GROEN gemeente venray Oranjefeesten 1989 Zaalvoetbaltoernooi stuntverkoop seizoenabonnenmenten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray ORANJE-COMITE VENRAY organiseert in samenwerking met B.C. Doublet en B.C. Harten Drie een open bridge-drive te houden op zaterdag 29 april a.s. in de schouwburg te Venray. Kontrole hondenbelasting HET LICHT OP Hinderwet Koninginnedag 1989 Bouwvergunning verleend Kollektekaiender april 1989 Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1989 Hinderwet Afsluiten wegen en vervallen bus haltes in Veltum bir !2 PEEL EN MAAS Donderdag 13 april - RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Het spreekuur wordt voorlopig waargenomen door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo, m.u.v. het onderdeel „cultuur", dat wordt waargenomen door de burge meester. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Burgemeester en wethouders van Ven ray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een boer derij aan de Leunseweg 57 te Ven- ray, Ln.v. M.H.M.H. Gommans, Rumbastraat 14 te Venray; het bouwen van een woning garage aan De Leng te Oirlo, t.n.v. J.G.M. Janssen. Horsterweg 56 te Casten ray; het aanbouwen van een ber ging aan de Klaproos 27 te Venray. Ln.v. H.MJ. Hendriks; het uitbreiden van een wo ning aan de Vicarieweg 24 te Leu nen, t.n.v. P.W.M. Weys: het uitbreiden van een wo ning aan de Houtzagerstraat 17 te Venray, t.n.v. J.J.H.M. Bouten. De bouwplannen liggen met in gang van 14 april 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders voornoemd. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op gtond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 70 te Leunen, Ln.v. A.W.M. Cremers; het bouwen van een tuinhuis je aan de Hondsdraf 12 te Venray, Ln.v. M.H.W. Siebers. De bouwplannen liggen met in gang van 14 april 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. H. Defesche. Burgemeester Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk geredu ceerde prijzen worden verkocht de aktieweek is van zaterdag 24 tot en met vrijdag 28 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het zwembad op ma/di/do/vr 8.00 tot 20.00 uur en wo 8.00 tot 17.00 uur TARIEVEN persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 30.- persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50.- De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 au gustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwommen op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide baden gelijktijdig geopend zijn. Voorkom teleurstelling, na de aktieweek zijn de abonnementen aanzienlijk duurder! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!!! GA VAKER ZWEMMEN; GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!!! Burgemeester en Wethouders van Venray roepen ge gadigden op voor de voor het seizoen 1989 (1 mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam per soon, dier in staat is de kiosk, met in achtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te ex ploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 15 april a.s.in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel 04780-23333 toestel 357. Bezoek alleen na afspraak op afd. Welzijn. Aanvang 19.30 uur Zaal open 19.00 uur Verenigingsbridgers en thuisbridgers zyn van harte welkom. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ7,50 per paar, te voldoen bij aanmelding aan de zaal. Verenigingsbridgers dienen zich op te geven bij hun respectie velijke secretaressen met opgave van speelsterkte. De thuisbridgers dienen gebruik te maken van onderstaand inschrijfformulier en dit in te zenden aan de secretaris van B.C. Doublet Tuinstraat 23, 5802 AD Venray. Sluitingsdatum 20 april a.s. Per groep worden aantrekkeiyke prijzen beschikbaar gesteld. Ondergetekende wenst als thuisbridger deel te nemen aan de Oranje Bridge Drive, te houden op 29 april a.s. in de Schouwburg te Venray. Het bedrag ad ƒ7,50 per paar zal aan de zaal worden voldaan. Myn partner is In te zenden aan de secretaris van B.C. Doublet, Tuinstraat 23, Ven ray. Sluitingsdatum 20 april a.s In de gemeente Venray wordt een belasting op honden geheven. Ie dereen die één of meer honden houdt is belastingplichtig De belasting bedraag