HOERA GESLAAGD 1 z Hrijattnt mn bt drate Ktvk Orgelconcert k) Pagi|EL EN MAAS Donderdag 15 juni - Pagina 7 I Venra rel 34780-1 33553 - Aan de Katholieke Universi- te Nijmegen slaagde voor het ctoraal examen geschiedenis, de irayer Leo Kupers. -4- Aan de Hogeschool West Bra nt te Breda, sektor gezondheids- ■gonderwijs, slaagde de Venrayse aJigitte Leenaerts. - Aan de Katholieke Technische hooi te Horst slaagde voor me- anische techniek Sjoerd Gel- gs, David Weys, Eddy Classens en üan Smits uit Castenray en Hu rt Philipsen uit Leunen. Voor de ■ktrotechniek slaagen Ralf Bus Ton Verstraelen uit Oostrum. rder nog Erwin Backbier en ierry Werinussa uit Venray. Aan de Pabo te Helmond slaag voor lerares basisonderwijs Da- ille Cramers uit Venray. loschveld Venray an het Boschveldcollege Ven- ly zijn geslaagd: i'MNASIUM B: fcelle Arts Venray; Ferdy Breukers Ven- w; Angelica Bussemakers Sevenum; Ma- lela Derks van de Ven Broekhuizenvorst; ikie van den Goor Sevenum; Pepijn Hou- en Horst; Sylvia Jeucken Leunen; Mare noop Broekhuizenvorst; Robert van Lip- g Meerlo; Ivon Peek Horst; Wendy Pee rs Venray; Pascal Smits Horst; Colette |unissen Venray; Merijn van Essen Seve- im; Margery Verheijen Hegelsom; Ton èrreck Sevenum; Sandra Wekking Ven- 'HENEUM A: ;her Aldenhoven Melderslo; Ester Bel 's Meerlo; Stephan Bonekamp Oirlo; Bas ïijtendijk Venray; Guido van Casteren tnray; Annemarie Cleven Meterik; Nata- [ha Collin Melderslo; Astrid Creemers pray; Amber Derksen Venray; Saskia Ijkstra Venray; Vivienne Drabbels Ven- w; Astrid Dupuits Roermond; Jurien bus Wanssum; Roel Emonts Ysselsteyn; fequeline Fleurkens Veulen; Mare Geurts kvenum; Rogier Hahn Meerlo; Theo Her iets Horst; Rob Hoeben Sevenum; Mark logewerf Horst; Maartje Huibers Ven- y; Rianne Jacobs Merselo; Gertie Jen- skens Meerlo; Anja Joosten Horst; Hel le Keijsers Sevenum; Henriette Kerkhoff irst; Sandra de Koster Venray; Monique oef Venray; Marielle Kuijten Venray; san Linders Hegelsom; Harriet van eijel Heide; Susan Oolthuis Horst; Pascal in Opbergen Well; Silvy Poels Horst; ma Raedts Sevenum; Ria van de Rijdt egelsom; Karin Rongen Ysselsteyn; Es- r Rutten Geljsteren; Babette Ruyten tnray; Valerie Severens Sevenum; Ru- ilf Sleutels Sevenum; Marianne van Sta- iren Veulen; Marley Steeghs Melderslo; Roy Stevens Leunen; Amta Swmkels Ven ray; Kristel Tacken Meterik; Anmck Teeu- wen Sevenum; Ellen Theumssen Meerlo: Marcel Timmermans Horst; Jolanda van Vegchel Helde; Wendy Voeslen Broekhui zen; Pietemei Vullings Grubbenvorst; Ka rin Vullmgs Grubbenvorst; Vivian Weijs Blerick; Brigitte van Well Horst; Hans Wijnhoven Wanssum; Lilian van de Winkel Meerlo; Yvonne Wolfhagen Sevenum. ATHENEUM B: Peter Aarts Melderslo; Johan Berghs Meerlo; Ene Bouten Horst; Sandra Bovee Sevenum; Danielle Dnesse.n Horst; Raoul van Etten Venray; Harm Gooren Olrlo; Be- noit Hanssen Sevenum; Maud Hendnckx Venray; Lilian Hendriks Kronenberg; Gert jan Hendriks Tlenray; Erwin Hermsen Venray; Frank Hofmans Meterik; Iris Houba Vetray; Falk-Jan Hurenkamp Wanssum; Gert-Jan Jansen Sevenum; Maaike Janssen Hegelsom; Marcel Jans sen Horst; Wencke Janssen Oostrum; Ju dith Jeuken Venray; Vivian Keijsers Leu nen; Frank Kersten Sevenum; Lando Kop- pes Venray; Edwin Lenssen Sevenum; Dirk Lunter Venray; Harold Moss Venray; Danny Oomen Venray; Martm Philipsen Olrlo; Hein Praats Venray; Marielle van Rosmeulen Ysselsteyn; Herman Rutten Wanssum; Serge van der Sanden Oirlo; Ba- bette Savelsberg Venray; Jolanda Smits Ysselsteyn; Maikel Sturkeriboom Venray; Alex Te Baerts Horst; Mirjam Tielen Ys selsteyn; Nic Vaessen Melderslo; Fons