Bewoners ,,De Schakel" en de Torro dichter bij elkaar Bedrijvenpark Keizersveld Rijkswaterstaat koopt grond voor aanleg van Rijksweg 73 Binnenkort aanvang bouw Arbeidsbureau centrale verwarming sanitair, boilers heteluchtkachels reparatie, onderhoud VERSLEIJEN OIRLO V04709-2019 WAO VAN SOEST Er komt toch 'n Praxis in Venray Aktie „Drempels weg" Telefooncel voor iedereen PEEL EN MAAS Donderdag 9 februari - Pagina 5 voor al uw TEL. 04787-1941 DIEFSTAL UIT AUTO Met geweld was toegang verkregen tot een op de parkeerplaats aan de Raadhuisstraat staande auto van een Venrayer. De dader had getracht de autoradio te ontvreemden. Dat was niet gelukt Aan de overlast die de Torro bezorgt aan de bewoners van De Schakel, lijkt binnenkort een einde te komen. Tijdens een inspraakavond, vorige week donderdag in het gemeentehuis, presenteerde wethou der Willems de bouwplannen voor een overdekt laadperron, bij de magazijningang van de Torro. Hier op kunnen 2 vrachtauto's gelijktijdig gelost worden zodat De Schakel te al len tijde bereikbaar blijft. Ook zal de geluidsoverlast hiermee tot een minimum beperkt worden. De bewoners van De Schakel keken in het begin nogal wantrouwend tegen de plannen aan. Hun grote bezorgdheid is de bereikbaarheid van hun woning, met name voor ambulance en brandweer. Ook zijn ze bang dat verhuizen een zeer moeilijke zaak wordt. De plannen van de Torro omhelsen o.a. een uitbreiding, van de magazijn ruimte. De Torro heeft op dit moment 180 m2 magazijnruimte. Normaal is dit 500 tot 700 m2. Door het gebruik van magazijnstellingen is deze ruimte nu optimaal in gebruik, maar het is nóg steeds te weinig. De geplande uitbreiding omvat 160 m2. Het laadperron zal zo'n 14 meter vanaf het Torro-magazijn richting De Schakel gaan innemen, 1/3 van de totale afstand tussen beide gebouwen. Hierdoor zal de doorgang, die nu nog bestaat tussen Hoenderstraat en De Bleek komen te vervallen, een hele Het is lang stil geweest rond de mogelijke vestiging van een filiaal van het doe-het-zelfbedrijf Praxis. Reeds in april 1987 waren alle voorbereidingen getroffen voor het vestigen van een Praxis in de voormalige cartonnagefabriek Lau- rensse. De aanwezigheid van Nestlé, die opslagruimte in dit pand gehuurd had, zette deze plannen in de ijskast. Vorige week donderdag maakte wethouder Willems bekend dat de plannen van Praxis opnieuw aktueel worden. Het huurkontrakt van Nestlé zal medio dit jaar worden opgezegd. Daarna zal Praxis het pand ombou- VERNIELINGEN Een muur van de basisschool te Oostrum bleek met graffitti zodanig bespoten te zijn, dat weer enkele honderden guldens voor de schoon maak zal moeten worden besteed. Een aan de Omloop geparkeerde opluchting voor de bewoners, die deze doorloop, vooral in de nachte lijke uren, als zeer hinderlijk ervaren. Met deze uitbreiding garandeert de Torro dat er geen palletwagens met artikelen buiten zullen blijven staan. "Hooguit 15 tot 20 minuten, dan gaat het spul naar binnen", aldus de bedrijfsleider van de Torro. INCIDENT De grootste zorg van de bewoners is de bereikbaarheid van de woning voor b.v. een ambulance. Nog niet zo lang geleden moest de ziekenwagen iemand van De Schakel ophalen. Vanuit de Hoenderstraat was dit niet mogelijk vanwege aldaar geparkeerde vrachtauto's (en ook personenau to's). Vanuit de Schoolstraat ging dit ook niet omdat de paaltjes, die de ingang van De Bleek sieren, op slot waren. Uiteindelijk is de ziekenwagen voor de Torro langs gereden, alwaar eerst 'n twintigtal fietsen verzet