GROEN Nieuwe Gemeentegids Venray 1989-1990 gereed! HINDERWET HINDERWET BEKENDMAKING Aanpassing busdiensten tijdens Carnaval 1989 Bussen i.p.v. treinen tussen Vierlingsbeek en Venray Het spreekuur van wethouder Van Oers vervalt op maandag 30 januari a.s. Bouwvergunning verleend HET LICHT OP Het voederen van vogels (3) Op maandag 6 en dinsdag 7 februari zal geen huisvuil worden opgehaald in verband met carnaval PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari - Pagina 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 11.00-12.00 (moeder en Kind) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray, maken, gelet op het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en het bepaalde in artikel 2, lid 3 van de gemeentelijke inspraakverorde ning, bekend, dat met ingang van 27 januari 1989 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage ligt een voor ontwerp van de 3e herziening van het bestemmingsplan „Centrum". Deze herziening heeft betrekking op het mogelijk maken van de bouw van een extra magazijnruimte ten behoeve van de Torro-vestiging en het in ver band daarmee aanpassen van het expe ditieterrein De Schakel. Het voor-ontwerp, alsmede de over ige stukken liggen ter inzage in het ge meentehuis, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk te reageren bij burge meester en wethouders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Op donderdag 2 februari 1989 om 20 00 uur zal ten gemeentehuize onder leiding van wethouder H. Willems een inspraak-/in formatiebij een komst plaatsvinden. Venray, 26 januari 1989. Burgemeester en wethouders In verband met de diverse carnaval soptochten zal de uitvoering van de dienstregeling van ZuidOoster op de volgende punten worden aangepast. In Venray vervallen op zondag en maandag 5 en 6 februari a.s. tussen 13.00 -en 16.30 uur de haltes: Lange- weg bij Torro; Raadhuisstraat; Merse- loseweg; Bergweg; St. Ursulastraat; Stationsweg nabij Raadhuis en bij J- Markt; langstraat bij Kennedystraat. De bussen van en naar Landweert, Noord-West, Veltum en ziekenhuis rijden via Leunseweg, Zuidsingel, Westsingel, Noordsingel, Oostsingel, Oude Oostrumseweg, waarbij de hal tes in Veltum en Landweert niet wijzi gen en in Noord-West de halte Ursu lastraat vervalt. In Oostrum rijdt de bus op zondag en dinsdag 5 en u februari 1989 tussen 13.30 en 16.00 uur niet door de kom, maar via de Witte Vennen naar Wan- ssum resp. het NS station. Voor Oirlo komt op zondag 5 fe bruari a.s. de rit van 14.00 uur te ver vallen. Heide zal op zondag 5 februari 1989 tussen 14.00 en 16.00 uur niet worden aangedaan; de busroute is via Deurne- seweg, Rouwkuilenweg, Ysselsteynse- weg v.v. N.B. Ysselsteyn (optocht 7 februari 1989) geen wijzigingen. Castenray (optocht zondag 5 febru ari) geen wijzigingen. Leunen (optocht zondag en dinsdag 5 en 7 februari 1989) geen wijzigingen. De dienstregeling van de Buurtbus naar Merselo-Vredepeel en Smakt- Holthees-Maashees v.v. wordt op maandag en dinsdag 6 en 7 februari 1989 helemaal niet uitgevoerd. Op vrijdag 20 januari 1989 is de nieuwe Gemeentegids van Venray voor de jaren 1989 en 1990 offi cieel verschenen. Het eerste exemplaar van de nieuwe gids, die evenals de vorige tot stand is gebracht door het Bu reau Voorlichting en Inspraak van de gemeente Venray, in samen werking met de firma City Tou rist Promotions te Drunen, werd op die dag door de directeur van dit bedrijf, de heer Voor de Poor- te, officieel aangeboden aan bur gemeester mr. H.J.M. Defesche. De nieuwe gids heeft hetzelfde formaat als de vorige en geeft ook nu weer een prima, zoniet nóg be ter verzorgde en overzichtelijke in druk en is voor een deel uitge voerd in kleur. De gids is bijgewerkt tot 1 okto ber 1988. Het is dus niet uit te slui ten, dat inmiddels alweer verande ringen zijn opgetreden, die niet meer in deze gids verwerkt konden worden. Dit is echter, gelet op Venray's dynamische ontwikke lingen, au eenmaal niet te voorko men. De nieuwe gids vormt niettemin weer een nuttig naslagwerk, dat de komende jaren '89 en '90 burgers, bedrijven en instellingen, van gro te dienst zal zijn. In de komende weken zal de nieuwe gids in de gehele gemeente huis aan huis worden bezorgd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bou- waanvragen medewerking te verlenen: het verbouwen van een woning aan Grootdorp 20 te Merselo, t.n.v. G.J.M. Wismans, Pas 3 te Merselo; het bouwen van