DE BERGHAAG Reorganisatie gemeentelijke diensten een feit gekookte achterham uit eigen keuken m mtZOMEH i Venravse jongens aangehouden sii Dorpsradenoverleg behandelde de eine kriminaliteit St. Theobaldus gilde Overloon Venrayse school jeugd helpt met 9 mille Thailand op weg S.V. Merselo Gladheids- bestrijding Open Huis Meer licht in de duisternis? Kabeltelevisie Venray PEEL EN MAAS Veertiende Fietsvierdaagse De Peel op komst PEEL EN MAAS fiets- vierdaaqse De Peel Aan- en bijgebouwen SLAGERIJ DRABBELS STATIONSWEG 45 Pa|L EN MAAS Donderdag 8 juni - Pagina 5 •llicht dat u morgen, vrijdag, en bezoek aan het gemeente- raar opkijkt als u verschillen- nbtenaren met stoelen, tafels, 's en kasten ziet slepen. Dit eend heeft namelijk een inter- rerhuizing plaats, als slotfase de ongeveer anderhalf jaar du- e reorganisatie van de gemeen te diensten. de bedoeling het «naren-apparaat zowel voor lagelijks bestuur als voor de ge- e burger overzichtelijker te ma de efficiency te verhogen en naast elkaar werken van ver lende afdelingen te voorko of op te heffen, werd destijds de reorganisatie begonnen. n extern buro heeft het gehele tenaren-apparaat doorgelicht en w. geadviseerd welke we- men moest bewandelen om een ekonomisch mogelijk perso- sbeleid te kunnen voeren. Uit- "jlelijk heeft dat geresulteerd in opheffen van vier afdelingen, de bestaande dertien afdelin- blyven er dus maar negen over. ichillende buro's werden opge- in evenals een vrij groot aantal ;ten. Het was bijvoorbeeld tot mogelijk bij drie loketten in- tingen te krijgen over grond- koop. en eveneens waren er trdere loketten waar men u met bouwvergunning kon helpen, et was dringend nodig, dat daar- NRAÏgecentraliseerd werd; dat ver- lillende buro's werden samen- *«gd. wr de ambtenaren was het al d( mmm ^Ffte innel n rui rkel nder die rijs Alles wat u nodig hebt LEG-Voor een juiste verzorging van uw huisdier vindt u bij - deskundi vrij gauw duidelijk, dat de gehele reorganisatie vergaande gevolgen kon hebben voor hun positie. Enke le van hen vonden dat een aanlei ding om het dienstverband te be ëindigen; anderen gingen profite ren van de vut-regeling (vervroegde pensioenering). Met het oog op de intussen volop draaiende reorganisatie heeft de ge meente een aantal daardoor ontsta ne vakatures niet direkt ingevuld of de opengevallen plaatsen slechts tijdelijk bemand. Nu de reorganisatie een teit is. en vanaf maandag moet gaan werken, zijn er nog drie ambtenaren die in het gehele bestel nog geen nieuwe plaats hebben gevonden. Dat is een gering aantal, als men weet dat het hier om zo'n 200 arbeidsplaatsen ging. Wel zijn er nu nog 35 vakatures. Geprobeerd wordt deze allereerst in te vullen uit het eigen personeels bestand. Verwacht wordt dat 'n twintigtal plaatsen uiteindelijk overblijft, die door nieuw personeel bemand zouden kunnen worden, maar dan zal ook bekeken worden, of het niet ekonomischer is bepaal de werkzaamheden uit te besteden, in plaats van ze in het gemeente huis te laten uitvoeren. Van groot belang achten b. en w. de efficiency ten opzicht van de burgers; het klantvriendelijk-zijn. Dat zal o.m. merkbaar moeten zijn door het verkorten van de tijd die nodig is om een zaak af te hande len; geen doorverwijzingen meer naar andere afdelingen; vereenvou diging van de procedures. By de advies - geen parkeerproblemen grote sortering