KERKDIENSTEN Oude foto Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS PEEL EN MAAS ,^'^i rroESSMi I BUITENLIJST PEEL EN MAAS Donderdag 19 januari - Pagina 18 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385. b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Agnes, maagd en martelares. 9.00 uur lsm. Peter Antoon Willems; Hendrina Huberdina Janssen; Peter Joh. Willems en Maria Aldegonda Willems (S); ouders Neeteson-Cus- ters. 19.00 uur Zondagsdienst Piet Maassen; Nel Rozijn-Philipsen (coll.); Mia Schellen-Schraven (coll.); jrd. Truus Schiks-Ramsteijn en overl. familie; Victor van Mil; ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; Antonia Cox-Dirikx; jrd. Johanna Peeters-Claessens; voor de eenheid der Christenen. Zondag: Derde zondag door het jaar. 8.00 uur lsm. voor de parochie. 9.30 uur Lat. Hgm. Rinus Beekers; Piet Kerffs en familie Huskens; voor de eenheid der Christenen. 11.00 uur Ned. Hgm. Gerrit Gossens; ouders Seuren-Linsen; Harry Jans-Beken (coll.); Bèr Beerkens (coll.); Pierre Linskens (coll.); Johan van Rijk (coll.); jrd. ouders Math. Janssen- Bouten. Maandag: 9.00 uur lsm. t.i.v. de leden en overl. leden van de Handboogvereniging "Diana"; overl. ouders Willems-Vermeulen en doch ter Maria; voor de eenheid der Christen. Dinsdag: H. Franciscus van sales. 9.00 uur lsm. Donald van Dijck, echtgenote Johanna Jenniskens en zoon Antoorn (S); voor de eenheid der Christenen. 19.00 uur lsm. Jep Michiels; ouders Frans Swinkels- Marcellis. Woensdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 9.00 uur lsm. Piet Oudenhoven en overl. familie; voor de eenheid der Christenen (sluiten van de noveen). Donderdag: H.H. Timoteus en Titus, Bisschoppen. 9.00 uur lsm. C. Lagerberg, echtgenote en wederzijdse ouders. 19.00 uur lsm. Jan Aerts; tot bijzondere intentie overl. ouders (B). Vrijdag: H. Angela Merici. 9.00 uur lsm. Herman Coopmans; Jo Custers. 17.00 uur PI. Huw-Mis voor het bruidspaar Mat Arts en Kobie Hoogendijk, Klarinetstraat 15. Zaterdag: H. Thomas van Aquino. 9.00 uur lsm. ouders Hub Schols- Vorsters en overl. familie; Wiel Custers, overl. ouders, schoonouders en familie; Harry Messemaeckers. 19.00 uur Zondagsdienst. Jan Flin- senberg en familie; ouders Jacobs- Reinders; ouders Verstraelen-van Meijel; Johan Janssen (coll.); Harry jans-Beken (coll.); familie A. Pee ter s-Kerstj ens. Mededelingen In het weekend 21/22 januari a.s. komen wij weer met onze loten aan de uitgang van uw kerk. In de loop van de jaren hebben wij al veel meisjes, vrouwen en kinderen, die in nood waren, kunnen helpen, dank zij uw hulp! Graag willen wij voor velen weer een thuis zijn, tot zij de weg door het leven weer alleen kunnen gaan en met vertrouwen in de toekomst opnieuw beginnen. Door het kopen van één of meer loten, maakt u ons dat mogelijk. De loten kosten één gulden per stuk en de trekking is 15 maart a.s. Vol vertrouwen rekenen wij op u en zeggen u bij voorbaat hartelijk dank. Zusters Augustinessen van Sint Monica. Acolieten Zondag: 9.00 uur Hans van Pelt. Misdienaars-Lectoren Zaterdag: 19.00 uur Hong Bui en Bart Derkx, lector J. Truijen. Zondag: 9.30 uur Gijs Arts en Wilbert van Ham. 11.00 uur Ramon Klinckenberg en Arnoud Welschen, lector G. de Groot. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Korff. Misdienaars Cindy Haneveld en Bas Dirkx. Lectrice Zr. Hélène. Zondag: 9.30 uur liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lectrice Zr. jacintha. Maandag: 16.45 uur liturgieviering. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 uur liturgiegroep. 16.45 uur liturgieviering. Woensdag: 16.45 liturgieviering. