Gaat u KERKELIJKE DIENSTEN verhuizen? A JOURNAAL! ü-f de gemeente - uw parochie- geestelijkheid - uw krant: Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS PEEL EN MAAS Meuleweifeesten Geysteren PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus - Pagina 14 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. li. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855,. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 lsm. iiarrie Messemaekers: They Voemians (koll.). 19.00 ZON- DAGDIENST; ouders Jans Beken- iiaanen en zoon Arnold; ouders Janssen-wynhoven en Marietje Oven'eld; echtpaar Poels-Janssen. zoon Jeu en Ber en kleinzoon Die trich; ouders Hanen-Willems (S); Lei Mandors-Stevens en overl. fam.; W. de la Hoy. Annie v.d. Akker, overl. fain. De la Roy-Cóllaris; Teng Klaas- sen (koll.); Piet Maasseti; Sjeng Hen driks en fam. Zondag: Eenentwintigste zon dag door het jaar: Mivazondag. 8.00 lsm. Jo Custers (S); uit dank baarheid. 9.30 Lat. Hgm. tot zekere intentie; Jo Linssen-Kerstjens (koll.); Wim van Dyck (koll.). 11.00 Ned. Hgm. Nel van Bruggen-van Noort (koll.); overl, fam. Goumans- in de Ryp: overl. ouders Hendriks- Jan ssen, zonen en dochters; Jac ques Laurensse (koll.). Maandag: H. Augustinus. 9.00 lsm. overl. fam. Janssen-van Gerven. Dinsdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 9.00 lsm. oude stichtingen. 19.00 lsm. overl. ouders In de rijp-Truijen. Woensdag: lsm. Nelly van de Be rg-M un ninghof. Donderdag: 9.00 lsm. tot zeker intentie. 19.00 lsm. overl. ouders Jans Beken-van Kessel, zoon Ar nold en kleindochter Jacqueline; Jan en Bert Kersten, ouders Van Dommelen en ouders Kersten. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 lsm. Mathieu Arts en overl. fam. 9.30 wordt de H. Com munie naar de zieken gebracht. Zaterdag: Maria op Zaterdag. 9.00 lsm. Rektor Jan Geurts en Le na van Dongen; They Voermans (koll.). 19.00 ZONDAGDIENST. overl. oudedr Van Bracht-Cremers; Riek Beelen-Beerkens; Theodora Flinsenberg-van de Bogaard; Teng Roffers (koll.); Teng Klaassen (koll.); Jacques Laurensse (buurt); Jo Linssen-Kerstjens (koll.). Tydens dit weekend 2 en 3 sep tember is er een kerkdeurkollek- te voor de ziekenmiddag van 12 september a.s. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter bezichtiging open. Akolieten Zon dag;",11,3^" jaf)1,y<3 ^stappen Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: A. Noyens. Zondag: 8.00 Maikel en Marice Brons. 9.30 Wilco Jansen en Ramon Klinckenberg. 11.00 Miriam Lau rensse en Hong Buit, Lektor: J. Truyen. BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger J. Korft'. Misdienaar Bas Dirkx. Lektrice Zr. Jacintha. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lektrice H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Miva-weekend met extra koliek- te voor de Missie- Verkeersmiddelen-Aktie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten. 19.30 ZONDAGSVIE RING. Jrg. overl. echtpaar Fleurkens-op het Broek en zoon; Joos Wyn hoven (koll.). Zondag: 9.00 Nel Naus-Philipsen; voor de parochie. 10.15 Hoogmis ge zongen door Crescendo. Louis Coopmans (Crescendo). 11.45 Tbon van Ooi (koll.). 18.00 overl. ouders Lucassen-Maassen; Pater Florentius en Betsie. Maandag: 8.00 zuster Inngardis Cremers. 19.00 Overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St, Antonius. 19.00 tot zekere intentie; Wim van de Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 An toon en Nel Luypers-Philipsen; tot zekere inten tie. 19.00 Jan Cuppen (buurt). Donderdag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 overl. fam. Philipsen. Vrijdag: le vrydag van de maand. 8.00 zuster Judicaël van den Berg. 19.00 Gezinsmis. Uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Akolieten Zaterdag: 18.30 Pascal en Emiel Kuste rs. Zondag: 9.00 René Jansbeken. 10.15 Martin Leenders. 11.45 Johan Pou- wels, Martijn Smelt. