kortingen van 20-50% berden Rank Xerox-terrein vervuild met chemicaliën totale leegverkoop het mes gaat door onze prijzen »ma belle99 poooooooo; Spookauto rijdt brandend in sloot Villeroy&Boch center EMOFRA WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING dames-, heren-, kinderkleding VENRAY W. Baken benoemd tot nieuwe iirekteur van Mavo "De Kolk" J. van den Beuken OOOOOOOOOOOOOOOOOO Geen visserslatijn maar werkelijkheid VAN DE KAMP de gehele dag gesloten Direktie- wisseling Jong talent Protest-aktie heeft sukses vrijetijdsmode parkeren VOOR de winkels van onze voorjaarskollektie uni p-JMDCClLIAlj 2S JUNI 1SÖS Nr. 26 HONDERDENTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS Tl uur [-GAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V, - VENRAY uur|OTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 31 ct. per mm ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 13,00 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f ia00 TFILMa Met ingang van 1 oktober a.s. is e heer Wim Baken (48) uit Ven ray enoemd tot nieuwe direkteur van avo "De Kolk". De huidige direk- iur, de heer L. Smits, gaat gebruik- ïaken van de DOP-regeling oorstroming Onderwijzend Perso- eel). Dit maakte de heer W. Kre- voorzitter van het school- estuur vorige week vrijdag in een peciale bijeenkomst bekend. De heer Baken, momenteel nog ^junkt-direkteur, was door de ad- iescommissie aan het school- estuur voorgedragen als opvolger an de heer Smits, omdat daardoor e identiteit van de school het beste oor de toekomst zou blijven be- raard. In de loop der jaren heeft de eer Baken bewezen over organisa- Drische kwaliteiten te beschikken m. by het 50-jarig bestaan van de ilavo, als sekretaris van de examen- >mmissie en als mentor. De nieuwe direkteur werd in de Venrayse Schoolstraat geboren als loon van bakker Baken. Hij heeft eijn opleiding gehad aan de toen- nalige Mulo, die bekend stond als en gedegen opleidingsinstituut, fa het behalen van zijn onderwij sakte, werd hij onderwijzer aan de Dr. Poelsschool. Even was hij onder wijzer aan de Maria Reginaschool in Blerick, maar al spoedig kwam hij in Venray terug aan de Dr. Poels school. Negentien jaar geleden werd hij leraar aan de wai toen nog heette katholieke Mulo in Venray. In 1983 werd hij 2de ad- junkt en in 1986 1ste adjunkt en plaatsvervangend direkteur. Met in gang van 1 oktober a.s. krygt hij zijn benoeming tot direkteur. Voor: herfst- en winterprei- planten, tevens alle soorten koolplanten, ook grote partijen, kunt U terecht bij PLANTENKWEKERIJ Krekelkamp 3 Wanssum Telefoon 04784-1629 GRATIS 2 krokantrepen bij halve kilo snoep geldig van donderdag 29 juni t/m woensdag 5 juli Eind vorige week werd bekend dat het terrein van de Rank Xerox vestiging in Venray ernstig is ver vuild. Op een zestal lokaties werd verontreiniging aangetroffen, die de normen te boven gaan. Naar aanleiding hiervan stelde de PvdA-fraktie, in de dinsdag gehou den raadsvergadering 'n aantal vra gen aan het college van b. en w. De PvdA-fraktie was vooral geïrriteerd dat de gemeenteraad nooit van deze vervuiling op de hoogte is geweest. Het feit dat ruim 'n jaar geleden al bekend was, dat het terrein ver vuild is, èn dat dit ook by de ge meente bekend was, verhoogde deze irritatie alleen maar. Dhr. Kersten, fraktievoorzitter van de PvdA, verwees naar de periode van de koeien van Van Dijck. "Then heeft de raad gezegd: zo nooit meer, eerlijkheid en snelle openheid van zaken zullen voortaan gehanteerd moeten worden". VERVUILING In maart 1987 maakte Rank Xe rox bekend dat op hun terrein een bodemonderzoek naar vervuiling zou plaatsvinden. Een onderzoek dat op alle Xerox vestigingen zou worden