Gaat u DAT GEBEURDE 10 JAAR GELEDEN Gebruik je hersens. Koop de onze. Het weer in augustus Dames Mode Zes bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan Rijksweg A73 Z verhuizen? - de gemeente uw parochie geestelijkheid uw krant: 16e Bevrijdingsrit Overloon Afstanden: 25-40-60-101 km. Feiten en fabels DE TIJD ZAL HET LEREN Inschrijving Halve Marathon Collektekalender augustus 1989 PEEL EN MAAS n n o o h r*~) QQQBSÊ n n n UQQSSS ngnppc ■□□□ql £31 BI van den munckhof b.v. WAARDEBON VOOR 10% KORTING EXCLUSIEVE PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus - Pagina 7 De^cotnmissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, die vanmiddag om half zes in openba re vergadering bijeenkomt, krijgt o.m. zes bezwaarschriften tegen het ontiverp-bestemmingsplan "Rijks weg A73 Zuid" te behandelen. De schrijvers van deze bezwaarschrif ten zullen door de commissie wor den gehoord. De dames G. Loonen en M. Ver- ploegen van de Spurkterdijk maken bezwaar tegen gefragmen teerde presentatie van wezenlijke zaken, die naar hun mening niet losgekoppeld kunnen worden. Zo lang daarover geen duidelijkheid bestaat vinden zij. dat het bestem mingsplan hun de ruimte zou moe ten laten om op eigen grond, desnoods voor eigen rekening, voorzieningen aan te brengen, die hen behoeden voor een woon- en leefsituatie als "vluchtstrookbewo- l ner c.q. bermtoerist". 41 Evenals de beide dames, stelt ook de familie P. Janssen van de Spurk terdijk dat zij al een oordeel moet hebben over het bestemmingsplan, terwijl zij nog steeds niet weet wel ke voorzieningen er langs de weg en aan haar huis getroffen zullen worden. De heer E.H.J. Janssen uit Oirlo. die een fokzeugenbedrijf en teelt van conservenprodukten uitoefent op een eigendom van 8 ha aan de Rosakker, ziet de helft van zijn eigendom bestemd voor eeri weg restaurant met parkeerruimte. Hij wil dit verplaatst zien in de richting Venray. Omdat 2 ha de bestemming dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan herbebossing krijgt, betekent dit, dat uiteindelijk voor hem nog maar 2 ha overblijft. Daarom verzoekt hy de laatste bestemming te laten ver vallen en weer agrarisch te bestem men. Wanneer aan zijn laatste wens niet tegemoet kan worden geko men, vraagt hy de overige 1,7 ha ook een andere bestemming te ge ven, zodat hij niet een (relatief ver van zijn bedrijf gelegen) onwerk baar klein perceel overhoudt. Een bezwaar van de Maatschap Wismans aan de Stationsweg te Oost rum spitst zich voornamelijk toe op de waardevermindering van het bedrijf en de geluidsoverlast en milieuhinder, aangaande het pand Stationsweg 65 en bedryfsgebou- wen voor bewoners en veestapel. De heer A. van Brederode en mevr. H. Minten-Hendriks, bewo ners van de Tangostraat in Bruks- ke, vrezen verhoging van geluids belasting voor-hun woningen na rekonstruktie van de Deumeseweg en wensen afdoende bescherming tegen geluidsoverlast. Het is beiden niet duidelyk of de geplande weg tussen rondweg Brukske en het transformatorhuis je. gelegen aan de huidige oprit Deumeseweg, welke geplande weg tevens als ontsluiting van de wijk Brukske is bedoeld, onderdeel is van dit plan. Indien dit zo is verzoe ken beiden dringend in overweging te nemen deze ontsluiting via het deel van de Mambostraat, parallel' lopend aan de Tangostraat, te reali- sem. Beide reklamanten hebben reeds eerder, op de inspraakavond van 10 november 1988, gevraagd deze mogelijk in overweging te ne men