STEMMEN Provinciaal afvalstof- fenplan II Limburg stoffenboetiek Stand van zaken m.b.t. verplaatsing markt naar maandagmiddag NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak "'e^MSJÏvr- 6 SÊFfËMBÈR Collektekalender augustus 1989 Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Bouwvergunning verleend Zwemlessen voor partikulieren Gemeenteraad vergadert Bouwvergunning aangevraagd Commissie voor financiële en economische zaken ■HF— Zo werkt de stemmachine JBC Venray80 Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray PEEL EN MAAS Manual 't Alvertje DAMMEN Spio PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus - Pagina 12 Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo, m.u.v. het onderdeel cultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hind.erwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman- Op 26 augustus Atletiekvereni ging Venray-Regio (plaatselijke ak- lie in het kader van het jeugdcollectewezen) Van 28 a ïgustus t.m. 10 septem ber Koningin Wilhelmina Fonds (landelijke aktie). Burgemeester en wethouders van Ven ray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een berging aan de Dr. Kortmannweg 20 te Ven- ray, tn.v. J.A.M. Swaghoven; het bouwen van een woonhuis en garage aan de Tim merman sweg/ Grauwveen, tn.v. M. Derikx. Zeil- bergseweg 11 te Ysselsteyn. het bouwen van een garage en het vernieuwen van de buitengevel van de woning aan de Mgr. No- lensstraat 1 te Venray, tn.v. J.B.J.J. Coppis; het uitbreiden van een wo ning aan de Lidwinahof 1 te Venray, tn.v. G.L.P. van den Berg; het bouwen van 8 woningen aan de Zandbleek 40, 42 en 44 te Venray, tn.v. Gebebouw bv.. Achter- dijk 18 te Helmond: het bouwen van een garage berging en slopen bestaande aan bouw aan de Dr. Kortmannweg 22 te Venray, tn.v. RJ.A. Welbers; het bouwen van een serre en berging aan de Coppelenberg 18 te Merselo. tn.v. P.G.J. Wis mans, Veldstraat 33 te Merselo-, het bouwen van een serre- prefab. garage aan de Akkerwej* 9 te Venray. tn.v. M.W.G. Leijssen: het verbouwen van een wo ning aan de Stationsweg 119 te Ven ray. tn.v. J.H. van Goeh. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 augustus gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrittelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venrav. mr. H.J.M. Defesche Gedeputeerde Staten van Lim burg maken ingevolge artikel 8 van de Afvalstoffenwet en artikel 41 t van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat met in gang van 10 augustus tot 11 oktober 1989 in provinciehuis te Maas tricht alsmede in alle gemeente huizen en openbare bibliotheken de volgende stukken voor eenieder ter inzage liggen: Ont wcip-provinciaal afvalstoffen- plan II Limburg (PAP-II): Milieu-effektrapport (MER) dat is opgesteld ten behoeve van dit plan. (Op het raadhuis in Venray kan in zage plaatsvinden tijdens kantooru ren. op kamer 232.) Het tweede afvalstoffenplan van de provincie is gericht op een meer integrale, op preventie gerichte aanpak van de in omvang en com plexiteit groeiende afvalstoffen- problematie. In het plan is de toekomstige struktuur voor de ver wijdering van afvalstoffen, op hoofdlijnen beschreven. In ver band met de uitwerking daarvan is onder meer gekeken naar de moge lijkheden voor gekombineerde ver werking van afvalstromen, de lïnanciële konsekwenties en bestuurlijk-organisatorische aspek- ten. Deze struktuur zal voor de vast stelling van het definitieve plan door Provinciale Staten, nader wor den uitgewerkt. Het plan heeft betrekking op de volgende