uatt bt (Urate Kerk IL u Spio Peelland Dartbond BILJARTEN Taekwon-do Red Caps S.V. Phoenix Midgetgolf Buitenlust Rooyse V.K. igina] peel en maas Donderdag 13 april - Pagina 17 ÜW irgen voor as en van 3ree 12 10098 »n WEDSTRLJDZWEMMEN Uitslagen Sprintkampioen- gchappen 1989: Spio sprintkampioene is gewor- 3n Femke de Bruijn mot 408 pt. n de meisjes werd 2e Muriel Hen driks 396 pt en 3e Susanne v.d. Wijst 385 pt, Spio sprintkampioen is geworden Marwin Sant met 408 pt. By de jon gens werd 2e Mario Linskens met 395 pt en Jeroen v. Erkelens met 386 pt. Uitslagen startvergunning houders: mol2 jaar: 1. Ihmara Volleberg mol4 jaar-. 1. Peggy Hendriks 2. Nicole Troisfontaine 3. Nicole Houwen mol6 jaar: 1. Femke de Bruijn 2. Muriel Hendriks 3. Cindy Jansen Dames: 1. Daphne de Bruyn jol2 jaar: 1. Jeroen v. Erkelens jol4 jaar: 1. Marwin Sant 2. Rem- co Peeters jol6 jaar: 1. Mario Linskens Heren: 1. Sjoerd Vloet 2. Leon Janssen 3. Stan Reynders. Uitslagen niet- startvergunninghouders: molO jaar: 1. Wieteke Vermeulen 2. Saskia Heynen mol2 jaar: 1. Heidi Jakobs 2. Jo- sien Gielis 3. Judith Kateman mol4 jaar: 1. Marga Wouters 2. Monique v.d. Wyst Dames: 1. Monica Clephas 2. Christel van Raay 3. Ankie Remmers jolO jaar: 1. Paul Hermans 2. Paul Rutten 3. Don Yung Engels jol2 jaar: 1. Kay Loonen 2. Björn Voermans 3. Peter Nabuurs jol4 jaar: 1. Daan v.d. Haagen Heren: 1. Ron Meyer. Verbroken clubrekords op 8 april 1989 25 m rugsl. heren: Ron Meyer 0.15.4 (was 0.16.3); 25 m vlindersl. jol2 jaar: Jeroen v. Erkelens 0.16.9 (was 0.17.2); 25 m vlindersl. jol4 jaar: Marwin Sant 0.15.2 (was 0.15.4); 25 m vlindersl. jol6: Mario Linskens 0.13.8 (was 0.14.3); 50 m rugsl. jol4 jaar: Marwin Sant 0.34.5 (was 0.37.2); 50 m rugsl. heren: Sjoerd Vloet 0.33.1 (was 0.33.5); 50 m schoolsl. mol6 jaar en dames: Ffemke de Bruijn 0.37.3 (was 0.38.2); 50 m schoolsl. jol6 jaar: Mario Lins kens 0.35.0 (was 0.35.4); 50 m vrije sl. jol4 jaar: Marwin Sant 0.28.5 (was 0.30.3). Allen proficiat met dit behaalde resultaat op de sprintkampioen schappen. Limietwedstrijd te Helden op zondag 15 april. Aanvang wedstrijd 14.00 uur, vertrek vanaf Spiohuis 13.30 uur. 100 m schoolsl. dames: Femke de Bruijn, Cindy Janssen, Nicole Troisfontaine 100 m schoolsl. heren: Leon Jans sen, Remco Peeters 100 m rugsl. dames-. Nicole Hou wen, Suzanne v.d. Wyst, Susanne Swinkels, Chantal Zandbergen 100 m rugsl. heren: Sjoerd Vloet '200 m wisselsl. dames: Femke de Bruijn 200 m wisselsl. heren: Mario Linskens, Marwin Sant 200 m schoolsl. heren: Mario Linskens 100 m vlindersl. dames: Chantal Zandbergen 100 m vrye sl. dames: Susanne Swinkels, Femke de Bruyn, Muriel Hendricx 100 m vrye sl. heren: Sjoerd Vloet. Vervoer: R,. de Bruyn, W. Kate man, R. Houwen, W. v.d. Rijt. Diplomazwemmen 9 april Voor het A-diploma zijn geslaagd: Juriën Beterams, Wendy Bollen, Nicole Bonants, Joyce Brenkman, Hatice Caylak, John Franssen, Josine Geurts, Ivo Heit- ling, Yvonne Hermans, Tbn van Ho- rick, Joyce Jacobs, Maartje Janssen, Marco Janssen, Marloes Janssen, Rudie Jenneskens, Martyn Kem pen, Jaqueline van Kilsdonk, Inge Lenssen, Luc Linders, Kathelijne maessen, Nils Minken, Tielke Poels, Davy Pijpers, Susanne van Rhee, Fenne Schumers, Callista Smedts, Roel Surminski, Danielle Thomas sen, Mike Thyssen, Jan v.d. Ven, Rik Slepers. Voor het B-diploma