Vercauteren Geljsteren; Edith Verheul Venray; Eddy Verschuuren ysselsteyn; Mi- rian van der Vight Sevenum; Gerard Vroo- men Heide; Han van der Zanden Venray; Marjo Zeelen Venray. HAVO: Michel Arts Venray; Ruud Arts Venray; Stephan Bnens Swolgen; Joris Baten Horst; Henri Bongaerts Sevenum; Monique Bonn Meerlo; Karin van den Boogaard Ys selsteyn; Amta Boom Venray; Lisette Bos Horst; Astrid Claessens Oostrum; Sandy Coenen Sevenum; Stefan Craenmehr Horst; Nicole Derikx Helde; Jacqueline van Dijck, Heide; Jos Drabbels Meterik; Raymond Dreesen Venray; Inge van Els Wanssum; Anne-Mane van Elzakker Yssel steyn; Marjo Faessen Horst; Marielle Gie- len Sevenum; Sandra Gommans Sevenum; Jolanda van den Goor Sevenum; Marielle llagens Horst; John Heesen Leunen; John Hegger Melderslo; Marcel Heijer Hegel som; Evelien Hendriks Venray; Rob Herm- kens^ Venray; Rene Hoeijmakers Broekhui zen; Roel Holten Horst; Amta van Hoof Ys selsteyn; Nicole Huijs Sevenum; Ronald Huijs Sevenum; Barto Hulleman Venray; Kristel van Issum Broekhuizen; Sandy van Issum, Hegelsom; Samyra Jakobs Seve num; Jolanda Janssen Heide; Pascale Janssen Blltterswijck; Rob Janssen Yssel steyn; Guido Janssen, Sevenum; Twan Jen niskens Ysselsteyn; Wilbert Jenniskens Horst; Arnd Joosten Meterik; Emiel Kan- ters Leunen; Marianne Keijsers Horst; Es ther Keijsers Melderslo; Yvonne Keijsers Sevenum; Yvonne Kersten. Sevenum; Ri chard Kinderdijk Venray; Rob Klooster man Horst; Ingrid Koenen Horst; Ank van de Kolk Sevenum; Miranda Koonings Ys selsteyn; Lumielle Koster Venray; Clim Kruijtzer Horst; Miriam Kuijpers Wans sum; Ingrid Kurvers Sevenum; Ramon van de Laar Venray; Martin Leenders Venray; Suzan Lemmen Horst; Sander van Lier Meerlo; Annette Linders Horst; Nicole Litjens Meterik; Paul Litjens Horst; Andre Manders Horst; Peter Megens Venray; Noelle Muller Venray; Freek Mutsae'rs Venray; Suzanne Ofner Venray; Nicole Paulissen Horst; Martijn Peters Venray; Annette Poels Heide; Jasper Poos Venray; Bart Raedts Venray; Luuk Reijnders Ven ray; Jan-Willem van Rens Heide; Marielle Rieter Merselo; Daphne van Rijswick Smakt; Sandra Schoeber Horst; Edwin Sengers Venray; Richard Slots Horst; Bart Smits Horst; Ramses Snijders Venray; Maico van Soest Well; Marie Jose Stelten Horst; Sander Tacken Meterik; Sandra Theeuwen Wanssum; Petra Thijssen Horst; Bram Thissen Geljsteren; Nicole Trifunovski Sevenum; Chantal Tuinier Ven ray; Anita van Oeffeit Meerlo; Raoul Ver beek Broekhuizen; Bart Verhaag Seve num; Mart Verheijen Horst; Mare Verrijth Sevenum; Rowell Versleijen Horst; Robert Versteegen Venray; Patrick Vervoort Well; John Vullings Horst; Christel Wage- mans Horst; Stephan van der Wegen Yssel steyn; Ananne Weijs Horst; Erwin Weijs Leunen; Rene Welles Grubbenvorst; Cecile Wijnhoven Meterik; Ingrid Wijnhoven Horst. Jerusalem Venray Aan de Kath. Scholengemeen schap 'Jerusalem' voor vwo en havo Venray zijn geslaagd: HAVO; Cristel Achten Oirlo, Mark Achten Venray; Kananne Albers Swolgen. Sven Ariaeris Merselo; Natascha Arts Venray; Wieke Boenink Venray; Trudy Bouten Ven ray; Paul Camps Swolgen; Yvonne Coenen Venray, Sandy Comelissen Geysteren; Ru- die Cox Venray; Hennette van der Cruijsen Vredepeel, Gitta Custers Swolgen; Rob De- rix Horst Dorris van Dijck Holthees; Hans van Dijck Venray; Petra Donders Venray, Oresta Druiven Venray; Helga Dube Well. Susanne van Duijnhoven Well, Loek van Els Venray; Corina Engelke Venray, Ri chard Faassen Bergen, Aicha Fourkour Venray; Gilja Frencken Venray; Sandra Gerrits Venray, Edmee Geurts Blltters wijck; Gertie Graat Maashees; Marcha de Groot Venray; Leontien