4 t S.V. Venray wil titel prolongeren Aktie bij voortgezet onderwijs tegen criminaliteit door jeugd "Wij gaan weer naar school" zond^Cf 27 mkjüsCÜS Nieuwe naam voor De Kruuze Venray Chez Jacques Het Groene Kruis Nieuwe sponsor le elftal S.V. Ysselsteyn •smidcu^muzia VAB 'ladio mazi^Kiupa t)Mzsc,roep bMisen TO.TO.V. orust-. 'intro- Verpleeghuis Venray schrijft prijsvraag uit PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus - Pagina 5 "Laat jeugdcriminaliteit niet oud worden. Stop er mee!" zou een goe de slagzin kunnen zijn voor de ak tie. die met ingang van het nieuwe schooljaar in Venray is begonnen op een vijftal scholen voor voort gezet onderwijs. Door de afdeling Jeugdhulpverle ning van het Regionaal Instituut is het initiatief genomen om op het Boschveldcollege. Jerusalem. Mavo "De Kolk", de L.T.S. en "Marianum" een projekt ter hand te nemen ter voorkoming van jeugdcriminaliteit. Direkt na de vakantie hebben de met dit projekt belaste leraren het projekt geïntroduceerd, waarna tij dens het straatfestival op 9 en 10 september het projekt aan het "gro te publiek" zal worden gepre senteerd. POSITIEVE BEÏNVLOEDING Omdat in de leefijdskategorie van 12 tot 15 jaar het vandalisme als een vorm van criminaliteit het meest voorkomt geldt het projekt voor deze jongeren. De initiatiefne mer, Peter Vereijcken. is blij, dat de vyf scholen hieraan willen meewer ken. Dat bewijst volgens hem, dat de direkties van de scholen erken nen, dat zij op deze manier een bij drage kunnen leveren aan een positieve beïnvloeding van het ge drag van de jongeren. Bij de behandeling van het ont werp op de scholen, kunnen de le raren gebruik maken van het lesmateriaal, dat ter beschikking is gesteld door het Bureau Voorko ming Misdrijven in Noord- en Midden-Limburg. Het doel is de jeugd meer inzicht te geven in de gevolgen van het van dalisme. dat meestal het gevolg is van verveling en frustraties. Wan- Regelmatig bereiken ons vragen over de opvoeding van en de om gang van peuters en kleuters in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Boeken zijn hierover vol geschreven, maar in het gewone doen van alledag blijkt het weer anders te iijn. Het Groene Kruis wil een peu ter/kleuter thema-ochtend orga niseren: q no.- a - 3 'om u ervaringen te laten uitwis- jselen eq^yan elkaar-te leren,- om u te laten merken dat u niet dq enige bent met vragen; om u te helpen informatie en ad- viezen op een rij te zetten. Bij voldoende deelname 8 en maximaal 15 person e: se ren wij een thema-ochh Programma: Dinsdagochtend 19 si 1989 van 09.00 tot ll.C "De Clockert", ray. Het the SPEELGOED": Dinsdagochtend 26 1989 van 09.00 tot Tien ray, Bernadettelaa Tien ray. Het thema: SPEELGOED"". Dinsdagochtend 3 oktc van 09.00 tot 11.00 u selsteyn, Litsenbergweg selsteyn. Het thema: SPEELGOED". Voor kinderopvang word Bij de thema-ochtend in is geen kinderopvang De onkosten verbonden thema-ochtenden bedrag per persoon (voor leden Groene Kruis). Heeft U interesse, mei aan! Regionale Vereniging He Kruis Venray, Bergweg 4, Venray, tel. 04780-81269. Als u belangstelling h kunt u zich opgeven by nistratie van het Groene 04780-81269, op werkdag 08.30 en 17.00 uur. Op dit kunt u ook terecht voor matie over de avonden by ken of mw. Ve wijkverpleegkundigen AUTO IN BRAND De 41-jarige uit Wanroy i ifkomsti- ge autobestuurde bemerkte maan dagmiddag dat er rook oipder de motorkap van zijn auto v andaan kwam. Hij bevond zich op le Over- loonseweg ter hoogte van dje zand weg langs het St. Annabos en besloot daar zijn auto tot stilstand te brengen. Hij wist nog accuklem men los te maken, maar (flat was ook het laatste wat hy am zijn brandende auto kon doen. De vlam men sloegen alle kanten (uit. De brandweer kon de auto nieft meer redden en moest zelfs een begin van bermbrand blussen, olok liep een ter plaatse staande] boopi schroeischade op. FIETSSTER GEWONlb Een 15-jarige jongedame kwam met haar fiets in de tuniu 1 onder de Akkerweg in