L r: lÉl in )panka en Die Fidelen Rosentaler treden samen op I I Spoornieuws Muziekfeesten Merseio Wooden Chain in voorprogramma B.Z.N. Peter van Stiphout ernstig gewond Gemeente wil 75.000 per jaar voor promotionele aktiviteiten Reünie Hoenderstraat Kom in beweging, doe aan atletiek PEEL EN MAAS 'Wij herinneren ons' T OMN KSUC EM» N T Éjjl^ N |A VOOR ALS HET ECHT GOED MOET ZIJN EL EN MAAS Donderdag 11 mei - Pagina 5 Pagi Op le Pinksterdag in Merseio: De dansgroep Opanka zal zondag om 12 uur samen met Die Fide- q Rosentaler optreden in de feest- nt by de Molen. Voor de imonstratiegroep is dit het derde itreden sinds de nieuwe start. Het jtreden vindt plaats bij gelegen- id van de presentatie van de euwe cassette van Die Fidelen Ro- ntaler. De dansgroep en de blaas- zullen samen drie keer rtreden. Twee van de muzieknum- ers staan op de nieuwe cassette e vanaf dinsdag verkrijgbaar is bij RABO-banken van Venray en erselo. t gara- 30 n ka- kamer lieuwe nverd. D€ Het nieuwe spoorboekje is nu al srkrijgbaar. Het bevat de jaar- enstregeliug 1989-1990, die op indag 28 mei a.s. ingaat. Voor station Venrav-Oostrum is n belang dat op het baanvak lermond-Nymegen dankzij de odemisering van de beveiliging 1 Venlo een versnelling van de enstregeling met 5 k 7 minuten m worden gerealiseerd. Uit Roer- tond vertrekken de treinen 7 mi lten later, maar ze komen agenoeg op de oude tijd in Nijme- !n aan. Verder zullen de speciale vondspitstreinen Nijmegen-Cuijk- oxmeer niet meer rijden. In plaats aarvan ryden in de avondspits cstra lange treinen tussen Nijme- iii en Boxmeer v.v. Per saldo is ierdoor de zitplaatskapaciteit in avondspits op dit baanvak op- ivoerd. Degenen die veel in het buiten- and reizen, moeten weten dat het poorboekje Buitenland dit jaar iet meer zal verschijnen. Het oekje voldeed niet; de mensen onden het te ingewikkeld en het /erd slecht verkocht. Ervoor in de laats komen 6 landenfolders. De mdenfolders bevatten de belang- jjkste dienstregeling-gegevens, de Hieven en algemene informatie rer'het reizen per internationale rein. Ze zijn gratis verkrijgbaar. Het comité Muziekfeesten is er in geslaagd om als ekstra at- traktie de Grubbenvorster groep Wooden Chain aan te trekken voor het voorprogramma van B.Z.N. op 12 mei a.s. Wooden Chain bestaat uit het echtpaar Wiel en Margo Ver beek, de gebroeders René en Geert Verschueren, Ruud en Hans van den Brandt en hun vriend Loek van de Liefvoort. Wooden Chain brengt veel Limburgstalige liedjes en heeft inmiddels een goede naam ver worven. Het is dan ook niet vreemd dat deze formatie veel vuldig als support-act gevraagd wordt van B.Z.N., Lenny Kuhr en Annie Schilder. Oproep voor deelname aan de reünie voor alle bewoners uit deze straten of die daar hebben gewoond vanaf 1920 tot 1960. Aanmelding is nog mogelijk bij mevr. M. Willems-Smits, Peter Zuid straat 2, Overloon, tel. 04788-1252. Het zal een niet te missen dag worden in zaal 'Tn den Engel". Het programma: 10.30 Ontvangst met koffie en vlaai Tijdens een fietscrosswedstrijd in het Brabantse Waal re kwam de suk- sesvolle crosser Peter van Stiphout bij een sprong zo ongelukkig te recht, dat hij ernstig gewond naar het St. Josefziekenhuis in Eindho ven moest worden overgebracht. Daar werd gekonstateerd dat Peter de 4e en 7e halswervel gebroken had. Voor Peter was het een groot geluk dat de zenuwen niet geraakt waren, daar anders een verlam ming zou zijn opgetreden. Met een groot gipscorset van buiknavel tot hals kan hij aan zijn herstel begin nen, wat zeker 4 maanden zal du ren. Dan zal revalidatie