Gruiters Venray; Ton van Ham Venray, Nicole Hekrens Ven ray; Mark Hendriks Overloon, Maik He.n- drix Venray, Hanneke Holthuis Horst; Es ther Houwen Olrlo, Chnstel Huijs Broek huizen; Eduard Janssen Bergen; Sander Janssen Venray; Willie Jilisen Maashees; John Joosten Horst; Marcel Kappel Ven ray; Yvonne Lemmen Blltterswijck; Ni cole Lenssen Venray; Mariam Linders Broekhuizenvorst, Harne Linssen Maas hees; Noreen Litjens Veulen; Conny Mar tens Well; Miriam Martens Swolgen; Rob Martens Blitterswijck; Sjoerd Michiels Venray; Brechtje Molenaar Wanssum; Ni-1 cole Mommen Oostrum; Madeleine Mul ders Oostrum; Misja Nabben Venray; Pe- tra Noordhuis Venray; Petranne Noten Venray; Ronald Opten Venray; Roel van Osch Venray; Harm Peeters Venray; Na thalie Peeters Well; Susan Raedts Oos trum; Jeroen Reiniers Well, Yvon de Rijck i Venray; Carin Rijk Bergen; Bart Rijnders Maashees; Wendy Rutten Tienray; Tonny Schoeber Broekhulzen; Mascha Seibert Merselo; Frank Sijbers Venray, Anja Sij- berts Well; Joyce Simons Bergen, Jack Smetsers Venray; Ron Smits Maashees; Anneke van Soest Venray; Annette Stap pers Venray; Nico Taminiau Venray; Mar cel Teunissen Vierlingsbeek; Monique Tho massen Venray; Nanke Uijterwaal Ven ray.; Harold van Veggel Venray; Rob Op't Veld Oostrum; Suzan Vloet Overloon; Mi randa Vogelsangs Venray; Boukje Weel Merselo; Monique van der Weerdt Venray; Monique Weijers Geysteren; Matthy van der Wielen Venray; Ramon Wolters Bllt terswijck. GYMNASIUM A: Hermenke Bexkens Venray; Frank Fas- sotte Venray; Gorazd Grebenjak Venray. Alderik Visser Venray. Gymnasium B: Raymond Arts Venray Jo ris Berben Venray Saskia Cuijpers Geyste ren; Diana Dirkx Blitterswijck, Astrid Hulsken Venray; Sylvia Hustings Leunen. Jolanda Litjens Horst; Marielle van Loos- broek Well, Daniëlle Luijpers Venray; Jac queline Schreurs Leunen; Paul Schrijver Blltterswijck; Nicole Schwachöfer Venray Mireille Theuns Overloon, Inge Truijen Venray; Anouschka Versleijen Swolgen. Constantyn de Vries Overloon. Joh.-Friso de Vries Venray. ATHENEUM A: Huib Boekelman Overloon. Edwin Claas- sen Venray; Judith Claassens Swolgen, Betty van Dam Venray. Anton Ederveen Venray; Esther Hendnx Venray; Cas Heu velmans Horst; Bibian ter Horst Venray; Esther Janssen Venray, Nancy Jenneskens Venray. Robert Klomp Venray; Masja Koens Venray; Kim Kok Overloon, Ariëtte Loeffen Venray. Amo Loeffen Venray, Martijn Maassen Venray. Rob Oomens Venray; Marion Poels Venray, Marie-José Schreven Broekhuizenvorst; Jacqueline Swemmers Well; Nicole van de Waeter Venray. Juliette Willems Venray. Karin Zanders Oirlo, Luc Zuidhof Venray ATHENEUM B: Dave Alexander Veulen; Maurice van den Berg Smakt, Agnes ten Brink Oostrum; Joost Derks Overloon; Rob Hartong Ven ray; Marijn Hermans Venray; Lizet Keur- sten Swolgen; Pieter-Jan Moorrees Ven ray. Mark Rutten Maashees Michiel van Schalkwijk Overloon; Paul ter Schegget Venray, Pieter-Jan Tacken Venray; Peter Windemuller Venray. De Kolk Venray Aan de mavo De Kolk in Venray zijn geslaagd: Eduard Amatkarijo Venray; Anouk Ariaens Merselo; Saskia Arts Merselo; Thijs Arts Oostrum; Cindy Belfor Venray; Petra Bertrams Venray; Anoek Besselink Venray; Magiel Biemans Venray; Bianka Bijen Venray; Carl Bistervelts Venray: Su san Boom Venray; Jolanda Bosgoed Veu len; Edgar Brauckmann Venray; Maikel van den Broek Venray; Ramon Broens Venray; Daphne de Bruijn Venray; Femke de Bruijn Venray; Stan de Bruyn, Venray, Tonneke Burger Venray; Marielle Camps Oostrum; Vivian Cremers Venray; Frank Crooijmans Venray; Marc van Dalen Ven ray; Maud Dekker Venray; Gaston Del- vaux