Zonwering Zonwpr*g Overloon gaat grootse Gildedag beleven, optocht zal prachtig schouwspel bieden Avondvierdaagse zeer geslaagd Dit weekend kt internationaal Judo Toernooi Rollebol '89 Treffen Noord-Limburgse jeugdclubs in Oostrum 300 Gulden voor de V.O.S. 'Furmight met de Funmastersü' /TT"' fiets- (vierdaagse VVV De Peel ZONWERING VENRAY BV Bertus AaQes 75 jaar PEEL EN MAAS 2900 deelnemers Vierdaagse ruim 300 dagwandelaars Teen bleef achter PagiÊEL EN MAAS Donderdag 15 juni - Pagina 5 i? ijd Voor de 15e maal organiseert Ju- Vereniging Venray, komend ikend, haar Internationaal judo imooi voor de jeugd, dames en iren. De wedstrijden zyn op zater- voor de jeugd en op zondag ir de oudere judoka's, fudoka's uit 8 verschillende lan- in zullen strijden in de Venrayse irthal "De Wetteling" om de igste eer. Met 800 deelnemers Begië, Duitsland, Luxemburg, kryk, Zwitserland, Itahë, Po- en natuurlijk ons eigen land is toernooi uitgegroeid tot het best itte judo toernooi dat in ons d wordt georganiseerd. [Ook de kwaliteit van de verschil de judoka's staat op hoog niveau, i behoort ondermeer tot de deel- >mers in de gewichtsklasse -86 kg :n Spijkers (zie foto). Ben behaal- tijdens de afgelopen Olympische ilen in Seoul een bronzen me- le voor ons land. ook van de ij is weer de Nationale Militaire •lektie met o.a. Jan v. Buren, Ne- irlands kampioen -60 kg. Hij is op It moment de beste judoka van is land in deze gewichtsklasse, ge- ;n zyn uitverkiezing voor de Nati- lale ploeg op de onlangs houden Europese titelstrijd in ilsinki, ten koste van Gunno Be rnstein uit Hoogvliet. Uit de Mili- ire selektie zyn nog vele andere ipers te noemen. De organisatie is er verder in ilaagd om ook Oost-Europese (orters te interesseren voor het inrayse judo toernooi. Zo zal een Poolse club uit Opole deelnemen, zy behoren tot de Internationale top. Een van het, Wieslaw Blach uit komend in de klasse -71 kg werd in 1987 te Parijs Europees kampioen, tevens werd hy in datzelfde jaar tij dens de wereldkampioenschappen te Seoul 3e. Ook van de Franse deelnemers mogen weer goede resultaten wor den verwacht gezien de deelname, o.a. van een selektie ploeg uit het Departement Moselle. Van de vele Duitse clubs behoort ook de Duitse dames selektie van het Bayerische Judo Verband tot de kanshebbers voor eremetaal. Het verschijnen van een Poolse Club uit Gdansk is nog onzeker, daar hun vereiste reispapieren nog niet volledig in orde waren. Het komend weekend wordt Ven ray voor vele buitenlanders een be kende plaats en zal er in sporthal "De Wetteling" te genieten zijn van top judo sport Een goede reklame voor de Venrayse Judo Vereniging, van waaruit al vele goede wedstrijd judoka's zijn voortgekomen en een ware Venray Promotion gezien de hier vermelde deelnemende clubs uit de verschillende landen. De wedstrijden starten zowel za terdag als zondag om 10.00 uur. De finale-wedstrijden op zondag met daarin waarschijnlijk de vele topju doka's zyn gepland om 17.30 uur. Voor iedere sportliefhebber een goede gelegenheid kennis te maken van deze tak van sport. 