WILD ANIMALS mmmmuMU mmmmuim Voordeel-B oeken VENRAY 11 jaarjoekskapel "Moj Zat" a.s. zaterdag )5 Geen eigen radar-apparatuur wel snelheidssignalering? ccewe» Botanische tuin Overweeg de standaard pakketpolis verse asperges-specialiteiten speciaal moederdag-menu 1.90 39.90 Rioolrechten PvdA Aktief Donderdag 11 mei - Pagina 9 officiële datum was weliswaar ibruari, maar voor wat zij wil- organiseren zou het toen te I zijn. Dus is het nu 19 en 20 dat dit heugelijke feit gevierd it onder het motto: MOJ ZAT ZE VLIEGEN!. jende week vrydag 19 mei, om uur zullen de festiviteiten of- el starten met het oplaten van bemande balonnen vanaf of de e Mafkt öf vanaf het grasveld le Grote Kerk (afhankelijk van oestand van de Markt). Een ge- beurtenis uniek voor Venrays cen trum. Iedereen is van harte welkom ■om een aantal leden van de kapel met enkele gasten het luchtruim te super sexy show vrijdag en zaterdag en le pinksterdag geopend vanaf 20.00 uur Gouden Leeuw 14 Venray route P3 volgen 365. n de commissie voor verkeer c.a. ett. politie-commissaris Den Teu- g vorige week de gemeente afge- ien een eigen radar-apparatuur te schaffen. Om een dergelijke jschaffing rendabel te maken, de apparatuur kontinu in ge lik moeten zijn, en dat kan - ge- n de personele bezetting - in iray onmogelijk. 85.000,- )e gemeente heeft van de mi ster voor verkeer bericht ontvan- dat aan Venray een premie gekend is van 85.000,-- omdat 1988 het aantal dodelijke ver- ersongevallen met 25% of meer jedaald. Dat geld dient besteed te rden aan de verhoging van de rkeersveiligheid. De eigen aan- haf van een radarapparaat, waar- ee snelheidsovertredens op de m worden vastgelegd, ^ou in de en van de gemeente (o.m. raads- commissieleden) de verkeersvei- heid ten goede komen, en dus uit genoemde premie gefinancierd innen worden. Zoals bekend gebruikt de Venray- politie nu de radar-apparatuur ilke men samen met Venlo en Te len heeft aangeschaft. Venray is or 20% deelgenoot en kan er dus k 20% van de beschikbare tijd ge- uik van maken. En dat is volgens nunissaris Den Teuling wel vol lende. De bediening van het appa- at en achteraf het kontroleren n de films en het opvragen van de issen van de chaufteurs-in- irtreding vraagt telkens twee an en die kan de Venrayse politie lar node missen. )e samenwerking met Venlo en gelen is zeer goed. Wel heeft men Blau Saks porselein, 120 jaar oud en nog steeds aktueel Bij de Blau Saks dealer staat nu het complete assortimentKom dus snel eens kijken voor een gezellig gedekte tafel! Blau Saks, een traditie op tafel. UW OFFICIËLE Bl-AU SAKS DEALER HOFSTRAAT VENRAY onlangs te maken gehad met enige "uitval", waardoor het apparaat niet bruikbaar was, maar dat zal wel niet meer .voorkomen Volgens de commissaris is het niet logisch dergelijke dure appara tuur aan te schaffen, indien men die niet optimaal kan gebruiken. Ook niet als men die in een kleiner verband - bijvoorbeeld met onze buurgemeenten - zou gaan aan schaffen. Hij, de commissaris, zou wel andere objekten weten waaraan de ontvangen premie kan worden besteed. Met name noemde hij maatregelen tegen alcohol in het verkeer om het verkeers-veilig- heids-beleid beter gestalte te geven. SNELHEIDS- SIGNALERING Burgemeester en wethouders zijn voorstanders ran de aanschaf van een snelheidssignalerings-appa- raat. Het apparaat kan overal langs de wegen worden opgesteld en geeft in lichtende cijfers aan hoe hard ie mand rijdt. Het apparaat is desge wenst uit te breiden, waardoor het mogelijk is precies na te gaan waar er te hard gereden wordt. Zelfs re gistratie van de snelheidsovertre ders zou mogelijk zijn. B. en w. zien in eerste instantie een edukatieve funktie voor het ap paraat weggelegd: hardrijders er op attenderen dat ze te hard rijden. Zowel commissaris Den Teuling als