nog vele maanden tijd vergen. Hoewel Peter - wij hadden hem aan de telefoon - vol hoop en moed is om toch by zijn sport terug te keren, zal alleen de toekomst dat kunnen uitmaken. Tbt zolang maar afwachten. Vorige week hebben verschillen de raadscommissies zich gebogen over een uitvoerige nota van het college van b. en w.. waarin uit gangspunten en beleidslijnen zijn uitgestippeld voor promotionele ak tiviteiten. De bedoeling is, dat de ge meenteraad hiervoor jaarlijks een bedrag van 75.000,- op de begro ting zal zetten. Op de eerste plaats zal het promotiebeleid er op gericht zijn, dat bedrijven, instellingen en inwoners in Venray blijven. Daar naast zal een aktief wervingsbeleid moeten worden gevoerd voor het aantrekken van industrieën, waar bij met name de aandacht zal wor<^. den gericht op de aanwezige industrieterreinen Smakterheide, de Hulst en het nieuwe Keizersveld in de kop van Landweert nabij de toekomstige doortrekking van Rijksweg 73. Zo zal de gemeente het een en an der gaan doen aan zg. stadspromo tie (city-marketing). Dit houdt o.m. in het blijven verspreiden van het; inzicht, dat Venray een gunstige vestigingsplaats is voor veel vor men van bedrijvigheid. De aan dacht dient dan te worden gevestigd op Venray als vesti gingsplaats voor bedrijven, met vol doende bedrijventerreinen: als woongemeente, met beschikbare bouwgrond in goedgekeurde bestemmingsplannen: als aantrek kelijk plaats voor de vestiging van winkels: als aantrekkelijk centrum voor winkelend publiek en als toe ristisch rekreatief centrum. En uit eraard behoren hierbij ook de goede onderwijsvoorzieningen en hetgeen op kultureel gebied in Ven ray gebeurt. In de nota wordt gesteld, dat het beeld van Venray scherp moet wor den gesteld en dat de sterke kanten duidelijk gemaakt moeten worden. "Zwakke kanten moeten we durven onderkennen", aldus de nota. Het college acht daarom een opinie onderzoek een belangrijk instru ment. B. en w. stellen zich voor een dergelijk onderzoek in eigen be heer uit te voeren en daarbij ge bruik te maken van de welwillende steun van stagiaires van de HBO- opleidingen. VERNIELINGEN Van de openbare basisschool "De Keg" aan de Blauwververstraat werd weer een ruit van 100 bij 120 centimeter met een steen kapot- gegooid. Van een aan de Kruisstraat ge parkeerde personenauto werden twee banden lek gestoken. Bij een garagebedrijf aan de Raadhuisstraat was aan bui tenstaande personenauto's voor 1.000,- schade aangericht. De achterruit van een aan de Mgr. Hanssenstraat geparkeerde au to was totaal vernield. Bij het aan de Gasstraat gele gen evenementencentrum was een ruit ingegooid, terwijl ook een ruit was ingegooid van het scholenkom- pleks van Jerusalem. Kennelijk was getracht in een aan het Uitgaanscentrum "De Steeg" geparkeerde auto te komen. De achterruit was vernield, maar toen is de dader kennelijk in zijn "werk" gestoord. Voor de uit Luxemburg afkomstige eigenaar geen prettige kennismaking met Leunen. Dit is de straat waar het om gaat op zaterdag 3 juni a.s., de Hoen derstraat VERKEERSGEVAARLIJK RIJGEDRAG Zondagmiddag kwam bij de poli tie een melding binnen, dat op de Deumeseweg. uit de richting Deur- ne, een personenauto naderde wel ke zich verkeersgevaarlijk gedroeg. De auto reed o.m. links van de weg zodat verschillende kergen tege moetkomend verkeer moest ont wijken. De politie stelde een onderzoek in. De personenauto was inmiddels linksaf de Midden Peelweg opgere den en had de afslag Beekweg geno men. Op de Beekweg hield de politie de auto staande. De chauf feur bleek een 