1 tfirijatten mn öe (Srote ÜCerk GLA' Venray's Mannenkoor Crescendo Fanfare O.L.V. Gilde Holthees-Smakt Speelotheek Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Het Groene Kruis Venray organiseert gespreksgroep voor aanstaande ouders PEEL EN MAAS Bond voor Ouderen Aktiviteitenclub voor alleenstaanden Vrije Markt Afsluiting volksdansen voor ouderen Kassa voor de Clubkas! Zwangerscliaps- zwemmen PECH- VOGEL LIJN ,04709-2019 Pandaberen Het Marianum PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli Pagina 13 Donderdag 6 juli: 19.30 uur repe titie 2e tenoren en om 20.00 uur ge hele koor. Hierna repetitie Toetzengers. nrs. 69. 70. 74 en 77. Donderdag 13 juli: 19.30 uur repe titie baritons en om 20.00 uur gehe le koor. 16 Juli: H. Mis Geysteren 10.00 uur. Voor de fietsers vertrek vanaf Grote Markt om 9.00 uur. Geen repetitie wegens vakantie op 20 en 27 juli en 3 augustus. Verder programma: 2 aug.: opluistering 40-jarig huwe lijk, H. Mis en receptie Leo Ou denhoven. 15 okt.: zondagochtendconcert. 25 t/m 29 okt.: ontvangst koor uit Chelterham Engeland. 27 okt.: concert met Chelterham Grote Kerk. 5 nov.: conceit Maaspoort Venlo. 26 nov.: jubileummis Grote Kerk i.v.m. 80-jarig bestaan. Hierna kof fietafel met oud-leden, waarna re ceptie. 17 dec.: Kerstconcert. 25 dec.: Kerstmis. De concertreis naar Budapest is nu officieel gepland in de herfstva kantie van 1990 nl. van 17 t/m 21 okt. De reis zal voor 't grootste ge deelte gemaakt worden per trein. Nieuwe leden zij weer welkom op donderdagavond in de Wieënhof. Na 1 sept, is er weer 'n ledenstop. Vanaf 15 sept. wordt er door dir. Pierre Gerits koorscholing gegeven i.p.v. voorrepetitie van 19.15 tot 20.00 uur. Afmelden bij A. v. Gestel tel 83846. Gemengde Zangv ereniging A.s. zondag hoeven we niet te zin gen in de Hoogmis. Onze vakantie is van 5 juli tot 16 aug., dan hebben we weer onze eerste repetitie. Kontaktpersonen: mevr. V. MeyeL tel. 82133. of mevr. V.d. Ven. tel. 81317. Voor de onlangs door de Muziek school te Boxmeer afgenomen exa mens slaagden de volgende leden van onze Fanfare: Voor het A-examen: Rudi Pelzer, bugel: Mark Geurts, bugel: Jos Ver stegen, bugel: Thea van Kempen, bugel; Jan Hermsen, trompet: Leo van Dijck, trombone: Marian van de Woude, saxofoon; Loes Gerrits, saxofoon. Voor het B-examen: Ger Her msen jr., saxofoon; Henk van Os, saxofoon: Maria van Os, hoorn: Lies- beth van Kempen, hoorn. Voor het C-examen: Liesbeth Hermsen. hoorn: Joris van Kem pen, bugel. Zoals ieder jaar zijn wij in de va- kantietijd iets minder open. Wij zijn open op: Donderdag 20 en 27 juli. 3 en 10 augustus van 16.00-17.30 uur en op Vrijdagavond 21 en 28 juli, 4 en 11 augustus van 19.00-20.00 uur. De woensdag- en vrijdagmidda gen die hier tussenin liggen zijn wij dicht, dus tussen 20 juli en 11 augustus. De bibliotheek gaat een langere periode dicht; houdt u hier reke ning mee. De leden krijgen de mogelijkheid om het speelgoed 6 weken te hou den voor 2,-. Soms blijft men iets langer weg dan 3 weken en kan het net niet op tijd terug zijn, dat heb ben we vorig jaar ervaren. De andere vakantiedagen zijn wij gewoon open. Is de bibliotheek gesloten dan kunt u tijdens onze openingsdagen door de zij-ingang, maar u kunt dan niet de biblio theek in. Op de laatste zondag van de herfstvakantie houden wij weer speelgoedmarkt. Bent u van plan speelgoed op te ruimen, bewaar het dan. u kunt het op de speelgoed- markt verkopen, 2/3 is dan voor u, 1/3 voor ons. De innamedagen zijn begin oktober. Dit hoort u nog. Het lijkt allemaal ver weg, maar voordat iedereen de spullen uitgezocht heeft is het zo eind september. Als u nog