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 uur liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: geen viering. PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur gelegenheid om te biechten. 18.30 uur Zondagsvie ring. jrg. Theij Thuyls; Piet Smits; Jo Knechten en ouders; Anna Mom- men-Aben; Gerrit Koppes en overl. familie. Zondag: 9.00 uur fam. Janssen- Bardoel-Kusters; voor de parochie. 10.15 uur Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; uit dankbaar heid; Jan Swinkels (coll.); Sjeng Arts (buurt). 11.45 uur Maria Poels-Lit- jens en overl. familie; Jan Gommans (coll.). 18.00 uur Gerrit Koppes; Pastoor Beiten. Maandag: 8.00 uur Constance Snijders en Jacoba Palm. 19.00 uur Antoon bovee. Dinsdag: 8.00 uur overl. fam. Ewals-v. Osch. 19.00 uur Piet, Theo en Ben Linders; Constant Pijls. Woensdag: 8.00 uur zuster Man- suela van der Helm. 19.00 Evert Fischer. Donderdag: 8.00 uur fam. Peters- Arts. 19.00 uur Petronella hendriks en zoon Harrie. Vrijdag: 8.00 uur overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 uur gezinsmis; overl. fam. Philipsen. Zaterdag: 8.00 uur Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. acolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 uur Tonny Ver meulen. Zondag: 9.00 uur René Jansbeken. 10.15 uur Martijn Smelt. 11.45 uur Pascal Kusters. 18.00 uur André Basten. Dinsdag en donderdag: Emiel Kusters. PAROCHIE BRUKSKE Zondag: 10.00 uur eucharistievie ring met zang. Intentie: voor goede priesters. Er is kindercrèche. Voor afspraken kunt u bellen de pastorie van de Paterskerk, tel. 80202. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 uur gelegen heid om te biechten. 19.00 uur vooravondmis voor de 3e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het dameskoor "Ven rode"; voor Annie Jacobs-Stiphout (coll.); jrgt. voor overl. fam. Derks-Smits; Anny Jacobs-Huibers (coll.); Theo Thielen; Jacob Strij- bosch en overl. fam. Strijbosch- Maessen; Ber Beerkens; Alfons Scaf (buurt); Toon Albers; overl. leden van het dameskoor "Venrode"; mevr. Wijnhoven; mevr. Bonants; Victor Beerkens. Zondag: Derde zondag door het jaar. 8.30 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; voor een bijzondere intentie. 10.00 uur hoogmis, Nederlands. Voor Harrie van Meijel en zoon Gerrit; fam. van Rossum-Janssen; Wilhelmi- na Tijmensen-Korndewal; Gertruda Lensen-Heesen (coll.). 11.00 uur voor de weldoener van de parochie. Maandag: 8.00 uur om vergiffenis van zonden te verkrijgen. 19.00 uur voor Theo Thielen; Miet Hendriks en zoon Jan. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Franciscus van Sales. 8.00 uur voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 uur voor Nathie Goumans (coll.); Marco Basten; Matt Basten; Marie Thijssen; Theo Thie len. Woensdag: Feest van de bekering van de H. Apostel Paulus. Laatste dag van de Internationale Bidweek. 8.00 uur voor de eenheid van de Christenen. 19.00 uur voor overl. August van Bergen en zoon Jos; Cor Dijkmans (coll.); fam. Philipsen-den Holder en zoon Ber. Donderdag: Gedachtenis van de H. Timoteus en Titus. 8.00 uur voor de zieken van de parochie. 19.00 uur voor overl. ouders Willemse-Weijs, jgt. Wim Jansen. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Angela Merici. 8.00 uur voor Agnes van Ass. 19.00 uur voor Ton Vossen (coll.); Jan Essing. Zaterdag: Gedachtenis van de h. Thomas van Aquino. 8.00 uur ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Gedachte van de week Sterker dan het lot is de moed die het standvastig draagt. Acolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Giinther Stamper en José Plasencia. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Urbain en Pascal van Weert en Robert Versteegen. 