GLA' Venray's Mannenkoor Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St Frans De Vredesklokjes Vocaal Ensemble Arabesque M.M.S.K. St Petrus Banden Dameskoor Venrode Crescendo Ars Musica L.V.B. Oostrum Lourdescomité afd. Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Kinderkoor De Bandelieren Jeugdkoor Tomorrow People Aktiviteitenclub voor alleenstaanden Alliance francaise te Asten V.I.D.O. Meidengroep Fantasygirls Landweert A.F.V. Venray Volksdans vereniging "Opanka" Derde Orde Katholiek Vrouwengilde Venray F.N.V. Info Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Wijkgebouw 'Op 't Nipperke' P.v.d.A. De Springplank Scouting De Peelspeurders Meidengroep Brukske PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus - Pagina 12 GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 I Wilt u zich ook aansluiten by de reeds aangemelde aspirantleden! Dat kan nog tot 1 september. U kunt dan mee "inzingen" voor de vele komende aktiviteiten zoals on ze 80-jaar viering, het grote "Gerits- Korenconeert" en de concertreis naar Budapest. Ook starten we binnenkort met onze eigen "koorscholing" oJ.v. on ze dirigent dhr. Pierre Gerits. Donderdag 17 aug.: om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie ver gadering muziek-eommissie. Donderdag 24 aug.: om 19.30 uur repetitie le tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie "Tbetzengers" nrs. 69-70-74-75-77. "Zengers" uit ons koor die mee wil len "toeten" zjjn van harte welkom, o-l.v. dhr. Jan Versteegen wordt u opgeleid. Afmelden uitsluitend by A. v. Gestel, tel 83846. Harmon ieorkest Donderdag 17 aug.: 20.00 uur re petitie. Donderdag 24 aug.: 20.00 uur re petitie. Afhielden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Agenda 1 okt.: gemeente toernooi. 4 nov.: concert met Ulestraten. Jeugdorkest Donderdag 24 aug: 18.30 uur re petitie. Afhielden: P. Noten, tel 87858 Agenda 26 nov.: concert met jeugdharmo- nie Horst. Aanvang 11.30 uur. Drumband Maandag 14 aug.: 18.45-19.30 les; 1930-20.45 uur repetitie. Maandag 21 aug.: volgende re petitie. Afmelden: clublokaal, tel. 82515. Agenda 26 aug.: festival Grubbenvoret Aanvang 14.00 uur, vertrek 13.00 uur Peril stal. 6 sept.: festival Olrlo. Bestuur Bestuursvergadering: 28 aug 20.00 uur. Bardienst drumband Maandag 21 aug: M. Koolen/P. Halmans. Maandag 28 aug: P. Verbeek. Agenda: Vrydag 18 aug: om 19.00 uur voor alle koorleden. Zondag 20 aug.: om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 21 aug: om 19.00 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 22 aug: om 18.30 uur al leen voor de alten. Woensdag 23 aug: om 1R30 uur alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: alleen bij dhr. Buys (tel. 81091) tussen 17.45 en 18.00 uur. Algemeen: De zomervakantie is weer voorby en dat betekent, dat ook voor ons koor het nieuwe seizoen weer be gint. Met het 30-jarig bestaan van het koor in zicht (1 oktober a.s.) ver wachten we dat iedereen weer volop aan de kooraktiviteiten zal deelnemen. Kinder- en Jeugdkoor Vrydag 18 aug: repetitie kinder koor 16.00-16.45 uur; repetitie jeugdkoor 16.45-17.30 uur. Vr\jdag 25 aug: receptie kinder koor 16.00-16.45 uur; repetitie ieugdkoor 16.45-17.30 uur. Vrijdag 1 sept.: repetitie kinder koor 16.0016.45 uur; repetitie jeugdkoor 16.45-17.30 uur. Zaterdag 2 sept.: we zingen om 19.00 de mis in de