afvalstromen: huishoude lijk afval. groenafval. zuive ringsslib. procesafval stromen, overschot dierlijk mest, klein che misch afval, bodemsaneringsspe cie, baggerspecie, bouw- en sloopafval, verbrandingsresiduen, ziekenhuisafval en autowrakken. In'het- plan is. mede ,op basis van-de bovbrinangeduidë afralVërtrijtje- r i 11 g«st ru ktiu u h voor iedere af valstroom aangegeven welk einddoel bereikt dient te worden en welke inspanningen daarvoor no dig zyn van overheden, bedrijven en burgers. De milieu-effektrap- portage die is uitgevoerd ten behoe ve van het plan. is gebruikt om antwoord te krijgen op een aantal vragen die voor bepaling van de koers van het afvalstoffenbeleid van belang zyn. Voor 11 oktober kan eenieder naar aanleiding van het ontwerp- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 augustus 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een dakkapel aan Herderstasje 1 te Venrav. t.n.v. E.AJ. de Graaff; het bouwen van een tuinhuis je aan de Beukenlaan 5 te Venray, t.n.v. H.J.G. Peerling; het bouwen van een tuinhuis je aan de Adelbertweg 48 te Venray, t.n.v. Th.J.P. Hendrix; het verbouwen van en garage aan de Oude Oostrumseweg 43 te Venray. t.n.v. P.A.L. Janssen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Groeneweg 16 te Heide, t.n.v. J.M.H. Maas; het bouwen van een tuinhuis je aan Rondeveld 31 te Leunen, t.n.v. F.A.A.M. v. Leuken: het verbouwen van een wo ning aan de Mgr. Hanssenstraat 5 te Oostrum, t.n.v. G.P.M. Hoex: het verbouwen van een wo ning aan de Goetzenhof 2 te Oostrum, tn.v. M.C.C. v. Rattingen; het overkappen van een groente-opslag aan de Mgr. Hans senstraat 77 te Oostrum, t.n.v. H.G. Holierhoek: het gedeeltelyk vernieuwen van een varkensstal aan de Enge Steeg 2 te Leunen, t.n.v. Gebr. Jen- niskens b.V; het uitbreiden van een serre aan de Coppelenberg 4 te Merselo, t.n.v. J.G.P. Claassen; het verbouwen van een win kelpand aan de Grote Markt 20 te Venray. tn.v. P.T. Zwiers, Merselose- weg 85a te Venray: het uitbreiden van een open- frontstal aan de Kuulenweg 11 te Vredepeel. tn.v. Veeteeltbedrijf H. Ares bv. De burgemeester van Venray, plan en het milieu-effektrapport zijn/haar mening schriftelijk ken baar maken. Reakties moeten wor den geadresseerd aan: Provinciale Staten van Limburg, Postbus 5700. 6202 MA Maastricht. Degene die opmerkingen indient kan verzoeken dat persoonlijke ge gevens niet worden bekend ge maakt Het verzoek daartoe dient bij afzonderlijk geschrift, onder vermelding ran zijn/haar persoon lijke gegevens, te worden in gediend. Op korte termijn zullen voorlich tingsbijeenkomsten worden geor ganiseerd. Deze bijeenkomsten hebben tot doel om een toelichting te geven op het Ontwerp-PAP II en het MER-PAP II en zullen worden gehouden op: 29 augustus 1989 vanaf 13.30 uur in de Maaspoort te Venlo (zie redak- tioneel artikel elders in dit blad); 30 augustus 1989 vanaf 13.30 uur in de Graeterhof te Swalmen; 31 augustus 1989 vanaf 14.30 uur in het Gouvernement te Maastricht. Mondelinge bezwaren tegen het ontwerp-PAP II en het MER-PAP II kunnen worden ingebracht tijdens de volgende openbare zittingen op: 19 september 1989, vanaf 19.30 uur in de Maaspoort te Venlo; 20 september 1989, vanaf 19.30 uur in de Oranjerie te Roermond; 21 september 1989, vanaf 19.30 uur in het Novotel te Maastricht Van het ontwerp-plan en het milieu-effektrapport zyn goed lees bare samenvattingen gemaakt. Deze zijn kosteloos verkrijgbaar bij het bureau bibliotheek en dokumenta- tie van de provincie te Maasricht (tel. 043-897382). Het