Maatregelen i.v.m. kermis Stemmen bij volmacht of in een ander stembureau Venray's Mannenkoor Crescendo Belangrijke kermis- mededeling Dameskoor Venrode FNV INFO Ars Musica Wijkvereniging Landweert Collektekalender augustus 1989 De Peelspeurders Stembureau's in de gemeente Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Ballonnen wedstrijd - tekenwedstrijd Voedingsbond FNV SPAAR-HYPOTHEEK Aktiviteitenclub voor alleenstaanden PEEL EN MAAS Plaatsen in de gemeente Venray waar aanplakborden zijn geplaatst Spreekuur vervalt PEEL EN MAAS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak 6 September is het weer zover Afscheid PEEL EN MAAS Donderdag 3 augustus - Pagina 12 Donderslag 10 aug. weer aanvang ran de repetities om 19.30 uur bari tons en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie Tbetzengers no. 70. 74 en 75. Donderdag 17 aug. om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie ver gadering muziek-eommissie. Lief hebbers uit het koor zyn nog welkom by de Tbetzengers. Tot 1 september is er nog gelegenheid zich aan te melden bij het V.M.K. Afmelden bij A. v. Gestel tel 83846. Gemengde Zangvereniging A.s. zondag 6 aug. hoeven we de Hoogmis niet te zingen. Op zondag 13 aug. zingen we wel weer. Woensdag 16 aug. hebben we weer onze eerste repetitie na de va kantie om 6 uur in de Kemphaen aan 't Kennedyplein. Kontaktadressen zijn ook tijdens de vakantie: mevr. V. Meyel. tel. 82133. of mevr. V.d. Ven, tel. 81317. RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. Hoppenreijs-de Loo, m.u.v. het onderdeelcultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Beste kennisvrienden. Tht onze spijt moeten wij u mee delen. dat het eerder aangekondig de EUROPA-REUZENRAD op het kermisterrein Julianasingcl niét zal verschijnen. De exploitant heeft laten weten dat het in aanbouw zijnde nieuwe reuzenrad niet tijdig genoeg voor de Venrayse kennis ge reed kan zijn. Als vervanger hiervoor hebben wij gelukkig nog een andere attrak- tie kunnen kontrakteren, te weten de „HOLLYWOOD STAR" Het kennisteam I Woensdag 16 aug.: om 20.00 uur onze eerste repetitie na de vakantie. Zaterdag 9 sept.: om 19.00 uur avondmis in het Schuttersveld. Zondag 17 sept,: om 16.00 uur Stad tpark kon zen in Goch (Did), tesamen met de "MGV 1898". Zaterdag 7 okt.: korenavond in zaal "In den Engel". Zilterdag 21 okt.: onze (vroege) Caeeiliaavond. Als u verhinderd bent, wel even afmelden bij mevr. v.d. Bekerom tel. 83332 of bij Mevr. Sijbers tel 81353. Deze en volgende week is er geen spreekuur van het FNV infoteam. Ons eerst volgend spreekuur is op donderdag 17 augustus in wijkcen trum de Kiosk vanaf 19.00 uur. Op die spreekuuravonden kunt U in principe met al uw klac hten bij ons terecht. Belangrijk is wel dat U alle ter zake doende stukken mee brengt dit verduidelijk vaak al veel en het bevordert de behandeling van uw probleem. Voor dringende zaken tydens de va kantie kunt U kontakt opnemen met de vakbond waarvan 1' lid bent. Voor namen en adressen zie ge- meentegids 89/90 blz. 47/49. MARKT OP KERMISMAANDAG Op kermismaandag 7 augustus a.s. kan de markt niet op dé" gci- bruikelijke locatie worden gehou den. De markt zal op deze dag - zoals reeds jaren hei geval is op kermismaandag - worden gehou den in de Dr. PoelsstraaL Voor de ze markt zullen de huidige markttijden gelden, dus van 09.00 - 12.00 uur. In verband hiermee geldt vanaf zondagnacht 02.00 uur tot maan dagmiddag 15.00 uur een par keerverbod voor beide zijden van de straat. En uiteraard is de straat tijdens de markt voor alle ver- Verklaringen met betrekking tot inkomen en vermogen („bewijs van onvermogen") Vanaf 1 augustus 1989 worden de ze verklaringen'afgegeven door de afd. BURGERZAKEN. Aanvraagfor mulieren worden door die afdeling verst rekt. Bij de aanvraag wordt aan verzoekers KOSTENLOOS een uit treksel uit het persoon register ver st rekt. met aanvullende gegevens over eventuele huwelijkspartner, inwonende kinderen en de gege vens van die kinderen. Aanvragers geven beide formulie ren af aan hun advocaat of het bu reau voor reechtshulp (gevestigd in De (Tockert. Bergweg 4. Ven ray). Dinsdag 15 augustus 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Es- sel, Ursulastraat. Zaterdag 19 augustus. 