Vredeskerk. De vakantie weer voorby. de scho len zyn weer begonnen en wy heb ben dus morgen ook weer onze eerste repetitie in het nieuwe koor jaar. Als jullie net zo goed je best doen, of nog beter dan vorig jaar, dan wordt het een fyn kooijaar. Mochten er naast de nieuwe koorle den nog zyn die zich ook graag wil len aanmelden, dan kan dat natuurlek. Tbt morgen op de re petitie. Donderdag 17 aug: van 20.30-22.00 uur repetitie. Afhielden by André. tel. 88131. Nu de vakanties achter ons liggen zyn de repetities weer in volle gang en gaan wy ons opmaken voor het jaarlyks gebeuren: de Tiptoe Ven ray. Bezoekt allen de repetities! Voorlopige agenda: 26 aug.: optreden Gennep. 27 aug.: St. Annakermis. 2 sept.: Tiptoe Venray. 4 sept: bestuursvergadering Afhielden by ziekte: mini/majo- retten: mevr. Maassen. tel. 85026; muzikanten by (let op!): dhr. L. Brons, tel. 81299. Woensdag 23 aug: om 20.00 uur repetitie. Zaterdag 9 sept: om 19.00 uur avondmis in het Schuttersveld. Zondag 17 sept.: om 16.00 uur Stadtparkkonzert in Goch (Did). Zaterdag 7 okt.: korenavond in zaal "In den Engel". Zaterdag 14 okt: om 14.00 uur medewerking aan de Dodenherden king op het Engelse kerkhof. Zaterdag 21 okt: Caeciliafeest Als u verhinderd bent wel even almelden by mevr. V.d. Bekerom, tel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel 81353. Gemengde Zangvereniging A.s. zondag 20 aug. hoeven we de Hoogmis niet te zingen. Op zondag 27 aug. zingen we de Hoogmis voor ons overleden lid Lo- wie Coopmans. U bent dan natuur lijk allemaal present Door het wegvallen van enkele van onze leden, vragen wij dames en heren om ons koor te komen versterken. Laat uw stem niet verlo ren gaan en meldt u zich aan. We houden onze repetitie iedere woensdag van 18.00-19.00 uur in de Kemphaan aan 't Kennedyplein. Kontaktadressen zijn: mevr. V. Meyel, tel. 82133, of mevr. V.d. Ven, tel. 81317. Zaterdag 19 aug.: 18.00 uur repeti tie in de Grote Kerk, Markt. Om 19.00 uur opluistering eucharistie viering eveneens in de Grote Kerk. Dinsdag 22 aug.: 1930 uur repeti tie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Ursu- lastraat Vrydag 22 sept. tot en met zondag 24 sept.: concertreis naar Parys. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steylen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. E. Coppus, Houtzagerstraat 11. tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container bij dhr. J. van Osch, Akkerweg 6. Op dinsdag 22 augustus is onze jaarlijkse fietstocht. We vertrekken om 9.30 uur by het gemeenschaps huis voor een fiets-oriëntatietocht naar Kevelaer. Bij twijfel met slecht weer tot negen uur bellen by M. Vol- leberg, tel. 84188. Om 13.00 uur hebben we een gezamenlyke pick nick in Kevelaer. (Lunchpakket meebrengen, voor koffie en thee wordt gezorgd.) Om 18.00 uur heb ben we een diner in Hotel restaurant Verstraelen in Wan- ssum. De kosten hiervoor bedragen 26,-. By slecht weer wordt de fietstocht verzet naar 29 augustus. Het is ook mogelyk met de auto naar Kevelaer te gaan voor degenen die niet kun nen of willen fietsen. Er bestaat ook een mogelijkheid om alleen te dine ren bij Verstraelen. Voor de fietstocht en eten opgave tot 20 augustus by Maria Wilsm, tel. 83043 (ook voor degenen die met de auto gaan). Dames denk aan uw paspoort! In de rozenkransmaand, de maand oktober, zal er weer een be