)orbereidingsbesluiten voor de oprichting van-mestverwerkingsfabrieken PEEL EN MAAS Uw parfumerie is het voorjaar Gouden bruidspaar in Oirlo Chez Jacques Voorverkoop popconcerten Music World Kengetal telefoon 04709-2019 Asperge seizoen oS* Team uit Ysselsteyn suksesvol in marathon estafette-loop s intussen wel algemeen be- d zal zijn, zyn al geruime tijd den in Ysselsteyn twee initiatie- genomen om te komen tot de w van mestverwerkingsfabrie- Het ene initiatief is van de B Ysselsteyn. samen met Scara- Waste Conversion en heeft be king op de lokatie Deu mese jan Poelsweg. Het andere initi- fgaat uit van het Organisch Ver- lingsbedrijf Ven ray en heeft ■ekking op een lokatie aan de Peelweg. m de bouw van dergelijke fa ken mogelijk te maken, moeten plaatselijke bestemmingsplan- i worden aangepast. Een ont- p voorbereidingsbesluit rtoe. voor de lokatie van de B, werd vorig jaar maart door b. w. teruggenomen, naar aanlei- g van de diskussies hierover in gemeenteraad. Afgesproken ■d, niet eerder met een voorbe- lingsbesluit te komen dan nadat planologische en milieutechni- ie toetsing zijn uitgevoerd. |u, ruim een jaar later, wordt dan r beide initiatieven aan de com- isie voor ruimtelijke ordening ies gevraagd voor het nemen twee voorbereidingsbesluiten wijziging van de bestaande temmingsplannen. De voor bei initiatieven vereiste procedure verband met de benodigde ver- ïning in het kader van de Af- stoffenwet wordt momenteel >r G.S. afgewikkeld. De afronding deze procedures zal voor LLTB »ca. 3 maanden duren; voor het edelingsbedrijf nog zeker 'n half r. Omtrent de uitkomst van deze icedures valt op dit moment nog its te zeggen, maar dat staat het men van voorbereidingsbeslui- niet in de weg. MESTOVERSCHOTTEN In de gemeente Venray wordt irlijks 900.000 ton mest gepro- ceerd. Het mestoverschot be- aagt circa 400.000 ton. Beide fkomslige mestverwerkingsbe- ijven kunnen daarvan circa O.OOO ton voor hun rekening imen. Door Maria tot Jezus lui n v. O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" 'AOostrum ÏM. 725 idü i k ing Wees gegroet, Maria, Moeder van onze Ver losser, Moeder van de Kerk en onze Moeder. Maria Troosteres van de Bedroefden, wees onze voorspraak. Tot u komen de ge zonden en gelukkigen; Ibewaar in hen de vreugde en dankbaar- jheid en maak dat ze ontvankelijk en hulp vaardig zijn voor de nood van hun mede mensen, dichtbij en veraf.. Tot u komen de zie ken; ze bidden om ge zondheid naar ziel en lichaam. Help hen dat ze hun leed kunnen dragen; verlicht hun pijn en vraag voor hen daarin troost 'en heil. (uit een gebed van de Paus.) Behoudenis der Kranken. bid voor ons. De kerkdiensten zijn: door de week om 09.00 uur; zaterdaga vond om 19.00 uur; zondag om 08.30 en 10.00 uur. Voor invaliden met |een rolstoel is de kerk gemakkelijk toegan kelijk. LUB/SCARABEE De oprichting van een mestver werkingsfabriek aan de Jan Poels- weg-Deumeseweg tast volgens b. en w. de stedebouwkundige opbouw van de kern Ysselsteyn niet aan, maar valt daarentegen als een voortzetting van de bestaande lang gerekte struktuur te kenschetsen. Door de direkte aanhaking by de kern wordt een verdere versnippe ring van het landelyk gebied en daarmee een aantasting van de openheid van het landschap zoveel mogelijk voorkomen. Bedoelde lokatie vereist geen aan passing van de aanwezige infra- struktuur, die als hoogwaardig en berekend op zwaar verkeer valt te kenschetsen. Wel zal een bedryfs- ontsluiting, rechtstreeks op de Jan Poelsweg moeten worden gereali seerd. Deze aansluiting wordt ook uit verkeerstechnisch oogpunt aan vaardbaar geacht. De gronden waarop de fabriek t.z.t. gebouwd moet worden, zyn reeds in eigendom by de initiatief nemers. Dat kan een spoedige reali satie van de beoogde