M. JEUKEN Wij wensen U prettige kerstdagen en een voorspoedig 1989 De werkloosheid in Venray en de regio Wie wil mij sponsoren? S UITBREIDING fS VERWACHT M.T.V. op Venrayse Kabel-TV Oproep aan alle wandel liefhebbers Geen herplantplicht Uitvoering busdienst- regeling rond de feestdagen voor Venray e.o. AFSCHEID WIJK ZUID Schutterij 't Zandakker SPEEL-O-THEEK PEEL EN MAAS O.J.C. DINGUS 't KldncJSeraclftl KEGELBANEN 'T KEGELTJE Elektrotechniek Krt,. Jan v. Goch 0 Marie- Jose ANTENNEBOUW reparatie en nieuwbouw radio- tv antennes '9ina EL EN MAAS Donderdag 22 december - Pagina 19 nada- lel; 37 bron- ist; 44 p; 49 n pin; ersie- el; 64 fdtijd- teren- berië; jziek- ht; 86 ntuin; nstel- rond; 101 4 uni- erjas; thou- 124 28 vr 5 par ii. 141 144 Irank; verl. ideel; a stof; kie ming; 168 leisel; Jdeel naan- 6 ba- splin- licht- mens r; 203 ;l v.e ïach- 213 i; 217 ÏÏiï KABELTELEVISIE: beno- :ie; 24)nze bericht, vorige week in dit klein 0ver nieuwbouwwoningen lke van de kabeltelevisie verstoken •igen te blijven, heeft nogal wat gen los gemaakt. Vooral de mede- ing, dat de bewoners van de „ver- Parkweg (tussen Westsingel zwembad) alsnog de mogelijkheid jgen om op de kabeltelevisie te rden aangesloten, kreeg veel kties. let blijkt namelijk, dat ook de voners van de Overloonseweg (ten orden van de Noordsingel), de oekweg en de Laagheidseweg geen jeltelevisie in huis hebben gekre- i. „We zijn destijds wel door de beltelevisie benaderd en hebben k getekend dat we in principe reid waren een abonnement op de V te nemen, maar een abonne- jit hebben we helemaal niet legen...." Terecht vragen deze bewoners zich of zij nu toch nog - net als de woners van de Parkweg - gelegen- id krijgen om zich op de kabeltele- ie aan te sluiten. Op slot van reke- ng staat de KTV-apparatuur op De Dge Beek slechts op een „steen- irp-afstand". Informatie leerde ons, dat indertijd wust besloten werd de Overloonse- - ■g, de Broekweg en de Laagheidse- g niet op het net aan te sluiten. De sten van aanleg voor dit gebied uden dermate hoog worden, dat feitelijk niet betaalbaar was. Het nodigde graafwerk en de (kilo)- iters kabel zouden niet opgewogen bben tegen de kosten van een onnement. Maar, gelukkig heeft men op het enblik gunstiger vooruitzichten, n het komende jaar in ieder geval n aantal woningen op de Over- onseweg in het kabelnet op te men. In het voorjaar start namelijk PTT met een uitzonderlijk grote aafaktie voor de aanleg van nieuwe efoonkabels. Dat kabeltrajekt opt o.m. langs de Overloonseweg. et zou mogelijk zijn dat de KTV n tegelijkertijd haar kabel in de ond legt. Die kostenbesparende nleg maakt het dan mogelijk een ntal woningen aan te sluiten. Moeilijk zal het echter blijven om ik de woningen aan de Broekweg en Laagheidseweg aan te sluiten. Op t eerste gezicht lijkt dat geen haal- ire kaart. Maar toch wil de KTV - inder konkrete verwachtingen te heppen - proberen ook deze twee legen in het kabelnet op te nemen. treng i; 226 lezer I; 236 I; 240 47 pl. sgen; 253 261 bos; water '2 li- ooek; 275 der- i/oor- >nde- spen; Iraai- Owe- ituig; iraat; 9vis- oods; •laats 319 i; 326 jang; 4 uit- >ring; 340 Hoge 351 rund; gdig; 1 niet taal; er in geh. 371 377 stiek; icho- 87 ti- 398 wa rnier; uder; jrch- ?ave; 422 ieno- 431 433 deel oom- ervo- ïtsel; ctiel; adig- 462 468 soort nd in ister- jven; imse oter- ulka- half- nug; 3 lid- 502 rnas; ouw; i; 519 Op vrijdag 23 december a.s. zal er n zenderwisseling plaatsvinden op :t Venrayse kabeltelevisienet. De anstalige televisiezender