moesten worden, om de patient op te halen. Dit soort voorvallen mag absoluut niet meer voorkomen, vinden de bewoners. Wethouder Willems betreurde het dat de ambulancedienst dit voorval niet gemeld heeft. Hij zal ervoor zorgen dat de ambulancedienst een sleutel krijgt van de paaltjes tussen Schoolstraat en De Bleek. De politie en brandweer en ook slager Scholten, zijn reeds in het bezit van zo'n sleutel. wen. Verwacht wordt dat de Praxis medio volgend jaar geopend wordt. Het voorfront van ttde nieuwe winkel is nagenoeg identiek aan die van het Praxisfiliaal in Venlo. De ingang van de winkel zal aan het Gouden Leeuwplein liggen. De totale oppervlakte bedraagt zo'n 1900 m2. Het ligt in de.verwachting om aan de westzijde van het pand een ontslui- tingsweg te projekteren. Deze zal dan over het terrein van bouwmij. Janssen moeten komen. De weg mondt dan uit aan de Langeweg, halverwege het stuk Langstraat-Ken- nedystraat. personenauto van een bewoner werd bekrast aangetroffen. De schade be draagt voor de eigenaar 1300, Een glas-in-lood-raam van een wo ning aan de Langeweg bleek door vandalen te zijn vernield. Met een steen was dat raam ingegooid. Verder is de wethouder van mening, dat de bereikbaarheid vanaf de Hoenderstraat, na de bouw van het laadperron van de Torro, er alleen maar beter op wordt. Feit is en blijft voorlopig dat parkeren voor De Schakel verboden is, ook door Torropersoneel. Een ander probleem zijn de grote containers, die onder de neus van de bewoners staan. De Torro-direktie hun bezwaren in het uiteindelijke plan zullen worden meegenomen. „Deze voegde daaraan toe, dat als de Torro voor overlast blijft zorgen, gerust de politie ingeschakeld kan worden. Want de Torro krijgt evengoed een bekeuring als het bedrijf of haar medewerkers zich niet aan de regels houden. "Maar als er problemen zijn, kom dan even bij ons aan" verzekerde de bedrijfsleider de Schakel-bewoners, "dan kunnen we de problemen samen oplossen". De Torro blijft dus ook liever een goede buurman. Wethouder Willems kon vervolgens de Schakel-bewoners verzekeren dat hu bezwaren in het uiteindelijke plan zullen worden opgenomen. Deze oplossing is, ook voor dè Torro, niet konform hun eigenlijke wens. Nie mand kan 100% tevredengesteld worden, maar we trachten wel zoveel mogelijk met iedereen rekening te houden. PECH- Gf VOGEL ip LIJN HAÜTOJtWloBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Beste mensen: als U onver hoopt schade heeft aan uw auto dan geldt: schade herstellen? Timmermans bellen want TIMMERMANS HORST MAAKT FOUTE BOEL GOED! twee tips: 1. inbraak preventie Vraag eens vrijblijvend naar de prijzen van onze diverse vreemde-vogel-afschrik- methodieken. niet zo heel goedkoop, maar wel ellënde- voorkomend! En wilt U 'n eenvoudige manier voor het tegengaan van diefstal (of 't terugkrij gen) van uw auto? Graveer dan in alle ruiten uw... autonummer. Een doe het zelf pakket voor f39,50. Ja, U kunt het héél gemakkelijk zelf. 2. Géén lak hebben aan... lak. Lucht en wegen bevatten ver schillende lak-aantastende elementen. En al is er mini male gladheidsbestrijding, sporen zijn ér toch tot in alle kieren en naadjes. Geef daarom uw auto een goede lak-boen beurt. Wij hebben alle fosfaatvrije middelen voor U Zegt het voort. Zegt het voort. Jarenlang kenden de Venrayse industrieterreinen De Brier, De Hulst, De Witte Vennen en Smakterheide een vrij stabiele bezetting. De uitgifte van grond voor nieuwe vestigingen bleef lange tijd heel beperkt. Eerst met name de