STEMMEN Kroniek van de kermisweek NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Velling bomen/ afsluiting Schoolstraat Start derde fase "De Bleek" Aanbrengen deklagen Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Zwemlessen voor partikulieren 6 SEPTEMBER Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo, m.u.v. het onderdeelcultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Zoals de traditie wil, brengen wij in dit nummer een overzicht van datgene wat in de kermisweek in Ven ray gebeurde. Het was volgens de politie een van de rustigste kermisweken sinds de intrede van de gemeente politie. nu 20 jaar geleden. Wat op viel, dat waren de vele aangiften van vernielingen en andere van da lenstreken. U vindt ze hieronder samengevat VANDALISME Een spoor van vernielingen aan geparkeerde personenauto's werd door vandalen aangebracht in de wtyk Landweert. Spiegels en rui tenwissers van een achttal auto's moesten het ontgelden. Twee fraaie leeuwenkoppen die een toegangs hek sierden waren verdwenen. Voor de eigenaar een schadepost van 200.-. En tenslotte werd in deze wyk een woningruit in gegooid. Een jongedame uit Merselo had haar bromfiets gestald bij de personeelsingang van de Tbrro. Bij terugkeer bleken vandalen de gas- handle en de remmen van de brom fiets vernield te hebben. Een stel jongens gooiden in De Bleek een grote winkelruit aan diggelen. De "helden" gingen er vandoor en de politie kon deze van dalen niet achterhalen. De eigenaresse van een aan de Kempweg geparkeerde auto werd ook de dupe ran de vernielzucht van vandalen. Die hadden haar auto behoorlyk "bewerkt". Ook een op de parkeerplaats by De Bleek staande personenauto werd door vandalen flink be schadigd. Vandalen hadden ook huisge houden in de l^astoor Van de Gaetstraat waar vier geparkeerde personenauto's van diepe krassen werden voorzien. De buitenverlichting van een woning aan de Spinetstraat in Brukske werd kapot gegooid. Ook brachten vandalen weer een bezoek aan basisschool "De Foekepot". Deze keer werden weer deuren en ramen met grafitti bespoten en werden speeltoestellen vernield. Een aan het Bingelkruid in Landweert geparkeerde persone nauto werd met een scherp voor- we rp bekrast. De brievenbus van het aan de Grotestraat gelegen reisbureau werd vernield. De wegberm langs de Zuider bergweg in Oostrum werd door jeugd in brand gestoken. De brand weer kwam in aktie om de brand te Als voorbereiding op de bouw van het winkelcentrum De Bleek, zul len dinsdag a.s. de 6 esdoorns aan de Schoolstraat/Jan Henssenstraat worden geveld. Door de gemeenteraad is besloten dat na realisatie van de bouw een aantal grote bomen in dit deel van Ven ray's centrum worden aan geplant. In verband met het vellen zullen beide straten dinsdag voor het ver keer zyn afgesloten. Met ingang van maandag 14 augustus jl. zyn de werkzaamheden in verband met de realisering van de derde fase "De Bleek" van start gegaan. Als gevolg daarvan is het parkeerterrein aan de Jan Hens senstraat (achter de schouwburg) niet meer voor het verkeer toegan kelijk. De werkzaamheden aan de derde fase zullen naar verwachting ruim 1 jaar gaan duren. Daarna zal een gedeelte van het huidige parkeer terrein aan de Jan Henssenstraat als definitieve parkeervoorziening weer in gebruik gesteld worden. Tot dat moment moet men er re kening mee houden dat men op dit terrein niet terecht kan. waarvoor wy uw begrip vragen. blussen en om uitbreiding te voorkomen. GROTE RAVAGE De bezitter van een aan de Poststraat geparkeerde persone nauto, een inwoner uit Ven ray, zit met een schadepost van 2.000,- aan vernielingen aan zyn persone nauto. Die was meer dan erg "be werkt". Voorruit ingeslagen, diverse diepe krassen aangebracht, terwijl ook de spiegels en ruitenwissers