Voorlichtingsbijeenkomst ontwerp Provinciaal Afvalstoffenplan Bezwaren tegen Rijksweg A73-Zuid ongegrond Jong Nederland opent voor de 25ste keer 'Die Fidelen Rosentaler' op de radio Afvalstoffenheffing in tien jaar verdubbelen? Dierenbabbels Nu ook in Venray Een nieuwe vorm van kinder-opvang Beveiliging weg Helmond-Venray TAXI CHAUFFEURS Nieuwe badkamer? VERSLEIJEN OIRLO GRATIS PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus - Pagina 10 Tot die konklusie kwant vorige week donderdag de commissie voor ruimtelijke ordening na een hoor zitting in het gemeentehuis, waar bij belanghebbenden in de gelegenheid werden gesteld hun be zwaarschriften tegen Rijksweg A73 nog eens mondeling toe te lichten of tuut te vullen. Dat advies van de commissie wordt nu doorgegeven aan de gemeenteraad, die naar ver wacht, daarom in zyn vergadering van eind september, akkoord zal gaan met het ontwerp-bestem- mingsplan Rijksweg A73-Zuid. zoals dat er nu ligt. Voor de belanghebbenden was het advies van de commissie duide lijk een teleurstelling. Feitelijk is men helemaal niet tegen de komst van deze rijksweg, maar men wil wel enige zekerheid en meer inlich tingen over wat er allemaal staat te gebeuren. Zo bijvoorbeeld de families Loo- nen en Verploegen aan de Spurk terdijk. De nieuwe rijksweg loopt by wijze van spreke door hun ach tertuin. Zelf noemen ze zich al vluchtstrookbewoners en bermtoe risten. Welke voorzieningen wor den er achter hun huizen getroffen, om met name de geluidshinder binnen de perken te houden. Ook de stankoverlast van de uitlaatgas sen zullen "n rol gaart spelen. De minister en de provincie, al dus de reklamenten. hebben de plannen al goedgekeurd, maar wij als belanghebbenden weten van niets. Ook vreest men. dat men als gewone burger langs de rijksweg niets meer mag doen nog geen eens een garage bouwen... De familie Janssen, eveneens aan de Spurkterdijk. weet ook niet wel ke voorzieningen er l.b.v. hun wo ning getroffen zullen worden. Zij vrezen voornamelijk geluidsover last. "Nu al kunnen we elkaar bui ten amper verstaan door het rumoer van het voorbij rijdende Verkeer; straks wordt dat nog zoveel erger..." De familie Janssen aan de Hoofd straat in Oirlo moet straks 8 ha grond afstaan voor een tankstation annex wegrestaurant aan de Rosak- ker, Lb.v. de nieuwe rijksweg. Van hun grondbezit blijft dan nog maar 2 ha bouwgrond en 2 ha bosgrond over. Dat is te weinig om groenten voor de konservenindustrie te kun nen verbouwen en te kunnen oogsten. De grote oogstmachines zyn op kleine percelen niet rendabel. Wanneer men de 2 ha bosgrond de bestemming geeft als landbouw grond en/of het tankstation annex wegrestaurent verlegd in de rich ting Ven ray, dan zou er voor Jans sen nog een exploitabel perceel overblijven... De Maatschap Wismans aan de Stationsweg vreest niet alleen voor henzelf geluidsoverlast, maar ook voor de veestapel. Die staat name lijk gestald in de onmiddellijke na bijheid van de te verbreden rijksweg. En als straks het viadukt op de Stationsweg 20 meter breder wordt, ontneemt dat bouwsel het zicht op de weg. Men heeft er nu al problemen mee; maar straks zal het heel moeilijk zijn het bedrijf te ver laten, omdat men het verkeer niet kan zien aankomen. De families Van Brederode en Minten aan de Thngostraat in het Brukskè vrezen, dat hun panden straks, bij de rekonstruktie van de op- en afritten van de Deurneseweg t.b.v. de nieuwe rijksweg, onvol doende zullen worden afgeschermd tegen geluidsoverlast