KERKDIENSTEN Oude foto Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS Bewoners De Kruuze in september terugverwacht PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari - Pagina 16 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275; Kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Thomas van Aquino. 9.00 uur lsm. ouders Hub Schols- Vorsters en overl. familie; Wiel Custers, overl. ouders, schoonouders en familie; Harrie Messemaeckers. 19.00 uur Zondagsdienst. Fam. Flinsenberg en familie; ouders Ja- cobs-Reijnders; ouders Verstraelen- Van Meijel; Johan Janssen (coll.); Harry Jans-Beken (coll.); fam. A. Peeters-Kerstjens; Joos Direks (coll.); tot zekere intentie. Zondag: Vierde zondag door het jaar. 8.00 uur lsm. Anna Smeets- Cupers. 9.30 uur Lat.Hgm. Guust Huijsmans; overl. ouders Van de Beuken-Schaeffers (S). 11.00 uur Gezinsmis met als thema 'jij bent onmisbaar'. Ouders Truij en-Hen- dricx; Nel Rozijn-Philipsen (coll.); Jan Polman; Bèr Beerkens (coll.); Pierre Linskens (coll.); Jan van Rijt (coll.). In dit weekend is de meeropbrengst van de collecte voor Memisa. En namens de zusters Augustinessen moeten wij u bedanken voor de milde gaven die zij van u hebben mogen ontvangen. Zij hebben aan de kerkdeur 500 loten verkocht. Maandag: H. Aldegondis. 9.00 uur lsm. Martin Hoedemakers en overl. ouders. Dinsdag: H. Johannes Don Bosco. 9.00 uur lsm. oude stichtingen. 19.00 uur lsm. ouders Frans Swinkels-Mar- cellis; jrd. Lee Vermeulen. Woensdag: H. Brigida. 9.00 uur lsm Peter van Meijel (S); fam. hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen. Donderdag: Opdracht van de heer in de tempel: MARIA LICHTMIS. 9.00 uur lsm. tot bijzondere intentie; H. Mis t.e.v. de H. Maagd Maria. 19.00 uur lsm. voor het geestelijk- en tijdelijk welzijn van onze parochie t.e.v. de H. Maagd Maria; ouders Coenen-Houtackers en zoon Ed. Tijdens de H.H. Missen zullen de kaarsen worden gewijd die u mee naar huis kunt nemen. Na de avondmis van 19.00 uur zal tevens de Blasiuszegen tegen keel ziekten gegeven worden. Vrijdag: H. Blasius: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 uur lsm. Theodora Verstraeten; ouders Bou ten-Van Megen en Bertha van Megen. Na deze H. Mis wordt de Blasius zegen gegeven. 9.30 uur zal de H. Communie naar de zieken worden gebracht. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 uur lsm. Harry Messemaeckers; ouders Schols-Leers en overl. familie; Peter Hub Janssen en dochter Leonarda Josephina (S); - ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 uur Zondagsdienst. Overl. ouders Van Bracht-Cremers; Harry van de Ven; Mia Schellen-Schraven (buurt); ouders Hanen-Willems (S); Theodoras Jansen en Jan Flinsen berg; Harry Jans-Beken (buurt); Bèr Beerkens (coll.); Jan van Rijt (coll.). Acolieten Zondag: 9.30 uur Piet Vosbeek. Misdienaars en lectoren Zaterdag: 19.00 uur Irma Maassen en Monique Volleberg, lector T. Verbeek. Zondag: 8.00 uur Maikel en Pascal Brons. 9.30 uur Peter harrewijn en Wilco Jansen. 11.00 uur Bart Derkx. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lectrice H. Brouwer. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lector Br. Artemius. Maandag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 uur Liturgiegroep. 16.45 uur Liturgieviering. Voorgan ger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. t Donderdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering. PATERSKERK Memisa-weekend Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 uur Zondagsviering. Toon Sanders (Beatrixstr.); overl. ouders Madou-Klaassen; Louis Boom (coll.); Harrie Rongen; overl. ouders Van Soest-Jenniskens, Theo van Soest en Harrie Jenniskens; jrg. Jan van Daal. Zondag: 9.00 uur Pater Floras Claessens. 