18.00 uur repetitie in de Grote Kerk Markt. Om 19.00 uur opluistering eucha ristieviering eveneens in de Grote Kerk. Vrijdag 22 september tot en met zondag 24 september, concertreis naar Parijs. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. S te ijlen. Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. E. Coppus. Houtzagerstraat 11, tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container by dhr. J. van Osch, Akkerweg 6. grillrestaurant Grote Markt 11 tel 04780-80250 12 augustus a-.s. is er van 13.00 tot 19.00 uur - voor de kinderen die zich hiervoor opgegeven hebben - een groot zigeunerfeest. Vertrek punt by het „Stekske" Landweert. Bij extreem slecht weer gaat de zi geunermiddag niet door. Voor informatie kunt u bellen naar Jacqueline Spee 04780-87886 keer, m.u.v. voetgangers, af gesloten. b to-fi JULIAN ASINGEL Evenals vorig jaar zal ook dit jaar de westelijk gelegen rijbaan vande Julianasingel tussen Wilhelmi- nastraat en Hofstraat niet berijd baar zyn vanwege daarop geplaatste kermisattracties. Verkeer zal op dit traject welis waar mogelijk zijn door middel van inzet van een tijdelijk verkeerslicht-installatie; geadvi seerd wordt echter dit traject zoveel mogelyk te mijden en gebruik te Op 19 augustus Ponyclub St. Isi- dorus Venray (plaatselijke inzame ling van enkel buitenlandse munten). Op 26 augustus Atletiekvereni ging Venray-Regio (plaatselyke ak- tie in het kader van het jeugdcolleclewezen) Van 28 augustus t.m. 10 septem ber Koningin Wilhelmina Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een col- lektevergunning verleend. Collecte ren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De collectanten en collectriees moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. De eerste zomerse weken zyn door onze scouts uitbundig gevierd op de kampen. Vooral van de le week van juli werd goed gebruik ge maakt. bijna alle scouts waren op avontuur. Onze twee gidsengroepen zaten in Well en Deurne. welpen gingen naar Llerop en Veldhoven, bevers op de Halve Maan in Bergen, De botsverkenners in Well, kabouters in Overloon en Groeningen. De ro wans sloegen hun tenten op bij een steengroeve langs de Ourthe in Bei- waren heksenkampen, een vliegend tapijt werd gestolen dooi de maffia, men bezocht Hollywood, er werd gezocht naar een toversteen in het land Hoeplamihapoempa, de kabouter van Rien Poortvliet leerde welpen om goed met het milieu om te gaan: de gidsen en de verkenners fietsten naar Kevelaer. er waren sportdagen en men maakte tochten per huifkar, 't is allemaal teveel om op te noemen. De leiding van alle groèpen heeft weer zijn uiterste best gedaaan om alle scouts een fijn kamp te bieden. Fantastisch en be dankt allemaal. Voor inlichtingen over scouting voor aanmelden van nieuwe juniorleden voor de ver schillende speltakken en leeftijds groepen of voor het aanmelden van nieuwe leiding kunt U terecht bij mw. Jansen tel. 85301, secretares sen of Mw. Halverhout tel. 84833. Of U stopt een briefje met naam. adres en telefoonnummer en leeftijd in de brievenbus van het Peppelshuus, Oostsingel 41 (ons scoutingsge- bouw) en wij nemen kontakt met U op. maken van een alternatieve route (bijvoorbeeld via Oostsingel). PARKEREN IN EN OM HET CENTRUM TIJDENS DE KERMISDAGEN Tijdens de kermisdagen is een aantal parkeerterreinen in het cen trum niet als zodaniog te gebrui ken. Alleen het parkeerterrein bij de Torro en