volledige ontwerp-plan of het milieu- effektrapport zijn tegen betaling van 30,-i.pejvstuk evepqens te verkrijgen -brj—het bureau biblio theek en dokumentatie van pro vincie. Heeft u vragen over het ontwerp plan of het milieu-effektrapport, dan kunt u kontakt opnemen mét de projektleider PAP II (043-897521). De bij besluit van 20 december 1988, nr. Br 53071 gegeven Richtlij nen voor het MER, de Startnotitie en de adviezen en opmerkingen die naar aanleiding daarvan zijn ont vangen, liggen uitsluitend in het provinciehuis ter inzage. Met ingang van 4 september a.s. starten in het overdekte gedeelte van het gemeentelijk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen 30 minuten (2x per week). De kosten bedragen 45.- voor de leeftijdskategorie van 5 t/m 15 jaar en 58.- voor degenen die 16 jaar of ouder zijn. Inschrijven voor deze zwemkur sussen kan vanaf heden plaatsvin den aan. de kassa van het zwembad, dagelyks geopend van 10.00-18.00 uur. De lestijden zijn als volgt: Maandag en donderdag: 16.30- 17.00 uur; 17.00-17.30 uur. Dinsdag en vrijdag: 16.30-17.00 uur; 17.00-17.30 uur. Vrijdag: 16.00-16.30 uur (Lx per week). Opleiding B-diploma: vrijdag: 17.30-18.00 uur (Lx per week). Opleiding Zwemvaardigheid I, II en III: dinsdag-, 17.30-18.00 uur (Lx per week). Zwemopleiding vanaf 16 jaar: maandag: 20.00-21.00 uur (6 les sen); donderdag: 20.00-21.00 uur (6 lessen). Op dinsdag 29 augustus a.s. wordt een openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden. Deze vangt aan om 19.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. de volgende on derwerpen: - Wijziging en vaststelling meerja renprogramma restauratie rijks monumenten in de gemeente Venray voor de jaren 1991 t/m 1994.' - Financiering socjale wo ningbouw. - Beschikbaarstellen kredieten voor openbare werken in de bestemmingsplannen Casten ray, Óirlo zuid-west en Leunen oost. - Ontwerp-begroting gewest Noord-Limburg voor het jaar 1990. - Inzameling van klein chemisch afval. - Vaststelling van de herziene exploitatie-opzet voor de bestem mingsplannen, Burggraaf, Vlak water II, De Hulst en de kerkdorpen. - Vaststelling van de 3e herziening van het bestemmingsplan "Centrum". - Vaststelling beleidsplan "Veel vookomende criminaliteit in Venray". Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voorn emfens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Dennenoord 18 te Venray, t.n.v. C.J. Matthijssen; het bouwen van een tuinhuis-, je aan de Hondsdrag l$,,te yen ray,' tniv. J.T. Cöersen; hét bouwen van een tuinhuis je aan Helmkruid 6 te Venray, t.n.v. H.M. Verhaeg. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 augustus 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (ran 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Op woensdag 30 augustus a.s. vindt een openbare vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken plaats, aan vang 17.15 uur. kamer 127. De agen da luidt als volgt: 1. Vaststelling verslag van 5 juli 1989. 2. Mededelingen en ingekomen stukken: -jaarverslag 1988 Commissari aat Buitenlandse Investe ringen; - nieuwsbrief 5 Innovatie centrum; -Loze-visie juni 1989; -Bod PLEM op aandelen Limagas. 3. Raadsvoorstel wijziging regle ment B.L.G. 4. Gewestaangelegenheden. 5. Rondvraag. 