zyn geslaagd: Figen Caylak, Sjimmy Brenkman, Nick Eibers, Peter Gee- ne, Piet van Genugten, Loes Hen- drix, Maud Janssen, Luc Kleeven, David van Lierop, Tbm v.d. Ligt, An- ja van Leuken, Marian Manders, Anne-Marie Moree, Daan Naus, Len- nie Oome, Patrick Poels, Marieke van der Putten, Juul Smits, Ramon v.d. Vorst, Gertjan Reynders. ZWANGERSCHAPSZWEMMEN l.v.m. zwemwedstrijden in het zwembad De Meerpaal komt de les van zaterdag 22 april te vervallen. WATERPOLO Trainingen: Dames: zondag 16 april 10.00 uur,- woensdag 19 april in het combibad 19.15 uur Heren: vrijdag 14 april 21.15 uur; dinsdag 18 april 22.15 uur Pupillen: zondag 16 april 12.00 uur IK POLO: zondag 16 april 11.00 uur. IK POLO Zondag 16 april Is er weer theorie in het Spiohuis aan de Marktstraat. Jullie worden om 9.45 uur daar ver wacht en vergeet niet om je theorie boekje mee te brengen. Vandaar vertrekken jullie gezamenlijk naar het zwembad voor de test. Uitslagen: Eerste divisie: Den Engel-D'n Brouwer 1 6-3 Bull's Eye-De Mert 1 2-7 Tweede divisie: Natte Pijltjes-De Piëlhaas 1 0-9 Derde divisie: De Piëlhaas 2-Picardie 3-6 Programma van 17 tot 21 april: Eerste divisie: Den Engel-Bull's Eye Tweede divisie: De Piëlhaas 1-Charles Girls Derde divisie: De Mert 2-De Piëlhaas 2 Picardie-Commandery 2 A.s. vrijdag whisky-darten in café de Piëlhaas, aanvang 20.30 uur. V.O.P. Bandstootkompetitie: VOP 3-V.d. Sterren 1 1-6 VOP 1-VOP 2 2-5 VOP 2-VOP 1 5-2 V.d. Sterren 1-VOP 3 5-2 Goede partyen van René (6.81), Theo (3.42), Frank (5.83), Jan (4.00) en Pierre (2.00). Persoonlijke kampioenschap pen V.B.B.: Een paar weken gelden speelde Pierre Volleberg zijn voorronde 3e klas by Leunen '67. Pierre speelde 3.33 gemiddeld, behaalde 4 punten en maakte een hoogste serie van 22. Henk en Henk (Hendriks en Ka merman) hebben de voorronde 4e klas gespeeld. Henk Hendriks be haalde 8 punten, speelde 1.84 ge middeld en dat is 85,9% van zijn te spelen gemiddelde. Henk Kamer man schynt goed gespeeld te heb ben, maar ik heb (nog) geen gegevens die dit bevestigen. Vandaag en morgen spelen Mat v. Gerven, Wien Hermans en Heinz Brzezinski de voorronde 6e klas bij OGO in Overloon. V.B.B. - In het afgelopen weekend zyn de finale-wedstrijden gespeeld le klasse Kader. Winnaar werd P. Volleberg van OBK. L. Siebers van DOS behaalde een fraaie tweede plaats terwijl zyn clubgenoot W. Vermeulen als derde het toernooi afsloot. - Ook in het weekend zyn de voorwedstrijden gespeeld van de 5e klasse. Voor de finale hebben zich geplaatst: P. Hendrix, BIOS; P. Hendriks, OGO; B. Wijnhoven, OPM; L. Wilms, VAT; J. Goemans, OGO; J. Hendriks, OGO; R. Martens, HGL; P. Groete- laars, HGL. le reserve: G. Steeghs, HGL; 2e re serve: C. Westkamp, HGL. Finale-wedstrijden zijn op 4, 5 en 6 mei a.s. bij HGL. D.O.S. Uitslagen bandstoten: DOS 1-Lichtenberg 2-5 Helden-DOS 2 4-3 Programma dinsdag 18 april: BC Tegelen 1-DOS 1 te Tegelen DOS 2-ACQuit 2 d'n Oldtimer Toernooien - Komend weekend speelt L. Sie bers in Tilburg bij de gewestelijke finale-wedstrijden hoofdklasse fi bre (14, 15 en 16 april). Veel sukses is hem toegewenst. Het sportieve gebeuren vindt plaats in Biljartcen trum Westermarkt, Jitterstraat 2 in Tilburg. - H. Cleven speelt op 13, 14 en 15 april finale-wedstrijden in klasse 2 van de VBB. De wedstryden zijn bij HGL in café Klomp. Ook hem