HET WORDT WEER CARNAVAL X fk 3* 't programma VOLVO HANS KOK VENLO b.v. PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari - Pagina 5 Hazinne-aovend 1989 Ze ware d'r wer, de kasteleins en muzikante van d'n hazinneaovend. Vur 't urst ok enkele hazinne die ur maening liete huere ovver "hoe weej d'n hazinneaovend viere". Ien de Hentobar op krukke gezaete, wiër 't programma durgeloëpe. Zó as vurrige jaore werre de hazinne óngemoedigd um mit de blaoskapelle mit te trekke van de iën nor de óndere hazinnekafé. Op 'n kaart kunde ien al de kafé's 'n stempel kriegel Same goed um enne diepvries-Piëlhaas te winne. 10 yverre er ver lot, op vastelaoves- dinsdag um 21.00 uur ien "d'n Oldtimer" dur Prins Sjef I en zien gevolg! Ok werre dan 2 blaoskapelle bekend gemókt die enne "super- metwórst" hebbe gewönne. Iets neejs is 't volgende: enne wisseltrofee "d'n Hansworst" vur de blaoskapelle! De hazinne vermelde op ur stempel kaart ok, wie dat zeej de mojste/ muzikaalste/grappigste blaoskapel van d'n hazinneaovend vienden. De winnaar mugt dan de vaste- laovesdaag dèn "Hansworst" mit drage. Dèn zal dur de hazinne van de bespraeking, ien mekaar werre ge- nèjd. Drie kiër gewönne is halde. Vastelaoveszaoterdag um 21.00 uur, ok ien "d'n Oldtimer", wert de winnaar bekend gemókt. Ok dur Prins Sjef I mit ziene klöcht! 't Programma: Do 2 fibr. 20.30-00.30 uur Hazinneaovend. Ienlevere stempel- kaarte ien de kafé's. Za 4 fibr. 21.00 uur "d'n Oldtimer". Bekendmaking winnaar van d'n "Hansworst" dur Prins Sjef I. Di 7 fibr. 21.00 uur "d'n Oldtimer. Bekendmaking dur Prins Sjef I, van 10 winnaresse van enne diepvriespiël- haas, en 2 blaoskapelle, winnaars van enne "super-metworst". Kinderoptocht Het duurt niet lang of het is weer carnaval. Het zal ook dit jaar weer een dolle boel worden. Zoals elk jaar vindt op carnavals zondag de kinderoptocht plaats. Tenminsteals jullie allemaal meedoen! Want zonder jullie kan er geen optocht zijn. Wij hopen daarom dat jullie allemaal mee doen. Alleen, met vriendjes of vriendinnetjes, met school of met de club. Het doet er niet toe wat je bent. Kom als clown of sprookjesfiguur (b.v. roodkapje). Verkleed als Tom en Jerry of als Donald Duck. Ook kun je iets doen wat je op de televisie gezien hebt (b.v. David, de kabouter of de Smurfen). Je kunt natuurlijk ook gewoon als boer en boerin komen. Als je echt niets kunt vinden om mee te doen, dan kun je bij de inschrijving naar ideeën vragen. De mogelijkheid om in te schrijven is aanstaande zondag 29 januari in Dingus, Hoenderstraat 10 en in sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. De inschrijving is gratis en van 11.00 tot 13.00 uur. INGEZONDEN Waarom wordt er hier in Venray geen snoepgoed en/of bloemenboe- ketjes gegooid vanaf de achterkant van de prinsenwagen tijdens de grote optocht? Rondom zou die wagen dan afgeschermd kunnen worden tot aan de grond. Om 't echt helemaal veilig te maken voor kleine kinderen, zouden er rondom de prinsenwagen nog een zes-achttal personen kunnen lopen. Dit doen ze al jaren in Horst! Idee? en venrods megje P.S. Of houdt de prins niet van een "lente"boeketje??? Rats Dikke Zuuljes Once upon Efkes Göt Noët van Gen d'r nêve Mik An a time waachte net gehuërd Tied 20.30 u Koetshuis Hento Picardi Old Timer Le Coq Truus Bonte K Upke 21.10 u Upke Koetshuis Hento Picardi Old Timer Le Coq Truu^ Bonte K 21.50 u Bonte K Upke