DARTS M.H.C.V. S.V. Phoenix DAMMEN HANDBOOG BILJARTEN weet alles van vlees Kleffenloop Overloon nog grootser van opzet Triathlon- vereniging Venray-Regio Judovereniging Venray PEEL EN MAAS T.C. Rodhe Badmintonclub Venray WINTERCIRCUIT LANDWEERT Bed rijf scom petitie TRIMCLUB St. Christoffel ROOYSE V.K. H.V. MANUAL PEEL EN MAAS Sub Aqua Club „NAJADE" Huisvrouwen- kontakt Brukske Volksdansen OPANKA Zondag a.s. 13e Vlakwatercross WIJK ZUID Lourdescomité afd. Venray Cursussen voor mensen zonder werk PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari - Pagina 13 Op donderdagavond 26 januari a.s. is er om 20.0p uur in café "De Beurs" in Horst een info-avond. Thema: Wielrennen in zijn algemeen heid. De gastspreker is Harrie Janssen, hij neemt ook spullen mee. Deze avond staat open voor iedere belangstellende, entree is gratis. Doorgeven uitslagen van wedstrij den op zondagavond tussen 19.00 en 20.00 uur bij Franka Jansen, tel. 04785-1247. Trainingstijden Dinsdag: 18.30 uur lopen atletiek baan. Woensdag: 21.00-22.00 uur zwem men gemeen tebad Vrijdag: 20.00-21.00 uur zwemmen gemeen tebad. Zaterdag: 15.00 uur lopen verzamelen parkeerplaats gemeentebad. Zondag: fietser oss in onderling overleg. Tijdens het afgelopen weekend gehouden Open Rotterdams Kam pioenschap in de enorm grote Energiehal werden door een aantal judoka's van onze vereniging goede resultaten geboekt. Met meer als 1700 deelnemers uit alle delen van ons land behoort dit tournooi tot de grootste evenementen op sportgebied in ons land. In zo'n groot deelnemersveld slaagden toch 2 judoka's van ons erin om de hoogste trede van het platvorm te bereiken. Bij de jongens 1978-1979 t/m 29 kg. behaalde Tom v. Stokkem met technisch goed verzorgd judo de le plaats. Met hoge scores behaald uit staande judo, was hij in zijn klasse verreweg de beste judoka. Ook Wendy Bonants is in haar klasse, meisjes 1977 t.m. 1980 t.m. 27 kg., ongetwijfeld een van de beste in Nederland. Ongeslagen en de finale afwerkend in slechts 5 seconden werd ook zij onbedreigd kampioen van de stad Rotterdam. Bij de jongens geboren 1980-1981 t/m 28 kg. was onze sterkste troef Wouter van Hoek. Zonder een wedstrijd te verliezen slaagde hij erin de finale te bereiken. Ook in deze finale was hij duidelijk sterker als zijn tegenstander, hij liet zich echter 15 seconden voor het einde van de wedstrijd verrassen door zijn mede-finalist, zodat Wouter met eën 2e plaats, die echter ook nog erg goed is, genoegen moest nemen. Richard Peeters, uitkomend bij de jongens 1978-1979 tot 35 kg., gaat het ook op dit niveau steeds beter doen. Na enkele wedstrijden winnend af te sluiten groeide zijn zelfvertrou wen en liet hij met goede staande technieken zien dat hij tot de beste judoka's van onze vereniging gere kend mag worden. Door nog een tekort aan wedstrijdervaring liet hij zich echter verrassen in de wedstrijd om een finaleplaats. De behaalde 3e plaats was echter erg sterk. Wieteke de Wit mag bij de meisjes 1977 t/m 1980 t/m 35 kg. terugzien op een goed tournooi. In de wedstrijd om de ereplaatsen moest zij zich echter gewonnen geven aan een meisje uit Zevenbergen. Gezien haar veel gewonnen wedstrijden van die dag kan zij echter terugzien op een uitstekend tournooi. Al met al mogen wij zeer tevreden zijn met de prestaties van onze judoka's en zeker voor de