het moesten ontgelden. INBRAKEN IN AUTO'S Door vernieling van een ruitje was toegang verkregen tot een aan de Boodenstraat geparkeerde perso nenauto. De radiocassetterekorder en enkele bandjes bleken ont vreemd te zyn. In de wyk landweert werd door vernieling van een ruit toe gang verkregen tot twee persone nauto's. In beide gevallen bleek het niet alleen te gaan om de aanwezige radio-apparatuur, maar ook werd er benzine by de ene en bij de andere diesel, overgeheveld. Een op de parkeerplaats te genover het ziekenhuis geparkeer de personenauto was op zeer ruwe wyze opengebroken, voor het ste len van de daarin aanwezige radio cassetterekorder ter waarde van 75,-. De schade voor de eigenaar uit Horst is vele malen groter dan de waarde van het radio'tje. AUTO GESTOLEN Garagehouder Van H. aan de Raadhuisstraat mist sinds enkele dagen een Ford Escort uit zyn voor- raadbestand. Hij deed aangifte van die diefstal; maar hoe die heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. DIEFSTALLEN Weer werd aangifte gedaan ran diefstal van een tuintafel, deze keer uit de tuin ran een woning aan de Hoopweg. Voor de stoelen had de dader kennelijk geen be langstelling want die bleven achter. Ook uit een tuin aan de Burg graaf werd een tuintafel ontvreemd. Uit de garderobe van een in stelling werd een damestas gesto len. In de tas zat o.a. een bedrag ran 80,- en enkele persoonlijke be scheiden. Uit een voor de Schouwburg staande auto, van een muziekgezel schap, werden vier microfoons ter waarde van 1.400- gestolen. De muzikanten waren nog even een pilsje aan het drinken, en van die gelegenheid heeft de dader kenne lijk gebruik gemaakt In de wyk Landweert werd uit In de loop van deze week wordt op diverse wegen en straten een zo genaamde "deklaag" aangebracht, waardoor deze wegen tijdelijk voor het verkeer moeten worden af gesloten. Vandaag (donderdag 17-8) wordt de Hoenderstraat, tussen Langeweg en Schoolstraat van een deklaag voorzien; op deze dag wordt even eens een deklaag aangebracht op een gedeelte van de Timmermanns- weg te Ysselsteyn (ter hoogte van Grauwveen en Buntweg). In de loop van deze week worden voorts op een aantal straten in de wyk Landweert deklagen aange bracht. Uiteraard wordt er alles aan ge daan om de tydelyke overlast tot een minimum te beperken. Hedenavond, donderdag 17 augustus 1989, vindt om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting plaats. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Hoorzitting m.b.t. behande ling van de bezwaarschriften die zyn ingekomen tegen het ontwerp- bestemmingsplan Rijksweg A73 Zuid. Hoorzitting m.b.t. de bezwaar schriften die zijn ingekomen tegen het door de raad genomen voorbe- reidingsbesluit t.b.v. de vestiging van een mestverwerkingsfabriek twee geparkeerde personenauto's benzine overgeheveld, waarbij de tankdoppen werden vernield. De mogelykheid is niet uitgesloten dat dit nog by meerdere auto's is ge beurd. maar de benadeelden heb ben geen aangiften gedaan. De politie verzoekt toch, die autobezit ters die menen dat ook uit hun ben zinetank benzine is gestolen, daarvan aangifte te doen. Een Venrayse visser zal zich nog lang de visvijver aan de Wan- ssumseweg herinneren. Daar ver dween namelijk zijn visplezier toen hy ontdekte dat de vier wieldoppen van zyn personenauto waren gestolen. GROENTEN NIET VEILIG Het is niet de eerste keer dat volkstuinders aan de Baggerweg ge- konfronteerd werden met diefstal van hun groenten. Deze keer werd by vier volkstuinders eigen geteel de groenten gestolen. INBRAKEN Met een balk was de voordeur van een woning aan de Pas te Mer selo geramd, om toegang te verkry- gen. Ook sierijzerwerk werd daarby vernield. De gehele woning wag doorzocht maar zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Door