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Eucharistieviering met zang: pyerl. ouders Vink- Vullings en jMaitens-Philipsen en Jan; Franeiscgij\jerhelst-van Mil.1 Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 gelegen heid om te biechten; 19.00 Voor avondmis voor de 21e zondag door het jaar. Voor overl. fam. S.W.; Jan Hermans (koll.); Sraar Janssen (koll.); Tan Huls (koll.); Ton Sengers (koll.); Jan Rooyackers (koll.); Jan Jacobs en Annie Jacobs-Stiphout; Truus Gloudemans-Janssen; Catha- HET OOGCONTOUR De huid rondom de ogen is uiter mate delicaat. De minste en ge ringste vermoeidheidsverschijnse len zullen hier meteen zichtbaar worden. Mimische faktoren en in vloeden van buitenaf dragen tot een voortydige veroudering bij; veel eerder dan by de rest van het gezicht. Wallen, rimpels en kraaiepootjes en een verslapte huid krygen dan een kans. Wallen betekenen de laat ste etappe van een proces waarbij de lymfecirculatie trager wordt. Die lymfecirculatie is nodig om af valstoffen af te voeren, nadat de op name ran voedingsstoffen heeft plaatsgevonden. Door de vertraging stagneert deze afvoer en er vormen zich microplooiyes. wat een zwel ling van het weefsel met zich mee brengt. Na verloop van tyd zullen stress, vermoeidheid en veroude ring dit proces nog versnellen. De effekten zijn voor 's morgens langer zichtbaar, aangezien tydens de slaap de afvoer niet meer aktief plaatsvindt. Rimpels en kraaiepootjes worden veroorzaakt door mimiek (het toe knijpen van de ogen), door licht en het duizenden keren per dag met de ogen knipperen. Deze faktoren beïnvloeden de huid naarmate men ouder wordt steeds sterker in nega tieve zin. De eerste tekenen van vermoeid heid en verslapping ran de huid manifesteren zich mede zo snel om dat de huid rondom de ogen twee keer zo dun is als de rest van de ge zichtshuid. Bovendien is er op die plek sprake van minder collogene en elastine vezels, die hier ook nog eens onregelmatig z.yn verdeeld. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray Deze specifieke karakteristieken vragen om een totale, originele en- doeltreffende oplossing. DE OPLOSSING VAN DIOR: een specifieke liposome en een speeifieke formule De onderzoekers van de laborato ria ran Christian Dior beantwoor den deze uitdaging en hebben in hun onderzoek gebruik gemaakt van de zeer oude tradities van be paalde Afrikaanse, Australische en Zuid-Aziatische bevolkingsgroepen. Deze gebruiken van een speciale heester (de Tterminalia Suricea) de uiterst effektieve verse bladeren en extrakten van de wortel. Hieruit isoleerden en kristallisseerden de laboratoria ran Christian Dior het aktieve ingrediënt: Sericoside. Er restte alleen een samenvoeging met de door Dior gepatenteerde liposo me. teneinde een cosmetische for mule te realiseren met sterk gekoncentreerde hydraterende ele menten. waarbij Liposome Séricosi- de zorgt voor een uiterst effektieve werking. CAPTURE CONTOUR DE L'OEIL is geboren. En een nieuwe reis naar de cel begint De emulsie-gel Capture contour de l'oeil zorgt meteen voor een hy- dratering van de huid. De liposo- men séricoside infiltreren de huid en de séricosidedeeltjes zorgen voor een geleidelijke resorptie ran de mieroplooitjes, waarbij tevens ingrediënten vrijkomen die verou dering tegengaan. De zwelling van oogleden en wal len worden minder, rimpels wor den minder diep en kraaiepootjes verdwijnen; het weefsel wordt steviger. SALON t.Ë BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan rina v.d. Hoek-Paashuis (koll.); Ma rie Pelzer en overl. ouder Pelzer-IIeezen en kinderen. Zondag: 2 Ie Zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Martinus Bonants. 11.30 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Maandag: Gedachtenis van de H. Augustinus, kerkleraar. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor de weldoeners van de pa rochie. Dinsdag: Gedachtenis van de marteldoor van de H. Johannes de Doper. 