6. Vaststelling datum volgende ver gadering. Belangstellenden zyn van harte welkom. Niet de grootste, wij willen de beste zijn 1=1 I l\l Loopt u eens binnen voor onze nieuwe najaarsstoffen. waaronder vee! kinderstoffen passage 10 venray te!. 04780-85772 Zoals bekend heeft de gemeente- iaad op 1 juni 1989 besloten om de Venrayse weekmarkt te verplaatsen van de maandagmorgen naar maandagmiddag. Dit besluit werd genomen als meest haalbare oplos sing voor de realisatie van unifor me winkelsluitingstyden. De door de winkeliers voorgenomen unifor me winkelsluiting op maandag morgen bleek namelijk nauwelijks of niet uitvoerbaar als dit niet te vens gepaard zou gaan met een ver schuiving van de markttyd. Verplaatsing naar een andere dag in de week was voor de marktkoop lieden bezwaarlijk, zodat het ge meentebestuur gekozen heeft voor een "tussen"-oplossing, nl. ver plaatsen van de markt naar de maandagmiddag. Met deze oplos sing wordt uniforme winkelslui ting op de ook landelijke gebruikelijke maandagmorgen realiseerbaar en wordt tevens het belang van de konsument, nl. een kombinatie van markt en geopende winkels, gediend. Voordat echter aan het besluit van de gemeenteraad tot verplaat sing uitvoering kan worden gege ven. dient eerst goedkeuring van Gedeputeerde Staten te worden ver kregen. Omdat die goedkeurings procedure nog loopt is de eerder nagestreefde ingangsdatum van 14 augustus jl. niet haalbaar gebleken. GS hebben het gemeentebestuur inmiddels om kommentaar ge vraagd naar aanleiding van bij de provincie binnengekomen bezwa ren van de zijde van enkele markt kooplieden tegen verplaatsing naar de maandagmiddag. Het college van Bij het stemmen op 6 september а.s. zal weer gebruik worden ge maakt van stemmachines. De be diening is uiterst simpel en sluit het maken van vergissingen vrijwel uit. Stap voor stap volgen we met u de gang van zaken. 1. Op 6 september neemt u uw oproepingskaart, die u in augustus al hebt ontvangen, mee naar het stembureau. Op die oproepingskaart staat waar u moet zijn en dat het stembu reau van 08.00-19.00 is geopend. 2. In het stembureau zitten twee mensen achter een tafel. U overhandigt uw oproepings kaart aan de voorzitter van het stembureau. Uw naam wordt opgelezen om te kontroleren of u in het kiezersregister staat en of u niet al eerder uw stem hebt uitgebracht. 3. U ontvangt een volgnummer. Hiermee gaat u naar de per soon die naast de stemmachine zit. U geeft deze uw volg nummer. 4. Het stemgeheim is ook bij ge bruik van de stemmachine ge waarborgd. Daarom is de stemmachine zo opgesteld dat niemand kan zien op wie u stemt 5. U staat voor,de stemmachine. Horizontaal ziet u bovenaan de verschillende partijen en hun lijstnummer. Onder elke partij staan vertikaal de namen van de kandidaten. De opstelling is dezelfde als op de kandidaten lijst die huis aan huis bezorgd is of wordt Om te kiezen drukt u de knop in, links vóór de naam van de kandidaat op wie u wilt stem men. Op de stemmachine wor den bovenaan twee cyfers zichtbaar: het cyfer van de kan didaat en het cijfer van de lijst waarop de gekozene voorkomt. 7. U kontroleert nu of u de juiste knop hebt ingedrukt. Als u per ongeluk een verkeerde keus hebt gemaakt drukt u de knop in boven het woord "HERSTEL". Maak dan opnieuw uw keus. 8. Om van uw keus een stem te maken, drukt u de rode knop in naast het woord "STEM". U hebt nu gestemd. Heel simpel eigenlijk. OOK UITLEG OP STEMBUREAU De bediening van de stemmachi ne is heel eenvoudig. Mocht u zich na deze schriftelijke uitleg nog on zeker voelen: geen nood! Op elk slembureau beschikt men op de dag van de verkiezingen over een klein model stemmachine. Met dit model in de hand kunt u op ver zoek een mondelinge toelichting op het gebruik van de echte stemma chine krijgen. De leden van het stembureau hebben een