KERKDIENSTEN Oude foto Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS PEEL EN MAAS Landelijke bisschoppelijke vastenactie in Noord Limburg SCHOQNF-fDS JOURNAAL: - PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari - Pagina Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 8127,5. Kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Conradus van Pia- cenza. 9.00 uur Lsm. oiiders Neeteson-Custers. 19.00 uur Zondag- dienst. Tijdens deze H. Mis zullen de meisjes en jongens van de achtste groep van onze basisscholen het H. Sacrament van het Vormsel ontvan gen. Tot intentie van de vormelingen en hun ouders; Jan Flinsenberg en familie: Jan Schwachöfer en opa Dijkmans; Bèr Beerkens (coll.); Jan van Rijt (coll.); jrd. ouders Jacobs- Van de Loo; Jeu Jansen en Herman van de Laar. Zondag: Tweede zondag van de veertigdagentijd. 8.00 uur Lsm. Johannes hendrikus Peter Janssen en echtgenote (S). 9.30 uur Lat.Hgm. overl. fam. Gommers-Sengers; Wil helmus Hubertus Janssen; jrd. Anna van Osch-Hebben en echtgenoot; Alda Smedts (coll.); Hendrika Ar- nolda Jellema-Van de Bos. 11.00 uur Ned.Hgm. uit dankbaarheid b.g.v. 50-jarig kloosterjubileum; Dorothea Ariëns-Hendriks en overl. familie; Nel Rozijn-Philipsen (coll.); Huber- dina Janssen-Swaghoven; Pierre Lin- skens (coll.); Zeswekendienst G. Coenders-Wilmer; Alphons Goumans (coll.); Henrica Jansen-Pillen (coll.); Teng Peters. Maandag: 9.00 uur Lsm. Johannes Henricus Bogaars-Baken (S). Dinsdag: H. Petrus Damiani. 9.00 uur Lsm. overl. familie Duijnstee- Wille; Oscar van de Loo (S). 19.00 uur Lsm. ouders Frans Swinkels- Marcellis. Woensdag: St. Petrus Stoel. 9.00 uur Lsm. Philip Voermans en Jacoba Verstegen (S); Piet Nabuurs. Donderdag: H. Polycarpus. 9.00 uur Lsm. Maria Bistervels-Van meijel en Jac Bistervels. 19.00 uur Lsm. voor de wereldvrede (L). Vrijdag: 9.00 uur Lsm. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders (S); Willem Deckers-Berden; ouders Gos- sens-Kessel. Zaterdag: H. Walburgis. 9.00 uur Lsm. voor priesterroepingen (A). 19.00 uur Zondagdienst. Henrica Jansen-Pillen (coll.); ouders Truijen- Hendrikcx; Domien Schiks; ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; Harry Jans-Beken (coll.); ouders Jans-Beken-Haanen en zoon Arnold; Sjeng Hendriks en overl. familie; Jos Reijnders (coll.). Deze H. Mis wordt verzorgd door het kinderkoor "de Vredesklokjes". Acolieten Zondag: 9.30 uur Hans van Pelt. Misdienaars en lectoren Zaterdag: 19.00 uur Bart Derkx en Amoud Welschen. Zondag: 8.00 uur Maurice en Pascal Brons. 9.30 uur Hong Bui en Wilco jansen. 11.00 uur Gijs Arts en Ramon Klinckenberg. Lector C. hendriks. CLINIQUE LANCEERT: MOISTURE SURGE TREATMENT FORMULA Wij weten dat elke huid soms vocht nodig heeft; een extra droge huid heeft er vaak gebrek aan. Moisture Surge Treatment Formula lost dit probleem nu op! Wat is Moisture Treatment Formula? Een produkt dat vocht in de huid aanvult op plaatsen waar de huid dit nodig heeft, waarbij een door liposomen gestuurde tech nologie is toegepast. Moisture Surge Treatment Formula is een welkomen, nieuwe bron voor de huid die vocht nodig heeft. Deze transparante gel kan op verschillende manieren gebruikt worden. Het vult het vocht aan tot op een peil dat men tot nu toe onmogelijk achtte. Moisture Surge Treatment Formula versterkt de werking van de moisturi zer. De huid voelt daardoor zachter en steviger aan en lijntjes worden minder zichtbaar. Poriën kunnen niet