KERKDIENSTEN Oude foto CHÖQNUBDS JOURNAAL Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS De wegwerpfleswegwerper PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari - Pagina 18 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275; Kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: 9.00 uur Lsm voor roepingen tot het Priesterschap en het Religieuse leven. 19.00 uur Zondags dienst: overl. ouders Jans-Beken-Van Kessel. zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; Anna Paffen, Engelbert Oudenhoven (coll.); Mia Schellen- Schraven (buurt); Sjeng Hendriks; Joost Direks (coll.). Zondag: Tweede zondag door bet jaar: 8.00 uur Lsm. Anna Smeets- Cupers. 9.30 uur Lat.Hgm. Henri Coenen (S); Wilhelmus Hubertus Janssen; Nel Rozijn-Philipsen; (buurt); W. Broers, echtgenote en overl. kinderen. 11.00 uur Ned.Hgm. jrd. Frans v.d. Heuvel. Maandag: 9.00 uur Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H.Antonius Abt:9.00 uur Lsm. Joost Direks (fam. Direks). 19.00 uur Lsm. ouders Coenen- Houtackers en zoon Ed; ouders Frans Swinkels-Marcellis. Woensdag: Vandaag begint de internationale bidweek voor de eenbeid. Thema: Gemeenschap bou wen, één lichaam in Christus: 9.00 uur Lsm tot zekere intentie: voor de éénheid der Christenen. Donderdag: 9.00 uur Lsm. voor de overledenen A .coll.); voor de één heid der Christenen. 19.00 uur Lsm. Jep Michiels; Wim Kaptein. Vrijdag: H. Fabianus en H. Sebastianus: 9.00 uur Lsm. Truus Arts-Hagens; tot zekere intentie; voor de éénheid. 13.00 uur PI.Huw.Mis voor het bruidspaar René Francken en Annelies Hanen, Kamgras 6. Zaterdag: H. Agnes, maagd en martelares: 9.00 uur Lsm. Peter Antoon Willems; Hendrina Huber- dina Janssen; Peter Joh. Willems en Maria Aldegonda Willems (S); ouders Neeteson-Custers. 19.00 uur Zondag- dienst: Nel Rozijn-Philipsen (coll.); Mia Schellen-Schraven (coll.); jrd. Truus Schiks-Ramsteijn en overl. familie; Victor van Mil; ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; voor de éénheid der Christenen; Antonia Cox-Dirikx. 'acolieten Zondag 15 januari 9.30 uur Gerard Hoppenbrouwers Misdienaars-lectoren Zaterdag 14 januari 19.00 uur Irma Maassen en Monique Volleberg, lector C. Hendriks; Zondag 15 januari 8.00 uur Maikel en Maurice Brons. 9.30 uur Peter Harrewijn en Arnoud Welschen. 11.00 uur Bart Derkx, lector W. Bistervels. I KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loenen, lectrice S. van Loenen. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. van Loenen, lectrice H. Brouwer. Maandag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 uur Liturgiegroep. 16.45 uur Liturgieviering. Voor ganger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: 14.45 Afscheidsviering voor de heer H. Jansen (Horeca). Voorganger J. Korff. PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur Gelegenheid om te biechten. 18.30 uur Zondags viering: overl. ouders Philipsen- Kleuskens (coll.); overl. ouders Leo v. Helden en Bertha Laumen; Sjeng Arts (Oorlogsinvaliden Bond); overl. fam. Schoonderbeek-van de Weijer. Zondag: 9.00 uur Teng Stevens. 10.15 uur Hoogmis gezongen door Crescendo: levende en overl. fam. Philipsen-Lemmen. 11.45 uur Jacq ues Nijsen; Elisabeth van Boven-van Beers (coll.). 18.00 uur Zegen over onze gezinnen en familie. Maandag: 8.00 uur Jrg. Giel Kusters. 19.00 uur Overl. ouders Wismans-Savelkoul. Dinsdag: 8.00 uur T.e.v. St. Antonius. 19.00 uur Wim van de Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 uur Overl. fam. Philipsen. 19.00 uur Overl. fam. Janssen-krijns. Donderdag: 8.00 uur Overleden ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 uur Martien Wismans (buurt). Vrijdag: 8.00 uur mathilde Was- scher en t.e.a. H. Geest. 