Geen akties bij taxibedrijven Raadsvergadering Meerlo-Wanssum T AM0ERAI AKTIE TANKSLAG in de gemeente VIERLINGSBEEK Brigadier Beuving bevorderd tot adjudant Informatie-/kontakt- avond borstkanker- patienten Venray e.o. Europa Congres in Venray Nieuwe ideeën in woonstijl "Tomorrow" bij Frans Voermans AANBIEDING ZONNEKUUR Gemeente boos op G.S. Correct Nederlands RISC Natuur Wandeltocht Oorlogsfilm Overloon-Venray groot sukses a de la Campagne DINER DANSANT f 47.50 '9<na PEEL EN MAAS Donderdag 13 april - Pagina 5 Twintig taxibedrijven in en rond fcnray hebben dinsdagavond beslo- Sn voorlopig niet tot akties over te tóan. Wel zal het kort geding, dat zy ebben aangespannen tegen het jfL, doorgang vinden. Hierin pordt geëist, het ZNL-besluit, om de «deling van taxiritten voor het iekenfonds onder te brengen by én vervoerder, over een grote re- go, terug te draaien. Zó hopen de ervoersbedry ven tot een eerlykere «deling te komen van de zieken- jnds-taxi ritten. Verder zullen de vervoersbedrij ven zelf met een plan komen om de ritten zo eerlyk mogelyk te verde en. Begin volgende week zal dit jan by de ZNL gedeponeerd lorden. COMPLEXE SITUATIE De situatie by sommige taxibe- jrjjven si op dit moment nypend. ïnkele vervoerders staan op het junt failliet te gaan. De oorzaak van jle problemen ligt op twee ge- jieden. Sinds 1982 heeft het ZNL de koör- dinatie van ziekenfondsritten on dergebracht b\j één meldputn. Een aantal vervoerders heeft sinds die ijd een regelmatige teruggang van Set aantal ziekenfondsritten ge constateerd. Nu het ZNL deze meld- een nog groter gebied toebe- leeld, wordt voor sommige bedrij en de situatie nog slechter. Het vervoersbedrijf dat de meldpost be heert heeft voor het zeggen wie wei- te ritten doet Een bijkomend probleem is de herziening van het groepsvervoer en het personenvervoer. Vorig jaar de vergunningen voor dit ver voer samengevoegd, om zo een bete re bezetting van het autopark te Creëren. De vervoersbedrijven zit ten op dit moment in een over- sfase. Het aantal kilometers, dat door een bedryf gemaakt wordt ia bepalend voor het aantal vergun- In de raadsvergadering van 20 ok tober 1988 heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor het houden van een "aktie Ihnkslag". Het doel van deze aktie is iude, niet meer in gebruik zynde olietanks, leeg te zuigen en schoon tfe maken. Hierdoor wordt voorko men dat in de toekomst, wanneer een tank doorroest, bodemveront reiniging optreedt die dan tegen loge kosten moet worden opge ruimd, De kosten van bodemsane ring bedragen al vlug 400,- per Een lekkende olietank maakt vervanging van 10-20 m3 grond loodzakelyk. Bovendien wordt op deze manier voorkomen dat het grondwater wordt verontreinigd door lekkende olietanks. 1 Liter olie die in de bo dem weglekt maakt 1-.000.000 liter water voorgoed ongeschikt voor konsumptie. In totaal zijn 117 tanks aangemeld leeggezogen en schoongemaakt te worden. De kosten hiervan wor den door de gemeente betaald. De tanks worden tevens onklaar ge maakt door er twee gaten in te bo ren. zodat de tanks niet opnieuw kunnen worden gebruikt. De totale kosten van deze operatie bedragen 42.120,-. Dinsdag 11 april jl. is de aktie offi cieel gestart door wethouder J. Ron- j van milieuzaken. Dit geschied- tydens een byeenkomst by de fem. Kuenen, Rondweg 12 te Overloon. m K( ningen, dat een bedrijf krijgt, dus het aantal taxi's dat gereden mag worden. Deze situatie leidde ertoe dat eind vorig jaar een twintigtal bedrijven zich op één lyn opstelde en zich verenigde in een organisatie, die hun belangen behartigd