Op vrijdag 25 augustus zijn 'Die Fidelen Rosentaler' te beluisteren bjj het programma "Hobby vitami nen" van de AVRO. Deze uitzending is op radio 2 van 19.00 tot 20.00 uur. In dit programma zullen enkele nummers van de cassette gedraaid worden. Tévens zal er een rechtstreeks interview gegeveh worden met J. v. Osch. Dit is al de derde keer dat dit or kest in dit programma haar mooie muziek aan een breder publiek pre- senteerd. Verder werd door hen bepleit, de ontsluitingsweg van de wijk Bruks kè via de Mambostraat te rea liseren. De heer Van Brederode merkte bovendien op. dat in de vroeger ge houden informatie-bijeenkomst aan de belanghebbenden een ver slag van die bijeenkomst was toege zegd. Hij had echter nooit iets ontvangen. Tben hij desgevraagd een klad-verslag ter inzage kreeg, bleken zyn naar voren gebrachte problemen er helemaal niet in ver meld te staan... Ttenslotte bleek dat een familie Van de Pas ook nog bezwaren tegen de uitvoering van Rijksweg A73 had ingediend, maar die waren om on bekende redènen niet in "het pak ket" opgenomen. Een vergissing? Wethouder H. Willems beloofde die bezwaren alsnog in de advies vorming te betrekken. En dat ad vies was uiteindelijk toch negatief voor de belanghebbenden. Hun problemen werden niet van dien aard geacht, dat het ontwerpplan daarvoor gewijzigd zou moeten worden. De "klagers" zullen de bevredi gende antwoorden op hun proble men elders moeten halen... FIETSENJATTER IN DE KRAAG GEGREPEN De politie ontdekte een 19-jarige Venrayer, rijdende op een fiets die by kontrole, op 19 mei in Venray ontvreemd was. Van die diefstal was toen ook aangifte gedaan. De bezit ter verklaarde de fiets van "de grote onbekende" te hebben gekocht. Maar daar nam de politie geen ge nogen mee. De fiets is in beslagge nomen en tegen de berijder is proces verbaal opgemaakt. WIE IS CHAUFFEUR VAN WITTE AUTO? Dat vraagt de politie zich al", om dat die bestuurder al dan niet be wust met die witte auto een andere auto heeft geramd. Dat gebeurde op de parkeerplaats bij de bibliotheek. Hij of zij heeft vergeten zijn identi teit bekend te maken. Mogelijk zijn er getuigen, die het kenteken van die witte auto hebben genoteerd. Willen zij zich in verbinding stel len met. de politie. Het "rammen" heeft plaatsgevonden vrijdagmid dag tussen 14.15 en 15.00 uur. DIEFSTAL VERKEERSBORDEN Tén nadele van de Provinciale Wa terstaat werden twee aan de Ossen- dijk geplaatste verkeersborden gestolen. Ze waren gewoon van de palen geschroefd. Voor Venray een ongewone diefstal. Vijf jaar geleden zette mevr. J. Volleberg-Odenhoven in haar tuin aan de Whistlerstraat 4 een stekje van een passiebloem in de grond. Het plantje groeide als kool en ieder jaar genoot zy van de prachtige ge kleurde bloemen, die slechts één dag bloeien, Deze bloem ontleent zyn naam aan de by kroon, die aan de doornenkroon doet denken, ter wijl dc vi jf meeldraden op een steel met de vi jf wonden van Christus en de geselkolom en de drie stempels daarboven met de drie nagelen ver geleken worden. In feite is het een tropisch onkruid, dat vooral in Mid den Amerika smakelijke grote vruchten voortbrengt. Maar in Europa is de passiebloem een ge kweekte sierplant. Wie schets daar om de verbazing van mevr. Volleberg, toen zij ontdekte, dat, zich na de bloei kleine bolletjes ont wikkelden, die vrij snel grote oran je vruchten werden. Van haar dochter hoorde zy, dat dit passie vruchten (Granadilla) waren, die tot de lekkernyen worden gerekend. De