onderdelen heeft van spellet jes. kunt u die altijd inleveren bij de S.O.T. Voor ons is het soms ge makkelijk als een spel niet meer in de handel is. Iedereen een prettige vakantie en tot ziens. Afgelopen zondag heeft de schut terij deelgenomen aan het O.L.S., wat gehouden werd te Niel bij As. Het zestal behaalde 16 punten. Thuylshof wordt bedankt voor de mooie bloemstukken voor de Ko ningin en de Keizerin. Heden, donderdag 6 juli. oefenen 3x3 schietwedstrijd voor de Me morial Beker, aanvang 19.30 uur. Zondag 9 juli: oefenen 3x3 schietwedstrijd voor de Memorial Beker op de Schuttersweide in de Endepoel, aanvang 10.30 uur. Woensdag 12 juli: oefenen 3x3 schietwedstrijd, aanvang 19.30 uur. In de vakantie gaat het oefenen gewoon door, ook kan er worden in gehaald zoals het Dekenaal 1989 en voor de beide Bondsfeesten 1989. Hier volgt het programma voor juli 1989 Zondag 16 juli: oefenen 3x3 Memorial, aanvang 10.30 uur. Donderdag 20 juli: oefenen 3x3 Memorial, aanvang 19.30 uur. Zondag 23 juli: oefenen 3x3 Memorial, aanvang 10.30 uur. Woensdag 26 juli: oefenen 3x3 Memorial, aanvang 19.30 uur. Zondag 30 juli: oefenen 3x3 Memorial, aanvang 10.30 uur. Wij wensen alle leden een pretti ge vakantie. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 De Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray start op 28 au gustus a.s. met een gespreksgroep voor aanstaande ouders. Deze gespreksgroep omvat een cyclus van 4 avonden, die telkens van 20.00 tot 22.00 uur gehouden wor den in "de Clockert", Bergweg 4 te Venray. De 3 andere avonden worden ge houden op 4, 11 en 18 september 1989 en staan onder leiding van wijkverpleegkundigen. Op de 2e avond is een verloskun dige uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling in novem ber 1989 nog een gepreksgroep voor a.s.-ouders te organiseren. Programma Tijdens deze avonden komen een groot aantal onderwerpen aan de orde en krijgen aanstaande ouders ruimschoots de gelegenheid zelf onderwerpen in te brengen. Ingegaan wordt onder meer op de taak van het kraamcentruin. de wij ze waarop de zwangerschap wordt beleefd en het verloop van zwanger schap, leefgewoonten, voeding, de eerste weken na de bevalling en de lichamelijke verzorging van de ba by. Er wordt bovendien een video film vertoond over de geboort en informatie verstrekt over het con- sulstatiebureau voor zuigelingen. Bij voldoende belangstelling wordt bovendien een terugkom- avond georganiseerd voor de ou ders en hun baby. Beperkt aantal deelnemers Aan deze gespreksgroep kunnen alle aanstaande ouders uit de regio Venray deelnemen, zij het dat het aantal deelnemers om praktische redenen beperkt is tot 14 personen. Deelname kost voorleden van het Groene Kruis 15,- per persoon of 20- per echtpaar. Heeft u interesse, meldt u dan aan! Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray. Bergweg 4. 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. Opgave kan van 08.30-17.00 uur bij de administratie. Voor meer in lichtingen kunt u vragen naar de wijkverpleegkundigen Marian Joosten of Truus Houwen. uw weekblad Woensdag 19 juli a.s. busreis naar Maastricht. Programma Bezoek aan het Drielandenpunt te Vaals (koffie met gebak). Toeristische route door Zuid- Limburg naar Maastricht. Om 14.00 uur rondleiding door Provinciehuis te Maastricht daarna bezichtiging ran het stadscentrum etc. op eigen gelegenheid. Van hieruit gaan wij naar Some ren, restaurant "De Platte Vonder", waar we zullen dineren. Vertrek Venray ca. 19.30 uur. De kosten bedragen 40,-, inclu sief diner. Vertrektijden bus Garage van Haren 9.00 Henri Dunantstraat (bushalte) 9.05 Paterskerk 9.10 