fabriek bevorderen. De (proeffabriek krijgt een ver- werkingskapaciteit van 70.000 ton mest per jaar. De aanvoer van de mest geschiedt in gesloten vracht wagens, gemiddeld per dag 12 heen en 12 terug. VEREDEIJNGSBEDRIJ F De beoogde oprichting van een mestverwerkingsfabriek aan de Steegse Peelweg, tast naar de me ning van b. en w. de ter plaatse bestaande landschappelijke open heid aan. Temeer omdat in de di rekte omgeving nog een champig- nonbedrijf wordt gerealiseerd. Om die reden wordt aan de initiatiefne mer de voorwaarde gesteld, dat hij zorg moet dragen voor een verant woorde inpassing in het landschap. Ook bij deze fabriek zal de mest in gesloten vrachtwagens worden aangevoerd. Dat zal gepaard gaan met een verkeersintensiteit van 30 tot 35 vrachtwagens per dag. 15 mei Pink Pop met: Elvis Costello, Fishbone, R.E.M., Tknita Tikaram, Nits, Rory Block, Pixies, Heff Healy, Jdarc Almond en John Hiatt. 4 juni Sleez Beez. Het Neder landse antwoord op Guns and Ro ses met een fatastische tweede l.p. ondersteund door een optreden op? 4 juni ZOPO - Horst. Festivals Torhout 1 juli en Wer- cuter 2 juli met: Tanita Tikaram, Nick Cave, Pixies, Robert Cray Band, Elvis Costello, Lou Reed, Texas, Joe Jackson Band. Tenslotte Arenakaarten. maar dan mét vervoer naar Pink Floyd 18 juni in Keulen en Simple Minds op 17 juni in Dortmund. (adv.) B. en w. zijn er van overtuigd dat een dergelijke verkeersintensiteit een noodzakelijke aanpassing van de Steegse Peelweg vereist. Een zwaarder wegdek, maar ook een verbreding van de weg, om de weg berm te sparen. Om dat te kunnen verwezenlijken wordt van de initia tiefnemer een redelijke bijdrage ge vraagd in de kosten, welke geschat worden op 300.000,-. Ook hier zyn de gronden waarop de mestverwerkingsfabriek is ge dacht, reeds in eigendom van de in itiatiefnemer. De kapaciteit van deze fabriek is bepaald op verwerking van 140.000 ton per jaar. VERONTRUSTE YSSELSTEYNERS Bekend is, dat een aantal bewo ners van Ysselsteyn verontrust is door de plannen om tot een mest- verwerkingsbedrijf aan de Jan Poelsweg-Deurneseweg te komen. Met name de lokatie als zodanig achten zy niet geschikt. Deze ver ontruste Ysselsteyners hebben alle gelegenheid om zowel tegen het voorbereidingsbesluit, het vrijstel- lingsbesluit, het verlenen van een bouwvergunning en tegen het ver lenen van een vergunning ingevol ge de Afvalstoffenwet te ageren, met de daartoe ter beschikking staande juridische middelen. De Verontruste Ysselsteyners heb ben hun argumenten tegen de loka tie, de vorige week nog eens in een uitvoerige brief uiteengezet en die aan de dorpsraadsleden en de raads- en commissieleden van de gemeente Venray toegezonden. In de maandag gehouden Öorps- raadvergadering probeerde LLTB- voorzitter Janssen als lid van de dorpsraad deze argumenten te ont zenuwen, maar de andere dorps- raadsleden wilden geen diskussie meer voeren. Ze beslisten meteen over te gaan tot een geheime, schrif telijke stemming. Daarbij zou een ruime meerderheid zich uitgespro ken hebben tegen de lokatie aan de Jan Poelsweg-Deurneseweg. Enkele weken geleden berichtten wij, dat volgend jaar de gemeente Venray één kengetal voor de tele foon zou krijgen. Volgens wethou der Claessens is dat niet juist. Een dergelijk kengetal (04780) zou eerst in 1992 mogelyk zyn. En ook dan zal vermoedelijk Smakt en twee de len van Ysselsteyn nog steeds op het oude kengetal bereikbaar blyven. De kosten om die "uithoeken" van onze gemeente ook onder te brengen bij 04780 zijn dermate hoog, dat ze feitelijk onbetaalbaar zijn. Desondanks - aldus de wethou der - wil de PTT toch nog bekyken of daar verandering in is aan te brengen. PECH VOGEL LIJN AUTOJÜMlfeBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen! (van