Wijziging van het betalingstijdstip van de uitkeringen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak 4, 5 en 15 mei RAADHUIS GESLOTEN Afsluiting Hardeweg op 6 en 7 mei a,s. 4 Mei Dodenherdenking Verkiezing van de leden van het Europese parlement Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Mededeling voor het bedrijfsleven PEEL EN MAAS Venray gaat elektronisch stemmen Verkiezing van de leden van het Europese parlement Stemmen bij volmacht Tentoonstelling over asielzoekers in bibliotheek Geen huisvuil ophaaldienst op 4 en 15 mei Openstelling buitenbad Studiefinanciering wil tijdig juiste gegevens hebben van studerenden Bekendmaking PEEL EN MAAS RAEDTS KollektekalendeM mei 1989 M a t he Volleybalclub Maashees Vierlinqsbetg Donderdag 4 mei (Hemelvaart) Hop Swing Band 15 personen (entree vrij) Wrlidan 5 mei Zaterdag 6 mei Zondag 7 mei PEEL EN MAAS Fietscross Grand National te Venray Trimclub Venray PEEL EN MAAS Woensdag 3 mei - Peginè jrjyj RA ons is 1 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo, m. u. v. het onderdeel cultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). In verband met Hemelvaartsdag (4 mei). Bevrijdingsdag (5 mei) en tweede Pinksterdag (15 mei) is het raadhuis op deze dagen geslo ten. Op tweede Pinksterdag ver valt uiteraard het wekelijkse spreekuur van de collegeleden. In verband met de te verwachten drukte bij gelegenheid van de Zuid- Nederlandse selektiewedstrijden fietscross op de fietscrossbaan Vla kwater zal op zaterdag 6 mei vanaf 13.00 uur tot zondag 7 mei a.s. 18.00 uur het gedeelte van de Har deweg gelegen tussen de Etnalaan en de Vliezenweg, voor het door gaande verkeer worden af gesloten. Op donderdag 4 mei a.s. vindt om 19.00 uur in de Grote Kerk de jaar lijkse Dodenherdenking plaats. Tij dens deze plechtigheid zal het woord worden gevoerd door burge meester Defesche en deken Busch- man: dominee Van Es. die helaas verhinderd is. zal worden vervan gen door mevr. V.d. Rufjt. die een bede zal uitspreken. Ook zal één van de kinderen van groep 8 van de Mariaschool te Öostrum, die dit jaar het oor logsmonument aan het Kerkpad heeft geadopteerd, een voordracht houden. De kinderen van groep 8 van deze school zullen voorafgaand aan de herdenking op het raadhuis worden ontvangen door het college van B en W. De herdenkingsplechtigheid wordt opgeluisterd door fanfare "De Dorpsklank" uit Casten ray en het dameskoor "Venrode". na afloop van de herdenking zal een stille tocht worden gehouden vanaf dc Grote Kerk naar het oor logsmonument aan het Kerkpad, al waar onder meer door de burge meester en de voorzitter van het Orai\je-comité kransen zullen wor den gelegd. Met ingang van 1 juni a.s. zal de gemeente Venray alle uitkering in gevolge de Algemene Bijstandswet (ABW, RWW)m de I.O.A.W. en de I.O.A.Z. vroeger gaan uitbetalen. De uitkering over de voorafgaande maand worden op dit moment be taald tussen de tiende en zestiende van elke maand. Met ingang van 1 juni a.s. wordt de uitbetaling over de voorafgaande maand voortaan gedaan op de achtste, de negende of de tiende van elke maand. De eerste vervroegde betaling zal op 9 juni a.s. plaatsvinden. Bovendien kunnen alle uitke ringsgerechtigden, met ingang van 1 juni a.s. maandelijks een gedeel telijke vooruitbetaling over de lo pende maand krijgen. Dit wordt uitbetaald tegelijk met de normale uitkering over de voorafgaande maand. Deze vooruitbetaling vindt niet automatisch plaats. Daarvoor dient een schriftelijk verzoek ingediend te worden. Voor uitkeringsgerech tigden die vanaf 1985 een overbrug gingsuitkering hebben gehad en deze nog niet geheel hebben terug betaald, geldt een andere regeling. Degenen, die in verband met de