laatste twee jaar is daar duidelijk verandering in gekomen. Naast een gunstiger algemeen econo misch klimaat om te investeren, lijkt de voorkeur van bedrijven om zich in Venray te vestigen steeds groter te worden nu de komst van rijksweg 73 steeds meer vorm gaat aannemen. Over genoemde industrieterreinen kan het volgende worden opgemerkt. Industrieterrein De Brier is al jaren als voltooid te beschouwen. De rest-capaciteit in De Hulst is slecht zeer beperkt Van de in De Hulst nog uit te geven gemeentelijke kavels, in totaal 1,72 ha, is momenteel de helft in "uitgifte-acties" betrokken. Aan een deel van het industrieterrein De Witte Vennen is een herbestemming gegeven voor recreatieve doeleinden. De "voorraad" aan bedrijventer reinen is daardoor zodanig afgeno men dat dit industrieterrein geen vestigingsmogelijkheden meer biedt voor nieuwe bedrijven. Op het industrieterrein Smakter heide zijn momenteel nog ruime mogelijkheden tot vestiging van bedrijven (de gemeentelijke voorraad bedraagt ruim 20 ha). De nu aanwezige bedrijvigheid in Smakter- De aktie Drempels Weg van de NCRV en de NRF (Nationaal Revalidatie Fonds) voor genadicapten gaat langzamerhand de laatste fase in. De- reeks informatieve program ma's en spontane inzamelingen is nog steeds volop bezig. Voortdurend komen er in grote getalen praktische tips en ideeën binnen bij de aktietelefoon 06-3212166. Overal in het land worden grote en kleine akties op touw gezet. Al deze aktiviteiten zullen hun finale bereiken tijdens een feestelijk slotgala op de televisie op zaterdag 11 februari a.s. Een recente peiling wees uit dat 82% van de bevolking nu weet waar de aktie Drempels Weg voor staat, het hoofddoel is n.l. het kweken van begrip voor gehandicapten en het bevorderen van hun integratie. Ruim circa 1 miljoen kijkers volgen steeds heide kenmerkt zich door een sterke vertegenwoordiging van de metaal nijverheid. In Smakterheide is de vestiging van bedrijven die behoren tot de zwaardere milieu-categorieën, inclusief de categorie A-inrichtingen, toegestaan. Inspelend op de duidelijke behoefte naar een industrie- c.q. bedrijvenpark langs de nieuwe rijksweg 73, heeft de gemeente Venray sinds kort "Keizers veld" in de aanbieding. Een terrein tussen Maasheseweg en Landweert, waarop feitelijk woningbouw gepland was (4e fase Landweert), maar als zodanig niet meer nodig is. De omschakeling van bouwgrond tot industriepark vereist een aanpassing van het bestemmingsplan. De ge meenteraad diende daar jl. dinsdag een voorbereidingsbesluit voor af te kondigen. Het CDA vond dat wel goed. De Hulst is bijna vol, aldus dhr. Truijen, en op de Witte Vennen komt een recreatiegebied. Over dit recreatiege bied wenste men wel dit jaar uitsluitsel. En verder mag de gemeente nog geen kosten maken voor Het Keizersveld - dus geen wegen aanleggen e.d. De heer Houba (VVD) zag dat Keizersveld nog niet zo zitten. De Witte Vennen lagen hem nog zwaar op de maag. En zolang over dat recreatiegebied geen handtekeningen op papier staan, mag er in Het het televisie-aktiejournaal op dins dag- en zaterdagavond. Een telefoontje kan zo belangrijk zijn Een lichamelijke handicap kan ook problemen geven bij het telefoneren. PTT Telecom biedt oplossingen voor personen -met stoornissen in het horen, zien en spreken en in de arm en/of loopfunktie. Op "deze wijze heeft de PTT een sleutelpositie in de wereld van de communicatie. Een recente ontwikkeling is de vervaardiging van een maximaal toegankelijke telefooncel, dus ook te gebruiken