10.15 uur Hoogmis gezon gen door Crescendo. Martien Wis- mans (coll.); jrg. Herman Folbers. 11.45 uur overl. ouders en fam. Theuvenet. 18.00 uur Zegen over onze gezinnen en familie. Dit weckend extra kollekte voor het werk van Memisa: de medische missie-aktie. Maandag: 8.00 uur overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 uur fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 uur t.e.v. St. Antonius. 19.00 uur t.e.v. St. Antonius; Dora Verstegen-Poels (Derde Orde). Woensdag: 8.00 uur Zuster Man- sueta van der Helm. 19.00 uur overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Donderdag: Opdracht van de Heer in de Tempel (Maria Lichtmis). 8.00 uur t.e.v. O.L. Vrouw. 19.00 uur Teng Noijen (Derde Orde). Na de avondmis en na de H. Missen van vrijdag is er gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Vrijdag: Feest van de H. Blasius tevens Eerste vrijdag van de maand. 8.00 uur overledenen (coll. Allerzie len). 19.00 uur gezinsmis; uit dankbaarheid bij een verjaardag. Zaterdag: 8.00 uur Celina Rojer en Constant Rojer. Acolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 uur Martin Leen- ders. Zondag: 9.00 uur Tonny Vermeu len. 10.15 uur René Jansbeken. 11.45 uur Martijn Smelt. 18.00 uur André Basten. Dinsdag en donderdag: 19.00 uur jaap Janssen. PAROCHIE BRUKSKE Memisazondag: 10.00 uur Eucharis tieviering met zang. Int. Francisca Verhelst-Van Mil. Na de H. Mis deurkollekte voor het werk van Memisa: de medische missie-aktie. Donderdag: Opdracht van de Heer in de Tempel (Maria Lichtmis). 19.00 uur avondmis. Int. voor goede priesters. Na de H. Mis is er gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 uur gelegen heid om te biechten. 19.00 uur Vooravondmis voor de 4e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor handri Madou; zeswekendienst Anny Jacobs-Huibers; Gertrad Franssen-Linders (coll.); Toon Albers (buurt). Zondag: Vierde zondag door het jaar. 8.30 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, gregoriaans. Voor overl. ouders; Leo Cortenbach; Fam. Van Rossum-Janssen. 11.30 uur voor Jan en Annie Jacobs-Stiphout (van fam. Jacobs); overl. ouders Loonen- Goemans; Louis Boom (buren Kempweg). Maandag: 8.00 uur voor verzoe ning. 19.00 uur voor nathie Goumans (coll.). Dinsdag: Gedachtenis van de H. Johannes Bosco' 8.00 uur voor de weldoeners van de parochie; martinus Pontman; Gijsbertus van Blokland. 19.00 uur voor Ton Vossen (coll.); Gertruda Lensen-Heesen (coll.). Woensdag: 8.00 uur ter ere van de H. Jozef, voor de zieken van de parochie. 19.00 uur voor Cor Dijkmans (coll.). Donderdag: Feest van de Opdracht van de Heer in de Tempel (Maria Lichtmis). 8.00 uur voor fam. Jenneskens-Muysers. 19.00 uur H. Uur Uitstelling van het Allerheilig ste. Voor overl. ouders Janssen- Peters en zonen Gerrit en Piet. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Blasius. Eerste vrijdag. 8.00 uur als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 uur Kruisweg. 19.00 uur voor overl. ouders Thielen-Hendriks, kin deren, schoondochter en kleindoch ter. Na de H. Missen zal de Blasiuszegen worden gegeven. Zaterdag: 8.00 uur ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. In het weekend van 28 en 29 jan. zal de jaarlijkse collecte voor de Memisa worden gehouden (Medische Missie Aktie). Misdienaars en acolieten Zaterdag: 19.00 uur Alberto Omar Alverez en Hein Hermans. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Pascal can Weert, Robert Versteegen, John Dommeck. 11.30 uur Jos Verstegen. Maandag/dinsdag: 19.00 uur Ivo Niessen en Emiel Ubaghs. Woensdag/donderdag: 19.00 uur Quint van Houdt. Vrijdag: 19.00 uur Boy Ramirez. Zaterdag: 19.00 uur Giinther Stamper en Roy Ramirez. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Gezinsmis - Memisa - Broederlijk delen. Voor Anna Poels-Janssen; overl. ouders Kersten-Poels; overl. ouders Janssen- Renkens (namens kleinkinderen); Piet Fleurkens; Gertruda Claessens-Drab- bels; Mia Hermans-Voermans (na mens de buurt). Jongerenkoor Har mony. Zondag: Memisa-zondag. 8.30 uur tot bijzondere intentie. 10.00 uur voor overl. familie Kleuskens- Thoone; Wim Janssen; gest. jaard. overl. ouders Hendrix-Geurts; overl. ouders Loonen-Van Rens en deken Loonen. (Gem.koor). Maandag: 9.00 uur tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 uur overl. familie Graat-Verhaag. Woensdag: 9.00 uur Jan Bemaerts. Donderdag: 9.00 uur poor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 uur tot bijzondere intentie t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: 19.00 uur overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Van Soest-Van Vechel; gest. jaard.#rans Poels en echtgenote. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Sandra van Limbeer, Pascalle van Reenen, Maike Selder, Helga Thielen. Zondag 8.30 uur Jorn Rongen, Robert Janssen, Sander Schuurman, Emiel Traijen. 10.00 uur Elles Lenssen, Monique v.d. Pas, Maud van Arsen, Marian v.d. Wijs. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur gez. H. Mis (Dameskoor). Voor Piet Verstappen; Grada Bomm; Martien classens en overl. fam. Classens-Rongen; Leo- nardus van Kempen en zoon en dochter; Piet Martens. Zondag: 11.00 uur Hoogmis. Overl. fam. Janssen-Jenniskens; st. Gerardus Kessels en Elizabeth Hei ligers; Petronella Verstappen-Ver- haagh (namens bond van Ouderen); Tonny Schrijen-Nelissen; Henk Gommans (namens Kerkkoor). Dit weekend collecte Mimisa. Woensdag: 9.00 uur H. Mis ST: Mathias Beurskens en Johanna de Mulder. T.e.v. H. Gerardus en O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand. Vrijdag: Eerste vrijdag der maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jesus. 9.00 uur H. Mis t.e.v. H. Hart van Jesus en voor priesterroepingen; Carolien Philip sen; st. Baten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis. Voor Frank Voermans; Sef Classens en zoon Simon; Frans Maas; Grada Bomm; Jac Driessen en zoon Jos; Jan Peeters. Voor de leden van carnavalsvereniging "De Spurrie- mökken". Medewerking Kelderband, Carnavalsvereniging en Jonge Garde Koor. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur voor overl. ouders fam. Strijbos-Snellen; overl. ouders Maes-Baeten. Zondag: 8.00 uur voor geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur voor Gertrude v.d. Sterren-Jenniskens (coll.). Dinsdag: 19.00 uur voor Marie v. Kuijck. Woensdag: 8.00 uur gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 uur t.i.v. fam. Rambags-Cleven. Vrijdag: 8.00 uur t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand (offerblok). Misdienaars Joep-Joan: zaterdag, dinsdag, woensdag. Martijn-Marianne: zondag 8.00 uur, donderdag, vrijdag. Renee-John: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN Kerkdeurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 15.00 uur Doopviering van Juul Janssen. 