Winkelcentrum Venltum 9.15 Kennedyplein 9.20 Schuttersveld 9.25 Hoge Beek 9.30 Wij wensen u een gezellige dag! P.S.: Plaatsbespreken In den Engel op maandag 10 juli vaan 11 tot 12 uur. Op het Schuttersveld vinden de volgende aktiviteiten plaats. Donderdag 6 juli: 19.30 uur video-avond 40-jarig priesterfeest rektor Theunissen. Donderdag 13 juli: 19.30 uur film "De vergeten slag". De aktmteitencommissie De volgende bijeenkomst van de aktiviteitenclub is op vrijdag 14 juli a.s. om 20.00 uur in het Allemans- café. Mgr. Hanssenstraat 45 te Oostrum! Er is geen leeftijd aan verbonden. Samenkomst bij de schouwburg, van waar we 19.30 uur per fiets naar Oostrum vertrekken. Voor nadere informatie kunt u bellen naar: tel. 04787-1485 of 04780-86582. Zaterdag 15 juli a.s. van 10.00 tot 16.00 uur met o.a. Play Back-Sound Mix Show (13.00 uur). Barbeque, de monstratie modelbouw en pony rijden voor de jeugd. Terrasjes aanwezig. Terrein Beethoven-Bachstraat. Kraamhuur 35- per kraam. Voor opgave Play Back en kraam huur tel. 04780-10008. Sportzaal "De Wetteling" was nu eens omgetoverd tot een waar danspaleis. ter gelegenheid van de afsluiting van de wekelijkse dansmiddagen voor Ouderen. Dankzy de inzet van het Regio naal Instituut voor Welzijnswerk waren er binnen die organisatie volksdansgroepen ontstaan, niet al leen binnen de aktiviteitengroep van de Kemphaan aan het Kenne dyplein maar ook bij de vele afde lingen van de Katholieke Bond Voor Ouderen in de kerkdorpen. Binnen de gemeente Venray zijn in de loop van de jaren een 12-tal volksdans groepen ontstaan. Ook is binnen het Bejaardenoord Schuttersveld een dansgroep aktief. Omdat ook deze aktiviteiten com missie vakantie mag houden en er ook leden zijn welke zelf van een vakantie gaan genieten kan er 2 maanden niet gedanst worden. Maar één keer wilde men eens mas saal bij elkaar komen. Daarvoor kon men terecht in de sporthal want een andere lokaliteit is nog niet geschikt, gezien de groep van 150 deelnemers. Tijdens ons bezoek hebben wij kunnen vaststellen met welk ple zier de ouder wordende mens, in de leeftijd van 55 tot 80 jaar. heeft ge noten van die voor hun aangepaste volksdansen. Bewondering ook voor de vele leidsters die iedere week weer met de ouderen de volksdansen verzorgen. Er was zelfs een smeekbede van uit de danslustigen om toch een oproep te doen aan al degenen die er eens uit willen zijn. De ervaring had geleerd, dat als men eenmaal over die drempel heen is, men weer hunkert naar de middag dat er weer gedanst kan worden. Wij heb ben de schitteringen van plezier in de ogen van veel dansers en danse ressen gezien. Die 150 ouderen heb ben genoten zoals ze iedere week op die dansmiddagen genieten. Het zijn dansen welke iedereen beheerst of in een korte tyd aange leerd heeft. Wat voozal van groot be lang is voor de ouder wordende mens, is dat ze zich blijven bewegen op een verantwoorde wijze. Zeker voor degenen die moge lijk vereenzamen als hun partner er niet meer is, is dit volksdansen een mogelijkheid om anders tegen de dag van morgen aan te kijken. Sinds kort bestaat er een interes sante mogelijkheid om de financië le positie van verenigingen te verbeteren. Onder het motto "Kas sa voor de Clubkas" is Keser Uit- zendburo gestart met een aktie die verenigingen tientallen of mis schien wel honderden guldens kan opleveren. Hoe werkt deze aktie? Keser Uit- zendburo heeft doorlopend behoef te aan mensen die voor korte of langere tijd willen werken. Omdat er ook binnen verenigingen veel mensen zijn die een baan zoeken, benadert Keser de besturen met het verzoek om deze leden te verwijzen naar het uitzendburo. Voor