RTB II zal in vervaneen worden door de gelstalige satelliet-zender „MUSIC ELEVISION EUROPE", kortweg .T.V. genoemd. Deze zenderwisseling komt tege- oet aan de vraag van de abonnees m doorgifte van deze elders Dpulaire televisiezender. Tevens is erdoor het kanaal 42 voortaan 24 ïr per dag met deze zender gevuld, e nu vervangen zender RTB II was larentegen slechts in de avonduren, aak gedurende korte tijd in de lucht, ok waren er doublures met (sport)- ogramma's van BRT II, kanaal 28. De zender M.T.V. heeft als thema, uziek voor kijkers tussen 16 en 34 lar alsmede alle andere liefhebbers in hedendaagse en de wat „oudere uziek". De programma's worden in stereo Dorgegeven en zijn in diverse radio televisiegidsen vermeld. Met de installatie van de tweede iraboolantenne is Kabeltelevisie enray thans geheel voorbereid om oeiteloos in te kunnen spelen op ogelijke „verhuizingen" van zen- trs van de E.C.S. satelliet naar de gelanceerde en geïnstalleerde V-satellietAstra". UIT VOORZORG Verontruste burgers deden bij de olitie melding dat beeldje, Antonius bt, dat in de nis boven het „bedel- oortje" aan het Kerpad was ge matst, was verdwenen. Er was alleen og te zien dat het glas dat het glas wat et beeldje moest beveiligen met een een was kapot gesmeten. Onderzoek ■erde dat de politie het vandalisme ad ontdekt en dat deze de gemeente ad gevraagd het beeldje veilig te stel- n voordat het gestolen zou worden, it is dinsdagmiddag dan ook ge urt. Als het glas is vernieuwd, zal et beeldje weer in de nis boven het oortje worden geplaatst. DIEFSTAL De PLEM deed aangifte van iefstal van vier houten ladder vanaf et terrein van de PLEM aan de makterveldweg. De waarde van de tdders kon niet worden medegedeeld. DIEFSTAL VAN SERVICEAUTO Tussen dinsdagmorgen 8.00 en 4.30 uur werd vanaf het terrein van erhoeven, Milieu en Groenvoorzie- ing aan de Witte Vennenweg te tostrum, een serviceauto van het lerk Golf gestolen. De dader had het tel erg gemakkelijk, de sleutels staken het kontakt. In de auto bevond zich ok gereedschap en werkkleding. Als je 'n Kennedymars loopt, hoor je de mensen langs de weg vaak zeggen, volgend jaar doe ik misschien ook mee. Welnu mensen, ik kan u verzekeren, het geeft je iedere keer weer 'n heerlijk gevoel, als je de finish hebt gehaald. Het is telkens weer 'n uitdaging aan jezelf. Boven dien is het 'n plezierige gebeurtenis, als je ze met 'n stel vrienden en/of vriendinnen goed getraind van start gaat en de mars uitloopt. De wandel sport is 'n sport/hobby die door jong en oud beoefent kan worden en menigeen ontspanning biedt. Wil je iets presteren, of zoek je de rust in de natuur, of is het om de gezelligheid, het kan allemaal in de wandelsport en het komt je gezondheid zeker ten goede. Wist u dat wandelsportvereniging „De Natuurvrienden", uit Merselo, u de gelegenheid biedt, om ook in de wintermaanden in 'n mooie en bosrijke omgeving aan georganiseer de wandeltochten deel te nemen. Heeft u interesse, noteert u dan alvast de volgende data: Zondag 15 januari 1989. Afstan den: 5-10-20 km; Zondag 12 maart 1989. Afstanden: 5- 10-20-30 km; Zondag 23 april 1989. Afstanden: 5 - 10- 15-20-30-40 km. Aarzel niet, kom en overtuig uw- zelf, en misschien loopt u deze zomer nog de Nijmeegse Vierdaagse of 'n Kennedymars.Want willen is kunnen! Voor meer informatie: N. v.d. Akker, 04786 - 320; H. van An, 04786 - 486; G. Fransen, 04786 - 496. MISSELIJKE STREEK MET VUURWERK Twee meisjes fietsten in de Marktstraat toen vanuit een groepje van 5 jongens met