19 Zaterdag 17 juni aanstaande indt in Oostrum do jaarlijkse ont- noeting plaats van vyf Noord- imburgse jeugdclubs te weten. DOR Oostrum, de Zonnebloem omm, Castlo Castenray, Lichtboei 75 Lomm en de Springplank uit 'en ray. Aan deze Rollebol nemen zo'n a"®!00 kinderen deel die door onge- ieer 80 leiders en leidsters begeleid Rollebol '89 is de zesde op rij en estaat dit jaar uit een "zeskamp". en fototocht voor de twee oudste roepen en een kreatief gedeelte yoor de kleintjes. De zeskamp lestaat dit jaar uit 20 spelen, waar lij langs de immer aanwezige zeep- ïelling dit jaar ook de Skippy-mat ngesineerd wordt met groene zeep. Terder zyn er sponsgooien en skilo- ïlefoc )en. Nieuw dit jaar is het blikten- ïis, vangbal en sleutelestafette. De btotocht speelt zich uiteraard af in le Geysterse bossen, waarbij behal- het vinden van de goede route ik onderweg een aantal spelletjes Jedaan moeten worden. De kleintjes, 6 t/m 8 jaar, gaan dit aar een 14-tal spelletjes doen waa- in de krant centraal staat. Om er inkele te noemen, een frietzak vou- Al voor f43.- per dag bent u in uw eigen Huur-Opel op weg naar een lekker weekend- Ardennen, Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar vervoer is duurder, kijkt u maar. jjj Perdaq Corsa f 43.- Kadett f51.- Ascona f 59,- Per week f283,- f338,- f380,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag 1964 1989 ,y? Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4 Telefoon 04780-86200 Zoals bekend maakte de Venrayse inroep Stichting een speciale radio-reportage van de georgani seerde Kennedymars. Niet alleen liepen de leden van de reportage- ploeg van de V.O.S. mee, maar ook twee vaste medewerkers. Bernard van der Linden liep de hele mars uit en Loes Huls maar een gedeelte. Het sympathieke van laatstgenoemde was dat zij haar te lopen kilometers liet sponsoren. Het daarmee gewonnen geld zou ten goede komen aan de V.O.S. De opbrengst was haast 300,-. wen en water vervoeren, tien ver schillen, advertentiespel, enz. VERENIGDE JEUGDCLUBS LIMBURG De organisatie, die al in septem ber start, berust bij de vijf deelne mende jeugdclubs. Zij worden daarbij begeleid door een beroeps kracht die in dienst is van de Vere nigde Jeugdclubs Limburg. Deze overkoepelende organisatie zetelt in Roermond en stelt zich ten doel het begeleiden van de aangesloten jeugdclubs in de breedste zin. Het initiatief tot het houden van een dergelijk regionaal gebeuren was in 1984 ook voor rekening van deze stichting. Rollebol '89 wordt gehouden op het terrein rondom de "watermo len". Het begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Daarna gaat de jury te werk om tot een uitslag te komen. De club die als eerste uit de bus komt krijgt, naast de eerste prys, de wisselbeker, die afgelopen jaar gewonnen werd door jeugdclub Lichtboei '75 uit Lomm. Wie getui ge wil zijn van dit bruisende stuk jeugdspontaniteit is van harte wel kom op het terrein van de Oostrum- se "watermolen". Op zaterdag 1 juli 1989 houdt de Surinaams, Antilliaans, Arubaanse Werkgroep "SURANTAR", haar tweede grote feestavond in zaal Janssen te Venray! Zaterdag 1 juli a.s. is voor de meeste Surinamers een grote feest dag, daar dan de afschaffing van de slavernij wordt gevierd. Voor Suran- tar is dit een prima gelegenheid om voor alle mensen in Venray en om streken een groot feest te orga niseren. Speciaal voor dit doel is men er in geslaagd de 12 man sterke Amster damse formatie The Funmasters, te kontrakteren. The Funmasters heb ben onder meer de onder Surina mers bekende Iwan Essenboom als zanger in hun gelederen. Verder herbergt de band een blazersektie, waarbij muziekkenners zich de vin gers bij aflikken. The Funmasters hebben een grote variëteit aan mu ziekstijlen onder de knie. Zo speelt men onder andere Soulmuziek, Su rinaamse muziek en Latijn/Ameri kaanse muziek. Surantar nodigt u dan ook allen uit om deze geweldige happening