meisjes is dit een goede stimulans om ook op 12 februari op de Limburgse kampioen schappen prestaties te leveren. Doordat onze senior judoka's a.s. vrijdag vertrekken naar Italië voor een Internationaal tournooi in Udine, gaat de selektietraining van a.s. zaterdag 'niet door. Wij wensen hen veel succes toe. EEN ABONNEMENT WAARDI Uitslagen van 19 tot 23 dec. 1988: Eerste divisie: Bull's Eye-Den Engel 2-7 Tweede divisie: Charlee Girls-Piëlhaas 1 1-8 Derde divisie: Piëlhaas 2-de Mert 2 5-4 Commandery 2-Picardie 3-6 Uitslagen derde bekerronde: Bull's Eye-Lumber jacks 9-4 Piëlhaas 1-Commandery 1 7-6 Door dit resultaat hebben beide teams zich geplaatst voor de kwartfi nale. Programma van 23 tot 27 jan. 1989: Eerste divisie: Den Engel-Trouble 20 Bull's Eye-Cockney Rebel Tweede divisie: Piëlhaas 1-Dartfighters 1 Derde divisie: De Mert 4-Picardie D.C. 8- Piëlhaas 2 Programma van 30 jan. tot 3 febr.: Cockney Rebel-Den Engel Lumberjacks-Bull's Eye Shady Ladies-Piëlhaas 1 Picardie-de Mert 3 Piëlhaas 2-de Mert 4 Gesloten Venray op zondag 12 maart nadere gegevens volgen. rrugramma zuteruag zo jan.: MB1: Venlo-Venray a. 11.20 JB1: Blerick-Venray a. 18.45 Programma zondag 29 jan.: MB1: Venray-Tegelen a. 8.30 JB1: Weert-Venray a. 10.10 Dl Venray-Gemert a. 21.00 Hl Heerlen-Venray a. 14.20 H2 HMHC 2-Venray a. 19.20 T.C. Rodhe Ledenvergadering Aan het begin van het lustrumjaar kan de vereniging terugzien op een constructieve algemene ledenvergade ring. Geconstateerd kon worden dat, hoewel het aantal leden minder was toegenomen dan verwacht, was het verloop ook duidelijk minder dan in voorgaande jaren. Het aantal te huren banen zal dit jaar gelijk zijn aan het voorafgaande, wat ook geldt voor de contributie. Hans van Winden trad af als voorzitter, maar bleef in het bestuur, belast met clubbladzaken. Zijn plaats als voorzitter werd ingenomen door Jan Vrolijk. Mevr. Ans Schellens nam afscheid uit het bestuur en secretaresse. Vanwege haar vele verdiensten vanaf de oprichting tot heden en als naambedenkster voor de vereniging werd zij benoemd tot ere-lid van T.C. Rodhe. Tijdens de vergadering kon geen adekwate invulling voor de vacature worden aangedragen. Reden, waarom het secretariaat tijdelijk zal worden behartigd door Gerrit Schoonder- beek, die overigens als voorzitter T.C. weer voor twee jaar mandaat kreeg van de vergadering. Als penningmeester blijft Sef Keltjens fungeren, terwijl Maarten Ewalts de post Jeugd technische zaken gaat bezetten. Naast hét secretariaat blijft dus ook open de post voor P.R. in het bestuur. De competitiebij drage voor de junioren en senioren-districtscompe titie werden gewijzigd, waarbij zelfs vanuit de vergadering het voorstel de bijdrage met 50% te verhogen t.o.v. verleden jaar, met algemene stemmen werd aanvaard. Tenslotte bleek ook duidelijk de belangstelling voor de diverse activi teiten en meer speciaal nog voor datgene wat staat te gebeuren rond de viering van het 10-jarig bestaan. Aanmeldingen nieuwe leden, in zenden van oude pasjes, pasfoto's, informatie inzake trainingen etc. loopt vanaf heden via: Gerrit Schoonderbeer, Pr. Bernhardstraat 5, Postbus 24, 5800 AA Venray, tel. 86274. Zoals zo langzamerhand traditie is, werd ook dit jaar het halverwege- tournooi georganiseerd. De organisa toren Bep Martens voor de junioren en Cor Janssen voor de