Afsluiting Jubileumviering SV Castenray Heimat-abend met de Ober Bayern Kapel" Oriëntatieprogramma's/kursussen voor mensen zonder werk PEEL EN MAAS Gespreksgroep spaiiningsklachten voor vrouwen Reünie op zondag 20 augustus Zestig jaar S.V. Ysselsteyn Banen en beroepenorientatie Gespreksgroep gescheiden vrouwen Kursussen Volksuniversiteit Groene Kruis start afslankkursus Voorselektie liedjesfinale De Piëlhaas Venrayse kermis Triathlon Venray Zondag 3 september Handbaltoernooi voor rekreanten in Venray PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus - Pagina 5 De Zilveren Castenrayse sportver eniging maakt zich op voor de af sluitende viering van het jubileumfeest. Op donderdag 17 augustus vindt om 18.30 uur in het sportpark "Heesakker" de jubileumvoetbal wedstrijd Castenray 1 - VW Stars plaats. Vrijdag 18 augustus zyn er in en by het Castenrayse gemeenschaps huis "De Wis" aktiviteiten voor de jeugd. Om 16.45 uur zal voorzitter Hay Willemssen van SV Castenray het startsein geven voor een spel- lencircuit, waaraan door leerlingen van de basisschool kan worden deelgenomen. Ttevens is er voor de ze leeftydskategorie een ballonnen wedstrijd. Voor de jeugd van 12-18 jaar is er vanaf 20.00 uur een groot wie lerspektakel in "De Wis", waarvan de prijsuitreiking om 23.00 uur verwacht wordt. Zaterdag 19 augustus is een dag die bovenal bedoeld is voor alle le den eri oud-leden. Zo begint om 14.00 uur in het sportpark "Hees akker" een korlbalwedstrijd tussen leden en oud-leden. Om 15.00 uur wordt het startsein gegeven voor een bijzondere voet balwedstrijd. Dan namelijk zal het legendarische allereerste kampi oenselftal, dat in het seizoen 1965/1966 na een enerverende beslissingswedstrijd tegen Venray 4 met 2-0 wist te zegevieren, uitko men tegen een Casten rays selektie- team. De wedstrijd staat onder leiding van ex B-scheidsrechter Tbon Dinghs uit Castenray. Om 18.30 uur wordt in de Matthi- askerk te Castenray een H. Mis op gedragen uit dankbaarheid. Deze eucharistieviering wordt geheel verzorgd door leden van de Casten rayse sportvereniging. De muzikale opluistering geschiedt door een in strumentaal dubbelkwartet o.l.v. Louis Vroemen en een gemengd ge legenheidskoor o.l.v. dirigent Piet v. Wegberg en organist Piet Kuypers. Alle muzikanten zijn leden van de sportvereniging. Aansluitend aan de eucharistie viering vindt in het gemeenschaps huis een reünie met koffietafel plaats. Tydens de reünie zullen de 22 jubilarissen gehuldigd worden, allen 25 jaar lid van de vereniging. Verder zullen er enkele leuke sket ches worden opgevoerd, is er gezel lige life-muziek en zal er uiteraard veel bijgepraat moeten worden. Op zondag 20 augustus wordt het Zilveren Jubileumfeest besloten met een receptie. Deze vindt van 11.30-13.00 uur plaats in het Casten rayse gemeenschapshuis. FOTO-TENTOONSTELLING Tijdens al deze aktiviteiten kan men ook nog de foto-tentoon stelling bezichtigen, welke over dit 25-jarig jubileum is samengesteld. De tentoonstellingscommissie heeft daaraan een moeilyke klus gehad. Zo waren er van de eerste vyf jaren maar 8 foto's te bemachti gen. Toch heeft men in totaal 320 foto's bij elkaar kunnen brengen. Die werden allemaal door Wiel Reynders vergroot op 18x24 cm. Mede daardoor geeft deze ten toonstelling een gedegen historisch overzicht van het wel en wee van Casten rays voetbal- en korfbalclub. Het huidige bestuur van SV Castenray. Vl.n.r. Theo Jacobs. Hay Wiüemsen, Ria Geerets, Toos Hei dens, Paid Kuypers, Ria Camps. Jos Janssen, Theo Houwen, Piet Maes. 19 en 20 augustus In een feesttent in het centrum van Leunen vinden dit weekend