t.a.v. het ziekenvervoer. In de dinsdag gehouden bijeen komst van deze vereniging, meldde een vervoerder, dat hij deze week voor nog maar 100- gereden had. Zijn bedryf is voor 90% afhan- kelyk van ziekenfondsritten. Hij was dan ook vóór aktievoeren. Een grote meerderheid van de le den is echter voor afwachten. Af wachten wat het kort geding oplevert; afwachten hoe het ZNL reageert op de plannen van de vere niging. In het kort geding komt er erop neer, dat het ZNL beschuldigd wordt van overtreding van haar ei gen regels. Artikel 47 op het zieken vervoer bepaalt nl. dat er een eerlijke konkurrentie moet plaats vinden ta.v. het ziekenvervoer. Dat is nu. in de door het ZNL geschapen situatie, duidelijk niet het geval. Het kort geding is aangevraagd voor vrijdag a.s. De plannen die de vereniging heeft houden in, dat de meldpost ondergebracht wordt op een neu traal punt. Alle bedry ven verenigen zich in een vereniging die als rechtspersoon optreedt naar het ZNL toe. Deze vereniging gaat dan ook een vervoerskontrakt aan met het ZNL. De administratie wordt in deze vereniging centraal geregeld. Daarbij wordt tevens kontrole ge houden op eventuele oneigenlijke ritten (in beschermde plaatsen). De ze struktuur werkt al in Midden- Brabant en funktioneert prima. Bo vendien wordt hiermee voldaan aan de eisen van het ZNL en vindt er een eerlyke konkurrentie plaats. Het heeft lang geduurd, maar in de loop van woensdag werd bij de politie bekendgemaakt dat, als op volger van de op 1 maart 1988 ver trokken adjudant Jan van Ampting, met terugwerkende kracht tot die datum, benoemd is brigadier Anne Beuving. Adjudant Beuving heeft sinds het vertrek van adjudant Van Ampting die funktie waargenomen. VERKOOP GEVONDEN FIETSEN Op vrijdag 21 april a.s. is er op het politiebureau weer gelegenheid om naar 30 gevonden fietsen te komen kijken. En wel door gedupeerden, die in de loop van 1989 hun fiets zyn kwijt geraakt. Die mogelijkheid is van 17.00 tot 18.00 uur. De verkoop van die fietsen zal plaatsvinden aan gedupeerden die bij de politie aangifte hebben ge daan van diefstal van hun fiets. De verkoop vindt plaats op zater dagmorgen. Dan kan een bod wor den gedaan. Aan de hoogste bieder zal de fiets worden verkocht. Men kan een bod doen tussen 10.00 en 11.00 uur. DIEFSTAL TUINMEUBELEN Uit een tuin bij een bungalow aan de Athoslaan werden 4 tuinstoelen gestolen. Op woensdag 19 april 1989 orga niseert het Nazorgteam Venray voor de 8e maal een informatie-/kontakt- avond voor dames, die een borstam- putatie hebben ondergaan, danwel met borstkanker zyn gekonfron- teerd. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray. De avond is als volgt ingedeeld: 19.30-20.00 uur: ontvangst met koffie en woord van welkom door de Heer T. van Gestel 20.00-20.30 uur: informatie over chemo- of cytostaticatherapie door dr. Eekhout internist St. Elisabeth ziekenhuis 20.30-20.45 uur: aanvullende in formatie over zijn ervaringen met het toedienen van cytostatica va nuit verpleegkundige optiek door de heer L. van Gemert 20.45-21.30 uur-, gelegenheid om vragen te stellen aan en van ge dachten te wisselen met de beide inleiders 21.30-23.00 uur: gelegenheid om informeel met elkaar na te praten voor degenen die dat willen. In verband met het reserveren van de ruimte zouden wij het erg op prijs stellen al u even uw komst (eventueel met echtgenoot, familie lid of vriendin) telefonisch door geeft aan één van de teamleden (04780-82972, 04780-82743 of 04709-3351). Ook zonder telefo nisch kon takt vooraf blijft u van harte welkom. 