de parkeerterreinen bij het gemeentehuis zyn daarvoor be schikbaar. In verband met deze tij delijke beperkte parkeercapaciteit wordt aangeraden zo min mogelyk met de auto naar het centrum te komen. Met het verdwijnen van de stem hokjes en de komst van de elektro nische stemmachines is het aantal stemdistricten teruggebracht van 26 naar 20. Dit houdt wel in dat ook het aan tal stembureau's is verminderd. Daardoor zullen veel inwoners van Venray voortaan naar een- ander stembureau moeten gaan. Welk stembureau voor U bestemd is, staat op de oproepingskaart. Omdat U met een kiezerslegitimatiekaart op elk stembureau in de gemeente Venray kunt stemmen, staan hier onder alle 20 stembureau's. De stembureau's met een zijn goed bereikbaar voor lichamelijk gehan dicapten. 001 Hal Raadhuis* 002 Café Camillus. terrein St. Servatii^s 003 LOM school 't Groenewold* 004 Bejaardencentrum Het Schuttersveld* 005 Wijkcentrum 't Stekske, Landweert 006 Gemeenschapshuis Oostrum* 007 Gemeenschapshuis Oirlo* 008 Gemeenschapshuis Casten ray* 009 Basisschool St. Antonius Veulen 010 Peuterspeelzaal, Kapelweg 4 011 De Gelderkoel, Heide 012 Gemeenschapshuis Ysselsteyn 013 Café Zaal 't Anker. Merselo* 014 Gemeenschapshuis Vredepeel* 015 't Pelgrimshuis, Smakt* 016 Hal Centrumgebouw St. Anna 017 Harmonielokaal De Perdstal, Kempweg 018 Wijkcentrum, Veltumse Kleffen 62B* 019 Wykcentrum Brukske* 020 Vrouwentrefeentrum. Baehstraat 14B Beste schuttersvrienden. de va- cantie zit er weer bijna op, en dat betekent dat we weer verder gaan met ons schietseizoen. Heden donderdag 3 aug.: oefenen schieten 19.30 uur Zondag 6 aug.: geen oefenen v.w. de kermis Donderdag 10 aug.: oefenen voor het muziekkorps Donderdag 10 aug.: oefenen schieten, dit oefenen is speciaal ge richt op het 3e bondsfeest, aanvang 19.30 uur. op de Schuttersweide in de Endepoel. Zondag 13 aug: is het 3e bonds feest van de Bond Juliana wat ge houden zal worden bij de Schutterij St. Jan te Grubbenvorst. Bijeen komst bij het Gildehuis café De Klomp. Het vertrek is om uiterlijk 13.00 uur. In de optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nummer 1. Het opstellen en de inspectie is in het Ursulinepark te Grub benvorst OP zaterdag 12 aug. zal de hr. A. van der Vleuten zijn taak als voor zitter van de Bond Juliana overdra gen aan de drs. Louis Litjens, bij deze gelegenheid zal de Hr. A. van der Veulen een afscheidsreceptie worden aangeboden van 19.00- 20.00 uur in de feesttent op de Schuttershof van St. jan te Grub benvorst. MOGELIJKHEDEN OM TE STEMMEN - in uw eigen stembureau met uw oproepingskaart; - machtiging geven aan iemand uit uw eigen stemdistrict; dat kan geschieden door invullen van de voorkant van uw oproe pingskaart (daarvoor is geen toestemming van de gemeente nodig); - (volmacht)machtiging geven aan iemand die niet in uw stern- district woont, via een volmacht- legitimatiekaart (hiervoor zijn formulieren verkrijgbaar bij de afdeling verkiezingen): - stemmen in een ander stembu reau via een kiezerelegitimatie- kaart (ook met medewerking van de afdeling verkiezingen verkrijgbaar). KIEZERSLEGITIMATIEKAART De inwilliging van het verzoek wordt aangetekend op de oproe pingskaart. Daarom moet die ook worden meegebracht. De oproe pingskaart wordt door die aanteke ning omgezet in een kiezers legitimatiekaart. Met deze kaart kan men op de dag van de stem ming als kiezer terecht bij iedere willekeurig stembureau in Ne derland. STEMMEN BIJ VOLMACHT Wie verhinderd is om persoonlyk te komen stemmen, kan zijn/haar stem laten uitbrengen door een an dere kiezer. Hij of zij moet die ande re kiezer dan als gemachtigde aamvijzen. Hiervoor zijn 3 moge lijkheden. In alle gevallen gelden daarbij dé volgende regels: - de eenmaal gegeven volmacht kan niet worden ingetrokken; - als men een ander gemachtigd heeft, mag men