verschuiving van het beta- lingstijdstip in 1985, een overbrug- gingsuitkering hebben ontvangen en die nog niet geheel hebben te rugbetaald, krijgen binnenkort een nadere beslissing. Daarin staat dat bij de uitbetaling van de allerlaatste uitkering en in een aantal gevallen ook al bij de betaling van 9 juni a.s. rekening zal worden gehouden met de niet-terugbetaalde overbrugging suitkering en dat zij dan minder krijgen uitbetaald dan gebruikelijk. Op die manier vindt vereffening van de overbruggingsuitkering plaats. Alle uitkeringsgerechtigden wor den tussen 1 mei en 1 juni over het bovenstaande persoonlijk geïnfor meerd door een brief. De brieven worden niet allemaal tegelijk ver zonden. Het is daarom goed moge lijk dat sommigen begin mei een brief ontvangen en anderen pas in de vierde week van mei, maar iede reen ontvangt voor 1 juni persoon lijk een brief. Voor nadere informatie kunt u, nadat u de brief hebt ontvangen eventueel kontakt opnemen met de afdeling Sociale Zaken. De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden vaii liet Europese parlement een k'iézër 'toegèstaan'is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de vol gende bepalingen. A. Schriftelijk verzoek 1. Tbr sekretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de for mulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus utterly k op 1 juni 1989, door de kiezer worden ingediend by de bur gemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan by volmacht of per brief te stemmen. 4. By inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingsltaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegiti- matiekaart. B. Mondelingeverzoek 5. Na ontvangst van zyn oproe- pingskaart kan de kiezer ook. in plaats van een schriftelyk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter sekretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen om zetten in een kiezerslegitimatie- kaart.. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 9 juni 1989. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kies recht aanmelden in een stembu reau van zijn keuze binnen Nedèrland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesekretarie ver strekt. De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Regelmatig bereiken het bureau Voorlichting van onze gemeente be richten en vragen vanuit het be drijfsleven over vertegenwoordigers die in verband met de samenstel ling van informatiegidsen, platte gronden e.d., by het Venrayse bedrijfsleven advertenties trachten te werven, waarby deze vertegen woordigers de suggestie wekken als zouden zij handelen "in opdracht van de gemeente". Voor alle duidelijkheid attende ren wy het Venrayse bedrijfsleven er nog eens nadrukkelijk op, dat enkel vertegenwoordigers die in 't bezit zijn van "n (recente) originele brief van 't coll. van B en W. waarin duidelijk omschreven is dat het be trokken bureau handelt in op dracht van de gemeente Venray en met betrekking tot welk onderwerp dit bureau bevoegd is akkwisitie te plegen, in dit verband als "hande lend in opdracht van de gemeente" kunnen worden beschouwd. Mochten er twyfels ryzen, dan luidt het advies: neem kontakt op met het bureau Voorlichting of met de bedrijfskontaktftinktionaris van de gemeente Venray. In dit verband wijzen wij er voor de goede orde op, dat binnenkort, i.v.m. de vernieu wing en uitbreiding van de in Ven ray geplaatste wykplattegrond- kasten. een dergelijke akkwisitie in opdracht van de gemeente zal wor den gepleegd door het bureau Suurlaud. EEN ABONNEMENT WAARD! De gemeenteraad van Venray heeft in het najaar van 1988 beslo ten om elektronische stemmachi- nes aan te schaffen. De kiezers in de gemeente Venray kunnen zo op