19.00 uur lsm. Sjaak Classens en overl. fam. Classens-Swinkels; lsm. Leo Loenen (vw kaartvrienden); lsm. Joos Jen niskens; lsm. Frank Vogelsangs; weekd. Teng Noijen (4); maandd. Harrie Cornelissen en echtgenote; jrd. Frans Berkers-Schwachhöfer; gest. jrd. Hendrina Jenniskens-Voer- mans en echtgenoot. Zondag: 9.45 uur Hgm. als gest. jrd. Gerard Litjens en echtgenote. 15.00 uur Doopviering Giel Smits. Maandag: 19.00 uur lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: H. Johannes Bosco, priester. 19.00 uur lsm. Jozef en Gerrit Claessens. Woensdag: 19.00 uur lsm Teng Noijen en overl. familie; lsm Eduard en sTans Diets; gest. jrd. zuster Jeanne van Rens, Michel Loonen en overl. familie. Donderdag: Maria Lichtmis. 19.00 uur maandd. Marie Keijsers-Hendrix; gest. jrd. Martinus v.d. Berg en Johanna v.d. pasch. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 19.00 uur lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); lsm. Jozef Croymans, echtgenote en Martien Croymans; weekd. Wim Manders (1). Zaterdag: 19.00 uur. Deze H.Mis wordt mede verzorgd door de leden van de Carnavalsvereniging, het Dameskoor en de Blaaskapel. Lsm. de levende en overleden leden van de Carnavalsvereniging 't Knölleke, die hun 3x11-jarig bestaan gedenken; lsm. Harrie Martens en echtgenote, Tcon Martens en kleinzoon Harrie, Piet Janssen en echtgenote; gest. jrd. Leida Loenen-Poels en echtgenoot; lsm. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droesen. Acolieten Zaterdag: 19.00 uur mare Theunis- sen en Twan Willems. Zondag: 9.45 uur Roel Kersten, martijn Mertens en Barry Willems. Misdienaars Ma t/m vr: 19.00 uur Dennis Gommans en Erik Direks. Lectoren Zaterdag: 19.00 uur J. Jenniskens. Zondag: 9.45 uur Mej. G. Reintjes. RECTORAAT VEULEN Vierde zondag door het jaar. kerkdeurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 uur hgm. als jgt. Harry Hendrix; jgt. Geert Classens; overl. ouders Clephas-Bankers. Zondag: 11.00 uur hgm. Jacobus Ewals en echtgenote. Woensdag: 8.00 uur lsm. Jan mathijs Geurt en beide echtgenoten. Vrijdag: 8.00 uur lsm. Dien Burgers-Driessen. Zaterdag: 19.00 uur hgm. Harry Kusters vanwege de buurt. Acolieten Zondag: Peter Knapen, Mare v. iKempen. alio -jo Misdienaars Bas Reintjes, Marcel Vermulst. PAROCHIE MERSELO Zaterdag, H. Thomas van Aquino 19.00 Hannes Arts, v.w. proefbedrijf Vredepeel. Zondag, 4e week van het jaar 10.00 Karei van Vegchel, 11.30 Theodora Verstegen-Poels v.w. Petekinderen. Maandag 8.30 overleden familie de Rijck-van Rijswijck. Dinsdag: 8.30 fam Janssen-Poels. Woensdag: 19.00 Hanna Hoense- laar-Thijssen. Donderdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kind. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand 8.30 ter ere van het H. Hart en voor Teng Emonts. Zaterdag: 19.00 overl. fam Hendrix-Marcellis. Misdienaars Zondag: 10.00 en zaterdagavond. Teun Franssen en Martijn Rieter. 11.30 Martijn Willems en Roel Cre- mers. Kollektanten Zaterdag: 19.00 E. Ewals. Zondag 10.00 Henk v. Tilburg, 11.30 J. v. Hoof. Kerk poetsen: 2 februari Mevr. Emonts-van Rhee, Coppelenberg, Mevr. van Dijck, de Steeg. Via 't Krentje en Peel en Maas groet ik alle inwoners van Merselo heel har telijk. De installatie op zondag 22 ja nuari was een mooi begin. Laten we zo verder gaan met Gods zegen. Pater Frans Mertens, Pastoor RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: H. Thomas van Aquino 19.00 bijz. intentie (M.J.) Zondag: 4e zondag door het jaar. Memisa collecte. 