Toegang Grote Kerk wordt een probleem PASEN '89 PEEL EN MAAS Gouden paar in Nieuwlandstraat cm PC GÉBRUIK 1e en 2e paasdag kunst-, antiek- en meubilairveiling VEILING Twee inwoners van 21 en 18 jaar leggen bekentenis af rs as Bij reconstructie Markt en Marktstraat: Weekmarkt verhuist de Wieënhof, Leunseweg 20 Venray KIJKDAGEN 1e paasdag 26 maart 12.00-18.00 uur 2e paasdag 27 maart 10.00-12.00 uur Auberge a de ia Campagne Kunst in het centrum van Venray Benoeming Amnesty International werkt voor de afschaffing van de doodstraf! Werk mee! Bel: Amnesty-groep Venray 04780-84479 CENTRUM VOOR KANTOORINNOVATIE PRAKTIJKDIPLOMA INFORMATICA lien Twee inwoners van Venray, T.D. 21 jaar en S.U. 18 jaar oud, niet van Nederlandse nationaliteit, hebben bekend samen in de nacht van 14 op 15 november 1987 de 62-jarige vrygezel Martien Peeters in zijn wo ning aan de Gerbrandystraat met enkele messteken om het leven te hebben gebracht. De beide verdachten zyn reeds voorgeleid aan de Officier van Justi tie. die de gevangenhouding heeft bevolen. Het tweetal is ingesloten in het Huis van Bewaring te Roermond. DE MOORD In de vroege zondagmorgen van 15 november 1987 nam Venray ge schokt kennis van deze moord. Fa milieleden van Martien kregen op hun bellen geen gehoor. Men vond dat vreemd, omdat Martien altijd zondagsmorgens koffiegasten ont ving. Zijn zus, die over een sleutel beschikte ging met haar man kij ken en vond de in pyama geklede Martien levensloos in zijn slaapka mer. Een mes stak nog in zijn borst. Er werden geen sporen van in braak gevonden en het vermoeden was. dat het slachtoffer zelf de da- der(s) had binnengelaten. Sporen van een worsteling werden niet aangetroffen. Onmiddellijk werd het Recher chebijstandsteam Midden-Noord- Limburg samengesteld, bestaande uit 17 personen. Na 5 maanden werd dat team weer ontbonden. Tbch had men niet te klagen over tips vanuit de bevolking. In totaal kwamen er namelijk 1400 tips bin nen en werden 400 personen ge hoord. Nog eens 1000 andere personen werden door leden van het team benaderd. Helaas zonder resultaat. Tbch heeft adjudant A. Vervoort, de onderzoeksleider, steeds de over tuiging gehad dat deze laffe moord, hoe dan ook. zou worden opgelost. Hij heeft gelijk gekregen. Alle mogelijke oproepen, aan het adres van 'n man die één week voor de moord in het huis van Peeters had vertoefd, om zich te melden, werden niet beantwoord. Wel lever de een kompositiefoto nog enkele op, maar verder kwam men niet. 040 :h Ook het t.v.-programma "Opspo ring Verzocht" leverde weer enige tips op, maar leidde niet tot aan houding van de toen nog gedachte enige dader. Ook bij de redaktie van de Gay krant, een blad voor homoseksue len, kwam een voor de politie inte ressante tip binnen, maar de aanwijzing was echter te summier om er iets mee te kunnen doen. Aan de oproep, gericht aan deze tip gever, om zich te melden, kwam geen gehoor. Op 15 december 1987 stelde mr. J. Boosten, hoofdofficier van het Ar rondissement Roermond, een belo ning van 15.000,- in het vooruitzicht, aan de tipgever die de oplossing van deze moord zou aan dragen. Dat bedrag zal nu niet be hoeven te worden uitgekeerd. Omdat in april 1988 het onderzoek op dood spoor belandde, werd besloten de naspeuringen te staken al werden de nog steeds druppelge- wijze binnengekomen tips onder zocht. Maar de gouden tip was er nimmer bij. De 21-jarige dader werd vorige week aangehouden op verdenking van enkele diefstallen te hebben ge pleegd. Tijdens de verhoren bleek dat hij nog meer op zijn kerfstok had. Zo was hij ook betrokken ge weest bij enkele berovingen. Zijn vingerafdrukken stonden echter nog niet in het register. Toen die afdrukken genomen werden, vond de rechercheur die met het onderzoek belast was, aan wijzingen om ze te vergelijken met het technisch materiaal dat in het dossier van Martien Peeters was op geborgen. Ook al omdat Martien Peeters destijds beroofd was van een portemonnee met inhoud, bank- en giropasje en zijn horloge. Toen de verdachte verder aan de tand werd gevoeld bekende hij een aandeel te hebben gehad in de dood van Martien Peeters. Op