZONDAGDIENST. overl, ouders Bosch-van de Weycr; ouders Arts- Dommeck; Jan Flinsenberg en overl. fam.; Tteng Roffere (koll.); jrd. José Kremer-Vullinghs; Teng KI aas - sen (koll.); jrd. Menny Hanen; Maria Janssen-Vullings (koll.). Op zondag 17 september zal voor onze parochie de jaarlijkse bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostrum zijn. Dan is de plechtige Hoogmis om 10.00 uur in Oostrum. Op dinsdag t/ni zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter bezichtiging open. Zondag 10 september zal de Grote Kerk van 12.00 tot 17.00 uur ter bezichtiging op zijn. Dan kunt u tevens de toren be klimmen. Akolieten Zondag: 9.30 Gerard Hoppen- brouwers. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: J. Truyen. Zondag: 8.00 Maikel en Maurice Brons. 9.30 Miriam Laurensscn en liong Bui. 11.00 Ramon Klincken- beig. Lektor: C. Hendriks. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met medewerking van het huiskoor o.l.v. Ad Ilaans. Voorganger G. van Loenen. Lektrice S. de Nijs. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger G. van Loenen. Lektrice H. Brouwer. Int. tam Van Huët-Bongere. Maandag: 16.45 Liturgieviering Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrydag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. fam. Van Leuken- Reynders: Harrie Lenssen; Jan Cuppen (buurt). Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo. Jrg. overl. echtpaar Vermeulen- Drabbels; voor de parochie. 11.45 Overl. ouder Schaeffera-Verbeek; Paula Brouwere-Kwist (koll.); Piet Clephas. 18.00 Overl. ouders Lucassen-Maassen: Pater Florentius en Betsie. Maandag: 8.00 Zuster Judicaël van den Berg. 19.00 Jan Cremers: overl. ouders Poels-Litjens. Dinsdag: 8.00 T.e.v. O.L.Vrouw van Zeven Smarten. 19.00 Jrg. Hendri- kus Janssen en Jacoba Janssen- Hansen; overl. ouders Lucassen- Billion. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Overl. lam. Philipsen. Donderdag: 8.00 Zuster Irmgar- dis Cremers. 19.00 Harrie Hendriks. Vrijdag: Feest van O.L.Vrouw van Zeven Smarten, patrones van onze parochie. 8.00 Overl. fam Arts-Janssen. 14.00 II. Mis b.g.v. het huwelyk Roger Wittenrood en Ani ta Leenders. 19.00 Gezinsmis t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten tot zekere intentie (R). Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. Akolieten Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jaap Janssen. 10.15 Pascal Kusters. 11.45 Emiel Kusters. 18.00 Martin Leenders. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Eucharistieviering met zang: Levende en overl. fam. Lenssen-Geurts. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. 'n abonnement waard ESTEE LAUDER'S NAJAAR 1989 "A DAY IN THE COUNTRY" Blozende bladeren. Rijpende pompoenen. Buiten wordt het al wat frisser. Het is tijd om "EEN DAGJE NAAR BUITEN" te gaan Mode Ruige nieuwe tweeds in niet-zo-klassieke kleuren en weefsels. Zacht suède en soepel leer in prachtige, rijke kleuren. Bladerprints vervangen bloemen. Geraffineerde groene en bruine tinten als van winterappeltjes en rijpe pompoenen. Nauwelijks mode voor een dagje buiten, maar desondanks kleding, die een wonderbaarlijk ontspannen gevoel geeft. Het modebeeld van het najaar weerkaatst de uitbundigheid van een frisse en schitterende herfstdag. Van de rijke kleuren en weefsels van tweed tot de prachtige kleurschakeringen van de herfst. Estée Lauder's niéuwe najaarsmake-up heet dan ook "A Day in the Country". Het gezicht Estée Lauder richt zich op het gevoel van buiten zijn. Lippen en wangen in de kleur van rijpende pompoenen, veenbessen en heide Voor de ogen mosachtig groen, diep grijs-groen en rookachtig bruin als van noten en schors. Met tinten van paarse pruimen en winterzon worden de accenten gecreëerd. "Country Warm" De ogen: Signature Eyeshadow Triad, Soft Sage wordt op de oogleden aangebracht. Bronzed Apricot onder de wenkbrauw om de ogen op te lichten. Country Plum accentueert de onderwimpers. Met Signature Automatic Pencil for Eyes in Seal Brown trekt men een dun lijntje langs de bovenwimpers. Luscious Creme Mascara in Deep Plum om de wimpers te accentueren. De wangen: Signature Pbwder Blush Pumpkin Soufflé. De lippen: Omlijn de lippen met Signature Automatic Pencil for Lips in Red Orange Breng Perfect Lipstick in Perfect Pumpkin aan en als "highlight" Precision Plus Brush-On Lipcolor in Gold op de onderlip. De nagels: Perfect Finish Nail Lacquer Perfect Pumpkin. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 23e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Jrg. voor Petronella Basten-Martens; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Sraar Sijbers (koll.); Jan Hermans (koll.); Ton Huls (koll.); Ton Sengers (koll.); Truus Gloudemans-Janssen (koll.); Catha- rina v.d. Iloek-Paashuis (koll.); uit dankbaarheid b.g.v. een veijaardag (J). Zondag: 23e Zondag door het jaar. 8.30 Voor overl. fam. Willems- Maesseri: Sraar Verstegen (koll.); het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Neder lands. Voor Petronella Thielen- Heiidriks. 11.30 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Maandag: 8.00 Voor de christe nen die vervolging lijden; overl. fam. Albers-Huybers. 19.00 Voor dam. Bouten-van Megen en H. van Megen: Harrie van Meijel en zoon Gerrit Dinsdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen; Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor Gerrit Linders en leven de en overl. fam. Woensdag: Gedachtenis van de H. Johannes Chrysostomos, kerk leraar. 8.00 Voor de zieken. 19.00 Voor Ber Wilms (koll.); Nellie Sanders-Emans. Donderdag: Feest van Kruisver heffing. 8.00 Voor Thijs Arts en overl. fam. 19.00 Jrg. Jan Voesten. Vrijdag: Gedachtenis van O.L.Vrouw van Smarten. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor Rombout Appels; Dien Bouten-Hendriks. Zaterdag: Gedachtenis van de HH cornelus en Cyprianus, marte laren. 8.00 Ter ere van het Onbe vlekt Hart van Maria. Gedachte van de week "Het is aardig belangrijk te we zen, maar belangrijker aardig te zijn"- Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Boy Ramirez. Zondag: 8.30 Henk v.d. Oever. 10.00 Urbain van Weert en Robert Ver- steegen. 11.30 Alberto Omar .Alvarez. Maandag: 19.00 Boy Ramirez. Dinsdag/woensdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Ivo Niessen. Vrydag: 19.00 Björn Emonts. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Antoinet van Mil- Kruysen (namens de bewoners van de Kloosterstraat): Piet en Harrv Hermans; Sjang Joosten; Maria Camps. Zondag: 8.30 Overl. fam. Schraven-Joosten. 10.00 Piet Lens- s,en en jan van Bekeroni; Piet Custers; jrd. Hendrik Jeucken (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijzonder in tentie. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Voor overl. ouders Loonen-van Rens. Donderdag: 9.00 Pierre Poels. Vrydag: 9.00 Voor 'n zieke. 14.30 Voor het bruidspaar Zwanenberg- Custers (Koor "Harmony"). Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Poels-Aben; Mia Hermans- Voermans; Jeu Arts; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Houwen- Jacobs; overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; Wim Hei dens; /Antoinet van Mil-Kruijsen (Koor "Harmony"). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sandra van Lim- beek, Marian v.d. Wys, Mariska Lit jens. Wendy Janssen. Zondag: 8.30 Ludo van Mill, Frank v.d. Boogaard, Frank Laurensse. Emiel Truyen. 10.00 Elles Lenssen. Monique v.d. Pas, Pascalle van Ree- nen, Helga Thielen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Frans Maas: Piet Ver stappen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Pastoor Gerards (1925-1953): Pastoor Jans sen-, st. fam. Van de Ven-Peeters en hun kinderen Johanna, Martinus en Petronella. Dinsdag: 14.00 PI H.Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwe lijksfeest echtpaar Willemsen- Kuenen. Woensdag: 9.00 II. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St. Petronella, Her man en Jacob Rongen; overl. ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek: overl. ouders Martens-Philipsen en zoon Piet; Frans Maas; Allegonda Friesen-Custers. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 JgL Dora Willemsen-Martens; Hay Reynders (koll.) en voor Mina Maes-Baeten (koll.). Zondag: 8.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; jrd. overl. ouders Jaussen-Emonts. 10.00 Voor Toon Classens (koll.); Wim Geerets (koll.); overl. van fam. Men n en - M uskens. Dinsdag: 19.00 Voor Marie v. Kuijck. Woensdag: 19.00 Gezinsmis (of feraars). Donderdag: 19.00 voor Bernard Friesen (koll.). Vrydag: 13.30 PI. Eucharistievie ring b.g.v. huwelijk van Joel Seveno en Marianne Peeters. Misdienaars Jolanda en mariaii: zaterdag, dins dag en woensdag. Michel en Marianne: zondag 8.00. donderdag en vrijdag 13.30. John en Pieter Jan: zondag 10.00. Opbrengst MIVA-kollekte 1.197,- Hartelijk dank aan alle gevers. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. Mathijs Lit- jens en echtgenote; Leo Cox en overl. fam.; Gerrit Camps en overl. oudere; overl. fam. Claessens- Gussen; Mien Litjens-Lemmen; weekd. Frans Strolenberg (6). Zondag: 8.45 Lsm. Jan Ewals en overl. fam. 10.00 Hgm uit dankbaar heid (J): weekd. Teng Claessens (6). Maandag: 19.00 Lsm. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg: Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: Lsm. Teng Claessens (vw bejaarden). Woensdag: H. Johannes Chry- sostomus, bisschop en kerkleraar. 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; Leo Loenen en overl. fam. Loenen- Croonen. Donderdag: Kruisverheffing. 19.00 Lsm. Anna Philipsen- Lenssen. Vrijdag: Onze Lieve Vrouw van Smarten. 19.00 Weekd. Maria Rouwet-Stijns (2); maandd. Wilhel- mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Jo hanna Vcrheijen-Looneji. Zaterdag: 19.00 Lsm. Gerard Thijssen; overl. oudere Peeters- Raaymakere; Michel Loonen en overl fam.; Willem Jenniskens en overl. kinderen: Mien Litjens- Lemmen; Tbon Vereehuuren (vw fam. D.): gest. jrd. Bert Voermans en echtgenote. Akolieten Zaterdag: 19.00 John v.d. Aker en Martijn Mertens. Zondag: 8.45 Eef Ley sen en Frank Litjens. 10.00 Fred Litjens, Paul de Klein en Erik Direks. Misdienaars ma t/m wo: 19.00 Eef Leijssen en Bobby Leyendekkers. do t/m vr: 19.00 Eef Leijssen en Marcel Broers. Lektoren Zaterdag: 19.00 Mevr. Gonny Wijs. Zondag: 8.45 Dhr. J. Reintjes. Mededeling Vanaf zondag 2 september 1989 zijn er weer twee H. Missen op zondag en wel: om 8.45 een leesmis en om 10.00 een Hoogmis. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Herman Janssen v.w, (koll.). Zondag: Drieëntwintigste zon dag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Rektor Cox (koll.). Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis.; Woensdag: 8.00 11. Mis voor Rek tor Cox. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor Sjef Willems. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Herman Janssen (koll.). Misdienaars Erwin en Inge. Zondag: Jos Maas en John Ver- koeyen. De opbrengst van de MIVA-kollekte heeft 142.70 opgebracht, waar voor haltelijk dank. Rektoraat Veulen 23e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 uur Hgm. als jgt. Lei Jacobs. Zondag: 11.00 Hoogmis voor de parochie. 14.30 Doopviering. Maandag: 9.00 II. Mis Dinsdag: 9.00 II. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis als jgt. voor Antoon Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Akolieten zondag: Bas Reintjes en Patrick van Soest. Misdienaars Gertjan Holtermans en Bas Snoeks. 2e Huwelijksafkondiging: Frank Smedts en Miijam Claessens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Mndd. D. Geurts- Peeters; jrd. F. Fleurkens-Keijsers; Hub Maessen en echtgenote; Peter Philipsen en echtgenote. Zondag: Nationale Ziekendag. 9.30 F. Claessens; jrd. Joh. Hub. Geurts en echtgenote. 11.45 Tjeu en Wim In 't Hulst-, jrd. B. Derks: H. Jenniskens. Maandag: 19.00 Ouders Van Soest-Swinkels; overl. fam. Claessens-Baeten; J.. Bos-Janssen. Woensdag: 19.00 Jeu v.d. Ven; overl. fam. Rongen; uit dank baarheid. Vrijdag: 19.00 Jrgd. Jep Arts overl. fam.; Tbon van Ooi. Misdienaars Zaterdag: 19.00 B. Pouwels en N. Jaspers. Zondag: 9.30 D. v.d. Burgt en B. Slangen. 