11.30 uur Giel Krijnen. Maandag en dinsdag: 19.00 uur Paul Claassen. Woensdag en donderdag: 19.00 uur Dennis Nottelman. Vrijdag: 19.00 uur Alberto Omar Alvarez Zaterdag: 19.00 uur Alberto Omar Alverez en Hein Hermans. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Jeu Arts; overl. ouders Custers-Peeters; Piet Custers; Moeke Vermeulen-Moorrees; overl. ouders Hoex-van Soest en Nelly; Jac Gooren; Piet Direks; Wim Heidens; overl. ouders Houwen-Jacobs. (Jon gerenkoor) Zondag: 8.30 uur jrd. Jan v.d. Berg. 10.00 uur Jean Potten. (Gem. koor met volkszang) Maandag: 9.00 uur tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 uur gest. jrd. Zeereerw. Heer Nicolaas v.d. Berg en Gerrit Reintjes. Woensdag: 9.00 uur Pierre Vande- venne. Donderdag: 9.00 uur uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 uur Piet Direks Zaterdag: 19.00 uur Anna Poels- Janssen; overl. ouders Kersten-Poels; overl. ouders Janssen-Renkens (na mens de kleinkinderen); Piet Fleur- kens; Gertruda Claessens-Drabbels. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Carmen Moure, Sjouke Camps, Heidi Holier- hoek en Irene Camps. Zondag: 8.30 uur Stephanie Jans sen, Sanne Bartram, Lieke Volleberg en Saskia Litjens. 10.00 tiur Vero- nique Philipsen, Loes Laurenssen, Anneke v.d. Ven en Maud van Arsen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. leden van de St. Antoniusgilde; Hanneke Classens-Direks; Petronella Verstap pen-Verhaag; Grada Bomm; overl. familie Tielen-Verstappen; Frans Maas namens familie Jenniskens. Zondag: 11.00 uur hoogmis. St. Petronella Custers-Litjens; overl. fam. Kusters-Vogelsangs; Petronella Verstappen-Verhaag namens kaart club Haalakker; Ted Peters en overl. fam. Peters-Goumans. Woensdag: 9.00 uur H. Mis st. Jan Custers; Wilhelmina Vergeldt; Caro- lien Philipsen. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. Zilveren Huwelijks feest echtpaar Gommans-Versteegen. Zaterdag: 19.00 uur gez. H. Mis (Dameskoor). Piet Verstappen; Gra da Bomm; Martien Classens en overl. fam. Classens-Rongen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur jgt. Marie Smits-Friezen en overl. ouders Smits- Friezen; jgt. Willem Classens en Petronella Rongen. Zondag: 8.00 uur voor Wim Swinkels (Cl.-V). 10.00 uur voor overl. ouders Mennen-Muskens; Wil lem Tacken (coll.). Dinsdag: 19.00 uur voor Sjeng v.d. Pasch. Woensdag: 8.00 uur gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 uur voor Marie v. Kuijck. Vrijdag: 8.00 uur t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand (B.FR.). Misdienaars Zaterdag, dinsdag en woensdag: Martijn en Marianne. Zondag: 8.00 uur Renee en John. Donderdag en vrijdag: Renee en John. Zondag: 10 uur Michel en en Pieter Jan. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 uur lsm. uit dankbaarheid (B); lsm. Mathijs van kempen en Johanna Lochtens; week- d. Teng Noijen (3); jrd. Harrie martens en echtgenote; gest. jrd. Anna Maria de Bruijni-Nellen; gest. jrd. Huberta Hendriks en beide echtgenoten. Zondag: hgm. als jrd. v. Frans van Bavel; hgm. als gest. jrd Maria Elisabeth de Mulder. Maandag: 19.00 uur lsm. uit dankbaarheid (J); lsm. Jaap Josten; lsm. Hendriks Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeu wenberg Dinsdag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. 19.00 uur maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Johanna Verheijen- Loonen. Woensdag: Bekering van de heilige apostel Paulus. 19.00 uur lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels. Donderdag: HH. Timoteus en Titus, bisschoppen. 19.00 uur lsm Thei heidens; maandd. Marie Keij- sers-hendrix. Vrijdag: 19.00 uur lsm. overl. fam. van Rens-Loonen. Zaterdag: 15.00 uur Doopviering van Juul Janssen. 