zijn aanwijzingen kon don derdagmiddag een 18-jarige plaats genoot worden aangehouden. Die twee hebben bekend samen Mar tien Peeters door messteken om het leven te hebben gebracht. Tijdens de verhoren bleek dat een van de daders meerdere malen by het slachtoffer thuis was geweest. Omtrent de juiste toedracht, wel ke tot de fatale messteken hebben geleid, kon ons geen nadere bijzon derheden worden medegedeeld. Vast is komen te staan, dat beide na hun daad verder niets van waar de hebben meegenomen, alleen een bos sleutels, maar die is later door een van de daders weggegooid. Begeleid door een aantal recher cheurs in een auto, heeft die man de plaats aangewezen waar hij de sleutels had weggegooid, maar die werden nog niet teruggevonden. De in de woning van de vermoor de gevonden sjaal, werd door een van de daders als zijn eigendom herkent De verdachten hebben ieder slechts één officieële verklaring over de moordzaak afgelegd. Er is nog geen duidelijkheid over ieders aandeel in deze laffe moord. Beide mannen verblyven onge veer 7 jaar in Venray, maar hebber verschillende nationaliteiten. Niet alleen voor de Venrayse poli tie maar ook voor de Venrayse be volking is de oplossing van deze moord een opluchting. Burgemeester H. Defesche heeft aan het Venrayse politiekorps zijn waardering middels een persoonlij ke brief uitgeproken. Hij feliciteer de het korps met het oplossen van deze moordzaak en tevens ook met enkele recente suksessen, zoals de oplossing van een aantal ernstige delikten, de oplossing van de cocaï nezaak en de oplossing van een se rie inbraken, diefstallen en berovingen. Vervolg van voorpagina. TOEGANG GROTE KERK Het zal iedereen duidelijk zijn, dat de toegang tot de Grote Kerk door deze reconstructiewerkzaam- heden zo n maand of twee in het ge drang komt. In het bijzonder geldt dat voor het gebruik van de toegang vanaf de Grote Markt (onder de boog). Deze toch al niet fraaie entree zal zeker twee maanden niet ge bruikt kunnen worden, zodat er problemen ontstaan voor rouwstoe ten en trouwpartijen. In eerste instantie dacht men de toegang tot de kerk via de Hofstraat te kunnen regelen. De poort naast het oorlogsmonument is breed ge noeg. Er zou wel een lantaarnpaal verplaatst moeten worden. Alleen auto's voor bijzondere gelegenhe den zouden daarvan gebruik mo gen maken. Maar met name de gemeenteraad ging daar niet mee akkoord. Een andere oplossing van het toegangsprobleem zou gerealiseerd kunnen worden via het parkeerter- reintje aan de Eindstraat. Enkele vrachtwagens grind zouden - in af wachting van een definitieve uit voering - voor een berijdbaarbare toegang kunnen zorgen. Maar ook dat kreeg geen kans van slagen, omdat men dan van andermans ei- gëndom gebruik zou maken. Zelfs voor een tijdelijk gebruik was dat kennelijk geen haalbare zaak. Een derde oplossing was een bre dere doorbraak vanaf het nieuwe parkeerterrein bij het gemeente huis. via een verbreed pad over het kerkhof naar de toren. Zowel de zeer belangrijke t.o.v. deurwaarder Jacobs en Bergs te Venlo in porcelein, keramiek, schilderijen, meubels, antiek en nieuw, klokken, Perzische en oosterse tapijten enz. Tijdens kijkdagen gelegenheid tot 't geven van gratis koopopdrachten. Inl. Veilinghuis, Tel. 04780-89174 A. Jeuken Kempweg 164, 5801 VV Venray, K.v.K. 25816 muur langs het parkeerterrein als die langs het voormalige kerkhof, zouden dan wel gedeeltelijk gesloopt moeten worden, maar dat zou slechts een tijdelijke aangele genheid zijn. Maar ook hier ging het niet door. Zeer waarschijnlijk speelden de financieële konse- kwenties van een en ander een be langrijke rol. Bleef als enige oplossing over, de toegang via het oude bedrijfsstraat- je achter de woningen van de Marktstraat. Dat straatje zou bereik baar moeten zyn via het eerder ge noemde parkeerterreintje van de Eindstraat... Een oplossing die weinig of niets kost, maar helaas wel afbreuk doet aan een waardige toegang tot de kerk. Met name Deken Buschman is daarover maar slecht te spreken. "De vuiligheid komt er je tegen", zo vertelde hij tijdens een bijeen komst in de raadszaal van het ge