inhoud, bestaande uit een rode massa, is uit te lepelen, maar ook te gebruiken voor het maken van jam of verwerking in drank. In de .afgelopen weken telde de plant wel veertig bloemen, die een grote aantrekkingskracht op bijen uitoefenden. "Aan die byen en het prachtige zomerweer hebben we het te danken, dat die plant nu zul ke mooie en lekkere vruchten ople vert" zegt mevr. Volleberg, terwijl zij met een schaar voorzichtig de passievruchten afknipt. De uitzonderlijke mooie zomer zal ongetwijfeld ook elders wel tot dergelijke "spelingen van de na tuur" hebben geleid. Om een toelichting te geven op het nieuwe Provinciaal Afvalstof- fenplan wordt op 29 augustus 1989 om 13.30 uur in de Maaspoort te Venlo een voorlichtingsbijeen komst georganiseerd. Centraal in het ontwerp-plan staat het terug dringen van de te storten af valstoffen. Het effekt van het afvalstoffen- plan moet in 1994 reeds merkbaar zijn in de vermindering van met name huishoudelijk- en vergelijk baar bedrijfsafval. In 1989 wordt in de provincie Limburg circa 620.000 ton van dergelijk afval afgevoerd naar de diverse stortterreinen. Zon der een aanpassing van het beleid zou dat in 1994 oplopen tot 710.000 ton en in 1999 zou er 800.000 ton afval moeten worden gestort. Met het Afvalstoffenplan kan dat terug gebracht worden tot 260.000 ton: een reduktie van 60% in de komen de 10 jaren. Die vermindering is door scheiding en procesmatige verwerking (compostering) van groente-, fruit- en tuinafval en her gebruik van materialen. Momenteel betaalt een gemiddeld Limburgs huishouden 77,50 per jaar, voor het afvoeren van 1000 kg huishoudelijk afval. (In Venray be draagt deze belasting nu reeds 113,40 per jaar.) Op korte termyn zijn aanzienlijke verhogingen van reinigingsheffingen en verwer kingstarieven noodzakelijk om de (toekomstige) afvalverwijdering te financieren. Met name toepassing van voorzieningen bij stortplaatsen Een nest jonge honden is altijd leuk om te zien. Wie echter het jon gen van een hond voor het eerst meemaakt staat er vaak in het be gin wat onwennig tegenover. De normale draagtijd van een hond is 63 dagen. Als de teef onrustig wordt, neiging krijgt om te graven en in haar nest te krabben en geen trek meer heeft in eten, zal de eer ste pup spoedig geboren worden. De voornaamste eisen voor de kraamkamer zijn warmte, frisse lucht en rust. Sommige teven zijn erg wantrouwend als zij werpen maar de meesten vinden het prettig als er iemand by haar blijft, waar ze erg op gesteld zijn. Blyf dus bij de hond, ga rustig zitten eh fioud toe zicht, niaaf bemoeit zich er niet onnodig mee en nodig dus geen vrienden en kennissen uit om het gebeuren mee te maken. Het jonge hondje wordt meestal in de vruchtvliezen geboren, die door de teef stukgescheurd worden, daarna bijt ze de navelstreng door en eet meestal de nageboorte op. Het jonge hondje wordt nu grondig schoon en droog gelikt op een ma nier die er vrij ruw uitziet, maar in feite het jonge honffie goed» stimu leert en op gang helpt. Ongeveer een half uur na het eerste hondje wordt de tweede geboren. Komen de hondjes erg snel na elkaar dan komt het voor dat de teef een jong vergeet uit de vliezen te helpen. In dat geval moet men bijspringen en de vliezen kapot maken, zodat de pup kan ademhalen, daarna moet u de navelstreng afknippen op zo'n 5 cm afstand van de buik van de pup. Gewoonlijk verloopt by een ge zonde, niet te dikke teef. alles nor maal maar bij rassen die brede koppen hebben zoals