19.00 uur lsm. Sjaak Classens en overl. fam. classens-Swinkels: lsm. Leo Loenen (vw kaartvrienden); lsm. Joos Jen niskens; lsm. Frank vogelsangs; weekd. Teng Noijen (4); maandd. Harrie Cornelissen en echtgenote; jrd. Frans Berkers-Schwachhöfer; gest. jrd. Hendrina Jenniskens-Voer- mans en echtgenoot. Acolieten Zaterdag: 19.00 uur Twan Willems en Fred Litjens. Zondag: 9.45 uur John v.d. Aker, Roel Kersten en Barry Willems. Misdienaars Maandag t/m vrijdag: 19.00 uur Jos Direks en Paul de Klein. Lectoren Zaterdag: 19.00 uur J. Jenniskens. Zondag: 9.45 uur J. Reintjes. RECTORAAT VEULEN Zaterdag: 19.00 uur hoogmis als jaarget. voor Harry Hendrix, en als jaarget. voor Geert Classens. Akolieten Zondag 22 jan. Martin Hagens en Patrick van Soest. Midienaars Ruud Bexkens en René Reintjes. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 uur avondmis voor Sef Michels (coll.). Zondag: 10.00 uur hoogmis. Maria Wellen-Hendrikx; overl. ouders Nel- len-Rutten; hendrik Heijmans en Peter Nellen. Acolieten Ron Swinkels en Igor Erben. Misdienaars van de week: Martin en Eddie. Maandag: 8.00 uur H. Mis. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Fransiscus van Sales, Bisschop en kerkleraar. 8.00 uur H. Mis uit dankbaarheid. Woensdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 8.00 uur H. Mis. Donderdag: Gedachtenis van de HH Timoteus en Titus, bisschoppen. 8.00 uur H. Mis. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Angela Merici, maagd. 8.00 uur H. Mis. Zaterdag: 19.30 uur avondmis voor Sef Michels (coll.) en tevens voor de overleden vader Theo Linders. Kerkdeurcoll. voor de Memisa. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 uur J. v.d. Ven (neven en nichten Winnen-Jacobs); T. v. Hugten-Gulpen (buurt). Zondag: 9.30 uur geestelijk welzijn van de parochie; jrd. Mathieu Arts. 11.15 uur overleden parochianen. Maandag: 19.00 uur mndd. F. Keijsers. Woensdag: 19.00 uur overleden Parochianen. Vrijdag: 19.00 uur voor onze zieken. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur P. v.d. Munckhof en Marj. Potten. Zondag: 9.30 uur Rob en Eric Jenniskens. 11.15 uur Rob en Thijs Berkers. Maandag en woensdag: 19.00 uur D. Wijnands en N. Jaspers. Vrijdag: 19.00 uur P. Potten en D v.d. Burgt. Voor alle diensten geldt: Graag een kwartier voor aanvang aanwezig! Spreuk van de week Een avond waarop iedereen het met elkaar eens is, is een verloren avond! (Eindstein) Gelezen in "De Sleutel" (Informatie- Bulletin Bisdom Roermond): 'God schiep de tijd; van haast heeft Hij nooit gesproken!' Doopschema (februari): Op de zondagen 12 en 26 februari kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Graag tijdig een afspraak maken! PAROCHIE MERSELO Zaterdag: H. Agnes, Maagd en Martelares. 19.00 uur overl. fam. v. Osch-Janssen. Zondag: Derde zondag door het jaar. Plechtige installatie van de nieuwe pastoor F.H. Mertens, svd. 10.30 uur plechtige H. Mis met installatie. Intentie voor de parochie. Maandag: Z. Henricus Suso. 8.30 uur Antonius Wismans en Maria Michels; Gerardus Wismans en anna Maria Poels. Dinsdag: H. Franciscus van Sales. 8.30 uur Antoon Arts. Woensdag: Bekering van H. Apos tel Paulus. 19.00 uur Hrrie Arts. Donderdag:HH Timotheus en Ti tus, Bisschoppen. 8.30 uur P. v. Rijswijck en voor lev. en overled. fam. Janssen-Pubben. Vrijdag: H. Angela Merici. 8.30 uur fam. Lemmens en Cath. Hoedemakers en kinderen. Zaterdag: H. Thomas van Aquino. 19.00 uur Hannes Arts, v.w. Proefbedrijf Vredepeel. Misdienaars Joy Arts en Wilma v. Osch Teun Franssen en Martijn Rieter. Kollectanten Zaterdag: Fr. Hendrix. Zondag: G.