botsing met een skateboard waardoor ze ten val kwam en met haar hoofd i egen de tunnelmuur botste. Ze werd naar het ziekenhuis vervoerd. De eige naar van het skateboard |con niet worden achterhaald. neer men zich hiervan bewust wordt, kan dat leiden tot een posi tieve normverandering, een onder linge korrektie en daardoor vermindering van vandalisme en criminaliteit. VERSCHILLENDE ONDERDELEN Het projekt, dat organisatorisch en financieël wordt gesteund door de gemeente Venray. is gericht op ongeveer 600 leerlingen en omvat verschillende onderdelen. Op de scholen wordt het onder werp behandeld in de lessen maat schappij/godsdienstleer, tekenen en Nederlandse taal. Voor de leer lingen bestaat nl. de mogelijkheid om deel te nemen aan een wed strijd in het ontwerpen van een poster of het schrijven van een ver haal over het voorkomen van crimi naliteit. Daarbij zijn prijzen te winnen tot 200,-. Na het beoorde len daarvan door een vijfkoppige jury, zal de burgemeester op 25 ok tober in de schouwburg de prijzen uitreiken, na een speciaal op dit on derwerp afgestemde theatervoor stelling door de groep "Oase" uit Nijmegen. De ingezonden posters worden "van 23 oktober tot 17 november in de hal van het gemeentehuis geëx poseerd. De beste verhalen zullen ter publikatie worden aangeboden aan de regionale dag- en weekbla den. Daardoor worden ook de ouders bij het projekt betrokken. Bij het projekt heeft men ook de medewerking van de Reclassering Noord- en Midden-Limburg. Daar door kan aandacht worden gegeven aan de achtergronden van de jonge ren, die zich aan vandalisme c.q. criminaliteit hebben schuldig ge maakt, waardoor zo wordt ge hoopt de jongeren op dit gebied worden ontmoedigd en positieve al ternatieven krijgen aangeboden. Na evaluatie van het projekt wordt bezien of het volgend jaar b.v. de hoge school voor interstudies te Nijmegen kan worden inge schakeld. SV Ysselsteyn is er in geslaagd om voor haar le elftal, dat dit voet balseizoen voor het eerst in haar 60-jarig bestaan haar clubkleuren gaat verdedigen in de 3e klasse KNVB, een nieuwe sponsor te vin den. Het bedrijs, dat zich voor de komende driejaar heeft verbonden aan de vereniging is: H. Maessen Grondverzet, zand en grind. Recy cling en Machines b.v. Dit bedrijf zorgt ervoor, dat de spelers en begeleiders van het le elftal in volledig nieuwe outfit voor hun wedstrijden kunnen aantre den. Het betreft shirts, broeken, sokken, trainingspakken en tassen. Dat bovenstaand bedrijf geen vreemde is in het land van de sportsponsoring moge blijken uit het feit, dat reeds verschillende ja ren op hoog niveau werd geïn vesteerd in de motorsport. In ieder géval is SV Ysselsteyn erg ingenomen met de bereikte over eenkomst en met het feit, dat het bedrijf zijn naamsbekendheid ook wil uitbreiden via de voetbalsport op de Noord-Limburgse voetbal velden. internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Zoals wij vorige week reeds mededeelden, startte jl. maandag de aktie "Wij gaan weer naar school". Doel van de aktie, welke in vele Limburgse plaatsen wordt gehouden, is het aantal verkeersslachtoffers onder school kinderen terug te dringen. Automobilisten worden op de schooljeugd ge- atténdeerd, door spandoeken boven de weg. Wethouder W. Claessens en politie-adjudant A. Beuvihg gaven in VenrajN het startsein voor deze aktie, door aan de Langeweg by de Dr. Poelsschool, als verkeersbrigadiers te funktioneren. Bij deze school is de ouder- verkeersbrigade door gebrek aan brigadiers opgeheven. Wethouder Claes sens deed een dringend beroep op alle ouders met schoolgaande kinderen om de brigades te bemannen en zo ongevallen te voorkomen. De aktie duurt veertien dagen. TWEE FIETSERS OPZETTELIJK AANGEREDEN Geïrriteerd door twee jongens, die in Brukske met hun fiets meer dere malen rond de geparkeerde personenauto van een man uit Baarlo fietsten, startte deze bestuurder zyn auto en reed opzet telijk op de twee fietsende jongens in. Die kwamen beiden