alle sukses toegewenst. - In het afgelopen weekend zijn de finale-wedstrijden gespeeld in de le klasse van de VBB. L. Siebers behaalde een fraaie 2e plaats terwyl W. Vermeulen de 3e plaats voor zich opeiste. Zowaar een prachtig resul taat van onze spelers. - In hetzelfde weekend speelde Fr. 3 Geslaagden voor le DAN Op de onlangs gehouden natio nale Dan-graad examens in spor thal "Den Oord" te Houten, georganiseerd door de Nederland se Taekwon-do Associatie, behaal den H. de Kleyne, P. Swinkels en P. Wanten de zwarte band in Taekwon-do. Een opmerkelijke prestatie van deze drie Taekwon-doka's! Het bestuur van Oh Do Kwan wil langs deze weg hen nogmaals feliciteren met het behaalde sukses. Meer informatie omtrent deze zelfverdediging88port: tel. 04780-80611 of tijdens de trai ningen: maandag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-21.00 uur in gymzaal Brükske 1. Driekamp Beek HB sen Cheetahs-Red Caps 8-0 HB sen Fhlcons-Red Caps 3-5 De le wedstryd was al's ochtends om 11.00 uur in het Zuidlimburgse Beek. Na een goede warming-up, stond het honkbalteam klaar om te gen de thuisclub Cheetahs te spe len. Door het goed pitehen van Roger Brauckmann wist de thuis club geen vuist te maken. Door goed slag- en veldwerk werd er een zeer gemakkelijke overwinning behaald. De 2e wedstryd tegen de Falcons uit Valkenswaard ging wat moeiza mer. De tegenstander leek uit te zijn op een revanche van de afgelo pen jaar met 22-3 verloren wedstryd. Z(j moesten echter ook dit jaar weer het onderspit delven. Aanstaand weekend staan tijdens de Limburg Cup o.a. wedstrijden te gen Maastricht en Weert op het spel. Uitslagen: HB sen Cheetahs-Red Caps 0- 8 HB sen Fkl cons-Red Caps 3- 5 HB jun Red Caps-Mulo 11- 9 HV asp Venlo-Red Caps 2-22 SB jun Orioles-Red Caps 22- 7 Programma zaterdag 15 april: HB sen Limburg Cup Maastricht v. 08.15 HB jun Gemert-Red Caps v. 12.30 SB sen Black Wings-Red Caps Programma zondag 16 april: HB sen Limburg Cup Maastricht. Boekhandel van den Munckhof is ook's maandags de gehele dag geopend Dupont voorwedstrijden 5e klasse. Ondanks zyn goede spel (moyenne en matchpunten) haalde hy de fina le niet. Clubkampioenschappen Maandag 17 april voortzetting van de clubkampioenschappen van de maandaggroep. Donderdag 20 april de 2e serie wedstryden van de clubkampioen schappen van de donderdaggroep. Phoenix 1-VC8D 3-0 De laatste wedstryd al voor dames 1. Iedereen was aanwezig en had zin er een goed afscheid van dit sei zoen van te maken. Met een veijaar- dagsfeestje in het verschiet lukte dat wonderwel: we wonnen met 3-0! VCSD bood, zeker in het begin, meer weerstand dan verwacht. De setstanden lagen rond de 15-5 in ons voordeel, maar we zijn ruim een uur met de wedstryd bezig ge weest; we kregen het zeker niet cadeau! Als VCSD a.s. zaterdag nu toch eens van Hovoc zou kunnen winnen!! Dames 2 verloor van het reeds ge promoveerde Athos uit Sevenum. Zij spelen a.s. zaterdag hun laatste kompetitiewedstrijd in dit seizoen: 17.00 uur in Sevenum! Ver trek: 15.45 uur. Volleybalvereniging S.V. Phoenix 75 traint in Coninxhof in Veltum en vraagt nieuwe leden. Jeugd, rekreanten, dames, heren en dames-kompetitiespeelsters zyn van harte welkom. De kompetitie wordt gespeeld in de 2e en 3e klasse. Inlichtingen kun je krygen bij Otto, tel. 86260. De tweede en de vierde ronde