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Gertruda Lensen-Heesert (van buurtbewoners v.d. Engelenstr.; Sraar Verstegen (koll.); Ber Philip sen en fam. Philipsen-den Holder. Woensdag: 8.00 voor de bediena ren van de kerk. 19.00 voor Ber Wilms (koll.); ouders Simons- Willems. Donderdag: 8.00 Om de genade te vragen ran een zalige dood. 19.00 H. UUR. Uilstelling van het Aller heiligste. Voor Peter Nellen en overl. fam. Nellen-Knijnenburg. Vrijdag: le vrijdag. 8.00 Als eer herstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 Kruiswegoefening. 19.00 Voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring. 8.00 Geen H. Mis. 11.15 Gezon gen H. Mis. In liet weekend van 26 en 27 aug. zal de jaarlijkse deurkollekte wor den gehouden voor de Missie- Verkeersmiddelen-Aktie (Miva). Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 José Plasencia en Pascal van Daal. Zondag: 8.30 Henk v.d. Oever. 10.00 Urbain van Weert en Robert Ver- steegen. 11.30 José Comego en Al berto Omar Alvarez. Maandag/dinsdag: 19.00 Ivo Niessen. Woensdag/donderdag: 19.0Q Boy Ramirez. Vrijdag: 'T9:Q0;iDennis Nóttelmian. Zaterdag: 19.00"Boy Ramirez. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Uit dankbaar heid bij 40-jarig huwelijk Kessels- Verheyen. (Eikenhofkapel) 19.00 Gezinsmis Opening van het nieu we schooyaar. Thema: "Een droom- school". Voor overl. ouders Bonants-Groothusen; Johan en Thei Camps; overl. ouders Achten- Verdijk en zoon Harry; Piet Custers; jrd. Sibertus Hubertus Moorrees en Hendrina Cuaters; Antoinet van Mil-Kruijsen (nam,ens Klooster straat); uit dankbaarheid (Kin derkoor). Zondag: 8.30 Tot zekere intentie. 10.00 Uit dankbaarheid bij het 25-j. bestaan van de Buurtvereniging "langs de Lijn" en voor de levende en overl. leden; Piet Direks (gem. koor. volkszang). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. overl. ouders Hulsman-Jansen. 14.00 Uit dankbaarheid bij 50-j. huwelijk Lemmens-Stevens (Gem. koor). Woensdag: 9.00 Jeanne Pans- Kersten en overl. fam. Donderdag: 9.00 T.e.v. het Onbe vlekt hart van Maria. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 9.00 Overl. ouders Loonen- van Rens. Zaterdag: 13.30 Voor het bruidspaar Keysers-Wilmsen (koor "Harmony"). 19.00 Harry Vermeu len en overl. fam.; overl. ouders Janssen-Peeters; Hendrica Vennekens-Verschuren; overl. ouders Van Soest-van Vegchel. Misdienaars: Zaterdag: 14.00 Carmen Moure, Sjouke Camps. 19.00 Irene Camps, Stephanie Janssen, Marian v.d. Wijs, Marisca Litjens. Zondag: 8.30 Ludo van Mill, Frank v.d. Boogaard. Frank Laurenssen, Emiel Truijen. 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Monique v.d. Pas, Sanda van Limbeek. Dinsdag: 14.00 Heidi Holierhoek, Sanne Bartram. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. ouders Martens- Philipsen en zoon Piet; Frans Maas; Piet Verstappen; Gerrit Geurts: Mar tinus Classens. Gertruda Wismans en overl. kinderen; Johannes van Dijk en Helena Linders; Teng Steeghs. Zondag: 11.00 Hoogmis. Pastoor Vervoort: Carolie Philipsen; st. Mar tinus Voermans en Maria Minten; Johanna Gerritsen-Roelofs. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: le vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jesus. 9.00 T.e.v. II. Hart en voor priesterroe pingen; st. Herman en Anna Kerkhoff-Vervuurt en wederzijdse ouders. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 Zaterdag: 14.30 Huwelijksviering bruidspaar Albers-Zanders. 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Frank Voermans; jac Dries sen en zoon Jos; overl. ouders Verstappen- Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; Zuster Johannet Lemmen; Jo sef en Johannes Baten en Theo Vol- lebers; tot intentie van de drumband van Muziekvereniging "Ons Genoegen" wegens" het 25-jarig bestaansfeest. Dit weekend kollekte Miva. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Voor Ger Jans sen: Hay Reijnders (korfbal senio ren 1); Mina Maes-Baeten (koll.); Willem Thcken (koll.). Zondag: 8.00 jrt. Petronella Frie- sen. 10.00 Voor Hay Reijnders (koll.); Antonetta Mennen-Muskens; Wim Geerets (koll.); overl. ouders A. Seijkens-Collin. Dit weekeinde bijzonder missie- kollekte "Miva". Dinsdag: Geen H. Mis vanwege Woensdag: 19.00 yqpr Marie v. Kuijck en Gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 voor Bernard Friesen (koll.). Vrydag: 9.30 Ziekencommunie. 14.00 PI. eucharistieviering b.g.v. huwelijk ran V. Kessels Antonius, Johannes. Hendrikus en Strijbos Maria. Elisabeth, Albertus. Misdienaars John en Pieter Jan: zaterdag en woensdag. Joep en Joan: zondag 8.00, donder dag en vrijdag 14.00. Jolanda en Marian: zondag 10.00. Mededeling Woensdag avondmis. Parochie Leunen Kerkdeurkollekte voor de Miva. Zaterdag: 19.00 lsm. An toon Voermans, echtgen. en zoon An- toon; Teng Noijen; Mien Litjens- Lemmen (vw Piets dienstkamera- den); Gerrit Jenniskens en Wim Reintjes; Otto Stevens-, Martinus Vennekens; weekd. Frans Strolen- berg; jrd. Harry Geurts; Joanna Janssen-Achten en zoon Gerrit. Zondag: 9.45 Hgm. voor overl. v.d. fam. Reintjes-Jenniskens; Teng Claessens (4): gest. jrd. Gertruda Spreeuwenberg. 14.30 Doopviering van Aniek Smets. Maandag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 19.00 voor Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg; maandd. Wilhelmina Loonen, An- toon en Bernard Loonen. beide echtgenoten en Johanna Verheijen- Loonen. Dinsdag: Marteldoor van de H. Johannes de Doper. 19.00 lsm. Pe ter Johannes Arts en Maria Poels: lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: 19.00 lsm. An Buyssen-Sinedts ,(vw de buurt); gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Donderdag: 19.00 Geen avondmis. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencommu nie aan huis. 19.00 lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); Mina Bomm (vw de buurt); gest. jrd. Peter Johannes Lit jens en echtgen. Zaterdag: 19.00 lsm. oud-deken Antoon Loonen; maandd. Antonet ta Direks-Derckx en Henri Direks; weekd. Frans Strolenberg (5). Akolieten Zaterdag: 19.00 Paul de Klein en Er ik Direks. Zondag: 9.45 John v.d. Aker, Mare Theunissen en Fred Litjens. Misdienaars ma t/m wo en vr: 19.00 Frank de Klein en Daan Moerkerk. Lektoren Zaterdag: 19.00 Mevr. M. Theunis. Zondag: 9.45 Dhr. H. Bovée. Huwelijksafkondiging 1. Tbn Geurts uit Ysselsteyn en Jeannette van Rijswijck uit onze pa- ochie (2e roep). 2. Sjaak Frederix uit Wellerlooi en Karin Loenen uit onze parochie (2e roep). Gedoopt 1. Wout Smits, Vicarieweg 16. 2. Diane van Gorp, Vullingsstraat 4. Mededeling 1. Vanaf september zijn er op zon dag weer twee H. Missen en wel om 8.45 een leesmis en om 10.00 een Hoogmis. 2. In het weekend van 26 en 27 aug. a.s. is er kerkdeurkollekte voor de Miva. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Herman Janssen (koll.) Zondag: 10.00 Hoogmis jgt. voor Theo en Lien Peeters-Janssen; Jo- hannus en Hendrikus v. Kempen en Ger v. Kempen-Friessen; Rektor Cox (koll.). fi».' Misdienaars Zaterdag: Martin en Eddie. Akoliétèh^ Zondag: Ron Swinkels en Igor Erbsen. Na de H. Missen kerkdeurkollekte voor de Miva. Als er de andere week in de werkdagen een H. Mis is hoort u dat nog wel a.s. zaterdag en zondag. Rektoraat Veulen 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 uur Hgm. voor Jacobus Ewals en echtgenote; Jan v.d. Aker; gest. jgt. Frans Linders, echtgenote en overl. fam. Zondag: 11.00 Hoogmis als gest. jgt. Johan Geurst; Martinus v. Stave ren; uit dankbaarheid fam. J.; byz. int. fam. V. Kempen. Maandag: 8.00 H. Mis Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Cor Cremers, echtgenote en overl. fam. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Har ry HendrLx. Vrijdag: le vrijdag 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart. 10.00 zieken communie. Akolieten Jac Nijsen en André Reintjes. Misdienaars Ruud Bexkens en Thijs v. Kempen. 26 en 27 aug. kollekte voor de Miva. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor rader en moeder Mulder; fam. Rouwens-Smits en zoon Jan; Theo Janssen; Truus Beerkens; fam. Kleuters. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers. 10.00 Hoogmis voor Amoldus Reijnders; Ria van den Oord-Berge; fam. Roosen- Elbers. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de II. Jozef en uit dankbaarheid. 14.00 Plechtige H. Mis voor het 40-jarige huwelijksfeest. van Joost Bonants en Hanna Verrydt. Vrijdag: 9.30 II. Mis t.e.v. St. Jozef. 13.30 Plechtige H. Mis voor het 40-jarig huwelijksfeest van Ben Bo nants en Annie Bonants-Brons. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 27 augustus zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er wel kinderopvang, maar wordt er geen kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. H.J.C. van Es eveneens voorgaan in de laatste dienst van het zomerseizoen. Aan vangstijd is 11.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang, maar er wordt geen kindernevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bywonfen van een bijbeltoespraak met als thema Behoud een goed geweten in een zondige wereld in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 14.00 ti.v. het Zilveren bruidspaar Linders-Gijsen. 19.00 mndd. J. v.d. Ven; jrd. J. Spreeuwen- berg en overl. fam.; G. Janssen; Jo zef Martens; AnL van Asten. Zondag: 9.30 F. Claessens. 11.15 Geestelijk en tijdelijk welzijn van de Parochie. De tweede kollekte in dit week end is bestemd voor de Miva! Maandag: 19.00 M. Tbnnaer- Franssen (LVB); overl. fam. Verhoeven-Arts; overl. fam. Stevens- Pijpers; uit dankbaarheid (fam. Marcellis-Smegts). Woensdag: 19.00 M. van haperen en overl. fam.; Jan en opa Janssen. Donderdag: 14.00 t.i.v. het bruidspaar Fleurkens-Bom. Vrijdag: 11.00 ti.v. het Robijnen bruidspaar Hendrix-v.d. Heuvel. 14.00 t.i.v. het bruidspaar Gellings- v.d. Pas. 19.00 Geen dienst. Misdienaars Zaterdag- 14.00 P.'v.d.' Munckhof en Sj. Slangen. 19.0,0 r. en E.. Jen-' niskeri^P-»'4*^ Zondag: 9.30 N. Jaspers en B. Pou- wels. 11.15 D. Wynands en B. Slangen. Maandag: R. en T. Berkiers. Woensdag: E. Jenniskens en P. Potten. Vrijdag: 11.00 N. Jaspers en Sj. Slangen. 14.00 P. v.d. Munckhof en R. Berkers. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Geert Thoone en John v.d. Ven. Doopschema (September): Zondagen 3 en 17! Spreuk van de week "Hij die anderen laakt, zingt op slinkse wijze zijn eigen lof!" (Brouwne) Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Simonetta v. Osch-v. Vegchel (neven en nichten); Joh. v. Vegchel.-echtgen. en dochter. Misd.: Roel Creemers en Willem Loonen. Zondag: 10.00 Huberdina Verhoe ven. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tijssen. 11.30 Christ Kes sels; Antonia Claes. Misd.: Wilina v. Osch en Wendy Bonants. Maandag: 8.30 Maria Poels- Bouten. Dinsdag: 8.30 t.e.v. St. Jan; mevr. V. Dijck-Sanders. Woensdag: 19.00 Janet v. osch (vd buurt). Misd.: Esther Brands en Kim Thielens. Donderdag: 8.30 Joep Verstee- gen (koll.). Vrijdag: 8.30 t.e.v. het H. Hart: Jo hannes Noyen; Johanna Arts en kind. Zaterdag: 19.00 Sim. v. Osch-v. Vegchel (4e 6w). Misd.: Karin Tijs sen en Ingrid Wismans. Kerk poetsen Mevr. Franssen-Arts en mevr. V. Enckevort. N.B.: niet de Miva-kollekte vergeten! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fhm Claessena- v.d. Weyer. Dit weekeinde kollekte voor "Miva". Vervoersmiddelen voor de missie. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 10.00 voor Harrie en Simon v. Vegchel. Maandag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 19.00 Voor vluchtelingen. Dinsdag: Marteldood van H. Jo hannes de Doper. 19.00 Byz. inten tie (M.J.). Woensdag: 19.00 Voor zieken (v.V). Donderdag: 19.00 Fam. Fleuren- Janssen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Schoolmis. 