gehouden. De eerste resultaten van dit on derzoeken waren in mei 1988 be kend. Op 8 juni van dat jaar is hierover een gesprek geweest tus sen de Rank Xerox direktie, de pro vincie Limburg, het Water Zuive ringsschap Limburg en de gemeen te Venray. Daaruit bleek dat op het terrein, op een zestal lokaties grondverontreiniging en grondwa terverontreiniging gekonstateerd was. Zo werden te hoge koncentra- ties perchloorethyleen, trichloor- ethyleen, trichloorethaan, methyl- ethylketon en freon aangetoond. Omdat grond èn grondwater ver vuild was, werd besloten dat eerst de bodem gesaneerd moest worden, om vervolgens het water te saneren. De provincie konstateerde tevens dat hier geen direkt gevaar voor de volksgezondheid was ontstaan. De sanering zou plaatsvinden ge heel volgens de normen van de overheid. Zo heeft inmiddels een saneringsonderzoek plaatsgevon den. Verder zegde Rank Xerox toe, dat alle kosten op rekening van het bedrijf zouden komen. De kosten bedragen zo'n 5 tot 10 miljoen gulden. Verder werd af gesproken dat Rank Xerox de pers voorlichting op zich zou nemen, op een voor de Rank Xerox geschikt moment. Omdat sanering en sane ringsonderzoek onder de provincie vallen, heeft de gemeente zich daar om enigszins afzydig gehouden. ONVOORSTELBAAR Dit laatste vond dhr. Kersten niet juist De zorg mag dan wel bij de provincie liggen maar het is 'n zaak van Venray. "Dit had niet binnens huis mogen blijven". Hij vond het ernstig dat de gemeente dit heeft kunnen tolereren. Ook het feit dat Rank Xerox mocht bepalen wan neer er wat gepubliceerd zou gaan worden, stak hem zeer. Dhr. Kersten pleitte dan ook voor open baarheid van alle zaken. Niet alleen verontwaardiging bij de PvdA-fraktie, ook de overige raadsfrakties uitten hun onge noegen. Dhr. Houba (WD) stelde dat dit weer 'n voorbeeld was van hoe het niet moet. De verantwoordelijke overheden schieten hierbij tekort, niet alleen de provincie, maar ook in het gemeentehuis. Hij vroeg zich af hoe het moöeliik was dat de re sultaten meer dan 'n jaar in het ge meentehuis bekend zijn, zonder dat de raad ingelicht was. Dhr. Den Brok (Samenwerking) stelde dat het college van burge meester en wethouders nooit de verantwoording had mogen laten afnemen. Het gaat hier om Venray- se grond, vervuild door 'n Venrays bedrijf. "De provincie mag dan wel de verantwoording hebben, maar wij zitten met die grond", aldus Den Brok. Hij pleitte ervoor dat zulke za ken niet meer onder een wethou der mogen vallen maar onder de verantwoording van het hele colle ge van b. en w. Dhr. Truyen vond dat dat, wat hier gebeurd is, onvoorstelbaar. Hy vond dat de PvdA terecht met deze vragen gekomen is. Onvoorstelbaar, dat deze zaken binnenshuis zijn ge bleven. Verbaasd dat de frakties, of De 61-jarige Venrayse sportvisser L.B. had zijn "stekkie" weer gevon den nabij de pont Sambeek-Affer- den. Genietend van het zomerweer zat hy te turen naar zyn dobbertje voor de volgende beet, toen zyn aandacht werd afgeleid door een claxonerende auto èn de met loei ende sirene aanstormende politie en brandweerauto."»,. Nieuwsgierig ge worden naar al dat "geweld" in de buurt van de stuw, ging de Venrayer ook een kykje nemen. De brand weer was reeds bezig 'n brandende auto open te krygen om, zoals men aannam, bestuurder of inzittende te bevrijden. De auto lag brandend in een sloot. Bemanning van een politieauto had nog juis gezien dat die auto brandend de weg overstak en in de sloot tot stilstand kwam. Zij aarzelden niet en sloegen groot alarm. De brandweermannen kre gen de auto open en wisten het vuur te doven. Maar wie schetst hun verbazing... er zat niemand in de auto. En dat, terwijl de politie mannen zelf hadden