<Ewals. Kerk poetsen 26 jan. Mevr. Arts-v. Hoof, Merseloseweg en mevr. Emonts-v. Ree, Coppelen- berg. Ik wil deze gelegenheid nog te baat nemen om u allen allerhartelijkst te bedanken voor het warme afscheid dat ge me gegeven hebt. Uw waardering heeft me diep getroffen. Moge de parochie gezegend zijn met de nieuwe pastoor. Ik gedenk jullie allemaal. W.J.J. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 uur avondmis voor fam. Rouwens-Smits en Jan en voor alle gevraagde intenties en t.z.i. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 Zondag: 8.30 uur H. Mis te Holthees voor Piet Ermers; vader en moeder Bastiaans; overl. fam. Toon Kersten. 10.00 uur hoogmis voor Antoon Linssen en Helena Billekens; Gerardus de Bruijn; fam. van Kempen-Lochtens; overl. fam. Broeksteeg. Woensdag: 9.30 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Therisia Herckenrath-Giessen Vrijdag: #9.30 uur H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer en rector Creemers. JEHOVAH GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijfceltoespraak met als thema Dien Jehovah met een blijk hart. In de Kóninkrijkszaal aan de henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur v.m. A.s. zondag gratis toegang, geen collecte. Boerenbruidspaar Castenray Zaterdag 7 januari werd het Castenrayse boerebruidspaar onder grote belangstelling in gemeenschaps huis De Wis bekend gemaakt. Jan van Paulse Ties ziene Sjang en Dien van Vissers Driekske en Mie van Sanders Thei en Mina uut ut Piëlreuzeriek (Jan en Mia Classens) zullen vastelaovesdinsdag in de onecht worden verbonden. De organisatie van de boerebruiloft is dit jaar in handen van de Ouderraad van de basisschool. Vrijdag 20 en zaterdag 21 januari zullen de jaarlijkse Bonte-zittings- avonden gehouden worden, met als hoofdthema het 3x11-jarig bestaan van carnavalsvereniging "de Schan seknuppels". De jubileumreceptie zal gehouden worden op 11-11-1989. PROTESTANTSE KERKGEMEENSCHAP Op zondag 22 jan. zal in het I.M.B.O., Leunseweg 2a te Venray Ds. A. van Es uit Zwolle voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindernevendienst gehouden. OECUMENISCHE BASISGROEP A.s. zondag 22 jan. is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep Heel de kerk, heel de wereld. Thema van deze viering is Eenheid in Verbondenheid. Voorganger is pastor F. Sanders. Plaats: Het Schuttersveld, Berg weg. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een nevendienst. De Karklingels Oostrum Roland van Soest Prins Carnaval 1989. Afgelopen zaterdag heeft in het gemeenschapshuis te Oostrum het Prinsenbal plaatsgevonden. Er werd deze avond afscheid genomen van Prins Sjef I. Nadat de prinsenmuts, mantel en prinsenketen waren ingenomen werd door Vorst Bert een halt aan de ceremonie protoculair toegeroepen. Een terug blik in het verleden deed Vorst Bert er aan denken hoe moeilijk het aftreden yoor een prins is. (Dit gebaseerd op eigen ervaring.) Na de tijd nog enigszins gerekt te hebben kwam toch het onvermijdelijke. Prins Sjef's scepter werd ingenomen. Gelukkig kwam hij niet met lege handen te staan. Nar Twan was inmiddels naar voren gekomen met een flink uit de kluiten gewassen voorzittershamer. Prins Sjef werd als Sjef Arts opgenomen in de Raad van Elf en zal de vereniging als voorzitter verder gaan leiden. Na ongeveer een half uur beklom de Raad van Elf opnieuw het podium, ditmaal om de nieuwe prins Deze oude boerderij stond vroeger aan de Langstraat, vlak voor de Veltumse Kapel. De boerderij werd waarschijnlijk gebouwd in de acht tiende eeuw. Vroeger werd ze bewoond door de familie Engels. In 1913 werd de boerderij aangekocht door Grad Kusters, die er gewoond heeft tot Daarna werd ze afgebroken. De