de commissieleden van de PvdA zagen geen heil in zo'n apparaat. Het zal volgens hen weinig effekt. hebben op de snelheidsovertreders. Hooguit zullen ze de opgegeven snelheid met die van hun kilometer-teller vergelijken... Als het apparaat de verkeersveiligheid niet bevorderd en de snelheid niet omlaag doet gaan, heeft het geen zin deze apparatuur aan te schaffen. Wethouder Claessens was toch duidelijk een andere mening toege daan. Maar uiteindelijk zal de ge meenteraad straks beslissen of men zo'n apparaat gaat aan schaffen. ZWEEFVLIEGTUIG MAAKTE LANDING IN WORTELEN VELD Vrijdagmiddag moest een zweef vliegtuig^ dat op het vliegveld De Peel was opgestegen, een landing maken, wegens gebrek aan ther miek, op een "worteleplak" aan de Maasheseweg. De uit Eindhoven af komstige zweefvlieger maakte een perfekte landing. Het vliegtuig liet alleen een landingsspoor in het veld achter. Grote schade brachten echter de kijklustigen aan, die tot aan het vliegtuig kwamen, totdat de politie hen naar een talud diri geerde. De vliegenier zal voor de schade opkomen. zien kiezen. Hierna zal er een informeel sa menzijn plaatsvinden in het stam café van Moj Zat, het Upke. Op zaterdag 20 mei zal er 's middags om 16.00 uur een grote receptie plaatsvinden in café Vollenberg, een ander stamcafé van Moj Zat. Hierbij zullen zusterverenigingen, vrienden, familie, kennissen en "notabelen" in de gelegenheid wor den gesteld met de muzikanten het glas te heffen op 11 jaar wazel en camavalskultuur. HOND WERD DOODGEREDEN Een de Kempweg overstekende hond moest het met de dood beko pen. Een Venrayse autobestuurder kon het dier niet ontwijken. De ei genaar van de hond was vrijwel te gelijk met de politie ter plekke. Hij nam het kadaver mee, en zal voor de schade van de auto opkomen. BRISANTGRANAAT Tijdens landbouwwerkzaamhe- den kwam aan de Veulenseweg een nog op scherp staande 47 mm bri- santgeweergranaat naar boven. In afwachting van de komst van de mannen van de EOD werd het oor- logssouvenier veilig gesteld. Vrydag 12 mei zal het nieuwe Ro sarium van de Botanische Tuin te Overloon worden opengesteld voor het publiek. Naast de 19 min of1 meer wilde rozensoorten is er nog een groot assortiment gekultiveer- de rozen te zien. Polyantharozen en theehybriden vormen daarvan het leeuwendeel maar ook de Engelse-, Floribuna-, Historische-, Struik- en klimrozen zijn ruim vertegenwoor digd. In totaal bestaat het rosarium uit meer dan 110 soorten rozen. Centraal in het rosarium ligt de nieuwe kas. naas de kweek van vorstgevoelige buitengewassen zo als Canna's en Omithogalumsoor- ten zal hiet een beperkt assorti ment aan subtropische planten worden ondergebracht. Indien hio- gelyk krijgen hier ook een aantal kakteeën een plaats. Zodra in de landbouwgewassentuin een tweede kas zal zyn gebouwd zullen alle kweekaktiviteiten daarheen wor den verplaatst zodat de mogelijkhe den in de Rosariumkas groter zullen zijn. Aan de Rotstuin wordt nog steeds gewerkt, maar de voltooiing zal nog wel even op zich laten wachten. De kleine waterval is echter wel gereed en geeft het idee van een echte bergstroom. In de rotstuin zijn al meer dan 125 soorten alpine plan ten aangeplant. Met de Pinksterdagen zal ook de grote maquette van de uitbrei dingsplannen op D'n Hof te zien zijn. in de Bijenstand zullen verder bouwtekeningen en bouwplannen nader worden toegelicht door onze medewerkers en wordt men in de gelegenheid gesteld algemene vra gen te stellen over de uitbrei dingsplannen die moeten leiden tot het Internationale Landschappen museum. DODE REEBOK Spelende kinderen vonden in een afwateringsloot aan de Spurkf een dode reebok. Ze stelden de poli tie op de hoogte van hun vondst Enkele dagen geleden werd op de Overloonseweg een ree aangereden door een auto. Uit de schade