Meterik; Heino Derks Venray; Alex van Dierendonck Maashees; Enck van Dijck Merselo; Barbara van Dijk Maas hees; Emiel Duijf Venray; Stanley Filon Venray; Bianca Frays Merselo; Mario Gel- den Maashees; Erwin Gelden Venray; Bianca van Gemert Venray; Stefan van Gool Venray; Claudia Heijstermann Ven ray; Jane Hendriks Merselo; Harrlètte Hendriks Venray; Leon Hermkens Venray; Manuela Holla, Venray; Robert van Houdt Venray; Fiona Huisman Leusden; Veroni- que Jakobs Venray Floor Jansen Venray; Maurice Janssen Meerlo; Anja Jenniskens Ysselsteyn; Ralf Kempen Venray Geert van Kempen Venray; Wendy van de Kerk hof Venray; Marco Kersten Maashees; Ron Koppers Venray; Yvonne Kusters Ven ray; Marjan Lagarde Venray; Richard de Lauw Oirlo; Judith Leenders Venray; Amo Lensen Venray; Edwin van Lierop Venray; Nicole van Lieshout Maashees; Harold Lin ders Helde; Jolanda Linders Leunen; Gardo Linders Oostrum; Floris Linskens Venray; Pascal Lucassen Venray; Arjen Maatje Venray; John Martens Oostrum; Anne-Marie Martens Venray; Hugo Mar tens Venray; Saskia Martens Venray; Ro gier Meijer Venray Manon Mooten Oos trum; Christina Nikolaidis Venray; Hilfred Olde Daalhuis Venray; Maike op Heij Ven ray; Sander Peeters Leunen; Otto Pijpker Venray Arno Poels Merselo; Christel van Raaij Venray; Chantal Raaijmakers Ven ray; Ingrid Reijnders Maashees; Marcel van Rooij Venray Ralph Sanders Venray; Bhaten Sanichar Venray; Elles Schrijver Broekhuizenvorst; Natasja Schuurmans Oostrum; Esther Sharpe Venray; Mandy Siebers Venray Janneke Smits Maashees; Natasja Smits Venray; Michel Steeghs Venray Ilja Stevens Venray Tom Stevens Venray; Dennis Streefland Venray; Po Marianum Venray Aan Scholengemeenschap „Ma rianum" te Venray zijn geslaagd: Afdeling lhno: Barbara Munsters, Deume; Natasja Hendrix, Francis Schroembges, Dian van Vegchel uit Swolgen; Esther Janssen, Tienray; Marielle Cuppen, Nicole Gielen, Ingrid Janssen, Charlotte Visser, uit Wanssum; Marianne van Ass. Suzanne Tijs- sen, uit Merselo, Bianca Claassen, Marielle Heidens, Marian Hendrix, Gertie Wilmsen, uit Oostrum; Margo Alkim, Amta Baart- man, Saskia Beunen, Annika Entrop, My- riam Ewals, Peggy Hendriks, Roos Her mans, Danielle Hoex. Miranda Janssen. Mo nique Jenniskens, Anita Kusters. Angela van Mierlo, Elisa Rutten. Anka Rutten. Sandra Scherpenzeel. Miranda Vergeldt Wendy Vergeldt Mariêlle Willems uit Ven ray: Monique van Asten. Vredepeel-, Mi randa Volleberg. Maashees; Miranda Hen driks, Natasja Hendnks, Chantal Lichte- veld, Ida Peeters, Sandra Peeters, uit Over loon, Kann Theeuwen, Geljsteren; Karsten Keuten, Merselo; Carien van Cuijk, Oos trum. Heidy van den Broek, Esther Eeren, Silvia Hendriks, Emmily van Lierop, Syzan Odenhoven, Richard Philipsen, John Ron gen, Annemarie Stevens, uit Venray; Clau dia Bouten, Maashees. Afdeling leao: Sandra Haegens, Inge Speijcken, uit Horst, Ruud Loenen, Marie- Louise Wijnhoven, uit Leunen; Katja Joos ten, Oirlo; Wendy Lemmens, Oostrum, Marc Bogers, Pieter Borghs, Marlie Camps, Rob Derkx, Eugenie Dnessen, Tiffany Ha- senbalg, Mattie Hendnks, Richard Horster mans. Karma Janssen, Brigitte Janzing, Lil lian Kellenaers, Luc Kemmelings, Manolito de Koning, Ingnd Linders, Diana Marks, Femke Michiels, Gertie Op Heij, Marlon Opten, Helga van Vegchel, uit Venray; Ma rion Emonts, Veulen. Afdeling biologische school: Paul Janssen, Well; Nikolaj van Kempen, Blitterswijck; Govert Frederix, Wanssum; Erwin Hen driks. Maurice Schoenmakers, uit Merselo; Jules Janssen, Oostrum; Jos Versteegen. Wilbert van de Winkel, uit Smakt; Stefan Achten, André de Gooyert, Anita Linskens, Gerold