19.00 uur Gezinsmis; jrg. Gerrit Arts; Jan van Dijck. Zaterdag: 8.00 uur Piet Baken en overl. familie. Acolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 uur René Jansbe ken. Zondag: 9.00 uur Martijn Smelt. 10.15 uur André Basten. 11.45 uur Pascal Kusters. 18.00 uur Leo en Johan Pouwels. Dinsdag en donderdag: 19.00 uur Jaap Janssen. PAROCHIE BRUKSKE bondag: 10.00 uur Eucharistievie ring met zang. Int. Francisca Verhelst-van Mil. Er is kindercrèche. VREDESKERK Zaterdag: 18.88-18.30 uur Gelegen heid om te biechten. 19.00 uur: Vooravondmis voor de 2e zondag van het jaar. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor "De vredesklokjes", daarom géén kinderwoordienst. Voor Handrie Madou; Anny Jacobs-Hui- bers (coll.); Toos Lamers-Jacobs; Gertrud Franssen-Linders (coll.); overl. ouders Thielen-Hendriks, kin deren, schoondochter en kleindocht- ter; jrgt. Petronella v.d. Heuvel; Antoon Vollenberg. Zondag: 2e Zondag van het jaar. 8.30 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur HoogmisNederlands. Voor Annie Jacobs-Stiphout (coll.); Helm v.d. Ven en zoon Harrie en schoonzoon Martin. 11.30 uur Voor Toon Albers (buurt); jrgt. Frans van Oord; jrgt. Martien Bonants. Maandag: 8.00 uur Voor priester- en diakenroepingen. 19.00 uur Voor Ton Vossen (coll.); Nathie Goumans (coll.); Gertruda Lensen-Heesen. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Antonius, abt. 8.00 uur Overl. ouders van Ass-Delhoven; overl. Leonardus Jenneskens. 19.99 uur Cor Dijkmans (coll.); Annie Goumans. Woensdag: Begin van de interna tionale bidweek voor de eenbeid van de Christenen. 8.00 uur Voor de eenheid van de Christenen. 19.99 uur Toon Stevens; Theo Lensen; jrgt. Theo Vollenberg. Donderdag: Om eendracht te bevorderen. 19.00 uur Voor de weldoeners van de parochie. Clinique, pionier op het gebied van zonbescherming, geeft nu uw huid een mooi bruin kleurtje zonder zon. Clinique staat er om bekend een huid er mooier en glanzender uit te laten zien en ook de huid te beschermen tegen schaftte die de zon aanricht. Deze beide beloftes zijn nu samengebracht in één belangrijk produkt: Self-Tanning Formula. Self-Tanning Formula is een crèmige lotion die er voor zorgt dat de huid in 3 uur een stralend, bruin, 'glanzend kleurtje heeft Het is de veiligste en eenvoudigste manier om zonder zon er toch mooi uit te zien. Dus als men behoefte heeft aan een bruine teint, wordt dit produkt door de Clinique dermatologen van harte aanbevolen Met deze Self-Tanning Formula begint het bruin worden thuis. Het seizoen speelt hierbij geen rol. Om dit produkt op de juiste manier te gebruiken, hebben de Clinique dermatologen een duidelijk advies. Vóór u Self-Tanning Formula aanbrengt moet u het gedeelte van uw huid waar u bruin wilt worden, eerst goed exfoliéren dit is de belangrijkste stap! U verwijdert hierdoor huidschilfers en ruwe gedeelten, waardoor onregelmatige pigmentatie wordt voorkomen. (De Clinique Computer kan voor u vaststellen welk produkt het beste past bij uw huidtype.) Na gebruik van de Self-Tanning Formula moet u zich goed realiseren, dat dit geen Sun Block is. Wanneer u écht gaat zonnen heeft u beslist een zonbeschermmgsprodukt nodig. Clinique's advies: was direkt na gebruik uw handen met warm water en zeep, zelfs wanneer u de in de verpakking aanwezige handschoenen heeft gebruikt. Self-Tanning Formula is op allergie getest en 100% parfumvri) Weer een manier om de huid er goed en stralend uit te laten zien Verkrijgbaar vanaf medio januari 1989 prijs 35.- bij alle Clinique dépositaires. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Sebastianus, martelaar. 8.00 uur Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 uur Voor de zieken van de parochie. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Agnes, maagd en martelares. 8.00 uur Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Gedachte van de week Oordeel over niemand voordat u in zijn plaats bent geweest. Acolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Juan Lopez en Ivo Niessen. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Urbain van Weert, Robert Versteegen, John Dommeck. 11.30 uur Jos Verstegen. Maandag en dinsdag: 19.99 uur Boy Ramirez en Emiel Ubaghs. Woensdag en donderdag: 19.99 uur Quint van Houdt. Vrijdag: 19.00 uur José Plasencia. Zaterdag: 19.00 uur Günther Stamper en José Plasencia. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Jan Bernaerts. Zondag: 8.30 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Jaardienst Lei Janssen; Piet Litjens (Herenkoor). Maandag: 9.00 uur Tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 uur Tot intentie van de familie T. Woensdag: 9.00 uur Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 uur Tot zekere intentie. 19.30 Tot intentie van de L.V.B. Vrijdag: 9.00. uur Uit dankbaar heid. Zaterdag: 19.00 uur Jeu Arts; overl. ouders Custers-Peeters; Piet Custers; Moeke Vermeulen-Moor- rees; Jac Gooren; Piet Direks; overl. ouders Hoex-van Soest en Nelly; Wim Heidens; overl. ouders Hou- wen-Jacobs (Jongerenkoor "Harmo ny". Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Sandra van Limbeek, Marian v.d. Wijs, Maud van Arsen, Pascalle van Reenen. Zondag 8.30 uur Ludo van Mill, Frank v.d. Boogaard, Rob Kessels, Emiel Truijen. 10.00 uur Maike Selder, Mariska Litjens, Nicole v.d. Burgt, Elles Lenssen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (Dameskoor). Grada Bomm; Jac Driessen en zoon Jos; Petronella Verstappen-Verhaag namens St. An- toniusgilde; Lei Ewals; Piet Janssen en zoon Harry; overl. ouders Ewals-v.d. Loo. Zondag: 11.00 uur Hoogmis, st. Martinus Philipsen en Leonie Verdel len; st. Arnold de Ponti; Petronella Duijf; Louisa Hovens en kinderen. Maandag: 19.00 uur H. Mis voor levende leden van het St. Antonius- gilde. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw Alt. Durende Bijstand (S). 20.00 uur Parochievergadering. Vrijdag: 9.00 uur H.Mis Carolien Philipsen. Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Frans Maas namens familie Jenniskens; overl. leden van het St. Antoniusgilde.; Hanneke Classens-Direks; Petronella Verstappen-Verhaag; Grada Bomm. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur Voor Gertrude v.d. Sterren-Jenniskens; jgt. Jan Swinkels; jgt. Willem Thielen; Lam- berdine Weijs; Gertrude Linders; Piet Thielen. Zondag: 8.00 uur Jgt Bernard Vullings; Maria v.d. Broek. 10.00 uur Mina Maes-Baeten; Marie v. Kuijck en overl. ouders v. Kuijck-Verrijdt; jgt. Leonard Peeters en Maria Gertrude Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 uur Voor weldoe ners van de parochie. Woensdag: 8.00 uur Gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.99 uur Voor overl. v. fam. Th. Seijkens-Wismans. Vrijdag: 8.00 uur T.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijstand (offerblok). Een toepasselijke en zeldzame foto deze week bij gelegenheid van de opening van de tentoonstelling "Groeten uit Geysteren" (waarover elders meer in dit blad). De foto is genomen bij de St. Willibrordus kapel in de Geysterse bossen bij gelegenheid van het eeuwfeest van St. Willibrordus in 1939. St. Willibrordus is zoals bekend, gestorven in 739 en begraven in Echternach (Luxemburg). In 1939 was dat dus 1200 jaar geleden. Bij gelegenheid van het eeuwfeest werd er bij de St. Willibrordus kapel een plechtige H. Mis in de open lucht opgedragen door Mgr. Lemmens bisschop van Roermond, welke zeer druk bezocht werd, evenals de in de namiddag bij de kapel gehouden opluchtspel. Op deze foto herkennen we enkele personen n.l. geheel links met platte pet: Veldwachter van Hellevoirt, Mgr. Lemmens met recht daarachter pastoor Thijssen. Helemaal rechts Baron de Weichs de Wenne (met ambtsketen) en in de deur van de kapel staat kosten Tienus Versteegen. Archieffoto J. v.d. Putten Misdienaars Zaterdag, dinsdag en woensdag: Renee en John. Zondag 8.00 uur, donderdag en vrijdag: Michel en Pieter Jan. Zondag 10.00 uur Joep en Joan. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 uur Lsm uit dankbaarheid; lsm. overl. fam. Jilesen-v.d. Steeg; lsm. Anna en Gerrit Bouwten en overl. ouders; weekd. Teng Noijen (2); maandd. Anna Verheijen; maandd. Wim Litjens. Zondag: 9.45 uur Hgm. Sjang Loenen-Lemmen; hgm. Michel Loo- nen en overl. familie; hgm. als gest. jrd. v. Antoon Janssen en Elisabeth Maria Jenniskens. Maandag: 19.00 uur Gest. jrd. v. Antoon Michels en Johanna v.d. Voort. Dinsdag: H. Antonius, Abt. 19.00 uur lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; maandd. Hermand van Leipsig. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: 19.00 uur Lsm Maria Loonen-Scheffers; lsm. Anna Philip- sen-Lenssen; lsm. Maria Keijsers- Hendrix. Vrijdag: 14.00 uur Hgm. b.g.v. 25-jarig Huwelijk v. Harrie Koonings en Annie Renkens. 19.00 uur Lsm Frans Verkoeijen en overl. fam. Verkoeijen-Janssen; gest. jrd. An toon Jenniskens en Wilhelmina v.d. Pasch. Zaterdag: 19.00 uur Lsm uit dankbaarheid (B); lsm. Mathijs van Kempen en Johanna Lochtens; weekd. Teng Noijen (3); jrd. Harrie Martens en echtgenote; gest. jrd. Anna Maria de Bruijni-Nellen; gest. jrd. Huberta Hendriks en beide echtgenoten. Acolieten Zaterdag: 19.00 uur Mare Theu- nissen en Fred Litjens. Zondag: 9.45 uur John v.d. Aker, Martijn Mertens en Roel Kersten. Misdienaars Ma t/m vr. 19.00 uur Daan Moerkerk en Frank Litjens. Lectoren Zaterdag: 19.00 uur Mevr. Theu- nis. Zondag 9.45 uur Mevr. van Bavel. Gedoopt Maartje Vullings, Vicarieweg 34. RECTORAAT VEULEN Zaterdag: 19.00 uur Hgm als jgt. overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; hgm. v. Grad Hendrix en echtgenote. Zondag: 11.00 uur Hgm. tot bijzondere intentie; hgm. als jgt. Piet Janssen. Woensdag: 8.00 uur Lsm als jgt Truus Arts-Hagens; lsm. fam. v. Dongen-Franken. Vrijdag: 8.00 uur Lsm. Dien Burgers-Driesen. Zaterdag: 19.00 uur Hgm. v. Harry Kusters vanwege de buurt. Acolieten Zondag: Jan Pieter Litjens en Barry Spreeuwenberg. Misdienaars Twan hagens en Thijs v. Kempen. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 uur Avondmis. Jgt. v. Nellie Claessens-Derikx en J. Michels (coll.). Zondag: 10.00 uur Hgm. G.G.J. v. Hubertus Janssen en Huberta Jans- sen-Gellings. Maandag: 8.00 uur H. Mis. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Antonius, Abt. 8.00 uur H. Mis v. Helm Claes en overl. fam.leden. Woensdag: 8.00 uur H. Mis. Donderdag: 8.00 uur H. Mis. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Sebastianus, martelaar. 8.00 uur H. Mis. Zaterdag: 19.30 uur Avondmis v. Sef Michels (coll.). Acolieten Michel v. Kempen en John Verkoeijen. Misdienaars van de week Angelique en John. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterda: 19.00 uur Jrd. P. Mulders en echtg.; J. v.d. Ven; H. Philipsen (fam.); Tr. Mulders, overl. ouders en familie. Zondag: 9.30 uur Geestelijk wel zijn van de parochie; pastoor Spreeuwenberg. 11.15 uur Jrd. Nelly Verlinden-Vollenberg; Tj. In 't Hulst (vrienden en vriendinnen); uit dank baarheid (W). Maandag: 19.00 uur Overleden parochianen. Woensdag: 19.00 uur J. v.d. Ven (buurt); overl. ouders Philipsen-Cre- mers. Vrijdag: 19.00 uur Overleden parochianen. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur B. Vergeldt en A. Philipsen. Zondag: 9.30 uur D. Wijnands en N. Jaspers. 