een bedrijfshal aan De Hulst te Oostrum, t.n.v. A.W.M. Manders, Broekweg 8 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 27 januari 1989 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van 4 woningen aan de Randenrade te Oostrum, t.n.v. Bouwbedrijf J. Raedts Zn. c.v., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een woning met garage aan de Randenrade te Oostrum, t.n.v. A.C.M. Emons, Ooster Thienweg 10 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Randenrade te Oostrum, t.n.v. H.A.M. Hellegers, Jan Poelsweg 1 te Ysselsteyn; het bouwen van een gebouw ten behoeve van een zelftankstation aan de Ripseweg 8 te Vredepeel, t.n.v. P.L. van Lipzig, Johan van Stalberg- weg 1 te Vredepeel; het bouwen van een woning aan de Heidse Peelweg te Ysselsteyn, t.n.v. C.A.J. Hellegers, Heidse Peel- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 januari 1989 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een biggenop- vangruimte aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn, t.n.v. W.P.J. Lem- men; het intern verbouwen van een boerderij aan de Van Broekhui- zenstraat 40 te Oostrum, t.n.v. Maat schap Th. en H. Verheijen; het bouwen van een woning met garage aan de Pastoor Strijkersstraat 19 te Leunen, t.n.v. L.J.H. Niessen, Volen 1 te Heide. weg 29 te Ysselsteyn; het bouwen van een commercië le ruimte en 20 appartementen aan de Kruitweg Merseloseweg te Venray, t.n.v. Verhoeven Vastgoed b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een arbeidsbu reau aan de St. Jozefweg te Venray, t.n.v. Rijksgebouwendienst, Postbus 5027 te 's-Hertogenbosch. De bouwplannen liggen met ingang van 27 januari 1989 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. NS voert vernieuwingswerkzaam heden uit aan de spoorlijn Vierlings beek - Venray. Als gevolg hiervan is op zondag 29 januari vanaf 23.38 uur en op maandag 30 januari vanaf 23.08 uur tussen genoemde plaatsen in beide richtingen geen treinverkeer mogelijk. Treinreizigers kunnen gebruik ma ken van een speciale busdienst. De bussen sluiten in Venray en Vier lingsbeek aan op de treinen naar Venlo en Nijmegen. Reizigers uit de richting Nijmegen met bestemming Venlo en verde^ dienen rekening te houden met een reistijdverlenging van een half uur, terwijl die voor reizigers uit de richting Venlo naar Boxmeer circa twintig minuten bedraagt. Het trein verkeer van Nijmegen naar Vierlings beek en van Venlo naar Venray verloopt in beide richtingen volgens de normale dienstregeling. Busdienstregeiing De dienstregeling van de bussen is als volgt: Vierlingsbeek v. 23.59 0.29* 0.56 uur Venray a. 0.19 0.49 1.16 uur Venray v. 0.05 uur Vierlingsbeek a. 0.25 uur. Alleen in de nacht van zondag 29 op maandag 30 januari. Bij aanvang van de dienstregeling op maandagochten 30 en dinsdag ochtend 31 januari verloopt het treinverkeer weer volgens het spoor boekje. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHHOONG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Gebr. Litjens, Theeuwenhofweg 4 te Leunen, voor het uitbreiden en wijzigen van een loonwerkersbedrijf en herstilinrichting van landbouw werktuigen, gelegen aan de Theeuwen hofweg 4 te Leunen; Metaalwaren fabriek Inalfa b.v., Maasheseweg 83 te Venray, voor het uitbreiden van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Maashese weg 83 te Venray; A. Peeters, Vredeweg 21 te Vre depeel voor het oprichten en in wer king hebben van een rundveehouderij en een varkensmesterij, gelegen aan de Vredeweg 21 te Vredepeel, positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 10 februari 1989. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun- WAT WORDT GEVOERD? We kunnen de vogels, al naar ge lang hun voedselverlangens, indelen in verschillende groepen. We onderschei den: zaadeters, insekteneters, water vogels, reigers, (incl. ooievaars en roerdompen) roofvogels en uilen. In dit verband, het voederen rond huis en tuin, beperken wij ons tot de eerste twee groepen. ZAADETERS Rondom de woning zullen we de volgende soorten kunnen zien: huismus, ringmus, putter, vink, keep, groenling en gors. In de wat landelij kere omgeving kunnen ook leeuwerik ken ten tonele verschijnen. Het voedsel dat voor deze soorten uitermate geschikt is, is brood. Bij voorkeur bruin brood. Daarnaast kunnen diverse soorten zaden (zaden- mengsels zijn in de winkel verkrijg baar) gevoerd worden. Uiteraard zijn ook zelf verzamelde