Koetshuis Hento Picardi Old Timer Le Coq Truus 22.30 u Truus Bonte K Upke Koetshuis Hento Picardi Old Timer Le Coq 23.10 u Le Coq Truus Bonte K Upke Koetshuis Hento Picardi Old Timer 23.50 u Old Timer Le Coq Truus Bonte K Upke Koetshuis Hento Picardi Karnavalsconcert Op maandag 30 januari a.s. vindt in het Cultureel Centrum "DE BEEJEKURF" het traditionele car navalsconcert van het Limburgs Symphonie Orkest weer plaats. Dit jaar zal medewerking verleend wor den door het duo "UM en UM". Dit zijn twee Melderslose jongens, gehe ten Wim Hendrix en Mat Craenmehr. Behalve het duo "UM en UM" doen aan dit concert ook een accordeonist, genaamd Harrie Faessen en het Limburgs Slagwerk Ensemble, mee. Dit concert staat onder leiding van de wel bekende dirigent Heinz Friesen. Carnavalsbal voor ouderen Op dinsdag 7 febr., van 14.00 tot 17.00 uur, organiseert de Wijkvere- niging Veltum een carnavalsmiddag voor 50-plussers in 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62B, Venray. Iedereen van 50 jaar en ouder, die met carnaval een gezellig dansje wil maken, is bij ons van harte welkom. Ook mensen van buiten Veltum zijn welkom. Wij draaien voor elk wat wils, van Spaanse wals tot polonaise en alles wat daar tussen zit. Voor inlichtingen kunt u bellen 04780-89162. Carnaval op het Schuttersveld At... Onder grote belangstelling, in een sfeervolle recreatiezaal, is donder dagavond 19 januari Prinses Ria I uitgeroepen tot prinses van de Schutteraars en Schutterinnekes. Prinses Ria I is de in 1917 in Cuyck geboren mevr. Van Malsen-Rijsouw. Uit de positieve reakties na haar uitverkiezing mag worden verwacht dat de Schutteraars en Schutterin nekes een goede vastelaovend tege moet gaan. Vastelaovend in de Kruuze Tijdens de Prinsenproclamatie op zaterdag 21 jan. is de nieuwe Prinses uitgeroepen, in de persoon van Prinses Fien I (mevr. J.G.J. Jacobs- Bonants uit Venray). Aan deze middag werkten verschil lende groepen mee waaronder de Pierotten, Trio "Grünvoer" uit Ysselsteyn, majorette Kim van Lin, "De Troubadours", "Oere Toe" uit Oostrum enz. Op 28 januari zal de vastenaovond worden voortgezet met een gezellige carnavalszitting. Ook deze middag zijn weer verschillende groepen te zien en te beluisteren, waaronder de jeugdgarde van de Piëlhaas, "Oere Toe", dansende clowns enz. Het belooft een dolgezellige mid dag te worden. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 Boerebrulleft De Karklingels Oostrum Jan raedts jr. en Ine Peetere boerebruidspaar Al werd het dan wat later op de avond, de verrassing was er zeker niet minder om. In een goed bezet Gemeenschapshuis wachtten met spanning de Oostrumse 'boerkes, boerinnekes en buuteluuj' op de onthulling van de Boerefamilie en de verloving van het Paar. Dit jaar tekende hiervoor Sport vereniging Oostrum afd. Voetbal. Ondanks de korte voorbereidingstijd werd het een schitterende happening onder aanvoering van ex-ambtenaar en inmiddels full-time supporter Harrie Kessels. Uit een immense voetbal kwam, na onthulling van ouders en getuigen, het gelukkige stel tevoorschijn; Jan Raedts en Ine Peeters, het paar van dit carnavalsjaar! De ouders van de bruidegom zijn Sraar en Margo Vermeulen, van bruidszijde Leo en Betsie Wilms. Alg getuigen zullen tekenen Jacqueline Kessels en Ton van Kessel. Prins Roland I verloofde ons Boerebruidspaar door hen twee 'verbonden' ringen om te hangen, waarna vele