natuurlijk niet ook nog eens zelf gaan stemmen. Op drie manieren kan men er voor zorgen dat men zijn/haar stem door een andere kiezer bij vol macht mag laten uitbrengen: KERMIS VENRAY-CENTRUM Dit jaar wordt er bij gelegenheid van Venrayse kermis een ballon nenwedstrijd georganiseerd voor kinderen die niet ouder zyn dan 12 jaar. Ouders zorgt ervoor dat zy in het bezit komen van deelnemerskaar- Medeling voor alle werkne- mers/sters werkzaam in de agrari sche sector en gekit voor iedereen die zich voor aanvraag en melding van het Agrarisch Sociaal Fonds meldt bij J. Deenen, Klaphekken 5 in Vierlingsbeek. Op 8 augustus zal dhr. Deenen de, leeftyd van 65 jaar bereiken, dat houdt in dat hij met het werk voor het ASF stopt. In overleg tussen de ASF en voedingsbond FNV Eindho ven is besloten om de pv. schappen in de gemeenten Venray en Vier lingsbeek te kombineren tot een post. Zolang er in Venray nog een pv-er is (05-90) zal de gemeente Vierlingsbeek als meldpost gehand haafd blijven. M.i.v. 14 augustus kunnen NWW- ers voor inlevering van hun week briefje terecht in het gemeen schapshuis Mgr. Geurtsstraat 27a in Maashees tussen 19.00 en 20.30 uur elke maandagavond. De nieuwe plaatselijke vertegen woordiger zal zyn P. Smits, Vival- distraat 35 (Brukske 1) 5802 JK Venray, telefoon 04780-87933. Voor eerste melding en aanvraag NWW kunt U er terecht elke werkdag tus sen 17.00 rn 18.30. Let oj): altijd op de eerste werke- looshcidsdag melden. Hebt U nog vragen neem dan kontakt op met P. Smits of met de verantwoordelijke bestuurder W. v.d. Hoorn in Eindhoven 040-527545. 1. Men kan dit schriftelijk aan vragen. 2. Men kan zijn oproepingskaart aan een ander overdragen en zodoende die ander machtigen. Voorwaarde is dat die ander tot hetzelfde stemdistrict behoort, dat wil zeggen naar hetzelfde stembureau moet. 3. Als het nodig blijkt, kan men ook een al gekregen kiezersle gitimatiekaart. (waarmee men zelf elders mag stemmen) over dragen en alsnog een ander (ook weer uit hetzelfde stem district) machtigen. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN Een schriftelijke aanvraag om-by volmacht te mogen stemmen moet worden ingediend voor 23 augustus en wel bij de burgemeester van de gemeente waar men voor de stem ming wordt opgeroepen. Voor het aanvragen moet het voorgeschre ven formulier worden gebruikt. Dit is kosteloos verkrijgbaar. De aan vraag moet zowel door de volmacht- gever als door de gemachtigde zijn ondertekend. Als gemachtigde kan in dit geval optreden iedereen die stemgerechtigd is. De gemachtigde moet in dezelfde gemeente inge schreven zijn. De volmachtstem moet worden uitgebracht in d< gemeente waar de volmachtgever :.s ingeschreven. Voldoet de aanvraag aan alle re gels dan krijgt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart. Die moet hij/zij inleveren bij het stembureau om de volmachtstem te mogen uit brengen. INLICHTINGEN Verdere inlichtingen over het stemmen bij volmacht of elders en natuurlik ook over andere verkie zingsaangelegenheden kan men krijgen bij de afdeling Burgerza ken, telefoon (04780) 23236. Men kan terecht bij de afdeling Burgerzaken, geopend dagelijks van 9.0Q tot 12.00 uur en donder dags van 15.30 tot 17.00 uur. ten die verkrijgbaar zijn bij het VW-kantóor aan de Grote Markt en bij de receptie van het raadhuis aan de Raadhuisstraat. Er is een be perkt aantal kaarten (1000) gepro duceerd. Ben er dus vlug bij. want op is op. A.s. zaterdag 5 augustus vanaf 15.00 uur worden de kinderen met de ingevulde deelnemerskaarten verwacht op het kennisterrein Wil- helminaplein. Aldaar zullen de kaarten aan de met Heliunigas ge vulde ballonnen bevestigd worden. Om 16.00 uur zal dan het startschot voor de ballonnenwedstrijd klin- [#1VAN DE KAMP ^*1 ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 De aktiviteitenclub