devaart naar Lourdes zyn, nl. van 6 t/m 13 oktober 1989. De laatste be devaart van dit jaar. Er is ditmaal een busreis, geen treinreis. Op de heenweg is er on. de mogelykheid om in Metz de ka thedraal te bezoeken met de groot ste kerkramen van de wereld. Overnachting in Dijon. Ook zal er een bezoek worden gebracht aan het klooster waar de H. Bemadette ligt opgebaard. Op de terugweg zal overnacht worden in de sfeervolle stad Poitiers. Voor opgave en nadere informatie kunt u zich wenden tot dhr. G. Phi- lipsen. Goudsmidstraat 42. Venray, tel. 83575. Hallo iedereen! Hier zyn we dan weer na een prachtige zomervakan tie vol nieuwe moed en nieuwe ideeën. Als vanouds staan we voor u klaar en wel vanaf dinsdagochtend 29 augustus. Nog even voor degenen onder u, die ons nog niet kennen of hun ge heugen even willen opfrissen: het Huisvrouwenkontakt bestaat uit een aantal (huis)vrouwen, die zich ten doel hebben gesteld, de kontak ten tussen vrouwen onderling te bevorderen door het organiseren van informatieve en kreatieve och tenden voor elke vrouw die daar zin of interesse in heeft. Het Huisvrou wenkontakt kortom het H.V.K., kent geen lidmaatschap en is noch geloofs-, nocht politiekgebonden. Onze aktiviteiten vinden plaats in of vanaf wykcentrum de Kiosk op dinsdagochtend van 9.00 tot 11.15 uur, tenzij anders vermeld. Maar ondertussen vraagt u zich natuurlyk af. hoe ons programma er het komende seizoen uitziet. Wel. kykt u maar vlug. 29 augustus: Thai en taalverwer ving Binnen ongeveer vier jaar krygt een klein kind zyn of haar moedertaal onder de knie. Dat is ongelofelyk als je kijkt naar wat voor moeite volwassenen moeten verrichten bij het leren van een tweede taal. Hoe komt het dat kin deren zo snel een taal leren? Hoe denken wetenschappers hierover? Wat houdt dat in: je moedertaal be heersen? Deze en nadere vragen over taal en taalverwerving zullen aan de orde komen op dinsdagoch tend 29 augustus. 12 september: Zelf brand- blussen. 26 september: Rondleiding op Thuylshof. 10 oktober: Reanimeren, hoe doe je dat? 24 oktober: Zo zet je een stam boom op. 7 november: Bezoek aan de stu dio van de ziekenomroep.. 21 november: Bezoek aan een quilting-wi n kei 28 november: Sinterklaas. 19 december: Kerstviering Als u deze lijst bekykt, zit er vast wel iets by, dat u aanspreekt of inte resseert. Noteert u dan reeds de datum. Tot slot: deelname aan de ochten den is geheel vryblijvend en kost 2,75, incl. 1 kop koffie, per keer. Peuters en kleuters kunt u onder brengen in onze crèche. Mocht u naar aanleiding van bovenstaande nog vragen hebben, belt u dan naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Hallo, de vakantie is weer voorby en we beginnen weer met de repeti ties op dinsdag 22 augustus van 18.30 tot 19.30 uur. We hopen jullie weer allemaal te zien. Tbt dan. Kun je nog zingen, zing dan mee. Ben jy ook 8 jaar of ouder en zing je graag? Kom dan eens kijken en meedoen bij ons kinderkoor. We re peteren lx per week op dinsdag van 18.30-19.30 uur, in het zaaltje onder de kerk. Alle kinderen van de leef tijd van de basisschool zijn wal- kom. Wil je meer weten, bel dan met: Joke Halmans, tel. 83806. le Repetitie na de vakantie dins dag 22 augustus van 19.00-20.00 uur. We hopen jullie weer allemaal te zien. De aktiviteitenclub komt in de maand augustus nog een keer by el kaar in het zaaltje