door gehandicapten.. Een woordvoerder van PTT Telecom: "Vanaf 1 april a.s. zullen de circa 7000 telefooncellen in ons land successievelijk worden vervangen door dit nieuwe model. De vaststel ling van dit type straatcel vond plaats in nauwe samenwerking met de Door de Rijksgebouwendienst is onlangs een bouwvergunning aange vraagd voor de bouw van een nieuw arbeidsbureau. Dit nieuwe arbeids bureau moet aan de St. Jozefweg ko men, tegenover de LTS. Over een lengte van 36 meter komt een 2 verdiepingen hoog ge bouw te staan. Aan de oostzijde van het pand wordt parkeerruimte ge schapen, terwijl-er ook een, nu nog Keizersveld geen geld geïnvesteerd worden. Ook de heer Kersten (PvdA) rekende er op, dat eerst de Witte Vennen wordt afgerond. In het verleden is er al te dikwijls industriegrond aangekocht, zonder dat men die direct nodig had. En verder verwachtte hij, dat de gemeente bij elke perceelsverkoop in Keizersveld een kostenplaatje zal overleggen van de onderhavige transactie en de door die verkoop dringend nodige infrastructurele wer ken. Wethouder Willems onderstreepte nog eens de noodzaak van Het Keizersveld als bedrijvenpark. De gemeente heeft niets anders meer aan te bieden dan Smakterheide, en dat is niet voor elk bedrijf geschikt. Gezien de belangstelling welke er van industriële zijde is voor dit bedrijven park, noemde hij de vooruitzichten hoopgevend. Zouden we hier geen industrieter- reintje van maken, aldus de wethou der, dan zitten we over tien jaar nog met deze grond te kijken - en hoeveel dat' kosï weten we onderhand wel Stichting Nederlandse Gehandicap tenraad. In alle telefoondistricten zijn via de Klantendienst 004 gehandicap tenadviseurs bereikbaar. Zij verstrek ken gratis inlichtingen over hoe je toch kunt telefoneren als je gehandi capt bent." Noodzakelijke voorzieningen kunnen in bepaalde gevallen op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW) worden gesubsidieerd. Doventolk In de communicatie tussen doven en horenden is de tolk een onmisbare schakel geworden. De doventolk maakt daarbij gebruik van het vingeralfabet en gebarentaal om gesproken taal te vertalen in zoge naamde doventaal. De doventolk- dienst in Utrecht kan iedereen hierover informeren. Sinds enige tijd maakt deze service ook deel uit van het voorzieningenpakket van de AAW. Aktiviteiten aan de lopende band Naast de vele ideeën voor het beter doodlopende, weg, komt te liggen. Het is de bedoeling om deze weg in de toekomst door te trekken richting Deken Thielenstraat. Met de bouw zal zo spoedig moge lijk begonnen worden. De grond, waarop gebouwd gaat worden, is reeds eigendom van de Rijksgebou wendienst. De totale kosten worden geraamd op 1,8 miljoen gulden. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Anders dan de verschillende raadsfrakties verwachtten, zijn er natuurlijk al kosten gemaakt, welke op dit nieuwe industriegebied gaan drukken. Er zijn indelingsplannen gemaakt en aanbiedingen gedaan. Infrastructurele werken zullen echter eerst worden uitgevoerd wanneer dat dringend nodig is. En nogmaals verzekerde wethouder Willems dat er serieuze onderhande lingen gaande zijn met enkele gegadigden voor dit nieuwe indu striegebied. functioneren van gehandicapten wor den op grote schaal de meest uiteenlopende aktiviteiten georgani seerd. Open dagen op een crossbaan, klaverjastoernooien, carnavals feesten, rolstoelbasketbalwedstrijden tussen gehandicapten en validen, bingo's. Het is een kleine opsomming van de reeks aktiviteiten die