mee te maken. De voorverkoop is reeds gestart op de volgende adres sen: de heer Samson, Pastoor van de Gaetstraat 22 te Venray; me vrouw Maduro, Verdistraat 49 te Venray; Dansschool Janssen (tegen over gemeentehuis). Raadhuisstraat 6 te Venray. Kaarten kosten in de voorverkoop 10,- per persoon. Aan de kassa betaald u 12,50 per persoon. De zaal gaat open om 20.00 uur. Voor hapjes, roti en nasi is INBRAAK IN AUTO Door forcering van het slot van het linker portier werd toegang ver kregen tot een aan de Verdistraat geparkeerde personenauto. Uit de auto zijn verdwenen, de cassettere- korder, 10 cassettebandjes en het klokje. De eigenaar deed tevens aangifte, dat in de afgelopen weken tot drie maal toe, benzine uit de au to is overgeheveld. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. het Gemeenschapshuis. Om 12.30 uur stellen de deelnemende Gilden zich op voor de optocht door Overloon. De drumfanfare van het Theobal- dusgilde opent de stoet die om pre cies 13.00 uur zal vertrekken vanaf de Bergkamp naar het feestterrein. Op het feestterrein vindt de massa le opmars plaats van de deelnemen de Gilden. Dit kleurryk gebeuren is een lust voor het oog en uniek om 'n dergelijk aantal Gilden byeen te zien. Daarna wordt het welkomst en openingswoord gesproken door burgemeester V.d. Moosdijk en de kringvoorzitter Baron C.WJ. de Weichs de Wenne. Dan volgt het overvendelen van de burgerlijke overheid en brengt fanfare "Vriendenkring" het Wil helmus ten gehore. SLANOENDEFILÉ Het programma gaat verder met de massale vendelgroet en het slan- gendefilé, wat zeer zeker een van de hoogtepunten zal zijn die dag. Om 15.00 uur beginnen de diver se wedstrijden zoals vendel-, trom- en klaroenwedstrijden. Verder het standaardryden en de schietwed strijden met geweer en kruisboog. Er is een speciale tent geplaatst voor de tentoonstelling van het Gil- dezilver, hoofdvaandels en Gildedo- kumentatie. In de feesttent speelt de hele middag en avond de "Zwar te Fanfare" uit Aarle-Rixtel. Rond 19.30 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Zoals wij vorige week reeds aan kondigden, heeft het bestuur van de Rotary-club Venray samen met Uitgeverij Meulenhoff te Amster dam een feestelijke bijeenkomst ge houden in de Venrayse schouw burg, om de onlangs 75 jaar gewor den schrijver-dichter Bertus Aagjes te huldigen. De heer Aagjes woont in Swolgen en is al 15 jaar lid van de Rotary-club Venray. Daarvoor was het lid van de afdeling Heerlen. Van deze en andere Rotafy-clubs waren dan ook vele afgevaardigden aanwezig om de sympathieke Ber tus Aafjes te komen feliciteren. Met hen gaven maar liefst vyf burge meesters uit Venray en de regio acte de precense. Na een hartelijk openingswoord door de voorzitter K. Thomassen, werd het woord gevoerd door drs. A.L. Kroft, vriend van de schryver- dichter. In een uitvoerige toespraak, rijkelijk doorspekt met citaten van letterkundigen/kritici over Bertus Aagjes maar ook met het deklameren van zyn gedichten, belichtte hij het wel en wee. de ups en downs, uit het interessante le ven van Bertus. Prof. dr. Wiel Kusters, letterkun dige te Maastricht, was de volgende spreker die de jubilaris van harte feliciteerde met het bereiken van deze mijlpaal. Burgemeester mr. J.H. Hahn, bur gemeester van Meerlo-Wanssum, stelde het zeer op prijs zyn dorps genoot als mens en dichter te mo gen eren met de zilveren legpenning van de gemeente Meerlo-Wanssum. Aan burgemeester Defesche was de taak overgelaten, een inleiding