van het Alleman- scafé te Oost rum en wel op vrijdag 25 augustus. Aanvang van de bij eenkomst: 20.00 uur. Vanaf vrijdag 8 september wor den de bijeenkomsten gehouden in het vergaderzaaltje van „het Kleine Verschil" aan het Henseniusplein, aanvang 20.00 uur. Alleenstaanden die graag met meerdere mensen of met een groep willen wandelen - fietsen - zwem men - dansen - kaarten - reizen enz. enz. zijn van harte welkom bij onze aktiviteitenclub. Hebt u interesse? Bel dan voor informatie 04780- 86582 of 04787-1485 of bezoek vrij blijvend een van onze bijeen komsten. De Astense afdeling van de Allian ce francaise organiseert op maan dag 21 augustus om 19.30 uur in het Gemeenschapshuis te Asten een informatieavond voor allen, die belangstelling hebben voor de Franse kuituur en taal. Zij kunnen dan een kijkje nemen in de boe ken, die voor de kursussen ge bruikt worden en tevens kennis maken met het nieuwe winterpro- gramma. dat dit keer uit zeven ple zierige en interessante avonden zal bestaan. De onderwerpen zijn zo ge varieerd mogelijk gehouden, dat zo wel zy, die het Frans gebrekkig beheersen, als de rasechte franco- fielen zeker iets van hun gading zullen vinden. Op vrijdag 6 oktober wordt de eerste lezing gehouden in het Gemeenschapshuis te Asten, maar de kursussen beginnen al eerder. Test Op donderdag 24 augustus wordt er in het Gemeenschapshuis te Asten om 19.30 uur een test afge nomen om het niveau van de nieu we kursisten te bepalen. Kursussen. Vanaf 28 augustus starten de kursussen voor begin ners en enigszins gevorderden en vanaf 11 september voor gevorder den en vergevorderden. Naast de taalkursussen, die van meet af aan gericht zullen zijn op het leren spreken van het levende Frans, zijn er ook konversatiekursussen en leesgroepen voor gevorderden. Ver der overweegt de Alliance francaise te Asten ook met kommerciële kur sussen te starten, als daarvoor ge noeg belangstelling blykt te bestaan. Inlichtingen. Mocht u niet naar de informatieavond kunnen ko men, dan kunt u voor nadere in lichtingen terecht by mevrouw Iter Steeg-Seudeker. Vlinkert 17, Asten, tel. 04936-3239. De VIDO (vrouwen in de over gang) bestaat in Venray nu 10 jaar. In deze 10 jaren is er veel veran derd, dus ook voor VIDO. De VIDO wil niet alleen een praat groep zyn voor vrouwen met over gangsklachten, VIDO wil vrouwen tussen 40 en 60 jaar bewust maken, dat zij aan het begin staan voor een ander leven. Het begin om iets nieuws op te pakken b.v. ontspan ning leren verder te kyken en nieuwe mogelijkheden ontdekken voor jezelf. De eigen ervaringen van vrouwen zijn hierbij van belang en komen in deze kursus aan de orde. VIDO doet dit door twaalf byeen- komsten waarin vrouwen leren voor zichzelf op te komen en zich bewust te worden van hun positiê als vrouw en kritisch kiezen voor een aktieve rol in de maatschappij. VIDO maakt zich sterk voor vrou wen die zichzelf serieus nemen in deze periode van hun leven om sa men met andere vrouwen met nieuwe kracht verder te gaan. Wy willen dinsdagochtend 12 september starten met een nieuwe groep. Heeft u interesse of wilt u hierover meer informatie belt u dan naar Joke Phillipson, tel. 04780-83198 of Mientje Lemmens, tel. 04780-80546. Hallo Fhntasygirls. de vakantie zit er weer op. Wij hopen dat jullie er van genoten hebben. Wat een weertje hé!!! Woensdag kan in ieder