KERKDIENSTEN f schqönMs journaal" SJENG GOUMANS Oude foto p Sp Begrafenisonderneming PEEL EN MAAS Landelijke bisschoppelijke vastenactie in Noord Limburg PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari - Pagina 1 GROTE KERK VENRAY Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275; Kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag 25 febr.: H. Walburgis: 9.00 lsm. voor Priesterroepingen (A); tot zekere intentie; 19.00 zondags dienst: Jan Bakker (coll.); Sjang Vis sers Henrica Jansen-Pillen (coll.); ouders Truijen-Hendricx; Domien Schiks; ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; Harry Jans-Beken (coll.); ouders Jans-Beken-Haanen en zoon Arnold; Sjeng Hendriks en overl. familie; Jos Reijnders (coll.). Deze H. Mis zal verzorgd worden door het kinderkoor „Vredesldok- jes". Zondag 26 febr.: Derde zondag van de Veertigdagentijd. 8.00 lsm. Anna Smeets-Cupers; 9.30 Lat. Hgm. Guust Huijsmans; Alda Smets (coll.); Herman Ebberink; 11.00 Ned. Hgm. Bèr Beerkens (coll.); Pierre Linskens (coll.); jrd. Frans Vermeulen; Alfons Goumans (coll.); Tonnie Kennis. Maandag 27 febr.: 9.00 lsm. Johan Claessens en beide echtgeno ten, Johanna Fleurkens, Theodora Bistervelds en Wilhelmina Claessens (S); Martinus Maes en Johanna Ma ria Janssen, Jo Custers. Dinsdag 28 febr.: 9.00 lsm. Maria Bistervels-van Meijel en Jacq. Bister- veis; 19.00 lsm. ouders Frans Swin- kels-Marcellis; ouders van Kessel- Versleijen en zoon Jan. Woensdag 1 maart: De maand maart is toegewijd aan de H. Jozef. 9.00 lsm. ouders Laurensse-Maessen en familie. Donderdag 2 maart: 9.00 lsm. oude stichtingen; 19.00 lsm. Wim Kaptein. Vrijdag 3 maart: Eerste vrijdag van de maand: 9.00 lsm. ouders Schols- Leers en overl. familie; Jacobus Schaeffers, echtgenote en zoon Piet (S). Zaterdag 4 maart: II. Casimir. 9.00 lsm. Harrie Messemaeckers; ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens; 17.00 uit dankbaarheid b.g.v. 90ste verjaardag van Mevr. van Dooren van de Ven, Schuttersveld flat 18; 19.00 zondagsdienst: overl. ouders van Bracht-Cremers; Harry van de Ven; overl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessens; Alda Smedts (coll.); Riek Beelen-Beerkens; ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje van Overveld; Jos Reijnders (coll.); Hen rica Jansen-Pillen (coll.); Alfons Goumans (coll.); Johanna Peeters- Claessens en familie; Jan Bakker (coll.). Mededelingen: Door Z.H.E. Mgr. Dr. J.M. Gijsen bisschop van Roermond, is als opvol ger van wijlen Dhr. G. Huijsmans, benoemd tot kerkmeester Dhr. H. Wetzels, Herik 17; hij zal de functie van Penningmeester in ons kerkbe stuur gaan vervullen. Wij wensen hem veel sterkte toe in deze functie. Tevens heeft Mgr. Dr. J. Gijsen aan Dhr. J. Verbeek, Julianasingel 9, eervol ontslag verleend als kerkmees ter van onze parochie. De bisschop en wij zijn hem zeer erkentelijk voor alles, wat hij in onze parochie gedaan en betekend heeft. Vooral voor zijn inzet bij de laatste restauratie van onze kerk. Akolieten: Zondag 26 febr.: 9.30 Piet Vos- Zaterdag 25 febr.: 19.00 L. Truyen Zondag 26 febr. 11.00 T. Verbeek. PAROCHIE PATERSKERK Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 zondagsviering. Toon Sanders (Beatrixstraat) Louis Boom (coll.) Jeu Janssen Joos Direks (fam. Jenniskens) overl. ouders Hendriks-Arts Piet Smits en uit dankbaarheid. Zondag: Derde zondag in de Veer tigdagentijd. 