Matthes, Nona Verzijde, uit Venray; Nancy van Dijck, Holthees; Gido Boom, Wim Linssen, uit Maashees; Pascal Hollan ders, Overloon; Marcel van den Berg, Vier lingsbeek. Aan het Boschveldcollege Venray zijn ge slaagd: Gymnasium 6-A: Judith Ebisch, Venray; Susanne Kuijpers, Horst; Larissa Reiniers, Venray. TRUDY BONGARTS PARFUMERIEËN en COSMETICA voor de betere huidverzorging BLOK I BLOK II BLOK III f 25,- f 50,- f 75,- Behandeling volgens afspraak TEL. 04780-82705 Schoutenstraatje 16, centrum Venray Haw Tang Venray; Jessie Thijssen Ven ray; Jolanda -Tubee Venray; Johan Ver haag Venray; Jós Verhaegh Oostrum; Kim Vermeulen Oostrum; Maurits Vermeulen Venray; Anja Versteegen Merselo; Rion Verstraelen Oostrum; Mark Verstraelen Venray; Kristel Verstralen Venray; Desi- ree Voesten Venray; Suzanne Vogelsangs Leunen; Daphne Weijs Oostrum; Murat Yigitbas Venray. Katholieke Technische School Venray Aan de Katholieke Technische School te Venray z(jn geslaagd: Mechanische techniek: Mehmet Arikgoz. Venray: Ruben Belfor. Venray: Pascal Boom. Sevenum; Mohammed Bougassa. Venray; Eric Deriks. Blitterswijck: Bay ram Durgun. Venray: Ted van Glabbeek. Over loon: Marc Hagens, Well (LI Sam Jagroep. Venrav; Satish Jagroep. Venray: Cyril Jan sen, Venray; Henk Jansen. Venray: Ri chard Jenniskens. Leunen; Eric Mussent. Leunen: Robert van der Bol. Venray: Ron Reynders. Oostrum; Kamil Sanear. Venray: René Scherpenzeel, Venray: Christian So bers. Kronenberg: Andy Tbmasoa. Ven rav Richard Vermeulen. Venray; René Vloei SmakL Mechanische techniek C/D niveau: Ibra him Cevik. Venray: Martijn Drabbels, Maashees: Peter Franssen. Venray: Robert- Jan van Hulst. Venray (met lof); Gys Jans sen. Venray: Moen Jarbandhan. Venray; Ruud Jenniskens. Leunen; Vincent Kem per. Venray: Bashier Salarbus, Venray: Wil lem Smits. Wanssum; Jaco van der Velde. Venray: Pascal van Zandvoort, Leunen. Mechanische techniek, tweede diploma: Ron Barents. Venray. Motorvoertuigentechniek, tweede diplo ma: .Antonio Aarts. Venray; Roger Alards. Melderslo: Joost Angenheister. Sevenum: Ron Cox. Sevenum: Hans Heidens. Casten ray; Rinus Huwaë. Venray: John Jans- Beken. Venray; Péter Kusters, Venrav: René Laarakker. Well (Li Freco Leenen. Well (L): René Linders. Castenray; Roil Peeters. Mel derslo; Marcel Philpsen, Horst: Fnuik Reintjes. Veulen; Ronald Renkens. Over-, loon; André Simons, Well (L): Judith van de Ven. Wanssum: Geert Versleden, Horst; Ard Vissers, Blitterswijck; Richard Weijs. America. Motorvoertuigentechniek, tweede diplo ma C/D niveau: Robin Bonants. Venray: Mischa Bours. Broekhuizenvorst; Aschwin van den Hoogenhof. Overloon* Jelle Kol. Venray: Piet Koridon. Broekhuizen; Rudie van Meyel. Merselo; Richard van Rijswick. Tienray; Bart Voesten. Broekhuizen: Tbm Weijs, Sevenum; Matthé Wijnhoven, Blit terswijck. Bouwtechniek timmeren: Maikel Camps, Venray; Yuk Shan Chi, Overloon: Dennis Jansen, Venray; Olaf van Leeuwen, Venray: Danny van Leur, Tienray; Wilbert van Per- lo. Overloon; Ruud Versleijen, Venray. Bouwtechniek timmeren C/D niveau: Re né Hendriks, Overloon; Richard van de Voort, Venray. Bouwtechniek timmeren, tweede diplo ma: Frank Bonants. Merselo; Henri Ja cobs, Venray; Femand Janssen. Blitterswijck; Chris Lange, Wanssum. By de Stichting Modevak Onder wijs (SMO) slaagden voor het exa men modevak lerares: mevr. T. v.d. Beele uit Leunen en mevr. J. Bo nants uit Oostrum. Op de Hogere Technische School te Venlo slaagde voor werktuig bouwkunde René van Els uit Ven ray, die in het vervolg ing. voor zijn naam mag zetten. Op donderdag 29 juni a.s. zal er weer een orgelconcert