meentehuis. Hij had er geen goed woord voor over. dat Venray zoge naamd aan zijn centrum werkt, maar uitgerekend het echte cen trum - de kerk - maar links laat lig gen - in ieder geval niets doet om een fraaie toegang tot de Peelkathe- draal te realiseren. Deken Buschman was ook zeer verbolgen over het gebruik van het voormalige kerkhof als hondentoi let Een Jumping Venray mag er niet op gehouden worden, uit pië- teitsoverwegingen; maar de hon den laat men er gerust hun behoeften doen. Waarom honden wel en paarden niet, was hem niet helemaal duidelijk... Of de gemeente op korte termijn toch nog kans ziet een waardige toegang tot de kerk te verwezenlij ken. betwijfelen wij zeer. Ook De ken Buschman had er weinig vertrouwen in en daarom zou hij ook in de nabije toekomst op een gepaste entree van de kerk blijven aandringen. Driejaar wachten - zo als gepland is - vindt hij veel en veel te lang. OP DE KOFFIE Begrijpelijk dat tijdens de drie maanden durende renovatie van Marktstraat en Grote Markt, er ook geen plaats is voor de wekelijkse kramenrijenmarkt. Met ingang van maandag 3 april (de week na Pasen) concentreert zich het totale markt- gebeuren op het Henseniusplein, Schouwburgplein, Merseloseweg en Schoolstraat. Télefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees Dit jaar hebben wij weer 2 schitterende paasmenu's voor u gecreërd, maar ook a la carte is natuurlijk mogelijk. EIEREN ZOEKEN Voor uw kinderen heeft de paashaas rondom ons restaurant paaseieren verstopt. Elk kind dat een ei vindt, ontvangt een leuke attentie. Ook is er voor de kinderen een leuke paasmenuutje samengesteld. Tot ziens op le of 2e paasdag. Beide dagen vanaf 14.00 uur geopend. Kunst in etalages trekt altijd pu bliek. Twee jaar geleden heeft men dat reeds in Venray ondervonden, toen leden van de kunstkring Am ber exposeerden in de winkels van Het Winkelcentrum Venray. De saitienwerking tussen beide verenigingen beviel zo goed dat er ook dit jaar weer kunst in het cen trum van Venray te bewonderen valt. Tot begin april kan men het werk van een vijftiental amateur- kunstenaars zien, in de etalages van vele winkels, verspreid over het hele centrum. Dit werk bestaat niet alleen uit allerlei soorten schilde ryen, maar ook uit keramiek en houtsnijwerk. met tekst van eigen negatief f1.25 per stuk (min 10 stuks) VAKFOTOGRAAF JOOP WITTE Door Z.H.E. Mgr. Dr. J.M. Gijsen, bisschop van Roermond, is als op volger van wijlen de heer G. Huijsmans, benoemd tot kerk meester van de Petrus Bandenkerk. de heer H. Wetzels, Herik 17. Hij zal de funktie van penningmeester in het kerkbestuur gaan vervullen. De heer Wetzels is dirèkteur van de ABN-bank Venray. Tevens heeft Mgr. Dr. J. Gysen aan de heer J. Verbeek. Julianasin- gel 9, eervol ontslag verleend als kerkmeester van deze parochie. Bisschop en Kerkbestuur zijn hem zeer erkentelijk voor alles wat hy in deze parochie gedaan en betekend heeft. Vooral zijn inzet bij de laatste restauratie van de Petrus Ban denkerk. De marktkooplui, voor het eerst in honderd jaar "zo knus by el kaar" willen daaraan een feestelijk tintje geven en tracteren de dames en heren marktbezoekers op een balye koffie. Het is de bedoeling dat de markt eerst na de Venrayse kermis ook weer op de Grote Markt wordt ge houden. DONDERDAG 23 MAART 1989 Nr. 12 HONDERDENTIEN DE JAARGANG Op vrijdag 7 april zal het echtpaar GIEL VULLINGS en ZUS VAN GESTEL de dag herdenken dat ze 50 jaar geleden, in de St. Petrus Bandenkerk elkaar het jawoord ga ven. Beiden zijn daar trots op en ze willen het ook ieder laten weten, dat ze 50 jaar lief en leed hebben ge deeld, en nog volop genieten van het leven. Het liefst bezoeken ze hun kinde ren, en kleinkinderen en sinds kort ook hun achter kleinkind. Hun start was heus niet zo ge makkelijk als die van de tegenwoor dige paartjes. De omstandigheden destijds waren er ook niet naar... De Gouden bruidegom GIEL VUL LINGS (75) is geboren in het gezin van een aan de Gasstraat wonend "keuterboerke". Dat betekende, dat hij al vroeg mee moest aanpakken op het kleine bedrijf, ook al omdat zyn vader enigzins gebrekkig was. Trots