2400 KWARTJES GESTOLEN Een aan de Merseloseweg staande camper kreeg ongewenst bezoek. Een pot waarin 2400 kwartjes gespaard waren, is verdwenen. Door verbreking van de deur was toegang verkregen tot de camper. Omdat alleen maar de kwartjes ont vreemd zijn, denkt de recherche dat de dader op de hoogte moet zijn geweest van deze spaarpot. "In het hart van Europa". Onder dit motto zijn Europese christen democraten verenigd in de Europe se Volkspartij. In het hart, omdat de christen-democraten midden in de samenleving wijlen staan, tussen de mensen. Dit geldt ook voor jonge christen-democraten, en zeer zeker voor CDJA-ers in Limburg, de meest Europese provincie van Nederland! Op zaterdag 22 en zondag 23 april a.s. organiseert het CDJA-Venray on der auspiciën van het CDJA- Limburg een Europa Congrs. Het Congres staat enerzijds in het teken van de Europese verkiezingen en anderzijds van de uitwisseling met geestverwante politieke jongere norganisaties uit het buitenland. Een aantal prominente gastspre kers is uitgenodigd, die ieder vanuit hun eigen verantwoorde lijkheid en invalshoek zullen in gaan op diverse aspekten van de Europese eenwording. Uit het bui tenland zullen in ieder geval dele gaties aanwezig zyn van de Junge Union Marl in de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen en de CVP-jongeren uit het Belgische Herentals, waar het CDJA-Venray een 'Partnerschaft' onderhoudt. Deelname aan het Europa Con gres, dat in zyn geheel plaatsvindt in Gastencentrum Wieënhof, is uit eraard geheel gratis. Belangstellen den kunnen tegen een uiterst schappelijke vergoeding aanzitten aan het diner op zaterdagavond en/of de lunch op zondagmiddag. Aanmelding vooraf is noodzakelijk. Voor meer informatie: Secretariaat Europa Congres, p/a Jan Loonen, Volen 3, 5812 AG Venray, tel. 04780- 81484 of Gerrit Loonen (04787- 1968). "Tbmorrow" is een kompleet nieuw woonkonsept met nieuwe ideeën over modem wonen. "Tb morrow" is country, Italiaanse ro mantiek, koloniaal pitriet, Art, Deco, klassiek of modern. Bekende stjjlen, maar met een heel eigen ak sent en met ongewone kombi- naties. Nederlandse topstylisten hebben met "Tomorrow" een totaalkonsept samengesteld, waarbinnen jong en oud naar hartelust kan kombine- ren. Het assortiment meubelen en woonaccesoires werkt heel inspire rend. De variatie is groot en iede reen ontdekt in de ruimte kollektie wel voorbeelden, die passen bij per soonlijke smaak en woonbeleving. By Frans Voermans in Boxmeer kunt u "Tbmorrow" ontdekken. In een speciale presentatie, kunt u in alle rust genieten van een intrige rende kollektie. Iedereen die kiest voor de nieuwste stijl van wonen, is bij Frans Voermans op het juiste adres. Men zal u graag rondleiden en van advies dienen. Vol trots dat dit nieuwe woonkonsept in deze zaak staat. 10 x 54 uur bank en hemel met gratis Lancaster zonnecosmetica probeerset. Zolang de voorraad strekt. De gemeente Venray is boos; boos op Gedeputeerde Staten van Lim burg en boos op de. gemeenten Ven- lo en Tegelen. Reden hiervan is de herziening van het Streekplan Noord- en Midden-Limburg. Vooruitlopend op die herziening heeft Venlo-Tegelen, samen met de provincie een apart streekplan voor beide plaatsen gemaakt. Het Gewest Noord-Limburg, waarin Venray o.a. samen met Venlo en Tegelen deel nemen, moet hierop voor 1 mei rea geren, terwyl pas na die datum het Streekplan Noord- en Midden- Limburg wordt herzien. Het Gewest moet dus snel reage ren op een plan waarvan de gevol gen voor de regio nog niet duidelyk zijn. Sterker nog, alleen de aan grenzende gemeenten van Vanlo hebben het Streekplan