verstopt raken. De voordelen van Moisture Surge Treatment Formula werken direkt en bij regelmatig gebruik langdurig. Moisture Surge Treatment Formula altijd aanbrengen nè Basis Clinique. Of u dit nu als een intensief 5-minuten masker gebruikt, onder de make-up of 's avonds. Moisture Surge Treatment Formula werkt dag en nacht en is geschikt voor iedereen. De resultaten Moisture Surge verbetert het aanzien van de huid, doordat de oppervlakte beter van struktuur wordt en de epidermis weer gaat opleven. Moisture Surge herstelt, versterkt en bouwt de buitenste lagen van de huid weer op. Moisture Surge voorziet de huid van steeds meer vocht en houdt dit vocht op peil. Moisture Surge helpt zichtbaar lijntjes en rimpeltjes te verminderen. Moisture Surge verbetert de stevig heid, elasticiteit en verhoogt de natuurlijke bescherming tegen ouder worden. PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur Gelegenheid om te biechten. 18.30 uur Zondags viering. Voor overl. ouders Philip- sen-Kleuskens; Gerrit Janssen en overl. fam.; Harrie Rongen (coll.); Karei van Mil en dochter Antoinette; Pastoor Remmeren. Zondag: Tweede zondag in de veertigdagentijd. 9.00 uur Tot zeker intentie (V); voor de parochie. 10.15 uur Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; Harrie Janssen; overl. fam. Wijnhoven- Theelen. 11.45 uur Jan Gommans (coll.); Henk Linders, overl. ouders, broers en zuster. 18.00 Overl. fam. Jansen-Krijns. Maandag: 8.00 uur Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. 19.00 uur Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 uur T.e.v. St. Antonius. 19.00 uur Martien Wis- mans (buurt); Harrie hendriks; Piet van Rooy; Toon Kateman (buurt). Woensdag: 8.00 uur Fam. Peters- Arts. 19.00 uur Overledenen (offer bus). Donderdag: 8.00 uur Overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 uur Uit dankbaarheid t.e.v. H. Antonius en voor Theo van soest. Vrijdag: 8.00 uur Overl. fam. Arts-Janssen. 19.00 uur Gezinsmis; Piet Schachhöfer (Irenestraat). Zaterdag: 8.00 uur Constance Snijders en Jacoba Palm. Acolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 uur André Basten. Zondag: 9.00 uur Pascal Kusters. 10.15 uur Leon en Johan Pouwels. 11.45 uur Martin Leenders. 18.00 uur Tonny Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 uur Jaap Janssen. PAROCHIE BRUKSKE Zaterdag: 19.00 uur Gezinsviering met als thema: "Kom maar, bouw mee"; int. Francisca Verhelst-Van Mil. Zondag: Tweede zondag in de veertigdagentijd. 10.00 uur Eucharis tieviering met zang; int. Cor Bouwmans; Johan en Cato Flinsen- berg-Gooren. Voor afspraken kunt u kontakt opnemen met de pastorie van de Paterskerk, tel 80202, liefst in de ochtenduren. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 uur Gele genheid om te biechten. 19.00 uur Vooravondmis voor de 2e zondag van de Veertigdagentijd. Zang door het Kinderkoor "De Vredesklokjes" (daarom geen Kinderwoorddienst). Voor Anny Jacobs-Huibers (coll.); Theo Thielen; Koos van Rooy (coll.); Maureen v.d. Sluys (coll.); Sraar Verstegen (buurt); Sraar Sijbers (coll.); uit dankbaarheid voor behou den terugkeer. f Gebruiksaanwijzing Aanbrengen nadat de huid gerei nigd, geëxfolieerd en verzorgd is. D.w.z. over de moisturizer. Als 5-minuten masker. Een royale hoeveelheid over de moisturizer aanbrengen. 