is hij er op. dat hij al als knaap van 8 jaar met paard en wa gen kon omgaan. Dat was niet al leen het paard in het goede spoor houden, dat was óók mee aan pakken. Toe hij een jaar of 17, 18 was, de juiste datum kan hij zich niet meer herinneren, ging hij in de bouw werken als opperman, daar werd goed verdiend. Tussendoor leerde hij ook nog het vak van fietsenma ker, want fietsenherstellen was zyn hobby, ook nu nog. In 1939 werd er getrouwd en was het toch wel nodig dat hij meer kon verdienen. Mede door de grote re- ldame welke er werd gemaakt van "kom werken in de Mynen" ging hij by de Oranje Nassaumijn in Heerlen werken. Zijn vrouw in Ven ray en hij in Heerlen, dat beviel hem op de duur ook niet zo best. Met medewerking van de Mynen kreeg hij in mei 1940 een woning toegewezen in de Mynkolonie van Heerlen. De oorlog was toen net uit gebroken en de brug in Venlo was gebombardeed. Dan maar via Roer mond naar Heerlen, met vrouw en de baby. Daar werd de oorlog be leefd maar hun hart bleef toch in Venray. Tot 1958 hebben ze in Heerlen ge woond. Tben kon er geruild worden met een Venrayse familie, die graag in Heerlen ging wonen. Snel was een en ander geregeld en zo kon de woning aan de Nieuwlandstraat worden betrokken, waar ze nu nog steeds best tevreden wonen. Na nog even als knecht te hebben gewerkt by een fietsenmaker in Venlo, kreeg hij vast werk by de Blitta. Daar is hy tot aan zyn pensi oen, en dat was gedurende byna 20 jaar, gebleven. In al dié jaren bleef hij in zyn vrye tyd nog fietsen herstellen en- dat is hij ook na zijn pensioen blij ven doen tot op de dag van vandaag. "Door fietsen blyf je fit", vindt hy. Dat bewees hij ook door meerdere malen de afstand Venray-Heerlen per fiets te overbruggen. De Gouden bruid ZUS VAN GESTEL (74) is aan de Beekweg ge boren en getogen. Na de lagere school kon ze zich verhuren voor één gulden per week, om in het pensionaat "Jerusalem" huishoude lijk werk te doen. Ze ging. toen ze de kans kreeg, over naar St. Anna. Daar kwam ze in de strijkkamer te recht waar ze haar werk zó goed deed dat ze uiteindelijk met de lei ding werd belast Daar haalde ze nog haar koperen jubileum. Ze was niet zo blij met de verhui zing naar Heerlen, want al was het daar goed en kon ze het goed vin den met de buurt, het was anders dan Venray: de Parel der Peel kon ze niet vergeten. Mede op haar aandringen werd in 1958 de knoop doorgehakt en keer de men naar Venray terug. Tben de kinderen groter waren heeft ze zich nog vele jaren ingezet als bejaardenhulp. Ze zorgt er nu nog voor, dat hun huis een trefpunt blyft voor de kin deren en kleinkinderen. Uit hun huwelijk werden acht kinderen ge boren, waarvan er zeven in leven bleven. Die, vijf zoons en twee doch ters, zorgden weer voor negen kleinkinderen en een achter kleinkind. Hun feestdag zal worden begon nen met een plechtige Eucharistie viering, om 14.00 uur in de St. Petrus Bandenkerk. In dezelfde kerk dus waarin beide gedoopt zijn, de communie hebben gedaan, ge vormd zyn en elkaar het jawoord hebben gegeven, Na de Eucharistieviering gaat de familie naar het Pelgrimshuis in de Smakt, om vandaaruit naar "Den Hoender" te gaan. het wijkcentrum aan de Ursulastraat. Daar houden zy receptie van 18.30 tot 19.30 uur en kan iedereen hen daar geluk ko men wensen. St. Antoniusstraat 1a 5801 AR Venray Tel. 04780-89800 Cursussen aant. avonden startdatum prijs 1. Startcursus informatica 6 4/4 f 375,- 2. MS-DOS basis 4 17/4 - 30/5 f 300,- 3. MS-DOS gevorderd 4 19/4 f 350,- 4. WordPerfect 5.0/4.2 6 4/4 - 24/5 f 450,- 5. WordPerfect gevorderd 4 30/5 f 350,- 6. Lotus 123 6 27/4 f 450,- 7. Lotus 123 gevorderd 6 3/4 f 525,- 8. dBase lil plus 6 6/4 f 450,- 9. dBase lil plus programeren 8 8/4 f 760,- 10. Symphony 8 22/5 f 700,- 11. Novell voor Gebruikers 4 19/4 f 500,- 12. MG 1 middelb. grondbeginselen 20 13. MG2 Systemen en toepassingen 18 14. MG3 Praktisch PC gebruik 15 11/4 - 13/4 25/4 - 27/4 doorlopend f 1095,- f 995,- f 975,- INFORMATIE AANVRAAGBON Naam: Adres: Postcode woonplaats: Wenst informatie over de cursussen_ (nummers vermelden)

Peel en Maas | 1989 | | pagina 11