9.00 voor de parochie 10.15 Hoogmis gezongen door Cres cendo: Antoon Lucassen Sjeng Arts (buurt) overl. fam. Jansen-van Daal; 11.45 Martien Wismans (col.); 18.00 overl. fam. Philipsen. Maandag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Sjeng Arts. Dinsdag: 8.00 voor overleden ouders; 19.00 jrg. Wim Derix. Woensdag: 8.00 t.e.v. St. Jozef; 19.00 tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 uit dankbaarheid voor verkregen gunst; 19.00 voor de overledenen (coll. Allerzielen). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 gezinsmis; jrg. Piet van Rooy. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zondag: 9.00 André Basten; 10.15 Pascal Kusters; 11.45 Leo en Johan Pouwels; 18.00 Martin Leenders. Dinsdag en vrijdag: 19.00 Emiel Kusters. Vastenaktie 1989 Samen met de parochie Brukske houden wij onze Vastenaktie voor het werk van Pater Goumans uit Brazilië. Pater Goumans is afkomstig uit Venray. Laten wij in deze tijd van Pasen delen van wat wij hebben met de mensen waaronder hij werkt. U ontvangt twee keer een vasten- zakje: in de week van 26 februari en vlak voor Pasen. Wilt U de gevulde zakjes meebrengen naar de kerk. U kunt uw vastenoffer ook over maken naar banknr. 23.18.67.840 ten name van Kerkbestuur O.L. Vrouw van Zeven Smarten, onder vermel ding Vastenaktie. KERK BRUKSKE Derde zondag van de Veertigdagen tijd. 10.00 Eucharistieviering met zang. Intentie: Rie van Rijn. Samen met de Paterskerk houden wij onze vastenaktie voor het werk van Pater Goumans in Brazilië. Pater Goumans is afkomstig uit Venray. Laten wij in deze tijd voor Pasen delen van wat wijm hebben met de mensen waaronder hij werkt. U kunt uw vastenoffer in de daarvoor be stemde kist in de kerk deponeren of overmaken naar de postgiro 5714760 t.n.v. Parochie Brukske, Venray. Voor afspraken kunt U be lien de pastorie van de Paterskerk: 80202. OECUMENISCHE BASISGROEP A.s. zondag 26 februari is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk, Heel de wereld. Thema van deze viering is de veer tigdagentijd. Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang 11.15 uur. De kinderen worden aktief bij deze viering betrokken. Kuitlange plooirokken en blazers met een sublieme coupe (geïnspireerd door het mondaine leven uit de jaren 20 en 30), soepel vallende jurken met decente decolleté's en tailleurs in de stijl van Audrey Hepburn en Jacky Kennedy (uit het begin van de zestiger jaren) vormen dit voorjaar een hoog- modieuze, representatieve kleding- trend. Er horen elegante geplisseerde pumps met paspoileringen in accent- kleuren bij. De garderobe wordt voor de vrijetijd aangevuld met transpa rante harembroeken, elastische wiel- renbroeken en kuitlange leggings met ruime tops. Het actuele kleurenpakket bestaat uit zwart/wit en marine/wit met ac- centkleuren (in de jonge mode tot oogverblindend neon toe), heldere elementaire tinten, een scala opwin dende oriëntaalse kleureh, warme zand- en oasekleuren en koele water- tinten (blauw, turquoise etc.). In volstrekte harmonie daarmee creëerde JIL: SANDER voor dit voorjaar een reeks wondermooie make-up kleuren in de COLOUR PURE lijn. Niet eerder waren die zo uitbundig, zo sprankelend, ja bijna frivool! Zelden heeft ze zich zo uit geleefd. Dat is haar kijk op de mode: oneindig veel mogelijkheden voor de individuele, moderne en zelfbewuste vrouw, die haar natuurlijke schoon heid voor elk gebruiksmoment opti maal en uiterst creatief wenst te on derstrepen. Voor de basis heeft U de keus uit verschillende produkten: de licht dek kende Compact Cream Make-up, de Rich Cream Make-up voor de veel eisende huid en de transparante en vochtverzorgende Moisture