brachten voor ons eerste team het zeer verdiende gelijkspel in de uit wedstrijd tegen Cuyk 1 te Haps. Er had zelfs een overwinning ingeze ten, als men na afloop slechts drie slagen achterstand heeft en dat over vier ronden met vier man!! Doch het winstpunt is zeer belang rijk in de strijd om de bovenste plaatsen. Beste speler was Harrie Lenssen met 97 slagen. Met ruim zeventig slagen verschil stevende ons tweede team op een regelrechte overwinning af, in de thuiswedstrijd tegen het tweede uit Nuth. Waarschijnlijk zal hier in de ze kalsse de beslissing voor het kampioenschap in de laatste wedstrijd vallen, of de andere kan didaat moet 'n steekje laten vallen. Beste speler was hier Jan Litjens met 110 slagen. Ook ons derde team ging zonder problemen naar een komplete over winning met een kleine tachtig punten voorsprong op het tweede van Eindhoven. Ook hier geldt waarschijnlijk dat in de laatste wedstryd bekend zal worden wie er met het kampioenschap naar huis gaat. Beste speler was hier Gerard Arts met 111 slagen. Komende donderdagavond gaat de onderlinge kompetitie weer ver der, zoals gewoonlijk vanaf half zeven. Zdwel het eerste alsmede het tweede team spelen komende zon dag een thuiswedstrijd. Maastricht 1 is de tegenstander voor ons eerste en we verwachten zonder meer een komplete overwinning; uiteraard blyft het opletten geblazen. Glaner- brook 2 uit Geleen is de gast van ons tweede en ook hier zien we geen grote problemen om de over winning thuis te behouden. Het derde team heeft een vry weekend. Q? VAN OORSCHOT MGDF Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray Programma zaterdag 15 april: Dames: Rooyse VKl-Valuas VCT a. 16.00 tellen: M. Ramirez; lijnrechters: F. Basten/J. Vertinden; scorebord: R. Terwijn. Rooyse VK2-Polaris a. 16.00 teilen: A. v.d. Laar; lijnrechters: L. Basten/H. Soree; scorebord: P. v. Meyel. Rooyse VK3-Valuas VCT a. 13.30 tellen: J. Sanders. Rooyse VK4-Unisign WC a. 18.00 tellen: Karin Tummers. Rooyse VK5-Valuas VCT a. 13.30 tellen: Jan Driesen. Heren: Rooyse VKl-Facopa VC Weert 16.00 tellen: T. v.d. Kamp: lijnrechters: M. Houwen/P. Verbakei. scorebord: Maartje Versteegen. Rooyse VK2-Valuas VCT a. 18.00 tellen: Karin ten Hove. Rooyse VK3-Athos 2 a. 13.30 tellen: Alfred Jeurissen. Sporthalzaken 10.15-13.45 uur R. Verstraelen/ W. Huizer; 13.45-17.00 uur Jet Man- ders/M. Terwijn; 17.00-20.30 uur T. Hout/A. Smits. JEUGD Programma zaterdag 15 april: Jongens Al, Wetteling a. 18.00 Jongens BI, Wetteling a. 12.00 Meisjes Al, Wetteling a. 12.00 Meisjes A2, naar Sevenum v. 13.45 o.d.r. M. Lagarde B2, Wetteling a. 10.30 Programma zondag 16 april: Meisjes B3, naar Helden v. 09.30 o.d.r. Bouke Hout Set-upper opleiding: 16 april 10.00 Heren: Sittardia-Rooyse VK 0-3 Setstanden: 8-15, 8-15, 6-15. In de voorlaatste kompetitie wedstrijd heeft de Venrayse heren- ploeg zich naar een souvereine overwinning gespeeld. Door dit re sultaat wordt de laatste thuis wedstrijd van de Rooyse ploeg van beslissende betekenis. Naaste bela ger VC Weert komt dan naar Venray om in deze onderlinge konfrontatie uit te gaan maken wie van deze 2 ploegen de 2e stek op de ranglijst mag gaan innemen en daardoor het recht heeft op de te spelen promo tiewedstrijden. De Rooyse ploeg begint aan deze ontmoeting als de favoriet, naast het thuisvoordeel heeft