elk lid dat. via Keser aan de slag gaat. krijgt de club 2,50 per gewerkte week. Als bijvoorbeeld tien leden gedu rende vier weken een baan bij Ke ser aksepteren. levert dat dus honderd gulden op. Zo'n bedrag kan al gauw gehaald worden, want het aanbod geldt ook voor vakantie werkers vanaf 16 jaar. Keser gaat trouwens nog een stap verder. Ook familie, vrienden en kennissen van leden zijn welkom. De enige voor waarde is dat ze via de vereniging worden aangemeld. Verenigingen die belangstelling hebben voor deelname aan de aktie "Kassa voor de Clubkas", kunnen kontakt opnemen met de Keser- vestiging in Venray. tel. 04780- 86770. OORLOGSTUIG Bij landbouwwerkzaamheden aan de Groeneweg in Heide kwam een nog op scherp staande granaat van 50 cm lengte en een doorsnede van 9 cm naar boven. Op een landbouwbedrijf aan de Veulenseweg kwam een mortiergra naat naar boven. De mannen van de EOD zullen zich ook over dit oorlogstuig ont fermen. POGING DIEFSTAL OFFERBLOK Goede bevestiging is mogelijk oorzaak geweest dat de diefstal van 'n offerblok uit de St. Janskapel in Merselo niet is gelukt Uit sporen viel op te maken dat getracht was het offerblok van de standaard te i halen. Het is ook mogelijk dat de dader in zijn werk is gestoord. I.v.m. onderhoudswerkzaamhe den aan het zwembad de Meerpaal van St. Serratius komen de zwem lessen op zaterdag 8 en 15 juli te vervallen. Zaterdag 22 juli begin nen de zwemlessen weer. fflAUTOJtW>lfcBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen! En u weet het: bereikbaarheid van maandag tot en met zater dag, dag en nacht! LET OP: Onze accomodatie en techni sche uitrusting zijn er op bere kend, dat we de ontstane verborgen gebreken snel kun nen opsporen. Wij herhalen wat we reeds eer der melden: We zijn natuurlijk aangesloten bij het bekende FOCWA-garantiefonds. Dit bete kent een borg voor vakman schap en bevordering van veiligheid. Let op de FOCWA beeldbuis-mededelingen. Timmermans Horst maakt foute boel goed! Maar liefst 82 pandaberen had bakker Pierre Pijpers in zyn etalage staan, in verband met de aktie "Help de natuur "n pootje, eet een pandabroodje". De klanten moch ten raden hoeveel pandaberen er In de etalage stonden. Heel veel zaten er dichtbij. slechts 1 persoon. J. Gerrats uit Venray, had het raak. Hieronder volgen de prijswinnaars. Zij hebben allemaal een pandabeer verdiend. Rudy Koenen, Loenerveld 7: .An gela van Dijk. Akelei 104: Diana van Dijk. Akelei 104: Siebe Vlasblom. Oosterhout (N.Br.): Swinkels. Meijel: Tanja van Dijk. Akelei 104: mevr. V. Elswijk. Hoenderstr. 85: F. v. Els- wijk. Iioenderstr. 85: mevr. Bren- del. Nieuweind 24; Nadia Aouaj, Tbuwslagerstr. 12: YV. Klomp. Gasstr. 4a; Roy Roex, Well: Tineke Kooter, harpstr. 4: Wilma Sassen, Vollen- bergstr. 24: Voermans, Schutters veld 65; N. Berhitu. Nieuweind 40: Anke van Kempen. Overloon: An- nelies Fratermann. Bachstr. 90-, Ed dy van Kempen. Overloon: Nancy Schuurmans. Vivaldistr. 48: Edwin Coppus, Bachstr. 90: T. Smash, Ei kenlaan 16: Carola Kooter. Harpstr. 4: Cindy, Koningskaars 1; Inge Corstiaans, Kruidenlaan 102: Bo Janssen, Kruidenlaan 182: J.A. Ger rats, Ch. Ruysstr. 6a: P. Bierens. Vi valdistr. 52: Pascal de Klein. Gasstr. 8: Bianca de Klein. Gasstr. 8: Y. v. Geven. Raadhuisstr. 30: C. v. Til burg. Den Tiel 4; Anke de Klerk. Langeweg 47: Roel de Klerk, Lange- weg 47; Linda Barents, Horst; Rena- te Barents, Horst, Joyce Voesten, Chopinstr. 