tuinvijvers, volières en hondekennels DE BERGHAAG Vennenweg 5 Oostrum 04780-82512 '*ende11 nacllt van °P mei rd een inbraak gepleegd in café 't ke aan de Grote Markt. Het ge- cte de politie in die nacht een jarige inwoner aan te houden, verdacht werd van deze >raak. het onderzoek, dat daarop 3, slaagde de politie er in een tal zaken op te lossen, waarbij alleen die 17-jarige betrokken s, maar ook nog vier andere jon- m is in de leeftijd van 17 tot 19 jaar. tot oplossing werden gebracht eenL de volgende zaken: aag-jbraak in winkel van het zwern- d: Brandstichting van een Honda rsonenauto; Vernieling van de Dg ilage gepaard gaande met diefstal de Ttobakscorner in de School- iat: Diefstal van een fiets; Poging inbraak en inbraak in het Chi ts restaurant in Veltum; Twee het ial inbraak in personenauto's; Po- ïri- ïg tot diefstal e.q. joyryding van personenauto in de Dr. elsstraat; Vernielingen van auto- nden van drie op het Wilhelmi- QN_ plein geparkeerde rsonenauto's. Van het vijftal zyn inmiddels drie ïgens huiswaarts gezonden. Twee -jarigen zijn ingesloten en zullen >rden voorgeleid aan de officier n justitie. Van de buit was het grootste ge- lelte verdwenen. -JOB-] n de inen geen uit- v. v. eert ij ond opn 5n: In het maandag gehouden dorps- denoverleg te Leunen heeft, adju- hint Sjef Janssen van de politie een leiding gehouden over de kleine iminaliteit, toegespitst op de dor- !n, en wat er met medewerking ui de dorpsbewoners aan kan wor- «1 gedaan die kleine kriminaliteit verminderen. Die inleiding was voor de afge red lardigden van de dorpsraden aan- Iding de at(judant te vragen om eer politietoezicht in die dorpen. Wat de bewoners zelf kunnen te- in de kleine kriminaliteit is o.m. snel op de hoogte stellen van de ilitie als b.v. vandalen bezig zijn, 'als er iets verdachts in het dorp toeurd. De Venrayse politie is dag i nacht aanwezig en die kan di- ikt maatregelen nemen. Overigens waren de vertegen- oordigers van de dorpsraden wel spreken over het opt reden van de ïlitie. Er was grote bereidheid om unen met de politie iets tegen de leine kriminaliteit te doen. 40 - - UITGEBREID FEESTPROGRAM MA VOOR GILDEFEESTEN Optocht van 48 gilden trekt door de straten van Overloon Op de vrije Gildedag op zondag 18 juni in Overloon zullen 48 gilden Overloon in bezit gaan nemen, waarvan 2 gildes uit Antwerpen. De Gildedag begint om 10.00 uur met een H. Mis met Gilde-eer. Om 13.00 uur zullen de 48 gilden met fanfare "Vriendenkring" door Over loon trekken, waarna om 15.00 uur de wedstrijden zullen beginnen. Morgen, vrijdagavond, worden de feesten geopend met het optreden van een aantal joekskapellen. Zaterdagmiddag is er een kinder programma voor alle Overloonse kinderen. Hierna zullen er enkele dnunfan- fare's optreden met show, o.a. uit Deurne en Nieuw Kuijk. Rond half 9 's avonds zal men het feestvierende gilde kunnen felicite ren, evenals de verschillende jubi larissen, o.a. voorzitter Jan Jacobs die 40 jaar lid is van het Gilde. Aansluitend zal er een Beierse Avond zijn met medewerking van Freunde Echo. WEDSTRIJDEN De wedstrijden in standaardrij den, vendelen, trommen en schie ten waaronder ook de kruisboog worden gehouden op zondag 18 juni. Ook zal er op het sportpark, in de aldaar hiervoor extra geplaatste tent, een grote zilvertentoonstelling zijn. Deze tentoonstelling is zeker de moeite waard