bijv. de bull dog of de pekinees komen wel eens problemen voor. Als de weeën te lang duren en de geboorte te lang op zich laat wach ten moet u niet aarzelen, maar de hulp van een dierenarts inroepen. Als nu na het jongen de moeder een paar uur geslapen heeft, pro beert u haar mee te krygen en uit te laten. In de tussentyd kan het nest verschoond worden. Mocht er een dood jong bij zijn dan kunt u die verwijderen. Zorg dat de teef het niet meer ziet of ruikt. Zodra de moeder weer thuis is zal ze weer bij haar pups kruipen. Blyft ze dan echter onrustig dan bestaat de kans dat er nog een jong is blyven zitten. Ook dan moet u deskundige hulp inroepen anders kan er infektie op treden en kan de teef ernstig ziek worden. Iri 99% van de gevallen verloopt echter alles probleemloos en brengen de jonge hondjes het zonnetje in huis. geven aanleiding tot deze verhogin gen. Composteren van groente-, fruit- en tuinafval kan zonder meer kosten worden uitgevoerd. De ver- wijderingskosten van het afval van een huishouden zal als gevolg van het nu uitgestippelde beleid van 118,-- in 1994 tot ongeveer 152,- in 1999 oplopen. Als organisatiestruktuur hebben Gedeputeerde Staten een voorkeur uitgesproken voor een overheids- nv, waarin Provincie en de Gemeen ten participeren met een belang van respektievelijk 60% en 40%. Deze overheids-nv gaat werken tus sen het beleidsniveau en het exploi tatieniveau en krijgt als belangrijk ste taak de sturing en koördinatie van de afvalverwijdering. Het komplete afvalstoffenplan ligt in alle gemeentehuizen en openba re bibliotheken, alsmede in het Gouvernement te Maastricht, ter inzage. Van het ontwerp-plan en het milieu-effektrapport zijn populaire samenvattingen gemaakt. Deze zyn kostenloos verkrijgbaar bij het bu reau bibliotheek en dokumentatie van de provincie (tel. 043-897382). Het volledige plan of milieu- effektrapport zijn- tegen betaling (van 1,30 per stuk) eveneens ver krijgbaar bij de bibliotheek van de provincie. Mondelinge bezwaren tegen het ontwerp Provinciaal Afvalstoffen plan en het Milieu-effektrapport kunnen worden ingebracht tijdens de openbare zittingen. Deze vinden 's avonds om 19.30 uur plaats in de Maaspoort te Venlo (19-9-1989), Oranjerie te Roermond (20-9-1989) en in het Novotel te Maastricht (21-9-1989). Voor 11 oktober aanstaande kan iedereen naar aanleiding van het ontwerp-plan en het Milieu-effekt rapport zijn of haar mening schrif- telyk kenbaar maken. Schriftelijke reakties moeten worden gericht aan: Provinciale Staten van Limburg, Postbus -5700, 6202 MA Maastricht. M.i.v. 1 augustus jl. heeft het lan delijk bemiddelingsburo voor op pas. geheten ENBO gevestigd in Tiel, haar werkingsgebied uitge breid met Horst. Venray en om geving. De hoofddoelstelling ran dit buro is het met elkaar in kontakt bren gen van oppas-aanbieder en oppas- aanvrager om te komen tot de op pas van kinderen op raste tijdstip pen overdag bij de aanvrager thuis. Uw kinderen blijven dus thuis in hun eigen vertrouwde omgeving. Daarnaast wordt ook bemiddeld vóór oppas-aanvragers die een op pas nodig hebben voor hun kinde ren op onregelmatige tijdstippen overdag en 's avonds. Er wordt pas bemiddeld tussen aanvragers en aanbieders nadat beide partijen een uitgebreid per soonlijk gesprek hebben gehad met de regio-medewerker van ENBO in liqn eigen omgeving- In dit gesprek gpeft u als aanvrager aan welke wensen u heeft m.b.t. de oppas voor, uw kinderen en als aanbieder geeft u aan welk gezin voor u als