donderdag 15 juni 1989 bij de ver kiezingen voor het Europese Parle ment voor de eerste keer door een simpele druk op de knop hun stem uitbrengen. De foutloze registratie en de snelle en korrekte vaststel ling van de uitslag maken het ge bruik van stemmachines aantrek kelijk. Bovendien is de methode kostenbesparend. Het gebruik van de stemmachine is uiters eenvoudig. In plaats van het stembiljet, waarop men een hokje rood moet maken, vindt de kiezer een tafel, waarop alle kieslijsten met de namen van de kandidaten staan vermeld. Door de knop vóór de kandidaat van de keu ze in te drukken, brengt men zyn stem uit. Daarna moet men nog een knop indrukken, waarmee de stem in het geheugen van de machine wordt opgeslagen. Ongeldige stem men kunnen niet meer worden uit gebracht: blanco stemmen wèl. Om iedereen kennis te laten ma ken met de nieuwe machines staat in de hal van het raadhuis vanaf maandag 24 april 1989 een stem machine opgesteld. Bovendien wor den er demonstraties gegeven: op woensdag 17 mei 1989 en donder dag 18 mei 1989 van 18.30-20.00 uur in de burgerzaal van het raad huis. Iedereen is welkom by deze demonstraties. De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese parlement een kiezer toegestaan is bij vol macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Tbr sekretarie van deze gemeente zyn kosteloos verkrijgbaar de for mulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 1 juni 1989, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in een kie zersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hy zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. Machtiging door overdracht I van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepings kaart, tot en met de dag der stem ming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangegeven ge machtigde moet op de dag der kan didaatstelling (3 mei 1989) in hetzelfde stemdistrikt staan inge schreven als de kiezer die de vol macht geeft 8. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend tegelijk met zyn eigen stem, in het stemdistrikt waar hy staat ingeschreven, uit brengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trek ken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesekretarie ver strekt. De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Vanaf 8 tot en met 13 mei a.s. or ganiseert de werkgroep opvang asielzoekers een tentoonstelling met als centraal onderwerp 'Vluch ten'. Dit gebeurt aan de hand van een aantal posters en nadere uitleg. Tevens zal de werkgroep, die geheel uit vrijwilligers bestaat aanwezig zijn om ookjuitleg te geven over de aktiviteiteg die de werkgroep uit voert om de asielzoekers op te vangen. De aktiviteiten bestaan o.a. uit het opknappen en inrichten van toege wezen huizen, hulp by juridische procedures, het wegwijs maken in Venray en het geven van Nederland se taalles. De werkgroep zal aanwezig zijn: maandag 8 mei van 14.00-16.00 uur; woensdag 10 mei van 14.00-17.00 uur; vrydag 12 mei van 18.00-20.00 uur; zaterdag 13 mei van 10.00-12.00 uur.. Deze tentoonstelling zal plaats vinden in de Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 13 in Venray. Indien u interesse heeft om de werkgroep te komen versterken of andere in lichtingen wilt kunt u ook bellen met mej. Riëtta Bouman, 04780- 87128. In verband met Hemelvaartdag (4 mei) en 2e Pinksterdag (15 mei) komt de route van de huisvuilop haaldienst op die dagen te verval len. Op Bevrijdingsdag (5 mei) wordt de normale vry dagroute van de huisvuilophaaldienst gereden. Met ingang van 1 mei jl. is het buitenbad van het gemeentelijk zwembad weer opengesteld voor het publiek. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag: van 10.00-19.00 uur; zaterdag en zondag: van 10.00-18.00 uur. Dit betekent, dat dus ook komen de Hemelvaartsdag en Bevrydings- dag op 4 resp. 5 mei buiten gezwommen kan worden. Zouden de weersomstandigheden op die da gen slecht zijn, dan zal het binnen bad worden opengesteld, van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur, waarvan ook de seizoensabonne mentshouders gebruik kunnen maken. Dit laatste geldt ook by slecht weer op zon- en feestdagen in de rest van het seizoen, met uitzon dering van de periode waarin het binnenbad wegens onderhouds werkzaamheden gesloten is. Van maandag t/m vrijdag kunnen seizoensabonnementshouders by slecht weer tevens gebruik maken van de vrijzwem-uren in het bin nenbad Voor studerenden die onder de Wet op de studiefinanciering vallen zijn de volgende punten van groot belang: tijdig aanmelden; tydig doorgeven van mutaties. Tydig aanmelden Studerenden worden door mid del, van een televisiespot gewezeji op de noodzaak om zich tijdig aan te melden, namelijk drie maanden voordat ze 18 jaar worden of als ze al 18 jaar zijn, drie maanden voor dat er met de studie wordt begon nen. De spot wordt uitgezonden tot en met 18 mei 1989. Tot die datum is de brochure Studiefinanciering 18+ met aanvraagformulier ver krijgbaar bij postkantoren en bibli otheken. Wijzigingen in naam, adres en studie Alle studerenden worden tevens gewezen op het belang van het tij dig doorgeven van wijzigingen in de van hen geregistreerde gege vens. Dit gebeurt tussen 24 april 1989 en 9 mei 1989, qjoor middel van een brief en een overzicht van de geregistreerde gegevens. Voor de korrekte toekenning van studiefinanciering voor het nieuwe studiejaar, is van belang dat de ge gevens voor het nieuwe studiejaar vóór 1 juni 1989 aan de Produkt- groep Studiefinanciering zijn door gegeven. Dit is evenzeer van belang bij de eventuele invoering van de OV-Studentenkaart. Er moet met name worden gelet op: de naam, de voorletters en de ge boortedatum; het woonadres en/of het korrespondentie-adres; de school- en de studiege- gevens. Studerenden die staan gere gistreerd met een einddatum studie op 30 juni 1989 omdat ze de oplei ding dit studiejaar afronden, moe ten voor 1 juni 1989 een eventuele vervolgstudie hebben doorgegeven. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 25 april 1989 in voorbereiding heeft verklaard: een partiële herziening van het bestemmingsplan "Burggraaf' voor een perceel gelegen aan de Raad huisstraat 6 te Venray, ten behoeve van de voorgenomen verbouwing van de ter plaatse gevestigde dans school. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 5 mei 1989 en ligt vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis te Venray, afdeling ruimtelij ke ordening, kamer 201 (van 09.00 tot 12.00 uur). De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. 'n leesbare krant Geen spreekuur burgemeester Op maandag 8 mei vervalt het spreekuur van burgemeester mr. H.J.M. Defesche. TAXATIEKANTOOR voor alle soorten o.g. taxaties H.M.M. RAEDTS beëdigd taxateur TEL. 04780-81469 tejme op 6 mei: Muziek- en Majoretl howkorps St. Petrus Banden (pl selijke aktie in het kader van jeugdkollektewezen): 8 t/m 14 mei: Nederlands Ast i Fonds flandelijke aktie); 15 t/m 21 mei: Vereniging Nederland (landelyke aktie): 22 mei t/m 4 juni: Nederlands de Kruis (landelyke aktie). Alleen voor deze akties is een lektevergunning verleend. Koll teren buiten de aangegeven perk is niet toegestaan. De kollektant 1 en kollektrices moeten een op kollekte gericht legitimatiel kunnen tonen. lelijk ndra ei [i zusje, rig naa len k( '1 am: LINE ter var en Ril der Zaï BP nei 191 iter: G< eter: J< ia en F „00- 22 A 03 112.0 it iboren bev *AHA on var sen Cl 1964 198 lsens-T DX 276: iber Tt l,w Groot famllie-bedrijven-straten volleybal toernooi. 