11.15 M. Potten en D. Wij- nands. Maandag: Th. en R. Berkers. Woensdag/vrijdag: E. Jenniskens en P. v.d. Munckhof. Spreuk van de week "Ik was ziek en gy hebt my be zocht!" (Mt. 25,36) Om even by stil te staan... Het strooien van rijst na een hu welijksmis mag'een aardige traditie zijn en een kortstondig vermaak opleveren, maar het weegt niet op tegen het vele werk dat door één persoon (de koster) moet worden verricht om de troep op te ruimen. Het kost veel tijd en moeite om de korrels bij elkaar te vegen, die als zij niet zorgvuldig bij elkaar wor den gegaard minder prettige ge volgen kunnen hebben voor vooral oudere kerkgangers! In verschillen de parochies is het strooien van rijst op het kerkplein zonder meer verboden. Ik zou willen volstaan met een vriendelijk verzoek om het voortaan niet meer te doen. Is dit te veel gevraagd: laat het dan niet aan een ander over om de boel weer op te ruimen! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Simonetta v. Osch-v. Vegchel (4e 6w); Peter Ma thijs Gielen en overl. kind; overl. der fam. Thissen; Maria v.d. Heuvel. Misd.: Susanne Wilms en Yvonne Thijssen. Zondag: 10.00 Plast de Bot; uit dankbaarheid. Misd.: Wilma v. Osch en Wendy Bonants. 11.30 An toon Michels. Misd.: Joy Arts en Ka rin Duykere. Maandag: 8.30 Hub v. Helden; Adriana Timmers; Mevr. V. Dijck- Sandere. Dinsdag: 8.30 Antoon Klaassen; Piet v. Rijswijck. Woensdag: 19.00 Harrie v. Cuyck; in dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw; Janet v. Osch (buurt); overl. fam. Hoenselaar-Thijssen. Misd.: Esther Brands en Kim Thielens. Donderdag: 8.30 Peter en Johan na Poels-Poels. Vrijdag: 8.30 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Zaterdag: 19.00 Sim. v. Osch-v. Vegchel (6e 6w); overl. lam. Eyssen; Corn, en Johannes Muysers en fam. Muysere-v. Tilburg: Gerardus Emonts. echtgen. en kind. Misd.: Bianca Hermans en Ingrid Wismans. Kerk poetsen Mevr. Arts-Lenssen en mevr. Troisfontaine. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor ouders Peetere-Kerstjens en fa.; Joost Direks en fam. Donders; Jo en Joh. van Veghel en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Thei en Fien Zegere en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor de overledenen van de Carmel, Jo sephina en Henricus Janssen en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid voor verkregen gunsten. Heel de kerk, heel de wereld A.s. zondag 10 september is er een meditatieve dienst van de oecu menische basisgroep n.a.v. een dia serie over de eucharistie. Plaats: kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Voor de kinderen is er een neven- dienst. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 10 september zal in het IMBO, Leunseweg 2a te V. nray, ds. 1I.J.C. Van Es voorgaan in dé dienst waarin de Maaltijd van de Heer gevierd wordt. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kin deropvang en wordt er kindeme- vendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema Hoe het kwade met het foede te overwinnen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. uw weekblad De verelavingskliniek "Pascha- lis" van het Psychiatrisch Centrum Venray heeft twee voorlichtingsbro chures uitgebracht ten behoeve van mensen die hulp zoeken bij het behandelen van verslavingsproble men. Beide brochures zyn beschik baar voor hulpverleners die in hun werk te maken kunnen krijgen met verslaafden. Via deze hulpver leners kunnen de brochures wor den aangeboden aan verslaafden die hulp zoeken. De brochure "Ik wil wel maar hoe?" is bedoeld om verslaafden die nog een laatste aansporing nodig hebben om over hun problemen te praten, daartoe te stimuleren. Deze brochure wordt verspreid via de wacht- of ontvangstruimte van huisartsen, specialisten, consulta tiebureaus voor alcohol en drugs, bedrijfsgezondheidsdiensten, RIAGG's enz. In het kontakt met. hulpverleners dat daar