Make-up. Daarnaast is er de gekleurde, verzor gende en vederlichte dagcrème Out door Colour (uit de serie FACER PURE), aanbevelenswaardig voor warme zomerdagen. De juiste tint is die, die precies overeenkomt met Uw natuurlijke huidskleur van dat mo ment. Vijf nieuwe oogschaduwtrio's Nieuw zijn vijf origineel uitgevoer de oogschaduwtrio's, waarvan de kleuren als de rijzende zon aan een fascinerende hemel in een halve cirkel gegroepeerd zijn; de andere helft van de bekende ronde designdoosjes wordt in beslag genomen door twee aanbrengtippets. In het deksel be vindt zich een kristalspiegel. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lectrice S. van Loenen. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lector Br. Artemius. Maandag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45. uur Liturgiegroep. 16.45 uur Liturgieviering. Voorgan ger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: GEEN VIERING. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 25 febr.: 18.00-18.30 Ge legenheid om te biechten; 19.00 Voor avondmis voor de 3e zondag van de Veertigdagentijd. Zang door het Da meskoor „Venrode". Kinderwoord dienst. Voor Handri Madou, voor Anny Jacobs-Huibers, voor Gertruda Franssen-Linders (coll.), voor Pieter Gommans, voor Victor Beerkens, voor Thijs en Jeu Arts, voor Koos van Rooy (coll.), voor overl. ouders Swinkels-Munsters, voor Maureen v. d. Sluys (coll.), jgt. voor Toon Gommans, voor Sraar Verstegen (van de buurt), jgt. voor Harry Schrooten, tot bijzondere intentie (K), voor Louis Boom. Zondag 26 febr.3e zondag van de Veertigdagentijd. 8.30 voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van de pa rochie; 10.00 Hoogmis, Nederlands. Jgt. voor Dr. H. Litjens, voor overl. ouders, jgt. overl. ouders Stiphout- Jacobs en verdere familie, voor Jacob Emonts en zoon Sjaak en otferl. fam. Emonts-v. d. Hulst, voor Josephine Slangen-Hamers. Maandag 27 febr.: 8.00 voor Toon Albers (coll.); 19.00 voor fam. Phi- lipsen-den Holder en zoon Ber. Dinsdag 28 febr.: 8.00 jgt. voor Piet Emonts, voor Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland; 19.00 voor Theo Thielen. Woensdag 1 maart: 8.00 voor de zieken van de parochie; 19.00 uit dankbaarheid; trot bijzondere inten- tie (P). Donderdag 2 maart: 8.00 voor de weldoeners van de parochie; 19.00 H. UUR. Uitselling van het Allerheilig ste. Misintentie: jgt. voor Arnoldina Aben-v. d. Mond. Vrijdag 3 maart: Eerste vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 18.30 Kruisweg-oefening; 19.00 voor overl. ouders Thielen-Hendriks, kinderen, schoondochter en klein dochter; tot bijzondere intentie (P). Zaterdag 4 maart: Gedachtenis van de H. Casimir. 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria; tot bijzondere intentie (P). Gedachte van de week: „Waar wij geen weg meer zien, kan God er nog een aanleggen". Misdienaars en Akolieten: Zaterdag 25 febr.: 19.00 José Pla- sencia en Dennis Nottelman. Zondag 26 febr.: 8.30 Henk v. d. Oever; 10.00 Pascal v. Weert, Robert Versteegen, John Dommeck; 11.30 Jos Verstegen. Maandag/dinsdag: 19.00 Ivo Nies- sen en Emiel Ubaghs. Woensdag/donderdag: 19.00 Al berto Omar Alverez. Vrijdag: 19.00 Quint van Houdt. Zaterdag: 19.00 Günther Stamper en Quint van Houdt. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 26 februari zal in het I.M.B.O., Leunseweg 2A te Venray Ds. H. J. C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindernevendienst gehouden. PAROCHIE OOSTRUM 25 februari - 5 maart Zaterdag. 