te houden bij de tentoonstelling welke Bertus Aafjes z'n vrouw en twee dochters hem van hun werken hebben aangeboden. Zonder uit te wyden over het taalkundig verschil tussen inleiding en aanleiding, meende de Venrayse burgemeester, dat Bertus in alle opzichten zelf de ze tentoonstelling had ingeleid ter wijl hij eveneens de aanleiding was tot deze tentoonstelling. Maar los daarvan noemde de burgemeester deze expositie een feestelyk ver- jaardagskado. Het was Bertus Aafjes zelf, die tenslotte opriep de tentoonstelling te gaan bezichtigen. Hy was daarin kort maar krachtig: laten we ons nu van het spraakwater maar naar het vuurwater begeven- De muzikale omlijsting van dit feestelyk gebeuren was in handen van een uitstekend orkestje o.l.v. pa ter Falco. OPGEVOERDE BROMFIETS By de politie kwamen klachten binnen dat iedere dag op dezelfde tijdstippen over de Stationsweg met hoge snelheid een bromfiets mid den op de rijbaan reed. De politie postte en ja hoor, de bromfietser kwam en hy reed zó snel, dat de po litiemannen het onverantwoord vonden hem ter plekke aan te hou den. Dat deden ze wel op de Wan- ssumseweg. De bromfietser bleek een 18-jarige Venrayer te zyn. De bromfiets werd voor technisch on derzoek in beslaggenomen. Daarbij is aangetoond dat de brommer was opgevoerd. Proces verbaal is aan gezegd. Zondag 18 juni a.s. zal Overloon in het teken staan van het aloude Gildewezen. 47 Gilden zullen die dag met vliegend vendel en slaande trom Overloon in bezit nemen. Zy zullen dan die dag op klankvolle wijze het leven in Overloon bepalen. In de geest van broederschap zal er in Overloon gefeest worden en zal men op sportieve wijze elkan ders krachten meten op de diverse wedstrijdonderdelen. De vaandels zullen worden ont plooid. Het tromgeroffel zal opklin ken terwijl de schutters het geweer aan de schouder zullen zetten. Het Gilde viert en Overloon is paraat Het programma die dag begint om 9.00 uur wanneer de genodig: den en de afgevaardigden van de Gilden zich verzamelen bij het Gil- dehuis. Van hieruit gaat men in op tocht met het Theobaldusgilde voorop met slaande trom en vlie gend vaandel de kerk in. Daar wordt de H. Mis met Gilde-eer opge dragen. Zangvereniging LoGeKo verzorgt de gezangen. Na de H. Mis overvendelen van de kerkelijke overheid. Aansluitend aan deze dienst is er een koffietafel in het Gemeen schapshuis. EREWIJN Nadat de inwendige mens ver sterkt is vindt het aanbieden van de Erewijn plaats door burge meester H. v.d. Moosdyk van de ge meente Vierlingsbeek, eveneens in VIER DAGEN FIETSEN IN DE PEEL, GEZELLIG! De Stichting Fietsvierdaagse De Peel heeft er weer van alles aan ge daan de deelnemers aan de Fiets vierdaagse 1989 (4-7 juli) veel gezelligheid, ontspanning én ge zondheid te brengen. De diverse routes lopen door prachtig natuur schoon en onderweg kunnen leuke plekjes en plaatsen worden be zocht, waar men normaal niet komt. Zowel in Deurae als in Venray kan men weer vertrekken voor rou tes van 25, 40 en 60 km. Vanuit Deume kan men bovendien de rou te van 80 km nemen. Vanuit de nieuwe startplaats Helmond zyn routes van 40 km uitgezet. De 25 km route is iets unieks om dat deze afstand kan worden afge legd door ouders met kinderen en minder validen. Overnachtingen zijn zowel in Deume. in Venray als in Helmond mogelijk, dankzij de medewerking van de plaatselijke VW's. Onderweg worden allerlei evene- mentjes en evenementen georgani seerd. terwijl daarbij bezoeken kunnen worden gebracht aan