68-jarige inwoner van Overloon te zijn. Hij was zich niet bewust dat hij het verkeer in gevaar zou hebben gebracht. Van al coholgebruik was geen sprake. De politie gaf de bestuurder de goede raad kontakt op te nemen met zijn huisarts. Hy kreeg wel proces verbaal ter zake zyn verkeersgevaarlyke rijge drag aangezegd. VANDALISME Namens de Provinciale Wa terstaat werd aangifte gedaan van vernieling van een schrikhek aan de Peelweg te Ysselsteyn èn van het uit de grond trekken van een tien tal bermpaaltjes aan de Zuivelweg. Ook werd aangifte gedaan van vernielingen in een schuilhut van de jeugdbeweging, in de bossen van Vlakwater. De in die hut aanwezige zitbanken waren moedwillig vernield. 13.00 Soep en uitgebreide kof fietafel 15.00 Bezoek aan het nieuwe win kelcentrum en de Hoen derstraat en de Bonte Koestraat 18.00 Koud buffet met broodjes en koffie 20.00 Dans- en amusementsmu ziek door het "Seniorenor kest" en 'n 10-tal troubadours met Venrayse liedjes van vroeger en nu. Dit is een spreuk die by de atle tiekvereniging Venray-Regio hoog in het vaandel staat. En zeker by de start van het baanseizoen als men weer volop op de atletiekbaan kan gaan trainen. Voor het nieuwe sei zoen staat er bij A.V. Venray weer een goed opgeleid trainerscorps klaar en is de zomeragenda goed ge vuld met diverse sportieve aktivitei ten, zoals een scholenatletiekdag, een Koninginneloop en een Halve Marathon. Dat steeds meer mensen in beweging komen en aan atletiek gaan doen is duidelyk te merken aan het ledental van de vereniging. Bij de oprichting, in januari 1976, telde de vereniging 30 leden. Nu, bijna 13 jaar later, is A.V. Venray- Regio uitgegroeid tot een bloeiende atletiek-vereniging met ruim 270 le den. De vereniging heeft, de naam zegt het eigenlijk al, een regionale funktie. Het ledenbestand strekt zich uit van Maashees tot Maasbree en van Meerlo tot Ysselsteyn. Sportieve talenten Vanaf de oprichting heeft A.W. at leten voortgebracht die op sportief gebied uitstekende prestaties leve ren, zelfs nationale titels behalen. Bij de B-junioren (15-16 jaar) werd Sandra Hofmans in 1988 Neder lands Kampioen op de 1500 meter op de baan. In de kategorie vetera nen prolongeerde Jo Verlinden on langs weer zyn titel bij het Nederlands Kampioen Veldlopen. Aktieve vrijwilligers A.V. Venray-Regio is niet alleen op sportief gebied aktief. De leden heb ben namelyk zelf alt yd hard ge werkt aan de opbouw (en daarmee aan de kwaliteit) van de vereniging Tien jaar lang hebben de atleten ge traind op de grasvelden van sport vereniging S.W. Venray. Door steun van de gemeente en door inspan ning van vele vrijwilligers werd in 1986 een atletiekbaan geopend op sportpark "De Wieën" in Venray. Een volwaardige akkommodatie waar alle onderdelen van de atle- tieksport uitgeoefend kunnen wor den. Een jaar later werd, ook weer door hulp van velen, een eigen clubgebouw gerealiseerd. Nu is A.W. eigenlijk in een derde fase be land. Vanaf nu gaat de vereniging alle aandacht besteden aan een ver dere opleiding van kader en trai ners en een aktieve ledenwerving met name onder de jeugd, de basis van iedere vereniging Proeflidmaatschap Als onderdeel van de aktieve le denwerving heeft A.V. Venray een proeflidmaatschap ingevoerd. Iede reen die geïnteresseerd is in atle tiek, maar nog niet zeker weet of hy/zij wel lid wilt worden, kan proeflid worden. Dat wil zeggen 4 weken lang gratis meetrainen op de atletiekbaan. Na die 4 weken moet je beslissen of je inderdaad lid wordt. Rekreatiegroep De vereniging heeft een aparte re kreatiegroep waarin