tot stand komt, kan dan heel direkt worden ingespeeld op de problematiek. De brochure kan ook dienen als hulp middel in handen van de hulpverle ner om eventuele verslavingspro blemen by een kliënt bespreekbaar te maken. De brochure "Informatie over Verelavingskliniek Paschalis" is be doeld voor verslaafden die willen weten of verslavingskliniek Pascha lis hen de gewenste hulp kan bie den. Deze brochure kan door de hulpverlener worden uitgereikt als een gesprek over de mogelijkheden van (verdere) hulpverlening heeft plaatsgevonden. De bedoeling van deze brochure is om verslaafden in formatie te geven bij het nemen van een weloverwogen beslissing betreffende de gewenste hulp om de verslavingsproblemen de baas te worden. 'n Aardig kiekje op de boerdeqj van Hannes van Meyel (Lemmen- Hannes) aan de Deurneseweg. De fo to is gemaakt rond 1932 en voor de fotograaf poseerden v.l.n.r. Maria, Anna en Truus van Meyel, moeder Truui en Door, Piërre en Harrie van Meyl. Archieffoto J. v.d. Putten. 'n abonnement waard ZONDER VISITEKAARTJES In de nacht van zaterdag op zondag keerde op de Langstraat voor café K. een personenauto. Bij dat keren werd een geparkeerde personenauto geraakt en aan de linkerzijkant behoorlijk ingedeukt met hoge snelheid ging de bestuur der er vandoor: Ook op de parkeerplaats bij het Hoefblad in Landweer! werd een geparkeerde auto geramd, Ook hier is de bestuurder, zonder dat zijn identiteit kon worden vast gesteld, er vandoor gegaan. Mogelijk zijn er getuigen die de politie op het spoor van die dader kunnen zetten. Graag dan kontakt met de politie. SLOOPONDERDELEN IN BRAND Deskundigen konden geen ver klaring geven hoe maandagavond omstreeks 23.00 uur brand was ontstaan op het sloopterrein van de firma V.d. B. aan de Metaalweg. Sloo- ponderdelen van auto's, waren door onverklaarbare oorzaak in brand geraakt. Hoewel er een grote roo kontwikkeling was, had de brand weer vrij spoedig de brand onder kontrole. De schade bleef beperkt,! ACHTERVOLGING De gemeentepolitie van Deume vroeg assistentie van hun Venrayse kollega's. bij een in Deurne ingezet te achtervolging van een automobi list die de stoptekens van de politie negeerde. Op de Langstraat in Ven ray werd deze bestuurder tot stoppen ge dwongen. Het bleek dat hij, een 43-jarige Venray er, teveel aan Bae chus had geofferd. De Deurnese po litie nam de bestuurde voor het afleggen van de bekende proeven mee. Nadat hem een rijverbod was opgelegd en een proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huis waarts gezonden. FIETSER TEGEN PERSONENAUTO Op de kruising Ureulastraat- Frans Michelsstraat wilde een fiet ser achter een passerende autobus de weg oversteken, maar lette daar bij onvoldoende op het verkeer. Nu botste de fietser frontaal tegen een personenauto. Hy moest met ver schillende verwondingen naar hel ziekenhuis worden vervoerd. DUITSER TEVEEL GEDRONKEN Op de Overloonseweg werd in de nacht, van zondag op maandag om streeks half vijf een personenauto met een Duits kenteken gekontro- leerd. De politie konstateerde dat de bestuurder te veel alcohol had genuttigd. Hij moest de bekende proeven ondergaan en kreeg de aanzegging dat proces verbaal terza ke het rijden onder invloed zal wor den opgemaakt. Hem werd een rijverbod van 3 uur opgelegd. Daar na kon hij Heimatwaarts. VANDALISME Weer werd aangifte gedaan van ergerlyke vernielingen aan een fiets. Deze keer werd de fiets van een l9-jarige jongedame uil Oostrum in elkaar getrapt. De fiets stond aan de St. Catharinastraat in Leunen. Aan de Langeweg werden twee geparkeerde personenauto's door vandalen bewerkt. Spiegels, ruiten wissere en antenne's werden vernield. Datzelfde soort vandalisme werd ook gepleegd aan een personenauto die in de Raadhuisstraat stond ge parkeerd. DIEFSTAL AUTORADIO Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Eindstraat ge parkeerde personenauto van een Venrayer. Uit de auto is de autora- dio ter waarde van 484,- ont vreemd.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 20