speeltuinen, musea, molens enz. Er zijn nieuwe kinderspelen gemaakt, zeer origineel. Ook dit jaar is er weer een route- kwis met aantrekkelijke prijzen. Ie der jaar weer blijkt er grote belangstelling te bestaan voor deze fietsvierdaagse, die uitgegroeid is tot een geweldig fietsfestijn voor jong en oud. Onder degenen die zich vóór 19 juni inschrijven wor den enkele fietsen verloot. In de drie startplaatsen (in Ven ray de Schouwburg) kan dagelijks vertrokken worden vanaf 8.30 uur (voor 40 en 60 km) en 10.00 uur (voor de 25 km). Inschrijvingen en inlichtingen zyn te verkrijgen bij het VW kan toor aan de Grote Markt te Venray. Voor de routes van 25, 40, 60 en 80 km betalen volwassenen ƒ15,- per persoon, houders van een be jaardenpas ƒ12,50, kinderen tot 14 jaar, onder geleide, ƒ10,- per per soon. Kinderen tot en met 4 jaar mogen gratis meedoen, mits zy worden ingeschreven. elke week nieuws Het zit er weer op. Jammer! Iedereen, die heeft meegedaan of meegewerkt aan deze zo suksesvol- le Avondvierdaagse zal kunnen te rugkijken naar een sfeervol en gezellig wandelfeest Dankzij: Het enthousiasme van de 3200 veelal jonge deelnemers en deelneemster. De fijne medewerking die wy hebben ondervonden van sportve renigingen, jeugdverenigingen, in stellingen. scholen en ouderraden. De inzet van het Venrayse poli tiekorps. De medewerking van de afd. Openbare Werken zodat het geheel een veilig verloop had. De gastvrijheid die we moch ten genieten in en om de sporthal "de Wetteling". De afdeling 27 MC afdeling Venray. De korpsen die op zondag 11 juni het défilé een zeer muzikaal tintje gaven, met name: M.M.S.K. St. Petrus Banden; Fhnfare Concordia Wanssum; Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide; Fanfare O.L.V. Gilde Holthees; Gilde St. Willibror- dus Geysteren; Harmonie Sub Ma tris Tutela Oostrum; Fanfare St. Oda Merselo; Koninklijke Harmonie Eu terpe Venray; Fhnfare- en Drum band de Peelklank Ysselsteyn; Drumfanfare Deume; Tbezengers van het mannenkoor. Burgemeester Defesche, De ken Buschmann, mevr. Defesche en Broeder Marturis voor hun be reidwilligheid om het défilé af te nemen en de prijzen uit te rijken. Fa. Martens en fa. Bom die op eigen wyze hebben bijgedragen aan het welslagen van dit gebeuren. De 60 medewerkers van de SL Avondvierdaagse, die veel tijd. moeite en energie hebben gegeven om deze Avondvierdaagse zo ont spannen. zo veilig en zo gezellig te laten verlopen. Allen hiervoor onze hartelijke dank. Het enthousiasme en de mede werking van zovelen maakt het voor ons gemakkelijk om nu al te zeggen dat we er volgend jaar weer zijn en wel op 7. 8. 9 en 10 juni 1990. Tbt ziens. Mevr. G. v. Ham-Frederix. Kerk- pad 1, tel. 04780-83765, voorzitster SL Avondvierdaagse Venray. Ongeveer de helft van de groepen heeft zich opgegeven voor jurering. Hier volgt de vermelding van tel kens de eerste en tweede prijs. 3 kilometer Gelegenheidsgroepen: Sprae- land Hulst, Schoolgroepen: Basisschool De Kemp gr. 1 2: Peuterschool 't Rominelhofke Oostrum. 5 kilometer Gelegenheidsgroepen: St. Vin- centiushuis; Muziekschool Venray. Sportgroepen: S.V. Wanssum afd. gymnastiek: SL Christoffel kleuters. Jeugdgroepen: Scouting Peelspeurders De Bevers: Scouting Peelspeurders Kabouters. Schoolgroepen onderbouw: Ba sisschool Maria Oostrum gr. 3; Ba sisschool Maria Oirlo gr. 1 Schoolgroepen middenbouw: Basisschool Maria Oostrum gr. 4; Basisschool St. Oda Ysselstevn gr. 3 4. Eervolle vermelding: Ouderen Castenray. 