te vallen en liepen verschillende verwondingen op, die in het ziekenhuis moesten worden behandeld. Na behandeling konden de jongens naar huis wor den overgebracht. Een fiets was totaal vernield. Het gebeurde woensdagmorgen rond de klok van 11 uur en de poli tie kon de man uit Baarlo aanhou den. Hem werd ten laste gelegd poging tot doodslag, c.q. het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel. Hij werd ingesloten en na voorgeleiding in de loop van de middag huiswaarts gezonden. De jongens hadden belangstel ling voor de lektuur die de bestuur der aan het lezen was. Hij verklaarde later spijt te hebben van het gebeuren. vliegangst? daar ben ik van af.. voor 75*- zit je in een uitstekende rondvlucht verzorgd door het Ven rays Toerkoop Reisburo JT va.17 woncuar «enveloppen - noppentre^en sckkttenc - lourtroef een&enspei- visspei em. - ijs- en fritesYxwm sQvonds VMM300 -23 00 mT Het psycho-geriatrisch Verpleeg huis De Kruuze in Venray schrijft een prijsvraag uit om aan een nieu we naam te komen. Het stichtings bestuur wil op deze manier de bevolking in de regio Venray mee laten denken over "een nieuwe naam voor ons verpleeghuis". Naar het zich laat aanzien is in november het helemaal vernieuw de en modem ingerichte verpleeg huis aan de Leunseweg klaar. Het ren aan pers en publiek. Om 21.30 uur, na de avondtraining, kan een ieder die dat wil, kennismaken met de nieuwe selektie van trainer Ruud Wouters van den Ou- denweyer. Een elftal dat. zich tot doel gesteld heeft, de titel in de Hoofdklasse C te prolongeren. Een elftal dat toch ook enkele belangrijke wijzigingen heeft ondergaan. Een elftal dat a.s. zondag al het seizoen 1989-1990 zal aanvangen tegen Halsteren, een van de titelkonkurrenten van het afgelopen jaar. "HIER EN NU" In de presentatiegids van SV Ven ray, die morgenavond verschijnt, blikt trainer Wouters terug en voor uit. Het seizoen '88-"89 is volgens hem het meest suksesvolle voor de vereniging. Venray 1. 2 en Al wer den kampioen. De stryd om de landstitel was voor Venray 1 en 2 minder suksesvol en juist dat vraagt volgens Wouters om verbete ring. De weg daarheen zal volgens hem moeilijk zijn. "Venray 1 en 2 zyn ploegen waarop jacht gemaakt wordt. Voor ons is het een uitdaging om deze aanval af te slaan", aldus Wouters. Volgens de trainer kan niet op het verleden geteerd worden. "Hier en nu" is het parool waarmee Venray te maken zal krijgen. Ruud Wouters wil dat het team vanaf het begin moet laten zien wat het wil: goed voetballen, gebaseerd op goede konditie, gekombineerd e» ucu o^cc «(/n nuuii vuur hun rentree, a.s. zondag. met karakter en enthousiasme. Al leen dan kan volgens hem het re sultaat van vorig jaar geëvenaard en verbeterd worden. IN GEVAL VAN NOOD De selektie van SV Venray heeft ook dit jaar weer enige opvallende wijzigingen ondergaan. Noud Jans sen, aanvoerder en laatste man, is "min of meer" gestopt Hij traint nog regelmatig om "af te bouwen", maar stelt zich in geval van nood toch beschikbaar. Ditzelfde geldt ook voor Geert Litjens, een gerouti neerde kracht waarop kan worden teruggevallen. Dit betekent toch wel een aderla ting voor de Venrayse verdediging. Neem hierbij ook nog de blessure van John Beerkens, dan kan Ven ray het achterin moeilijk krygen. John Beerkens herstelt voorspoe dig van zyn beenbreuk. Hy traint alweer mee maar zal nog geope reerd moeten worden. De Venrayse verdediging bestaat uit Wim Jacobs en Twan van Soest (doelverdedigers), en de verdedigers John Beerkens, Norbert van Haren, Michel Baltissen. Jan Poels, John Logtens en Bert Spee. Deze laatste is weer terug op het oude nest, na een min of meer mislukt avontuur by eredivisionist Willem II uit Tilburg. Op het middenveld valt niets nieuws te vermelden, Wim en John als vorig jaar. De voorhoede onderging wel 'n metamorfose. Mark Pijpers ging te rug naar Wanssum terwijl de jeug dige Stefan Sybers het hogerop zocht nl. bij eredivisionist Fortuna Sittard. Bekende gezichten keerden