speciale training gekregen om u de werking zo goed mogelijk uit te leggen. burgemeester en wethouders zal zo spoedig mogelijk dit kommentaar aan GS toezenden, waarna een beslissing van GS omtrent de goed keuring mag worden verwacht. Pas daarna kan de ingangsdatum van de verplaatsing van de markt naar maandagmiddag worden bepaald. Uiteraard wordt gestreefd naar zo Goed geslaagd doublettentoer- nooi in Venray. Het door JBC Ven ray 80 georgani seerde doublettentoemooi op woensdag-9 aug. is een grandioos sukses geworden. Liefst 76 doublet ten uit alle delen van Nederland na men deel aan dit op het zonover goten speelterrein ghouden toer nooi. Dankzij perfekte organisatie van de wedstrijdcommissie verliep het toernooi vlot en bijzonder spor tief. Slechts een van de Venrayse doubletten kwam in aanmerking voor de prijzen: nl. doublet Eric Kleintjes en Wim Koenen. De overi ge Venrayse deelnemers wisten wel de nodige wedstrijden te winnen maar kwamen niet in aanmerking voor een van de ereplaatsen. Sukses voor Venrays doublet in Kettwig (Essen) W.Dld. Doublet Eef Zeelen en Frits v.d. Berg zijn er in geslaagd een negen de plaats te bereiken in het op 29 juli gehouden toernooi voor dou bletten in Ketwigg te W.Dld. Door in de voorronden alle wedstrijden te winnen wisten ze door te dringen tot de kwartfinales. Door verlies in de eerste finaleparty kwamen ze op een negende plaats in dit zeer sterk bezet toernooi. Venrayse doubletten suksesvol in Maastricht. Regien en Piet van Soest zijn suk sesvol geweest tijdens het op zater dag 9 aug. gehouden internationaal Vrijthoftoemooi te Maastricht. Dit doublet wist door te dringen tot de finaleronden maar werd daar he laas uitgeschakeld. Een bijzonder goed resultaat voor een doublet dat pas zo kort petanque speelt wel heeft dit doublet deelgenomen aan het trainingsprogramma in het ka der van de stageperiode van de opleiding PVT ran Eric Kleintjens. De overige Venrayse deelnemers wonnen in de voorronde wel maar drongen niet verder door in de finales. Doublettentoemooi 20 aug. te Nymegen. Twee Venrayse doubletten namen deel aan dit toernooi. Na de voor ronden werd doublet Eric Kleint jens en Bert Hageman ingedeeld in de A-poule (2 winstpartijen) en dou blet Maria en Eef Zeelen in de C- poule (2 verliespartijen). Door ver lies in de vierde party viel doublet Kleintjens net buiten de prijzen. Doublet Zeelen won alle drie partij en ruim en legde daarmee beslag op de eerste prijs in de C-poule. Het afgelopen weekend hebben diverse schutters deelgenomen aan het persoonlijk kampioenschap van de Bond Juliana. In de B-klasse wist H. de Klein een 3e plaats te be halen en in de D-klasse wist E. Bey er een 3e plaats te behalen. Beide schutters, proficiat! Heden, donderdag 24 aug.: oefe nen schieten, aanvang 19.30 uur. Zondag 27 aug.: oefenen schieten op de schuttersweide In de Ende poel, aanvang 10.30 uur. In de maand augustus kan er nog ingehaald worden, verder niet mee. Maandag 28 aug.: algemene le denvergadering in het gildehuis ca fé "De Klomp", aanvang 20.30 uur. Woensdag 30 aug.: oefenen schie ten, aanvang 19.30 uur. uw weekblad Programma 27 augustus: Ja A: Manual-Popeye 11.00 Hj B: Manual-Popeye 11.45 Dj B: HVN-Manual 12.50 14.00 Zaterdag 26 augustus zal Jeroen Swinkels deelnemen aan het Ned. Kampioenschap voor Jeugdvissers te Nijkerk. Wij wensen Jeroen veel sukses. Rob Wyn hoven heeft deelgeno men aan het Jeugd Wereldkampi oenschap in Joegoslavië. Er waren 12 deelnemende landen met. elk 5 deelnemers. Rob heeft daar een schitterende 9e plaats