senioren, hadden het dit jaar over twee weekends uitgesmeerd. Allereerst werd op 15 jan. het halverwege-toumooi voor junioren op ons eigen park gespeeld. Hier werd in drie poules gestreden, waar de volgende prijswinnaars uit naar voren kwamen. Poule 1: le Ramon Engels, 2e Arno Janssen. Poule 2: le Julienne Holthuis, 2e Davy Ewalts. Poule 3: Andy Ewalts, 2e Björn Ceresa. Voor de minder gelukkigen was er een aanmoedigingsprijs en wel voor Ralph Aldenhoven en Noortje Schenk. Naast het tennissen moesten er een aantal vragen worden opgelost, waar zelfs de, in grote getale, aanwezige ouders nog moeite mee hadden. Al met al een zeer geslaagde dag. Op 22 jan. was er in de Schaapskooi het halverwege-tournooi voor senioren. Deze lange maar vooral gezellige dag kende uiteraard ook een aantal winnaars. In poule 1 won Henk v.d. Hurk, in poule 2 Jean Paul Schoonderbeek en in de 3e poule Anny Reyntjens. Voor velen onder ons weer sinds lange tijd de eerste keer dat het racket uit de kast werd gehaald, maar hiervan was weinig te merken. Wanneer we in april weer allemaal enthousiast de baan op kunnen, dan was dit alvast een goede warming up. Er zal aan deze dag met veel plezier worden teruggedacht. Voor de perfekte verzorging van de inwendige mens willen wij bij deze Frank bedanken. Nu iedereen, die hieraan heeft meegedaan, weer de kriebels in de buik heeft gekregen, kunnen we allen weer gaan uitkijken naar de eerstvol gende buitenaktiviteit, het Openings- tournooi Uitslagen: Venray I-Roosteren 1 7-1 Venray 3-Olympia 4 4-4 Stramproy 2rVenray 4 6-2 Venray 5-Pupke 3 6-2 Grubbenvorst 2-Venray 6 7-1 Venray 7-Shuttle 5 5-3 Middels deze uitslag is Venray 1 met nog 1 wedstrijd te spelen reeds kampioen van de le klasse afd. B van het district Limburg. Proficiat! Programma laatste wedstrijdweek end, zondag 29 jan.: Whippet 5-Venray 1 14.00 Venray 2-Wecrt 6 10.00 Stramproy 1-Venray 3 10.00 Venray 6-Baarlo 1 10.00 Baarlo 3-Venray 7 10.30 Recreanten Venray-'t Pupke 10.00 De tenniswedstrijden van zaterdag 21 jan. hadden naast soms spannende partijen toch geen verrassingen. Zowel One-In, als Arts en Cordima verloren hun partijen met 0-8 tegen resp. De Meppers, D.A.S. en V.O.P. Alleen Air-Techniek en Geysteren hielden elkaar goed in evenwicht, waarbij uiteindelijk de balans ietsje meer doorboog naar Air-Techniek. Met 5-3 bleven zij de baas. De dagprijs van Hans Kramer, die weer gezorgd had voor wat "moei lijke" vragen was voor team Arts. De standen m.u.v. de op 21 jan. gespeelde wedstrijden zijn: Poule A/B: T.Z.N. De Goozers De Meppers Wibra Geysteren Air-Techniek Deuce One-In De Bloemetjes Schoot Poule c/D: Ons Moe V.O.P. Top Gun Cordima Efkes Zwiëte Derks De Schraveleers Drop Shot D.A.S. Arts Programma 28 jan.: Efkes Zwiëte-Derks 17.00 One-In-Air Techniek 17.45 D.A.S.-Top Gun 20.00 Schoot-Wibra 20.45 MIX-BEDRIJVENKOMPETITIE DE SCHAAPSKOOI Autorijschool Peeters moest het opnemen tegen Cor Paint, die als leden van de Raad van Elf zijnde, lichtelijk vermoeid de baan betraden. De herendubbel van Cor Paint mocht na 'n uur de baan verlaten en had met 3-13 "an de boks" gekregen. Ook de damesdubbel en de beide gemengd dubbels werden door Auto rijschool Peeters overtuigend gewon nen, maar ze gaan dan ook bijna 'op voor examen'! Bij de herendubbel van Airtechnix Ventioelde en Gemeente Venray ging 't het