NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Spreekuren vervallen Commissie voor Algemene Zaken Zwemlessen voor partikulieren Commissie voor Openbare Wer ken, Verkeer en Agrarische Zaken Commissie voor Onderwijs, Cul tuur, Jeugd, Sport en Rekreatie Kollektekalender juli 1989 Tijdelijke verkeersmaatregel Jan Hensenstraat Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Inlichtingen kiezersregisters Maaien van bermen en bermsloten Inschrijving kermis-terras Stemmen per brief Kandidaat stelling Hinderwet Sluiting gemeentelijk^ sportakkomm&Ei daties in de zomervakantie PEEL EN MAAS Technische School ontving Volvo Turbo VOLVO HANS KOK VENLO b.v. PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni - Pag 1 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo, m.u.v. het onderdeelcultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Op maandag 3 juli a.s. komen de spreekuren van de wethouders Claessens, Willems en mevr. Hoppenreys-de Loo te vervallen. Om maandag 3 juli a.s. vergadert de Commissie voor Algemene Za ken, om 17.00 uur in kamer 004 ran het raadhuis. Op de agenda staan als belan grijkste onderwerpen: behandeling van de notitie "De gemeente Ven ray en mondiale vraagstukken": bespreking van het be leidsplan "Veel voorkomende cri minaliteit in Venray"; bespreking gewestaangele genheden. 1 Met ingang van 4 september a.s. starten in het overdekte gedeelte van het gemeentelijk combi zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen (2x per week). De kosten bedragen 45,- voor de leeftydskategorie van 5 t/m 15 jaar en 58,- voor degenen die 16 jaar of ouder zyn. Inschrijven voor deze zwemkur sussen kan vanaf heden plaats vin den aan de kassa van het zwembad, die elke dag geopend is van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds. De lestijden zyn als volgt: Opleiding A-diploma: maandag en donderdag van 16.00-16.30 uur: 16.30-17.00 uur: 17.00-17.30 uur: 17.30-18.00 uur. Dinsdag eri vrydag van 16.30-17.00 uur; 17.00-17.30 uur. Vrydag van 16.00-16.30 uur (lx p.w.). Opleiding B-diploma: vrydag van 17.30-18.00 uur (Lx p.w.). Opleiding zwemvaardigheid 1, 2 en 3: dinsdag van 17.30-18.00 uur (L\ p.w.). Zweniopleiding vanaf 16 jaar: maandag van 20.00-21.00 uur (6 les sen) en donderdag van 20.00-21.00 uur (6 lessen). Op dinsdag 4 juli a.s. vergadert de Commissie voor Openbare Werken, Verkeer en Agrarische Zaken, om 18.00 uur in kamer K 19 van het raadhuis. Op de agenda staan o.a. de volgen de onderwerpen: Kredietvoorstellen voor de uit voering van openbare werken in de bestemmingsplannen Leunen- Oost, Casten ray en Oirlo-Zuid/West; bespreking gewestaangelegen heden (o.a. notitie "stand van zaken toekomstige afvalverwerking"); verkeersaangelegenheden: - aanwijzing individuele invali denparkeerplaatsen aan Langstraat en Omloop; - verkeersmaatrege len i.v.m. bouw 3e fase "De Bleek"; - aanwijzing winkelcentrum Vel- tum tot voetgangersgebied. De geplande vergaderingen van de Commissies voor Maatschappelijke Zorg (3 juli a.s.) en Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting (6 juli a.s.) gaan wegens het ontbreken van voldoende agendapunten niet door. Wel is op 17 augustus 1989 een extra vergadering van de Commis sie Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting gepland. De commissievergadering zijn in principe alle openbaar. Iedereen kan dus vanaf de publieke tribune de commissievergaderingen bijwo nen. Ook bestaat de mogelykheid gebruik te maken van het spreek recht m.b.t de op de agenda vermel de onderwerpen. Op dinsdag 4 juli a.s. vergadert de Commissie voor Onderwijs, Cul tuur, Jeugd, Sport en Rekreatie, om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: informatie over het ISO- projekt: meeijarenprogramma restau ratie rijksmonumenten in de ge meente Venray voor de jaren 1991 t/m 1994. 26 juni t/m 2 jul: Nationaal Epi lepsie Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. In verband met kabel werkzaam heden is de Jan Hensenstraat deze en komende week incidenteel af gesloten voor alle verkeer. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond ran artikel 18a van de Wet op de Ruiintelyke Ordening vrystel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je aan Rondeveld 31 te Leunen, tn.v. F. van Leuken. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 juni 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by. de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het herbouwen van een win kelpand met twee woningen aan de Schoolstraat te Venray. t.n.v. Gebr. Berden te Blerick: het uitbreiden van een café 't Vat hoek Whistlerstraat/Langeweg, t.n.v. L. Willems. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 juni 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 juni 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van bui ge- meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een dakkapel en het bouwen van een serre aan de Moerslag 24 te Ysselsteyn, t.n.v. A.J.M. Swinkels; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 54 te Leunen, tn.v. R.P.H. van der Putten; het uitbreiden van een wo ning aan de Laurahof 20 te Venray, t.n.v. F.H. Aarts; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 45 te Leurten, t.n.v. H.J.M. van de Heuvel; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 47 te Leunen, tn.v. J.M. Litjens; het bouwen van een veld- schuur aan De Hoef 18 te Leunen, tn.v. M.J.M. v.d. Biggelaar; het uitbreiden van een wo ning en het bouwen van een ber ging aan de Maijolein 33 te Venray, tn.v. H.J.M. Geerards; het bouwen van 16 premie- koopwoningen aan Dorperveld 21 en 23 te Merselo, Veenmos 38 t/m 46 even te Ysselsteyn, Grauwveen 14 t/m 18 even te Ysselsteyn en Jof ferspas 14 t/m 24 even te Oostrum, tn.v. Bouwbedrijf Th. Teunissen b.v., Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het verbouwen van een win kelpand aan de Henseniusstraat 3 te Venray, t.n.v. J. Hengen, Maashe- seweg 67 te Venray; het verbouwen en uitbreiden van het gemeenschapshuis aan de Albionstraat 28 te Leunen, tn.v. Stichting Gemeenschapshuis, p/a Try nest raat 1 te Leunen; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Zeilbergseweg 12 te Ysselsteyn, tn.v. J.J.W.M. Vergeldt. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtin gen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kies wet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Openbare werken van de gemeen te Venray start medio juli a.s. met het maaien van bermen en bermsloten. Indien u zelf wilt maai en om het maaisel voor eigen ge bruik aan te wenden, dient u dus vóór dit tydstip de betreffende berm of bemisloot te maaien. U dient dit dan wel even vooraf bij de afdeling openbare werken aan te vragen. Voor eventuele inlichtingen over het zelf maaien van bermen en bermsloten kunt u kontakt opne men met de afdeling openbare wer ken, tel. 04780-23396. Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca ondernemers in Venray-kom de in schrijving open voor het exploite ren van een terras van ongeveer 80 m2 op het Schouwburgplein aan de zijde van de Merseloseweg tijdens de kermisdagen: zaterdag 5 t/m woensdag 9 augustus 1989. Bij de exploitatie van het terras dient re kening te worden gehouden met het volgende: a. Bij het terras dient een toiletwa gen te worden geplaatst met voor mannen en vrouwen gescheiden toiletgelegenheden met hand wasgelegenheid. b. Alle aansluitingen (elektriciteit water en afvoer) zijn voor reke ning van de terras-exploitant. c. Het terras mag tussen 10.00 uur en 02.00 uur worden geëxploi teerd, terwyl de aldaar ten geho re gebrachte muziek zich tot die lokatie moet beperken. De inschry ving dient te geschieden in een gesloten envelop met het op schrift "kermis-terras". De envelop dient te worden bezorgd op de afde ling burgerzaken kamer 031 van het gemeentehuis. De inschryving sluit op dinsdag, 11 juli 1989 te 12.00 uur. Binnen tien dagen ont vangen de inschry vers bericht om trent de gunning. Voor eventuele nadere inlichtingen kan men zich wenden tot genoemde kamer (tel. 23246). Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. AW.M. de Bever, sekretaris Verkiezingen van de leden van de tweede kamer der staten- generaal De burgemeester van Venray brengt het volgende ter openbare kennis Het stemmen per brief zal mogelyk zyn voor de volgende kategorieën kiezers: a. Nederlanders, die wonen in het buitenland: b. Nederlanders, die wonen in de Nederlandse Antillen of Aruba, als zij ten minste tien jaar in Ne derland hebben gewoond; c. Nederlanders, die op 6 septem ber 1989 in het buitenland werken; d. Een Nederlands gezinslid van c. Bovendien moeten zy op 6 septem ber 1989 18 jaar of ouder zijn. Ter gemeentesekretarie zijn for mulieren beschikbaar, waarmee in het buitenland wonende of werkza me Nederlanders kunnen verzoe ken om aan de stemming deel te nemen. Voor de kiezers genoemd onder a. en b. dienen de formulie ren op 11 juli 1989 te zyn ontvan gen door de Ryksinspektie van de bevolkingsregister te 's-Graven- hage. Uiteriyk 9 augustus 1989 moeten de formulieren van de kiezers ge noemd onder c. en d. ontvangen zijn ter gemeentesekretarie waar zij ingeschreven zijn. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesekretarie verstrekt. De burgemeester van Venray brengt het volgende ter openbare kennis 1. Op dinsdag 25 juli zal de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de tweede ka mer der staten-generaal plaats hebben. 2. Op die dag kunnen ter sekretarie van de gemeente Maastricht aan het adres Stadhuisstraat 5 by het daar gevestigde hoofdstembu reau voor kieskring XVIII van 9.00 tot 17.00 uur lysten van kan didaten (model G 5) worden inge leverd. 3. De benodigede formulieren voor: de lysten van kandidaten (mo del G 5); de verklaringen van bewilli ging van de kandidaten in hun kandidaatstelling (model G 12); de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G 1-2) zyn tot eh met de dag van de kandidaatstelling ter sekretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrygbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffen de de inlevering van de kandidaten lijsten worden ter gemeentesekre tarie verstrekt. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Rein star B.V. Grotestraat 71 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria, waar voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vet ten, gelegen aan de Grotestraat 71 te Venray; M. Stoks, Patersstraat 23 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een lun chroom, gelegen aan De Bleek 31 te Venray; M. Rongen, Deumeseweg 132 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uit- breiden/wyzigen van een rundvee- houdery, gelegen aan de Deumeseweg 132 te Ysselsteyn positief te beschikken. De ontwerp-beschikkingen bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 14 juli 1989. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van.de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de,ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken heinhc erbert 15801 (Berry rusten |en 17.< In tegensteUing tot andere m( delingen zijn de gemeentell sportakkommodaties gedurendi zomervakantie als volgt geslote! Sporthal: 28 juni t/m 22 auguj 1989 Gymzalen: 3 juli t/m 13 augus 1989. uw weekblad Dinsdag jl. nam dhr. Hyl, direk- teur van de Katholieke Technische School vol trots de sleutels in ont vangst van een Volvo 480 Turbo. De ze auto, die nagenoeg nieuw is, werd aan de school aangeboden voor de opleiding autotechniek. Op 17 maart van dit jaar deed di- rekteur Hijl aan Volvo Nederland het verzoek in aanmerking te ko men voor een personenauto welke gebruikt zou kunnen worden by de lessen autotechniek op de KTS. Het is in het verleden meermalen voor gekomen dat de autobranche een auto of een motor van een auto ter beschikking stelde, maar dat waren meestal auto's die bij de ontwikke lingen ver achterliepen. Om een beeld te krijgen van aUe ontwikkelingen is het zaak om die ontwikkelingen voor te zijn. En dat is het geval met deze Volvo Turbo. Deze blykt uitgerust te zijn met de meest moderne snufjes, of dat nu de autolampen zijn of de ruiten, maar wat belangrijker is, is dat die auto, die nu voor instruktiedoelein- den wordt gebruikt, voorzien is van de meest moderne techniek. Al voor 143.