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw, Hendrik Jeuken en overl. familie. Zondag: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 overl. ouders Jeuken-Jeuken en kinderen, Anna Poels-Janssen, overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen (Gem. koor). Maandag: 9.00 Pierre Poels. Dinsdag: 9.00 tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne. Donderdag: 9.00 tot zekere inten tie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Zaterdag: 19.00 jaard. Gerrit Reintjes, gest. jaard. Gerardus Camps, Jacoba en Rosalie Hillen, Hendrica Vennekens-Verschuren, overl. ouders Janssen-Peeters, overl. ouders van Soest-van Vechel, Jac Gooren. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Monique v. d. Pas, Elles Lenssen. Akoliet: Ad Benders. Zondag: 8.30 Frank v.d. Boogaard Frank Laurenssen, Emiel Truijen, René Clephas; 10.00 Heidi Holier- hoek, Stephanie Janssen, Sanne Bar- tram, Saskia Litjens. PAROCHIE OIRLO 3e zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Piet Verstappen str. Jan Peters, Antonetta Geurts, Pater An toon en kleinzoon Ted Frans Maas Hubertus de Rijck (jrd.) Jan Speijken. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 Zondag: 11.00 Hoogmis; st. Mar tien Stevens, Huberdina Lenssen en dochter Anna uit dankbaarheid (G) Henk Gommans. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; st. Martien Rongen, Maria Thijssen en Petronella Christiaans. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand toegewijd aan de verering H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis, st. Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en weder zijdse ouders t.e.v. H. Hart van Jezus en voor priesterroepingen Ca- rolien Philipsen st. Baten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis. Frank Voermans Frans Maas Wiel Bal- tissen (jrd) Jac. Driessen en zoon Jos overleden ouders Verstappen- Verhaag en hun kinderen Jos en Riek st. Willem Claessens, Gertrudis Ewals en Maria Baten. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 voor Wim Geerets (coll.), voor Mina Maes-Baeten (col.) en jgt. v. Jacobus Heidens en Maria Schouten. Zondag: 8.00 jgt. v. Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings; 10.00 voor Gertruda v. d. Sterren- Jenniskens, jgt. v. Gerardus Philip sen, Martinus Philipsen en Anna, Gertrudis Philipsen. Dinsdag: 19.00 voor Marie van Kuijck. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (offe raars). Donderdag: 19.00 voor weldoeners van de parochie. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 t.e.v. het H. Hart 9.30 Ziekencommunie. Misdienaars: Joep-Joan: zaterdag - dinsdag - woensdag; Martijn-Marianne: zondag 8.00 - donderdag - vrijdag; Renee- John: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN 3e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag 25 febr.: 19.00 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen lsm. Teng Noijen (vw oude buurt Bruks ke) lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-P/oels lsm. v. Mathijs Litjens en echtgenote maandd. v. Harrie Cornelissen en echtgenote gest. jrd. v. Truus Jans sen. Zondag 26 febr.: 9.45 Hgm. v. oud-deken Antoon Loonen Hgm. v. Wim Heidens. Maandag: 19.00 lsm. v. Hendrik Philipsen en Vatharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Fam. Koe- nen-Janssen lsm. v. Thei Heidens. Woensdag 1 maart: 19.00 lsm. v. Teng Noijen (vw. bejaardenver.) gest. jrd. v. Frans Voermans, echt genote en overl. kinderen. Donderdag: 19.00 lsm. v. Theo Pouwels lsm. v. Marie Keijsers- Hendrix gest. jrd. v. Wim Litjens en Maria Smits. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.30 Ziekencommunie aan huis in Veulen en Leunen. 19.00 lsm. t.e.v. H. Hart (vw C) lsm v. Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels weekd. v. Wim Manders (5). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Leo Loonen en echtgenote lsm. v. Teng Noijen (vw petekind) lsm v. overl. fam. Janssen-Litjens jrd v. Theo Brok, Piet Verschuuren en echtgenote en zoon Sjef. Akolieten: za 19.00 Barry Willems en Martijn Mertens; Hgm. zo 9.45 Marc Theunissen, Fred Litjens en Twan Willems. Misdienaars: ma t/m vr 19.00 Paul de Klein en Dennis Gommans. Lectoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 9.45 Mej. G. Reintjes. Huwelijksafk.: Martien Janssen uit onze parochie en Lisette van Dijck uit Meterik (3e roep). RECTORAAT VEULEN 3e zondag van de Vasten. Zaterdag 25 febr. 19.00 Hgm. als jgt. v. Petran Muyzers; Hgm. v. Jacobus Ewals en echtgenote. Zondag 26 febr.: 11.00 Hgm. v. overl. ouders v. Oers-Laumans. Woensdag 1 maart: 8.00 lsm. v. Dien Burgers-Driessen. Vrijdag 3 maart: 8.00 lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Fatima: uit dankbaarheid voor fam. R. Zaterdag 4 maart: 19.00 Hgm. als gest. jgt. v. Kinderen Willems. Akolieten zondag 26 febr.: Peter Knapen, Mare v. Kempen. Misdienaars: Ruud Bexkens, Thijs v. Kempen. Huwelijksafk.: Jos Vervoort uit America en Elly Bosgoed uit onze pa rochie (2e roep). RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 Avondmis, jgt. voor Sef Rongen. Zondag 10.00 Hoogmis voor de overleden kinderen Camps, overl. fam. Ewals-Fleuren. Acolieten Marco v. Kempen en Andre Swinkels. Misdienaars van de week, Sylvia en Erwin. Maandag: 8.00 H.Mis. Dinsdag 8.00 uur H.Mis. Woensdag 8.00 uur H.Mis uit Dankbaarheid. Donderdag 8.00 uur H.Mis. Vrijdag 8.45 uur H.Mis uit dankbaarheid en eerherstel aan het Goddelijke Hart van Jezus en tot bijzondere intentie en ter ere van het Heilig Hart. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. ouders Poels-Michels en Mar tinus Rongen en Johanna Gerrits en Truus Gielens. De eerste inzameling van de Vastenaktie heeft 250,00 opge bracht, waarvoor Hartelijk Dank. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 25 febr;: 19.00 jrd. F. Keijsers; jrd. Ben Geurts; ouders van Soest-Swinkels; H. Philipsen (familie) uit dankbaarheid. Zondag 26 febr.: Derde zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 jrd. Past. Hillebrandt; Jeu van de Ven (Stamtafel); 11.15 P. Potten en overl. familie Potten-Coopmans. Maandag: 19.00 Lei Thijssen; Jep Arts en overl. familie. Woensdag: 19.00 jrd. Jeu Keijsers. Vrijdag: Wereldgebedsdag. 14.00 t.i.v. het Breuidspaar Hooglugt-Beek- mans; 19.00 Geestelijk welzijn van de parochie. Misdienaarsbeurten Za 19.00 D. v. d. Burgt en B. Vergeldt. Zo 9.30 N. Jaspers en P. v. d. Munckhof; 11.15 Marj. en Peter Pot ten; ma R. Th. Berkers; wo vr 19.00 P. Potten en D. Wijnands; Vr 14.00 Marj. Potten en N. Jaspers. Mededeling: Vlak voor het „ter perse gaan" van het vorige nummer werd mij mede gedeeld, adt Vredepeel dit jaar niet met onze Vastenaktie zal meedoen vanwege een eigen gekozen projekt. Jammer, maar voor Ysselsteyn des te meer reden om bisschop Nkomo uit Tanzania niet in de kou te laten staan! Spreuk van de wek: „Ongelijk er- kenne, is op bescheiden wijze tonen, dat je verstandiger bent geworden!" (Anonymus). EEN ABONNEMENT WAARD! RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 25 febr.: H. Walburgis. 