voor de zesde maal in suksessie "Ti- roler Heimat-abende" plaats. Ook dit jaar berust de organisatie bij de Leunse blaaskapel "Die Fröhlichen Rübensammler". Leunen zal dus weer twee dagen in het teken staan van Egerlander- en Tsjechische blaasmuziek, welke gebracht wordt door "die Original Maastaler" uit Heyen en de "Ober Bayern Kapel" uit Woensel. Twee muziekgezel schappen die alom in den lande be kendheid genieten. Wat kunnen we nu beter doen, dan de heren muzikanten zelf aan woord te laten in de vorm van mu ziek. Daarom is het de moeite waard op op zaterdag 19 augustus met plezier te komen luisteren naar de muziek uit hun omvangrij ke repertoire. En dan, op zondagmiddag: TIROLERMATINEE Dit matinee dat om 13.00 uur be gint zal geopend worden met het optreden van onze eigen blaaskapel "Die Fröhlichen Rübensatnmler". Dan zullen verder nog optreden: "Hermenieke Gaer Gedaon" uit Ble- rick en "De Klutsers" uit Deume. Kinderspelen Ook voor de kleine onder het pu bliek is dit jaar weer volop aan-* dacht besteed. Ze kunnen zich tijdens het Tirolermatinee volop amuseren met verschillende kin derspelen, ook zal er video gedraaid worden en ook is er een zeer goede grimeur aanwezig. Zo is het voor de ouders met kin deren ook echt de moeite waard de ze middag naar het Tirolermatinee te komen. DahsgelegerJieid Ook voor de dansliefhebbers is er dit jaar weer volop gelegenheid, zo wel zaterdagavond als zondagmid dag. Daar wij over een zeer goede dansvloer beschikken zou het jam mer zijn om deze gelegenheid voor bij te laten gaan, een dansje te maken in onze feesttent. Zaterdag 19 augustus: Heimat- abend om 20.00 uur. Zondagmiddag Tirolermatinee om 13.00 uur. Dit alles in de feest tent bij café Martens aan de Albi- onstraat te Leunen. De Stichting RISC, afdeling Werk- lozenwerk, start begin september met de volgende oriëntatiepro gramma's: oriëntatieprogramma lassen/me- taalbewerken/GAWALO (gas, wa ter, loodgieten) oriëntatieprogramma bouw/hout oriëntatieprogramma technische beroepen, specifiek gericht op (herintredende) vrouwen. Doel van deze oriëntatieprogram ma's is deelnemers kennis te laten maken met technische vaardighe den/technische beroepen en toe te leiden tot vervolgopleidingen. De programma's zijn kort. In 10 weken bent u 3 dagdelen per week aktief aan de slag. Daarnaast worden de volgende kursussen georganiseerd: machineschrijven/tekstverwer- ken basisinformatica/oriëntatie toe- passi ngsp rogramma's Engels Zowel de kursus machineschrij- ven als de kursus tekstverwerken bieden de mogelijkheid tot het be halen van een diploma op verschil lende niveau's. In de kursus basisinformatica maakt u kennis met de computer en al zyn moge lijkheden, terwyl in de kursus oriëntatie toepassingsprogramma's onder meer aandacht wordt be steed aan tekstverwerken, database, spreadsheetprogrammatuur. De oriëntatieprogramma's en de kur sussen vinden voornamelijk plaats in de leer-Averkplaatsen van de stichting in Venray of Horst. Informatie/aanmelding Voor nadere informatie, alsmede aanmelding kunt u terecht op de open dagen, die op de leer-Zwerk- plaatsen worden georganiseerd en wel op de volgende dagen: leer-Averkplaats Venray: maan dag 21 augustus van 09.00-13.00 uur (adres: Prins Bernhardstraat 12. tel. 04780-87213) leer-Averkplaats Horst: dinsdag 22 augustus van 09.00-13.00 uur (adres: Amerieaanseweg 17, tel. 04709-6089). Voor toezending van de kursusfol- der en eventuele andere informatie kunt u vanaf 14 augustus terecht by de Stichting RISC. tel. 04780- 83730 (bij voorkeur tussen 09.00 en 11.00 uur. 