eerste half uur gelijk op, toch wist de eerstgenoemde de wedstrijd met 10-8 af te sluiten. De dames van de Gemeente Venray kwamen duide lijk iets tekort (4-16). De le gemengd dubbel was de wedstrijd tot nu toe van de B-poule; nadat Ventioelde met 4-7 achterstond wisten zij de schade te beperken tot gelijkspel (10-10). Een erg snel en spannend spel met prachtige ralleys. En dan maar zeggen dat het amateurs zijn! De herendubbel en damesdubbel van JPJ Janssen hadden geen onverhoudelijke problemen met Air- technic Continental Industry (12- 6/16-4). Voor de beide gemengd dubbels moester ze echter zeilen bijzetten, waarschijnlijk wat te overmoedig. JPJ Jansen ging goed van start, de tegenpartij gaf echter flink tegengas, vooral de 2e G:D. met 6-3 achter en gelijkspel eindigen (10-10). That's the real spirit! De herendubbel van Fruitbedrijf Drabbels/Martens was Siroen Lange- boom te vlug af, na 1 uur (12-3). De overige 3 wedstrijden werden in het voordeel beslist van Siroen, zij verkeerden in optima forma. Na de laatste wedstrijden werd de geluidsinstallatie getest, volle toeren, en werd luidkeels door veertig man sterk gezongen: "Rooi mien dörp ien de Piël" ALAAF Stand: 1Autorijschool Peeters 34 2. Gemeente Venray 27 JPJ Janssen 27 3. Airtechnic Ventioelde 25 4. Siroen Langeboom 16 5. Fruitbedr. Drabbels/Martens 12 6. Airtechnic Cont. Ind. 10 7. Cor Paint 9 Lopersgroep: Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Meterik circuit. We vertrekken om 8.00 uur vanaf wandelpad "Schadijk". Maandag en donderdagavond, ver trek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditie looptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route Singels Venray. Trimmers: Zondagmorgen op het Overloon circuit een gevarieerd trimprogram- ma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij parkeerplaats "de Vers". Zondag 22 jan. jl. moesten onze meisjes een uitwedstrijd turnen in Baarlo. Ook nu was er volop spanning en hadden onze meisjes een kleine kans te winnen. Het paard- springen bracht uiteindelijk de over winning bij onze tegenstanders. Toch wisten we een toestel-onderdeel te winnen, n.I. de balk. Uitslag 132.25 voor Baarlo en 128.00 punten voor Christoffel. Individuele uitslag: 3. Anouk Hout 4. Patricia Strijbosch 5. Esther Stramm 7. Inge Gommans 8. Anke keysers 11. Ilse Winnen. VC Hora-Rooyse VK 1 1-3 De nieuwkomer in de derde divisie, Hom, die het als subtopper niet slecht doet, moest afgelopen zaterdag toch zijn meerdere erkennen in het geroutineerdere Rooyse. De jonge, gretige ploeg uit Hom heeft aardig wat kwaliteit en talent in huis, maar verloor uiteindelijk op ervaring en degelijkheid. Rooyse maakte de meeste punten uit lange ralley's, Horn maakte tussendoor veel fouten achter elkaar. Rooyse speelde geconcentreerder, Horn ver loor het hoofd wel eens na arbitrale dwalingen, Rooyse was ditmaal als collectief sterker met Eric Vennekens en Ben Driessen als hoofdrolspelers. Kortom, de bereidheid om voor elkaar te werken en zodoende het spelplezier te verhogen, was wel degelijk aanwezig. Zo bleven de punten in Venrayse handen en willen we komende zaterdag wederom bewijzen dat we het publiek iets moois te bieden hebben. Dames 1-Set Point 1 1-3 Met goede hoop begonnen we de eerste set, maar 10 seconden later stond het reeds 6-0 tegen. Ook na een time-out