aan de auto viel op te maken dat het dier gewond moest zijn. Zoekakties naar het dier hadden geen resultaat. Ver moed wordt dat de nu gevonden ree dezelfde is. als die welke werd aan gereden. Voor ieder partikulier verzekerde' van 65 jaar eri ouder gold 30 april als uiterste datum om te kiezen voor ziektekostenverzekering via de standaardpakketpolis. Verzeke- ringsmaatschappyen zy verplicht om iedereen die daarom vraagt te aksepteren, ongeacht zyn of haar persoonlijke gezondheidstoestand en ongeacht de vraag of men op dit moment verzekerd is. Door nieuwe Wetgeving krijgt na- melyk iedereen van 65 jaar en ou der éénmaal de gelegenheid om een polis af te sluiten, die - net als de ziekenfondsverzekering - verze kert tegen en vrijwel kompleet pak ket aan ziektekosten. De termijn waarbinnen dat diende te gebeu ren, sloot echter op 30 april jl. Dat geldt voor iedereen die op 1 januari van dit jaar al 65 was of ouder. Wie na 1 januari van dit jaar 65 werd of wordt krijgt vanaf het begin van de maand waarin zijn of haar 65ste verjaardag valt, nog vier volle ka lendermaanden de tijd om zich in te schrijven. Dat kan rechtstreeks bij elke verzekeringsmaatschappij of bij de assurantie-tussenpersoon. De maandelijkse premie voor de ze standaardpakketpolis bedraagt 181,--: samen niet de algemene omslagbijdragen komt dat neer op 189,24. De standaardpakketpolis kent een volledig vergoedingenpak ket. Vergoed worden onder meer de kosten voor het ziekenhuis (derde klas), poliklinische specialistische hulp (met een eigen risiko van 100.-- per persoon per jaar), hui sarts. apotheek en fysiotherapie. Andere onderdelen zoals ziekenver- voer en de tandarts worden groten deels vergoed. Informeer tijdig bij uw verzekeringsmaatschappij naar de standaardpakketpolis. Een bro chure hierover kan gratis en vrij blijvend worden aangevraagd by het ministerie van WVC. Postbus 5406, 2280 HK Ryswyk. BEKRASSEN AUTO Een aan de Paterstraat geparkeer de personenauto van een Venrayse dame werd beschadigd aangetrof fen. Vandalen hadden met een scherp voorwerp de auto bekrast. Opknappen gaat enkele honderden guldens kosten. OPENINGSTIJDEN MET PINKSTEREN zondag vanaf 13.00 uur maandag vanaf 17.00 uur In ons restaurant: Loop gewoon binnen of reserveer even: Bowling-restauranT mgr. hanssenstraat 10 oostrum telefoon 04780 83223 howling ...altijd gezellig GEPARKEERDE AUTO GERAMD Op de parkeerplaats by het zie kenhuis werd voor de zoveelste keer een daar geparkeerde auto ge ramd. Ook nu weer is de man die de aanrijding veroorzaakte doorgere den. De eigenaar zit met de aange richte schade aan zijn auto te kijken. Het linker portie was ge ramd. Uit sporen viel vast te stellen dat de auto welke de schade veroor zaakt had een rode kleur had. De politie hoopt op medewerking van getuigen. Die worden dringend ver zocht kontakt op te nemen. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING Er werd aangifte gedaan van een ergerlijke vorm van dierenmishan deling. Een kat kwam herig bloe dend bij zijn eigenaar terug. Een dierenarts konstateerde dat het dier door enkele kogeltjes uit een windbuks was geraakt en dat het zelfs een oog zal moeten missen. Eigenaar en politie hopen dat ge tuigen van deze ergerlijke vorm van dierenkwelling zich zullen melden, zodat de kader kan worden ach terhaald. Turkije Jean Mathé Een onvergetelijk vakantieland met een trotse historie op het kruispunt van twee grootse culturen, dat is Turkije. De tekst en de 175 schitte rende kleurenfoto's in dit boek doen er volledig recht aan. Gebonden. nu 19.90 c m a T e R 6 B P f C 5 Computer graphics Lewell Met de computer worden grafische beelden gemaakt die absoluut nieuw zijn. Zowel bedrijfsleven, weten schap als kunst profiteren volop van de enorme mogelijkheden. Voor een ieder begrijpelijke