Venlo- Tegelen toegezonden gekregen. De overige gemeenten van het Gewest zijn hierby gepasseerd. Venray heeft na lang zeuren een plan in handen kunnen krygen. Wethouder Willems toonde zich verre van gelukkig met deze ont wikkeling. Het verzoek van het Ge west om de reaktietermyn te verlengen werd door G.S. gene geerd. De wethouder heeft het ge voel dat Venlo-Tegelen zich steeds meer gaan afzonderen van het Ge west, een zaak die de onderlinge verhoudingen niet ten goede ko rnet Het frustreerd de wethouder dan ook, dat de gemeente nog maar weinig kan ondernemen omdat de tyd dringt. Tydens de commissievergadering voor ruimtelyke ordening en volks huisvesting stelde de wethouder, dat een reaktie van het Gewest op dit plan, er niet inzit. Venray zal als gemeente wèl ongevraagd reageren! "Wat hier gebeurt is onfatsoen lijk". aldus commissielid L. Janssen (WD). "Wat kunnen wy doen?", vroeg hij zich af. "Met Venlo en Te gelen hun gang te laten gaan, ko men we er ook niet". Dhr. Janssen zei dat de wethouder zich vooral niet in moest houden, in zyn reak tie naar Gedeputeerde Staten. "Je zou haast zeggen, dat het lidmaat schap van het Gewest opgezegd moet worden" aldus deze spreker. Dhr. Janssen kreeg by val van dhr. Zwiebel (PvdA): "wees vooral niet te vriendelyk in uw reaktie" zo advi seerde hy de wethouder. Dhr. Philipsen, CDA-commissielid en lid van de Provinciale Staten, wist dat de kritiek van de wethou der óók in de commissie ruimtelij ke ordening van 'de provincie is geuit "G.S. heeft die alleen maar ter kennis genomen. We moeten ons samen met andere gemeenten daartegen verzetten" aldus dhr. Philipsen. MISHANDELING Terzake mishandeling, meerdere malen gepleegd werd door de poli tie een Venrayer aangehouden. Hy woonde sinds drie maanden met een vriendin samen. Maar dat sa menwonen had meerdere malen tot gevolg dat hy zyn vriendin mis handelde. Donderdag gebeurde dat weer. toen hij met zyn vuisten het gelaat van zyn vriendin bewerkte, waardoor die pylyk werd getroffen en zich onder medische behande ling moest stellen. De man werd aangehouden, legde een volledige betekenis af en beloofde zyn vrien din niet meer lastig te zullen vallen. Hy werd huiswaarts gezonden. Pro ces verbaal is opgemaakt DIEFSTAL KOPLAMP-UNIT Van een aan de Plataanstraat ge parkeerde personenauto is een koplamp-unit gesloopt. Voor de ei genaar een schadepost van 275,-. Vele mensen kunnen op het eerste gezicht redely k uit de voeten met hun Nederlandse taal. maar stuiten in allerlei situaties toch op problemen. Die problemen hebben vaak te maken met het lezen en be- grypen van teksten die moeilyk zijn. Maar ook het opstellen van of ficiële briev en of het spreken in het openbaar kan moeilijk zijn. In vele situaties kan een geode beheersing van de Nederlandse taal van pas ko men. Byvoorbeeld op het werk. by het helpen van kinderen en hun huiswerk, bij het invullen van for mulieren, by het schryven van offi ciële brieven, bij het volgen van cursussen etc. De Stichting Volwassenen Educa tie Noordelyk Limburg organiseert cursussen Nederlands vóór volwas senen waarin aandacht besteed wordt aan bovengenoemde vaardig heden. Deze cursussen zijn bestemd voor inwoners van de ge meenten Venray. Horst, Sevenum, Broekhuizen, Meerlo-Wanssum, Bergen en Gennep. Aanmelden voor 18 april a.s. Voor aanmelding en informatie: 04709-3298 of 04780-85746. Solisten- en Ensemble- concours Muziekfederatie Venray Op zaterdag 8 en zondag 9 april jl. werd in de foyer van schouwburg "De Beejekurfin Venray het jaar- lykse Solisten/Ensembleconcours van de Venrayse