felicitaties in ontvangst konden worden genomen. Op carnavalsdinsdag krijgt het feest een vervolg in een grootse BOEREBRULLEFT in het Gemeen schapshuis. Orde van verdienste van De Karklingels voor An toon Janssen Karnevalsvereniging de Karklingels heeft haar hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, in samenwer king met het werkkomitee Oostrum toegekend aan Antoon Janssen, bij de meeste Oostrumse mensen nog bekend als 'Toën van ut Gemente- huur'. Op veel terreinen is hij aktief geweest voor Oostrumse en buiten- Oostrumse aktiviteiten. Een greep uit deze aktiviteiten zijn: - mede-oprichter en sekretaris van het werkkomitee Oostrum - mede-organisator van de Maria- feesten van Spraeland in 1950 t.g.v. het 600-jarig bestaan van Oostrum als bedevaartplaats - redakteur van het krantje "ons Oostrum" van het Limburgs Thuis front - veertig jaar betrokken bij harmo nie Sub Matris Tutela, waarvan bijna 20 jaar bestuurslid en sinds 1981 als president - voorzitter van de Jubileumfeesten in 1988. De orde van verdienste wordt Antoon Janssen op zondag 29 januari a.s. uitgereikt tijdens de receptie van prins Roland I, welke om 14.11 uur begint in de residentie cafe-zaal 'de KarklingeP in Oostrum. Jeugdprins De Karklingels I De Spurriemökke Oirlo Dit jaar regeert prins Jan d'n Viefde bij de Spurriemökke en bij de jeugd zal Bas d'n Urete, Bas Manders, dit doen. Het bestuur van de Spurriemök biedt haar nieuwe prinsen a.s. zondag 29 jan. vanaf 14.11 uur een receptie aan in zaal De Ruif. Op het Aid Wieverbal werden drie onderscheidingen uitgereikt. Joep Swinkels, enkele jaren be stuurslid en grote stuwkracht van de Karnavalskrant, ontving de "Orde van de Bronzen Spurriemök". Thei Jacobs, ontving na 11 jaren de "zilveren Spurriemök" voor de verdiensten die hij verrichtte. Hij was ondermeer 8 jaar penningmeester en "vader" van de dansmarietjes. Gerrit Houwen, thans voorzitter, ontving eveneen de "Orde van de zilveren Spurriemök". Hij begon als prins, 2 jaar secretaris, 7 jaar Vorst en voor de elfde keer deelnemer aan de jaarlijkse zittingsavond "Bonte Avond". Thei Jacobs en Gerrit Houwen ontvingen uit handen van de voorzitter van de gezamenlijke Vor- stenraad een onderscheiding. Ook zullen ze a.s. zondagmiddag een receptie aangeboden krijgen. Zoals gebruikelijk kwam ook het boerenbruidspaar uit. Ditmaal was de hoek Zuid-West aan de beurt. Op de manier van Carry Tefsens program ma "Op goed geluk" vond de bruidegom Peter Gommans zijn echte onechte bruid Hennie Gommans. Zij zullen carnavalsdinsdag in de onecht verbonden worden. PRINS ERWIN I Afgelopen zaterdag was het dan eindelijk zover. Het groots aange kondigde optreden van mr. Magie kon beginnen. Vanachter een dik rookgordijn kwam hij tevoorschijn en toverde, om te beginnen, de 'oude garde' om in echte carnavalsvierders. Om elf minuten over acht begon de show pas echt goed. Het bestuur van de Karklingels had het niet meer toen ze zagen dat hun nar doormidden gezaagd werd en hoe hun kersverse prins Roland I maar net gemist werd door levensgevaarlijke messen. Uiteindelijk toverde mr. Magie de nieuwe jeugdprins tevoorschijn. Achtereenvolgens verschenen zij ten tonele: jeugdprins Erwin I (Erwin Achten), jeugdvorst Giel (Giel Mom men), nar Rogier (Rogier Martens). De zaal stond op z'n kop. Een wervelendere show had de jeugdprins zich niet kunnen wensen. De Schanseknuppels Dit