oppas geschikt is. Uit de bestanden van oppassen en aanvragers wordt dan voor u de meest geschikte oppas geselek- teerd. Ditzelfde wordt gedaan voor de oppassen die zich aanbieden. Wij zoeken voor de oppas-aan- bieder het meest geschikte gezin. Wanneer een geschikte oppas voor u gevonden is, wordt de oppas gevraagd met het betreffende gezin een afspraak te maken voor een kennigsmakingsgesprek bij de aan vrager thuis. Op deze manier wordt bereikt dat de oppas van kinderen niet op een mislukking uitloopt. U maakt ten slotte uitgebreid van tevoren met el kaar kennis. In de praktijk blijkt maar al te vaak dat er problemen ontstaan bij het oppassen omdat er niet voldoende kommunikatie plaatsvindt tussen de partijen. Daarom wordt geprobeerd een ver trouwensrelatie tot stand te bren gen tussen de betrokken partijen. Zodoende is er een goede kans van slagen, ook op lange termijn. U bent er tenslotte niet mee gebaat als uw oppas u na 2 weken in de steek laat. Tbt de service behoort ook dat u tevens een beroep kunt doen op uw regio-medewerker wanneer uw eigen oppas een keer ziek is of met vakantie. Uw regio-medewerker zorgt dan voor vervanging. GOEDKOPE KLINKERS? De politie kwam eeq diefstal van klinkers op het spoor. Een inwoner had gewoon maar een 200 klinkers uit een voetpad in het Brukske ge haald om daarmee op goedkope wij ze zijn tuin te kunnen betegelen. Maar nu dat ontdekt is geworden en de politie proces verbaal heeft opgemaakt, zullen dat wel dure te gels worden. U kunt voor meer informatie te recht bij uw regio-medewerker: voor de gemeenten Venray, Horst, Sevenum, Meerlo-Wanssum. Broek huizen en Grubbenvorst: Ans v.d. Munckhof. tel. 04709-6280. Er zyn vergevorderde plannen om drie verkeersgeraarlijke knel punten op de weg Helmond-Venray (S209) in Deume veiliger te maken. Zowel provincie als gemeente Deur- ne streven er naar het grootste deel van de werkzaamheden nog dit jaar uit te voeren. Het betreft de afslag naar het Esso-bezinestation van Joosten én de aansluitingen van de Milhezerweg en de Warande op de S209. Een ongeluk met drie doden en zeven ongelukken met in totaal tien gewonden in december 1986 waren voor burgemeester- en wet houders begin 1987 aanleiding om in een brandbrief aan de provincie nog eens te pleiten voor grote spoed bij het nemen van maatregelen. Door geldgebrek is het tot nu toe nooit tot uitvoering van de plannen gekomen. KOSTEN Provincie en gemeente zijn nu overeengekomen dat beide instan ties een deel van de kosten voor hun rekening nemen. Een konkre- te afspraak is er nog niet, omdat de provincie de plannen eerst verder moet uitwerken. Daarbij zal ze ook proberen middels een ventweg het drietal zy wegen op de Helmondsin gel te verminderen. Als dat plan echter te duur uitvalt voor Deurne, zal de provincie in ieder geval pro beren het voorsorteervak te rea liseren. Over oplossingen die de provincie bij de Milhezerweg en de Warande voor ogen heeft, was nog geen dui delijkheid te krygen. Op de Milhe zerweg worden de problemen veroorzaakt door een te korte in- voegstrook voor het verkeer dat vanaf de Milhezerweg de Helmond singel op wil en de Warande blijkt in de praktijk een gevaarlijke zij weg van de weg Venray-Deurne, die ter plaatse Langstraat heet. Bij het Esso tankstation moet een voorsorteervak worden aangelegd. In het weekend van 2 en 3 sep tember 1989 zullen de feestelijkhe den plaatsvinden rondom het 25-jarig bestaan van Jong Neder land Venray. Om de jeugd in Venray hiervan