leksl en, uiter aard, vele (kleuren)foto's. Nederlandstalig. Gebonden. o.p. 59.95 nu 12.90 Scruples Judith Krantz De 'jet-set' van de filmwereld en die van peperdure, schier onbetaalbare mode, geschetst legen het wufte decor van Beverly Hills leverde de fascinerende stof op voor een roman als een modern (en zeer vrijmoedig) sp,ook|e et op 22.50 nu 0.90 Groenten in tuin en keuken Na grondig te zijn geïnstrueerd hoe de groente te telen, volgt het procé dé om er een smakelijke en gezon de maaltijd van te bereiden; een originele en briljante combinatie. Voorts veel informatie over o.a. noten, peulvruchten en paddestoe len. Geïllustreerd. Gebonden. Aan het water Beer in de winter Beer in het water Dieren Familie In de dierentuin De keukenmuis Klokje rond Mijn kleine beer Muis de timmerman Muis in bad Muisjes tellen Muizenfamilie De muizen- markt /Onderweg Speelgoed Thuis Treintje spelen Wat doet mijn beer? Baby's meest favoriete onderwerpen (beestjes, simpele voorwerpen en. uiteraard Baby zélf) in duidelijke voorstellingen en frisse kleuren, uit gevoerd in het stevige, handige en intrigerende harmonica model, p.d. o.p. 5.95 nu 4 o.p. 39.90 nu 16.90 Afzien op zee Arne Zuidhoek Hoe romantisch die windjammers er op de foto of vanaf de wal er ook uitzien, het leven aan boord en zeker 'voor de mast' was keihard en soms mensonterend. Dat de auteur daarvan kan meepraten, bewijst hij in zijn verhalen, anecdotes en vooral tekeningen. op. 24.90 nu 0.90 SOBfPiAMKiM Humana Handleiding surfplanken Peter van Wagensveld Een handig boekje ter oriëntatie van al diegenen die zich zo gauw het weer het toelaat - of eventjes eerder - bij het reeds bestaande legioen van windsurfers willen gaan voegen. Het behandelt in full colour"alle soorten planken en toebehoren, o.p. 6.90 nu 4 1.00 Voor en achter Joost Roelofsz Geestige prenten waarop zoveel te zien is dat de kleintjes er niet gauw op uitgekeken zijn terwijl de voor leesverhaaltjes op nog meer details wijzen. Ook de onderwerpen, steeds tegenstellingen van elkaar, zullen in hun simpelheid de kinderen fascine ren. Gebonden. 4 4* o.p. 25.50 nu 1 A.50 Watermolens in Nederland Windmolens in Nederland On."PAijho( Een compleet overzicht van ons (klassieke) molenpark. Behalve zeer informatieve en leesbare boeken, zijn dit, door gebruikmaking van honderden foto's en uitgebreid histo risch illustratiemateriaal ook prach tige platenboeken geworden. Gebonden. 4 p.d. o.p. 49.90 nu 151.90 Sprookjeswereld Anton Pieck 20 Onalledaagse sprookjes uit alle windstreken, zoals ze in de jaren '20 en '30 werden naverteld door Nienke van Hichtum en, vooral, in kleuren en zwari-wit geïllustreerd door de onnavolgbare Anton Pieck. Gebonden. 4 A o p. 39.90 nu 1 •*■90 ArtDeco Klein McCMand H«stam Ontstaan, ontwikkeling en opleving van een decoratieve stijl, die in de jaren twintig ontstond en sinds de jaren zeventig weer volop in het middelpunt van de belangstelling staat. Met 346 illustraties, waarvan 236 in kleuren. Oorspr. uitgave 79.00, nu met Nederlandse tekst 34.75 Klamboes, klewangs, klapperbomen Pierre Heijboer Het illustratiemateriaal bij de tekst in dit, inmiddels beroemd geworden boek over 350 jaar Nederlandsch Indië, bestaande uit honderden foto's, tekeningen en schilderijen (deels in kleuren), is bepaald indruk wekkend. 