geval weer volop verhalen worden uitgewisseld over de vakantie. We beginnen weer om zeven uur met het bekende rondje "hoe zit ik er bij". Daarna zal ieder de kans krij gen om ervaringen uit te wisselen. Het zou natuurlijk leuk zijn als er door jullie nieuwe introducees wor den meegenomen. Ook het maken van een nieuw programma, door jullie zelf, zal een deel van de avond in beslag nemen. De rest van de tyd doen we weer leuke spellen, waarby ook de nieu we meiden volop aan mee kunnen doen. Woensdagavond van 7 tot 9 uur kan ieder meisje van 12-16 jaar weer kennismaken met een nieuwe reeks groepsbijeenkomsten van de Meidengroep. Deelname is gratis deze avond. Mocht je van te voren wat meer willen weten over de groep, dan kun je bellen na 6 uur 'met Silvia, tel. 83644 of even langsgaan by Mi randa, Lathyrus 3. Na de vakantiepauze starten op 24 augustus om 20.00 uur de Ven ray se Amateurfotografen met het programma van de 2e helft van 1989. In het clubgebouw aan het Kennedyplein 1 komen de leden bij elkaar om vakantiefoto's en -dia's te laten zien. Tevens worden de resul taten getoond van de slotavond op 22 juni. Op deze avond was men fo tografisch aan de slag in een fabriek. Voor fotograferende niet-leden een goede gelegenheid om eens kennis te maken met de amateurfo tografie. Op maandag 21 augustus opent onze vereniging haar dansseizoen weer. De leden van de maandag- avondgroep en van de dinsdagmor- gengroep dansen op dezelfde tijd als verleden jaar. De demonstratie- groep danst elke 14 dagen, te begin nen op woensdag 23 augustus. Naast de lopende aktiviteiten wordt er een aantal nieuwe kursus sen aangeboden: A. Op maandag 21 augustus begint er een kursus voor beginners. Iedereen vanaf 16 jaar kan zich inschrijven voor deze kursus. We dansen van 21.15 tot 22.15 uur in wijkcentrum "'t Schöp- ke" in Veltum. B. Voor paren wordt er een kursus internationale dansen gegeven van 15 lessen. We beginnen op woensdag 23 augustus. We dan sen om de 14 dagen van 21.45 tot 23.00 uur. Ook deze kursus zal gegeven worden in het wykcen trum in Veltum. C. Voor de kinderen vanaf groep 3 t/m 8 begint er een kinderkur- sus in wykcentrum "'t Stekske" in Landweert. Op donderdag 24 augustus zal er van 16.00 tot 17.00 uur een open bare les zyn, waaraan iedereen gratis deel kan nemen. Vervol gens starten de officiële lessen op donderdag 31 augustus van 16.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen en/of opgave voor een van de genoemde kursussen kan men terecht bij: Gerry Gielens, Kattestaart 15. tel. 04780-80844 of bij Gerry Pen ris, Zandakker 10, tel. 04780-85364. Op woensdag 23 augustus hou den wy onze maandvergadering. Na de eueharistie-viéring die om half 8 begint, hopen we elkander weer te ontmoeten onder het genot van de koffie. In september zal geen maandver gadering worden gehouden in ver band met het feit dat op zaterdag 23 september de grote landelyke bij eenkomst zal plaatshebben in *s- Hertogenbosch. Voor deze landelij ke byeenkomst hebben zich al een aantal van onze leden opgegeven. Het programma van die dag zal duren van ca. 10.00 uur tot ca. 17.15 uur en heeft als thema: "Hoe de broeders en zusters door de wereld gaan." We vertrekken hier om half 9 vanaf het Schuttersveld en Paters kerk. We nemen een lunchpakket mee en krygen ter plaatse kon- sumptiebonnen voor koffie, thee of