vast een voorproefje te ge ven houdt Jong Nederland op 27 augustus haar jaarlijkse opening van het, seizoen. Dit, jaar nog feeste lijker en nog mooier als andere ja ren. Iedereen in dé leeftijd van 5 t/m 17 jaar is van harte welkom tus sen 13.30 en 17.00 uur op ons. ter rein gelegen aan de hoek Kempweg-Westsingel Om 14.00 uur zal burgemeester H. Defesche middels het spel "Basket-gooien" het seizoen ope nen. Evenals vorig jaar staan er ook dit jaar weer een zeephelling en een waterbak klaar voor topamuse- ment onder onze jeugdige bezoe kers. Voor de kleinsten is er een huifkartocht georganiseerd. Rond de klok van 17.00 uur zal de prijs uitreiking plaatsvinden en krijgen alle deelnemers een leuke attentie mee naar huis. Jong Nederland Venray is aan gesloten bij de landelijke jeugd- en jongerenorganisatie Jong Neder land. Landelijk telt Jong Nederland zo'n 225 plaatselijke afdelingen waa r zo'n 23.0001eden, \yekei ij ks by elkaar kpmen, om te spelen rond dp 3' spelpeilers van-Jong. Nederland: spel, kreativiteit en buitenleven. Deze. worden begeleidtdoor een groot aantal vrijwilligers. In de af deling Venray organiseert men na de wekelijkse groepsavonden ook andere aktiviteiten voor onze leden zoals: kampen, st. Maarten, excur sies, tochten en nog veel meer. Op de opening kun je de sfeer ko men proeven van het spel wat wij spelen bij Jong Nederland. Ieder een in de leeftijd van 5 t/m 17 jaar is welkom. OORLOGSTUIG Tijdens landbouwwerkzaamhe- den naby de Jaegerhofweg in Veu len kwam een nog geheel intakt zijnde Duitse raket naar boven. In afwachting van de komst van de mannen van de EOD werd dit oor logstuig veilig gesteld. WEGENBOUWER VAN DAGE LIJKS PROVIAND BEROOFD Een werknemer van Vissers We genbouw was met wegwerkzaamhe den bezig en had zijn rode sporttas in de buurt van zijn werk in de berm geplaatst. In die tas zat zijn "dagelijks brood" en een fles drin ken. Toen hy een verfrissende slok wilde nemen, bleek zijn tas Verdwe nen te zijn. De werknemer was daardoor van drinken en proviand voor die dag beroofd.. In de tas za ten ook nog wat gereedschappen en persoonlijke bezittingen. De buurtbewoners in Landweert, waar de man aan het werken was, kregen kennis van die ergerlijke beroving. Zij trokken zich het lot van de gedupeerde wegenbouwer aan en in een mum van tijd was de man weer van eten en drinken voorzien. Later werden in de buurt de ge reedschappen en persoonlijke be scheiden terugevonden; maar tas, proviand -en drinken bleven spoorloos. NIET DOOR HOND GEBETEN Hoewel de melding luidde dat zondagmorgen op de Spurkterdijk een 50-jarige vrouw door een hond gebeten zou zijn, bleek bij het door de politie ingesteld onderzoek dat zulks niet het geval was. De hond die met zyn baasje aan het wande len was, was opeens de weg. opgelo pen naar de fietsende dame uit Sevenum. Die was door de hond besprongen en daarbij gevallen, waardoor zy enkele verwondingen opliep. Ze moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De eigenaar van de hond heeft zich bereid verklaard voor alle kosten op te komen. BROMFIETSER GEWOND Het nemen van een binnenbocht in de Sportlaan. ter hoogte van de kantine van SW, werd een 16-jarige bromfietser uit Leunen, woensdag morgen rond half negen, fataal. Hij botste met zyn bromfiets, bijna frontaal tegen een personenauto uit tegemoetkomende richting, be stuurd door een dame uit Venray. De bromfietsbestuurder moest met diverse verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd maar kon later na behandeling naar huis worden overgebracht. ANTIEKE EIKEN EN GRENEN MEUBELEN DE STOFFELHOEVE Stationsweg 86 Oostrum Tel. 04780-85956 of 80361 Zaterdags of na telef. af spraak geoepend TE KOOP Opel Ascona 19N 4 drs. 84.000 km, hele mooie auto ƒ3750.