voor 1989: - voor de eerste hond 60.60 - voor elke volgende hond 90,90 Iedereen die één of meer honden aanschaft of die méér honden is gaan houden is verplicht hiervan binnen één maand aangifte te doen by de gemeente. Het vermoeden bestaat dat een aantal inwoners van Venray (nog) niet aan deze verplichting heeft vol daan. Daarom zal binnenkort be gonnen worden met een huis-aan- huis-kontrole teneinde deze niet aangemelde hondenbezitters op te sporen, öok in de toekomst zal op gezette tyden kontrole worden uit geoefend. Deze kontrole zal geschieden door een kontroleur van de ge meente Venray, die in het bezit is van een door burgemeester en we thouders afgegeven legitimatie- bewys. Burgemeester en wethouders stellen iedereen die belastingplich tig is. doch hiervan nog geen aan gifte heeft gedaan - in de gelegenheid om vóór 16 april 1989 hiervan aangifte te doen. Na deze datum kan by overtreding de aanslag worden verhoogd met een boete van 60,60 voor de eerste hond, 90,90 voor elke volgende hond, met een maximum van 250,-. Aanmelden (en aftnelden) van honden kan alleen schriftelijk via de op kamer 132 by de gemeente daarvoor verkrijgbare formulieren. op zaterdag 29 april Onderhoudsplichtige meidoorns Al diverse malen is er door ons ge publiceerd over de onderhouds plicht van meidooms. Deze onder houdsplicht is wettelyk vastgelegd in het kader van de bacterievuur- be stryding. Sinds 1984 zyn deze wettelijke maatregelen van kracht om de ver spreiding van deze ziekte te voorko men, met name in de gebieden waar boomkwekeryen en fruitteelt- bedryven voor komen. In een twin tigtal van deze beschermde gebieden, verspreid over het gehele land wordt de bestryding van deze ziekte te hand genomen. In de rest van het land wordt bestryding geadviseerd. Ook het grootste deel van de gemeente Venray ligt in zo'n beschermd gebied. Alleen het ge deelte ten westen van de lyn Mid den Peelweg - Twistweg valt buiten dit beschermde gebied. Bacterievuur is een ziekte die vooral voorkomt by soorten uit de groep van de appelachtigen. Daar onder vallen o.a. de peer, de appel, de meidoom, de dwergmispel, de vuurdoom en de ïysterbes. De belangrijkste verplicht uit te voeren maatregel is het onderhoud van de wilde meidoom (een wit bloeiende struik of boon die flinke doornen heeft.) Deze dient jaarlijks zodanig gesnoeid te worden dat de plant niet in bloei komt. De bloe sem is namelyk de belangrykste in valspoort van de zieteverwekkende bacterie, terwijl in de bloem een vermeerdering van de bacterie kan plaatsvinden, zonder dat dit aan de uiterlijke gezondheid van de plant te zien is. Op deze wyze kan de bloe sem dus een haard van infectie zijn of worden. Als de bloei voorkomen wordt is de kans op verspreiding van de ziekte dus al een stuk klei ner. Het verplichte onderhoudt dient tussen 1 november en 15 maart uitgevoerd te worden. Zieke planten moeten eventueel op last van de Algemene inspectiedienst AID of de Planteziektekundige dienst PD verwyderd worden. By hagen, bestaande uit meidoom, kan de ziekte voorkomen worden door deze jaarlyks te knippen. Soli taire planten of onderdelen van landschappelyke beplantingen kunnen tot op 10, 40 of 100 cm bo ven de grond afgezet worden, waar na zij weer opnieuw uitlopen. Zy zullen de eerste jaren daarna niet in bloei komen. Dan moet deze on- derhoudsmaatregel herhaald wor den. Op deze wyze wordt aantasting voorkomen, terwijl de landschap pelyke functie behouden blyft» De wilde meidoom is op vele plaatsen van grote waard als landschappelyk element maar ook als veekering (in plaats van rasterwerk) en als schuil plaats of voedselbron voor met na me vogels. De controle op de onder houdsplicht, wordt zoals vermeldt door de PD en de AID uitgevoerd. Vaak worde door de ambetenaren van de PD e.e.a. reeds vooraf gesina- leerd. Zy nemen kontakt op met de eigenaar gebruiker van het betref fende perceel en adviseren deze het onderhoud tydig uit te voeren. Als hieraan geen gevolg gegeven wordL zal de AID by constatering van nala tigheid over gaan tot het opmaken van proces verbaal. Gezien de be kendheid die in de loop der jaren aan het bestaan van deze wettelyke maatregel gegeven is, wordt niet meer als excuus aanvaard dat men onbekend is met deze regeling. In het uiterste geval kan de AID het onderhoudswerk door derden op kosten van de zakelyk gerechtigde uit laten voeren. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 4 april 1989, hinderwetvergun ning is verleend onder het stellen van voorwaarden, op de aanvraag voor: het uitbreiden en wyzigen van een varkensmestery, met dien ver stande dat in de inrichting maxi maal 360 mestvarkens gehouden mogen worden gelegen aan de Laa- griebroekseweg 1 te Leunen. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 14 juni 1989. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke. donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019,' 2500 EA '8-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H. Defesche, Burgemeester drs. A. de Bever, secretaris In verband met het feit, dat 30 april dit jaar op een zondag valt vindt de viering van Koninginne dag in 1989 plaats op zaterdag 29 april. Over het programma voor deze dag, dat als vanouds vele evenemen ten van sport, spel en ontspanning bevat zult u in de komende weken via publikaties in de lokale en regi onale pers nader worden geïnfor meerd. Uiteraard zullen op 29 april 1989 ook de winkels weer de gehele dag geopend zyn. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 april 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet ARGB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een gara ge tot hobbyruimte en het plaatsen van een erfafscheiding aan de Pol kastraat 1 te Venray, Ln.v. M.P.A.M. van Hemert; het bouwen van een dieren- verbiyf op de hoek Pottevenweg /Rouwkuilenweg te Ysselsteyn, Ln.v. S.G.M. Keysers, Lovinekplein 6 te Ysselsteyn; het plaatsen van een dakka pel aan de Aronskelk 67 te Venray, Ln.v. P.C.C.M. van Ruijk; het plaatsen van een dakka pel aan de Aronskelk 65 te Venray, t,n.v. G.A.Manders; het bouwen van een transfor matorruimte aan de St. Arm al aan 5 te Venray, t.n.v. Psych. Centrum Venray, Stationsweg 46 te Venray; het renoveren van de centrale keuken van "De Krauze" aan de Leunseweg 1 te Venray, Ln.v. Sticht- ging "De Krauze", Rompertsebaan 20 te 's-Hertogenbosch; het bouwen van een woning garage aan de Hooipas 6 te Leu nen. Ln.v. M.W.H. Claessens, Veulen seweg 6 te Leunen; het plaatsen van een afschei dingsmuur aan de SL Cathari nastraat 18 te Leunen; Ln.v. A.L.J. van Dyck-, het bouwen van een gara ge/hobbyruimte aan de Stationsweg 55 te Venray, t.n.v. J.W.M. Arts; het bouwen van een serre aan de St. Odastraat 28 te Venray, Ln.v. T.L.D. Nelissen. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H. Defesche, Burgemeester 10 tAn 16 april: Nationaal Fonds Kinderbescherming (landelijke aktie). 17 t/m 23 april: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. m doet «anoi ohan Zij i: 9ap an-1 Aar ruidt X)31 Liefc !HA>1 arin »uw« leliss unnj anak 866 1 0 api Jbabj LSA1 10 a jep. 1 Evenals vorige jaren zal ook in 1989 het Oranjezaal voetbal toernooi w e|fri( den georganiseerd in Sporthal De Wette Hing in het kader van Koningim fenrtr dag. Iedereen die aan dit evenement wil deelnemen wordt vera* onderstaand inschrijfformulier in te leveren by de afdeling Welzijn van Gemeente Lm. 14 april a.s. STHI Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen bij inlevering q het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt ƒ20,-. Hierby geven wy ons op voor het Oraiyezaalvoetbaltoemooi 1989 met herenteam. ÏTE1 gaar apri Kap* Ie On Naam van het team_ Kleur shirts/broek Naam contactpersoon Adres Woonplaats/pc Itelefoon JARE will" woo dag 10.1 mee Ven: De 1 ninj 13.3 Petr te V Gele Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. Swaghoven, Langstraat 53 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale houtbewerking, ge legen aan De Hulst (ong.) te Oostrum; J. Michels, Volen 7 te Heide voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzi gen van een varkensmestery en - fokkery, gelegen aan Volen 7 te Heide; H. Reintjes, Lorbaan 1 te Veu len voor het uitbreiden en wyzigen van een varkensfokkery, gelegen aan de Verbaan 1 te Veulen. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 mei 1989. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke 20.0 donderdag van 16.30 tot 19.30 tj J ,Roi plei: IVij gi na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum ku nen gemotiveerde bezwaren schr telijk worden ingediend burgemeester en wethouders Venray. Daarbij lean worden w zocht de persoonlijke gegevens I degene ie een bezwaarschrift gaai dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wo: 1LC verzocht (afdeling openbare on veiligheid en milieuzaken, toes 247), kunnen tot één week voor! vengenoemde datum bezwaren mondeling worden gemaakt, m by over de aanvraag kan wordi gesproken met de gemeente, aanvrager en eventuele overige au wezigen. Alleen degenen die bezwaar lis ben gemaakt naar aanleiding de aanvraag en degenen, die ku%fei nen aantonen dat zy niet (tijdig)! feu ra staat zijn geweest dit te doen, ku beko nen tijdens de verdere procedu ttliar bezwaar maken tegen de ontwei ®g1 beschikking en/of beroep indien 816 tegen de uiteindelyke beschikkn ^yy Burgemeester en wethouders voornoemd, fcRIC mr. H.J.M. Defesche, burgemeea troi 1766 drs. A.W.M. de Bever, secretaris In verband met de "Koninginne- loop", georganiseerd door de Atle- tiekvemiging Venray, zullen op ZONDAG 30 APRIL tussen 1420-1520 uur een aantal wegen en/of weggedeelten voor het verkeer gesloten zyn verklaard. Het par- cous van de ateliekloop is als volgt: - De Sportlaan - het (zuidelyk) fietspad van de Zuidsingel - het Kwezelpad - de Hoebertweg - de Langstraat - de Niessenstraat - de Vollenbergstraat - de Blauwver verstraat - de Veltumse Kleffen - de Haammakerstraat - de Weg in de Berg - de Kempweg - de Dakdel kerstraat - de Gratenstraat - de tumse Kleffen - de Hubertusstraal de Vollenbergstraat. Bovenstaande wegen en/of weg§ve, deelten en de binnen het parcon ®81 gelegen wegen zullen dan voor: verkeer, behalve voetgangers q afgesloten. Het busvervoer zal tijdens de '1 ninginneloop" als volgt wonk aangepast: - lijn 27 rydt niet via Langstraat, maar via de Deurn» weg en de Leunseweg; - lyn 29 rydt niet door Veltuu^j maar via de Westsingel. De bushaltes aan de LangstraK^ en in Veltum worden dan dus bediend. IDEEEN VOOR WERKGROEP ANTI-VANDALISME Op 27 april a.s. zal de werkgroep Anti-Vandalisme weer byeen ko men om te bespreken hoe Venray minder last kan hebben van vanda lisme. Er zullen ongetwyfeld lezers zyn die ideeën hebben hoe men het vandalisme kan bestryden of voor komen. Zy worden verzocht kon- takt op te nemen met de heer Weymans op het'gemeentehuis; de sekretaris van de werkgroep. TAS GESTOLEN Ten nadele van een personeelslid van een Venrayse school werd een tas met inhoud gestolen. In die tas zat een bedrag van 100 gulden en enkele Eurocheques. Verder wat persoonlyke bescheiden. RIJVERBOD Omdat de politie drankgebruik konstateerde by een 53-jarige Ven- rayer, op het moment dat deze ach ter het stuur van zyn auto wilde gaan zitten, gaven zij hem een ry- verbod van 12 uur. Daaraan gaf die bestuurder gevolg. Hy liet zich op een andere wyze naar huis ver voeren. WONING BEKLAD De op de hoek Pr. Bemhardstraat- Pr. Beatrixstraat staande woning is met zwarte verf beklad. Ook waren er enkele leuzen op aangebracht. Voor de eigenaar gaat het veel geld kosten om die troep te verwyderen. Voor DRONKEN ACHTER STUUR Het rygedrag van een au: bestuurder trok de aandacht varn politie. De bestuurder, een mani Eindhoven, bleek teveel alcohol hebben genuttigd. Hy kreeg een verbod van 4 uur en de aanzeg! dat proces verbaal zal worden gemaakL SCHRJKAPPARAAT GESTOIi Er werd aangifte gedaan diefstal van een schrikap] langs een weide aan de Nachte( weg. De waarde van het apparaat! draagt 300,-. AANRIJDING VOORKOMEN Kordaat optreden, van twee toen - hg op de Merseloseweg aanwezij ambtenaren van de Motorrijtuig* belasting kon voorkomen, dat man een vrouw zou neerslaan. Op de Merseloseweg reed die M opzettelijk met zijn auto het trotK op. Door een snoeksprong kon vrouw voorkomen dat ze werd aa gereden. De bestuurder kwam die auto met een houten knupp en wilde op haar inslaan. Door daat en snel optreden van de tw* ambtenaren, kon dat worden voo komen. Voordat de politie arrive* de was de Venrayer verdwenen, de loop van Je avond kon hy W den aangehouden en voorgeM worden aan de officier van justin Hy werd ingesloten. Hem wordt laste gelegd poging tot zware nu handeling.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 18