ook in de aanval weer terug by SV Venray. Theo Philipsen na een sei zoen Duitse Oberliga en Wim Cup pen, die na enige jaren Panningen weer voor Venray koos. Zy zullen samen met René van Dyck, Leon Vievermans en Peter Philipsen pro beren de nodigde goals te maken. Iets waar het het afgelopen seizoen, ondanks de titel, wel eens aan schortte. ZWAAR PROGRAMMA SV Venray wacht de eerste weken een zwaar programma. Zondag wordt geopend tegen Halsteren. Vo rig seizoen tot de laatste wedstrijd mede-titelkandidaat. Voorts wach ten in september twee zware uit wedstrijden tegen Longa en Vlissingen, en een thuiswedstrijd tegen Geldrop, dat na 'n minder sei zoen weer terug aan de kop wil komen. Verder speelt Venray weer in het KNVB-bekertoemooi. Venray lootte tegen AZ-"67. nog niet zo lang gele den ooit eens finalist in een Europacup-toernooi. Nu speelt de Alkmaarse club in de eerste divisie. SV Venray mag in deze bekerstrijd niet kansloos geacht worden. Deze wedstryd wordt gespeeld op zondag 3 september. verpleeghuis wordt dan niet alleen bewoond door demente bejaarden maar gaat ook de verzorging en ver pleging van lichamelijk zieke oude ren op zich nemen, de zogenaamde somatische zieken. Mede ook op aandrang van de fa milieraad van De Kruuze is beslo ten een nieuwe naam te geven aan het verpleeghuis. Van de ene kant om de nieuwe funktie te onderstre pen. van de andere kant omdat fa milieleden van de bewoners de huidige naam minder gelukkig vin den aangezien men er 't woord 'kruis' in kan beluisteren. Het grootste deel van de medewerkers wilde de naam handhaven, omdat deze altyd is verbonden aan goede zorg en een goed yerkklimuaiHet bestuur .besliste uiteindelijk voor naamsverandering Een passende naam is echter niet snel gevonden. Omdat een ver pleeghuis niet alleen voor bestuur en medewerkers, maar zeker ook voor de mensen in de regio van be lang is, wil het bestuur iedereen by de naamgeving betrekken. Vandaar dat een prijsvraag is uitgeschreven. Iedereen die denkt een passende naam te weten voor het nieuwe ver pleeghuis, kan deze naam. liefst voorzien van een korte toelichting, tot uiterlijk 8 september zenden aan: Verpleeghuis De Kruuze, Leunseweg 1, 5801 CE Venray, Ln.v. mevr. E. Basten, direktie- sekretariaaL Een jury bestaande uit medewer kers van De Kruuze en enkele ex terne deskundigen, zal drie namen voordragen, waaruit het bestuur een definitieve keuze zal maken. Degene die de gekozen naam heeft bedacht, ontvangt een prijs van 350 gulden. De overige twee ge nomineerden ontvangen een troostprijs in de vorm van een boeken- of platenbon van 50 gulden. De naam zal officieel bekend ge maakt worden op de Open Dag die in november wordt georganiseerd. Familieraad De in 1980 geformeerde familie raad van De Kruuze. met als doelstelling de belangen van de pa tiënten te behartigen, is begin deze week een officieel bestuursorgaan geworden. In de praktijk betekent dat, dat deze familieraad door het bestuur van De Kruuze geraadpleegd dient te worden by elke wijziging van het beleid, by nieuwe huisregels, enz. Vooruitlopend op de officiële erken ning heeft de familieraad reeds mee mogen praten over de herinrich ting van het verbouwde pand aan de Leunseweg Samen met de direktie gaal de fa milieraad volgend jaar een klach tenregeling opstellen. Tbt nu toe werden klachten intern afgehan deld. Straks kunnen eventuele kla gers terugvallen op officiële regeling waardoor wellicht ook eer der klachten gesignaleerd worden. STOFFELIJKE RESTEN Tijdens grondwerkzaamheden bij De Kruuze. op de hoek Oude Oostrumseweg-Leunseweg is een onvolledig menselijk skelet gevon den, bestaande uit een schedel, nekwervels en arm- en beenbotten. Vermoedelijk gaat het hier om een eeuwenoud skelet, waarvan her komst of geschiedenis niet is te achterhalen. De stoffelijke resten zijn nu bij de gemeente opgeslagen en zullen her begraven worden op de begraaf plaats Boschhuizen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5