10.00 fam. Kasteren- Jacobs en Fam. Bloemen-Brienen. en Harrie en Simon van Vegchel. Maandag 8.30 bijz. intentie. Dinsdag: 18.30 t.i.v. Fam Hendriks- v. Tilburg. Woensdag 8.30 t.i.v. fam. Comelissen-hendriks. Donderdag: 8.30 bijz. intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 schoolmis t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 19.00 fam. Peeters- Janssen. Misdienaars Zaterdag: Bart Marcellis en Antoon van Hoof. Zondag Martien v.d. Heu vel en Peter Botden. Lectoren: Zater dag Josien Claessens, Zondag Maria Lenkens-Ermens RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 Avondmis voor Martinus Geurts-Heldens en voor overl. familieleden en weldoeners en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid v.b.i. en alle overlede nen. 10.00 Hoogmis voor Arnoldus t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 Reijnders, Ria van den Oord-Bergê t.z.i. en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van de vereerders van St. Jozef. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. H. Hart van Jezus en v.b.i. RECTORAAT HEIDE Vierde zondag door het jaar Zater dag 19.30 Avondmis voor Sef Michels (Col) en tevens voor de overleden va der Theo Linders. Kerkdeur collecte voor Memisa. Zondag 10.00 hoogmis voor de overleden fam. Voesten-Gielen. kerkdeur collecte voor Memisa. ^cplieten André Swinkels en Marco van Kempen. Misdienaars van de Week Loes en Hanneke. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Jo hannes Bosco. Priester. 8 uur H. Mis. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: feest van de opdracht van de Heer in de tempel (Maria Lichtmis) 8 uur H. Mis voor Peter Van Meijel. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand Gedachtenis van de H. Blasius. Bisschop en Martelaar. 8.45 H. Mis uit dankbaarheid aan God, uit eer herstel om genezing en tot bijzondere intentie. Zaterdag half acht avondmis. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 toediening van het H. Vormsel door Kanunnik W.A. van der Valk. Intenties: voor de vormelin gen en hun ouders., Jrd. Jan Hendrix Jrd. Piet Verstappen en echtgenote. Zondag: 9.30 Welzijn van onze pa rochie: Jeu v.d. Ven (Stamtafel) 11.15 W. Koonings, P. Potten en overl. fam Potten Coopmans, J. Spreeuwenberg en over. fam. Maandag 19.00 M.v. Haperen en overl. fam. J. v.d. Ven (ouderenver.) Woensdag: 19.00 Overl. ouders Wismans-v. Vegchel en H. Geurts, Gr. Arts en overl. fam. Donderdag: Maria Lichtmis 19.00 kaarsenwijdind en eucharistieviering, na de euch. viering gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Volgens directeur A. v.d. Heijden van De Kruuze, verloopt de verbou wing en renovatie van het Geriatrisch Centrum aan de Leunseweg redelijk volgens planning. Er is destijds vanuit gegaan, dat de bewoners ongeveer een jaar lang in pa viljoen M van PC St. Servatius zouden moeten verblijven. Behoudens on voorziene omstandigheden zal die ter mijn naar verwacht kunnen worden aangehouden. De eerste en tweede etage van het gebouw worden momenteel uitgebreid onder handen genomen. Meer zich op het gereedkomen daarvan verwacht men in maart te kunnen hebben; waar na. men omstreeks einde april ook de beneden verdieping hoopt te renove ren, omdat het gebouw dan toch nog geheel leeg is. De normale procedures daarover, via de Wet Ziekenhuis voor zieningen zijn lopende en zullen tegen die tijd ongetwijfeld afgesloten zijn. 