Muziekfederatie gehouden. Aan dit concours werd deelgenomen door meer dan 230 muzikanten van de muziekvereni gingen, aangesloten bij de Venrayse Muziekfederatie. Het totale aantal optredens, solisten en ensembles bedroeg 157, verdeeld over twee da gen. De organisatie, dit jaar in han den van de Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray. mag terugzien op een bijzonder geslaagd con cours. Mede ook dankzy de nadruk kelijke samenwerking met de Muziekschool Venray is dit con cours een bijzonder fyn muzikaal gebeuren geworden. Er was veel be langstelling en er werd door de deelnemers, jeugdigen en ouderen, fijne muziek gemaakt. Goed is het te mogen konstateren dat opnieuw het aantal ensembles is toegenomen, immers juist die en sembles zijn zo'n belangrijk ele ment in de muziekwereld. In de Ere-divisie behaalde Joël Eyssen uit Merselo op bugel een eerste prys met lof der jury. De ju ry, in de persoon van de heer Claes- sens uit Tilburg, waardeerde zijn optreden met maar liefst 55 pun ten. Uiteindelyk bleek dit ook de hoogste score van het concours te zyn. Per divisie werden de hoogste aantallen punten als volgt toe gekend: Jeugddivisie: het trio Jos Lit- jens/Twan Claessens/José Comelis- sen uit Leunen op klarinet: 51% punten. Derde divisie: Rolf van Dijck uit Merselo op trompet: 52 pnt. Tweede divisie: het trio Tjessica van Kessel/Annemarie Emons/Han- neke Muller van Euterpe op klari net: 51% pnt. Katja van Osch uit Merselo op alt-sax: 51% pnt. Eerste divisie: het duo Pieter De- ters/Peggy Deters-Wismans uit Casten ray op trompet en bugel: 52 pnt Ere-divisie: Joël Eyssen uit Mer selo op bugel: 55 pnt. Afd. Ouderenwerk Vem Op woensdag 19 april a.s. is' er in het Aktiviteitencentrum votfr Ou deren, Kennedyplein 1, Venray, een informatiemiddag over de stan daard pakketpolis voor ouderen. Voor 65-plussers die partikulier verzekerd zijn. is het vanaf 1 janua ri 1989 mogelijk om te kiezen voor een standaard pakketpolis tot en met 30 april 1989. Deze wyziging roept bij vele oude ren vragen op. De heer Peelen van de V.G.Z. zal woensdag 19 april aan wezig zyn om u hierover nader te informeren. Aanvang 14.00 uur, toegang gra tis, konsumptie voor eigen re kening. Mocht u belangstelling hebben voor deze informatiemiddag, dan bent u hartelijk welkom op woens dag 19 april a.s., in het Aktivitei tencentrum voor ouderen. Zondag 23 april 1989 organiseren "De Natuurvrienden van Merselo" een Natuur Wandeltocht. Er kun nen afstanden gelopen worden van 5. 10, 15, 20. 30 en 40 km. Alle routes gaan door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Te vens is het een training voor de Kennedymars. Op de rustplaats staat steeds onze eigen verzorgingswagen, waar te gen gereduceerde pryzen kon- sumpties verkrijgbaar zyn. Er kan gestart worden in zaal "Het Anker", Grootdorp 73, tel. 04786-217. 40 30 km van 7.00-10.00 uur; 20 15 km van 9.00-13.00 uur; 10 5 km van 9.00-14.00 uur. Inlichtingen: 04786-320 of 04780- 86035. De film "de Vergeten Slag", de documentaire over de bevrijding van Over loon en Venray, trekt veel publiek. De geplande voorstellingen waren alle maal uitverkocht. De film. gemaakt door de Werkgroep Bevryding Venray 1944, heeft al die dagen gedraaid in Het Nationaal Oorlogs- en Verzets Museum in Overloon. De Werkgroep heeft besloten nog eens drie voorstellingen te geven, voor die mensen die nog geen kaartje hebben kunnen bemachtigen. Die voor stellingen zyn vrydag 14, maandag 17 en dinsdag 18 april om 20.00 uur. Voor de ouderen is er nog een ekstra voorstelling dinsdagmiddag 18 april om 14.00 