jong en oud zich op een ontspannen manier kan bezighouden met de meest be kende tak van atletie; het lopen. De rekreatieleden. die variëren in leef- tyd van 20 tot ongeveer 50 jaar, trai nen gezamenlijk 2 keer in de week. Eén keer in de bossen en één keer op de atletiekbaan. De trainingen worden verzorgd door ervaren trai ners. Indien nodig worden aparte groepen gevormd, zodat iedereen op zijn of haar eigen niveau de trai ning kan volgen. Tydens de trai ning wordt ook aandacht besteed aan de ademhaling en ademha lingstechnieken, aan de looptech niek etc. Gedurende het jaar nemen de leden van de rekreatie groep gezamenlijk aan trim- wedstrijden deel, zoals de onlangs gehouden City-Pier-City Loop in Den Hagg/Scheveningen. Dat er dui delyk behoefte is aan een groep die op een rekreatieve manier één tot twee keer in de week met lopen be zig is, blijkt uit het ledental. Dat is in een korte tyd gestegen naar ruim 90. Wedstrijden Behalve de wekelijkse baantrai- ningen organiseert A.W. kompeti tiewedstrijden voor de jeugd, volkslopen en een atletiekdag voor de basisscholen. Op 30 april jl. orga niseerde A.V. Venray voor de zesde keer de Koninginneloop. Het klapstuk van het baanseizoen vormt ieder jaar weer de Halve Ma rathon die dit jaar op 1 oktober is. Deze wedstrijd wordt inmiddels voor de zevende keer georganiseerd en trekt altijd een groot aantal deel nemers, waaronder veel bekende atleten. Inlichtingen over de atletiekvere niging Venray-Regio zijn te verkrij gen bij de ledenadministratie, tel. 04780-82842. elke week nieuws Dinsdag jl. opende Dr. Alexan der Chikvaidze, ambassadeur van de Sovjet-Unie in Nederland in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum Overloon, de unieke expositie 'Wij herinneren ons; Sovjet- Rusland kijkt terug op 1941-1945'. Glasnost maakt het mogeliik dat. voor het eerst in de na-oorlogse ge schiedenis van West-Europa de ver woestende episode van 'De grote vaderlandse oorlog' in Sovjet- Rusland getoond wordt De exposi tie is een produktie van het Mi nisterie van Cultuur van de Sovjet-Unie en het Sovjet Vredes- fonds in samenwerking met het Na tionaal Oorlogs- en Verzets museum. De expositie is open van 9 mei tot 31 december, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Eerste Russische expositie over Tweede Wereldoorlog buiten Sovjet-Rusland in Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon Op de foto, geheel rechts de direk- teur van het Oorlogsmuseum Over loon. Naast hem de Russische Ambassadeur in Nederland en de Staatssekretaris van WV.G Najaren van overleg is de direktie van het Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum erin geslaagd een ex positie over de Sovjet-Russische periode van de Tweede Wereldoor log naar het Westen te halen. Bij de opening van deze ten toonstelling kreeg het museum bestuur een brief aangeboden namens de minister van WV.C. De brief behelsde de toezegging van een jaarlijkse subsidie k 350.000,- -. Deze subsidie is bestemd voor uit breiding van de edukatieve taken van het museum. SOI I LDERSBL DRIJ F Langstraat 55 O 5NOI AB Venray O Telefoon 1W7HO-8I35.X ONDERHOUDSWERK SCHILDERSBEDRIJF O Langstraat 55 O 5801 A13 Venray O lelcfoon 04780-81358 Q WANDAFWERKING SC Il 1 Ll)l RSBLDRIJF Langstraat 55 O 5KBI A 13 Venrav O telefoon 04780-8135*8 O WARMTE ISOLATIE TC .N SCHILDERSBEDRIJF C Langstraat 5 5 O 58UI A13 Venray O Telefoon W7K0-8I358 O BETONREPARATIE KONSTRUKTIEWERK SCHILDERSBEDRIJF Langstraat 5 5 O 5801 AB Venrav O Telefoon (I47nunI35n

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5