zaden (zonne bloempitten b.v.) zeer geschikt voor voedering, en door verschillende zaad- soorten te mengen wordt de voeder plaats voor meerdere vogelsoorten an- trekkelijk. Ook voedselresten uit de keuken (ongezouten!!!) kunnen het vogelmenu completeren. INSEKTENETERS Deze groep omvat een grote varië teit aan soorten, die elk hun eigen voorkeur hebben wat voedsel betreft. Allereerst noemen we de lijsterachtige (merel, zanglijster) die met brood, kaaskorsten (plastic laagje verwijde ren), rotte vruchten en delen hiervan, krenten en ongekookte havermout zeer gelukkig zullen zijn. Verder onderscheiden we de mezen (koolmees, pimpelmees, zwarte mees, kuifmees) die tevreden zijn met aan slingers geregen (ongebrande) pinda's, het vruchtvlees van een kokosnoot en vetbollen. Bij voorkeur is een en ander op te hangen voor deze vogels. Voor spechten, boomklevers en boomkrui pers, voorkomend in de meer landelij ke omgeving, is het gewenst het voed sel aan de zuidzijde van een boomstam aan te brengen. Bij deze soorten is (ongezouten) spekzwoerd aan te beve len, maar ook in de spleten gesmeerde pindakaas en rond de stam gedraaide pindaslingers. Als laatste hebben we nog de hegge- mus, de roodborst en de spreeuw bin nen de groep insekteeterrs. Deze drie soorten sluiten zich gaarne aan bij het lijstermenu. Helaas is er voor het winterkoninkje geen vervangend menu aan te geven. Het beestje leeft nagenoeg uitsluitend van insekten. Daarom is de sterfte on der deze vogelsoort in strenge winters erg hoog. Het voederen van de overige groe pen vogels kan nagenoeg alleen op grote schaal gebeuren. Ook zal dit niet in de directe woonomgeving plaatsvin den. In strenge winters wordt dit werk ter hand genomen door o.a. jagersve renigingen, vogelbescherming, ge meente en andere verenigingen die zich het lot van de vogels in de vrije natuur aantrekken. Tot slot nog iets over de drinkwater voorziening. Zolang er sneeuw of rijp is, is er geen tekort aan water. Vogels pikken de sneeuw of rijp gewoon op en voorzien in de behoefte. Alleen bij de z.g. „droge vorst" is water geven nodig. Het meest eenvoudige is om fijn vermalen ijs op de voederplek uit te strooien. Ook dit wordt, net als de sneeuw, opgepikt. Het is een voordeel ten opzichte van het plaatsen van een bakje water, dat dit ijs niet meer kan bevriezen, het is dus altijd beschik baar. Uiteraard kan hiervoor gewoon een ijsblokje uit de diepvries gebruikt worden. Maak het met behulp van een hamer goed fijn. Zoals gezegd zal een schoteltje wa ter snel weer bevriezen. Zorg er bij het plaatsen van een schoteltje wel voor dat dit niet te groot is, want anders gaan onze beschermelingen instinctief over tot het nemen van een bad. Een natte vogel is zo een bevroren vogel, dat mag duidelijk zijn.,Ga..ër ook niet toe over om het bakje te te verwarmen met bijv. een waxine lichtje. Dit kan tot resultaat heb6en dat de vogel zijn „lippen" en nog veel meer verbrand. Ook het toevoegen van zout om het vriespunt te verlagen is uit den boze, want door het innemen van zout wordt de dorst ook bij vogels alleen maar groter. Hou het eenvoudig en vermaal een paar ijsblokjes, dat werkt uitstekend. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, op 17 januari 1989 een hinderwetver gunning is verleend, onder het stellen van voorwaarden, op de aanvraag van J. van Elzakker, Deurneseweg 176 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Deurneseweg 176 te Ysselsteyn; H. Rasing, Jaegerhofweg 5 te Veulen voor het uitbreiden en wijzigen van een varkens- en rundveehouderij; gelegen aan de Jaegerhofweg 5 te Veu len. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 februari 1989 Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben inge diend en degenen die aan kunnen to nen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Drs. A.W.M. de Bever, secretaris Burgemeester en wethouders yan Venray maken bekend dat door hen, op 17 januari 1989 een hinderwetver gunning is geweigerd op de aanvraag van Maatschap Broeders, Puttenweg 117 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een var kensmesterij, gelegen aan de Veulen- sewaterweg (ong.) te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 februari 1989 Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben inge diend en degenen die aan kunnen to nen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris I

Peel en Maas | 1989 | | pagina 14