uur. Ook deze voorstellingen zijn in de filmzaal van het Museiun in Overloon. De kaarten zyn in voorverkoop verkrijgbaar aan de kassa van het Oor- logs Museum van 10.00-17.00 uur en by Sigarenmagazijn Maan in de Pa- tersstraat 5A in Venray. De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum kwam maandagavond in vergadering byeen voor de behan deling van een vry korte agenda, waar de raad geen moeite mee had en waarin o.m. de volgende beslui ten werden genomen: Wijzigingen van de verorde ning Leerlingen-vervoer Meerlo- Wanssum, waarin de bijdragerege ling voor de ouders gewijzigd werd. BeschikbaarsteUing en verde ling van de gelden uit het fonds stads- en dorpsvernieuwing. Voor 1989 werd een bedrag ontvangen van 116.800,-. Van dat bedrag werd 50.000,- aangewezen ten be hoeve van de sektor woningen en eenzelfde bedrag voor de sektor woonomgeving, het restant werd toegewezen aan de sektor welzijn. De heer G. Janssen infor meerde aan de hand van de notulen naar de rapportage over de uitstoot by de fa. Beerkens in Blitterswijck. Gaat het daarbij inderdaad om een onschuldige stof? Ook drong hij aan op duidelijke informatie aan de omwonenden. De raadsvoorzitter twijfelde in zyn antwoord niet aan de juistheid van de rapportage van de des kundigen. Ook nu weer stelde de PK- fraktie vragen over de onveiligheid van de Venrayse weg. Kan die weg niet beter en veiliger gerekonstru- eerd worden? Het college heeft kontakten met de Provinciale Waterstaat over ver betering van deze weg. maar of dat op korte termyn zou kunnen ge beuren. werd betwijfeld. De fraktie vroeg ook ophelde ring over de konsekwenties rond het streekplan van het Gewest. Als er onderlinge verdeeldheid in hel Gewest is. zal dat ten koste gaan van de onderlinge solidariteit en zal de geloofwaardigheid van het Gewest inboeten. Dat vindt de PK een er nstige zaak. Wat denkt het college over het solistisch optreden van INBRAAK IN STACARAVAN Tydens afwezigheid van de bewo ners. van een stacaravan aan de De pute Peetersstraat te Oirlo. werd er in die caravan ingebroken. Ont vreemd werden een kleurentelevi sie en het aanwezige dure porcelein. De totale waarde be draagt ongeveer 10.000.-. Toe gang was verkregen door forcering van een deur. ALCOHOLKONTROLE Op de Oude Oostrumseweg en de Leunseweg werden gerichte alco- holkontroles gehouden. Van 20 au tobestuurders werd de blaastest afgenomen. Bij één bestuurder werd een abnormaal alcoholge bruik gekonstateerd en dat leverde hem een rijverbod en een proces verbaal op. Venlo-Tbgelen en van wethouder Willems van Venray. Wethouder Jan Rutten was het niet helemaal met de kritiek eens. Hy had het beter gevonden dat de kritiek van wethouder Willems bin nen het Gewest was gebleven. Het streekplan is in 1982 unaniem door het Gewest vastgesteld en daarvai\ hebben Gedeputeerde Staten nu ge bruik gemaakt. Als dat hen niet zint zyn de leden van het Gewest en dus ook wethouder Willems er zelf de schuld van. Mevr. Minke van de PK sprak haar bezorgdheid uit over de aange kondigde bezuinigingsmaatregelen by het ziekenhuis Venray. Maar het college heeft by de besluitvorming van het Venrayse ziekenhuis geen inspraak; men is al biy als ze van dat ziekenhuis informatie krygL.. Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees zaterdag 15 april a.s. vanaf 20.00 uur m.m.v. het trio een grand buffet a la Campagne bestaande uit 4-gangen met diverse culinaire verassingen zal uw avond verder compleet maken. de prijs bedraagt per persoon (exl. dranken) RESERVEREN GEWENST

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5