komt in de maand augustus nog twee keer by elkaar in het zaaltje van het alle- manscafé te Oostrum en wel op vrij dag 11 en 25 augustus, aanvang van de bijeenkomsten: 20.00 uur. Ver trek voor de leden uit Venray die ge- zamelijk naar Oostrum willen fietsen uiterlijk 19.30 uur op het Schouwburgplein. Vanaf vrijdag 8 september worden de bijeen komsten gehouden in het vergader zaaltje van „het Kleine Verschil" aan het llenseniusplein. aanvang 20.00 uur. Alleenstaanden die graag met meerdere mensen of met een groep willen wandelen - fietsen - zwem men - dansen - kaarten - reizen enz. enz. zijn van harte welkom bij onze aktiviteitenclub. Hebt u interesse? Bel dan voor informatie 04780-56582 of 04787-1485 of be zoek vrijblijvend een van onze bij eenkomsten. uw weekblad Voor de verkiezingen van de Tweede kamer op 6 september a.s. zijn door de gemeente zoals gebrui kelijk weer aanplakborden ge-, plaatst voor het aanplakken van verkiezingsaffiches. Uiteraard wordt er weer vanuit gegaan dat de plakkers respect zullen hebben voor eikaars affiches en niet het ene affiche met het andere over- plakken. De aanplakborden zijn geplaatst: Venray centrum Dubbele borden 1. nabij raadhuis. 2 schouwburg plein; 3 Winkelcentrum brukske; 4 Winkelcentrum Vëltum; 5 hoek Zuidsingel - Sportlaan; 6 Land-, weert: Wijkcentrum. Kerkdorpen: enkele borden 7. gemeenschapshuis Oostrum. Wa termolenstraat: 8 gemeenschaps huis Oirlo. Hoofdstraat; 9. Gemeen schapshuis Casten ray, Horsterweg; 10. cafe 't Veule Veulen, Veulense- weg; 11. Gelderkoel Heide, Heidse- weg 13 gemeenschapshuis Yssel steyn. Puttenweg 2a. 14 cafe zaal 't Anker Merselo, Grootdorp 33. 15 Gemeenschapshuis Vredepeel. Joh. v. Wyttenhorstweg. 16 Rectoraats huis Smakt. St. Jozeflaan 56. Op maandag 7 augustus VERVALT het spreekuur van de burgemeester en van wethouder Willems. Voor dringende aangelegenheden kan men zich wenden tot de betreffen de afdeling. 'n abonnement waard ken, waarmee dan tevedns de Ven rayse kermis officieel geopend zal zyn. De teruggestuurde deelnemers kaarten dienen vóór 16 september 1989 weer ingeleverd te worden by het VW-kantoor of de receptie van het raadhuis. Wie een van de leuke prijzen heeft gewonnen zal medio septem ber bekend worden gemaakt. Tevens liggen op eerder genoem de adressen deelnameformulieren klaar voor de tekenwedstrijd (dus dit jaar geen kleurwedstrijd). On derwerp van de tekenwedstrijd is natuurlijkde kennis! Tydens de kermis (tot en met zondag) zyn overigens ook nog deelnameformulieren verkrijgbaar bij de kinderattracties. Wanneer en waar de tekeningen ingeleverd moeten worden staal op de formu lieren verme ld. Het kennispromotieteam Venray Op woensdag 6 september a.s. worden de verkiezingen gehouden voor de Tweede Kaiher. De meeste kiezers zullen op die dag persoonlijk hun stem gaan uitbrengen. En wel in het stembureau dat op hun oproepingskaart is vermeld. Er zullen echter ook kiezers zijn die niet persoonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 6 septem ber niet in de gemeente Venray In zo'n geval is het toch mogelijk om te stemmen. Men kan namelijk zijn stem laten uitbrengen door een andere kiezer, dat wil zeggen bij volmacht stemmen. Op donderdag 17 augustus as. zal de heer JA. Arts, als landmeetkundi gemedewerker afscheid nemen van de gemeente Venray, 'waarvoor hem op die dag door het gemeentebestuur een afscheidsreceptie wordt aan geboden. Zijn vertrek houdt verband met het bereiken van de VUT-gereehtigde leeftijd. Hij is 33 jaren bij de gemeente werkzaam geweest en vrijwel onon derbroken als landmeetkundig medewerker, zodat met vrij grote zeker heid gesteld kan worden dat geen plelye in de gemeente Venray hem vreemd is. Op bovenstaande foto poseert hij nog eenmaal by „zijn" waterpas in st rument.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12