worden gege ven in de Grote Kerk. Organist ïs Harry Denissen uit Gennep. Hij zal werken vertolken van de familie Bach: Johann Sebastian, diens zoon, neef en schoonvader. Volgen de week zullen wy hier nader op in gaan. Het concert begint om 20.15 uur en is vry toegankelijk. SG Stevensbeek Aan de S.G. Stevensbeek zijn ge slaagd: LHNO: Cindy Joosten. Geljsteren; José Timmermans. Vlerllngsbeek. LEAO: Wendy Gerrits, Overloon; Sjoerd Jansen. Overloon: Davv Theeuwen. Ven ray; Wendy ten Bnnke, Venray; Freek Ver stralen. Vlerllngsbeek; Marc van Kempen. Vierlingsbeek; Manan van der Cruijsen. Vredepeel. Profielklas: Ingrid Bongarts. Overloon; Martijn Jansen. Overloon; Joop Derks. Venray; Petran Lerou, Venray; Ilse van Bergen. Venray; Leon Aarts. Vlerllngs beek. LAO: Peter Frenken. Bergen; Jacqueline van de Beeten, Overloon; Natasja van de Beeten, Overloon. MAVO: Mark Philips, Bergen; Nicole Kue- nen, Groeningen: Gabriel Peelers. Groenin gen; Angelique Rijnen. Groeningen; Pa trick Willems, Holthees; Roderick van Rens. Holthees; Pascal Arts. Overloon; Marco Degen. Overloon; Edwin Hermans. Overloon; Ilja Jeuken, Overloon; Thea La- mers, Overloon; Brigitte Lavnjssen. Over loon; Frank Pijnenburg. Overloon; Danny Rovers. Overloon; Jeroen Visser. Over loon; Rick Vogelsangs. Overloon: Maaike van der Hoff. Overloon; Angelique Con- jaerts, Venrav; Sander Groenen. Venray: Bart Jacobs. Venray; Natalie Lammens van Bueren, Venray; Bart Lucassen. Ven ray; Susan Neutkens. Venray; Jos Panken. Venrav; Richard Poels. Venray; Anja Reinders. Venrav; Kns Smeets, Venrav; Natasja Volleberg, Venray; Niels Deenen. Vlerllngsbeek; Xema Denen. Vlerllngs beek; Bas Derkx. Vierlingsbeek; Debby Drost. Vlerllngsbeek; Erwin Janssen. Vler llngsbeek; Patrick Reijntjes. Vlerllngs beek; Edwin Rijnen. Vlerlingsbeek; Bri gitte Teunesen, Vierlingsbeek; Resie Ver stegen. Vlerllngsbeek; Richard van Daal Vlerllngsbeek; Edwin van den Heuvel. Vlerllngsbeek; Karin van den Berg, Vier lingsbeek. HAVO: Pieter Gooren. Groeningen: Sacha Nelissen, Maashees; Stefan Basliaans. Overloon; Nicole Bloemen. Overloon: He rald Heidens. Overloon; Bianca Jakobs. Overloon; Oscar Visser. Overloon; Dian v.d. Weem, Overloon; Y'eromque van Bree. Overloon; Elma van de Pas. Overloon; Anouk van Nieuwenborg. Venray: Frank Derkx. Vlerllngsbeek; Monique Versiee gen, Vierlingsbeek; Peter van Rhee. Vler llngsbeek. Mavo Meerlo Blltterswijck: Monique Aapkes, Huub Cremers. Sylvana Dnessen, Sandra Gie len. Mike Surminski, Evelien Swinkels, Esther Verstraelen. Broekhuizen: Maurice van Baal, Mare Clabbers, Daniëlle van Deelen, Anne Marie Jacobs, Daan Spee. Broekhuizenvorst: Marco Bours, Geert Coenders, Peter Gooren. Dorris Hen drix, Anita Huijs, Miranda Kleeven. Castenray: Sandra Kiinen, Chantal Ver steegen, Yvonne Vroemen, Carla Wis- mans. Geljsteren: Daan Jacobs, Pascal Klee ven, Rogier Weijers. Leunen: Don Mulders. Meerlo: Roel Belgers, Marco Bonn, Su sanne Broers, Dion Direks, Alex Disveld, Astrid van Eist, Roel Hendriks, Martijn van Hout, Andrea Longstaff, Ilja Peters, Ester Thiesen, Sander Vissers. Melderslo: Bianca Smits. Olrlo: Monique Engels, Erik Flinsen- berg. OostrumRené Bonte, Twan van Encke- vort, Bart Nellen, Boenma Oostveen. Swolgen: Chantal Beurskens, Juliette Dolk, Bemd Rotjes, Anja Smits. Tlenray: Frank Coenders, Simone van Disseldorp, Suzanne Duijf, Asad van Gelderen, Ellen Gielen, Luuk Gielen, Claudia Janssen, Nancy de Jong. Venray-Heide: Emile Droesen Venray: Sonja Comelissen, Nicolle Lin ders. Wanssum: Frank Boswinkel, Chnstel Janssen, Sjuul Pingen, Rogier Rutten, Frédénc Smeets, Charlotte