's-Avonds feestavond met medewerking van Spellenmorgen Basisscholen uit de gemeente Vierllngsbee 's-Middags clown MKGPPBr' bekend van televisie (Tineke Veronica). 's-Avonds Disco-avond m.m.v. bekende D.J. hebb< IE '89 gra Wilir meuler erdistrs B02 JG 's-Avonds grandioze feestavond met de formatie,,Fl6Ur jjjjjj* Internationaal volleybaltoernooi met teams uit Duitsland, België en Nederland. iebort 989 Dit alles op het feestterrein aan de Venneweg te Maashees sma :hter v rrie en (Grote verwarmde feesttent aanwezig.) 25 laar ije var 198! jrouw Maashees - Vierlingsbeek CombinatiN ettanti ls een on no< bloem leeft ee iefde n mens 1 er: Wii er: Be lij en i rij met an oiu usje 1NNE nna H en En 9 apri leeksti 1 er 'n leesbare krant Op zondag 7 mei hebben we een thuiswedstrijd. Dan is de Grand Na tional hier in Venray. Voor deze wedstryd moeten de jongens en meisjes crossen om voldoende pun ten te krygen om met de N.K. mee te mogen doen. De crossers die dan naar Venray komen zijn allemaal jongens en meisjes uit afdeling Zuid en Oost. Voor deze wedstrijd hebben zich 500 crossers inge schreven. &|f|P? Sabine Schoenmakers Girls 10-11 jaar Voor Venray is dit de eerste keer dat we een Grand National wedstryd hebben. De leden zijn* dan ook druk in de weer om te zor gen dat de baan en de omgeving er ook netjes by liggen, en als 't zon netje er nog een by is dan zal het een hele mooie en spannende wedstryd worden. Zaterdagmiddag en zondagmor gen is er trainen. De wedstrijd be gint om 11 uur en is om 5 uur afgelopen. Wij wensen onze leden veel sukses en hopen dat er veel mensen van Venray eens naar de crossbaan komen om eens te zien wat een fietscrosswedstrijd is. Tot zondag op de crossbaan in het Vlakwater. 'Ij Zl ;ebori 0ST doe ost, B zabet irtien (melis Trimclub: Ons programma: Inlopen c.q. warmlopen 10-1 minuten, oefeningen voor losm ken spieren, loop- of spelkombin ties, uitlopen. Het geheel duurt 1 uur cfettant werkt zeer ontspannend. Gesel voor dames en heren van alle lei tijden. Zin om mee te doen! Onze aktiviteiten: Lopersgroep: Zaterdagmorgen om 7.15 uur vad af Hoofdingang Rank Xerox, va q^AI trainingsduurloop van 10 km. Zondagmorgen om 08.30 uur ve zamelen by aanvang wandelcircu Lorbaan, programma als boven bf schreven. Lopersgroep: Maandag- en donderdagavonf vertrek om 18.30 uur vanaf St. Ai|ns toniusveldweg 1. Trainingsloop vai ^£8 12 km. Verschillende routes. Inlichtingen bij Piet Loomani Ouverturestraat 14, tel. 85384. mei Twist' 58161 etoon Wij g wel O] DeH 15.00 trudis EER! Wez vindt ,In straa waar houd 20.31 fHE0 ONDER INVLOED Opvallend rijgedrag was voor d* politie aanleiding in de vroeg* maandagmorgen omstreeks 04.01 uur, op de Weg in de Berg een perso nenauto te laten stoppen, bestuurder, een Venrayer, bleek on )ns ai der invloed van alcohol te verkeren|8021 De blaastesten rechtvaardigden rijverbod van 3 uur en de aanzeg ging van proces verbaal. IN DE BOSSEN TERUGGEVONDEN In de bossen tussen Vierlingfr beek en St. Anthonis werden goede ren aangetroffen welke eerder gestolen waren in cafetaria "Den Hoek" in Merselo. Daar waren o& snoepgoed, pakken koffie en aan stekers verdwenen. De daders van deze inbraak zitten reeds hun j rechte straf van misdrijven uit, ii een Duitse gevangenis. Het betreft iijge< twee jongelui die eerder in de ge rouv meente Vierlingsbeek waren aange cteli houden en aan de Duitse politic iriller waren overgegeven, omdat de Duit |0S< se instanties uitlevering hadden ge ANi vraagd. HARI (HON gaai dag 15.0 Vr. Oos Ree 20.C sclu Wai teC weden It. J(

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12