de ploeg uit de Peel ook nog eens 2 punten voor sprong op de Weerter formatie. Hierdoor is winst van twee sets al voldoende voor de Venraynaren. In het treffen met de Sittardse staartploeg heeft de Rooyse VK aan getoond klaar te zyn voor de grote strijd. Nog zonder de geblesseerde Ben Driessen, speelde de ploeg van trainer/coach Martien Spee een ge- disiplineerde en gekoncentreerde wedstryd. Sittardia had in deze wedstryd nog een kleine kans om de degradatie te ontlopen maar de Noord-Limburgse ploet liet inmen ging van de Zuid-Limburgse ploeg in het wedstrijdgebeuren niet toe. Meteen vanaf het begin zette men de thuisploeg onder druk en met een goed sluitend blok als basis werden de meeste Sittardse aanval len al aan het net gepareerd. imUimA (Naar gegevens van Ben Kruysen, ST. PETRUSAITAAR Waren de beide Maria-altaren, be schreven in vorige afleveringen gesticht door de welgestelde Ven rayse families Versieyen en Van der Gaet, met het Petrusaltaar was dat anders gesteld. Dit werd gesticht door kerkelyke Broederschap, de "t Petrusbroederschap. Er waren in Venray vijf Broeder schappen: St. Anna, St. Lucia, St. Severus, St. Antonius en St. Petrus. De latere plaatselyke gilden met hun patroonheiligen, waren oor spronkelijk kerkelijke gilden of broederschappen. Deze hadden als voornaamste geestelyk doel de be oefening van de christelijke deug den. Als stoffelijk doel bevorderden zjj o.a. het bouwen van kerken en het stichten van een altaar. Om in de toenmalige onveilige ty- den deze kerken te beschermen te- roof en brandstichting, bijv. door rondzwervende groepen van gedeserteerde of muitende huursol daten, werd een aantal van deze van °orsprong geestelijke broeder schappen omgevormd tot gewapen de schutsgilden. Men moet weten, dat o.a. geduren de de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648) Venray voortdurend te hjden had van inkwartiering en het doortrekken van vreemde troepen. Dit archivalia is bekend dat zowel de Burggraaf, het kerkhof en zelfs de Grote Kerk een defensieve taak hadden. In de buitenmuur van de Petrus Banden aan de kant van de Grote Markt zaten zelfs schietgaten. Ook het St. Petrusgilde, of het gilde van het Hof, zal hierby betrokken zijn geweest. Hun gildezilver, hoe wel grotendeels van jongere datum, werd door Ben Kruysen in de zesti gerjaren in de kluis van de pastorie teruggevonden. Het omvat behalve de koningsplaat met vogel nog ze ventien zilveren platen van rond 1800. Het geheel wordt in het Ven- rays museur "'t Freulekeshuus" tentoongesteld. In het kerkarchief worden nog twee rekenboeken van het St. Petrusgilde, lopende van 1736 tot 1790 bewaard. Keren we terug naar het St. Pe trusaltaar, dat door het kerkelijk St. Petrusbroederschap werd gesticht. De geestelijken - ook wel rektoren genoemd - die aan dit altaar op ge regelde tyden de missen lazen, ont vingen voor deze diensten een bepaald inkomen, meestal in natura. De eerste berichten over dit altaar stammen uit 1523 en 1566. Then werd het altaar bediend door rektor Peter Papen; in 1666 door H. van Hegelsum; in 1686 door Joh. Men sen en eind 18de eeuw door G. Brouwers. Bij de kerkvisitatie van 1666 werd vermeld, dat het altaar nog in prima staat en versierd was en gekombineerd met het altaar van de H. Nicolaas. Ruim 150 jaar later werd in de in ventarisatielijst