'n leesbare krant Het maatschappelijk werk start eind augustus een nieuwe gespreksgroep voor vrouwen. Het gaat om vrouwen tussen ongeveer 25 en 45 jaar die lichamelijke klachten hebben waarvoor geen medische oorzaak te vinden is en waarvoor verder dokteren geen zin heeft; de zg. spanningsklachten. De groep is voor vrouwen tegen wie de artsen zeggen: "Het zullen de zenuwen wel zijn" of: "Het is psychisch, mevrouw", maar voor wie het dan niet ophoudt, die meer inzicht willen hebben en verder willen zoeken. De gespreksgroep bestaat uit 20 bijeenkomsten van 2% uur op don derdagavond van 20.00 tot 22.30 uur en deze vinden plaats op "De Clockert". Er zijn geen kosten aan ver bonden. De groep zal worden geleid door Annie Gerrits en Elly Vogelsangs. Vrouwen die willen deelnemen krijgen een gesprek vooraf. Aan melding zo spoedig mogelyk by het Maatschappelijk Werk. Telefoon nummer 83100, vragen naar Berna- dette van Beekum. Op de drempel van het nieuwe voetbalseizoen zal S.V. Ysselsteyn het 60-jarig bestaan van de vereni ging gaan vieren. Dit jubileum valt samen met het kampioenschap van het eerste elftal in de 4e klasse en de promotie naar de 3e klasse van de KNVB. In haar historie heeft het vlaggeschip van de vereniging nog nooit op dit niveau mogen spelen. Al met al redenen te over om op grootse wyze feest te vieren. In 1929 werd de eerste wedstryd gespeeld en vanaf 1930 heeft de ver eniging onder de naam "Victoria" voor het erst deelgenomen aan de kompetitie. Het eerste kampioen schap werd in 1933 gevierd. Tij dens de Duitse bezetting werd de verenigingsnaam veranderd in "S.V. Ysselsteyn". Tot 1977 speelde het eerste elftal van S.V. Ysselsteyn steeds met wisselende suksessen in de afdeling Limburg. Vanaf die tijd is het gelukt om in een periode van 12 jaar door middel van 3 kampi oenschappen (t.w. in 1977 in de 2e klasse afdeling Limburg, in 1984 in de le klasse afdeling Limburg en in 1989 in de 4e klasse KNVB) vanuit de 2e klasse afdeling Limburg op te klimmen naar de 3e klasse KNVB. Ook het tweede elftal speelt inmid dels in de KNVB nl. in de reserve 2e klasse. Vanaf 1959 heeft ook de Ys- selsteynse voetbaljeugd van zich doen spreken. Vooral in de jaren ze ventig werden vele kampioen schappen door verschillende jeugd- elftallen behaald. Gezien de grootte van het dorp kan gesteld worden dat S.V. Ys selsteyn een zeer grote vereniging is, die dit voetbalseizoen met 7 senioren- en 7 juniorenelftallen aan de kompetitie zal gaan deelne men. Daarnaast bestaat er ook nog een veteranenelttal. In 1987 werd korfbalvereniging "de Peelkorf' een onderdeel van S.V. Ysselsteyn. Deze samenwerking heeft inmiddels geleid tot een vruchtbare sportvereniging. De prestaties van de Peelkorf zijn in Limburg altyd van zeer hoog ni veau geweest getuige de vele kampi oenschappen en het feit dat het eerste team landelijk in de hoogste klasse speelt Naast de sportieve hoogtepunten waren er ook andere hoogtepunten. In 1970 werd, een jaar na het 40-jarig jubileum, sportpark "De Vlies" in gebruik genomen. In 1981 kwam de kantine na grote zelfwerk zaamheid van de leden gereed. Hierdoor bezit SV Ysselsteyn mo menteel een akkommodatie waar zij met recht trots op is. De laatste jaren zijn er ook diepte punten geweest omdat er verschil lende mensen overleden zyn, die in het gryze maar ook in het jonge verleden van groot belang voor de vereniging waren. Hierby gedenkt de vereniging vooral mevr. D. Kleus- kens en de heren A. Winnen, S. Keysers, M. Keysers, Th. Sanders, H. v. Asten, W. Koonings en A. Verdeu- zeldonk. In het kader van dit jubileum worden er tussen vrijdag 18 augus tus en zondag 27 augustus verschil lende