om te bezoeken daar het zelden voorkomt dat er zo veel zilver in een keer bij elkaar is. Iets geweldigs, zeker ook omdat er vele schilden tussen liggen die hon derden jaren cud zijn en waarvan de waarde vele tienduizenden gul dens groot is. Ook zijn er verschillende kermi- sattrakties geplaatst, langs de Raayweg. MUZIEK Tydens het Gildefeest zal vanaf 15.00 uur de zeer bekende muziek kapel "De Zwarte Fanfare" voor u spelen. Ook 's avonds, tijdens het sluitingsbal. Deze muziekkapel die in de verre omstreken bekendheid geniet, is zeker de moeite waard om te zien en te horen, met hun gewel dige shows tijdens h^t mu- ziekmaken. PRIJSUITREIKING De prijsuitreiking zal rond half 8 plaatsvinden in de feesttent door de Kringvoorzitter burgemeester V.d. Moosdijk en voorzitter Jan Jacobs. evaluaties die bij tijd en wijle ge houden worden, zal daar zeker op gelet worden. Omdat niet elke ambtenaar het zelfde werk gaat uitvoeren wat hij jarenlang gedaan heeft, is bijscho ling of omscholing nodig. Ook hier wordt er op gelet, dat uiteindelijk ieder zich nauw betrokken voelt by zijn werk, wat betere produktie- resultaten moet opleveren. Nu verschillende afdelingen zyn samengevoegd, is het niet onmoge lijk dat binnen afzienbare tijd klei ne interne verbouwingen nodig zijn, want het is niet de bedoeling dat één afdeling weer in verschil lende lokalen wordt ondergebracht. En kijkt u vanaf maandag bij de receptie in het gemeentehuis wel even na, waar de afdeling die u moet hebben nu gevestigd is... Zondag 4 juni jl. werd in samen werking met 4 basisscholen de 3e Wereldkinderen sponsortocht ge houden. Ongeveer 200 kinderen hebben de aanhoudende regen getrotseerd om hun belofte aan de ruim 2570 sponsors waar te maken, letterlijk en figuurlijk goed gemutst begon nen de kinderen aan 5 km wande len of 15/30 km fietsen. Via aangebrachte route-indikaties en oversteekhulpen in felgekleurde vesten brachten alle kinderen het tot een goed einde. Er hing, zoals steeds, weer een leuke sfeer op Coninxhof en de deelnemers bleven met hun ouders nog gezellig nakaarten over de rou te en sommigen zeiden zelfs: "an ders hadden we de hele middag binnen moeten zitten, 't viel heel erg meer, 't was een leuke tocht". Voorzien van 'n vaantje en 'n oor konde van René Froger ging iede reen voldaan huiswaarts. Via de zusters in Thailand kan nu weer een stukje armoede en achter stand in onderwijs worden weg gewerkt. De organisatie kan terugblikken op; een geweldige inzet van de schoolkinderen; een goede bijdrage van de vele sponsors; een fijne groep vrijwilligers op de oversteekpunten; een grote groep teamleden die nooit laat afweten; dus een geslaagde aktiviteit. Vereniging Wereldkinderen spreekt haar grote dank en waarde ring uit aan de kinderen en teamle den van Coninxhof, de Keg, Flierefluit en de Landweert, want zonder hen hadden wy het niet gekund. Jammer alleen dat de veel bezon gen "plek onder de zon" van René Froger er niet was. Namens Wereldkinderen "Bedankt". VOETBAL Uitslagen: Vet. toernooi Beekse Boys, 5e pl. t/m 21 jr. toernooi SJW. 4e pl. Programma zaterdag 10 juni: Fl: finale polio-toernooi Baarlo, ver trek 9.30 uur. Veteranen: Kessel-Merselo, vertrek 15.00 uur. Mevr. Poels-Peters heeft al eerder de idee geopperd, om het geld wat de gemeente heeft overgehouden aan de gladheidsbest ry ding in de wintermaanden, te gebruiken