peerde Set Point gewoon door. Toen vonden we het genoeg en met lurbo-power zoefden we naar 15-13 door: zege! We zagen het helemaal zitten en wachtten ongeduldig tot we de tweede set het veld weer mochten betreden. Die viel 'wat' tegen, veel gerotzooi. Later was het 1-1. De derde set vielen we in een diep, donker gat en moesten veel van onze konditie vergen om dan óók nog met 15-13 te verliezen. Hier waren we niet blij mee en de vierde set ging weer veel beter. Onder grote spanning gingen we eerst wel gelijk op maar helaas weer net niet goed genoeg: 15-13. Uitslag: Dames 2-Unisign VOC 5 2-2 Programma 28 jan.: VC Meterik-Phoenix 1 v. 17.00 VC Kessel-Phoenix 2 v. 16.30 Uitslagen 21-22 jan.: JAa Popeye-Manual 17- 6 MAb Eksplosion-Manual 4- 2 DJb Wittenhorst-Manual 18- 8 HS Popeye-Manual 17-20 Programma zaterdag 28 jan.: JAb Bevo Heidia C.-Manual v. 10.00 MAb Bleric-Manua v. 13.15 JAa Eksplosion-Manual v. 13.45 Hrec Breeton Sport-Manual v. 17.30 Programma zondag 29 jan.: HJb Stramproy-Manual v. 11.30 DJb Manual-Bevo Heidia C. 19.00 HS Manual-Alcides 19.55 Programma woensdag 1 febr.: Drec Wittenhorst-Manual v. 19.45 EEN ABONNEMENT WAARD! Ranglijst competitie D.C. Venray Uitslagen 12e speelavond: Noyens-Kroh 2-0 Wester-Tijssen 2-0 v.d. Voort-Batist 0-2 Thielen-Bakker 0-2 Verstegen-Zaal 0-2 Jakobs-Visser 1-1 Zowel Noyens als Wester wisten ondanks fel verweer van hun tegenstanders Kroh en Tijssen, win nend af te sluiten, al kostte dat veel tijd. Beide partijen namen 4 speel uren in beslag. Bakker klom op naar de vierde plaats door een taktische overwinning op Thielen. Ook jZaal herstelt zich goed na een zwakke eerste helft van deze ronde. Batist had geen moeite met V.d. Voort en Jakobs snoepte Visser op handige manier een puntje af ondanks een schijf achterstand. HBS DIANA De tradionele wedstrijd tussen Milheeze en Venray werd na jarenlang overwicht van Milheeze nu dan toch gewonnen door Diana. Hoogste schutter werd F. Ramakers met 234 p. Zondag jl. werd er door het eerste zestal deelgenomen aan de eerste selectie voor de N.H.B.-beker op de banen van de Schutroe Horst, le werd Diana met 1361 p, 2e de Batavieren Castenray, 3e 't Trefpunt Tienray en 4e de Schutroe Horst. Hedenavond O.C. SNORKEL CURSUS '89 Evenals voorgaande jaren organi seert de onderwatersportvereniging NAJADE een snorkelcursus in Venray. De bedoeling van de cursus is om de deelnemers door gebruik te maken van bril, snorkel en zwemvliezen de benodigde techniek aan te leren om veilig en met meer plezier de wereld onder water beter te leren kennen. In de theoretische begeleiding zal gewezen worden op de toch wel aanwezige gevaren, het redden van drenkelingen en de voor- en nadelen en ook gevaren van verkeerde uitrusting. Met het kopen van de benodigde uitrusting kunt u dan ook het beste wachten tot na de eerste instructie, dit laatste voor zover u zelf al niet in het bezit bent van een en ander. (De kosten bedragen 5Q,~ inclu sief de entree van het zwembad.) Voor deelnemers geld een minimum leeftijd van 12 jaar. De cursus start op zondag 29 januari. Inlichtingen: W. Linders, Hoefslag 3, 5807 BT Oostrum, tel. 04780- 84144 en J. des Bouvrie, Serenade- straat 16, 5802 ES Venray, tel. 04780-85414. V.O.P. Kompetitie: J VOP-Lichtenberg 0-7 K VOP 1-Kessel 4-2 K HGL-VOP 2 4-2 C3: Helden-VOP 3-6 3B: Toerist B-VOP 5-2 