festiviteiten gehouden op sportpark "De Vlies", Ysselsteynse- weg te Ysselsteyn. Een van de hoogtepunten ran het jubileum zal ongetwijfeld de reünie zijn, welke op zondag 20 augustus wordt gehouden. Vele oud-leden, welke niet meer in Ysselsteyn woonachtig zijn, zullen hiervoor persoonlek worden uitgenodigd. Oud-leden, die door allerlei omstan-; dighedei\geen uitnodiging ontvan gen, wórden langs deze weg samen met echtgenote of vriendin uitge nodigd. Tijdens deze reünie zullen door verschillen Ysselsteynse artiesten sketches worden voorgedragen, die betrekking hebben op het heden en verleden van SV Ysselsteyn. Daarnaast bestaat er natuurlijk ook de mogelijkheid om gezellig qiet el- KURSUS VOOR VROUWEN DIE (WEER) BUITENSHUIS WILLEN GAAN WERKEN Steeds meer vrouwen geven te kennen (opnieuw) op zoek te zyn naar een betaalde baan. De Vrouw en Werkwinkel voor Noord- en Midden-Limburg wil vrouwen hel pen om (weer) buitenhuis aan de slag te gaan. Zij doet dat o.a. door het organiseren van de kursus Ba- Voor een binnenkort te starten groep voor gescheiden vrouwen zijn nog enkele plaatsen vrij. Het is een gespreksgroep voor vrouwen die bezig zyn met scheiden of dit proves al achter de rug hebben en behoefte hebben aan kontakt met andere vrouwen die in een verge lijkbare situatie verkeren. De volgende vragen komen aan de orde: Wat betekent het afscheid te moeten nemen van een leven waar in veel niet goed was maar waarin je toch zelf hebt geloofd? Hoe zit het met alimentatie en omgangsregeling? Hoe zit het financieel met uit keringen en andere praktische zaken? Wat betekent het om alleen verantwoordelijk te zijn voor de kinderen? Wat kun je» leren uit de schei ding zodat het je dus nooit meer overkomt? Hoe verwerkje de pijn en ver driet van de scheiding? Is er nog een leven na de scheiding; voorzichtig denken aan de toekomst. Naast de ernst lachen en ont spanning belangrijk. De groep wordt georganiseerd door het maatschappelijk werk en vindt plaats op 12 woensdagavon den van 20.00 tot 22.30 uur op de Clockert.. U kunt zich opgeven by het Maatschappelijk Werk, tel. 83100, vragen naar Bemadette van Beekum. nen en Beroepenorientatie. Er bestaat de mogelijkheid, om aanvullend op het kursusprogram- ma. het vakkenpakket: Nederlands, Engels en oriëntatie op de informa tica bij de Stichting Volwassenen Educatie Noordelijk Limburg te vol gen. De kursus start op 21 septem ber 1989 en bestaat uit 20 bijeenkomsten op donderdagoch tend van 9.00-12.00 uur. Informatie en inschrijving Stichting Vrouw en Werkwinkel, Goltziusstraat 42, 5911 AW Venlo, tel. 077-517636. Voor de kursus start hebben we met alle vrouwen die zich aanmel den een kenningsmakingsgesprek, waarna definitieve toelating tot de kursus plaatsvindt De spreekuren starten weer op 21 augustus a.s. Oostingel 37a, Venray, 09.00-13.00 uur. De volksuniversiteit Venray e.o. start medio september 1989 met een groot aantal kursussen waar aan iedereen vanaf 17 jaar kan deel nemen, uit de gemeente Bergen, Grubbenvorst, Meerlo/Wanssum, Horst Sevenum, Venray. Binnen de kursussen wordt ge werkt met groepen die variëren van 10-16 personen. Er wordt gewerkt met methodes die speciaal op vol wassenen zyn afgestemd, naast kursussen zoals "hoe zeg je wat je denkt", "gesprekstechniek", "vrouw en gezondheid", "kunstge schiedenis" bestaat het aanbod ook uit lessen in Engels, Frans. Spaans. Italiaans, Pöols en Duits. Voor nadere informatie kan men terecht by de Volksuniversiteit Ven ray eo., Oostsingel 37a te Venray, tel. 04780-80185. Het volledige pro grammaboekje is gratis af te halen by": de