voor het betere herstel van wegen en fietspaden. Op haar verzoek heeft wethouder Claessens de cijfers eens op een rytje gezet. In 1987 stond er voor gladheids- bestrijding 228.000 op de begro ting. Men had er slechts 187.000 nodig Dus hield men 41.000 over. In 1988 stond op de begroting 220.000 gereserveerd. Men had er slechts 108.000 nodig. Hier een overschot van 112.000. En voor dit jaar vermeldt de be groting 215.000 terwijl men slechts voor 8.000 zout en zand gestrooid heeft. Van dit overschot ad 207.000 moet nog de mogelij ke gladheidsbestryding in de maanden november en december gefinancierd worden, en moet de zoutvoorraad nog worden aan gevuld... Al met. al een paar leuke over schotjes. Wat de gemeente er mee gaat doen, staat nog niet vast. On getwijfeld zal daarvoor by de begro tingsbehandeling wel iets gevonden worden. Zoals wij vorige week reeds uit voerig berichtten, heeft de Werk groep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray, sinds begin dit jaar een eigen onderkomen, in het sou terrain van een paviljoen van St. Anna. Nu dat eigen onderkomen keurig is ingericht wil men het Ven rayse publiek er mee kennis laten maken. Dat gebeurt dan na de offi ciële opening door wethouder mevr. Iloppenreys-de Loo. op a.s. za terdag 10 juni om 14.00 uur. Aan sluitend is er dan open huis tot 17.00 uur. Er worden demonstraties verzorgd en de koffie is bruin. Op het terrein van St. Anna zijn wegwijzere aangebracht Op verzoek van mevr. Poels-Peters heeft, wethouder Claessens laten "uitdokteren" dat Venray 3800 lichtmasten langs 's Heren wegen heeft staan. Eenderde deel daarvan brandt 's nachts; tweederde alleen 's avonds tot 24.00 uur. Zou men de avondverliqhting la ten branden tot 01.15 uur en daar mee tegemoet komen aan veler wens, dan zou dat op jaarbasis 14.000,- gaan kosten. Allemaal mooi en wel, zei de heer A. Jansen (PvdA) maar laat ook eens een begrotinkje maken, hoe véél het kost om meer licht in de duisternis te brengen op plaatsen die men intussen als echte knel punten heeft gesignaliseerd. En ook aan dat verzoek zal wor den voldaan. Op maandag 12 en dinsdag 13 ju ni zal het wijkvoedingscentrum ran kabeltelevisie in de wijk Land weert e.o. te Venray worden ver plaatst. Als gevolg van deze werkzaamhe den zullen de radio- en televisie signalen gedurende deze dagen voor langere en/of korte perioden onderbroken worden. Hierdoor zullen de bewoners in Landweert en aan de Stationsweg tijdelijk verstoken blyven van radio en televisie. Onze excusses voor deze overlast, welke wy zoveel mogelyk zullen be perken. Dircktie Kabeltelevisie Venray In deze tijd van toenemende vrije tijd kan jeu de boule een geweldige invulling zijn van vrije uren. Het is een sport, die je moeiteloos in kon- lakt brengt met andere mensen, en deze sport kent geen beperkingen op het gebied van leeftijd en milieu. Bovendien biedt petanque. zoals jeu de boule ook wel genoemd wordt een grote mate van spanning. Het feit, dat vaardigheid, koncentratie en precisie in grote mate aanwezig zijn binnen de beoefening ervan, maakt dat ook de jongere speler zich veelal voelt aangetrokken door deze sport. Onlangs op een zaterdagmiddag heeft de jeu de boule vereniging Venray 80 een demonstratiemiddag georganiseerd op de Grote Markt die vanwege een herinrichting op is gebroken. Hier mocht de vereni ging zich verheugen