op de foto afgebeelde boom vóór het huis is blijven staan. Hij staat nu aan het begin van het paadje, dat richting sportvelden loopt. Het was een Saksische boerderij, typerend voor het oude Veltum. In vroeger tijden werd dit type boerderij voornamelijk bewoond door keuter boeren en dagloners. Via de voordeur kwam men binnen in een grote vierkante woonkeuken. De vloer was belegd met plavuizen en de muren waren wit gekalkt. In de zijmuren bevonden zich de bedste den, een soort ingebouwde slaap plaatsen. Later werden deze omge bouwd tot slaapkamertjes. Tegen de achtermuur was een lange overhan gende schouw gebouwd, waaronder het fornuis stond waarop werd gekookt. In de schouw werden worsten en zijden spek opgehangen aan haken. De schouw vormde n.I. een ideale droogplaats voor deze vleeswaren. Verder de woning in kwam men op de deel. Dit was een ruimte waarin de meeste binnenarbeid werd verricht, zoals het dorsen van granen en andere gewassen. Het vee stond op stal met de kop naar de deel toe. Keuterboeren hadden meestal een varken voor de slacht, enkele geiten en kippen. Een deel van de landbouwprodukten, die werden ver bouwd, waren bestemd voor eigen gebruik. De mest van het vee werd vaak gebruikt voor bemesting van de grond. In het kader van het bestemmings plan werden in de jaren zestig de meeste van de oude huizen en typische boerderijen onteigend en moesten plaats maken voor nieuw bouw. Een uniek stukje Venray ging voorgoed verloren. Ongetwijfeld denken velen, die er geboren en getogen zijn, nog wel eens met weemoed terug aan die vervlogen tijden. Op 4 maart a.s. zal een reünie worden gehouden van oud-inwoners van Veltum in zaal "In den Engel" waar allerlei herinneringen uit die tijd ongetwijfeld zullen worden opge haald. 'n leesbare krant HOTEL-RESTAURANT Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v.a. 15.00 uur te ontvangen. Het podium was omgebouwd tot een studio waar het spel 'Wie van de drie' gespeeld ging worden. De spanning steeg; er kon den van de 3 kandidaten silhouetten waargenomen worden. In de zaal werden inmiddels de nodige wedden schappen afgesloten. Na enige vragen gesteld te hebben vond Vorst Bert het belangrijk dat de nieuwe prins een vastelaovesgroet kan maken. Kandi daat 1 en 3 faalden hierin en vielen af. Kandidaat 2 bleef over. De proklematie werd voorgelezen en tot veler verbazing kwam niet kandidaat 2 naar voren gesprongen, maar Roland van Soest, die onder de naam Prins Roland I de carnaval zal gaan leiden. In zijn eerste woordje zei de kersverse prins dat het aan hem niet zal liggen en riep iedereen op naar de bals te komen. Hilariteit was er toen de prinsen- dans zich aanmeldde. Daar Prins Roland met enkele vrienden een danscurses volgt, werd de prinsen- dans omgetoverd in Rock en "Rooi". Samen met sparringpartner Karin liet het koppel zien dat er serieus geoefend is de afgelopen weken. Dat de aanwezigen met de keuze van de prins opgetogen waren bleek uit de vele hartelijke reacties en felicitaties tijdens de verdere avond. MUUR BEKLAD Vandalen hebben een muur van een garage aan de Stationsweg met verf bespoten. Verwijdering van de water vaste leuzen zal een flink bedrag van de eigenaar vergen. VISSTROPER ACHTERHAALD Met een net werd vis gestroopt in de Lollebeek. De politie ging een kijkje nemen, maar de man bleek verdwe nen te zijn. Dankzij het autokentekennummer kon de politie toch zijn identiteit achterhalen. Hij gaf het visstropen toe en verklaarde op snoekvisjes te hebben gestroopt, om die als aas bij het vissen te gebruiken. Proces verbaal werd hem aangezegd, omdat stropen verboden is.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 18