landelijk worden georganiseerd. Hierbij staat in de meeste gevallen geldinzameling centraal. En wat te denken van mogelijke benefietconcerten door de Rijks- politiekapel met de opbrengst voor Drempels Weg. Of de veiling Flora in Rijnsburg, die giften voor haar 75-jarig bestaan voor de aktie heeft bestemd. Gezien alle lopende en nog te starten aktiviteiten belooft het slotgala op zaterdagavond 11 februari een pak kende en succesvolle finale te worden van Drempels Weg. h Links op de foto een deel van de oude cartonnagefabriek waarin de Praxis ge vestigd zal worden. Rechts de loodsen van Bouwmij Janssen die in de toekomst plaats gaan maken voor een ontsluitingsweg. rijbanen, gescheiden door een mid denberm en voorzien van een geleiderail. Iedere rijbaan bestaat dan weer uit twee rijstroken en een vluchtstrook. In het Brabantse gebied - tussen Boxmeer en de provinciale grens van Limburg - weten ze waarschijnlijk op dit moment al meer over de q^nleg van Rijksweg 73 dan in het Limburgse gebied tussen de provin ciegrens en de Maasheseweg in Venray. In de Gelderlander van zaterdag j.l. is te lezen, dat de snelweg door de Vortumse Heide op papier al klaar is; dat de bestemmingsplannen ter inzage liggen en dat Rijkswaterstaat begon nen is met de aankoop van grond. Volgens dit artikel zijn in ieder geval al regelmatig taxateurs te bespeuren in de nu nog stille akkerbouwgebie den. IN 1994 KLAAR In ieder geval is het een feit, dat eind 1994 het gedeelte van de snelweg tussen Boxmeer en Venlo klaar moet zijn. Deze loopt in Venlo voorlopig dood op de A67 omdat het nog niet duidelijk is hoe de aansluiting verder naar Maastricht moet verlopen. Maar rond de eeuwwisseling zal het wel mogelijk kunnen zijn om vanuit het noorden - laten we in dit verband maar even niet verder gaan dan Nijmegen - zonder de rijweg te moeten verlaten, in Maastricht kan komen. Maar dan moet er toch nog wel het een en ander goedgekeurd en aangelegd worden PROVINCIALE WEG Om nog even het geheugen op te frissen: in de eerste fase van de aanleg van Rijksweg 73 vanuit Boxmeer naar het zuiden, zou vanuit het noorden worden gestart met de aanleg van een enkelbaans autoweg (gedeelte Boxmeer-Venray), terwijl het bestaande weggedeelte Venray- Horst, waar nodig, zou worden aangepast. De vormgeving van de te maken aansluitingen en kunstwerken zou direct worden afgestemd op de autosnelweg. De eerste fase omvatte tenslotte de aanleg als autosnelweg van het gedeelte tussen Horst en Venlo. In de tweede fase zou, aansluitend aan de eerste fase, het gedeelte Boxmeer-Horst worden uitgebouwd DRUKKE WEG Bij het ingebruiknemen van het gedeelte Rijksweg 73 tussen Nijmegen en Boxmeer ging men er van uit, dat per dag 25.000 auto's van dit weggedeelte gebruik zouden maken. Dit aantal werd in de eerste maanden niet gehaald. Werden er in 1987 nog ruim 13.000 voertuigen per dag geteld, in 1988 was dit aantal al gestegen tot bijna 23.000 auto's per dag. v VENRAY tot snelweg. Beide fasen zouden resp. in 1994 en 1998 gereed moeten zijn. Op initiatief van en met voor financiering door de regio is door de minister begin vorig jaar besloten de gehele verbinding Boxmeer-Venlo in 1994 direct als autosnelweg te voltooien. In het kader van dit plan zal de bestaande provinciale weg Venray- Venlo (Venloseweg) worden -uitge bouwd tot een autosnelweg met twee LANDGOED GEUSTEREN ,1N venu-N'JMMEN SPOORLJN VORTUM.MULLEM BOSMUIZEN BEGRAAF PLAATS BOSHUIZERBERGEN SldpAKT

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5