In het C3-team speelden Marcel (5.35 gem.) en Twan (3.25 gem) een goede partij Persoonlijke kampioenschappen: In de door VOP georganiseerde gewestelijke finale 3e klas is Marcel Arts als 6e geëindigd. Marcel speelde 2.35 gemiddeld, behaalde 5 match- punten en maakte een hoogste serie van 14. Doordat echter de eerste vijf spelers boven de klassegrens eindig den, heeft Marcel zich toch geplaatst voor de nationale finale. Ons volgende programma draagt - zoals u wellicht eerder is opgevallen - de raadselachtige titel "Feest Onder het mom van dit opschrift hopen we samen met u deze ochtend ons 15-jarig bestaan te vieren. Natuurlijk geven we aan deze gebeurtenis een feestelijk tintje, doch hoe en wat verklappen we niet. Komt u zelf maar kijken! Let u er wel op dat deze ochtend pas over 3 en niet over 2 weken plaatsvindt? Vervolgens hebben we in diezelfde week, en wel op donderdag 16 februari, een voorlichtingsochtend over politiek georganiseerd. Deze zal gepresenteerd worden door mevr. Hoppenreijs. Ook dit programma mag u beslist niet missen. Beide ochtenden vinden plaats in wijkcentrum de Kiosk van 9.00 tot 11.15 uur. Deelname kost 2,75 en natuurlijk is er een crèche aanwezig. Heeft u nog vragen, belt u dan naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042) Tot ziens!!! Indien er voldoende belangstelling bestaat, wordt er begin maart begonnen met een beginnerscursus. Een dergelijke cursus bestaat uit 12 lessen van 1 Vi uur en kost 5,- per les. Heeft u belangstelling, maar wilt u eerst eens zien hoe een volksdansles verloopt, dan kan dat. We dansen elke maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur en elke dinsdagmorgen van 9.45 tot 11.15 uur in wijkgebouw 't Schöpke in Veltum. Is uw belangstelling gewekt? U kunt zich opgeven bij de dansleiding: Gerry Penris, tel. 04780-85364. In overleg proberen we, indien er voldoende belangstelling bestaat, een geschikt tijdstip te vinden. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Dit jaar zal de Kleffenloop, welke op zondag 29 januari zal plaats vinden, nog groter van opzet zijn dan hij al was. Deze loop heeft door zijn perfekte organisatie bij vele lopers en joggers het predikaat "Klassieker van Noord- Oost Brabant en Noord-Limburg" gekregen en is de grootste in de regio. De organisatie heeft dit jaar wederom gezorgd voor een perfekt parcours rondom het Bungalowpark "De Vers". Voor de eerste maal in 8 jaar zal er een jurybus met digitale tijdwaarne ming verschijnen, alsmede een grote tent van 200 m2 voor de inschrijving en kleedgelegenheid. Als de voortekenen niet bedriegen gaat deze 8e Kleffenloop wederom een groot succes worden. Volgens voorzitter Jan Arts is er uit de verre omgeving informatie gevraagd over deze loop. Het aardige aan de Kleffenloop is, dat alle nivo's kunnen deelnemen; deelname is immers voor iedereen vrij. De kortste afstand, de aparte jeugdloop, is alleen bedoeld voor de kinderen t/m 12 jaar. De direkteur van de basisschool uit Overloon dhr. W. Tijmesen, zal hiervoor het startschot lossen. Vooral voor deze aparte jeugdloop is veel belangstel ling, ook van schoolkinderen uit andere dorpen in de regio. Voor de andere 4 afstanden van de Kleffenloop komen alle winnaars van de verschillende regionale lopen aan de start. Voor de Kleffenloop is het inmiddels bekende parcours weer