gezien, dat die auto rydende was... Maar de 61-jarige Venrayse visser was nog meer verbaasd dan de politie- en brandweermannen. Hij herkende het wrak als zijn eigen auto. Het raadsel werd voorlopig opge lost Door de hitte moet in de auto kortsluiting zijn ontstaan. De auto was in de versnelling geparkeerd en reed brandend, geheel op eigen kracht de sloot in, waar vervolgens ook nog de claxon in werking ging. Deze vreemde samenloop van om standigheden leidde dus tot veel verbazing. Bij deze operatie werd 'n brand weerman licht gewond. De auto moet als verloren worden be schouwd. ASSURANTIËN grillrestaurant Grote Markt 11 tel. 04780-80250 passage 10 venray tel. 04780-85772 tenminste de fraktievoorzitters, hierin niet gekend waren. De vraag was dan ook of hier geen sprake is geweest van onderschatting. De fraktie V.d. Vorle wist zich geen goede raad met de situatie. De vragen van de PvdA over deze zaak verraste de fraktie volkomen. Be halve afkeuring van de situatie kon dhr. V.d. Vorle verder nog geen an dere uitspraken doen. BOETEKLEED In zijn reaktie trok wethouder Claessens duidelyk het boetekleed aan. Hij sprak van een moeilyke af faire. Hij was inderdaad op de hoog te van de vervuiling. Hy. gaf ook ruiterlijk toe dat hij de omvang van het probleem onderschat heeft. "Rank Xerox en Provincie heb ben verdere afspraken over sane ring gemaakt. De Provincie zou de sanering begeleiden. Nu blijkt, na het saneringsonderzoek, dat de om vang veel groter is". De wethouder zat er behoorlyk mee in z'n maag: "Ik had allerter moeten reageren". Verder stelde hy dat het nooit de bedoeling is ge weest om informatie achter te hou den. Het feit dat provincie de zaak in handen had èn dat er geen spra ke was van gevaar voor de volksge zondheid, zijn voor hem aanleiding geweest hier niet dieper op in te gaan. Burgemeester Defesche on dersteunde hierbij zijn wethouder. "Deze zaak was voor ons geen zorg punt. Er hoefde ook niets verbor gen te worden. Alles was duidelijk. Er was vervuiling gekonstateerd, er is een oplossing aangedragen en Rank Xerox draagt de financiële verantwoordelijkheid". Volgens de burgemeester wilde Rank Xerox kiezen voor een goed moment om met publikatie te komen. Achteraf gezien hadden ze dat beter eerder kunnen doen. OPENBAARHEID Toch waren de frakties met deze beantwoording niet helemaal tevre den. Dhr. Houba kon zich niet voor stellen dat de wethouder de problematiek onderschat heeft. "Als de bodem gesaneerd moest worden, dan is er sprake van een ernstige zaak". Volgens hem zou er minder commotie zijn ontstaan by tijdige informatieverstrekking. Dhr. Kersten was nog steeds geprik keld door de houding van Rank Xe rox. Volgens hem wil Rank Xerox maar beperkte openheid van zaken. Dhr. Kersten wilde dan ook een motie indienen om volledige open heid van zaken te krygen. Hiervoor trad hij in overleg met alle fraktie voorzitters. In die motie werd het college opgedragen om zo snel mo gelijk alle feiten publiek te maken. Dhr. Defesche meende dat dat al ge beurd was met de beantwoording van de vragen. Dhr. Kersten, en ook de andere raadsleden, vonden dit te weinig. De motie werd met algeme ne stemmen aangenomen. SANERING Rank Xerox heeft inmiddels be kendgemaakt dat in september met de sanering van de grond en het grondwater begonnen wordt. Het gaat hier om een operatie die enke le jaren duurt en 5 tot 10 miljoen gulden kost. Voor die tijd wordt ge zorgd dat de produktie "gezuiverd" wordt zodat na de sanering geen vervuiling meer optreedt. In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering. TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON RU VERBOD Een 41-jarige bestuurder van een personenauto uit Boxmeer