- per dag bent u in u eigen Huur-Opel op weg naar Spanje Waar u ook heen wilt Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, kijkt u maar Perdaq Corsa f43,- Kadett f 51,- Ascona f 59,- Per week f283,- f 338.- f380,- Vraaa onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venray Oude Ooefrumseweg 4 - Telefoon 04780-86200 De auto werd aangeboden door de vertegenwoordiger van Volvo Neder land, in gezelschap van de regio- daeler, de heer Hans Kok, Die ver klaarde om, zo nodig, de helpende hand te bieden als het zou gaan om vervanging van losse komponenten of instruktiemateriaal. Na de overdracht vond de verwij dering van de kentekenplaten plaats, want deze auto mag niet meer op de weg verschynen, is reeds formeel verschrot, maar bly ft eigendom van Volvo Nederland. Er werd dan ook door direkteur Hyl een leenovereenkomst gesloten met Volvo Nederland. Direkteur Hijl was uiterst kontent met deze "bruikleen"-auto, die een waarde vertegenwoordigt van zo'n 50.000,-. Hy verklaarde verder, dat door de goede samenwerking met het bedrijfsleven, de KTS meer voor de opleidingen van de leerlin gen kan doen. Het bedrijfsleven uit de regio in- jekteert jaarlijks zo'n 100.000,- in de opleidingen van cfe KTS, in de vorm van machines en materialen. OORLOGSTUIG OP KEUKENTAFEL Een jongetje kwam thuis met een verroest stuk metaal en legde dat op de keukentafel. De moeder ver trouwde een en ander niet en waar schuwde de politie en die stelde vast dat het verroest stuk metaal een nog gevaarlyk explosief staartstuk van een projektiel was. Met veel omzichtigheid hebben de politiemannen dat oorlogstuig, in afwachting van de mannen van de EOD, veilig gesteld. ALLES OP GROEN KAN NIET De politie zou graag in kontakt komen met getuigen van een auto botsing op de kruising Langstraat- Westsingel-Zuidsingel, op vrijdag morgen om 10.10 uur. Beide bestuurders verklaren pertinent dat ze beiden groen licht hebben gehad en dat kan, volgens deskun digen, niet. Uit de richting Westsingel kwam de personenauto bestuurd door een 53-jarigè inwoner uit Horst, terwijl vanaf de kruising op de Langstraat een personenauto, bestuurd door een 24-jarige inwoner van Vier lingsbeek, naderde. Midden op de kruising vond de botsing plaats. Het bleef bij materiële schade, maar oplossing van de schuldvraag zou den eventuele getuigen kunnen geven. Off. dealer: U belt: 077-821818 Venrayseweg 28 Venlo-Blerick BRAND IN SCHUUR Dinsdagmiddag werd voor brandweer groot alarm gegeve voor een uitslaande brand in eei schuur achter een woning aan d fel Veldstraat te Merselo. Het gelukt tot de brandweer het overslaan van ht W vuur op het woongedeelte te vooi komen. De schuur kan voor h< grootste gedeelte als verloren woi den beschouwd. De schade bc^IB draagt enkele tienduizendei én gulden. Deskundigen nemen aa yyo dat de oorzaak van de brand mcx worden gezocht by met vuur spe lende kinderen. De VOOR DE VIERDE MAAL Binnen de 10 dagen pleegde eei inwoner van Nijmegen voor de vier de keer een diefstal van een auto ui dezelfde garage, de GHV-garage. De eerste auto die hy stal, bleel hem achteraf te klein te zyn. H( bracht die weer in de buurt van d< garage terug en stal een grotere, deze diefstal werd hij aangehouden Zoals dat tegenwoordig gebruike lijk is werd de verdachte, na in gesloten te zyn geweest, ondei aanzegging dat proces verbaal za worden opgemaakt, huiswaarts zonden. In de nacht van vrydag op zater dag werd hij weer op heterdaad be trapt toen hij by dezelfde garag een Fiat Uno stal. Nu werd dezelfde procedure volgd en de verdachte weer huis waarts gezonden. Tevens bekend' hij vorige week bij die garage even eens een Fiat Uno te hebben 01 vreemd. Die auto heeft hy later ir de buurt van de garage weer terug bezorgd. ke va Pl 14 Gi lo to D< 4'c Di W G 0 O H O w di L le d; tl Ma< Hei Ou 58C TE F Tel

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12