forcering van het slot van de buitendeur was toegang ver kregen tot een boerderij aan de Laagheidseweg. De gehele boerdery was op ruwe wijze doorzocht, ken nelijk op zoek naar geld en siera den. Die werden niet gevonden. Wel mist men een aantal guldens en rijksdaalders uit een spaarkoker. De bewoners waren achter de boer dery op het veld aan het werken. Met geweld was toegang ver kregen tot een stal aan de Meerlose- weg in Oirlo. Hier werd niets ontvreemd. Naar eerst bij terugkeer van vakantie kon worden vastgesteld dat by de inbraak van een woning aan de Gentiaan de schade 20.000,-- bedraagt. Op 23 juli had den de toezichthouders de inbraak ontdekt. Tben kon alleen worden vastgesteld wat "zichtbaar" ont vreemd was. Het bleek dat 2 kleu- rentelevisie's, enkele horloges, sieraden en drie antieke klokken verdwenen waren. Met geweld was toegang ver kregen tot een woning aan de Touwslagerstraat. Hier werden ont vreemd, een videorekorder, een la sapparaat en een geldsbedrag. DIEFSTAL BROMFIETS EN HELM Een 16-jarige bromfietser uit Ven- ray keek raar op. toen hij na het zwemmen zyn brommer weer wil aan de Ysselsteynseweg te Heide en tegen het voornemen die vestiging middels toepassing van art. 19 WRO/50.8 Woningwet bouwvergun ning te verlenen. Advies inzake vaststelling der de herziening bestemmingsplan Centrum i.v.m. uitbreiding maga zijnruimte Tbrro. Diverse voorstellen m.b.t. bouwgrondtransakties. Herziening exploitatie- opzetten bestemmingsplannen kerkdorpen. De Hulst, Veltum II, Burggraaf en Vlakwater II. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 augustus 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het renoveren van de begane grond7infrastruktuur van bejaar dencentrum "De Kruuze" aan de Leunseweg 1 te Venray, t.n.v. Stich ting "De Kruuze", Rompertsebaan 20 te 's-Hertogenbosch; het bouwen van een tuinhuis je schutting aan de Luitstraat 34 te Venray, tn.v. G.A. Jacobs; het bouwen van een schei dingsmuur berging aan Hoogak- ker 7 te Venray. tn.v. C.PWJ.M. Hulsman; het bouwen van 8 premie- koopwoningen aan de Bershof 1 t/m 15 (oneven) te Leunen, t.n.v. Bouw bedrijf M, Peeters, Gen. Demp- seystraat 25 te Swolgen; het plaatsen van een hobby- kas aan Aan de Dril 21 te Venray. t.n.v. K.J.H.M. Thomassen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche de ophalen. Zijn bromfiets en zyn helm bleken verdwenen te zijn. Hij had zijn brommer deugdelijk af gesloten met een ketting. Die bleek nu doorgezaagd te zijn. ZAKKEN ROLLEN Een inwoner van Deume deed aangifte dat hier in de Grotestraat een zakkenroller aktief was ge weest. Uit zijn broekzak was hem een dure zonnebril "gerold". Scha de 175,-. HOND IN AUTO Hoe een Golden Retriever in een geparkeerde personenauto aan de Haalakker te Oirlo is gekomen, is niet duidelijk. Vanwege het warme weer stonden de ramen van de auto open, maar of de hond door he^ raam is kunnen binnenkomen is twijfelachtig. Eerder is aan te ne men dat de eigenaar van de hond gebruik heeft gemaakt van de open ramen om zich van zijn hond te ontdoen. De politie haalde het dier uit de auto en bracht hem naar het dierenasiel. Daar wacht hij op zijn "baas". KELDERBRAND De brandweer moest in aktie ko men voor een kelderbrand in een flat aan de Haammakerstraat. Dankzij snelle ontdekking en de vlotte inzet van de brandweer kon uitbreiding worden voorkomen. Het bleef bij een geringe schade. AUTOBRAND De brandweer rukte uit voor een aan de Meester Driessenstraat in Heide in brand staande personen auto. Omdat er een gastank in de auto lag werden de nodige voor zorgsmaatregelen genomen. Dank zij snelle ontdekking en het nemen van goede maatregelen kon voorko men worden dat de auto totaal uit brandde. OPVALLENDE VISSTERFTE Kermisdinsdag