soep. De prijs is gesteld op f 25,- p.p., hierby inbegrepen: busreis, pro grammaboekje met teksten voor de diensten en konsumptiebonnen. Men kan zich nog opgeven bij dhr. Jeuken, Francisucuslaan 13, tel. 82046. Graag het verschuldigde bedrag by opgave te voldoen. Ook tydens de maandvergadering kan men zich nog opgeven en kunnen degenen die nog niet hebben be taald zich opnieuw melden en het verschuldigde bedrag voldoen. Ook niet-leden zyn welkom op de landelijke Franciscusviering in Den Bosch. Van 21 t/m 25 augustus wordt on ze jaarlykse fietsvakantie gehou den. Ditmaal is onze standplaats Hellendoom. Zestien leden zullen aan deze vakantie deelnemen. Wy vertrekken maandagmorgen om 9.30 uur vanaf het parkeerterrein van de Hoge Beek. Wy wensen onze fietsers veel zon en gezelligheid. Noteert u nu alvast de volgende data. Op maandag 11 september openen wij het seizoen 1989/1990 met een eucharistieviering in de St. Jozefkapel aan de Overloonseweg. De avond wordt daarna voortgezet in de foyer van de Schouwburg. Voorafgaande aan de openingsa vond vindt er een ontmoeting plaats tussen bestuur en de kon- taktpersonen clubs en kursussen, gevolgd door een kennismakings/ informatiebijeenkomst voor nieu we leden. Dit vindt plaats op woens dag 6 september a.s. 's morgens, in Het Kleine Verschil. Hensenius plein. Uiteraard ztfn ook geïnteres seerde leden welkom. Nadere berichten volgen nog. Elke donderdagavond heeft het FNV Info Tbam spreekuur in wyk centrum "de Kiosk" in het Brukske vanaf 19.00 uur. Het info team is voor iedereen die lid is van een FNV bond. Iedereen kan in principe met zijn probleem by ons terecht, of het nu voor het in laten vullen van een formulier is (b.v. studietoelage, huursubsidie, belasting) of voor het laten opmaken van een loonbereke ning, verweer tegen ontslag, of het instellen van beroep. De meeste zaken behandelen we self, gevallen die een gespecialiseer- le aanpak vergen worden door gestuurd naar de Rechtskundige Dienst FNV, of naar de eigen vak bond waarvan men lid is. Als u komt, breng dan kopieën en/of andere stukken van brieven mee. Dit bevordert de be- en afhan deling van uw geval. Belangrijk is vooral dat u niet te lang wacht, voor veel zaken geldt dat binnen een vry korte termyn moet worden gerea geerd. Ook wij moeten gelegenheid hebben om uw zaak gedegen voor te bereiden. Bent u te laat, of komt u op het allerlaatste moment dan kan noch de FNV noch een andere hulpverlenende instantie iets voor u doen. Daar mag u niet te licht over denken. Als u komt, breng dan een bewys van lidmaatschap mee, b.v. wikkel bondsblad of afschrijving kontribu- tie bank/giro. We werken by voor keur volgens afspraak; algemene afspraken R Smits 04780-87933, be lasting afspraken G. Houtappels 04780-89043: bellen op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tus sen 18.00 en 19.00 uur. De koördi- natie is in handen van J. Verstegen, tel. 04780-87312. RIJDENDE VAKBONDSWINKEL Voor scholieren en studenten is het nieuwe studiejaar weer net be gonnen. Hoe regel je dan de studie financiering? Hoe hoog is je basisbeurs wanneer je nog thuis woont? Mag je naast je studiebeurs wat bijverdienen? Heb je recht op huursubsidie als je op kamers woont? Moeten je ouders nog een bijdrage leveren? Wat gebeurt er als je voor de tweede keer van studie wilt veranderen? Hoe is de terugbe