Verberkt, Sandra Verkoven, Lvdia Verstraelen. el (Naar gegevens van Ben Kruysen.) Het altaar van St Bartliolomeus Het Bartholomeusaltaar, dat estijds in de derde altaarrij van de irote Kerk was geplaatst, werd in door de Venrayse familie De Iruyter gesticht. In 1663 werd het ioor Eugenius Alberti van Roer- lond met het jongere Lieve famwe-altaar (2de fundatie) ge- imbineerd. Tevens werden op dit iltaar vereerd de H.H. Crispinus en Ihrispinianus, waarvan de beelden liter op het altaar van de H. Lucia werden geplaatst. Zowel het altaar ils het beeld van St. Bartholomeus is niet meer in de kerk aanwezig. De kerkvisitaties vonden o.a. laats in de jaren 1488. 1510. 1523, 566 en in 1663, toen het met het tweede O.L. Vrouwe-altaar werd ver enigd. Dit altaar werd o.m. bediend door de rektoren Paulus Gruyter (1510), Petrus Jacobzens (1566), Henricus van Dael (1666) en Step- hanus van Dael (na 1666). Volgens het Venrayse Meetboek van 1628 waren de inkomsten van het altaar o.a. uit het Castenrayse Veld en van Gijsbert van Loon. Gaert Groenen, Gaert Theus, Jan Jongerius, Gerart Reenckens en Johan Henckens. Het altaar van St. Johannes Het St. Johannesaltaar was behal ve aan de Evangelist ook toegewijd aan de H.H. Fabianus en Sebastia- nus. Het stond eveneens in de der de altaarrij. Volgens de verslagen van de kerkvisitaties werd het ver meld in 1485 met het beeld van St. Johannes. In 1497 werden de beel den van St. Fhbianus en St. Sebasti- anus daaraan toegevoegd. In 1524 kwam daar nog het beeld van St. Hieronimus by. In 1566 werden al leen nog de beelden van St Johan nes en St. Sebastianus vermeld. Het beeld van St Johannes, evange list, met kelk. Het altaar werd in 1628 met vier andere altaren tot één kapelanie verenigd. Rektoren van dit altaar waren o.m. Goswinus van der Smacken (1485), Johannis die Ruwe (1510) en Johannes van der Smac ken (1557 en 1566). De inkomsten voor dit altaar werden verkregen uit een weide in de Spurkt en van Lens Scheyen. HET ST. JOHANNESBEELD In de Grote Kerk is nog steeds het prachtige beeld wan de hoofdpa troon uit de werkplaats van Meester Arnt te Kalkar aanwezig. Het 102 cm hoge, eikenhouten beeld is voorzien van een nieuwe polychro mie. Johannes is gekleed in een tu nica en een voor de borst gesloten schoudermantel. In de linkerhand draagt hij de kelk. waarover hij met de rechterhand een zegengebaar maakt. Het beeld dateert uit het ein de van de 15de eeuw. In de inventarisatielijst van 1833 wordt vermeldt: "Het standbeeld van de II. Johannes aan den buiten muur van het regste schip" zij beuk). Dr. Fr. Gorissen schreef hierover: "De Johannes uit Venray brengt ons een vorm van het ge waad, die we in het oeuvre van de Meester (Arnt) tot nu toe nog niet hebben leréh kennen". En verder: "Mogelijk is het stilistisch hiermee overeenkomende beeld van St. Se bastianus, in het Museum voor Schone Kunsten te Gent (B), hetzelf de beeld, dat tegen het einde van de 19de eeuw uit Venray verdwenen is". HET VERDWENEN SEBASTIANUSBEELD Pastoor Pascal Schmeits schreef hierover in 1914: "In het archief vond ik een foto van een prachtigen St. Sebastianus. een heerlijk li chaam met opgeheven armen aan een boom gebonden en met pijlen doorschoten". Het beeld stond in 1833 tegen de oostelijke muur van de noordbeuk tussen de beide Maria-altaren (1ste en 2de fundatie). Tot op heden neemt men aan, dat het beeld terecht is gekomen in het museum in Gent. Tbch blijven hier over twijfels bestaan omdat pastoor Schmeits enerzijds gewag maakte Het beeld van St Sebastianus met de pijlen (foto Kerkarchief). van een beeld met