31. (adv.) Wanneer men door de hoofdin gang van de Grote Kerk onder de toren het gebouw binnengaat, wordt men direkt getroffen door het hangende dubbelbeeld van het Marianum, bestaande uit twee bij na gelijke Mariafiguren. Maria ver welkomt ons hier met een glimlach -— een groet uit de midde leeuwen. Wie haar goed bekijkt, gaat iets begrijpen van het heimwee naar de kuituur en de kuituurgemeen schap, waarvan deze kunst een uit drukking is, dat de mens in deze ook religieus zo turbulente tijd kan bekruipen. Doordat in deze kerk nog zo'n uit gebreide reeks kunstwerken aan wezig is, proeft men nog de oorspronkelijke sfeer van een laat gotisch kerkinterieur. Het grootste gedeelte van wat nog in de kerk wordt bewaard, is niet in de eerste plaats een verzameling van kunst voorwerpen. maar devotie-objek- ten. die een voorwerp zijn van een bepaalde verering. Voordat men een bezoek brengt aan de kerk zou het raadzaam zijn eerst een werk te raadplegen over de devotie in de late middeleeuwen (Naar gegevens van Ben Kruysen.) in de Nederlanden. Met die kennis gewapend zal men in de beelden en gewijde voorstellingen iets meer kunnen ontdekken, dan zuiver esthetische produkten. Zij bezitten een gelovige en diep-menselijke inhoud. In de late middeleeuwen was het Getijdenboek van Catharina van Kleef. Hertoging van Gelre een van de meest geliefde devotieboeken. Het is verlucht met 160 gekleurde miniaturen, waaronder ook een af beelding van een Marianum. Het dateert van 1431 en wordt bewaard in de Piermont Morgan Library In New York. HET BEELD Het Marianum - ook wel genoemd O.L. Vrouw in de zon - stelt aan weerszijden Maria voor, staande op een maansikkel, met daaronder een masker. Zy draagt het kind op de arm en houdt in haar hand een vrucht omhoog. Het beeld Is omgeven door een ijzeren stra lenkrans van schichten en vlam men. waarop engelen zijn aange bracht. die naar de kroon van Maria wijzen. Het geheel is gevat in een metalen rozenkrans, bezet met gro te en kleine rozetten. Het peren houten beeld met een hoogte van 162 cm, is voorzien van een nieuwe polychromie en dateert uit rond 1500. Dr. F. Gorissen schreef i.v.m. de maker: "Beschouwt men nog eens alle beelden van de Grote Kerk, waarvan de toeschrijving nog niet vaststaat, dan blijft de blik han gen' op het levensgrote Marianum. De mantel heeft hetzelfde systeem van plooien als bij het beeld van de H. Catharina (1494) uit de verzame ling ran dr. A. Heffer te Düsseldorf. Ook de houding, de proporties van het lichaam en de zuilvormige hals, zijn punten van overeenkomst. Ze kerheid met betrekking tot deze toeschrijving zal men echter pas dan krijgen, als het hoog tegen het gewelf hangende beeld van dichtbij kan worden bekeken". (Tot heden wordt aangenomen, dat Kerstken van Ringenberg de maker was.) De kerkinventaris van 1833 ver meldt o.a.: "Een hangend beeld, vertonende de Maria binnen de H. Rozenkrans, op het einde tegen den toren". Kort na de tweede wereldoorlog, toen het Marianum zwaar werd be schadigd, is het Piet van Dongen, in samenwerking met de Venrayer G. van Houdt, gelukt het beeld dat gedeeltelijk vermolmd was met stralen- en rozenkrans, volledig te herstellen. In 1965 was het Marianum een van de pronkstukken op de grote tentoonstelling te Grubbenvorst. waar een beeldenschat van Noord- Limburgse kerken getuigde van een oude kuituurgemeenschap. Thl rijke kerken van de huidige provincies Limburg, Brabant en Luik, hebben Marianums van het Venrayse type gekend. Vele van de ze beelden zijn ontstaan in de eerste helft van de 16de eeuw. Som mige daarvan werden later uit el kaar genomen omdat zij óf een belemmering vormden in de kerk ruimte óf het houtwerk vermolmd was. waardoor het Marianum dreig de neer te storten. Het Mariabeeld werd dan op een andere plaats in de kerk opgesteld. In de provincie Limburg was