5 Minuten laten inwer ken en daarna de overtollige hoeveelheid met een tissue of licht vochtige wattenpad afnemen. De huid voelt direkt soepel, glad en fris aan. Voor dagelijks gebruik. Een dun filmlaagje Moisture Surge aanbren gen om de vochtopname te verhogen. Deze door lipsomen gestuurde gel versterkt de vochtopname en de huid voelt weer uren lang soepel en glad aan. Speciaal gebruik voor overdag en 's □acht. Voor de lijntjes direkt om de ogen, een dun filmlaagje aanbrengen boven het jukbeenbot. Voor de hals. Royaal aanbrengen en de gehele nacht laten inwerken. Voor lijntjes rond de mond [overdag]. Aanbrengen en overtollige hoeveelheid afnemen. Losse poeder aanbrengen en langs de liplijn contouren trekken met een lip-pencil. De lijntjes rond de mond worden zo verzacht. Allergie getest. 100% parfumvrij. Moisture Surge Treatment Formula, prijs 85,-. Zondag: Tweede zondag in de Veertigdagentijd. 8.30 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Hoogmis, grego riaans; voor Toon Albers (coll.). 11.30 uur Voor Louis Boom (v.d. buren); voor roepingen (P). Maandag: 8.00 uur Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 uur Voor Theo Thielen; Miet Hendriks en zoon Jan; tot bijzondere intentie (K). Dinsdag: 8.00 uur Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 uur Voor Cor Dijkmans (coll.); Gertruda Lensen-Heesen (coll.); Jo Versteegen en zoon Martin; tot bijzondere intentie (K). Woensdag: Feest van St. Petrus Stoel. 8.00 uur Tot zeker intentie. 19.00 uur Voor de zieken van de parochie; tot bijzondere intentie (K). Donderdag: 8.00 uur Tot zeker intentie. 19.00 uur Voor alle overledenen; tot bijzondere intentie (K). Vrijdag: 8.00 uur Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 uur Voor de weldoeners van de parochie; tot bijzonder intentie (K). Zaterdag: 8.00 uur Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Gedachte van de week "Beter groot in het kleine dan klein in het grote". Misdienaars en acolieten Zaterdag: 19.00 uur Alberto Omar Alverez. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Urbain v. Weert, Robert Versteegen, John Dommeck. 11.30 uur José Cornego. Maand/dinsdag: 19.00 uur Roy Ramirez. Woensdag: 19.00 uur Paul Claas- sen. Donderdag: 19.00 uur Juan Lopez. Vrijdag: 19.00 uur José Plasencia. Zaterdag: 19.00 uur José Plasencia en Dennis Nottelman. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Bert Daniëls; jrd. Jeu Arts; Hendrica Vennekens- Verschuren; overl. ouders Houwen- Jacobs; Moeke Vermeulen-Moorrees; Wim Heidens (namens 'n kennis); Piet Direks; overl. ouders Hoex-Van Soest en Nelly; leden en overleden leden van de Buurtvereniging "De Aide Beek". Jongerenkoor. Zondag: 8.30 uur Uit dankbaar heid. Maandag: 10.00 uur Piet Litjens (Herenkoor-Gregoriaans). Maandag: 9.00 uur Voor 'n zieke. Dinsdag: 9.00 uur Tot zeker intentie. Woensdag: 9.00 uur Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 uur Tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 uur Gest. jrd. overl. ouders Loonen-Van Rens. Zaterdag: 19.00 uur Ter ere van O.L. Vrouw; Hendrik Jeucken en overl. familie. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Wendy jans- sen, Elles Lenssen, Sandra van Limbeek, Lieke Volleberg. Zondag: 8.30 uur Robert Janssen, Sander Schuurman, Jorn Rongen, Emiel Truijen. 10.00 uur Pascalle van Reenen, Maike Selder, Monique v.d. Pas, Helga Thielen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Voor Frank Voermans namens Scouting; Frans Maas; st. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; Jac Driessen en zoon Jos; overl. ouders Verstap pen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; Piet Mariens. Zondag: 11.00 uur Hoogmis. Piet Verstappen; st. Pastoor Schram; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (K). Woensdag: 9.00 uur H. Mis. St. Martien Rongen; Maria Thijssen; Petronella Christiaans. Vrijdag: 9.00 uur H. Mis voor CaroÜen Philipsen. Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (dameskoor). Voor Piet Verstappen; st. Jan Peters, Antonetta Geurts en kleinzoon Ted; Frans Maas; jrd. Hubertus de Rijck. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur Voor Piet Rambags; Handrie Dinghs en Maria Weijs; Gerrit Geerets; Wim Swinkels; jgt. Johanna Baltussen-Jacobs. Zondag: 8.00 uur Voor lev. en overl. fam. Janssen-Emonts. 10.00 uur Voor Leida Duijkers-Vullings; overl. ouders A. Seijkens-Colling. Dinsdag: 19.00 uur Voor Sjeng v.d. Pasch. Woensdag: 8.00 uur Gezinsmid (offeraars). Donderdag: 19.00 uur Voor Marie v. Kuijck. Vrijdag: 8.00 uur T.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (offerblok). Misdienaars Martijn en Marianne: zaterdag, dinsdag en woensdag. Renee en John: zondag 8.00 uur, donderdag en vrijdag. Michel en Pieter Jan: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 uur Lsm. uit dankbaarheid (H); lsm. overl. fam. van Dijck-Bouten; lsm. Teng Noijen (buurt); maandd. Anna Verheijen; maandd. Wim Litjens; maandd. Teng de Lauw; jrd. Martinus Vennekens. Zondag: Tweede zondag van de Veertigdagentijd. Hgm. Michel Loo- nen, Elly Loonen en Elly van Berlo; hgm. Marie Keijsers-Hendrix. Maandag: 19.00 uur Lsm. Leo Loenen; maandd. Herman van Leipsig. Dinsdag: 19.00 uur Lsm. Jozef en Gerrit Claessens; gest. jrd. Petronella Litjens en Michel Loonen. Woensdag: St. Petrus Stoel. 19.00 uur Lsm. overl. fam. hendrickx- Jenniskens; maandd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Johanna Ver- heijen-Loonen. Donderdag: 19.00 uur Lsm. Maria Loonen-Scheffers; lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen; lsm. overl. fam. Voermans-Van Gerven. Vrijdag: 19.00 uur Lsm. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen- Droesen: weekd. Wim Manders (4); maandd. Hendrika Arts. Zaterdag: 19.00 uur Lsm. Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels; lsm. Teng Noijen (vw oude buurt Brukske); lsm. overl. fam. Claessens- Gussen; maandd. Harrie Cornelissen en echtgenote; gest. jrd. Truus Janssen. Acolieten Zaterdag: 19.00 uur Twan Willems en Fred Litjens. Zondag: 9.45 uur John v.d. Aker, Roel Kersten en Martijn Mertens. misdienaars Maandag t/m vrijdag: 19.00 uur Bob Kersten en Frank Litjens. Lectoren Zaterdag: 19.00 uur J. Jenniskens. Zondag: 9.45 uur J. Reintjes. Huwelijksafkondiging martien Janssen uit onze parochie en Lisette van Dijck uit Meterik (2e roep). RECTORAAT VEULEN Zaterdag: 11.00 uur Hgm. ter gelegenheid 25-jarig huwelijk Van Dongen-Franken. 19.00 uur Hgm. voor Truus Mulders en overl. fam. Zondag: Tweede zondag van de vasten. 11.00 uur Hgm. gest. jgr. Lena van Dongen. Woensdag: 8.00 uur Lsm. Harry Hendrix. Vrijdag: 8.00 uur Lsm. Dien Burgers-Driessen. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Petran Muyzers; hgm. Jacobus Ewals en echtgenote. Acolieten Zondag: Patrick v. Soest en Barry Spreeuwenberg. Misdienaars Twan Hagens en Rob Hendrix. Huwelijksafkondiging Jos Vervoort uit America en Elly Bosgoed uit onze parochie (le roep). RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 uur Avondmis. Zondag: Tweede zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 uur Hoogmis voor overl. fam. Voesten-Gielen; jrt. overl. ouders Ewals-Leissen; jrg. Paula Van Vechel-Lemmen. Acoliet: Michel van Kempen. Misdienaars van de week: Wim en Ralph. A.s. zaterdag en zondag de eerste inzameling van de vastenaktie en de 4e zondag van de vasten en met Pasen. Maandag: 8.00 uur H. Mis. Dinsdag: 8.00 uur H. Mis tot bijzondere intentie. Woensdag: St. Petrus Stoel. 8.00 uur H. Mis. Donderdag: 8.00 uur H. Mis. Vrijdag: 8.00 uur H. Mis voor de overl. ouders Huisman-Poules en overl. zoons. Zaterdag: 19.30 uur Avondmis; jrg. Sef Rongen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 uur Jrd. Jan Lemmen; jrd. H. Peters; jrd. Lei Maessen en echtgenote; Jeu v.d. Ven (fam. v.d. Ven); F. Keijsers (Leden Stille Omgang). Zondag: Tweede zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 uur Jrd. Petr. Cox-de Lauw; echtg. Wilmsen-Lit- jens en zoon; fam. Willems-Maessen; fam. Mulders-Maessen. 11.15 uur P. Verheyen en echtgenote; Jacq. Bos- Janssen. Maandag: 19.00 uur Jrd. Fr. Claessens en echtgenote; fam. Jen- niskens-Poels. Woensdag: 19.00 uur Jrd. Teng Pouwels; Jaxq. Claessens en overl. fam. Claessens-Jenniskens; overl. ouders Mulders-Maessen; voor onze zieken. Vrijdag: 11.00 uur T.i.v. het Robijnen bruidspaar Vergeldt-Cus- ters. 19.00 uur Geen dienst. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur R. en T. Berkers. Zondag: 9.30 uur R. en E. Jenniskens. 11.15 uur Marj. Potten en D. Wijnands. Maandag en woensdag: N. Jaspers en P. v.d. Munckhof. Vrijdag: 11.00 uur B. Vergeldt en A. Philipsen. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen Paul Jeurissen en Luc Philipsen. Proficiat! Spreuk van de week "Wie een aalmoes vraagt, bloost eenmaal; wie weigert haar te geven, tweemaal!" (Turks zegswijze) Doopschema (maart) Op de zondagen 5/3 en 12/3 en tijdens de Paaswake (25/3). PAROCHIE MERSELO Zaterdag: 19.00 uur Frans hen- drix-Marcellis. Zondag: Tweede zondag van de vasten. 10.00 uur Maria PoelsBouten; mevr. De Rijck-v. meyel. 11.30 uur Mevr. V. Sanden-v. Dijck; Antoon Michels; Theodora Verstegen-Poels (vw petekinderen). Maandag: 8.30 uur Antoon Arts; Piet v. Rijswijck. Dinsdag: 8.30 uur Lam. v. Meyel en Laurentia Nooyen; Marie v. Osch (le 6w). Woensdag: 19.00 uur erman Ze- gers, echtg. en kinderen; Teng Emonts (4e 6w). Donderdag: 8.30 uur Johannes v. Osch en Johanna Arts; Karei v. Vegchel. Vrijdag: 8.30 uur Petronella Zan ders; mariav.d. Hoogenhof. Zaterdag: 19.00 uur. Mevr. V. Sanden-v. Dijck. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Esther Brands en Suzanne Wilms. Zondag: 10.00 uur Wilma v. Osch en Joy Arts. 11.30 uur Teun Franssen en Martijn Rieter. Kollektanten Zaterdag: J. Verhaag. Zondag: 10.00 uur Teng Arts. 11.30 uur Fr. hendrix. Kerk poetsen Donderdag 23 febr.: mevr. hen- driks-Rutten, Weth. Pubbenstr. 7, en mevr. Hendriks-Flinsenberg, Groot- dorp 23. In zijn brief aan de christenen van Filippi (de 2e lezing van deze zondag), zegt Paulus iets, dat me (als pastoor) iedere keer weer benauwt: "Broeders en Zusters, volgt mij na, en houdt hen voor ogen, die zich gedragen naar het voorbeeld, dat ik u gegeven heb". Kan ik dat van mezelf eerlijk zeggen? Het is een vraag, die me in de Vastentijd genoeg stof tot nadenken geeft. F. Mertens, pastoor RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 uur Bijz. intentie (M.J.) en fam. Botden. Zondag: tweede zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 uur Jrg. Van de Pas. Maandag: 8.30 uur Tot intentie. Dinsdag: H. Petrus Damiani. 