werden direkt maatregelen genomen nadat een melding was binnengekomen van opmerkelijk veel dode vissen in de Loobeek. Het Zuiveringschap Lim burg werd ingeschakeld, welke wa termonsters heeft genomen. Er was geen aanwijsbare oorzaak van deze vissterfte. Gedacht werd dat gier op de Loobeek was geloosd, maar een bewijs daarvan was niet te krijgen. Ook werd aan de mogelykheid ge dacht, dat gebrek aan zuurstof door de droogte en de lage stand ran het water, de oorzaak van deze opvallen de vissterfte kon zijn geweest. Door de regenval is het zuurstofgehalte van het Loobeekwater inmiddels weer op peil. Er zijn de laatste da gen dan ook geen meldingen over dode vissen bij de politie binnen gekomen. NAAM VAN ZIJN BROER Een bromfietser botste op de Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het herbouwen van een ber ging/fietsenstalling/hobbyruimte aan de Merseloseweg 38a te Venray, t.n.v. H.C. Janssen; het uitbreiden van een wo ning aan de Hoeveweg 8 te Venray, tn.v. G.M.J. Oudenhoven; het gedeeltelijk verbouwen van de schouwburg aan de Schoolstraat te Venray, tn.v. ge meentebestuur Venray; het bouwen van een apotheek en klinisch laboratorium aan de Hoenderstraat te Venray, t.n.v. Stichting Ziekenhuis, Stationsweg 46 te Venray; het bouwen van een loods aan de Breevennenweg 3 te Leunen, t.n.v. L.J.M. van Vegchel; het bouwen van een carport aan de Overloonseweg 83 te Venray, t.n.v. P.C.M. van den Hoogenhof; het bouwen van een fietshok en berging aan Sparveld 7 te Leu nen, t.n.v. A.G.M. Litjens; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 39 te Leunen, t.n.v. L.H.M. van Kempen; het bouwen van een gara ge/hobbyruimte/tuinkamer en tuin muur aan de Oranjestraat 10 te Venray, t.n.v. G.H.A. Classens; het bouwen van een gara ge/berging aan de Deurneseweg 14 te Heide, t.n.v. B.W.J. Franssen; het bouwen van een paarden- schuilhut aan de Loobeek te Smakt, tn.v. J. van den Eisen; het uitbreiden van een var kensstal aan de Overloonseweg 95 te Venray, tn.v. G.J.W. Sikes. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 augustus gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Gasstraat-Heuvelstraat tegen een personenauto. Er was lichte schade aan de auto. De bromfietser gaf een naam op die later niet bleek te klop pen. Hij had namelijk de personalia van zijn broer verstrekt. Dat deed hij omdat hijzelf nog geen 16 jaar was en dus geen bromfiets mocht beryden. Maar een en ander kwam uit en nu kreeg hy voor het opge ven van die valse naam een proces verbaal aangezegd. WIL GETUIGE ZICH MELDEN Graag zou de politie in kontakt komen met een getuige die zo vriendelijk is geweest om een brief je met een kenteken en automerk achter een ruitenwisser te plaatsen, van een auto aan de Pr. Bern- hardstraat. Van de betreffende auto was het linker portier ingedeukt. Uit sporen viel op te maken dat dit door een ander motorvoertuig was gebeurd. Het automerk dat op het briefje stond vermeld, klopt echter niet met het kentekennummer. Daarom wil de politie graag nader inlichtingen. JONGEDAME MISHANDELD Tijdens de kermisavonden kwam een 14-jarige jongedame.bloedend een cafetaria binnen, met het ver zoek de politie te bellen. Volgens haar verhaal zou zij zonder aanwijs bare redenen door een 20-tal meis jes in elkaar geslagen en geschopt zijn. Hoewel de politie alles in het werk stelde om dat stel "meiden" te achterhalen is dat niet gelukt. Mo gelijk zijn er nog andere getuigen, of wil een van de meisjes zelf deze zaak toelichten. Diskretie van de kant van de politie is verzekerd. OORLOGSTUIG Tijdens graafwerkzaamheden op een bouwterrein aan de Leng in Oirlo kwam een nog op scherp staande granaat, een zg. 25-ponder, naar boven. Omdat de Venrayse po litie goede relaties met de mannen van de EOD