op een grote belangstelling van de zijde van het publiek. Wanneer u belangstelling heeft bel dan even het sekretariaat: mevr. Zeelen-Begas, Clovishof 5 te Venray (04780-84380). Verder kunt u iedere zondag terecht ran 11.00 tot 13.00 uur en dinsdag van 18.30 tot 20.30 uur op het speelterrein Vlakwater aan de Kempweg te Venray. Een van onze lezers reageerde uitgebreid op ons artikel, vorige week in dit blad, over de slechte busverbindingen van en naar Brukske, sinds de nieuwe bus dienstregeling van kracht is. Zyn reaktie is vry uitgebreid maar zó lezenswaardig, dat wy het artikel hieronder onverkort opnemen. De redaktie Geachte redaktie. Uw artikel in "Peel en Maas" van 1 juni jl. is voor my aanleiding daaraan nog wat toe te voegen. U schryft dat lyn 27 op zondag over dag niet meer rydt. Dat is zo, maar in de week gedurende de avondu ren na half negen 's avonds rydt lijn 27 ook niet meer. Inderdaad rij den de treinen dan eveneens om het uur en wie met de trein in Ven ray aankomst en in de wyk Bruks ke woont, is van openbaar vervoer verstoken, want lyn 29 die min of meer ook op de treienen aansluit (met ruim 20 min. wachten in het station), heeft slechts één rit na 21.00 uur. nl. om 21.27 uur naar Brukske. En als u dan weet dat de treinen tot 1 uur 's nachts rijden, komt u met my tot de slotsom dat de wyk Brukske wel slecht bediend wordt door de Zuid-Ooster. Er zijn met de nieuwe dienstrege ling nog meer verslechteringen gekomen. De verbinding van lyn 28 met het ziekenhuis is beperkt van maandag t/m vrijdag met 2 retourritten in de namiddag Gelukkig kan men het ziekenhuis ook met de Buurtbus bereiken, die van het busstation af vrij regelmatig rydt en die ook re delijk goed aansluit op bussen van lijn 27 of lijn 29 van de wijk Brukse uit. U schrijft verder dat de aanslui tingen van het spoorstation af op de nieuwe buslijn 97 naar Overloon en St. Anthonis slecht zyn. Inderdaad moet men. als men van de lijnen 27 of 29 naar het dorp gebruik maakt, lang op lijn 97 wachten. Er zyn ech ter ook mogelijkheden om "door gaand" naar Overloon te rijden en wel door op de Stationsweg (2 min. lopen van het spoorstation) in lyn 28 te stappen. Bepaalde ritten daar van rijden door op lyn 97. Dat blijkt helaas niet uit de dienstregeling Ik ben het met u eens dat de be diening van Venray door de Zuid- Ooster niet ideaal genoemd kan worden. Of dat echter alleen de schuld van de busonderneming is, valt nog te bezien. Toen de wijk Brukske in 1976 ge heel bewoond was, duurde het tot 1978 eer de H. Dunantstraat naar het spoorstation werd doorgetrok ken. De weg kwam gereed in het vooijaar van 1978, maar het moest tot de herfst duren eer de bus er ging rijden. Nauwelijks reden de bussen van de Zuid-Ooster door de wijk Brukske of de gemeente Ven ray ging daar zgn. verkeersdrem pels aanleggen, drempels die niet zo zeer voor hardrijdende automo bilisten een hinderpaal waren, maar dat wel waren voor de lynbus- sen van de Zuid-Ooster! Het heeft lang praten gekost eer de gemeente bereid was om die drempels weg te halen. Daarna werd de wyk Landweert gebouwd, met als gevolg dat de fre quentie van de buslynen in het Brukske werd gehalveerd. Vervol gens verdween lyn 27 uit het Brukske en de frequentie van de bussen naar Wanssum ran lyn 29 werd met de tyd ook niet beter, zo dat de bewoners van Brukske steeds minder openbaar