8.30 uur Voor roepingen. Woensdag: St. Petrus Stoel. 8.30 uurT.i.t. fam. Peeters-Janssen. Donderdag: H. Polycarpus. 8.30 uur Tot intentie. Vrijdag: 8.30 uur Tot intentie. Zaterdag: H. Walburgis. 19.00 uur Voor Rector v.d. Wielen. Misdienaars Zaterdag: Bart Marcellis en An toon v. Hoof. Zondag: Martien v. Heuvel en Peter Botden. Lectoren Zaterdag: Anja v.d. Berg-Peeters. Zondag: Jan Classens. Een vraag Welke Christen en vooral welke ouders zouden durven zeggen wat St. Pauls vandaag zegt? "Volgt mij na en houdt hen voor ogen die zich gedragen naar het voorbeeld dat ik gegeven heb".... Toch zouden we dat eigenlijk moeten kunnen zeggen RECTORAAT Smakt Zaterdag: 19.00 uur Avondmis voor fam. Van Kempen-v.d. Winkel; Gerrit Koopmans en fam. Huybers. Zondag: 8.30 uur H. Mis te Holthees uit dankbaarheid v.b.i. en alle gevraagde intenties. 10.00 Hoog mis voor overl. fam. Coppis-Barents; Gerardus de Bruyn; Johannus v.d. Winkel, Josephina en Henricus Janssen. Woensdag: 9.30 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef; overl. fam. Koenen- Derkx; overl. fam. Smuders. Vrijdag: 9.30 uur H. Mis voor alle stichtingen en voor gevraagde inten ties. 18.00 uur Plechtige H. Mis b.g.v. 40-jarig huwelijksfeest van Jac. Janssen en Riek Mulder. JEHOVAHS GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema, Zal Gods oordeelsdag over u komen als een strik? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. A.s. zondag gratis toegang. Geen collecte. EEN ABONNEMENT WAARD! In 1934 bouwde Piet Hoedt maekers in de Leeuwstraat ee: woonhuis met slijterij; thans bt- woond door mevr. Van dei Munckhof-Sangers. De bouwvakkers die aan deze boW hun boterham verdienden poseerdal destijds voor een ons onbekende fotograaf. Als achtergrond diende dt moestuin van de Gouden Leeuw, afgezet met een fraai smeedijzerei! hekwerk. Op dit ogenblik nadert daa: het bouwkomplex "Henseniusstaetq zijn voltooiing. Wanneer we het aantal bouwval; kers bekijken dat toen bedoeld! woning bouwde, zou men ziö kunnen afvragen, hoeveel bouwval kers zijn er bij "Henseniusstaete' dan wel nodig? De bouwtechniek a de bouwmaterialen zijn echter zoda nig gemoderniseerd en gestandari- seerd dat het aantal medewerkers vai nu in geen enkele verhouding staa tot een bouwteam uit de jara dertig.... Op de foto zien we, op de achterst! rij, van links naar rechts: Win Oudenhoven - Jan Wijnhoven - Joos Oudenhoven - Joos Beukens - Tinui Philipsen - Teng Stevens - Joos Kappel - Joep Loonen - Heit Hendriks. Voorste rij, van links naar rechtd Toon Loonen - Harrie Arts - Jat Derks - Toon Roffers - Sjang DerksJ Foto: archief J. v.d. Putten. PROTESTANTSE KERKEN- GEMEENSCHAP VENRAY E.O. Op zondag 19 febr. a.s. zal in Itë IMBO, Leunseweg 2A te Venray Dj, mevr. M. v.d. Beid uit Nuena voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is e kinderopvang en wordt er kinder nevendienst gehouden. Na afloop is er koffie drinken. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Korff. Misdienaars Cindy Haneveld en Bas Dirkx. Lectrice H. Brouwer. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lectrice Zr. Jacintha. Maandag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Dinsdag: GEEN liturgiegroep GEEN viering. Woensdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: GEEN viering. PAPIER IN BRIEVENBUS IN BRAND GESTOKEN Gelukkig werd tijdig ontdekt di vandalen papier in een brievenbt aan de Haammakerstraat in bran, hadden gestoken. Door die tijdig ontdekking kon erger worden voot komen. Het bleef bij een zeer gering schade. INBRAAK IN AUTO Een inwoner uit Barneveld zal geet beste herinnering hebben aan zij: bezoek aan Venray. Bij terugkeer bj zijn aan de Bazuinstraat geparkeerd auto kwam hij namelijk tot dj ontdekking, dat met geweld toegang tot zijn auto verkregen was. Uit dl auto was verdwenen een 27 MC 401 kanalentoestel. De autoradio wa vernield, mogelijk doordat het niet gelukt was deze mee te nemen, i met al een behoorlijke schadepost. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 "Honger naar land", een pro bleemstelling. Onder dit motto staat in 1989 voor het derde achtereenvolgende jaar het voedselthema centraal bij de Lande lijke Bisschoppelijke Vastenaktie. Dit jaar wordt nader ingegaan op de rol die de grond daarbij speelt. Bezit van de grond Gebruik van de grond Bevolkingstoename, de toenemen de export van Derde-Wereld artike len, twee oorzaken van de schaalver groting in de landbouw. De gevolgen laten zich gemakkelijk raden. Roof bouw op de grond, want het regelmatig braak laten liggen van de grond is er niet meer bij. Grote plantages met monoculturen en daardoor een snelle uitputting van de bodem. Toename van het gebruik van chemische stoffen als kunstmest en bestrijdingsmiddelen om die mono cultuur mogelijk te maken. Kortom de verbouw van export artikelen gaat ten koste van de verbouw van voedsel voor de eigen bevolking. Maar dat niet alleen. Ook het hele milieu lijdt eronder. Wat te denken van de grote stuwmeren die hele gebieden blank zetten en de kleine boeren hun land ontnemen? En wat van de grote stukken bos die gekapt worden omdat het hout wordt geëxporteerd of als energiebron voor de industrie moet dienen? De oorspronkelijke bewoner, die leefde van de vruchten en die schaduw zocht onder de bladeren, is opnieuw de dupe van een ongrijpbare vijand: de handelsonderneming, de bank of de voedselindustrie. Maar ook in ons eigen Nederland de positie van de kleine boer niet rooskleuring. Ook hier worden kleine bedrijven opgeslokt door bi kapitalistische economische systeea Zo lijdt de aardappelmeelindustr verliezen omdat het ingevoert maiszetmeel uit Amerika goedkoj* is. Ook in ons eigen land is het milia de dupe van de schaalvergroting. IS hoeven hierbij maar te denken aan i grote mestoverschotten en aan te toenemende gebruik van chemisd middelen in de landbouw om ee steeds grotere opbrengst van monocultuur mogelijk te maken. Zijn .deze problemen niet ee gevolg van het "korte termij denken", houden we niet te weini rekening met ons nageslacht? De Landelijke Bisschoppeliji Vastenaktie, en ook de Werkgroe Noord-Limburg, wil medestande zijn van de zwaksten in de Derd Wereld. Daarom steunen wij kleil schalige projekten van mensen d opkomen voor hun eigen recht o grond en dus voor hun recht tot ee menswaardig bestaan. Tegelijkerlij hoopt de Landelijke Bisschoppeliji Vastenaktie hierdoor tot nadenki aan te zetten over de problematk van de ongelijkheid in Nederland. In 1988 bracht Noord-Limburg ton bijeen voor projekten in Zaif Kenya en Zuid-Afrika. Ook in 19! mogen wij toch op uw medewerkil rekenen? U kunt uw bijdrage stom op gironr. 225.79.19 of bankn 12.36.80.956 t.n.v. de Werkgroi Landelijke Vastenaktie Noord-Liü burg, aktie 1989.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16