van 8 juli 1833 (be waard in het kerkarchief), over het St. Petrusaltaar geschreven. "Een authaar eertijds opgerigt ter eere van de H. Petrus en in vervallen toestand. Nu St Joseph-authaar genoemd". Dit is twee jaar voordat het altaar werd verkocht, want in 1835 ver meldde de ontvanger van het kerk bestuur, H.C. Cuypers, in een rekening van de ontvangsten en uitgaven: "Opbrengst van een ou den in stukken vervallen kleinen Foto van Caspar Bourgeois, kunst- verzamelaar te Heidelberg en Keulen. authaar, zedert lange jaren on bruikbaar". Naar alle waarschijn lijkheid wordt hier het St. Petrusaltaar-retabel bedoeld, dat in 1835 in dezelfde toestand verkeerde als het eerder beschreven Maria- altaar-retabel. Men heeft zich blyk- baar, voordat de nieuwe kerkvloer in 1838 werd gelegd, van het retabel willen ontdoen en dat voor het lut tele bedrag van 125 francs. Men be taalde toen in francs omdat we toen in de Belgische Tyd leefden (van 1830-1839). Het altaar werd verkocht onder het pastoraat van Lamb, van de Els- berg (1816-1836). Aan wie het ver kocht werd is nog onbekend, maar het is zeker dat het retabel in Enge land terecht kwam. Rijke Engelse verzamelaars be gonnen in de dertiger jaren van de 19e eeuw met het verwerven van gotische kunstschatten uit de ker ken van het kontingent: schildery en, beelden, zelfs komplete altaren. De Engelse kunsthandel had ook Venray ontdekt en dat het al taarstuk ook inderdaad naar Enge land werd overgebracht, wordt bevestigd, zowel door de oud- direkteur dr. H. Schweitzer van het Suermondt-Ludwigmuseum te Aken, als door de Kleefse archivaris-kunsthistoricus dr. Fr. Gorissen. Dat het St. Petrusretabel vanuit Venray terecht kwam in het Staatsinuseum of in de St. Gudule- kerk (beide te Brussel), ja zelfs in het Hermitagemuseum in Lenin grad (vroeger Petersburg) moet tot het rijk der fabelen worden verwezen. Begin 1900 is het St. Petrusreta bel naar het kontingent terugge keerd. het behoorde toen tot de beroemde kohektie van de gebroe ders Stéphan en Caspar Bourgeois, kunstverzamelaars in Keulen. Zy hadden zich in 1876 vanuit Heidel- berg in Keulen gevestigd en open den daar een galerie met beroemde meesterwerken vanaf het begin van de middeleeuwen tot de laatste ja ren van de 19e eeuw. Waarschynlyk heeft Caspar Bourgeois het retabel op zyn lange en verre speurtochten ontdekt In 1904 werden de gebroeders Bourgeois door ziekte gedwongen him aktiviteiten te staken. De kunstvoorwerpen werden in vei ling gebracht. Ben Kruysen is in het bezit van de veilingkatalogus, twee folianten van 370 pagina's, waarin de ruim 1700 kunstvoorwer pen worden vermeld. Onder num mer 1148 wordt het Venrayse retabel beschreven (met foto). De katalogus is daarom belangrijk, om dat het een aantal gegevens ver schaft. dat tot heden onbekend was en dat aan de levensloop van het St Petrusretabel kan worden toege voegd. De veiling werd gehouden te Keulen in de grote zaal van het Casi- Het Venrayse Petrus-altaar zoals het heden ten dage in het Aken's Museum staat opgesteld. no, aan de Augustinerplatz van 19 tot 27 oktober 1904. Ook het Ven rayse retabel werd geveild en kwam in handen van een andere kunst verzamelaar. Dat was de antiquair Fröchels in de Wilhelmst rasse te Berlijn. (wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1989 | | pagina 17