'n leesbare krant Vrijdag: H. Blasius 19.00 OVerl. fam. Stevens-Pijpers, jrd. Jacques Janssen. Na de H. Mis Blasiuszegen. Mededeling: de ME(dische) MlS(sie) A(ktie) houdt dit weekend haar jaarlijkse kollekte. In de loop der jaren zijn dankzij ons aller steun veel ziekenhuisjes en kliniekjes gebouwd, en medicijnen plus instrumenten naar de arme landen verzonden. Ook de ei- genlandse gezondheidszorg vraagt veel aandacht, daarom wordt veel gedaan aan de opleiding van eigen kader. Geef MEMISA de kans ook dit jaar haar mooie werk te kunnen voortzet ten. U kunt dat doen door uw bijdrage in dit weekend aan de tweede collekte. Misdienaars Zaterdag R en T Jenniskens zondag 9.30 uur R. en T. Berkers 11.15 Marj. en Peter Potten. Maandag en woens dag D. van de Burgt en D. Wijnands, Donderdag en vrijdag A. Philipsen en B. Vergeldt. Gedoopt en daardoor in de kerk op genomen: Lennie van Asten; Lean Vergeldt en Tom Wilmsen, Proficiat. Spreuk van de week: „Als je het nuch ter bekijkt, lost alcohol niets op". PROTESTANTE KERKEN GEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 29 januari a.s. zal in het IMBO Leunseweg 2a te Venray Ds. H.J.C. van Es voorgaan in een feeste lijke dienst waaraan de kantory en de werkgroep liturgie meewerken. Tij dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. JEHOVA GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: In welke verhouding staat U tot God. In de koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11 aanvang 10.00 uur v.m. a.s. Zondag. Gratis toegang. Geen collecte. EEN ABONNEMENT WAARD! HARDLEERSE BESTUURDER In de nacht van maandag op dinsdag hield de politie op de Langstraat een autobestuurder aan, die wel erg hardleers was. Wegens drankmisbruik als bestuurder was hem door de Rechtbank de rijbe voegdheid voor vele jaren ontzegd. Ook nu bleekdeze uit Horst afkomstige 31-jarige man zwaar onder invloed van alcohol te verkeren. Hij kreeg weer een proces verbaal aangezegd. BRAND IN SLAAPKAMER Zondagmiddag moest de brand weer in aktie komen voor een kamerbrand, in een woning aan de Boterbloem. Gelukkig was de brand tijdig ontdekt. Door het nemen van de juiste maatregelen en de hulp van de in recordtijd aanwezige brand weer, kon uitbreiding worden voor komen. De schade bleef beperkt tot rook- en roetschadt. De organisatie "Salvace" kwam in aktie om de woning weer bewoonbaar te maken. Het is een goede zaak, dat de samenwerkende verzekerings maatschappijen Salvace hebben op gericht. Nadat een door die stichting aangestelde coördinator z'n rapport heeft opgemaakt, komen de schoon makers direkt in aktie. Toen maandag 21 januari 1938 (volgende week 51 jaar geleden) het blijde gebeuren, de geboorte van een oranje-telg bekend werd door het sonore geluid van onze kerkklokken, was het een aardig moment te constateren hoe zich ieder naar de straatdeur begaf en over en weer werd doorgegeven: Er is een prinsesje geboren. In zeer korte tijd werden overal de vlaggen uitgestoken. Tegen 11 uur stond Venray's harmonie gereed om aan het hoofd van een grote stoet met volop muziek af te marcheren naar de Oostsingel waar door verkenners en welpen geassisteerd zou worden bij het planten van een herinneringsboom door wethouden Houben. (Door de burgemeesterswisseling V.d. Loo - Janssen was Venray op dat moment burgemeesterloos De voorzitter van het oranjecomité Dr. Sala voerde vooraf het woord. Dat deze boom geplant werd in de uitbreiding der gemeente Venray had een symbolische betekenis. Nadat de oorkonde, vermeldende de geboorte van Beatrix - Wilhelmina - Armgard en getekend door de leden van het oranjecomité in de gegraven kuil was gelegd werd door wethouder