gehandhaafd, zodat men zijn tijd met vorige jaren kan vergelijken. De meeste deelnemers verwacht de organisatie echter bij de recreanten, zoals buurtverenigingen - sportklubs en andere gevormde groepen. Voor deze recreanten is het deelnemen Zondag 29 januari gaat inmiddels al weer voor de 13e keer de Vlakwater cross van start in Venray; één van de bekendste regionale atletiekwedstrij den. De atletiekvereniging Venray-Regio verwacht ook dit jaar weer een groot aantal deelnemers, zowel trimmers als Knau-atleten. Bij de voorinschrijving van de Knau-atleten zijn tal van regionaal bekende atleten te vinden, zoals Roln Vlenterie (AV Unitas), Mathijs van Deursen (AV Tegelen) en Sandra Hof mans (AV Venray). De organisatie heeft weer het fraaie parcours in het Vlakwater uitgezet. De parcoursronde kent vlakke en heuvelachtige gedeelten. De inschrijving en start zijn dit jaar bij het gemeentelijk zwembad in Venray. AV Venray beschikt nu over een perfecte accomodatie voor de cross; ruime kleed- en douchegele genheid en voldoende parkeerplaats. Het programma van de Vlakwater- cross is als volgt: 10.00 uur: Panken scholieren- en verenigingsloop. Afstand 1100 m. Inschrijfgeld 2,--p.p. 10.30 uur Bowling Venray Loop, volksloop voor iedere trimmer/ster vanaf 15 jaar. Afstand naar keuze 3800, 7600 of 11400 m. Inschrijfgeld 5,- p.p. Vanaf 12.00 uur Knau-wedstrijden voor diverse categorieën en afstanden mét als afsluiting om 14.20 uur de grote Quick-In Venray Loop over 11400 m voor heren en veteranen. Voor elke categorie zijn bekers, staanders of medailles te verdienen. Iedereen die zijn of haar wedstrijd uitloopt ontvangt een fraaie herin nering. Vrijdagavond a.s. is er weer onze maandelijkse kienavond. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Daar naast ook weer de superkien, aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.00 uur. De koffie staat klaar. Zaterdag grote carnavalsavond. Er is live muziek aanwezig die voor de juiste muziek zal zorgen. Aanvang 20.30 uur. Entree gratis. Dit alles vindt plaats in wijkgebouw Zuid aan de Beukenlaan 4. Ook is er iedere dinsdag en donderdagmiddag kaarten in ons wijkgebouw voor de ouderen en mensen met veel vrije tijd. Voor informatie bel dan. gerust H. Peters, tel. 80004 of G. v. Geenen, tel. 85349. Op 1-8 juni 1989 vertrekt de Limburgse Bedevaart naar Lour des. De inschrijvingen daarvoor zijn al volop aan de gang. Geïnteresseerden kunnen zich voor nadere informatie omtrent vlieg-, trein- en busreizen wenden tot dhr. Philipsen, tel. 04780-83575. belangrijker dan het winnen, een waarlijk gezonde gedachte. Dit jaar hoopt men door de grotere opzet de magische grens van 500 deelnemers te overschrijden (vorig jaar kende de Kleffenloop al 468 deelnemers). De kleffenloop kent ook een groeps/verenigingsklassement. Bij voorinschrijving kan men met mini maal 5 deelnemers hieraan deelne men. Op de 6 km. is een apart damesklassement ingesteld. Voor de eerste 3 groepen van deze klassemen ten zijn extra bekers beschikbaar. Dit jaar heeft de T.K.O. weer gezorgd voor een prachtige herinne-1 ring, welke iedere deelnemer ont vangt. Voor de nummers 1, 2 en 3 op alle afstanden zijn er bekers beschikbaar gesteld. De deelnemers kunnen inschrijven tot 15 minuten vóór de start van de desbetreffende te lopen afstand. Het inschrijfgeld voor volwassenen