vervoer kregen. Nogmaals zij er op gewezen dat de Zuid-Ooster ook aan een bepaald budget gebonden is en daarom zou het een goede zaak zijn indien de gemeente Venray eens in de beurs tastte. Met een jaarlijkse subsidie ran de gemeente zou de Zuid-Ooster wel in staat zyn om de beus diensten wat te verbeteren. Zeker in deze tijd, nu men steeds meer milieu-bewust wordt en het open baar vervoer propageert, mag ons gemeentebestuur niet achter blijven. Overigens zou men dan tevens aan de Zuid-Ooster kunnen vragen, om op zondag overdag de bussen van lyn 30, die dan lange tyd op het busstation over staan, door Bruks ke naar het spoorstation te laten rij den. Met wat goede wil is er ook zonder hoge onkosten nog wel wat te verbeteren aan het openbaar ver voer in Venray. Misschien is het ook nuttig voor uw lezers, en in het bijzonder voor de wijkvereniging Brukske, om te weten dat men tot 27 juni 1989 de tijd heeft "in beroep" te gaan van de nieuwe Zuid-Ooster-dienstregeling. Een briefje met bezwaren kan men richten aam Rijkshoofdinspekteur van het verkeer in het dist rikt Zuid- Oost Postbus 67, 6040 AB Roermond. Indien onze wijkvereniging Brukske dat nu ook doet dan maakt zy zich daarmee nuttig voor de hele wijk Brukske. En indien de Zuid-Ooster zou besluiten om op korte termijn de dienstregeling op zondag overdag en in de week in de avond zodanig aan te passen dat Brukske ook weer een busverbinding naar het spoorstation heeft, dan zou ze heel wat vertrouwen van de bewoners te rugwinnen. uw weekblad Uitbreiding van startplaatsen Van 4 t/m 7 juli a.s. - de eerste va kantieweek van de scholen in deze regio - is de veertiende editie gep land van de Fietsvierdaagse De Peel. Tbpper van dit jaar is ongetwij feld de uitbreiding van het aantal startplaatsen. Kon je vroeger star ten in Deume en Venray. nu is star ten ook mogelyk in Helmond, waar 't Speelhuis de gastheer zal zyn voor waarsehynlyk vele honderden liefhebbers van een gezellige, ont spannende en gezonde fietsweek. Het ongeduld van de vele duizen den fietsenthousiastelingen wordt niet lang meer op de proef gesteld: vanaf nu zijn er mogelijkheden tot inschrijving bij liet plaatselijke WV-kantoor op de Markt te Venray. de Rabobanken in de omgeving en - indien u behoefte heeft aan nadere informatie - bij de adressen Oran jestraat 5 (dhr. Verberkt) en Pr. Ma- rijkestraat 11 (dhr. Hendrix), beiden in Venray. Vanuit Venray, met startplaats de schouwburg, lopen de routes van 25. 40 en 60 km in de rich ting Well. Oostrum, Boxmeer en Bakel; afwisselend dus in land schapsstijl en bebouwing. Wist u overigens, dat kinderen beneden de leeftijd van 4 jaar, gra tis kunnen deelnemen, mits zy in geschreven worden op naam van en volwassene? Omdat achterop zitten ook vermoeiend is, ontvangen zij bij deelname van 4 dagen een her innering Natuurlijk kunnen zy ook pronken met het gratis fiets- vlaggetje! Voor de liefhebbers ran een fiets week én daaraan gekoppeld een mogelijkheid tot verblyf op een camping; ook hiervoor is gezorgd. Voor het luttele bedrag ran 50.