heeft werd de volgende dag reeds dat oorlogstuig opge ruimd en konden de bouwwerk zaamheden voortgang vinden. DRANK IN BESTUURDERS Opvallend rijgedrag was oor zaak dat de politie op het Helm kruid in Landweert een personen auto liet stoppen. Het bleek dat de 24-jarige bestuurster uit St. Antonis tijdens de kermis teveel alcoholi sche drank hand genuttigd. Nu moest de dame de bekende proeven ondergaan, waarna ze met een ry- verbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huis waarts kon keren. Een net 32 jaar geworden in woner van Venray had die veijaar- dag kennelijk met teveel alcoholica overgoten, want toen hij in de nacht, aansluitend aan zijn verjaar dag. naar huis reed wekte zyn rijge drag de aandacht van de politie. Die Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je aan De Leng 2 te Oirlo, tn.v. RW. Vogelsangs; het bouwen van een honden- ren aan Bingelkruid 54 te Venray, tn.v. P.J.G. v.d. Markt; het bouwen van een tuinhuis je aan de Klarinetstraat 30 te Ven ray, t.n.v. J.A.G. van Rossum; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kruisstraat 38 te Venray, t.n.v. J.M.H. Gielens; het bouwen van een tuinhuis je aan de Luitstraat 31 te Venray, tn.v. mevr. W.P. van de Aa-Felen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Polkastraat 1 te Venray, tn.v. M.P.A.M. van Hemers; het bouwen van een tuinhuis je aan de Bachstraat 4 te Venray, tn.v. E.J.J.M. Kimman; het aanbouwen van een ber ging aan de Vullingsstraat 38 te Leunen, tn.v. J.G. Jenniskens; het bouwen van een carport aan de Van Megenstraat 1 te Leu nen, tn.v. J.L. Jacobs; het uitbreiden van een wo ning aan de Kruidenlaan 70 te Ven ray, tn.v. J.H. Martens; het bouwen van een berging aan de Klaproos 29 te Venray, tn.v. J.H.M. Thijssen; hetbouwen van een berging aan de Klaproos 31 te Venray, tn.v. J.A.G. Camps; het bouwen van een berging colière aan de Landweertweg 20 te Venray, tn.v. G.P.M. Goumans De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 augustus 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van kon geen tolerantie voor zyn ver jaardag opbrengen en lieten hem de nodige proeven ondergaan. Zijn alcohol-percentage was zó hoog, dat hem een rijverbod van 10 uur moest worden opgelegd. Proces ver baal werd opgemaakt. VERNIELINGEN AAN AUTO Een 75-jarige bewoner van het Bingelkruid in Landweert kwam tot de ontdekking dat vandalen zijn voor zijn woning geparkeerde per sonenauto met een diep voorwerp hadden bekrast Schadepost vele honderden guldens. VECHTENDE HONDEN De dierenarts moest er aan te pas komen om een gewonde hond te be handelen. het dier dat aangelijnd was, werd plotseling aangevallen door een andere hond die loslo pend was. Het gelukte de politie de eigenaar van de loslopende hond te achterhalen en onderling werden toen de kosten van de dierenarts geregeld. DIEFSTAL AUTO MET GEVOLGEN Ten nadele van een bewoner van de Eindstraat werd zyn auto gesto len. Die auto werd later met draai ende motor aangetroffen op de Merseloseweg. Daar had hy een per sonenauto van een inwoner uit Grubbenvorst geramd. De bestuur der en een mede-inzittende van de gestolen auto gingen er vandoor en toen de politie arriveerde waren die natuurlijk niet meer te achterha len. Door manipulaties met het stuurslot was het mogelijk geweest de auto te starten. De diefstal van de auto werd door de eigenaar eerst ontdekt toen het kentekennummer werd nagetrokken. Voor technisch onderzoek werd de auto in beslaggenomen. WAAR IS DE GEMEENTEGRENS? Er kwam een melding binnen dat op de grens van Venray en Horst een aanrijding zou hebben plaats gevonden tussen een personenauto en een paard. Tben de Venrayse po litie ter plaatse arriveerde, bleken de kollega's van de Rijkspolitie uit Horst al ter plaatse te zyn. Het