be draagt 5,~. De jeugd mag voor 2,50 meedoen. De afstanden zijn: 1,5 km. voor jeugd t/m 12 jaar, start om 10.00 uur, terwijl om 10.30 uur de start van de 10,55 km. is en om 10.35 uur de 3,5 km. Om 11.40 uur worden de lopers voor de halve Marathon weggescho ten en 6 minuten later kunnen de deelnemers van de 6 km. vertrekken. Start en Finish zijn aan de Raayweg bij het Bungalowpark "De Vers". De uitreiking van de verschillende prachtige prijzen vindt één kwartier né finish van elke gelopen afstand plaats in de grote tent. Douche- en kleedgelegenheid is aanwezig, terwijl de T.K.O. ook voor een sportmasseur gezorgd heeft. De Finish wordt op video vastge legd. Voor meer inlichtingen: tel. 04788- 1879-2049. De Stichting RISC, afdeling werk- lozenwerk, start eind februari weer met de volgende cursussen voor mensen zonder werk: typen/tekstverwerken (beginners/ gevorderden) basisinformatica/informatica en beroep Engels houtbewerken/metaalbewerken/ lassen/motorvoertuigentechniek/ metselen pech onderweg/kleding maken/ edelsmeden. Zowel de cursus typen als de cursus tekstverwerken bieden- de mogelijk heid tot het behalen van een diploma op verschillende nivo's, bijvoorbeeld het diploma basis machineschrijven, het diploma bedrijfstypist(e), het diploma tekstverwerken. Voor deel name aan de cursus tekstverwerken is een redelijke typevaardigheid vereist, alsmede basiskennis van de werking van een computer. De cursus tekstverwerken wordt gegeven middels het programma Word Perfect. In de cursus basisinfomiatica maakt u kennis met de computer en al zijn mogelijkheden, terwijl de cursus informatica en beroep u wegwijs maakt - middels het werken op een personal computer - in beroepsgerichte toepassingen. In de vaktechnische cursussen zoals houtbewerken, metaalbewerken, lassen en motorvoertuigentechniek leert u verschillende techniekfcn en vaardigheden, mede ter oriëntatie op verdere scholings- en beroepsmoge lijkheden. Op de cursus lassen komt zowel het electrisch en het autogeen lassen, als het metaal actief gasbooglassen (M.A.G.) aan bod. De cursus motorvoertuigentechniek behandelt in theorie en praktijk met name de basisprincipes van de opbouw en werking van onder meer motoren/brandstof- en koelsyste- men/-versnellingsbak en koppeling. In de cursus metselen wordt onder meer aandacht besteed aan het stellen van profielen, aan metselverbanden en mortelsamenstellingen, aan het voegen. In de cursussen pech onderweg, kleding maken en edelsmeden staat meer de hobby centraal. De cursussen vinden voornamelijk plaats in de leer/werkplaatsen van de stichting in Venray of Horst. Informatie/aanmelding: Voor nadere informatie, voor toezending van de cursusfolder of voor aanmelding, kunt u zich wenden tot de Stichting RISC, tel. 04780- 86245 (bij voorkeur tussen 09.00 en 11.00 uur). Voor een cursusfolder kunt u ook terecht bij een van de werkplaatsen of het plaatselijk buro van de stichting in uw omgeving. GESLAAGD Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen slaagde voor het arts examen Ellie Poels uit Oostrum. SLAGERIJ DRABBELS EN MEDEWERKERS 9 pnt. 8 pnt. 7 pnt. 6 pnt. 6 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 1 pnt. 10 pnt. 8 pnt. 6 pnt. 5 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 2 pnt. 1 pnt.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 13