10 kilometer Gelegenheidsgroepen: Muziek school Venray: Bodywork. Jeugdgroepen: Castlo Castenray; Scouting Peelspeurders. Sportgroepen: SL Christoffel; S.V. Wanssum afd. gymnastiek. Schoolgroepen middenbouw: Jeugd Geysteren gr. 1: Basisschool St. Antonius Veulen gr. 5. Schoolgroepen bovenbouw: Ba sisschool St. Petrus Banden gr. 7; Basisschool De LandweerL 15 kilometer Sportgroepen: Castlo Castenray; SL Christoffel gr. 1. Schoolgroepen: Basisschool Ma ria Oostrum gr. 8; Basisschool SL Petrus Banden gr. 8. 20 kilometer Gelegenheidsgroepen: La Palo ma; Mannenkoor Venray. VERDERE AKTIYTTEITEN Het programma vermeldt verder een Joekskapellenfestival op vrij dagavond 16 juni dat om 21.00 uur begint. Hier zullen een aantal gere- nomeerde joekskapellen aan deel nemen die het publiek een avond topamusement zullen geven. Zaterdagmiddag zal om 13.30 uur een uitgebreid kinderprogramma van start gaan m.m.v. de bekende komiek, akrobaat en clown KEP- PER. die de kindem IVfe uur lang zal bezighouden. Onder dit pro gramma wordt ook de uitslag van de kleurwedstrijd, die georgani seerd is onder de kinderen van de basisschool, bekendgemaakt en de prijzen uitgereikL Meteen aanslui tend hieraan zullen er enkele show bands optreden. De drumfanfare van het St. Theobaldusgilde zal dit muzikale treffen openen en sluiten. 's Avonds is er een receptie om 20.30 uur. Hier zullen een aantal le den worden gehuldigd die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor het Gilde. o.a. zal J. Jacobs worden gehuldigd vw. z'n 40-jarig lidmaat schap van het Gilde waarvan 25 jaar als bestuurslid, waarin 9 jaar als voorzitter. Langer dan 30 jaar zyn lid Teng Janssen, Frits Janssen en Frans Gerrits. En 25 jaar lid zyn Harry de Rijck en Ton Meijer. Aansluitend is er een Beierse Avond m.m.v. "Freunde Echo" uit Overloon. DURE GYMSCHOENEN Uit het kleedlokaal van een Ven rayse scholengemeenschap werd ten nadele van een scholier uit Leu nen zyn dure gymschoenen ter waarde van 199,- ontvreemd. VANDALISME Een aan de Pastoor van de Gaetstraat geparkeerde persone nauto werd zwaar beschadigd aan getroffen. Op de auto waren diepe krassen aangebrachL Een aan de Deken Ber denstraat geparkeerde personenau to was met verf bespoten. Een aan de Dr. Poelsstraat ge parkeerde personenauto was er nstig beschadigd. Hier waren eveneens diepe krassen in de lank aangebracht. Het in orde maken gaat zeker 2.500- kosten. In de Pastoor van der Gaetstraat werd een tweede auto be krast. Het in orde maken van die beschadigingen gaat ook 2.500,- kosten. PERRONPLAAT ONTVREEMD Vanaf een bouwplaats op het in dustrieterrein "De Hulst" verdween een zg. perronplaat. De plaat heeft een waarde van 1.000,-. De bena deelde is een Ven rays bedrijf. Woensdagmorgen omst reeks kwart voor acht vond op de Twist- weg in Vredepeel een byna frontale botsing plaats tussen een motorrij den en een personenauto. Bij de uitwijkmanouvre kwam de 24-ja- rige motorrijder uit Haelen ten val. Hij verd met voetverwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Omstanders vonden, toen de mo torrijder al was afgevoerd, een teen op de plaats van het ongeval liggen. Ondanks dat de teen direkt naar het ziekenhuis werd gebracht lukte het niet om deze weer op z(jn plaats aan te brengen. In verband met onduidelijkheid omtrent de toedracht verzoekt de politie getuigen zich met haar in verbinding te willen stellen. De tegemoetkomende personen auto werd bestuurd door een inwo ner van Gassel.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5