11.15 uur Marj. en P. Potten. Maandag en Woensdag: E. Jennis kens en P. v.d. Munckhof. Vrijdag: R. en Th. Berkers. Spreuk week Alleen de doden en de dwazen veranderen nooit van mening! (Hol mes). In de Kerk opgenomen door het H. Doopsel Rinske van Hees en Erline Pouwels. Doopschema Zondag 12 en 26 februari. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: Zalig. Petrus Donders. 19.00 uur Willem Gellings. Zondag: Vandaag zal er maar een H. Mis zijn en wel om 10.30 uur. 10.30 uur Pierre Zwitserlood en uit dankbaarheid (A). Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag geen H. Mis. Zaterda: H. Agnes, maagd en martelares. 19.00 uur Overl. fam. v. Osch-Janssen. Misdienaars Zondag 11.00 uur en zaterdag: Susanne Wilms en Esther Brands. Zaterdag: 18.00 uur Teng Emonts. Zondag: 11.00 uur Fr. Hendrix. Kerk poetsen 19 januari, mevr. Kersten, Grootdorp en mevr. Arts-v. Hoof, Merseloseweg 119. De kapelaan van de Grote Kerk in Venray zal zaterdag en zondag 14 en 15 jan. de H. Mis lezen. PAROCHIE VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 uur Overl. ouders Muyzers-v.d. Sterren; t.i.v. M. Jansen. Zondag: 10.00 uur Leden van de veeverzekering; t.i.v. fam. Huys v. Enckevort. Lezers Zaterdag: Josien Claessens. Zondag: Maria Lenkens-Ermens. Misdienaars Zaterdag: Martien v.d. Heuvel en Peter Botden. Zondag: Stefanie en Kora Arts. Nu we rustend pastoor Jans in ons midden hebben is er weer iedere dag een H. Mis om 8.30 uur. Wij hopen dat hij in de Vredepeel van zijn welverdiende rust mag genieten. We wensen hem een mooie tijd toe in de Vredepeel. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 uur Avondmis voor alle gevraagde intenties en voor fam. v.d. Winkel-v. Kempen en t.z.i. Zondag: 8.30 uur H.M. te Holthees voor ouders en fam.leden; uit dankbaarheid en b.z.i.; fam. v.d. Ven-Cox. 10.00 uur Hoogmis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid; voor een genezing van een zieke; Johannus v.d. Winkel; Josephina en Henricus Janssen; Gerrit Coppes. - Woensdag: 9.30 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef en v.b.i. Vrijdag: 9.30 uur H. Mis voor zegen in onze huisgezinnen. JEHOVAH GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel-toespraak met als thema: Een hart van wijsheid verwerven. In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. A.s. zondag gratis toegang, geen collecte. PROTESTANTSE KERKGEMEENSCHAP Op zondag 15 januari zal in het I.M.B.O., Leunseweg 2a te Venray, mevr. Ds. M. van der Beid, Nuenen, voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. VENRAYER IN ELKAAR GESLAGEN In de nacht van 26 op 27 december jl. werd in de bar in de Hofstraat, een 33-jarige inwoner door een vijftal personen ernstig mishandeld. De verwondingen welke het slachtoffer opliep, waren van dien aard dat hij zich nog dezelfde nacht onder behandeling moest stellen in het ziekenhuis. Later kan hij naar huis worden overgebracht. Daags daarna werd van de mishande ling aangifte gedaan bij de politie. Als verdachten van deze openlijke geweldplegen kwam een vijftal perso nen in aanmerking. Op 31 december werden voor dit geval door de politie twee personen aangehouden, een 45-jarige Venrayer en een 37-jarige man uit Nistelrode. Dat tweetal werd voorgeleid aan de oficier van Justitie te Roermond. De Venraynaar werd voor 6 dagen in bewaring gesteld. Omdat het onderzoek in deze ernstige zaak nog niet was afgesloten en nog een drietal betrokkenen moest worden aangehouden, hebben wij op verzoek van de Recherche hiervan niet eerder melding gemaakt. Op verzoek van de Venrayse politie werden door de Helmondse politie! twee inwoners aangehouden; 35 en 23 jaar oud. Ook dat tweetal werd ingesloten. De juiste toedracht is