vuurwerk naar de meisjes werd gegooid. Een van de meisjes kreeg vuurwerk in haar ge zicht, de ander kreeg vuurwerk op haar bagagedrager, waarop een boek van de muziekschool was gebonden. Dat boek werd door het vuurwerk dusdanig vernield dat het boek ver vangen zou moeten worden. Het ge lukte de politie de 5 knapen aan te houden, maar wie had gegooid kon niet worden vastgesteld. Nu krijgt het vijftal de rekening gepresenteerd en zij werden meteen aansprakelijk gesteld. Zij hebben een goede les gehad en zul len zich niet meer schuldig maken zo hebben zij tegenover de politie en hun ouders verklaard. Nogmaals willen wij erop wijzen dat de politie streng op zal treden tegen het in bezit van vuurwerk hebben en het afsteken voor de nieuw jaarsnacht. VERFBOM TEGEN WONING Een zwarte massa bleef achter op een, woningmuur aan de Akelei, waar een zogenaamde verfbom tot ont ploffing was gekomen. De politie vond ter plekke een ontploft pakketje vuurwerk dat met zwarte verf was bewerkt. Vet zal je huis maar wezen. Hopelijk lukt het de politie de daders te achterhalen. Trouwens, de politie heeft al medegedeeld dat alle mankracht zal worden ingezet om de vroegtijdige vuurwerkafstekers in de kraag te grijpen. Meldingen van overlast door vuurwerk komen nu al aan de lopende band binnen. Het vuurwerk zal in beslag worden genomen en zonder pardon zal proces verbaal worden opgemaakt. ILLEGALE CHINESE AANGEHOUDEN Maandagavond hield de politie een Chinese vrouw aan, die zich nabij de Zuid-Ooster vreemd gedroeg. Ze kon geen geldige papieren tonen en weigerde ook maar medewerking aan de vaststelling van haar identiteit. In afwachting van het verdere onder zoek is zij ondergebracht in het politiebureau. EGYPTENAAR AANGEHOUDEN Tijdens een verkeerscontrole ont dekte de Venrayse politie een Egypte naar, die in Nederland verbleef zonder te beschikken over een geldige verblijfsvergunning. In afwachting van zijn uitlevering werd hij inge sloten. VANDALEN ACHTERHAALD Het is de politie gelukt vier jongens, in leeftijd van 15 tot 18 jaar, aan te houden, die zaterdagavond vandalenstreken hebben uitgehaald op en aan de Heidse Peelweg te Ysselsteyn. Zo was er over auto's gelopen, waren spiegels en antennes van geparkeerde auto's en was een buitenlamp kapot gegooid. Dankzij een goed signalement, is de politie op het spoor van de daders gekomen. Het viertal is voor de ver nielingen aansprakelijk gesteld. Ze zijn allen afkomstig uit Ysselsteyn. DRONKEN ACHTER HET STUUR Rijgedrag van een autobestuurster op de Langeweg was aanleiding dat de politie een onderzoek instelde. Het bleek dat de 20-jarige bestuurster uit America te veel alcohol had genut tigd. Dat betekende een rijverbod van vijf uur en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. In juni j.l. werd dezelfde autobe stuurster ook in Venray aangehouden terwijl ze toen ook teveel alcohol had genuttigd. BROMFIETS ONTVREEMD Een bij een woning aan het Edel- weisz staande blauw-grijze Puch werd door onbekenden meegenomen. Zowel in de provincie als in het gehele land is in november de werk loosheid onder mannen iets of wat toegenomen. „Vanwege het seizoen" - zoals dat zo keurig heet - „nam in een aantal beroepsgroepen het aan bod toe... Maar de groei van de werkloosheid werd afgeremd doordat het aantal ingeschreven schoolver laters in november verder bleef dalen." In Venray steeg het aantal werk zoekende mannen met 27, van 1166 naar 1193. Het arbeidsburo Gennep liet nu eens een daling van het aantal werkzoekenden zien, van 