4 4* o.p 2990 nu 1 Z.90 De dikwijls ondeugende, altijd romantische Art Deco en Jugendstil leenden zich uitstekend voor het afdrukken op affiches en kaarten, reden om een speciale techniek daarvoor te ontwikkelen. Met z'n meer dan 230 kleurenillustraties een prachtig prentenboek. Gebonden. nu Bergsport Fossielen Gezelschapsspelletjes Heraldiek Kamperen Sterrenkunde Stijldansen Tuinieren Weerkunde Zonder hobby kan geen mens die niet wil dat stress of verveling gena deloos toeslaat! Gelukkig zijn ze er volop. Met deze serie instructieve en uitgebreid geïllustreerde boeken bieden wij u een keur van mogelijk heden voor iedere beurs, tempera ment en fysieke en geestelijke conditie. m per deel o.p. 14.90 nu **«90 van den munckhof boek- en kantoorboekhandel grotestraat 68 postbus 1, 5800 aa venray telefoon 04780-82727 Voor alle aanbiedingen geldt zolang de voorraad srreki. zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Zoals bekend, heeft de gemeente raad nog juist op de laatste dag van januari, de verordening rioolrech ten vastgesteld. Daarmee heefl" de gemeente het recht gekregen - be houdens koninklijke goedkeuring - om in Venray een rioolrecht te hef fen. De belastingtarieven zijn vast gesteld naar gelang het water verbruik van de ingezetenen. Dus hoe meer water men gebruikt, hoe meer belasting men betaalt. Om te komen tot een juiste vaststelling van de rioolrechten is het daarom noodzakelijk over de gebruikersgegevens ran de water leidingsmaatschappij te kunnen beschikken. Edoch, een verzoek hiertoe aan de direktie ran de NV Waterleidingsmaatschappij werd af gewezen. omdat zy bezwaren heeft tegen het verstrekken, aan anderen dan de verbruikers zelf, ran nomi- natieve gegevens van het waterge bruik. Men is van oordeel dat dit alleen mag geschieden met nadruk kelijk goedvinden van de afnemers. Inzage of verstrekken van bedoel de gegevens is wèl mogelijk, als in de verordening wordt bepaald, dat de belastingplichtigen dit moeten gedogen. Begrijpelijk dus, dat de gemeente de verordening gaat aanpassen. De commissie voor financiële en eko- nomische zaken heeft een desbe treffend voorstel al gunstig geadviseerd. Het is nu nog aan de gemeenteraad om in zijn vergade ring van einde mei, de voorgestelde wijziging definitief goed te keuren. Uiteraard moet ook hier weer een koninklijke goedkeuring verkre gen worden. Omdat de verordening rioolrech ten eerst einde januari kon worden vastgesteld, wordt deze belasting niet over 12 maar over 11 maanden gehven. Of de noodzakelijke wijzi ging. zoals hierboven genoemd, nu opnieuw aanleiding geeft tot uitstel van belastingheffen, is niet hele maal duidelyk. Vermoedelijk zal dit wel niet het geval zijn... DIEFSTALLEN Uit een aan het Kleindorp ge legen schuur werd een aluminium ladder ter waarde ran 400 gulden gestolen. Weer werd een reklamevlag met viaggemast gestolen. Deze keer in de Poststraat De mast werd later teruggevonden. Kennelijk is het de dader tocht telkens om de vlag te doen geweest. Van een aan de Veltumse Klef- fen geparkeerde personenauto werd de radio-antenne gestolen. 1 Mei Op maandag 1 mei vierde de PvdA-afd. Venray met veel be langstellenden de dag van de ar beid. Meer dan 100 mensen konden o.a. genieten van de pre miere van een enthousiast zingend koor. Vyf socialistische strijdliede ren werden ten gehore gebracht. U zult in Venray zeker nog meer ho ren van dit koor! Daarnaast kon op 1 mei een be drag van 1.500- worden overge dragen aan de Slichting Ven ray - Divinolandia. Dit bedrag is door PvdA-leden het laatste jaar bij el kaar gebracht De 1.500.- gaat ge bruikt worden voor de inrichting ran het bejaardentehuis in Divino- landia (Brazilië). Ondersteuning ran het projekt zal ook komende tyd doorgaan. Een eerste aanzet weiti daar op 1 mei aan gegeven. 200- werd ingezameld. ledenvergadering Op 26 mei wordt in de Kiosk (wijkcentrum Brukske) tydens de ledenvergadering gesproken over de dominante positie van Venlo In onze regio. Bent u het eens met Henk Willems dat Venlo teveel praatjes heeft? Of juist niet? U bent welkom om hierover èn andere za ken mee te praten op 26 mei a.s. Informatie over koor: Aartje Wolt- jer. tel. 80632. Alle andere informa tie: Mea v. Vugt, tel. 82299.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9