gemeentehuizen. Raboban- ken, bibliotheken. VW-kantoren evenals gemeenschapshuizen. Foto-. SV Ysselsteyn in haar oprich tingsjaren. kaar te "buurten" over vervlogen tyden op en naast het voetbalveld. Verder zullen er 21 leden worden gehuldigd, die meer dan 25 jaar lid zijn ran de vereniging. Een van hen is dhr. H. Gooren. die inmiddels 54 jaar lid is en jaren voorzitter was. Het feestprogramma luidt ver der als volgt: Vrydag 18 aug.: Gepland was het optreden van de bekende popfor matie "Big Deal". Door ziekte heeft dit gezelschap zich moeten afmel den. De organisatie is er in geslaagd de niet minder bekende formatie "UNITY" aan de werven. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 19 aug.: Middagpro gramma voor de kinderen van de basisschool door Alfons Borm Kin dershow van 14.00 tot 16.15 uur. 19.00 uur H. Mis in parochiekerk "St. Oda". 20.00-21.30 uur Receptie met aansluitend opluistering dooi de Smeleblaozers. Zondag 20 aug.: Tussen 11.00 en 13.00 uur ontbijtbuffet voor de le den. Vanaf 14.00 uur Reünie voor leden en oud-leden. Oud-leden, die geen uitnodiging hebben ontvan gen. worden langs deze weg samen met echtgenote of vriendin uitge nodigd. Woensdag 23 aug.: 14.00 uur Ou- derenmiddag met kienen en vanaf 15.30 uur optreden door orkest "Malle Moer" uit Venray. 19.00 uur Voetbal wedstryd tussen oud-leden en jubilarissen. 19.30 uur Korfbal wedstrijd tussen Senioren I en Dis- triktsteam Oost-Brabant. Vrydag 25 aug.: Play back show voor de jeugd van 10-16 jaar. Zaterdag 26 aug.: Sportmiddag voor de jeugd. Twee kapellenshow met de Aa-lander Musi kanten uit Bakel en Blaaskapel Freunde-Echo uit Overloon. Aanvang 21.00 uur. Zondag 27 aug.: Mixtoemooi voor de leden. In de week van 4 september gaat zowel in Venray als in Wanssum een kursus "Samen Stap voor Stap Afslanken" ran start Deze kursus wordt georganiseerd door de dienst voedingsvoorlichting en dieetadvi- sering van de Provinciale Vereni ging Het Limburgse Groene Kruis. Tijdens deze kursus krijgen de deelnemers stapsgewys informatie over gezonde voeding. Met behulp van deze voedingsinformatie leren de kursisten op verantwoorde wijze af te vallen en daarna zelf op het ge wenste gewicht te blyven. Daartoe krijgen zy elke week opdrachten die aan een bewustwording van het eetgedrag bijdragen een een verant woorde vodselkeuze bevorderen. Deze kursus b-jstaat uit 15 weke lijkse byeenkomsten en wordt ge geven aan groepen van minimaal 15 en maximaal 20 personen. De kursus ziet er als volgt uit: 1 kennismakingsbijeenkomst: 8 bijeenkomsten onder leiding van een diëtist over gezond eetgedrag; 5 byeenkomsten onder leiding van een docent voedselbereiding.- 1 bij eenkomst beter bewegen. In Venray wordt deze kursus 's avonds gegeven en in Wanssum s morgens. Wanneer u aan deze kursus wit deelnemen, dient u zich vóór 21 augustus a.s. aan te melden by het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, tel. 04780-81269. BROMFIETSER GEWOND Vrydagavond omstreeks half vyf had op de kruising Deumeseweg- Kiekweg-Lemmenweg een botsing plaats tussen een personenauto en een bromfiets. Een inwoner van Heide verleende met zyn persone nauto geen voorrang aan een over het fietspad rydende bromfietser, een. 33-jarige inwoner ran Deume. Bij de botsing werd de auto bescha digd; de bromfiets werd geheel ver nield. De bromfietser moest met letsel aan knie en hand naar het ziekenhuis worden vervoerd. De Vastelaovesvereniging De Piël haas in Venray moet een voorselek tie gaan houden om te bepalen welke zangers mogen deelnemen aan de liecüesfinale op 16 sep tember. Op de oproep om liecyes voor het vastelaovesseizoen 1989-1990 