taling van de studiefinanciering ge regeld? Iedereen die met deze. of met an dere vragen rond studiefinancie ring in zijn maag zit kan bij de FNV terecht. De rijdende vakbondswin kel van de Dienstenbond FNV staat op 21 augustus 1989, van 9.00 tot 16.00 uur, weer op zijn 'oude' plaats in de Schoolstraat in Venray. Voor meer informatie: tel. 06-52123599. Dan bent u recht streeks verbonden met de rijdende vakbondswinkel. Of by dhr. J. Pee1 ters, tel. 04780-85874. Het afgelopen weekend heeft de schutterij deelgenomen aan het 3e Bondsfeest van de Bond Juliana, dat gehouden werd by Schutte ry St. Jan te Grubbenvorst. De pryzen waren als volgt: le prijs beste com mandant; le prijs muziekkorps; le prijs sappeurs-, le prijs keizerspaar; 2e prijs voor het mooiste défilé. By de schietwedstrijden werden de volgende resultaten behaald: A 18 pt; B 17 pt; C 15 pt; Dl 15 pt; D2 17 pt en D3 16 pt. het jeugdteam be haalde 17 pt. en een eerste prijs. Al le prijswinnaars proficiat. A.s. zaterdag, 19 aug. wordt het kampioenschap gehouden van Bond Juliana te Reuver. Voor Schut terij 't Zandakker mogen de volgen de schutters naar dit kampioen schap: G. Stals, J. Lenssen, Giel Krijnen, H. de Klein, H. Jacobs, R. de Klein, Jacquline Lenssen, M. Stiphout. J. Krijnen, E. Beyer, L. Stiphout, C. v.d. Laar, J. Jacobs. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. We wensen allen sukses. Thuylshof wordt bedankt voor het schenken van de mooie bloemstuk ken voor de koningin en keizerin. A.s. zondag 20 aug.: oefenen 3x3 schietwedstrijden voor de Me morial beker voor de maand augus tus. Aanvang 10.30 uur op de Schuttersweide in de Endepoel. Kom allen op tijd. Iedereen die nog wedstrijden moet inhalen kan dit nog doen. alleen in de maand augustus 1989, verder niet meer. Donderdag 24 aug.: oefenen 3x3 schietwedstrijd. Zondag 27 aug.: oefenen 3x3 schietwedstrijd. Maandag 28 aug.: algemene le denvergadering in het gildehuis ca fé "De Klomp", aanvang 20.30 uur. Woensdag 30 aug.: oefenen 3x3 schietwedstrijd. Aktiviteitenprogramma voor de week van 19 t/m 26 augustus. Zaterdag: 14.00 uur biljartclub "Op 't Nipperke. Zondag: 19.00 uur kaarten/bil jarten. Maandag: Biljartclub "Op 't Nip perke", aanvang 19.00 uur. 20.00 uur vergadering van Amnesty In ternational. Donderdag: Kaarten/bi(jarten van 19.00-24.00 uur Vrijdag: Chewing gums, aanvang 20.00 uur. Nu de vakantie weer voorbij is, wordt duidelijk dat er veel werk verzet moet worden voor de verkie-1 zingen van 6 september. Zoals u weet worden dan de leden van de Tweede Kamer gekozen. De volgen-1 de data zijn voor de afdeling Venray van de PvdA belangrijk: Start landelijke campagne. Op 21 augustus start de landelyke campagne van de PvdA in Maas tricht. 's Avonds zal een massale bij eenkomst zyn in het MECC. Ook PvdA-leden van de afdeling Venray kunnen daarbij aanwezig zijn. Om 18.00 uur vertrekt eden bus vanaf Den Engel naar Maastricht. Als u meer wilt weten over de busreis, dan kunt u bellen naar -on derstaand nummer. Werkbezoek Nieuw Spraeland. Op 23 augustus brengt een PvdA- delegatie een bezoek aan Nieuw I Spraeland. De delegatie bestaat o.a I uit Marianne Sint en de heren Pronk, Wöltgens, Huys, en Van Ot- terloo. Zy zullen o.a. geïnformeerd worden over het werk op Nieuw Spraeland ten behoeve van licht verstandelijk geestelijk gehandi capten. Tijdens het