715 naar 706. Netto resultaat voor deze Noordlimburgse regio +18. De belangrijkste oorzaak van deze licht stijging van de werkloosheid moet gezocht worden bij het bouw- vakpersoneel. Maar ook het horeca- personeel nam een klein deel van de stijging voor zijn rekening. Onlangs hebben wij in dit blad uitvoerig verslag gedaan over het beroep dat de heer Michels uit Merselo bij de gemeente had ingediend tegen een hem opgelegde herplantplicht van één eikeboom. Veel liever zou de heer Michels een bosje van 1000 m2 willen planten, dan die ene eik in zijn bouwland - waar het een sta in de weg zou zijn. De commissie voor openbare werken c.a. fungeerde dus weer als hoorcommissie, om vervolgens het voor en tegen van Michels' argumen ten te overwegen. Die overweging en de daarmee samenhangende discussie had zoals gebruikelijk, achter geslo ten deuren plaats. Verwacht mocht worden, dat het advies, wat deze commissie aan de gemeenteraad over deze zaak zou geven, voorlopig ook „geheim" zou blijven. Maar niets is minder waar. Dat advies is intussen al in de open baarheid gekomen en is voor Michels zeer gunstig uitgevallen. De commis sie adviseerde namelijk, dat Michels geen eik behoeft te planten. B. en W. zijn duidelijk een andere mening toe gedaan, maar de gemeenteraad had deze week feitelijk het laatste woord. De raad kreeg echter geen kans een beslissing te nemen, want volgens wethouder Claessens heeft Michels intussen zo'n interessant aanbod gedaan, dat b. en w. zich daarover nog even willen beraden. Mogelijk dat zelfs de raad nu geen oordeel meer behoeft te vellen. Los van de voorgestelde herplant plicht, speelt nog de gemeentelijke weigering om een kapvergunning af te geven voor wat zij noemt „een monumentale eik" in het bouwland van de heer Michels. Michels nam met die weigering geen genoegen en heeft intussen beroep aangetekend bij de Raad van State. Onderstaand treft u aan de uit voering van de busdienstregeling rond de feestdagen voor Venray en om geving. Zaterdag 24 december: Dienst als op zaterdag welke omstreeks 21.00 uur zal worden beëindigd. Zondag 25 december: Zondags dienst. Maandag 26 december: Zon dagsdienst. Geldt ook voor de buurt bus. Dinsdag 27 december t/M vrijdag 30 december: Dienst als op maandag t/m vrijdag, met uitzonde ring van die ritten welke tijdens de Op vrijdag 16 december j.l. heeft wijkkantonnier Herman Janssen, na 27 jaar afscheid genomen van de gemeentedienst. Op deze foto poseert de heer Janssen nog éénmaal voor „zijn" gemeente-auto. Zoals al eerder gezegd, kan men de ontwikkelingen bij de schoolverlaters gunstig noemen. De tendens van de voorafgaande jaren van een dalend aantal ingeschreven schoolverlaters heeft zich dit jaar verder doorgezet, maar de uitstroom is tot nog toe enigszins trager verlopen dan in 1987. WERKLOZE VROUWEN De werkloze vrouwen deden het in november over het algemeen beter dan hun mannelijke collega's. Zowel landelijk als provinciaal ging hun aantal achteruit. Het was jammer, dat het arbeidsburo Venray daar niet aan mee deed. Men noteerde er zelfs een stijging van het vrouwelijke aan bod met 23 dames. Gennep daaren tegen paste heel nadrukkelijk in de landelijke en provinciale trend: een daling van maar liefst 39 werkzoe kende vrouwen. Uiteindelijk in dit noordelijke Limburg toch nog een daling. Maar... geen cijfers om te gaan juichen, want als we naar het vorig jaar kijken, dan was toen op 1 december het aantal werkzoekende vrouwen nog 23 minder dan nu... Bekijken we ook nog even het lijstje van „geregistreerde openstaan de aanvragen" (korter gezegd: het aantal vacatures), dan zien we dat op 1 december op het arbeidsburo Venray nog 366 baantjes in porte feuille zaten. In Gennep was dat aantal 62. Wordt het voor sommige jongeren geen tijd, om een beroep te leren waarvoor nog (volop) medewerkers gevraagd worden... Vrijdag 23 december kerstkienen in ons wijkgebouw. Deze keer dus aan gepaste prijzen in verband met de feestdagen. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.00 uur. Tevens elke dinsdag- en donder dagmiddag kaarten voor iedereen. Men hoeft echt geen 50+ te zijn. Aanvang 13.30 uur tot 17.00 uur. De koffie is bruin. In 1989 zal de carnaval in de Schouwburg georganiseerd worden door de Harmonie Euterpe, de Atletiekvereniging en de Schutterij 't Zandakker. Daarom heeft het bestuur een Algemene Ledenvergadering gepland en wel op woensdag 28 december in het Gildegebouw Café De Klomp, aanvang 20.30 uur. Komt allen zoveel mogelijk want de lijsten moeten ingevuld worden voor de diverse werkzaamheden in de Schouwburg. De carnaval in 1989 zal zijn op 4, 5, 6 en 7 februari: tussen kerstmis en nieuwjaar zal er weer gewerkt worden aan het clubgebouw in de Endepoel. schoolvakanties niet worden uitge voerd. k Zaterdag 31 december: Dienst als op zaterdag welke omstreeks 21.00 uur zal worden beëindigd. k Zondag 1 januari: Zondags dienst. Maandag 2 januari t/m vrijdag 6 januari: Dienst als op maandag t/m vrijdag, m.u.v. die ritten welke tijdens de schoolvakanties niet wor den uitgevoerd. Laatste Reisgelegenhied op 24 en 31 december Lijn 27 Helmond - Venray atb.st. Venray - Venray NS Venray NS - Helmond Venray NS - Venray Lijn 29 Venlo - Venray NS Oirlo - Venlo Lijn 30 Venray - Roermond Venray - Venlo Roermond - Venray Roermond - Venlo 20.41 20.14 19.32 20.32 19.37 20.00 19.25 20.25 19.39 20.39 Vervallen ritten in verband met schoolvakanties In de periode 26 december 1988 tot en met 6 januari 1989 zullen onder staande ritten niet worden uitge voerd: Helmond v 15.31- Venray a 16.03 Helmond v 17.01- Venray a 17.39 Venray v 07.42 - Helmond a 08.20 Venray v 16.15- Helmond a 16.47 In de kerstvakantie blijft de Speel- o-theek gewoon open. Op 15 januari bestaan wij vijf jaar. In die vijf jaar zijn wij van een kleine groep uitgegroeid tot een flink bedrijf. Het ledenaantal groeit nog steeds. Het afgelopen jaar hebben wij weer veel speelgoed aangeschaft en vervangen. De vrijwilligsters die bij ons werken hebben er erg veel plezier in. Dat iedereen betrokken is bij de zaak blijkt wel uit het feit dat er flink gewerkt is om uit eigen initiatief van alle leden een kleinigheidje zelf te maken als geschenk. De resultaten mogen er zijn. Wij willen iedereen er aan herinneren, dat de briefjes voor de poppenkast vóór 6 januari ingevuld bij ons op de S.O.T. ingele verd moeten zijn. Heeft u per ongeluk geen infor matie-bulletin gehad, dan kunnen de leden dat alsnog komen halen. Dit is vooral het geval geweest bij mensen, die speelgoed ingeleverd hebben en op dat moment niets meenamen om dat het Sinterklaas was. Wij willen graag alle mensen helpen. Komt er niemand op u toe, vraag er dan naar. Sommige mensen willen eerst rondkijken en wij willen niets opdringen. Om aan die service te voldoen willen wij ook met genoeg mensen werken. We hebben weinig verloop en willen dit ook houden. Wilt u meer informatie over de uit leen of werkgroepen belt u dan (liefst 's avonds) C. ter Beek, 82839 of B. Amsing, tel. 88803 of komt u tijdens de uitleenuren in de S.O.T.Merselo- seweg 13 (via de bibliotheek) op woensdag ,ran 2 tot 4 uur, donderdag van 4 tot half 6 en vrijdag van 4 tot half 6, en van 7 tot 8 uur. Tot ziens! 