in te zenden, hebben liefst 22 compo nisten en tekstdichters gereageerd. Een hele vooruitgang ten opzichte van vorig jaar (vijftien liecyes) en twee jaar geleden toen zelfs by ge brek aan voldoende belangstelling de finale moest worden afgelast Het aantal inzendingen is voor de finale-avond te groot. Daarom heeft de commissie Geluid en Lieclje ran De Piëlhaas besloten een voorselek tie te houden. Deze zal echter beslo ten zyn. omdat het ondoenlyk is daarvoor op korte termyn een open avond te beleggen. De volgende week diensdag zal een deskundige jury elf liecyes aanwyzen die op de finale-avond in de schouwburg ge zongen worden. Die avond zal een jury uit het publiek, samen met en kele deskundige juryleden de vier liecyes aanwyzen die op de vastelao- vesplaat komen. Een aandachtige lezer een ech te Venrayer reageerde op het in ons blad opgenomen artikel over de Venrayse kennis in vroeger dagen. Iiy noemde het onjuist dat daarin vernield stond, dat de muzikant tij dens "de halve clans" het dansgeld ging ophalen. Dat was een taak van de kastelein en diens kinderen. Uiteraard was de opbrengst ook voor de kastelein/exploitant bestemd. De muzikant kon in die tyd even op adem komen. Onvermeld, maar niet minder in teressant, was het feit dat na de sluiting van de kermis op woens dagavond, de kasteleins daags daar na dus op donderdag zelf een kermisfeestje bouwden door een dansavondje te organiseren. Die donderdag zou bekend gestaan heb ben als "de kasteleinsdag". Zondag 3 september, over 3 we ken, vindt weer de 5e Triathlon van Venray plaats, waarvoor men deze we^k nog kan inschryven. Op 20 aug. sluit de inschryving. De 'organiserende vërèhrigfngen. Triathlon Vereniging Regio Venray en T.W.C. Oostrum zullen ook dit jaar weer zorgen dat het totale ge beuren vlekkeloos zal verlopen. Alle starts en aankomsten zullen wy by het Gemeentelyke Combi zwembad van Venray zyn. Buiten de 1/4 triathlon is er dit jaar (weer) de mogelijkheid om deel te nemen aan een 1/8 triathlon; 500m zwemmen, 23 km fietsen en 5,3 km lopen. Dit is vooral gedaan om méér mensen eens te laten proeven aan het triathlongebeuren. Voor meer informatie kunt u bel len naar 04780-89615. Inschrijfformulieren zyn te ver- krygen by het VW in Venray (tel. 04780-85757) of d.m.v. een gefran keerde en aan jezelf geadresseerde envelop te sturen naar Organisatie Triathlon Regio Venray. Postbus 237. 5800 AM Venray. Inschrijving sluit op 20 augustus] Door de zomervakantie en de ker mis bestaat de kans dat niet ieder een op de hoogte is ran het tiende rekreatieve handbaltoernooi ran Manual. Tbch wordt deze wedstrij denreeks binnenkort gehouden. Op 10 september gaan de nodige teams op de velden van het Venray se sportpark Servaas om de hoogste eer stryden. Ofschoon reeds een aantal in- schryvingen binnen is. kan de or ganiserende Venrayse handbalclub nog genoeg teams opnemen. Ieder-, een die de handbalsport een warm hart toedraagt en zin heeft om op ontspannen wyze een aantal par ty tjes te spelen, is op 10 september van harte welkom. Laat dan wel vóór 28 augustus weten aan Jo de Jonge (Bachstraat 85. 5802GP Ven ray. tel. 04780-86444) met hoeveel teams je wilt deelnemen, wat de naam is van de diverse teams en de kleur van het tenue. De inschryfkosten zyn laag (25 gulden) en op die 10e september hoeft niemand honger te lijden, want er zal ook aan de inwendige mens worden gedacht. Manual hoopt echt veel teams te kunnen begroeten en wellicht is deelneming aan het rekreatieve toernooi reden om lid te worden van deze aktieve club. uw weekblad

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5