weten te be halen. Proficiat Rob. De uitslag van de le wedstryd van het Herfstkoningsvissen van de korte hengels is: 1. H. Theeuwen, 2. L. Gooren, 3. A. Gooren, 4. M. v. Zwa- men, 5. J. Hendriks. Zaterdag 26 augustus is de 2e wedstrijd. De bij eenkomst is om 7.00 uur bij Rene Wijnhoven. De uitslag van de 2e Picker- wedstrijd is: 1. R. Swinkels 17.150 gr; 2. A. Gooren 17.150 gr: 3. R. Wijnhoven 11.500 gr; 4. H. Lenssen 9.700 gr; 5. P. Kunen 9.550 gr. Zaterdag 26 augustus is er een koppelmarathon wedstrijd in Af- ferden. Zondag 27 augustus is de wed strijd Venray-Oostrum. Voor deze wedstryden opgeven bij Pieter Ku nen, tel. 077-692220 tot a.s. donder dagavond 20.00 uur. Vergunningen zijn verkrygbaar bij de sekretaris II. Lenssen, Alle grostraat 7, Venray, tel. 04780-87606 en bij Van Grootel Hengelsport, Sta tionsweg in Venray en het clubhuis zaal Van Dijk te Oostrum. Op donderdag 17 augustus had de algemene jaarlijkse ledenvergade ring plaats ran Damclub Venray in het clublokaal van restaurant Thie- len op het Kennedyplein. Na een aantal formaliteiten had de prysui- treiking plaats, waarbij Tbn Noyens voor de 16e maal de kampioensbe ker in ontvangst mocht nemen, die hij afgelopen jaar heroverde op Arie Wester, die ditmaal genoegen moest nemen met de 3e prijs. Wim Dokter behaalde enigsziqsve$i#ssend cje 2e prijs en bovendien werd hy win-j naar van de bekerwedstrijd voopj sneldammen. Komend seizoen zal op maandag 28 augustus a.s. worden gestart met de nieuwe ranglijstkompetitie '89-'90. Tot op heden hebben zich daarvoor 12 spelers aangemeld. Er is dringend behoefte aan meer deelnemers en daarom doen wij een beroep op allen die het damspel een warm hart toedragen, om als nog toe te treden; Vooral ook oud leden zijn van harte welkom. Inlichtingen onder tel. 80621 bij wedstrijdleider A. Wester. Ook de bondskompetitie begint in september weer, waarby DC Ven ray de strijd aan gaat binden met DC Venlo, HDR Rosmalen. GDV Veldhoven, en Mensfort en EDJ bei den uit Eindhoven. Er zal gespeeld worden in 2 ronden over 10 wedstrijden in de eerste klasse pro vinciaal. DC Venray hoopt op gelijk waardige suksessen zoals vorig jaar toen het regionaal kampioenschap en een derde plaats in de bonds kompetitie werden behaald, maar nogmaals wil het bestuur daarby vragen om uitbreiding van het le dental. Dammers, kom op!!! WATERPOLO Volgend weekend (het weekend van 1 september) beginnen onze trainingen weer. Dit zijn zeer waar schijnlijk dezelfde uren als vorig jaar, dus hou er nu alvast rekening mee. De exacte tijden komen vol gende week in de Peel en Maas te staan. 19 en 20 augustus hebben een heren- en een damesteam meege daan aan een toernooi in Ter Apel. Dit was voor hen heel suksesvol want beide teams hebben daar een le prys behaald. Vrydag 25 aug. speelt het dames 1 team tegen MOSA een oefen wedstrijd. Deze begint om 19.45 uu- ur. Alle dames die hiervoor benaderd zijn moeten om 18.30 uur verzamelen bij de Wetteling. KUNSTZWEMMEN Zaterdag a.s. begint het kunst- zwemmen weer. Alle jongedames die hun A-B diploma en Zwemvaar digheid hebben, zijn van harte wel kom om kennis te maken met het kunstzwemmen. Ook bestaat de mogelijkheid datje alvast start met kunstzwemmen en in de tussentijd werkt aan je zwemvaardigheid. We zwemmen in de Meerpaal van 16.30-18.39 uur; je kunt je aanmel den aan de bali. Voor alle kunstzwemsters vervalt de droogtraining. We zwemmen twee uur en maken afspraken over de groepsindeling en het jaarpro gramma.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12