kreeg van de politie een rijverbod toen hij weer met zijn auto wilde gaan rij den terwyl hij onder invloed van al cohol verkeerde. Op dinsdag 4 juli 1989 is onze zaak wegens een familiefeest SPECIAAL OPTIEK serviesgoed - kristal - glas - bestek WMF de Villeroy Boch^ catalogus ligt voor U klaar patchwork-quilting-stoffen woonideeën kado-artikelen schilderijen - aquarellen zijdebloemen meubels antiek perzen - berbers moderne vloerkleden tafellinnen kussens woonaccessoires hebbedingen tineke meurs VENRAY Schoutenstraatje 6 J Tel. 04780-88566 iets leuks voor 'n ander... wat fijns voor jezelf Met ingang van 1 juli 1989 is de heer P. Klaassen benoemd tot direk teur van het hoofdpostkantoor Ven ray. Hy volgt hiermee de heer L. Bubberman op die op 26 mei 1989 het PTT Postbedrijf heeft verlaten in verband met de regeling ver vroegd uittreden. De heer Klaassen, 30 jaar en woonachtig in Son, heeft by PTT Post diverse funkties vervuld. Hy is o.a. werkzaam geweest als chef Loket- en Gelddiensten van het hoofdpostkantoor 's-Hertogenbosch en hoofd Interne Voorzieningen en Veiligheid van het voormalige post- distrikt 's-Hertogenbosch. Voor zyn benoeming tot direkteur was de heer Klaassen werkzaam als waar nemend direkteur van het hoofd postkantoor Veghel. Met ingang van 1 juli 1989 zal de heer Klaassen belast zyn met de al gehele leiding van het hoofdpost kantoor Venray. Het hoofdpost kantoor omvat 12 eigen postkanto ren, 1 rydend postkantoor en 5 postagentschappen. In het be stuursgebied zyn in totaal 230 mensen werkzaam. Ze is pas 11 jaar, en een by zonder talent. Claire Goeloe is leerlingen aan de Coninxhofschool. Zij zit nog in groep 7. Volgend jaar gaat ze naar 's-Gravenhage. Zy is daar toegelaten tot het Koninklijk Conservatorium. Op het Conservatorium zal zy de dansvakopleiding volgen met als specialisatie "Klassiek Ballet". Na tuurlijk zal ook hier het algemeen vormend onderwijs niet vergeten worden. Wat de bewoners van Heide niet lukte, lukte een aantal bewoners van Landweert wel: terugdraaien van gemeentelijke plannen. In april werd gewonere van de Aronskelk medegedeeld, dat op het speelterrein achter hun woningen, gebouwd zou gaan worden. Dat speelterrein zou dan komen te ver vallen. Dit wekte nogal wat onge noegen. waarna de bewoners zich mobiliseerden om dit voornemen te bespreken. Algauw bleek dat de gemeente in de beginjaren '80 over leg heeft gehad met de bewoners, waarin afspraken gemaakt waren over dit (en ook andere) speelter reinten). De bewoners hebben toen, met veel zelfwerkzaamheid, hun bijdrage geleverd aan de realisering van dit speelveld. De gemeente heeft toen nimmer de intentie en beperking opgelegd, dat dit speel veld van tydelyke aard zou zijn. De bewoners spraken daarom af om in geen geval akkoord te gaan met de gemeentelijke plannen. Dit standpunt werd, tijdens een voor lichtingsbijeenkomst in het ge meentehuis, op 20 april jl„ aan de betreffende ambtenaren duidelyk gemaakt. Nu heeft de gemeente laten weten dat van een stedebouwkundige in vulling van het betrokken gebied overeenkomstig de op die avond besproken verkavelingsopzet is af gezien. Dit jaar zal ter plaatse geen woningbouw meer plaatsvinden. Eerst zal een nieuw plan worden ontwikkeld met het bestaande speelterrein als uitgangspunt Nadat de gemeente nieuwe plan nen gereed heeft zal opnieuw kon- takt met de bewoners gezocht worden. zeer modieus en.... SCHERP IN PRIJS Overloon 04788-1434 Maasbree Heythuysen 04765-3395 04749-3866 betaalbare... en zeer mooie dameskleding het juiste adres en!!! mannen opgelet!!! OVERLOON - MAASBREE - HEYTHUYSEN Jledeï Aiode Schoolstraat 24, 5801 BP Venray, tel 04780-83500

Peel en Maas | 1989 | | pagina 1