19.00 Rector Verwielen. Zondag 26 febr.: 3e zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 t.i.v. familie Botden en voor Harrie en Simon van Vegchel. Maandag: H. Gabriël van de Moeder van Smarten. 8.30 int. fam. v. d. Heuvel-Oeters. Dinsdag: 8.30 tot bijz. intentie. Woensdag: 1 maart, begin van de St. Jozefmaand. 8.30 ter ere van H. Jozef. Donderdag: 8.30 voor de vrede. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van H. Hart. Zaterdag 4 maart: H. Casimir. 19.00 tot int. fam. van Sambeek-v.d. Heyden. Misdienaars: Zaterdag: Ellen v. d. Cruysen en Gerben van Duybhoven. Zondag: Stefanie Arts en Kora Arts. Lectoren: Zaterdag: Josien Claessens; zondag Maria Lemkens-Ermens. Gedachte: Voorzichtig in oordelen, want: „Wie meent te staan, moet op passen dat hij niet valt". (1 Kor. 10.12). OUD-VELTUM 3 In verband met de komende reunit van oud Veltummers, deze wed opnieuw aandacht voor deze zee oude wijk in onze gemeente. De plek op nevenstaande foto z<x misschien wel het middelpunt van ba oude Veltum kunnen worden gj. noemd. Links op de foto he veldkruis, dat hier waarschijnlij reeds in de 17e eeuw stond en achi het kruis is een gedeelte van dn Veltumse Kapel te zien. Dit was de plek waar de inwoners vi Veltum vroeger bij elkaar kw: om in de kapel te bidden voor genezing van een ernstig zieke of voot de zielerust van een overledene. De inwoners van Veltum vormdet een hechte gemeenschap en leefdet met eikaars wel en wee. Op het bord onder het kruis staal de spreuk: Betracht o mensch 't geen gij hier ziet 't is Christus beeld maar Christus njfl Daarom aanbid geen hout noch steen Maar uwen Heer en God alleen. Hier offert men ter bevrijding vat besmettelijke ziekten en tot lafeni der gelovige zielen, geloofd zij Jezas Christus amen. Iets verder links op de foto staat 4 boerderij van Sjang Vollenberj destijds beter bekend als Niesseplatf Deze boerderij staat er nu nog; Rechts op de foto de boerderij vat Coopmans, die Huubeplats were genoemd. Deze boerderij is verdwej nen. Bij de boerderij stond een groo bakhuis. Hier bakte men vroege brood voor eigen gebruik, omdat toen geen beroepsbakkers waren. De vrachtwagen is waarschijnlijl van Ben Linders uit Ysselsteyn. Den vrachtrijder reed destijds dagelijks di route Ysselsteyn-Wanssum. De foto zal bij velen, die in oude Veltum zijn opgegroeid, beeld oproepen van vervlogen tijden waaraan men mooie herinneringa heeft. Deze herinneringen kunnen op maart a.s. worden opgehaald tijden de reünie van oud-inwoners var Veltum in zaal "In den Engel". Als er nog mensen zijn ui Oud-Veltum, die wij niet hebbe kunnen bereiken en toch deel wille nemen aan de reünie van Oud-Vel tun kunnen kontakt opnemen met de hee W. Mommen, Geysterseweg 5 Oostrum-Venray, tel. 04780-87958, voor inlichtingen. PAROCHIE MERSELO 25 febr. tot 5 maart 1989 Z' erdag: 19.00 Mevr. v. Sanden- v. Dijck. Misds.: Esther Brands en Suzanne Wilms. Zondag: 10.00 Joh. v. Dijck, Hen- drika Hoedemakers; A. M. Sanders en kinderewn; Maria Poels-Bouten. Misd.: Wilma v. Osch en Joy Arts; 11.30 Marie van Osch (2e 6 w.); An toon Michels. Misd.: Teun Franssen en Martijn Rieter. Maandag: 8.30 Piet van Rijswijck; Huberdina van Rijswijck-Verhoeven. Dinsdag: 8.30 fam. v. Rijswijck- Claassen; Marie v. d. Hoogenhof. Woensdag: 19.00 lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Teng Emonts (5e 6 w.); Gerardus Pubben. Donderdag: 8.30 Piet Arts. Vrijdag: 8.30 tger ere van het H. Hart; Mevr. v. Sanden-v. Dijck. Zaterdag: 19.00 voor de Kaartclub; Ron Poels; Mariw L'Ortye-Lipperts. Misd.: Martijn Wilms en Roel Cree- mers. Kollektnten: (Kollekte voor de ME- MISA): zaterdag: G. Ewals; zondag: 10.00 Henk v. Tilburg; 11.30 J. v. Hoof. Kerk poetsen: do. 2 maart: Mevr. Hendriks-Flinsenberg, Mevr. Claes sens. Vandaag (zaterdag en zondag 26 febr.) willen we de MEMISA-kollekte inhalen, die in januari niet plaats ge vonden heeft. De nood van miljoenen medemensen is ontzettend groot. Laten we helpen, zoveel als in onze macht ligt. F. Mertens, pastoor. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 25 febr.: 13.00 Plechtige H. Mis b.g.v. 60-jarig kloosterfeest van zuster Lidwina Asselberghs. 19.00 Avondmis voor overl. familie leden, weldoeners en kennissen. Zonsag: 8.39 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers en t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders, Ria v. d. Oord-Bergê, fam. v. Elk, Lambertus Hofmans, Herman en Jo hannes Martens en Martens-Linders. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.30 H. Mis voor de pel grims van St. Jozef. JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: Als christenen bekomme ren wij ons om andere mensen. In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. Aanvang 10 uur v.m. a.s. Zondag. Gratis toegang. Geen collecte. „Honger naar land", vorige weck bespraken we dit motto van d< Landelijke Bisschoppelijke Vasten aktie vanuit de grondproblematiek de sterkere slokt de zwakkere op. Dai kun je doen door alle grond voot jezelf in te pikken: dan beroof je je tijdgenoten. Je kunt het ook doet door alle grond te gebruiken tt vervuilen: dan beroof je je i slacht. Zo gezien komt deze probic matiek voort uit een „korte termijn- denken". Grondonteigening: een lapmidda op korte termijn om zelf wat langei aan de macht te blijven. Bodemuitputting: winst op kort! termijn door tijdelijk een groten opbrengst. Milieuvervuiling: grotere opbrengü nu, zonder rekening te houden met 4 mensen van morgen. De Landelijke Bisschoppelijk Vastenaktie gaat steeds op zoek nai plekken waar struktureel iets aan 4 problematiek wordt gedaan. Dis naar plekken waar men niet doet aai symptoombestrijding van bovenal waar men niet zomaar wat noodhul) verschaft, maar waar men werkt aa> bewustwording van de hele be- volking. Bewustmaking van onderaf.. Wanneer een programma daaro gebouwd is, dan werken mensen aan hun eigen ontwikkeling. En dati werken aan een toekomst, op lang termijn. En overal in de Derd Wereld zijn ze te vinden, if kleinschalige projecten waar same met de mensen naar oplossinge wordt gezocht, stap voor stap, C( wegnaargerechtigheid.„Wat bij der ontwikkelingsactiviteiten opvalt is dï steeds zorg wordt gedragen dat bï geen losse geïsoleerde activiteite worden, maar dat zij passen binne een groter geheel. Er wordt gewert aan verbetering van onderwijl gezondheidszorg, voedsel, milieu c werkgelegenheid. Maar nooit als cc los lesje, maar altijd worden verschillende onderdelen gezien hun onderlinge verwevenheid De werkgroep Noord-Limburg val de Landelijke Bisschoppelijke Va1 tenaktie koos een aantal kleinschalig! projecten in Zaïre en Kenya, waa men duidelijk op deze manier werl aan streekontwikkeling. Tegelijker tijd hopen wij hierdoor het ge sprek gaande te houden over ed rechtvaardiger wereld, waar genoe plaats is voor iedereen. Wij hope dat u het werk van Landelijl Bisschoppelijke Vastenaktie wi steunen. U kunt uw financid bijdrage storten op gironunutt 225.79.19 of banknumfl* 12.36.80.956 t.n.v. De Werkgroe Landelijke Vastenaktie Noord Limburg, aktie 1989. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16