daar dit een aanzienlijk min dere aanpassing en overlast voor de betrokkenen vergt c.q. veroorzaakt. OPGEVOERDE BROMFIETS Een veel te snelle bromfiets op de Langstraat was voor de politie aan leiding een onderzoek in te stellen. De bromfiets werd bestuurd door een 17-jarige jongeman uit Ys- selsteyn. De bromfiets werd voor technisch onderzoek inbeslaggno- men. Er werd toen vastgesteld dat de bromfiets was opgevoerd door het aanbrengen van snelheidsver- hogende materialen. Proces verbaal werd opgemaakt. Zondag 20 augustus De toerklub Overloon organiseert dit jaar alweer voor de 16e maal de BEVRI.JDINGSRIT; een fietstocht voor iedereen. De organisatie ver wacht wederom een grote belang stelling voor de gezinsrit, welke op deze kermiszondagmorgen verre den zal worden. De afstanden 25 en 40 Ion zijn uitermate geschikt voor een tocht met het hele gezin, terwijl de 60 en 101 km meer voor de ech te toerfietsliefhebbers geschikt zyn. Voor elke afstand is er een rust-kontroleplaats, welke dan te vens gebruikt zal worden om de deelnemers op die plaats een gratis versnapering aan te bieden. Deze prachtige fietstochten waar iedereen aan deel kan nemen, voert de fietsliefliebber door de mooiste plekjes van onze prachtige omgeving. Op je gemak kan men dan op de fiets genieten van het mooie natuurschoon. De gehele route is aangegeven met de beken de gele T.K.O. bordjes, terwijl u te vens bij de start een routebeschrij ving in ontvangst kan nemen. Na goed volbrengen van deze BEVRIJ DINGSRIT is er de mogelijkheid een prachtige herinnering in ont vangst te nemen. Hopelijk dat wy als T.K.O. weer veel fietsliefhebbers mogen begroeten. De inschrijving en start voor deze tocht is in 't Hof van Loon, Mu seumlaan 33. Men kan inschryven vanaf 7.00 tot 11.00 uur voor de af standen 25, 40 en 60 km. Voor de 101 km vanaf 7.00 tot 9.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt: kinde ren t/m 14 jaar met herinnering (al- tyd) 4,-; volwassenen met herinnering 7.-; volwassenen zonder herinnering 4,-. Sluiting eindkontrole: 14.00 uur. De routes zijn volledig gepijld. Inlichtingen: 04788-1879 en 2049. Het cosmetcahuis Bogner, geleid door Willy bogner (oud skikampi oen en o.a. filmer van James Bond stunts in de sneeuw), staat bekend om z'n 'no-nonsense' kwaliteitspro- dukten. Bogner haakt met de intro- duktie van de nieuwe 'Bath &T3ody' lyn in op de akseptatie in brede kring van de badkultuur- nieuwe-styl. De nieuwe lijn omvat 11 velschil lende, weldadig geurende en rijk verzorgende produkten, die elk bad en iedere douche tot een nog groter festyn maken en ook de voor- en napret verhogen. De huid voelt na gebruik heerlijk zacht en soepel aan, terwijl de zeer vrouwelijke geur, decent en aangenaam, de bo dy heel lang omhult. Alle produk ten zyn dermatologisch getest en met dezelfde geur geparfumeerd, waardoor ze elkaar volmaakt aan vullen en onderstrepen. De verpakking voldoet aan hoge eisen op het gebied van vormge ving: modem en anders dan anders zyn de ronde lijnen die tegenspel bieden aan de strakke, hoekige kanten. Twee uitersten zyn aldus harmonieus gekombineerd, net zo als één en dezelfde vrouw het ene moment dynamisch en zakelijk en het volgende ogenblik romantisch en zacht kan zijn... SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Onze redaktionele bydrage over "het weer in juli" aan de hand van rijmpjes uit de volksweerkunde van vroeger, heeft zoveel leuke reak- ties opgeroepen, dat