werkbezoek wordt ook bekend gemaakt, wie de opvolger wordt van Joop den Uyl als beschermheer van 't Rooy Or kest. Aan het eind van het werkbe zoek zal 't Rooy Orkest een muzikale hulde brengen aan de op volger. Seizoensopening. Op 26 augus tus zal voor de afdeling de inmid dels traditioneel geworden seizoensopening plaatsvinden. Alle leden (met familie) worden om 14.00 uur verwacht in De Perdstal (Kempweg). Het programma van de seizoensopening blijft geheim, maar één ding is zeker... Gezellig heid zal voorop staan. Een andere belangryke datum: 5 september Ossegal lokaal over po litiek. Voor informatie over de PvdA kunt u bellen naar: Mea van Vugt, sekretaris PvdA, afd. Venray. De vakantie is voorbij. We gaan weer aan de slag en we doen dit op zaterdag 19 augustus a.s. met een j sprankelende zeskamp. IEDEREEN mag hier aan mee doen. Dat wil zeg gen, iedereen vanaf groep 3 basis school tot 16 jaar. De deelname is gratis. De zeskamp wordt gehouden op het speelveldje aan de Berkenstraat en begint 's middags om 13.00 uur. Je kunt zo het terrein oprennen en je daar opgeven. Er zyn 4 leeftyds- kategorieën en voor iedere groep is een beker voor de beste be-1 schikbaar. Het verdere programma: Zaterdag 19 aug start van dei oudste groep 13 t/m 15 jaar. We be- j ginnen om 19.30 tot 22.30 uur. We kunnen dan kennis maken met el kaar en de foto's van kamp Oerle zijn dan aanwezig. 0 ja... de leeftijd van max. 15 jaar wordt wel streng gehanteerd. Dinsdag 22 aug.: start voor de 10 j t/ni 12 jaar. De tijd: van 18.30 tot j 20.00 uur. Bij goed weer flesvoetbal en kegelvoetbal buiten. Bij slecht weer binnen kringspelen. Scouting 'De Peelspeurders' Ven ray houdt OPEN HUIS op zaterdag 2 september 1989 van 10.00-16.00 uur. Voor alle informatie over, of voor aanmelden van bevers, kabouters, welpen, gidsen of verkenners, ro wans of sherpa's: onze deur staat open! Wilt u ook eens weten wat het inhoudt om leiding te geven aan jonge scouts in verschillende leef tijdsgroepen, kom dan eens vrijblij vend binnenlopen en kijk eens rond. Man/vrouw, vanaf 17 jaar, als leid(st)er bent u van HARTE WELKOM. Voor meer inlichtingen kunt u ook bellen naar mevr. Janssen, se- kretaresse, tel. 85301 ('s avonds) of mevr. Halverhout, voorzitter, tel. 84833. Graat tot ziens in ons scou- tinggebouw 't Peppelshuus, Oost singel 41, Venray, op 2 september a.s. De Buurtvereniging Brukske start met een reeks aktiviteiten, speciaal voor meisjes van 12-16 jaar. We starten op 23 augustus. Tijdens deze byeenkomst kun je kennisma ken met de groep. Wat is nu eigen lijk zo n MEIDENGROEP... In een Meidengroep besteden we veel aandacht aan gezelligheid, sa menwerken en veel gesprekken zullen in het teken staan van on derwerpen zoals, rolpatronen, toe komstverwachtingen, relaties, seksualiteit, wonen in de wijk Brukske, of over naar school gaan. Daarnaast organiseren we samen fietstochten of wat denk je van een ontdekkingstocht door de wyk. Ook kreativiteit zal regelmatig te rugkomen in het programma. Wat er precies gaat gebeuren beslissen we samen, denk er maar eens over na wat jy zou willen doen met de groep. Alle ideeën zyn welkom! Kom woensdagavond om" 7 uur naar het wijkcentrum "De Kiosk". Neem gerust al je vriendinnen mee! I Voor meer informatie kun je bellend Nettie, tel. 80294.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12