'n leesbare krant Voor degenen die geen zin hebben om kerst te vieren is Dingus geduren de de kerstdagen open. Eerste Kerstdag is het café gewoon open, op Tweede Kerstdag is er zelfs een band, n.l. Jazz from Hell uit Tilburg. Jazz from Hell maakt een menge ling van jazz, blues en een vleugje rock. Ze brengen eigen werk, maar ook covers van o.a. Frank Zappa. De aanvang is 22.00 uur en de toe gang is slechts 3,50. OORLOGSTUIG Op dè Loobeek te Smakt kwam tijdens landbouwwerkzaamheden een 8 cm brisant mortiergranaat naar boven. In de Zandstraat in Weverslo kwam tijdens landbouwwerkzaam heden een 3,7 inch brisantgranaat naar boven. De mannen van de EOD ontfermen zich ook over deze oorlogssouvenirs. POGING TOT INBRAAK IN AUTO De eigenaar van een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde perso nenauto zit met een behoorlijke schade. Er was getracht het rechter- portierslot open te breken. Dat was met grof geweld gebeurd, zó zelfs, dat het plaatwerk schade had opgelo pen. Of de dader is in zijn werk gestoord, of hij heeft zijn werk opge geven. Ik heet Anthony Montero en ik woon in Manilla op de Filippijnen. Ik ben 8 jaar en zit op de tweede klas. Mijn vader is 28 jaar en verdient als huisschilder 80,- per maand, indien er genoeg werk is. Mijn moeder is 32 jaar en verdient als wasvrouw 40,- per maand. Wij wonen in een kleine kamer waarvoor mijn ouders 25,- huur per maand moeten betalen. Omdat ik de oudste ben help ik mijn moeder met het huishouden en pas ik op mijn jongere broertje en zusjes. Later wil ik graag ingenieur worden. Wie wil ons helpen? Bel dan: Wereldkinderen-Sponsorgroep, Elly of Luc Hageman, Pettenmakerstraat 14, 5801 RB Venray, telefoon: 04780 - 86909. De sponsorkinderen die wij be schrijven maken deel uit van ons sponsorprojekt Damayan Communi ty Center een zeer arme wijk in Manilla waar 400 gezinnen in krotten wonen. Deze gezinnen wor den ondersteund door de zusters van de Goede Herder onder leiding van zuster Mary Lilia Flores. Ons streven is voor het eind van het jaar vijftig families te ondersteunen. Van het sponsorgeld ad 65,- per kwartaal gaat 60,- naar het gezin in Manilla. 1e en 2e Kerstdag en nieuwjaarsdag geopend. Henseniusplein 14 Venray Telefoon 04780-88324 Café Bar voor een gezellige avond k maar ook voor groepen, personeelsfeestjes e.d. tot ca. 35 personen. Eventueel verzorging van hapjes, koud buffet, barbeque. TEL. 04780-10450 b.g.g. 89257 Nassauplein 2 5802 BP Venray tel. 04780-82693 Erkend PLEM-installateur voor al uw elektro-technische installaties in nieuwbouw en verbouwingen V+Jji elektromotoren-en generatoren-revisie Voor reparatie en revisie van alle elektromotoren en transformatoren Verkoop elektro-aggregaten p.ij 04780-11220 b.g.g. 84672 Overloonseweg 45 - Venray Leg eens wat anders onder de kerstboom, stop in de geluksenvelop het nieuwe lot van de NEDERLANDSE STAATSLO TERIJ Nu reeds verkrijgbaar bij Sigaren Mag. „MAAN" Patersstraat 5a Venray tel. 81765 J. Op Hey-Manders, Hubertusstraat 8 Venray tel. 83039. open van 8.30-20.00 uur WIJ WENSEN U 'N „SUCCESVOL 1989 studio van der linden pedicure voetzönereflextherapic sport-en ontspanningsmassage isabellahof 40 - 5801 lc venray - tel. 04780 -88156 voor afspraak bellen na 13.00 uur R-POTS^ 04764-1335 Gerard Smuldersstraat 79az - 5966 NS America

Peel en Maas | 1988 | | pagina 19