jaar voor de vijfde maal in haar 33-jarig bestaan, heeft C.V. "De Schanseknuppels" de orde van verdienste in samenwerking met de helpende verenigingen toegekend aan dhr. Thei Buddiger, in de volksmond "Thei mit den trekbuul". Het is een man die al jaren in Castenray bij het carnavalsgebeuren betrokken is. Vooral in de beginjaren van de Caselse vastelaovend was hij niet te missen bij de Raad van Elf. Steeds was hij present, meestal zonder er een cent voor te krijgen, soms tegen een kleine beloning. Jong en oud genoot "van zijn liedjes, zijn muziek en zijn humor. Nog steeds is Thei aktief bij de vastelaovend betrokken. Bij de boerenbruiloft hoort hij bij de familie. Altijd goedgemutst, zingend, met of zonder trekbuul, met de intentie de mensen te laten lachen. Alleen deze instelling is al een onderscheiding waard. Tot ver buiten Castenray is Thei mit den trekbuul bekend om zijn liedjes, zijn humor en zijn schateren de lach. Een zeldzame man die misschien in eigen dorp wel eens te weinig wordt gewaardeerd. Deze onderscheiding zal uitgereikt worden op carnavalsmaandagavond om 20.00 uur in "De Wis". Vrijdag 27 januari Aldewieverbal. Aanvang 20.00 uur in "De Wis". Zaterdag 28 januari Jongmegjes- bal. Aanvang 20.00 uur in "De Wis". De Hetsbuulen Heide Op het onlangs gehouden Aldewie verbal werd de nieuwe heerser over het Hetsbuulenrijk door vorst Piet bekendgemaakt. Na wat onduidelijk heid wie de echte Prins zou worden bleek dat prins Peter I (Peter Swinkels) dit jaar over de Hetsbuulen regeert. Zaterdag 28 januari, om 20.11 uur, houdt hij samen met z'n adjudant Jan Koenen receptie in de Gelder- koel. Op deze avond wordt ook het boerenbruidspaar 1989 bekend ge maakt. Als jeugdprins van de Hetsbuurlen is gekozen prins Sjang I (Sjang Drabbels). Jongstleden vrijdag 13 januari 1989 werd onder grote belangstelling tot Jeugdprins van de Hetsbuulkes uitgeroepen Prins Sjang I (Drabbels). Hij zal worden bijgestaan door Vorst Wim (Kessels), Hofnar Angela (v.d. Weijer) en de Raad van Elf. Programma jeugdcarnaval Heide: Zaterdag 5 februari. 14.11 uur optocht Heide, waarna hossen tot 19.00 uur. Maandag 6 februari. 14.11 uur optocht Venray. 18.11 uur Jeugdbal. Dinsdag 7 februari. 14.11 uur boerenbruiloft. Boerebrulleft bij de Knöllekes Op zondag 8 jan. jl., werden Pietje van Frietje ziene Wim (Piet Litjes) en Tiny van Wiene Gradje (Tiny Litjes-Winnen), voorgesteld als Boe rebruidspaar 1989. Uit een, door voetbalclub S.V. Leunen, zeer fraai ontworpea raket met het toepasselijke nummer 33 (3x11 jaar), kwamen Pietje en Tiny Litjes tevoorschijn. Op carnavalsdinsdag zullen zij om 14.11 uur in de onecht worden verbonden. De Piëlreus Ysselsteyn In 1989 zal Prins Geert I, Geert v. Gassel, de Piëlreuzen voorgaan met de carnavalsaktiviteiten. Geert is in zijn dagelijks leven Warme Bakkej met zijn bedrijf in Ysselsteyn gevestigd. Receptie Jeugdprins Mark 1 van de Piëlreus Ysselsteyn op zondag 29 januari van 14.11-16.30 uur in het jeugdgebouw de Koel. Orde van de Reuze-kluut voor Jan Verstappen Op vrijdag 27 januari tijdens het Aide Wieverbal in de "Smelehof" werd hem deze onderscheiding uitge reikt door de nieuwe Prins carnaval Prins Geert I. Jan Verstappen werd geboren in 1939 in Ysselsteyn als de oudste zoon van een der pioniers, Piet en Nel Verstappen aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn. Al vroeg was het werken geblazen op