paard was by de botsing dusdanig gewond dat het moest worden af gemaakt. Volgens de Horster politie zou de aanrijding op Venrays gebied heb ben plaatsgevonden en dus man de Venrayse politie het onderzoek over. De volgende morgen bleek echter dat de aan ryding op het Horster grondgebied had plaatsge vonden. Ja, toen hadden de Venray se politiemannen al het werk "voor niks" gedaan. DOORRIJDEN NA AANRIJDING Op de oprit Leunseweg-Deur- neseweg sneuvelde een lantaarn paal. De veroorzaker is vergeten zyn visitekaartje achter te laten. Met ingang van 4 september a.s. starten in het overdekte gedeelte van het gemeentelijk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen d 30 minuten (2x per week). De kosten bedragen 45,- voor de leeftydskategorie van 5 t/m 15 jaar en 58- voor degenen die 16 jaar of ouder zyn. Inschrijven voor deze zwemkur sussen kan vanaf heden plaatsvin den aan de kassa van het zwembad, dagelijks geopend van 10.00-18.00 uur. De lestijden zijn als volgt: Maandag en donderdag: 16.30- 17.00 uur; 17.00-17.30 uur. Dinsdag en vrydag: 16.30-17.00 uur; 17.00-17.30 uur. Vrydag: 16.00-16.30 uur (lx per week). Opleiding B-diploma: vrijdag: 17.30-18.00 uur (lx per week). Opleiding Zwemvaardigheid I, II en III: dinsdag: 17.30-18.00 uur (lx per week). Zwemopleiding vanaf 16 jaar: maandag: 20.00-21.00 uur (6 les sen); donderdag: 20.00-21.00 uur (6 lessen). niet vergeten het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche r Hopelijk bedenkt hy zich nog, want anders gaat het weer gemeen schapsgeld kosten. Tijdens zware mist haalde op de Venloseweg een autobestuurder een voor hem rijdende personenau to in, maar op dat moment naderde een tegenligger; die auto werd bestuurd door een dame uit Reuver. Beide auto's raakten elkaar met de spiegels. Ondanks dat de dame be hoorlijk schrok, kon ze haar auto in de juiste koers houden. De ande re autobestuurder reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vast gesteld. Een vrachtautobestuurder was van een en ander getuige en toen hy enkele honderden meters ver der de betreffende auto zag staan stopte hij en raadde de bestuurder aan zich te melden bij de politie. Hy beloofde dat, maar de vrachtauto bestuurder had er weinig vertrou wen in. Hij gaf daarom het kenteken nummer maar zelf door aan de politie. Die zorgt er nu voor dat de onvoorzichtige chauffeur als nog een proces verbaal krijgt. AUTO IN SLOOT Op de Heidseweg haalde een 19-jarige autobestuurder twee voor haar rijdende fietsers in. Daarby geraakte ze de macht over het stuur kwijt en nadat eerst een boompje was geraakt, kwam de auto in een bermsloot tot stilstand. Het voer tuig was zwaar gehavend, maar de bestuurster liep geen noemens waardige verwondingen op. GEEN RIJERVARING Mogelijk is te weinig rijervaring met een aanhangwagen de oorzaak geweest, dat de bestuurder op de Horsterweg zijn auto niet onder kontrole kon houden. Gelukkig koerste de auto met aanhanger naar een bouwland en kwam daar tot stilstand. De schade bleef gering. KIND VALT UIT LUNAPARK Kermiswoensdag is een 4-jarig meisje in het Lunapark naar bene den gevallen. Het meisje liet zich liggend op de lopende band naar boven vervoeren. Kinderen die haar volgden duwden haar van de band af. Ze schoof door de reling heen en tuimelde enkele meters naar beneden op het wegdek. Van wege het warme weer was de ach terkant niet met een zeil afgesloten. Het meisje moest met een hersen schudding naar het ziekenhuis worden vervoerd en is daar op genomen. KIND AANGEREDEN DOOR AUTO Kermiswoensdag is een 4-jarig meisje op de Harpstraat aangere den door een achteruitrijdende auto. De bestuurder zette de auto om de hoek achteruit en had het meisje niet opgemerkt.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 14