8.30 niet 19.00 Ter ere van II. Hart. Zaterdag: 19.00 Marie Botden- Geurts en zoon Tbnny. Deze week sneuvelden aan de Schoolstraat en de Jan Hen- senstraat de laatste 6 esdoorns van de bomenrij die ooit het Jan Hen- senpark omzoomden. Het Jan Hensenpark, beter be kend als de Maesterskoel. was van oudsher een brandput maar werd ook gebruikt om het wasgoed te spoelen en op het gras te bleken te leggen. De naam De Bleek is hier van afgeleid. Ook heette de Jan Hensenstraat die nu gaat ver dwijnen vroeger de Bleekstraat. Omstreeks 1935 kreeg de Maesterskoel een meer parkachtig uiterlijk. Er slingerden een paar wandelpaadjes door. terwijl hier en daar vierkante witte paaltjes met gegalvaniseerde draad de afschei ding vormden. De Koel zelf werd met rondhout afgezet, zodat afkalving niet meer mogelijk was. De schuin opstaande wallen werden keurig geëgaliseerd; en het was de jeugd voortaan ten strengste verboden die wallen als crossbaan te gebruiken. Omstreeks diezelfde tijd ontstond ook aan de Paterslaan een parkje; het Pastoor Wijnhovenpark, dat vroeger als Paoterskoel "door het le ven moest gaan". Het nieuwe Jan Hensenpark was omzoomd met esdoorns. U kunt er op deze "oude foto" enkele zien staan aan de Jan Hensenstraat bomen dus die deze week het loodje legden. Wanneer we er van uit gaan dat die bomen anno 1935 zo'n 251 jaar oud waren, dan zouden ze nu de achtenswaardige leeftijd van 80 jaar bereikt hebben. In de oorlogs- en bevrijdingsda gen hebben de bomen nogal wat te lijden gehad. Enkele zijn er gesneu veld, anderen moesten plaats ma ken voor de daar geplande schouwburg. Onderhoud werd er de laatste jaren weinig of niet ge pleegd; dat kon men merken als na een fikse storm de grond onder de bomen met dor hout bestrooid was. Het ligt in de bedoeling dat in de Schoolstraat ter veiranging van de ze bomen minimaal 6 "nieuwe" bo men gepoot worden die circa 30 jaren oud zyn. Misdienaars Zaterdag: Ellen v.d. Cruyssen en Ge- ben van Duijnhoven. Zondag: Stefanie en Kora Arts. Lektoren Zaterdag: Josien Claessens. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: Zou het mogelijk zijn, dat enkele families zich zou den voornemen om -een dag per week naar de H Mi's'te komen. Op dë^ë'ïfiahiel'TZMïaèr'c^ elke dag en kele mensen zijn om voor de inten ties van de parochiegemeenschap te bidden. We hebben allemaal dat dagelijks gebed nodig. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 27 augustus is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze doopviering is "Geboortevieren in water, brood en wijn". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schutters veld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. I.v.m. het speciale karak ter van deze viering is er geen kin dernevendienst. 'n leesbare krant Uitslag Playbackshow: Eerste pry's: Peggy Hendrikx uit Venray met een perfekte imitatie van Michael Jackson. Tweede prijs: Wilmy v.d. Heuvel en mej. Benneb roek uit Griendts- veen met een schitterende imitatie van the Weather Girls. Derde Prijs: Mandy Opheij uit Venray met een prachtige imitatie van Paula Abdul. Aanmoedigingsprijs werd gewon nen door Joyce Aben en Mandy Lammerts uit Roermond met een imitatie van Salt 'n Pepper. Uitslag Soundmixshow: Eerste prijs: Frans Maas uit Beu gen met een perfekte imitatie van Koos Albers. Tweede prijs: Sandra Simons uit Tegelen die Iternal Flame van the Bangles bijna perfekt ten gehore bracht. Derde prijs: Chantal Heijligers uit Afferden met een prachtige imitatie van Thmmy Wynette. Aanmoèdigingsprijs werd gewon nen door Robin McRay uit Eindho ven met z'n eigen kompositie Flowers for Maria. De publieksprijs, gratis ter be schikking gesteld door Arkel Tele communicatie, werd overtuigend gewonnen door Peggy Hendrikx uit Venray. De uitslag van de loterij, gehou den tydens de Meuleweifeesten: Eerste prijs (draagbare k.t.v.): lotnr. 3562. Tweede prijs (half varken): 3281. Derde t/m tiende prijs: 4411-4349- 1221-2302-3967-3285-4301-1003. De prijzen kunnen worden afge haald bij W. Baltussen, Kapelstraat 35, Wanssum.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 14