opgeheven ar men en hij anderzijds zelf een foto in het kerkarchief vond van het Se- bastianusbeeld. waarop duidelijk de armen van de heilige aan een boomstronk zyn vastgebonden. Op een in september 1970 in Keu len gehouden tentoonstelling, on der de titel "Herbst des Mittelalters", werd ook het Sebastia- nusbeeld uit Gent tentoongesteld. In de daarbij behorende uitgebrei de en geïllustreerde katalogus. be vond zich een beschrijving met foto van het beeld. Volgens deze be schrijving zou het beeld oorspron kelijk hebben gestaan in een kerk in Roermond en via de kunsthan delaar Croiset uit Den Haag aan het Gentse museum zijn verkocht Het is evenwel een bekend feit, dat kunsthandelaren het destijds niet zo nauw namen om by de verkoop van kunstzaken de juiste plaats van herkomst op te geven. Mogelijk werd liever niet de kerk of pastoor vermeld, die met de verkoop zijn boekje te buiten ging... Hoe dan ook, het is wel duidelijk, dat de Ven- Het beeld van St Sebastianus in het Museum voor Schone Kunsten te Gent (B). rayse en de Gentse Sebastianus (zonder pijlen) volkomen identiek zyn. De foto van het beeld (met de pij len) dateert uit 1880 en is - voor zo ver bekend - de enige afbeelding van de uit de Grote Kerk van Venray verdwenen beelden. Het beeld op de foto's is omstreeks 1480/1490 vervaardigd in het atelier van Meester Arnt in Kalkar. HET LEVEN VAN ST. SEBASTIANUS Volgens de legende was SL Se bastianus een Romeinse officier, die omstreeks 250 in Narbonne in Gallië (het tegenwoordige Frank rijk) werd geboren. Hij nam dienst in een Romeins legioen onder kei zer Diocletianus (284-305). Tben de ze de Christenen vervolgde, heeft Sebastianus hen beschermd. Daar om werd hy ter dood veroordeeld: door de schutters uit Mauretanië met pijlen doorschoten en daarna doodgegeseld. De heilige is de pa troon van de handboogschutters en diverse gilden. VERDWENEN BEELDEN Het is opvallend, dat er tot op he den nog nooit een totaaloverzicht is gemaakt van welke beelden in de loop der eeuwen uit de Grote Kerk zyn verdwenen. Alleen wat pastoor Schmeits en dr. Groissen over de beelden schreven was bekend. Nog steeds worden de afbraak en de verkoop van de vijftien Venrayse altaren, waaronder de retabels van het O.L. Vrouwe- en het St Petrusal taar. in Venray betreurd. Ben Kruysen heeft een inventari satie gemaakt van de beelden, die in de loop der tijd door onkunde of uit geldnood zijn verkocht en voor altijd voor Venray verloren zyn gegaan. Het zyn de volgende beelden: ST. BARTOLOMEUS. op het al taar met de beelden van Chrispinus en Chrispinianus; ST. ANNA. op het altaar, samen met St Elisabeth: ST. MICHAELIS. op het altaar van St. Nicolaas; ST. APPOLONLA, stond op het St Barbara-altaar: ST. LEONARDUS. op het altaar van St„ Joris; ST. SEBASTIANUS, op het altaar van St Johannes. Evangelis: ST. FABIANUS. eveneens op het St Johannesaltaar: ST. CORNELIS, op het altaar van St Anton i us Abt; ST. HIERONIMUS, op het altaar van St. Johannes: ST. GERARDUS. een klein beeld, dat in 1833 nog aanwezig was; H. HELENA en H. SIMON, kleine beelden, op het H. Kruisaltaar; TWEE ENGELEN, die op de com muniebank stonden; EEN HOOFD VAN ST. JAN (de do per?). dat in de nabijheid van het doopvont heeft gestaan. Maar ondanks het verlies van meer dan tien beelden is iedereen, die de geschiedenis van de Venray se Grote Kerk kent verbaasd over het aantal en de kwaliteit van de te gen de pilaren en muren geplaatste overgebleven beeldhouwwerken. In dit opzicht neemt de Grote Kerk een opmerkelijke en unieke plaats in.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7