maandag t.m. zaterdag dag én nacht bereikbaar) LET OP: Wij zijn (natuurlijk) aangesloten bij het FOCWA-garantiefonds. Een steengoede garantie dus voor vakmanschap bij bevorde ring van veiligheid en herstel bij pech. ADVIES: Neem tijdig contact met ons op voor het afspreken van een auto-weldadige vakan tiebeurt: motorisch alles laten nakijken bandencontröle uitlaat nazien Wanneer u een caravan rijdt (die misschien al een jaar werkloos stond te wachten) bedenk dan: Inspectie op verlichting, remmen, banden en wiellagers is bittere noodzaak. Schade herstellen? Timmermans bellen. want; Timmermans Horst maakt foute boel goed. Van half april tot eind juni is de regio Noord- en Midden-Limburg hét aspergeland van Nederland. Traditiegetrouw geeft de Streek VW Noord en Midden Limburg in deze periode een informatie folder uit over het fenomeen "asperges". Het aspergeseizoen 1989 staat voor al in het teken van de folkloristi sche aspergefeesten, die dan in veel dorpen worden gehouden. In de folder is een komplete lijst opgenomen van alle feesten, kom pleet met plaatsen en data. Folklo re, muziek, asperges én de bekende Grenzeloze Gastvrijheid zijn steeds de belangrijkste ingrediënten van deze feesten. Routes In de folder staan twee asperge- autoroutes beschreven. Landschap pelijk mooie routes, die uiteraard ook langs aspergevelden voeren. De aspergeroute Noord-Limburg begint in Venlo, terwijl de Middenlimburg se route vanuit Roermond start. Ook wordt aandacht besteed aan de "Tbur dAsperges". een rekreatieve fietsdriedaagse door het asperge- land. Startplaatsen zijn dit jaar Weert en Venray. Uiteraard zou de folder niet kompleet zijn zonder de adressen van restaurants die in de ze periode een speciale asperge menukaart voeren. De folder "Aspergeland Noord- en Midden-Limburg" is gratis verkrijg baar by alle VW-i kantoren in Ne derland en natuurlijk ook bij de VW aan de Grote Markt te Venray. Hier is ook een aparte folder over de Tbur dAsperges verkrijgbaar. DONDERDAG 11 MEI 1989 Nr. 19 HONDERDENTIENDE JAARGANG Op dinsdag 20 mei a.s. vieren de aan de Hogeweg te Oirlo wonende echtelieden GRAD SMITS (80) en MARIA JEURISSEN (76) hun gou den huwelijksfeest. Ze doen dat met hun 7 kinderen,waarvan er 6 ge trouwd zyn, en hun 11 klein kinderen. Als het aan de beide echtelieden had gelegen, dan was er geen ver haal van hen in "Peel en Maas" ver schenen. Maar hun kinderen dachten daar anders over en op hun verzoek waren ze bereid ons "het een en ander" te vertellen. De Gouden bruidegom. GRAD SMITS is geboren en getogen aan de Gunhoek in Oirlo. Al hadden ze thuis een gemengd boerenbedrijf, voor alle handen was er geen werk en dus moest Grad verhuurd wor den bij anderen; en dat voor één gulden per dag plus de kost, zo ver telde de gouden bruidegom over "die goeie oude tijd", en toch was men tevreden. Trouwens die tevre denheid straalt ook nu nog van hem af. Hij moest op 11 april 1939 's Konings Wapenrok aantrekken, ondanks dat zijn huwelijksdatum al was vastgesteld. In die zg. voor- mobilisatie werd hy gelegerd aan de Maas in Baarlo. Voor zijn huwe lijk kreeg hy één dag vrij, maar hy nam er twee... De voormobilisatie werd gevolgd door de mobilisatie en uiteindelyk door de inval van de Duitsers. Toen had zyn onderdeel al stelling genomen aan de Grebbe- berg. De verdediging duurde 4 da gen. Daar werd de hevigste strijd gestreden. Net voor hij ging trouwen had Grad de ouderlijke boerdery aan de Gunhoek kunnen overnemen. Ty- dens zijn diensttijd beredderde zyn jonge vrouw de boerdery. Zoals de militairen het op van daag hebben, was in die tyd nog niet. Vrij om naar huis te gaan, was MISHANDELING Omdat een omstaander zich kri tisch uitte over een op het Henseni- usplein geparkeerde auto