ondanks het door de politie intensief verrichte onderzoek nog onduidelijk Alle verdachten zijn inmiddels in vrijheid gesteld in afwachting van hun berechting. Boekhandel van den Munckhof is ook 's maandags de gehele dag geopend "MAG ik een wegwerpfles soms niet wegwerpen?" beet de ietwat te kort aangebonden betonvlechter van zich af. "Ja, wel in de glasbak, maar niet naar iemand anders", legde de politierechter minzaam uit. "Wegdoen is wegwerpen". "Hebt u een auto?" "Ja, wat zou dat?" "Als u uw auto inruilt, doet u 'm ook weg, maar dan werpt u hem nog niet met kracht door de spiegelruit van de autoshowroom!" "Dat weet ik nog zo net niet", zei de robuust uitgevallen bouwvakker en zijn kiezen maalden bedachtzaam op een achtergebleven vezeltje van een stootlap. "U had tóch een reden om dat kind van 15 jaar een fles naar z'n hoofd te gooien?" "Nee, die jongen had een reden om z'n hoofd op de plek te houden, waar ik gewoonlijk mijn spullen achterlaat". "Zozo, u smijt dus dagelijks alles wat u maar kwijt wilt van de stijger waarop u staat naar beneden op straat...". "Jawel. Ook m'n sigarettenpeukje. Of mag dat soms niet?" "Dat hoef ik u echt niet meer te vertellen. U bent betonvlechter. Smijt u de resten staaldraad van het vlechten ook omlaag op de hoofden van de voorbij gangers? En als een stuk beton wordt afgehakt, laat u dat dan ook plompverlo ren van de steiger vallen? Van 'opgeruimd staat netjes' en 'weg is weg'?" "D'r is nog wel wat verschil tussen een peukie en een brok beton, zou 'k zo zeggen". "Voor de wet niet. En een fles kan ook hard aankomen als die van de vierde verdieping naar beneden suist. Bovendien gaat het glas dan aan scherven en die kunnen iemand lelijk verwonden. "Ik dacht dat 't onbreekbaar glas was". "O en dacht u soms ook, dat die knaap daat géén hersenschudding van kon krijgen? Hij is er nou mooi mee het ziekenhuis in gegaan. En meneer de officier heeft de stellige indruk, dat u die fles met opzet naar dat kind gooide". "Ik kon niet weten dat ie daar liep. Het is verboden terrein. D'r staat een schutting om de bouw heen met een bord verboden toegang. Da's juist gedaan, omdat er van alles naar beneden kan vallen". "Ik zal het u anders vertellen. Twee getuigen hebben de politie verteld, dat u die jongen hebt willen wegjagen en hem daarom 't een en ander naar z'n hoofd smeet. Eerst een stuk hout, toen een kapotte duimstok en pas daarna die fles. U wist dus precies wie u raken wilde". "Als zo'n eigenwijs jong op verboden terrein komt, kan die verwachten dat.er wat omlaag komt. Ik heb ook wat laten vallen, maar dat was toeval. En op 't etiket van die fles stond zelf: wegwerpfles, geen statiegeld". De getuigen werden één voor één binnengeroepen. De eerste was een opzichter. Hij had gehoord, dat de wegwerper de jongen toeriep, dat ie moest "wegwezen'. Hij had ook gezien dat er een fles omlaag suisde, die de knaap op het achterhoofd trof. De tweede was een overbuurman. Die verklaarde, dat de f lessenwerper ook een eind hout en een gele duimstok, of een deel daarvan, in de richting van de jongen gooide. Toen wist de officier genoeg. Hij onthulde nog, dat het slachtoffer een beetje doof was, dus niets had gehoord van de kreten dat hij moest maken dat hij wegkwam. Volgens de politie zocht die jongen zijn bal terug, die over de schutting was getrapt door een buurjongen. Tegen de wegwerpfleswegwerper eiste de officier f 250,- boete of vijf dagen. "Hebt u daar nog iets op te zeggen?" vroeg de politierechter. "Ik gooi de lege flessen voortaan maar in de glasbak", bromde de betonvlech ter, die er ook een betonnen hart op na scheen te houden. Toen bleef het f 250,- of vijf dagen. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1989 | | pagina 18