de ordelijke boerderij. Op latere leeftijd ging Jan werken als burger in de garage van het Mobilisatie-com plex te Ysselsteyn, welke baan hij verruilde als magazijnmedewerker bij Keijsers (de Smid) en later, nu nog werkzaam bij de Rank Xerox te Venray. Jan staat in de Ysselsteynse gemeenschap bekend als iemand die altijd voor iedereen klaar staat. Niemand doet ooit tevergeefs 'n beroep op hem. Hij is altijd aanwezig, zonder zich op de voor grond te laten zien. Speciaal het jeugdwerk, daar heeft Jan z'n hart aan verpand. ruim 10 jaar bestuurslid van Jera '70 (Jeugdcentrum "de Koel") medewerker Stichting Jeugdwieler- ronde gewest N-Limburg lid Wielerzesdaagse comitee Yssel steyn optochtcommissie C.V. de Piëlreu zen 25 jaar reeds lid van de F.N.V. van organisatie als chauf.'eur staat Jan altijd paraat voor alle Ysselsteynse vereni gingen, o.a. voor de Piëlreuzen. Al met al een echte Piëlreus, die het zeer zeker verdiend om eens in het zonnetje gezet te worden en te eren met de hoogste onderscheiding van de Piëlreuzen voor zijn veel belangende werk voor de dorpsgemeenschap en het Piëldorp Ysselsteyn. De Zagewetters Merselo PRINS TWAN I In het dagelijks leven is Twan van Hoof van beroep timmerman. Zijn hobby's zijn: muziek maken, voet ballen, genieten van het leven. Grootste wens: altijd Zagewetter te mogen blijven. mm mmm «r Tot boerenbruidspaar van de Zage wetters is uitgeroepen Jo Willems en Nel Arts. 't Dartele Veulen Jeugdprins Paul I (Paul Litjens) en prinses Mieke Nijssen. 'n leesbare krant Programma De Hazekeutel CARNAVAL VROEG DIT JAAR? NOU EN??? Wij van de Roadse Hazekeutels gaan er ook dit jaar weer volop tegenaan! Op het Gouden Leeuw-terrein zal volgende week weer de hazekeutel- tent verrijzen, waar de jeugd t/m 15 jaar een schitterende vastelaovend kan gaan vieren. Om met oud-prins John I te spreken: "het is er knoep- gezellig"! Er is volop gelegenheid om te hossen en te zwieren, er zijn kraampjes waar limonade en snoep verkrijgbaar is voor kleine bedragen, er is weer gezorgd voor een garderobe, waar iedereen netjes zijn jas kwijt kan, kortom alle voorzie ningen zijn getroffen om er een kompleet feest van te maken. En elke avond zal de tent worden bezocht door Jeugdprins Harm I en zijn adjudanten Alex en Coert, samen met Vorst Marcel I en zijn Raad van Elf, die de stemming nog verder zullen opvoeren. Zorg dus dat je erbij bent! Ons programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 4-2-1989: 18.00-21.30 uur: Jeugdbal in de tent, georgani seerd' door MMSK St. Petrus Banden. Zondag 5-2-1989: 14.33 uur: Kinderoptocht, met aansluitend prijsuitreiking in de tent. 16.33 uur: Receptie Jeugdprins Harm I in zaal "In den Engel". 18.00-21.30 uur: Jeugdbal in de tent. Maandag 6-2-1989: 10.30-12.30 uur: Jeugdbal in de foyer van de schouwburg. 18.00-21,30 uur: Jeugdbal in de tent. Dinsdag 7-2-1989: 10.30-12.30 uur: Jeugdbal in de foyer van de schouwburg. 18.00-21.30 uur: jeugdbal in de tent met jeugdboereverloving. 21.30 uur: Sluiting jeugdvaste- laovend 1989 in de tent door Jeugdprins Harm I en Vorst Marcel I. De entree voor de ochtendbals in de schouwburg bedraagt 1,~ (ongeacht de leeftijd). Er is bewaakte garderobe, die voor de kinderen tot 12 jaar gratis is en voor de overigen 1,-- kost. De entree voor de avondbals bedraagt 2,50 (ongeacht de leeftijd)

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5