-- kan men een week kamperen in Oirlo bij Venray. Van zaterdag 1 juli tot en met zaterdag 8 juli kan men daar een caravan of tent plaatsen, in de natuur, niet ver van de start plaats. Voor meer uitgebreide informatie kunt u de kleurige folder verkrij gen op bovengenoemde adressen. Ook kunt u terecht op de wekelijk se Venrayse markt, in een kraam nabij café In den Engel. Ook daar kan men zich tot uiterlijk 19 juni laten inschrijven. U profiteert dan ook van een bijzonder aanbod, want onder de voor-inschryvers worden enkele fietsen verloot! uw weekblad Voor en na de Fietsvierdaag se I)e Peel kan men dit jaar weer gebruik maken van een unieke service. Deelnemers aan het sjKjrtieve gebeuren in verschillende plaatsen rond Venray kunnen namelijk van tevoren hun fiets naar de start plaats van hun keuze laten brengen, terwyl na afloop de fiets weer teruggebracht wordt. Deze service is l»edoeld voor degenen die met eigen vervoer dagelijks naar de start plaats gaan. Zij behoeven dan liun fiets niet telkens mee te nemen. Tijdens de vier dagen worden de fietsen veilig gestald in de startlokaliteiten. Ik' organisatie verzorgt op maandag het vervoer vanuit Horst, Sevenum. Broekhuizen. Wanssum. Yierlingsbeek en Overloon naar de gewenste startplaats Deurne. Venray of Helmond. Na de vierdaags** worden de fietsen weer terug gebracht. De kosten van deze service bedragen, inclusief 5 dagen bewaakte fietsenstalling 13,50. I* kunt zieli hiervoor melden vóór 15 juni bij de V\W Venray. De deelnemers ontvangen tijdig bericht met nadere gege vens over plaats en tijdstip van ophalen. Ook deze unieke ser vice draagt bij tot een fijn week fietsplezier. Een bewoner van het Christoffel- kruid in Landweert is bij de ge meenteraad in beroep gegaan tegen een besluit van b. en w. om hem een vergunning te weigeren voor het bouwen van een garage. Zyn bou- waanvrage betrof een garage van 24,6 m2 maar volgens de intussen vastgestelde regels voor aan- en bij gebouwen kan ter plaatse slechts een garage van 20 m2 gebouwd wor den. Verwijzende naar soortgelijke gebouwen in Landweert wenst de betreffende bewoner niet akkoord te gaan met de 20 toegestane vier kante meters. Hij diende dus be zwaar in bij de gemeenteraad. Mevr. Roling van de fraktie Sa menwerking was van mening dat men elke schyn van rechtsonge lijkheid dient te vermyden. Wat de een mag. mag men de ander niet weigeren. De heer Lemmens, van de fraktie Van de Vorle, meende dat de regels (bouwvoorschriften) veranderd wa ren, zonder dat men als belangheb bende daar weet van had. De heer Van den Bogaart (PvdA) bleef by zijn reeds in de commissie ingenomen standpunt: het rechts gevoel van de betrokkende niet aan tasten. De heren Houba (VVD) en Heint jes (CDA) waren het in zoverre inet b. en w. eens. dat het beroepschrift wel verworpen kon worden, maar dat men in ieder geval met de be trokkene tot een minnelijke schik king komt. Volgens wethouder II. Willems zijn de bouwvoorschriften niet van de een op de andere dag veranderd. 'Ibt voor kort waren er geen regelin gen vastgesteld voor aan- en byge- lKiuwen. Vergunningen werden ver leend na een uitsluitend materieel- stedebouwkundige toetsing. Nu echter een algemene regeling voor aan- en bygebouwen gereed is (zie o.m. Gemeentepraat van vorige week) worden bouwplannen vol gens deze regeling getoetst. Vanzelfsprekend is er met de be trokkene gepraat. En dat gesprek krijgt nog een vervolg. De wethou der heeft er alle vertrouwen in. dat men tot een regeling kan komen die ook voor de betreffende bewo ner tevreden stel lent! is. ■zr ytp/ Bij een heerlijke asperge maaltijd naruurlijk:

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5