Houben met behulp van verkenners en welpen de Beatrixboom geplant. E.e.a. werd nog opgeluisterd door het spelen van het "Wilhelmus" door onze Venrayse harmonie. In de avonduren werd als afsluiting van deze blijde dag door verkenners en welpen op het henseniusplein een groot kampvuur ontstoken. Gelukkig werd door dhr. J. Colsen (commissaris van de verkennerij) deze gebeurtenis op de gevoelige plaat vastgelegd, zodat we deze mooie foto deze week in Peel en Maas kunnen plaatsen. De namen van de verkenners en welpen (voor zover bekend) zijn: v.l.n.r. vooraan: onbekend - Ben Schim v.d. Loef - Willy Voermans - Jan Muskens - Harrie Billekens - Toon v.d. Munckhof - Dick Derksen - onbe kend - Manta Schim v.d. Loef - Stefan Wijnhoven - Jan Derksen - Wim Bloemen - Frans Poels - Frans v.d. Munckhof - Frits Verhey -Henk Smits - René Camps - Jan Wijnhoven - Twan Wijnhoven - links achteraan is vaandrig Teepe. In het midden zien we nog staan Theo Maessen - Jos Gossen - Sjef Fonck. Helemaal rechts de 2 dames zijn: Riet Min en juffr. V. Rijswick... J. v.d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. In Peel en Maa$ v<h\5 januari j.l^ plaatsten wij, in de rubriek "oude fot" een opname, v^n ,de familie Odenhoven, uit'novembef 1896. Het bijbehorende verhaal spitste zich toe op de Venrayse missionaris Pater Engelbertus Odenhoven, die op 9 augustus 1868 naar Suriname vertrok en aldaar overleed op 5 juli 1915. In dat verhaal schreven wij o.m. dat Pater Odenhoven tijdens zijn verblijf in Suriname driemaal werd uitge zonden naar Bataria in Ned. Indië (het tegenwoordige Indonesië). Deze week kregen wij echter een brief uit Suriname, waarin een Venrayse priester enige correcties in ons verhaal aanbrengt. Wij citeren zijn schrijven: "Inderdaad is Pater Odenhoven driemaal uitgezonden naar Batavia, maar niet in het toenmalige Neder lands Indië, maar Batavia in Suriname. Batavia was een inrichting van de melaatsen. Dus Pater Odenhoven is in Suriname gebrleven. Het geeft nogal eens verwarringen met diverse plaatsnamen. Zo hebben we hier ook Wageningen, Lelydorp, Berlijn, Alkmaar, Voorburg om er maar enkele op te noemen." Aldus deze oud-Venrayer, Pater W. van Kempen. We komer er eerlijk voor uit: een tien voor aardrijkskunde hebben we nooit gehad. Maar terwille van de geschiedschrijving vinden we deze correctie hier toch wel op zijn plaats. VERNIELING MOGELIJK WRAAKAKTIE De politie sluit niet uit dat de vernielingen welke aan 'n personen auto van een Venrayer zijn aange bracht, opzettelijk zijn gebeurd, door het voertuig met een andere auto aan beide kanten te rammen. De schade bedraagt meerdere honderden guldens. WEER SNELHEIDSCONTROLES - Dinsdagmorgen hield de politie weer snelheidscontrole's o.m. op de Horsterweg in de kom van Castenray. Van de 88 gecontroleerde auto's bleken er 26 te hard te rijden. Eén autobestuurder presteerde het zelfs, om waar 50 kilometer gereden mag worden met 100 kilometer te passeren. - Op de Oude Oostramseweg wer den 44 auto's gecontroleerd. Daar reder er 9 te hard; één zelfs 87 km. per uur. - Op de St. Joseflaan in de Smakt werd op verzoek van de dorpsraad gecontroleerd. De 5 auto's welke daar werden geregistreerd bleken zich aan de snelheid van 50 km. te houden Donderdagmorgen hield de politie tijdens zeer dichte mist snelheidscon troles op de Oude Oostramseweg en de Langstraat. Daarbij bleek weer eens te meer, dat bepaalde bestuur ders zich van de 50 km. limiet niets aantrekken.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16