we er niet on deruit kunnen ook de feiten en fabels over het weer in augustus te publiceren. En dat, ondanks dat de maand al weer by na voor de helft voorby is. We danken degenen, die door het aandragen van rympjes over de maand augustus, onze taak verge makkelijkt hebben. De buitengewone weersomstan digheden einde juli en begin van deze maand doen ons het beste ho pen wat betreft de regenkansen. Immers op St. Margriet (20 juli) re gende het niet en dus houden we het wekenlang droog. CHRISTOPHER NOLAN Deze inmiddels wereldberoemde auteur kreeg de internationaal belang rijke 'Whitbread Book of the Year Award' voor zijn sterk autobiografische roman 'Under the Eye of the Clock' (inmiddels meer dan 180.000 exem plaren verkocht!). Een uitstekende vertaling van Gerrit de Blaauw. Paperback, f 25,00. Bij elke boekhandel. CQ boekhandel van den munckhof bv grotestraat 68 venray telefoon 04780-82727 Ook de hondsdagen na St. Mar griet lieten zich van hun beste kant kennen en dat belooft een goed jaar. Normaal zyn die hondsdagen de regenrykste van het jaar- Mede gezien de fraaie eerste twee weken van augustus mogen we ver wachten dat we onder het gemid delde van 70 tot 80 mm regen blyven. Maar ook, dat we zeker 8 da gen boven fie 25 graden zullen note ren wat ook al een gemiddelde van deze zomermaand is. In augustus veel noorderwind, dan blijft het weer ons goed gezind. Noorderwind in augustus brengt koelere lucht naar ons land, maar houdt ook de westerse buien tegen. Is de eerste week van augustus heet, een lange zomer staat gereed. Het was heet met Venrayse ker mis en jl. dinsdagavond luidde de weersverwachting dat het vanaf donderdag (weer) hogere tempera turen zal geven... De zomer kan niet meer kapot; er komt geen einde aan. Maar over diezelfde eerste week zegt een ander rijmpje: Augustus' eerste week heel en laf, veel winterse sneeuw wacht af... Het wordt nog eens onderstreept door het rijmpje: Begin augustus heet, lang en wit het unnterkleed. En ook het volgende rijmpje be vestigt dat: Als de eerste augustusweek heet is, peinst dat de winter lang en wit is. En nu nog enkele volksweerkun- dige rympjes die we zelf nog kun nen kontroleren, namelyk over Sint Kassian (13 augustus), Maria Hemelvaart (15 augustus) en St. Bartes (24 augustus): Het weer van Sint Kassian, houdt gewoonlijk weken aan. Is 't weer op Maria Hemelvaart uitgelezen, zo zal de herfst voortreffelijk wezen. Sint Laurens en Sint Bartes schoon, dan draagt de herfst een gouden kroon. VECHTPARTIJ IN PENTAGON In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks kwart voor vier, werd een vechtparty gemeld in "Pentagon", aan de Hofstraat. Een groep bezoekers en het personeel van de dancing waren met elkaar op de vuist gegaan. Toen de politie de gemoederen wilde sussen, keerden de bezoekers zich tegen de politiemensen. Deze kwamen zo in het nauw te zitten en werden dermate bedreigd dat ze ge bruik moesten maken van de wa penstok om de menigte van het lijf te houden. Een poütieman werd zo danig bedreigd dat hy zyn pistool moest trekken om niet gemo lesteerd te worden. Assistentie werd ingeroepen van de omliggende rykspolitiegroepen, die echter niet behoefen te worden ingezet, omdat de gemoederen weer langzaam bedaarden en verschil lende bezoekers zo verstandig wa ren naar huis te gaan. Maar het duurde nog tot zes uur eer het weer normaal rustig was in en naby "Pentagon". Door de politie zal een nader on derzoek worden