het Marianum uit de Roermondse Munsterkerk een van de oudste van ons land, Verder zijn nog oude Ma rianums aanwezig of vernield in de kerken van Thorn. Venlo, Tegelen, Venray en in de St. Serraaskerk in Maastricht VERERING De Marianums houden verband met de devotie tot de H. Rozenkrans en met de Broederschappen hier van. die onder leiding van de Domi nicanen (Predikheren) werden opgericht. Een belangrijk centrum van deze devotie was het Dominica nenklooster in Keulen. In 1474 stichtte de Keulse Dominicaan Ja cob Sprenger der Fraternitas Rosa- rii, de Broederschap van de Rozenkrans. Aanleiding hiertoe was o.m. het feit dat in dat jaar her tog Karei de Stoute de stad Keulen dreigde te veroveren. Men zal onge twijfeld het lot dat de stad Din an t moest ondergaan, voor ogen heb ben gehad. In Keulen kwam het zo men zegt door het massaal bid den van de rozenkrans tot vre desonderhandelingen en de Keulse broederschap telde binnen enkele jaren tienduizenden leden. Zelfs ve le Nederlanders hadden zich in Keulen laten inschrijven. In 1677 werd bepaald, dat er pa tera Dominicanen zouden worden benoemd, die tot taak kregen de bloei van deze devotie ter harte te nemen. Een jaar later werd in Ven ray een Broederschap van den Eeu wigen Roozenkrans opgericht. Dit gebeurde onder het pastoraat van Matthias Roebroeck. die in 1716 stierf en in de Grote Kerk werd be graven. Zijn grafzerk is nog in de huidige bidkapel aanwezig. In het kerkarchief bevindt zich het boek van deze broederschap (Li ber Confraternitatis), waarvan pastoor Roebroeck de eerste rektor was. Het bevat o.m. een alfabetische lijst van haar leden vanaf 1678 tot rond 1900. toen pastoor Hub. Guill. Hillen parochieherder was. Verder bestond er nog een "Ge nootschap van Den Levenden Roo- zenkrans". welke in 1839 onder pastoor Ilerm. Janssen was inge voerd. In een register werden in to taal 654 leden ingeschreven. Dan was er nog in de Grote Kerk het Maria-altaar (2de fundatie), toe gewijd aan de H. Rozenkrans. In de inventarislijst van 1833 werd ver meld: "Een Maria-altaar. zijnde thans toegeëigend aan de Broeder schap Confratemitas Rosarii". Dit altaar was versierd met een schilde rij. dat Maria voorstelde, die de Ro zenkrans aan Dominicus geeft. Zoals wij reeds eerder hebben vermeld werd dit schilderij na de afbraak van het altaar onder pastoor van llaeff, geschonken aan pastoor Theken te Muskegan in Noord-Amerika. In de kerkinventaris van 1833 werden enkele schilderijen ver meld. welke verband houden met de Mariaverering en de H. Rozen- kransdevotie. Zo hing er een .schil derij van Maria met kind in een krans van rozen aan de buiten muur. In de sacristie en tussen de twee Maria-altaren (1ste en 2de fun datie) hingen schilderijen met de zelfde afbeelding, nl. de overhandi ging van de Rozenkrans aan Do minicus. De beeldsnijder van het Maria num in de Venrayse Grote Kerk heeft zich waarschijnlijk laten in spireren door het visioen ran Jo hannes (Openbaring XII): "En daar werd een groot leken gezien in de hemel, namelijk een vrouw, be kleed met de zon en de maan was onder haar voeten en op haar hoofd een kroon van twaalf sterren". Deze meester beeldsnijder uit Kalkar, die een tijdlang na gron dige voorstudies al zyn zorg aan het kunstwerk heeft gegeven en het werk heeft voltooid, moet wel vreugde en geluk hebben beleefd aan het resultaat, dat zyn handen hebben voortgebracht. Zyn werk en ONS Marianum hangt nu nog steeds, al bijna 500 jaar. aan het ge welf in de Grote Kerk en was eeu wenlang het voorwerp ran M ariadevotie. Het Marianum uit de Crrote Kerk (foto_ Gemeente-archief).

Peel en Maas | 1989 | | pagina 13