- TV1. 04780-81154 THUISBEZORGD barbecuepakket op schaal 4 pers. o.a. 4 drumsticks. 4 ham burgers, 4 shaslik, 4 saté, 4 barbecue- worstjes, 4 snitsels, samen ƒ25,05 Vleesbedrijf Goumans Tel. 04780-86035 NAAICURSUS Nog enkele plaatsen vry voor de TEKEN-, KNIP- OF NAAI LESSEN inl. M. Thyssen Coppe- lenberg 11 Tel. 04786-326 zaterdag 26 augustus kindermarkt mini play-back terrein Beethoven straat aan vang 10.00 tel. 04780-10008 KUNSTSCHIL DERWERK In opdracht: portretten, land schappen, melkbus sen; ook via foto's; ook stramien etc. Hein van Well Pater Tulpst raat 19 Ysselsteyn Tel. 04785-1375 TE KOOP Volvo 245 stationcar 1977 auto is in pri ma staat ƒ2950,- Tel. 04780-81154 SPOORBIELZEN zagen en bezorgen mogelijk DE STOFFELHOEVE Stationsweg 86 Oostrum Tel. 04780-85956 of 80361 Zaterdags of na telef. af spraak geoepend TE KOOP GEVRAAGD Maxi Cosi tevens te koop inmaak glazen, 25 trottoir tegels 04780-10148 MET WIE kan ik ma t/m vry meerijden naar Venlo tel. 04780-83060 (weekend en partime) inlichtingen: Kempweg 23a dagelyks tussen 10 en 16 uur TE KOOP Alfa 33 QV 1985 70.000 km eoos Tel. 04780-81154 zaterdag 26 augustus kindermarkt mini play-back terrein Beet bovenstraat aan vang 10.00 tel. 04780-10008 Vrouw zoekt naai- verstel- of strykwerk br. onder tir 341 TE KOOP Hyundai Pony 1400 automaat 1983 tot 18.00 uur tel. 04780-81154 Amnesty-groep Ven ray zoekt actieve le den! Bij belangstelling: Carola Hoedemaekers tel: 04780-84479 TE KOOP Fiat Uno 45 Fire spe ciale uitvoering 38.000 km rood 1987 Tel. 04780-81154 Nette jongeman die anders geaard is, goed ontwikkeld en van goede huize, zoekt idem vriend tussen 20/35 jaar brieven onder nr 343 TE KOOP Mitsubishi Colt GLX Ipg 1982 speciale PrUs GHV bv Oostrum Tel.81154 W ESPAGNOL Wie van jullie heeft za. 19-8, mijn porte monnee inhoud gevonden in kleedlo kaal op de Wieën (bij hockeyveld) t.b.t.t.b. W Le Coq T.Jakobs tel. 83528 MODE ZELF M AKEN Cursussen beginnen weer 12 sept. Er zijn nog enkele plaatsen vrU Greet Bonte-Tielen Randenrade 11 tel. 84135 TE KOOP Opel Kadett station car lpg 130.000 km 1982 Autobedrijf GHV bv Tel. 04780-81154 GEVRAAGD Partime medewer ker/ster op varkens- fok bedryf tel. 04785-1276 KANTKLOSLESSEN starten in september tel. 04780-85952 Leer zelf uw kleding maken onder deskundige leiding en in kleine gezellige groepjes kil. en opgave Tiny Reukers Mr Jansplein 1 tel. 04784-1782 Geysteren Amnesty-groep Ven ray zoekt actieve le den! By belangstelling: Carola Hoedemaekers tel: 04780-84479 GEVRAAGD Oppas voor 3 school gaande kinderen, op do. middag van 13.00-17.30 uur. Ook bereid enig huishoudelijk werk te doen tel. 88529 ER ZIJN NOG PLAAT SEN VRIJ voor de KNIP- en NAAICURSUS, over dag of 's avonds inl. bij N. Nellen Randenrade 85 tel. 87174 MET SPOED GE VRAAGD 2 dames zoeken woonruimte met kookgelegenheid in Venrav of omgeving tel. 085-619527 voor al uw sanitair moet U zijn bij Casten rayseweg 14 uw 1 koloms geboorte- of trouwadvertentie in PEEL EN MAAS indien U uw kaarten heeft laten drukken bij van den munckhof grotestraat 68 venray telefoon 04780-82727 tweekoloms advertenties halve prijs VROIAV ZOEKT huishoudelijk werk voor 2 ochtenden in de week Ttel. 85779

Peel en Maas | 1989 | | pagina 10