ingesteld naar de oorzaak en motieven van deze vechtparty. Op zondag 1 oktober 1989 organi seert atletiekvereniging Venray- Regio voor de zevende keer de Halve Marathon Venray. Belangstellenden voor deze jaar lijkse loopwedstryd kunnen zich vanaf nu laten inschrijven. Het pro gramma start die dag om 10.00 uur met een trimloop over 5 km, om 11.00 uur is er een trimloop over 10 km en om 13.00 uur gaat de KNAU- en prestatieloop over de halve ma rathon van start. Het inschrijfgeld bedraagt voor de 5 en 10 km trimlopen by voorin schrijving 5,-; KNAU-atleten 4,-. Deelname aan de halve marathon kost 7,50; KNAU-atleten 6,--. Inschrijving is nu reeds mogelyk bij: Mevr. M. Alkim, Laurahof 18, 5801 JE Venray, tel. 04780-85514. VW-Venray, Grote Markt 23, Ven ray. tel. 04780-10505. Tien jaar geleden was de bouw van de brug in Well tot op de helft gevorderd. Eind 1980 hoopte men de brug geheel klaar te hebben, waarna de aanpassing van de toe gangswegen zou volgen. Zonder die wegenbouw zou de brug toch nog 13 mifjoen gaan kosten. Een Volgendamse visboer kreeg toestemming van de gemeente om Op 19 augustus Ponyclub St Isi- dorus Venray (plaatselijke inzame ling van enkel buitenlandse munten). Op 26 augustus Atletiekvereni ging Venray-Regio (plaatselyke ak- tie in bet kader van het jeugdcollectewezen) Van 28 a igustus t.m. 10 septem ber Koningin Wilhelmina Fbnds (landelijke aktie). KAT IN LOOPRIEM VERWARD De politie werd gealarmeerd dat op de Kempweg een kat verstrikt zou zitten in een draad. De politie konstateerde dat de kat aan de wan del was gegaan met haar loopriem. waarin ze verward raakte. De poli tieman bevrijdde het dier, maar omdat er geen baas of bazin te be kennen was, ging de politieman met de kat aan de wandel. Het dier liep prompt naar huis terug en werd daar dankbaar voor de politie- hulp overgenomen. 'n abonnement waard HP-28S Voor techniek en wetenschap - RPN en algebraïsch invoer systeem - grafische mogelijkheden - HP-Solve formulekraker en programmeerbaar in Forth - menu-gestuurd r OOA -32KRAM I ÖOU," Studeren is op zich al zwaar genoeg. Doe daarom voor het ingewikkelde rekenwerk gerust een beroep op het fenomenale geheugen van de tech- nisch-wetenschappelijke zakreken- machines van Hewlett-Packard. Stuk voor stuk beschikken ze over een enorm aantal wiskundige en weten- schappelijke funkties. En bijna elk mo del over het unieke en gebruiksvrien delijke HP-Solve. Een heuse formule kraker die zelfs onder professoren discussies te- KtnV HEWLETT mlfiM PACKARD HP-20S Voor MBO, HBO en Universiteit - algebraïsch invoersysteem - meer dan 150 wiskundige en sta tistische funkties - formule bibliotheek - 99 stappen programmeerbaar f 139,- iiiii3 Q |2| ga iin BQêüe uflnfid: HP-22S Voor weten schappers - algebraïsch invoersysteem - formule kraker: voer formules in zonder te programmeren - wiskundige/statistische funk ties ingebouwd - formule (q., bibliotheek I Zlü," weegbrengt. Uw Hewlett-Packard dealer: grotestraat 68, venray - telefoon 82727 HP-32S Voor technisch onderwijs - RPN-invoersysteem - meer dan 180 wiskundige en statistische funkties - HP-Solve formulekraker - 260 stappen program meerbaar f239,- HP-42S Krachtige technische zakcomputer - menu-gestuurde pocket calculator - Reverse Polish Notation invoer systeem - onbeperkte matrix/vector bewerkingen - 64K ROM, 8K RAM f HP-21S Algebraïsche statistische calculator - tabellen waarden opgenomen in geheugen - vyf statistische verdelingen - test statistieken - interpolatie - 170 funkties -programmeerbaar Genoemde prijzen zyn inch BTW. bon wordt eenma lig 10% korting gegeven op een Hewlett-Packard zakreken- machine van het type HP-20S, HP-21S, HP-22S, HP-28S, HP-32S of HP-42S. Naam: Postcode: Woonplaats: Deze aanbieding is geldig van 1-8 tot 15-10-1989. wekelijks standplaats te nemen in Ven rays 5 grootste kerkdorpen. El ke donderdag zouden die vyf dor pen bezocht moeten worden. Het St. Elisabeth ziekenhuis kreeg van de staatssekretaris voor de volksgezondheid toestemming om het specialisme orthopaedic (botchirurgie) in z(jn volle omvang te laten uitoefienen. Uit zuinigheidsoverwegingen besloot de gemeente af te zien van "aangeklede" parkeerterreinen aan beide zijden van het nieuwe ge meentehuis. Een "penetratielaag" zou de oorspronkelijk gedachte ver harding moeten vervangen. (Die pe netratielaag heeft, het dus tien jaar vol gehouden. Red.). In hetzelfde gemeentehuis werd de laatste hand gelegd aan de ver bouwing van de voormalige Jerusalem-kapel tot raads- en bur gerzaal. Aangekondigd werd het gouden huwelijksfeest van Pater Antonius Walenkamp o.f.m. op 6 september e.k. (Pater Walenkamp verblijft nog steeds in de communiteit aan te Pe- tersstraat. Red.). Hoe bestaat het...? Geruchten als zou de Tbrro zich in de Rose Vlek (nu De Bleek) gaan vestigen, werden door de gemeente en met name door de commissie voor handel en middenstandsza ken, van de hand gewezen. Men wil de in de Rose Vlek absoluut geen groot warenhuis... De start van de buurtbus werd door de redaktie van dit blad aange grepen voor een uitgebreide repor tage onder de titel "Van Paardetram Tbt Buurtbus". Een en ander viel sa men met 70 jaar openbaar vervoer in Venray, want op 15 juni 1909 werd de paardetram in dienst gesteld. S.V. Leunen opende het uitgebrei de sportcomplex, waarbij wethou der J. van Oers de naam van het sportpark onthulde. De vereniging telde toen 350 leden en 23 elftallen. Autobedrijf GHV aan de Stations weg adverteerde met de Peugeot 504. Deze grote middenklasser kostte toen nog geen 20.000.-. Zijn intussen verbeterde opvolger, de 405, kost momenteel ongeveer 29.500.-. Met nog steeds de suksesvolle Zeskampspelen in het achterhoofd, meldde Venray zich aan voor een nieuwe serie "Stedenspel" van de NCRV. Jammer genoeg werd Venray afgewezen, gezien het grote aantal steden dat zich voor dat spel aan meldde. Aangekondigd werd. dat van al' 1 november alle 9 h 10 miljoen fiet sen in Nederland voorzien moesten zijn van een grote rode reflektor achterop en geel geflekterende pedalen. "Schoolstrijd om gunst van nieu we leerlingen in Venray". aldus en kele krantenkoppen. Aanleiding was een miniscuul klein amateu ristisch opgezet fotoboekje van het schoolbestuur in Heide, waarmee men de gezinnen in het naby gele gen Kuluut en Westeinde attent maakte op het goed geoutilleerde dorpsschooltje in Heide. Deze "wer ving" viel bij het bestuur van Co- ninxhof (500-600 leerlingen) niet in goede aarde. Het raadslid Henk Willems was met zijn fraktieleden tegen de vesti ging van eén Venrays museum in het Freulekeshuus. "Die plek is to taal ongeschikt". H(j en zijn fraktie hadden de voorkeur tot samengaan met een mediatheek in de Rose Vlek (nu De Bleek). Zuster Ursule was 25 jaar hoofd van de kleuterschool in Venray- centrum en Harrie Reintjes was 25 jaar direkteur van de Rabobank in Leunen. Mthi

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7