GROEN DE ALCOHOL CONTROLE IS HIER VERANDERD Iedere automobilist kan nu onverwacht worden gecontroleerd en moet altijd blazen. Bouwvergunning verleend DAMMEN HINDERWET HANDBOOG S.V. Phoenix DARTS r 04709-2019 HET LICHT OP Overlast door hondepoep Collektekalender januari 1989 Atletiek vereniging Venray-Regio PEEL EN MAAS H.V. MANUAL Red Caps Venray HENGELSPORT PEEL EN MAAS Donderdag 19 januari - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 11.00-12.00 (moeder en Kind) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden PECH VOGEL LIJN AUTOJcWfOBEDRUF GEBR TIMMERMANS HORST De introductie van onze Noordlimburgse Pechvogellijn leverde talrijke positieve en complimenteuze reacties op. Hartelijk dank. Ons motto is en blijft: Schade herstellen? Timmermans bellen! (van maandag t.m. zaterdag dag èn nacht bereikbaar) U weet het: Timmermans Horst maakt foute boel goed. Overigens: Wij hebben, kunnen en doen alles voor uw auto, zoals - Quick service beurten; - tankstation met vriendelijke pomphulp èn.... milieu vriendelijke benzine; - wasserette, waarin U met 4 5 gulden in de hand in een handomdraai uw auto een lekkere blinkbeurt geeft Regelmatig krijgen wij bezoek van inwoners van Venray die hun beklag komen doen over de last die zij ondervinden van de grote hoeveelhe den hondepoep die op trottoir en speelterrein/plantsoen voor komen. Ook brieven van kinderen over dit onderwerp komen ons vaak onder ogen, met name ten aanzien van de speelveldjes. Soms is het op bepaalde terreinen zo erg, dat ouders er toe overgaan om hun kinderen tijdens vakanties bij familie te laten logeren; dan kunnen ze tenminste buiten spelen De ondertoon van deze klachten is natuurlijk dat de mensen willen vragen of de gemeente het probleem maar even op wil vangen door óf de poep op te ruimen, óf de veroorzaker flink aan te pakken. Kortom, de door de hond, geleid door zijn bezitter, veroorzaakte overlast weg te nemen. In feite is een en ander al in de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.) vastgelegd. Zo geldt volgens artikel 68 een aanlijngebod voor honden in de gemeente Venray en is de verzorger van hond en kat op grond van artikel 69 verplicht er voor te zorgen dat het dier zicht niet van uitwerpselen ontdoet op o.a. de. rijbaan, het fietspad, het trottoir, de kinderspeelplaats of de speelweide. Maar het valt niet mee om dat aan de hondebezitter duidelijk te maken, laat staan aan de hond zelf. Ook voor de politie is het nagenoeg onmogelijk om e.e.a. door middel van controle adequaat in goede banen te leiden. Overlast door hondepoep is geen probleem van Venray alleen. Elke gemeente in Nederland en vele steden in het buitenland, geven grote bedragen uit aan het opruimen van, schrik niet, vele tonnen hondepoep. Ook worden allerlei pogingen onder nomen om de stroom uitwerpselen en de overlast daarvan binnen de perken te houden. Het ei van Columbus is hierbij echter nog niet ontdekt. Het bezit van een hond is voor de eigenaar vaak een uiting van dierenliefde. De hond fungeert als gezelschap, een levend wezen dat vreugde brengt, een kameraad. In dit licht bezien is het echter vreemd om te moeten constateren dat velen, die behoefte hebben aan een dergelijke gezel, voor de medemens zoveel overlast veroorzaken. Dat hierbij zelden of nooit sprake is van kwade wil mag vooropgesteld worden, het is meer een kwestie van onwetendheid, er niet bij nadenken. Of, zoals we in venray zeggen: 'der nie beej stil stoan'. Of staat men, letterlijk, te vaak stil bij het probleem? Welbeschouwd is het natuurlijk van de zotte dat de overheid zoveel geld en tijd moet steken in een probleem dat geheel veroorzaakt wordt door onnadenkendheid en nonchalance van een groep honde liefhebbers. Het is tenslotte 'slechts' een mentaliteitskwestie. Anderzijds is het niet terecht om van de overheid te vragen de gevolgen van deze houding te voorkomen cq. te verwijderen. Ook kunnen we de spelende kinderen niet beschuldigen van onachtzaam heid, dat zou niet eerlijk zijn ten aanzien van het kind-zijn. Ook de hond is niet in de beklaagdenbank te plaatsen: het dier kan de A.P.V. niet lezen en ziet geen verschil tussen de diverse lokaties om zijn behoefte te doen. Het probleem zit duidelijk in het (niet) denken aan de andere kant van de lijn. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 januari 1989 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het plaatsen van een duiventil en het verplaatsen van een fietsenberging aan de Imkerstraat 6 te Venray, t.n.v. W.P.J. Thissen; het onderkelderen van een wo ning aan de Kruisstraat la te Venray, t.n.v. M.J.M. Bonants, Harpstraat 7 te Venray; het onderkelderen van een wo ning aan de Kruisstraat lb te Venray, t.n.v. L.J.T. Loonen, Luitstraat 3 te Venray; het verbouwen van een woning aan de Casimirhof 2 te Venray, t.n.v. F.J.L. Gossens; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bou- waanvragen medewerking te verlenen: het bouwen van een berging carport aan de Vicarieweg 16 te Leu nen, t.n.v. A.K.M. Smits; het verbouwen van een woning en het bouwen van een garage en car port aan de Geeststraat 10 te Oostrum, t.n.v. Th.A.H. Verheijen, Van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Hooipas te Leunen, t.n.v. M.W.H. Claessens, Veulenseweg 6 te Leunen; hei uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 38 te Leunen, t.n.v. H.M. Voermans; het bouwen van een opslagloods aan de Blakterweg 3a te Oirlo, t.n.v. J.W.M. Noijen; het bouwen van een garage een het uitbreiden van de keuken aan de Pioniersstraat 27 te Ysselsteyn, t.n.v. W.L.M.C. Claessens; het vernieuwen van de afraste ring op vliegbasis ,,De Peel" te Vrede- peel t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, de la Reijweg 120 te Breda; het aanbouwen van een carport, theorielokaal en serre aan de Gra- tenstraat 7 te Venray, t.n.v. G.W.M. Nottelman; het bouwen van een hobbykas aan de Overloonseweg 26 te Venray, t.n.v. A.M. Fleurkens; het bouwen van een gemeen schapsgebouw aan de Timmermanns- weg te Ysselsteyn, t.n.v. Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge, Tim- mermannsweg 75 te Ysselsteyn. De bouwplannen liggen met ingang van 20 januari 1989 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Akkerweg 16 te Venray, t.n.v. V.M. Geraedts; het uitbreiden van een paar denstal aan Janslust 2 te Heide, t.n.v. B.J.M. Verheijen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Knopkruid 15 te Venray, t.n.v. W.L.M. Arets; het bouwen van een woning garage aan de Peter Janssenweg 25 te Ysselsteyn, t.n.v. M.J. Smits, Putten- weg 70 te Ysselsteyn. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Polkastraat 6 te Venray, t.n.v. P.H.M. Vermeulen. De bouwplannen liggen met ingang van 20 januari 1989 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van een woning aan de Hoenderstraat te Venray, t.n.v. mevr. P.A.T.M. Smits-Aben, Hoen derstraat 47 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 20 januari 1989 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. op 28 januari Jeugdvastelaoves- vereniging De Hazekeutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollek- tewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. 10e speelavond 0-2 0-2 1-1 0-2 Uitslagen Zaal-Visser Verstegen-Batist Thielen-tijssen Dokter-Noyens Uitslagen 11e speelavond Visser-Noyens 0-2 Kron-Dokter 1-1 Tijssen-v.d. Voort 2-0 Batist-Thielen 0-2 Bakker-Verstegen 2-0 Zaal-Jakobs 2-0 Met 2 overtuigende overwinningen op Dokter en Visser heeft Noyens zijn leidende positie verbeterd. Opmerkelijk zijn ook de goede prestaties van Thielen, die zijn positie aanmerkelijk verbeterde door een fraaie overwinning op Batist en een sterke remise-partij tegen Tijssen. Er resten nog 2 speelavonden voor de eerste ronde. Behoudens een aantal inhaalpartijen kan dan de tussenstand worden opgemaakt. Trainingen Zaal: maandag 17.00-18.00 uur pupillen gymzaal Brukske. Donder dag 16.15-17.30 uur D-junioren sporthal de Wetteling. 18.30-19.45 uur C en lj. B-junioren Marianum. 19.45-21.00 uur 2 j. B en A-junioren en senioren Marianum. Baan: dinsdag 18.30-19.30 uur mid den en lange afstandlopers. 18.30- 19.30 uur A-B-junioren en senioren. Donderdag 19.30-20.30 uur recrean ten. Bos: zaterdag 10.00-11.15 uur pupil len en C-D-junioren verzamelen Harmoniezaal de Perdsstal. 15.30- 17.00 uur recreanten vanaf de parkeerplaats Schadijker Bossen. Spellenmiddag Op zaterdagmiddag, 21 januari om 14.00 uur houden we in het clubgebouw "het Wisselpunt" een spellenmiddag voor pupillen en d-junioren. Ook ouders zijn welkom. Deze middag duurt tot uiterlijk 16.00 uur. Oud papier Iedere zaterdag kan tussen 10.30 en 16.00 uur oud papier worden ingeleverd in de container met opschrift Lorijn op de hoek van de Kempweg/Westsingel. Wedstrijden 21 januari Best: halve marathon; 22 januari Gemers: Commanderijje- cross 10 - 7,5 - 5 - 2,5 km; 29 januari Venray: Vlakwatercross, start en inschrijving zijn bij het Gemeentelijk Zwembad van Venray. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, op 10 januari 1989 een hinderwetver gunning is geweigerd op de aanvraag van M. Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray, voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensmesterij gelegen aan de Wusterweg 3 te Castenray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 20 februari 1989 Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben inge diend en degenen die aan kunnen to nen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris EEN ABONNEMENT WAARD! De eerste aflevering van de nieuwe O.C. donderdag jl. werd gewonnen door mevr. M. v. Ham, H. v. Empel en H. Hellegers. Het echtpaar Thijssen wist de echtparenwedstrijd te Middelbeers te winnen. Tijdens het nieuwjaarstournooi van de OVU Grashoek werd er zeer goed geschoten. Het eerste zestal behaalde liefst 1391 p. Het tweede zestal liet 1298 p. voor zich op het scorebord zetten. De 52 B.W. te America Het eerste zestal scoorde 1378 p. en het tweede zestal 1288 p. Hedenavond, donderdag, finale te Milheeze. Vertrek 19.00 uur. Zondag eerste ronde N.H.B. beker. Dit voor het eerste zestal. Aanvang 14.00 uur. Maandag is de jaarlijkse Feestdag. Uitslagen 14-15 januari 1989: JA A Blerick 1-Manual 23- 7 DR Bevo Heidia C.-Manual 6- 5 JA B Eksplosion-Manual 15-5 HJ B Manual-Alcides 7-15 DJ B Manual-H.B.S. 9-13 Programma zaterdag 21 jan.: JA A Popeye-Manual v. 13.45 MA B Eksplosion-Manual v. 14.30 Programma zondag 22 jan.: DJ B Wittenhorst-Manual v. 10.45 HS Popeye-Manual v. 11.50 Beste honkballers en softbalsters, er valt deze week weinig te vertellen omdat de trainingen uitstekend verlopen. De redactie van het Knuppeltie vraaet alle leden om een stukje tekst of een tekening bij hen of bij de coaches in te leveren. De honkbalpakken moet je snel bestellen. We vinden dat iedereen die minstens 1 jaar lid is toch wel een pak moet bestellen. Bel Peter van Uuden, tel. 89840. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, op 10 januari 1989 een hinderwetver gunning is verleend, onder het stellen van voorwaarden, op de aanvraag van F. Maas, Molenhoek 12 te Oirlo voor het ex artikel 6a uitbreiden wij zigen van een varkensmesterij en - fokkerij met dien verstande dat in de inrichting maximaal 40 opfokzeugen, 220 zeugen, 900 biggen en 252 mest- varkens gehouden mogen worden, ge legen aan de Molenhoek 12 te Oirlo. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 20 februari 1989 Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben inge diend en degenen die aan kunnen to nen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris Phoenix i-Hovoc 3 3-0 De langverwachte wedstrijd tegen de koploper. Bij sommigen gierden de zenuwen door de keel (of de maag...nog nét de wedstrijd!). De scheidsrechter was te laat, heel vervelend... nog meer zenuwen. Desalniettemin of ondanks dit alles, liep het gesmeerd. Zeker in de eerste set (15-1 n.b.!). Het verloop was daarna zoals gebruikelijk: een lichte inzinking in de 2e en een wat diepere in de 3e set. Edoch: gewonnen! Aankomende zaterdag de volgende belangrijke wedstrijd om 18.30 uur. tegen Set Point. Om 17.00 uur speelt Dames 2 tegen Unisign WC 5. Uitslagen: le divisie de Capri 2-Bull's Eye Lumberjacks- Den Engel 2e divisie Flying Pickets-de Piëlhaas 3e divisie Picardie-D.C. 8 de Piëlhaas 2-Keteike 2 7-2 3-6 N 4-5 T 6-3 H.S.V. DE ROERDOMP De koppels A. Sanders/C. Hebben en R. Vlemmings/H. v.d. Hoogenhof wisten tijdens de koppelwedstrijd van Well prijs te behalen. Zaterdag ind. wedstrijd van 't Noorden te Venlo. Viswater de haven te Blerick. Opgeven tot donderdag avond bij H. \Ld. heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw nieuwe benodigde papie ren kunt u terecht bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38 te Venray en V. Grootei's Hengelsport, Stationsweg. De contributie is gelijk gebleven als in 1988. U kunt dus voor een zacht prijsje genieten van deze mooie sport.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16