met één kenteken, sloeg de eigenaar daar van de man in zijn gezicht, "waar door deze pijnlijk werd getroffen". De politie was toevallig getuige en nam de autobezitter mee naar het politiebureau, waar deze toch ont kende te hebben geslagen. Maar proces verbaal terzake mishande ling werd hem desondanks aan- Brengt U ons een bezoek... wij adviseren U graag en bieden U een ruime keuze aan. Rive Gauche Yves St. Laurent Eau de toilette spray 30 mill. 29,50 0 de Lancome Eau de toilette spray 45 ml II. 24,95 Nina Nina Rioci Eau de toilette spray 30 ml fl. 45," 7%/'' beperkt. Men kreeg 15 cent per dag en tijdens de mobilisatie 30 cent Via de gemeente werd wel enkele guldens kostwinnersvergoeding betaald. Weer terug op de boerderij, waar het voor de boer na de crisisjaren iets beter werd. In de oorlogsjaren wisten de burgers de boeren te vin den en op de dag van vandaag zyn er nog vele burgers dankbaar dat ze toen zyn geholpen. Het bedrijf werd gerund zolang het ging en toen verhuisde men naar een woning aan de Hogeweg, wóar ze nu tevreden en dankbaar terugkijken op hun 50 jaar lief en leed. De Gouden bruid MARIA JEURIS SEN zag het levenslicht in Hegel- som. Ze groeide daar op en moest, nadat ze de school verlaten had. uit gaan werken, of wel "dienen" en dat hoofdzakelijk bij de boeren. Dat het daar werken en aanpakken was. dat weten de ouderen nog wel. Maar zeker is ook dat die leerschool haar later in haar huwelijksleven goed van pas is gekomen, want op die kleine boerenbedrijven was er geen tyd om te luieren. Er kwamen 7 kinderen. Met de verzorging van het gezin en 't werk op het bedryf, bleef er weinig tijd over voor andere bezigheden. Tijdens ons gesprek gingen hun gedachten vanzelfsprekend naar die 50 jaar en ze bleken een dank baar paar te zijn, dat nu nog iedere dag geniet van een welverzorgde le vensavond. Hun hoogtijdag wordt begonnen met een plechtige Eucharist ievie- ring om 2 uur in de parochiekerk van Oirlo. Daarna zal het feest wor den voortgezet in zaal "De Ruif' waar iedereen, tussen 18.30 en 19.30 uur. de gelegenheid krijgt het gouden paar en familie geluk te internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Een team van hardlopers uit Ys selsteyn, speciaal voor deze gele genheid geformeerd, heeft op 5 mei jl. in Apeldoorn deelgenomen aan een 24-uurs marathon estafette loop. In totaal deden 71 ploegen uit diverse West-Europese landen mee aan deze wedstrijd en van deze 71 ploegen eindigde de Ysselsteyners op een eervolle 5e plaats. De Ysselsteyn se ploeg bestond uit de volgende lopers: Frank Marcel lis, Robert Arts, Geert Deters, Je roen Hesen. Pieter Swinkels, Henk Jenniskens, Matty van Dyck. Wiet van der Hoff. Peter Scheres (Ven ray). reserve/soigneur Rob Peters en coach Peter Paul Konings. Een 24-uurs marathon estafette loop houdt in. dat in 24 uur tyd on afgebroken op een parcours van 1.700 meter lengte in estafette-vorm moet worden hardgelopen, waarby de ploeg uit maximaal 10 personen mag bestaan. De uiteindelyk afge legde afstand bepaald de ein duitslag. Het "team Ysselsteyn" wist daarby een afstand van 377 km!! te overbruggen, byna de afstand van een marathon per loper. Een dergelijke wedstrijd vergt het uiterste van het lichaam, doordat men tussen het afleggen van de ronden nauwelijks tot rust kan ko men en men bovendien 24 uur niet kan slapen. Deze prestatie is des te meer een felicitatie waard, omdat geen van de team-leden eerder aan een dergelij ke uitputtingswedstrijd had deelge nomen en men dus van tevoren niet wist, welke inspanning er zou worden gevergd. Foto: het komplete team na hel behalen van hun sukses en nadat z(j de bloemen van hun "suppor ters" in ontvangst hadden genomen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 13